Goedkoper per kilo 3 "Ook een grote maat kan de mode volgen" EXTRA op maandag TEUN HET AUTISTISCHE KIND EN MAAK KANS OP EEN SCHITTERENDE PRIJS PAGINA 10 MAANDAG 18 APRIL 1 Marina van Leersum van Signora Katwijk: Zo gauw de winter voorbij is, slaan veel vrouwen weer aan het 'lijnen'. Voor ze iets nieuws gaan kopen moéten er een paar kilootjes af. Op zich natuurlijk helemaal niet erg. We eten te veel en bewegen te weinig, een beetje discipline kan helemaal geen kwaad. Maar met de jaren wordt het steeds moeilijker dat streefgewicht te halen en wordt het op een gegeven moment toch een confectiemaatje méér. door Henriëtte van der Hoeven En nu komen de problemen. Wasje een 38 dan zit het nog wel goed, maar moest je kleding in het 42-vak zoeken, ben je nu vaak mooi in de aap gelogeerd. Vanaf de maten 44 wordt het een ware speurtocht, ze ker als je de modetrends een beetje wilt volgen. En voor de niet stan daard, trendgevoelige jongeren, was het helemaal een ramp. Heel langzaam komt daarin ver andering. Jonge modemensen heb ben hun dikkere leeftijdgenoten ontdekt en zijn aan het ontwerpen geslagen. Het resultaat is vaak leu ke collecties, die het modebeeld goed volgen. Er is één bezwaar: voor een bepaalde categorie is deze kleding weer té jong, te experimen teel en ook de kwaliteit is niet altijd even goed. Dat is niet erg als je jong bent en over twee maanden weer iets nieuws koopt, maar zo na je 25e geeft je graag iets meer uit voor mooie stoffen en een goede afwer king. Voor die groep blijft er niets anders over dan zelf achter de naai machine kruipen of stad en land af reizen om iets leuks te pakken te krijgen. Marina van Leersum van het Katwijkse Signora zegt dan ook: "Er is in Duitsland, Finland "en Zweden genoeg te koop voor grote maten, maar niemand komt op het idee deze te gaan verkopen. Inko pers staan er gewoon niet bij stil dat een maat 48 ook graag leuke, modieuze kleding draagt. En kijk eens om je heen, 44 is toch een hele gewone maat?" Gespecialiseerd Toen de Katwijkse herenmode zaak Parlevliet zich ging specialise ren in grote maten (56 t/m 70) was Marina er als de kippen bij om het andere deel van het pand in het badcentrum te huren. En daarmee was Signora, een zaak voor grote damesmaten (42 t/m 60), geboren, mesmaten (42 t/m 60), geboren. "Ik heb gelukkig ruim de tijd ge had om me te oriënteren op de gro te confectiebeurzen," zegt ze. "Ik heb nu veertig fabrikanten. Nee, namen noem ik liever niet. Ik ben niet zo'n fan van merken. Ik koop wat ik leuk vind en probeer van alle trends iets te pakken". "Zij maken echt alleen grote ma ten want dat is een vak apart. Een voorbeeld: een rechte rok voor een maat 50 kan perfect zijn, als je de heupen maar goed in de gaten houdt. Zoiets lukt niet als je een pa troon maat 42 vergroot, je moet we ten waar die grote maat afwijkt van die kleinere." Toch is er een Nederlandse fabri kant die naast zijn gewone collectie speciaal voor Signora grotere ma ten maakt. Het blijkt dus wel te kunnen als er goed overleg is tus sen produktie en inkoop. Hoewel je het in de winkel niet terug vindt, zijn er ook fabrikanten bij die de voor ouderen zo belang rijke tussen-maten (oneven) ma ken. Dat merk je pas als je een rok aantrekt in een maat die normaal net te klein of te groot zou zijn maar nu goed past. Wie grote maten inkoopt moet goed letten op coupe en afwerking. Marina: "Het moet goed in elkaar zitten, dan kun je voor grote maten vrijwel alle modetrends brengen. Natuurlijk hangt hier geen mini maar kijk eens om je heen, hoewel van die kleine maatjes kunnen het nu écht hebben?" Tevreden Buiten die mini is men bij Signora met het modebeeld voor deze zo mer best content. Marina: "Hoewel jurken ook goed gaan, is in grote maten de tendens toch een beetje naar blazers en blousons. En dan hoeft het heus niet allemaal wijd te zijn. Een beetje getailleerd kan best". Dat die kwaliteit moet worden betaald, zal duidelijk zijn. Signora is niet de goedkoopste al probeert Marina van Leersum in alle prijs klassen iets te brengen. Het is vaak voor haar klanten ook niet het be langrijkste want ze zegt: "De duur dere kleding is er over het alge meen het eerste uit". Van winkelen, dat voor veel gro te maten vaak een ochtend vol te leurstelling en frustratie is, wil Ma rina van Leersum iets gezelligs ma- ken."We hebben bewust gekozen voor een niet te chique uitstraling. Een grote maat moet toch altijd al 'even de drempel over' dat moet je gemakkelijk maken. Je moet ook tijd aan je klanten willen besteden. Even een kopje koffie, wat wensen op een rijtje-zetten". Met een persoonlijk advies pro beert Marina van Leersum ook gro te maten er vanaf te brengen altijd voor donkere kleuren of vertikale streepjes te kiezen. "Ik ben tegen donkere kleuren," zegt ze. Een gro te maat kan best een gebloemde jurk dragen. Alleen, je moet je me ning nooit opdringen. Het is heel gemakkelijk mensen te overdon deren. Ik vind dat je ze de gelegen heid moet geven aan een nieuwe lijn of kleur te wennen". Bij Signo ra vindt dan ook niemand het vreemd als een klant nog eens over de aankoop wil nadenken. Soms krijgen ze zelfs het advies er nog maar eens een nachtje over te sla pen. En. dat zo'n aanpak werkt, blijkt wel uit de klantenkring van Signora die zich uitstrekt van Alk maar tot Maastricht. Merken steeds belangrijker Merken, iedereen is er gevoelig voor. Heb je een paar schoenen van een bepaald merk gekocht die heerlijk lopen, tien tegen een datje volgde keer weer uitkijkt naar een schoen van dat merk. Met kleding is dat hetzelfde. C&A speelt daar steeds meer op in. En hoe dat in de toekomst, voor al in veel wat kleinere C&A-vesti- gingen zal zijn, is te zien in Lisse. Kort voor Pasen opende aan de Ka naalstraat een zaak die volgens de merken-formule i^Éngericht. Alle kleding van één wordt hier overzichtelijk, bijelkaar gepresen teerd. Voor klanten die vragen hebben over merken of over kleding in het Matrozenpakjes uit de Palomino- collectie. algemeen kunnen sinds kort de in- fo-telefoon bellen: 020- 262114. Swingshort In een short stappen, zonder daar bij op een voet te balanceren kun je alleen met de swingshort, die werd gepresenteerd op de Huishoud beurs. Als je het ziet is het een lap met een paar bandjes, die om het middel worden gestrikt. De swingshort, dat best handig is op het strand, wordt in de handel gebracht door Campo Dinvino uit Nijmegen (tel.080-223652). Snoerloos Heel handig op vakantie is de snoerloze kruller van Braun. Het apparaat werkt op een gaspatroon, dat gemakkelijk kan worden ver wissel De kruller is verkrijgbaar als krulborstel, krultang (beide ƒ49,95) of een combinatie van die twee (ƒ59,95). Het gaspatroon kost 2,95. Meer informatie Braun Elec tric Nederland BV tel. 070-980544. lirliM-MilH Eerste prijs: Een 10-daagse reis per KLM naar New York voor 2 personen, incl. verblijf in het Golden Tulip Barbizon hotel. Tweede prijs: Een Panasonic VHS-C Movie NV-MC10. Derde prijs: Een Etna Turbo Vario for nuis. Vierde prijs: Een 7-delige kookset Fissier Design 90. En nog tal van andere prachtprij- zen: Een Kenwood Gourmet keukenmachine, vijf Krups Fit control Memo elektronische per sonen weegschalen bovendien nog een vijftal 'Centerparcs Midweek-verblijven'. IN:lll=^H In totaal zijn er In Nederland zo'n 6000 autistische kinderen en kin deren met een verwante con tactstoornis. Kinderen, die 'opgesloten zitten in zichzelf'. Die de wereld om zich heen niet begrijpen en zelf niet begrepen worden. Die ernstig gehandicapt zijn doordat ze niet of nauwelijks communiceren kunnen. Uit naam van die kinderen en zeker ook uit naam van hun ouders vragen we u: doe mee! Voor onderzoek, voor bijzondere voorzieningen, voor specialistische begeleiding, voor thuishulp ten behoeve van deze 'vergeten' groep gehandicapte kin deren is natuurlijk enorm veel geld nodig. Toch vragen we u niet veel: slechts f 3,00. En daarmee maakt u dan bovendien nog kans op een schitterende prijs. Wat moet u doen? Los gewoon even de rebus op, die hieronder staat. De oplossing schrijft u op een briefkaart met duidelijk uw naam en adres erbij. De briefkaart stuurt u ons met f 3,00 aan post zegels bijgeplakt op. Het adres: Het Autistische Kind, Postbus 1367, 1400 BJ Bussum. U kunt natuurlijk ook f 3,00 per giro overmaken op postgiro 3119S80 t.n.v. Het Autis tische Kind, Bussum. Vul de oplossing van de rebus even in bij Opmerkingen'. +un KINDEREN, DIE NIET KUNNEN VRAGEN, WORDEN fVIAAR AL TE MAKKELIJK wmmmmmmmmmmmmmwmm OVERGESLAGEN... mmm - - - mmm. wm mm een grote maat voorbij te gaan. Met een grote maat moetje leren leven maar dat hoeft niet te betekenen datje bent rdeeld tot 'tenten' Da's apart: baddoeken en douchelakens per kilo. Kleine schoonheidsfoutjes - groot voordeel. Er gaan wel 4 tot 6 baddoeken of 2 tot 3 douchelakens in een kilo. Prijs per kilo nü

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 10