Henk Molenberg doet het rustig aan TELEVISIE TOEGELICHT Stapelgek van drie netten! TV-RUBRIEK r r r r rr F i n n n n H H nnnnn n H A 1 H A A A 4 A A m nnn MEM n m 4 4, A W| j# L MHH □ooöh n n 2 A A A 2 2 A A A H H □mnn n n L .4 J PAGINA 34 ZATERDAG 16 APRIL 1988 IN HET WEEKEINDE Musical 'Publiek' Veronica brengt vanavond 'Pu bliek' op het scherm. Deze musi cal van Seth Gaaikema (tekst) en Bob Zimmerman (muziek) werd vorig seizoen uitgebracht als vrije produktie, met een bezet ting van overwegend onbekend talent. De tien spelers krijgen volop de ruimte om te bewijzen dat ze prima kunnen zingen en dansen. In de strakke regie van Willem Nijholt vormen ze een hecht team, en in hun individue le nummers tonen ze stuk voor stuk een verfrissende persoon lijkheid en een grote overtui gingskracht. Alleen jammer, dat het verhaaltje waarin ze functio neren wat aan de magere kant is, waarmee we bij het eeuwige struikelblok zijn aangeland. Leu ke liedjes voor een musical ma ken, dat lukt nog wel, maar speelscènes zijn nog steeds een probleem. Gaaikema gaat hij vaak op de melige toer en maakt soms rare sprongen om het ver haal verder te helpen. Maar ja, dat zie je wel meer in musicals. De registratie van Veronica, die werd gemaakt in de Haarlemse Stadsschouwburg, duurt 40 mi nuten korter dan de oorspronke lijke voorstelling. Allereerst is er veel dans uitgeknipt, omdat dat op televisie niet over zou komen. Voorts zijn de dialogen ingekort en zelfs een paar liedjes weggela ten. (Nederland 2, 22.05 uur.) Hier en nu NCRV's actualiteitenprogram ma 'Hier en nu' plaatst de toe komst van het milieu centraal in de uitzending van vanavond. Aanleiding is het honderdjarig bestaan van de Heidemij. (Ne derland 1, 21.42) Battletruck Veronica brengt in de nachtfilm science fiction, geregisseerd door Harley Cockliss. In het jaar 1994 heeft een atoomoorlog het leven onmogelijk gemaakt. In een gebied waar leven nog moge lijk is, wil een ex-kolonel de ab solute macht. Zijn vijand is Hunter, een held die zijn schuil plaats in de bergen vond. De dochter van de kolonel vlucht naar hem. De kolonel wil haar te rug. Gevechten op leven en dood. (Nederland 2, 23.40) Gasthof In VPRO's 'vergrootglas op de tijdsgeest' zondagavond onder andere: de skyboxen bij Ajax, chemisch afval in België, Frank rijk en Oost-Duitsland en de dood. Bert Oostrik maakte een Topsport Desiree Manders (Anita Meijer uit de Soundmixshow) van avond in de laatste Frank en Vrij Show bij de NCRV. (foto gpd> reportage over begrafenissen, die volgens Gasthof steeds snel ler tussen twee afspraken door worden 'afgehandeld'. (Neder land 2, 21.58) Avondvoorstelling Bij de NOS zondagavond Hugo Haenen en Wivineke van Gronin gen in de wrang-komische een- acter 'Brisant' over een klassieke zangeres die de top nooit zal ha len en haar relatie met haar bege leider. Een soort liefde, maar ook een spel van aantrekken en afsto ten. Een produktie van toneel groep Centrum, geregisseerd door Mette Bouhuijs en geprodu ceerd door Paul Muller. (Neder land 3, 21.15) Het Capitool 'Het Capitool' gaat zondag over internationaal terrorisme. Dit naar aanleiding van de gekaapte Koeweitse Boeing. Presentator is Pieter de Vink en de gasten zijn o.m.: Lec Buegel, politicoloog en midden oostendeskundige aan de uni versiteit van Amsterdam, Dries van Dantzig, psychiater en Max van der Stoel, oud-minister van buitenlandse zaken. (Nederland 3, 12.00 uur). De VPRO brengt zondagavond een programma onder de veel zeggende titel 'Alles voor de sport'. Als deze omroep een sportprogramma maakt, kun men er staat op maken dat dat niet resulteert in een uitzending a la Studio Sport of Sportpanora- ma. Programmamaker Peter van Ingen is niet op zoek geweest naar het resultaat of de mens achter de sport. Zijn reportage gaat vooral over de drijfveren achter het bedrijven van top sport. Een item in zijn eigen inmid dels ter ziele gegane programma Holland Signaal, waarin een sporttrainer en sportpsycholoog aan het woord kwamen, verleid de Van Ingen tot het maken twee reportages over de sport. Van In gen portretteert twee bezeten kunstschaatsers en een zwem ster, die zich kan meten met de besten van de wereld. Voor het eerste programma, dat zondag avond is te zien, heeft hij voor kunstschaatsen gekozen omdat deze sport zich bij uitstek leent om te laten zien wat de rol van de jeugd is in de topsport. De ou ders van de 14-jarige Daniélle Roymans bijvoorbeeld steken zich in de schulden en verkopen hun huis om dochterlief bij de nationale kunstschaattop te la ten horen. De 16-jarige Angeli- que Heijers voelt zich ten on rechte buiten de nationale selec tie geplaatst en zet alles op alles om het ongelijk van de schaats bond aan te tonen. (Nederland 2, 21.13 Alles voor de sport: wat sporters (en hun ouders) al niet over heb ben voor het bereiken van de top. Zondagavond over kunst- schaatsters bij de VPRO. (foto GPD) Plezierig leven na veertig jaar toneel en televisie ANTWERPEN (GPD) - Zijn twee de voornaam verraadt zijn af komst: Hilbrandt. In 1924 werd hij in Groningen geboren, Henk Hil brandt Molenberg. Op 14 mei wordt hij 64. Hij is ruim veertig jaar aan het toneel, heeft zich altijd rot gewerkt, maar doet het de laatste tijd wat rustiger aan. "Populair ge zegd: Ik heb schijt aan dronken Naatje...". Zijn creaties van nu be vatten alle facetten van modern, plezierig leven, een goed maal en door Jacques J. d'Ancona Kortgeleden leek het nog even anders, toen maakte hij op de tele visie nog helemaal de blits in de fi nale van de Sterren Playback Show van Henny Huisman voor de Nederlandse Hartstichting. De toch wat stijf-truttige Annie Schil der (Ellen Foley) kon niet achter blijven. Met Henk Molenberg vormde ze het spraakmakende duo Meat Loaf. In Antwerpen Molenberg is een half jaar gele den in Antwerpen gaan wonen. Zijn riante appartement - men spreekt daar van residentie - in een sjieke buurt is de basis voor het leven waarin hij eindelijk Na 32 jaar einde aan monopolie Spaanse staats-tv MADRID, 14 april (AP) - Het Spaanse parlement heeft deze week toestemming gegeven voor de oprichting van drie particuliere televisiestations. Hiermee is een einde gekomen aan 32 jaar monop olie van de staatstelevisie. Alle par lementsleden van de regerende So cialistische Partij stemden voor. Enkele oppositiepartijen hebben inmiddels al laten weten dat zij de nieuwe wet zullen aanvechten, om dat deze in strijd met de grondwet zou zijn. In de wet is vastgelegd dat een individu of groepering niet meer dan een kwart van een der drie sta tions mag bezitten. Datzelfde geldt voor buitenlandse deelnemers. Meer dan de helft van de program mering moet Spaanstalig zijn. Veer tig procent van de aangekochte films moet uit landen van de EG komen. Gemiddeld mag het aantal reclameboodschappen niet boven de 10 procent per jaar uitkomen. Ik word stapelgek van de televi- Ik kan het allemaal niet meer mannen nu er een derde zender bij is gekomen! Natuurlijk, ik had al dertien zenders te verte ren dankzij de kabeltelevisie, maar elf daarvan waren toch een soort bijzenders, zoals je bijbaan tjes hebt naast je eigenlijke baan. Naar die buitenlandse en com merciële zenders keek je als er niets op Nederland 1 of 2 was. Vooral dan naar BBC 1 en 2. Maar je hoefde ze bijvoorbeeld zelden op de video op te nemen. Althans niet om erover te schrijven. Maar nu Nederland 3 erbij is gekomen, voel ik mij net zo'n Chinese jongleur die zich de benen uit het lijf moet lopen om tien ronddraaiende bordjes op bamboe stokken draaiende te kunnen houden! Ik kan het niet meer bijhou den, video's schieten te kort! Laat ik een voorbeeld geven. Van een doordeweekse dag: maandag. En laat ik veronder stellen dat ik een simpele ziel ben met een hang naar het hoge re. Dan wil ik natuurlijk Henny Huismans Surprise Show zien op Nederland 1. Want wat kan er leuker zijn dan een programma dat lang gekoesterde wensen vervult? Je moet wel een hart var. steen hebben om zoiets niet met welgevallen te bekijken. Maar tegelijkertijd was er op Nederland 2 de eerste aflevering van de befruchte (symbiose van 'befaamde' en 'beruchte') West- duitse serie 'Schwarzwald- klinik'. Medisch Centrum Elsewhere, maar dan in het Schwarzwald. Wat doe je dan? Je kijkt naar het ene, en je neemt het andere op de video op. Maar ik had ook een hang naar het hogere. En ik ben heel wat vaker in het Con- certgebuw geweest dan in een kliniek. Dus moest ik wel naar 'Honderd jaar Concertgebouw' kijken met de achtste van Ma hler, inplaats van naar die Schwarzwaldklinik. Of de laatste ook opnemen op de video, net als Henny Huisman. Maar wie heeft er twee video's in huis? Ik toevallig, beroepshal ve zullen we dan maar denken, maar welk normaal mens heeft dat? Daarom liet een normaal mens Huisman en Schwarzwald en Mahler schieten en zette hij op 20.10 uur op BRT 1 de eerste afle vering op van de achtdelige serie 'Ik wil Manhattan' naar de roman van Judith Krantz... Nu was dat een hypothetisch geval (ik kan best buiten Schwarzwaldklinik en zelfs bui ten Henny Huisman). Maar stel ik heb echt een hang naar het ho gere. Dan wilde ik afgelopen zon dag op Nederland 3 natuurlijk naar het toneelstuk 'Een lichte lunch' van Peter van Straaten kijken en op Nederland 2 naar Adriaan van Dis en op Neder land 1 naar de eerste (Engelse) af levering van Fay Weldons 'Leven en liefdes van een duivelin' en op BBC 1 naar 'Saving grace' van Tom Conti... Dat kon allemaal best, als je maar bereid was van alles een partje af te staan. Maar waarom ook niet? We kij ken nu immers ook bewonde rend naar de Nachtwacht van Rembrandt, waar in vroeger eeu wen van boven en van links opzij toch ook gemakshalve hele re pen linnen met 'beeld' zijn weg gesneden. In 'Wogan' wees de Engelse regisseur David Lean van 'Brief encounter' er woens dagavond op dat de televisie kijkers bij uitzending van cine- mascopefilms alleen het mid dendeel zien en alles wat er rechts en links van het midden gebeurt moeten missen. Daar blijken we toch ook mee te kunnen leven. David Lean vertelde ook nog dat hij heel benieuwd was hoe zijh film 'Lawrence of Arabia' - (1962, vier Oscars, o.a. voor beste film en beste regisseur) er uit zag nu hij na een kwart eeuw weer in Amerika zal worden uitgebracht. Maar nu inclusief het halve uur dat de producent er indertijd had uitgesneden omdat de film dan gemakkelijker kon worden door verkocht aan de televisie... Zelfs wat ons op televisie als volledig wordt verkocht blijkt dus vaak maar een deel van het geheel te zijn! En ook al mis je niets, dan mis je toch nog wel eens een detail als je niet grondig in de materie bent ingevoerd. Neem bijvoorbeeld Adriaan van Dis, die weer een prachtig programma had met drie uiteenlopende schrijvers: de Amerikaanse Maya Angelou, de Engelsman Simon Schrama en de Nederlandse hoogleraar in de Russische geschiedens Jan Be- Ik heb college gelopen bij Jan Bezemer, dus ik weet waarover hij het heeft. Maar zelfs wie de materie kende (Rusland en de Sovjet-Unie), kon toch moeilijk bevroeden wat hij bedoelde toen hij zei dat het niet wel mogelijk is de vroegere levensstandaard van de Russen te vergelijken met de huidige. „Nu hebben ze allemaal een kastje en schoenen", zei hij. „Goh", zullen veel kijkers heb ben gedacht, „in 1900 hadden de Russen dus niet eens schoenen, laat staan een kastje om die schoenen in op te bergen!" Maar ik, die Jan Bezemer al langer ken, weet dat hij nooit over de televisie spreekt, maar altijd over 'dat kastje'. Zo zit je, als televisiekijker zonder gede gen voorkennis dus altijd maar stommetje te spelen met het toe stel!... en ruimschoots tijd vrij maakt voor leuke dingen. Molenberg is tegen woordig een ster in het afwijzen van uitnodigingen en aardige aan biedingen. Eind mei vertrekt hij weer eens naar New York voor een tripje van drie weken, waarin ove rigens ook een zakelijk aspect is in gebouwd. Hij ziet met veel voldoening te rug op een rijk geplaveide, gevari eerde acteurs-carrière, maar heeft niet zoveel zin meer in slopende tournees. Radeloos Molenberg schildert in emotio nele, warme kleuren zijn ervarin gen aan het toneel, vertelt hoe hij ooit avond aan avond in de coulis sen gefascineerd naar Albert van Dalsum stond te kijken. Of zijn sa menwerking met de grillige vedet te Fien de la Mar, die het bestond om een zin te herhalen als het pu bliek niet lachte: 'Niet leuk? Dan zeg ik het nog eens...' Bij de toneelgroep Ensemble stond Molenberg met Fien de la Mar in het laatste stuk dat ze in haar bonte loopbaan op de planken bracht. Toen hadden producers en toneelmakers meer dan genoeg van haar kunst en-haar kunsten. Ze werd ze nooit meer gevraagd. Nog een herinnering. In het klas sieke Nederlandse muzikale volks drama 'De Jantjes' kwam vlak voor het begin van de televisie-opna men het bericht dat Ank van der Moer was gestorven. Henk Molen berg had zijn rol naast haar meer dan honderd keer in de theaters ge speeld: "Ik ging radeloos de straat op". Vereerd Het vorig jaar wilde men Henk Molenberg in de musical Me and my Girl. Hij toonde zich blij en ver eerd, maar sprak besluitvaardig: "Neen". Onlangs kwam het zoveelste te lefoontje. Of hij een rol wilde in The Mousetrap (De Muizeval), een thriller naar het boek van Agatha Christie, die wordt geregisseërd door de Leidse Schouwburgdirec teur Frans Boelen. Henk Molenberg: "Ik hoorde dat het om zo'n 150 voorstellingen gaat in de Nederlandse theaters. Het is niet uit hoogmoed dat ik heb ge weigerd, maar ik ben niet voor niets in Antwerpen gaan wonen. Ik rijd niet zelf auto en voel er weinig Henk Molenberg doet het na veertig jaar toneel en televisie - en onlangs nog een onstuimige imitatie van Meat Lqaf - rustiger aan. Hij geniet van- zijn vrijheid. (foto gpd> hot naar her te trekken in de bus. Ik heb alle bewondering voor Mary Dresselhuys. Zij is in de tachtig en ze brengt het nog steeds op. Ik wil dat niet meer. Er zijn andere din gen in het leven. Ik stoot veel af'. Maar incidenteel is Molenberg wel te porren voor iets leuks, zoals activiteiten voor de BRT en de Sterren Playbackshow. Het was slopend en toen men met het idee kwam, zag hij het zichzelf nog niet doen. Op de een of andere manier lukte het. Het goede doel was de aanleiding die hem over de streep hielp. Kookkalender In 1946 speelde Henk Molenberg zijn eerste rol. Later studeerde hij in Parijs er: sinds 1960 (Gezelschap Johan Kaart) was hij niet meer van het podium weg te denken. Bij de groepen Studio, Ensemble, Globe, het Amsterdams Toneel, Publieks- theater, het Amsterdams Volks toneel en Nooy's Volkstheater speelde hij tot 1985 een aanzienlijk aantal rollen en niet alleen in het komische vlak. Daarnaast was er zijn intensieve televisiewerk met musicals, shows, kinderprogramma's, drama en de radio. Hij vestigde met zijn culinaire rubrieken naam buiten zijn vakge bied. Op dat terrein liggen tegen woordig zijn meeste activiteiten. Voor het blad Story verzorgt Henk Molenberg wekelijks een kookru- briek 'rond bekende Nederlanders' en er wacht een nieuw project. Een uitgever heeft hem benaderd met het verzoek een kookkalender voor 1989 samen te stellen. Vandaar dat de vloer van de flat bezaaid is met overzichten en re cepten. Molenberg: "Je kunt per slot van rekening geen zes kipge rechten achter elkaar adviseren...". s> 9 'O 13 '9 20 2! 22 25 19 25 7ó~ W 29 29~ 30 Li - W - het hoofdvuil zit. 6. Dat is hier nog niet in zicht. 7. Een gulden waarborg voor het toestel. 9. Een ander zag die jongen staan. 10. Slanke groeven maakte hij koud. 16. Het zit aan kaarten. 18. Een vijfde voor het eerste van 14 is een hele tijd. 19. Wat voor zin heeft een stempel van een lichaamsdeel? 21. Speelka mer. 22. Die jongen is geen moppentapper. 23. Diensters- paardje. 24. Turfvrouwtje. 25. Discussie over paddestoelen. 28. Zo zo. 30. Elepient. Oplossing s5T||H| «Ml Horizontaal 1. Spannend in de bak. 4. Dit voedsel laten zij tevens smel ten. 8. Ik zie de rest, zó te horen. Toch zijn ze nog mooi. 11. OP een schip en... ja hoor, daar hoort weer een drank bij. 12. Als een stevige vent z'n hoofd kwijt raakt, blijft hij handig. 13. Niet werken bij het water voor 'ie een kale neet wordt. 14. Vlug een wiel verwisselen. 15. Kle ding voor de vijfde op de wal. 17. Vooraf juich je de heilige toe. 20. Eindeloos zorgen heb ben in de Kuip. 23. Je bent blij als je hier weer veilig bent aan geland. 26. Door het raam zie je 't niet als je je haren kwijtraakt. 27. Fijne echtgenoten. 29. Kwa men indertijd spoedig op de vlakte. 31. Nog een oude gang. 32. Vruchtbare rand. 33. Ver oorzaakt een harcl schot. 34. Al leen maar in de kerk kijken is niet goed. Verticaal 1. Geroosterd kun je er niet op aan. 2. Harteloos uit in de re gen. 3. Streeksgewijs wordt het laatste vaak vergeten, omdat het eerste vogels herbergt... 5. ...terwijl hier de vogel onder De prijs van 25.- werd toegekend aan Sylvia de Boer, Haagweg 212, 2324 NB Leiden. Oplossingen onder vermelding van "Puzzel" voor donderdag op briefkaart of in enveloppe zenden aan Redactie Leidsch Dagblad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. ZATERDAG Radio 1 na 18 uur TROS- 18.06 Coulissen. NOS: 19.02 NOS Jazzplatform. 20.02 Langs de lijn. 22.02 Metro's music. 23.05 Met het oog op morgen. Radio 2 na 18 uur KRO: 18.03 Echo. 18.15 Levenslief en Levensleed. 19.00-7.00 Zie Ra dio 1 Radio 3 na 18 uur NOS: 18.03 Driespoor. NCRV: 19.02 Koploper. 20.02 Harro de Jonge, met om 20.02 Elpee Pop Special; 21.02 Elpee- en CD Pop; 22.02 Country style. 23.02-24.00 Late date Radio 4 na 18 uur NOS: 18.00 Nieuws. VOO: 18.02 Avondstemming. Oost-Europese componisten. NOS- 20.00 Nieuws. KRO: 20.02 KRO-Klassiek op de zaterdagavond, met om 20.02 Ne derlands Kamerkoor; 20.45 Delta Ensemble; 22.00 Orgelrubriek. 22.20 Laudate: William Byrd. 23.00-00.00 KRO-Literair: Spekta kel Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nieuws. EO: 18.10 lyi Haberler (Goed nieuws). 18.25 Kayen Rasja (Er is hoop). IOS: 18.40 Arabisch programma. NOS: 19.00 programma voor buitenland se werknemers. EO: 20.30 Laat ons de rustdag wijden. 21.14 Met terdaad hulpverlening. 21.15 Re flector. 21.35 Deze week. 22.00- 22.15 Gouden orgelklanken OMROEP RIJNLAND 12.00-13.00 Hindostaans/Suri- naams programma 13.00-15.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag 19.00-20.00 Voorhout Lokaal VLOK KATWIJK 09.00-10.00 'Warm draaien', muziekprogramma 10.00-11.00 'Informatief', nieuws en actualiteiten 11.00-13.00 'Jongerensoos', jongerenprogramma 13.00-14.00 'Groeten en ver zoeken', populair verzoekplaten- programma 14.00-15.00 'Het blijft Hollands', muziekprogramma 15.00-17.00 'Sport', o.a. voet bal ZONDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: leder heel uur nieuws. KRO: 7.02 KRO's Ontbijtshow. 7.53 Ter overweging. EO: 8.05 Groot Nieuws met om 8.25 Overdenking. VOO: 9.02 Veronica Sport. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 VARA Radio 1 zondageditie. 12.02 Ophef en vertier, NCRV: 13.05 Hier en nu. NOS: 14.02 Langs de lijn, sport en muziek. Radio 1 na 18 uur VPRO: 18.05 Het spoor. AVRO: 19.02 Leuterkoek en zandgebak. 19.10 Kees Brusse leest voor. 19.30 De hersengymnastiek. 20.02 Toppers van toen. 21.02 Play it again.... 22.02 Zoethouden, hoor spel NOS: 23.05 Met het oog op morgen. TROS: 00.02 De Nacht wacht. 4.02 Aflossing van de nacht wacht. 5.02-7.00 Krieken met Adje Radio 2 voor 18 uur NOS: leder heel uur nieuws. VARA. 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoet Jaap van de Merwe. AVRO: 10.30 Uit Studio en Theater. 11.02 Duyscotheek. 12.02 AVRO-Magazine. 14.02 Neder lands op AVRO-2. 15.02 Pim Ja cobs met muziek uit de jaren 50. 16.30 Kom 'ns langs in Des Indes. Radio 2 na 18 uur 18.02 Swing low.... 19.00-7.00 Zie radio 1 Radio 3 voor 18 uur NOS: leder heel uur nieuws. KRO 8.02 Hurrifl-up. 9.02 Zin Radio 3 na 18 uur 18.02 KRO's Hitweek. 19.02 Pop- eye. 20.02 Radio Thuisland. 21.02 Radio 4 voor 18 uur NOS: 8.00 Nieuws. 8.02 H-vier. 9.00 Musica religiosa et profana. 9.55 Programmaoverzicht. KRO: 10.00 Eucharistieviering. NOS: 11.00 Für Elise. 13.00 Nieuws. 13.02 Opera Matinee. 14.00 Onder de Groene Linde. 14.15 Concert op zondagmiddag: Rotterdams 16.30 Diskotabel. Radio 4 na 18 uur 18.00 Nieuws. 18.02 Musica Nova. TROS: 19.00 Continu muziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Speci, marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nieuws. NCRV: 9.02 Woord op zondag. 9.30 Te Deum Laudamus. NOS: 9.55 Waterstan den. IKON' 10.00 Mozes, hoorspel serie. 10.10 Protestantse kerk dienst. 10.58 Wilde ganzen. 11.00 De andere wereld van zondagmor gen. NOS: 12.00 Nieuws. VOO: 12.05 Het zwarte gat. (NOS: 13.00 Nieuws.) 14.00 Radio Romantica. NOS: 16.55 Mededelingen en schippersberichten. IKON: 17.00 gereformerde kerkdienst. 17.58 Wilde ganzen. NOS: 18.00 Nieuws. 18.10 Liturgie Kerkmuziek. IOS: 18.40 Neder lands programma. NOS: 19.00 Pro gramma voor buitenlandse werkne mers. 19.20 Suara Maluku. 19.55 Tambu. 20.30 Zorg en Hoop. 21.20 NOS Cultuur Special. 22.00 Dichter bij de dichter. 22.10 Jazz uit het his torisch archief. 22.40-23.00 Hobby- scoop LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuw- smagazine 21.00-22.00 Sportcarrousel VLOK KATWIJK MAANDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. NCRV: 7.03 Hier en nu. 7.15 Het levende woord. 7.22 Lichte muziek. (NOS: 7.30 Nws.) 7.33 Hier en nu. 8.30 Nieuwsoverzicht Hier en nu. 8.32 Maandagmorgen Magazine. (9.30, 10.30 en 11.30 Nieuwsoverzicht Hier en nu). 12.05 Boer en tuinder. 12.32 Over kopen gesproken. Radio 2 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. TROS: 7.03 Een goede morgen mét Ron Brandsteder. (8.03-8.15 Tros Ak- tua.) 9.03 TROS Gouden Uren. 11.03 Op Volle Toeren. 12.03 An- dré van Duin. 13.03 TROS Aktua. 13.15 Tijd voor Tetske. 14.03 Mu ziek uit duizenden. EO: 15.03 Met muziek het hele land door. 16.03 Open huis. 16.58 EO-Metterdaad Hulpverlening. 17.03 Ronduit ra- Radio 3 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. AVRO: 7.03 De baas van de week. 9.03 Ar beidsvitaminen. 12.03 Hollands Glorie. 14.03 Toppop Radio. 16.03 Toppop Twintig. Radio 4 voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. 7.02 Aubade. 7.30 en 8.30 Muziekspelletje. 8.00 Nws. 8.02 Almanak. 9.00 Het verleden op CD. 9.03 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klassiek op maandag morgen: Berliner Philharmoniker. Over Kunst en Kuituur. 14.00 KRO- Klassiek op maandagmiddag. Ro meo et Juliette, opera van Berlioz. 16.00 In antwoord op uw schrijven. 16.50 KRO-Literair: over poézie. VARA- 17.00 VARA-klassiek: wer ken van Gran'ados uitgebreid weer bericht. 9.00 Nieuws. 9.02 NOS Sportief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 Alleen is maar alleen. VARA: 10.00 Factor 5, met om 11.00 Be richten van en over ouderen. NOS: 12.00 Nws. HUM.VERBOND: 12.05 Het voordeel van de twijfel. NOS: 13.00 Nws. VARA' 13.10 Faktor 5, met Bericht van buiten. AVRO: 14.00 Moetje horen. VARA: 14.05 Radio drie hoog achter. 14.25 De muzieksleutel. 14.45 Chips die je niet kunt eten. 15.00 Bericht uit het Koninkrijk. NOS: 16.30 NOS Kindermagazine. 17.00 Wat een taal. 17.30 NOS Cultuur magazine. 17.55 Mededelingen en schippersberichten. RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weers- berichten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nwsoverzicht, progr.aank., ser- vicerubr., weerber., verkeersinf., land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 34