Willems niet bang om slag te missen IJIMEI HOI ILI a Barcelona boos op Johan Cruijff ZATERDAG 16 APRIL 1988 SPORT PAGINA 15 Watervrees Het vuurtje tussen de rivalen De Zijl/LGB en LZ'86 is weer opge laaid. De polotakken van de Leidse clubs liggen met elkaar in de clinch. Aanleiding is de wei gering van LZ om een competi tiewedstrijd tegen De Zijl te ver zetten. Vanwege een trip naar Si cilië was de Kooiclub niet in staat om tegen LZ en DZV een representatief team op de been te brengen. Derhalve richtte De Zijl zich tot beide clubs met het ver zoek de wedstrijden op een an der datum, af te werken. DZV hapte toe, LZ daarentegen niet. Dat nu zette kwaad bloed bij de club van Frits Welling. Vol gens De Zijl weigerde LZ mede werking louter en alleen om van daag tegen een kwalitatief min dere tegenstandere te kunnen spelen. LZ heeft de punten in de strijd om de degradatie immers hard nodig. Dank zij een over winning kan de Leidsche Zwem- club een nacompetitie om één degradatieplaats ontlopen. Volgens Ruud Plouvier, van avond een van de vele Zijl-inval lers, gaf LZ nogal een vreemde reden op om geen medewerking te verlenen: Parrel liet weten dat zijn team niet gewend was om op zon dag te spelen. Dat is natuurlijk belachelijk, want LZ heeft dit sei zoen al een keer op zondag ge speeld. Volgens rriij wist LZ er van dat het eerste naar Italië zou vertrekken en dat wij, als de wed strijd niet verzet zou worden, dan met een verzwakt team tegen LZ moesten spelen. Hij denkt de punten op een makkelijke ma nier te i Hans Parrel bestempelt de vi sie van De Zijl, in casu Ruud Plouvier, als kortzichtigonno zel en naïef'. De polotrainer weerlegt de kritiek van de 'ri vaal': "Typisch iets voor De Zijl om zo te reageren. Wat heb ik nu met die trip van die gasten te maken? Niets dus. Leuk voor hen, maar de competitie lappen ze wel aan hun laars. In feite draaien zij de zaak om. Die reis komt De Zijl goed uit en dan moeten wij direct klaarstaan. Zo werkt het natuur lijk niet. Het is voor ons dan ook volstrekt onbegrijpelijk dat de bond toestemming heeft gegeven voor dat uitstapje". "Wij hebben nog een belangrij ke wedstrijd af te werken en ik had geen zin om die partij ten be hoeve van De Zijl op een door de weekse avond af te werken. Som mige jongens in onze ploeg wer ken ver buiten de stad en waren voor een midweekse wedstrijd niet beschikbaar geweest. En ik had nog wel meer redenen om nee tegen De Zijl te zeggen. Trou wens, tegen welke vereniging dan ook had ik niet toegestemd. Dit heeft helemaal niets met riva liteit te maken. Dat De Zijl daar anders over denkt is hun zaak". LZ hoeft er dus niet op te reke nen dat het de punten vanavond cadeau krijgt in het Vijf Meibad. Trouwens, met de zwakte van de opponent valt het wel mee. Dat er met De Zijl 2 niet valt te spot ten bleek vorige week, toen het gehavende team, alleen Mark van Belkum en Hans Nieuwen- burg zijn om studieredenen ach tergebleven, won van het Delftse DZV. Omdat DZV en LZ in de strijd tegen degradatie de spor tieve belangen van de Delftena ren niet wilde schaden, besloot De Zijl tegen beide clubs in de zelfde formatie te spelen. Ruud Plouvier is er dan ook van over tuigd wie de winnaar wordt van de nu al spraakmakende derby: "De Zijl dus". Boven Jan Als we PR-functionaris Van der Leest van Lugdunum moeten ge loven, is de club weer 'boven Jan'. Uit een eerder dit seizoen geplaatste advertentie, waarin een oproep werd gedaan aan de jeugd om bij Lugdunum te ko men voetballen, bleek nog het te gendeel. Vanwege een gebrek aan A-junioren kon de Leidse club geen elftal inschrijven voor de competitie. Een slechte zaak voor een KNVB-tweedeklasser. Maar het ergste 'leed' lijkt gele den: "Gelukkig kunnen wij na deze negatieve berichten weer positie ve geluiden laten horen uit de Kikkerpolder", "Bij het begin van het huidige seizoen 1987-1988 kon al een ex tra F-2 team voor de competitie wprden ingeschreven. Halverwe ge het seizoen kon onlangs bij de start van de voorjaarscomeptitie van de KNVB weer een extra F- team worden aangemeld, de F-3. Verder zal Lugdunum in het ko mende seizoen 1988-1989 weer jzen A-l elftal hebben en wellicht zelfs weer een A-2 team.. Ook in de jongere leeftijdsgroepen ziet het ernaar uit dat het aantal elftal len uitgebreid zal kunnen wor den". De toevloed van jeugdleden is het gevolg van "allerlei activitei ten", weet voorzitter Phil Ver- straaten. "Vraag me niet waarom al diet ventjes naar ons toe zijn geko S redactie: Rob Onderwater, Fred Segaar, Jaap Visser Gert Aandewiel hapt naar adem in het bekertreffen met Alpheuse Boys. De jeugdige Katwijkse voetballer werd zaterdag in Pijnacker van het veld gedragen na een onbesuisd duel met Leo Post. Aandewiel is voorlo pig uitgeschakeld met een knieblessure. (Archieffoto Loek Zuyderduin) men. Ik denk wel dat we er als club alles aan gedaan hebben om de jeugd naar ons toe te trekken", meent de praeses, die zich de laatste tijd niet louter met het werven van jeugd heeft bezig ge houden. Onlangs besloot het be stuur van Lugdunum tot het op richten van een zaterdagafde ling. "We willen onze leden de moge lijkheid bieden om op zaterdag te gaan voetballen. Daar is volgens mij behoefte aan. De club is in het verleden jongens kwijtgeraakt, die nu op zaterdag spelen. Bij voorbeeld een Henri van der Weyden bij FC Lisse en Albert Siera bij Leiden. We hebben het altijd jammer gevonden dat die jongens zijn vertrokken". Verstraaten verkeert hog in het ongewisse over de sterkte van de nieuw te vormen zater- dagtak: "We moeten afwachten of we het team inschrijven voor de standaardelftallen of Dat is afhankelijk van de aanmeldingen. Maar 'we schro men niet om met dit elftal presta- tief aan de weg te timmeren. Er zijn binnen het bestuur goede af spraken gemaakt. Dat een zon dag- en zaterdagafdeling bij an dere clubs wel eens problemen met elkaar hebben, intesesseert me niet. Wij hebben onze zaken voor elkaar". Ondermaats "In overleg met de leiders is beslo ten om deel te nemen aan het toer nooi voor D junioren bij RCL op zaterdag 30 apïil. Helaas zijn de jongens niet echt blij met dit toer- Onbegrijpelijke zinsnede uit het clubblad van Meerburg, de Zoeterwoudse zondagvierde- klaser. Jonge voetballers die niet blij zijn met een toernooi, wordt alles dan echt anders? "Ik geloof het ook". moet Jacinta Boere beamen. De hoofdleidster van de Meer- burg-jeugd heeft de grootste moeite voor het traditionele jeugdtoernooi van RCL een elftal op de been te brengen. Boere: "Negen jóngens hebben al afge schreven en ik begin 'm nu een beetje te knijpen. Ze gaan tegen woordig op Koninginnedag lie ver naar de kermis dan naar het voetbalveld. Toernooien zijn niet meer zo in trek. Zal wel met een verminderde animo voor het voetbal te maken hebben, maar ook de ouders spelen hierin een rol". "Als hun kind bijvoorbeeld op zaterdag een wedstrijd heeft ge speeld, laten ze hem een dag later geen toernooi spelen. Dan moeten ze zo nodig met de kinderen op stap of roepen ze dat hun kind die belasting niet aankan. Flauwe kul natuurlijk, want kinderen kunnen elke dag voetballen, van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat". Zoals Boere uit eigen ervaring weet. Ze heeft twee zoons van 9 en 10 jaar die zelf niets liever doen dan voetballen. Toch heeft ook de oudste afgeschreven voor het toernooi van RCL. Boere: "Erg hè? Maar ik ga hem niet dwingen mee te doen omdat hij toevallig het zoontje van de hoofdleidster is. Hij wilde zelf best meedoen, maar toen zijn vriendjes allemaal afschreven, had hij er ook weinig trek meer in. Ik heb inmiddels wel tegen die jongens gezegd dat ik weet waar ik aan toe ben en dat ik me voor hen niet meer hoef uit te sloven Meerburg laat dus op 30 april verstek gaan in Leiderdorp? Boere: "Dat kunnen we niet maken. Het toernooiprogramma heb ik al twee weken in huis en het pro grammaboekje is al gedrukt. Dan kun je het natuurlijk niet verkopen om af te schrijven. Ik moet nog overleggen met het jeugdbestuur, maar desnoods ga ik alle spelertjes langs om ze stuk voor stuk heel nadrukkelijk te verzoeken toch mee te doen". Hanig De eerste nederlaag van Quick Boys in competitieverband na ruim een jaar kwam sowieso al hard aan. Dat die verliespartij te gen DSVP in Pijnacker werd ge leid door een Rijnsburgse scheidsrechter veroorzaakte een dubbele dreun op Nieuw Zuid, waar de naam van arbiter Douwe de Haan veelvuldig over de tong ging. De spelleider trof het niet in het Westland, waar een pittig duel werd uitgevochten tussen de ploeg van trainer Joop Koor- vaar en Quick Boys, dat al in een vroeg stadium Gert Aandewiel en Hans van der Plas verloor. De uitschakelingsactie van de jongere broer van Rijnsburgse Boys-speler Huug wekte de no dige ergernis in het Katwijkse kamp. Maar niet alleen die ge beurtenis deed de gemoederen oplaaien. Ook met de weigering de bal op de stip te leggen na een vlagsignaal van grensrechter Manintveld maakte De Haan zich verdacht bij de Katwijkse supporters. Maar de grootste fout die hij in de ogen van Quick Boys maakte, dateert al van ne gentien jaar geleden. Toen ver huisde De Haan van Friesland naar Rijnsburg. 'Zeist* is op de hoogte van de rivaliteit tussen de twee eerste klassers, maar zette De Haan toch op het belangrijke treffen DSVP-Quick Boys. zegt De Haan zelf. "Alle ploegen zijn me even lief, maar als Rijnsburger krijg je de schijn natuurlijk tegen. Helaas was het een nogal pittige wed strijd. Maar die botsing waar door Aandewiel geblesseerd raakte, was een samenloop van omstandigheden. Ze gingen er gewoon allebei nogal hard in. Verder heb ik mijn beslissing om een strafschop te geven terugge draaid. Om de eenvoudige reden dat mijn grensrechter buitenspel had geconstateerd. Dus geef ik geen penalty. Zo n grensrechter s onpartijdig". "Of ik dat óók ben? Ja, natuur lijk. Ik heb zaterdag negen minu ten bijgetrokken. Trouwens, ik fluit nog wel eens een oefenduel bij Quick Boys. Nee, nooit bij Rijnsburgse Boys. Ik ben geheel neutraal, maar Quick Boys heeft er al zo vaak naast gezeten, dat ik hoop dat de club dit kampioen wordt". Jeugdinternational naar Ajax ENSCHEDE (GPD) Gestoken in ochtendjas verhaalt Ron Willems over het grote avon tuur. De 21-jarige voetballer verruilt FC Twente aan het eind van dit seizoen voor Ajax. „Alles komt in één stap dichterbij", zegt Willems. „De publiciteit, de spanning, hogere ver wachtingen, Europees voetbal en misschien het Nederlands elftal". De hoorn ligt naast het telefoontoestel, de profvoetballer lag zo net nog in bed. „Ik heb het gekkenhuis even willen ontlopen", verontschuldigt hij zich. Ron Willems heeft iéts te vieren, tisch naar mijn zin, met een fijn elf- thee is de voor dit tijdstip aangewe- tal en goede prestaties. Maar een zen drank. „Ik heb het hier fantas- overgang naar een topclub die in VANAVOND 19.00 UUR VIJFMEIBAD HEREN HOOFDKLASSE WATERPOLO LZ 1886 - de ZIJL/LGB t-i de hele wereld bekendheid geniet, dat is toch wat anders". De tijd van geheimzinnigheid is nu voorbij. Volgende week zet Ron Willems zijn handtekening onder een tweejarig contract bij Ajax, gis teravond bereikten de clubs een akkoord. „Het mooiste is dit sei zoen met Twente af te sluiten met Europees voetbal". Twijfels heeft Willems geen mo ment gehad. „Kijk, als Ajax inte resse toont mag je alleen maar heel blij zijn. Ik ga er sportief en finan cieel een stuk op vooruit". Bang om bij Ajax de slag te missen, zoals Hennie Meijer en Arnold Scholten bijvoorbeeld overkwamen, is de Enschedeër niet. „Ajax betaalt niet zoveel geld als de technische staf niet echt iets in me ziet. Ik zal de kans krijgen en die wil ik grijpen. Er wordt volgend seizoen verwacht dat ik er altijd sta, maar met con stante prestaties was ik dit seizoen ook al continu bezig. Ik denk ook niet dat ik echt aanpassingsproble men krijg in Amsterdam. Op 18-ja- rige leeftijd kwam ik als broekie van PEC Zwolle naar FC Twente Dat was een hele omschakeling, dit went ook \yel weer". De middenvelder van Jong Oranje is in elk geval opgelucht dat de periode van beslommeringen voorbij is. „Het is toch een rottijd geweest. Allerlei telefoontjes en verhalen in de krant. Roda, Feye- noord, het Utrecht-project, ieder een had belangstelling. Het was al lemaal zo onzeker, je weet geen moment waar je echt aan toe bent. Bovendien vormde de transfersom nogal een belemmering. Het is ook niet zo onlogisch dat er interesse is. Ik maak veel beslissende goals, al is dat de verdienste van het hele elf tal geweest". Willems kijkt met plezier terug op zijn drie jaren bij FC Twente. „Het eerste jaar met Korbach ging het nog wat moeizaam, maar sinds de komst van Rijvers ben ik duide lijk gegroeid. Je wist precies waar je aan toe was, de training werd goed gedoseerd, hij besefte dat dit een jonge ploeg is. Al vind ik het r Ajax. "Ik zaql mijn kans (foto ANP) wel teleurstellend dat er voor mijn vorderingen bij Jong Oranje door Rijvers zo weinig belangstelling is getoond. Ik heb hem dit seizoen nauwelijks gesproken". De voetballer heeft bij zijn ver trek uit het Diekmanstadion een goede raad voor FC Twente: „Wil de club verder komen, dan moet het geld dat deze transfer oplevert worden geïnvesteerd in één of twee goede spelers. De organisatie van de club kan wel weer verbeterd worden, maar daar is nu niet de meeste behoefte aan, denk ik. Je blijft toch een"voetbalclub die bo venin mee wil draaien en dan moet je dat wel op het veld kunnen laten zien. Ik weet wel zeker dat het pu bliek verwacht dat er nu een goede voetballer wordt binnengehaald en geen amateurspeler. Want FC Twente moet volgend seizoen zon der meer Europees voetbal halen. Dat is een verplichting". De transfer van Willems, die FC Twente gelaten heeft geaccep teerd, betekent volgens commer cieel directeur Jan Kasper niet dat de Enschedeërs nu onmiddellijk de spelersmarkt opgaan. „Als je ziet hoe Scharmin zich dit ontwikkelt, had ik er niet aan i___ ten denken als wij bijvoorbeeld Silooy hadden gekocht. Er staat bij ons nogal wat, ook bij de jeugd". Het woord is nu aan de techni sche staf. ,;Als Rijvers en Vonk van mening zijn dat de groep van bui tenaf versterkt moet worden, hoor ik dat wel". Hedenmiddag 14.00 uur competitiewedstrijd ROODENBURGAREGJ AJAX LEATHER ?hwu lijjlpi llllllllllllllllll Geruchten rond Koeman BARCELONA (ANP) - Voorzitter Nunez en vice-voorzitter Gas part van FC Barcelona hebben gisteravond ontkend een akkoord te hebben gesloten met Johan Cruijff over een trainer/coach-con- tract voor het nieuwe voetbalseizoen. De hoogste bestuursleden van de club reageerden ontstemd op de mededeling van Johan Cruijff, gis termiddag in het KRO-televisie- programma Sport op Vrijdag en in het NOS-Journaal, dat hij gekozen had voor de Spaanse club. De ex- Ajacied zei dat het contract binnen twee weken getekend zou worden en alleen nog enkele kleine details, zoals behuizing en school, geregeld dienden te worden. „We nemen niet voor mei een beslissing over de nieuwe trainer-coach", zei Nunez desgevraagd. „We zijn in on derhandeling met verschillende trainers. Johap Cruijff is gewoon een van de kandidaten." Barcelona wisselde dit seizoen tussentijds van trainer. De Engels man Terry Venables moest plaats maken voor de Spanjaard Luis Aragones. De laatste ligt uitste kend in de trainersgroep. Hij leid de de ploeg, die in de competitie zwaar teleurstelde, naar de Spaan se beker. Nunez zei Johan Cruijff niet te kunnen begrijpen. „Van wat hij voor de Nederlandse televisie heeft gezegd is niets waar. Er is absoluut geen akkoord gesloten. Kennelijk wil hij met deze mededeling iets af dwingen. Dit is zeker zijn manier van doen. Maar wij zijn niet van plan ons onder druk te laten "zet ten." Koeman Het Italiaanse Juventus heeft met PSV overeenstemming be reikt over een transfer van Ronald Koeman naar de Turijnse club. Verscheidene Italiaanse kranten, waaronder ook de Gazetta dello Sport, wisten gisteren te melden dat beide clubs het donderdag in Turijn eens zijn geworden over een driejarig contract. Juventus, financieel onderhou den door de Turijnse automobiel magnaat Gianni Agnelli (FIAT), heeft PSV voor de overgang van Koeman een bedrag van 7 biljoen lire (ongeveer 11 miljoen gulden) betaald, aldus de kranteberichten. PSV-manager Kees Ploegsma heeft de berichten gisteren als be lachelijk van de hand gewezen. „Niemand van ons is in Italië ge weest. Het is echte spaghetti-troep, het raakt kant noch wal. Juventus heeft geen schijn van kans om er ook maar ajan te mogen ruiken". Koeman zelf zal vandaag in Zü- rich zelf tegenwoordig zijn bij de behandeling van zijn 'zaak' door de tuchtcommissie van de Europese Voetbal Unie (UEFA). De speler zal worden vergezeld door voorzitter Ruts, een jurist en mogelijk mana ger Ploegsma en trainer Hiddink. Koeman wordt door de UEFA ter verantwoording geroepen voor zijn uitlatingen over doelbewust gemeen spel in het maandblad Sport International, waarmee hij de voetbalsport in diskrediet heeft gebracht. De tuchtcommissie van de UEFA heeft de kwestie zelf on derzocht en naar aanleiding van zijn bevindingen de libero op het matje geroepen. Koeman heeft in middels de tuchtcommissie een brief doen toekomen, waarin hij zijn gewraakte uitspraken verdui delijkt. AZ wint weer ALKMAAR (ANP) - Tom Krommendijk mag het erelid maatschap van AZ tegemoet zien, als de Alkmaarse profclub dit seizoen zijn plaats in de ere divisie behoudt. Sinds de komst van de linksbenige spits, bij eerste-divisieclub Wagenin- gen naar het tweede verwezen en bij PSV afgetest. heeft AZ weer een handenbinder en kan- senbenutter voorin. De in februari ogenschijnlijk onafwendbare degradatie werd gisteravond m het duel tegen de nummer drie van de eredivi sie, FC Twente, weer een stukje verder opzij geschoven. AZ, dat nog twee wedstrijden (Utrecht uit en Den Haag thuis) moet, won met 2-0. Krommendijk stond in de vijfde minuut met een gouden doelpunt aan de ba sis van de zege, die voor de ge plaagde Noordhollandse club van levensbelang is. Roos maakte het karwei tien minu ten voor tijd af.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15