Directe benadering langdurig werkloze Clubhuis Buitenlust Soepeler export tulpen naar Japan eerste stap Tulpen/irissenparade in Keukenhof Enorm verschil in kosten aansluiting kabel Veiling Bollent(r)ips Rookverbod in raadhuis van Katwijk ZATERDAG 16 APRIL 1988 PAGINA 11 Zelfstandig projectbureau in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN - De circa zevenhonderd langdurig werklozen in Alphen worden de komende twee jaar feller dan voor heen op de huid gezeten om weer te gaan deelnemen aan het arbeids proces. Het gewestelijk arbeidsbu reau is daartoe in samenwerking met de gemeente Alphen het pro jectbureau Werkplan begonnen. Een team van zeven personen richt zich de komende twee jaar op de groep Alphenaren die langer dan OEGSTGEEST De Oegstgeester buurtvereniging Buitenlust heeft gistermiddag haar nieuwe club huis bij het pleintje aan de Cura- caostraat in gebruik genomen. Het clubhuis is het voormalige bijge bouw van de inmiddels naar Haas- wijk verhuisde SJJO, Tabernaast. De woningbouwvereniging vreesde dat omwonenden overlast van het clubhuis zouden ondervin den. Alles kwam in kannen en krui ken nadat welzijnswethouder me vrouw Blom (WD) alle betrokke nen om één tafel kreeg. De gemeente heeft de verhui- zingskosten (40.000 gulden) voor haar rekening genomen. Buiten- lust zal de houten keet zelf moeten zien te exploiteren. De komst van de keet had nog heel wat voeten in de aarde, onder meer omdat de grond waarop het bouwsel moest komen te staan eigendom is van de woningbouwvereniging Buiten- lust. En die wilde aanvankelijk niet meewerken. een jaar als werkzoekende bij het GAB is ingeschreven. "Het zal een moeizame klus wor den", zegt H. van Smaalen, direc teur van het gewestelijk arbeidsbu reau. "Wanneer de mensen lange tijd zonder vaste baan zitten, dan kan dat zorgen voor enige gewen ning en krijgen ze wellicht een an dere levensstijl". Alphen is als proefgemeente uit gekozen omdat het de grootste ge meente uit het gewest betreft en de afstanden tussen de instellingen gering zijn. Bij gebleken succes wordt het werkterrein van project bureau Werkplan uitgebreid naar de overige tien gemeenten in het gewest van het arbeidsbureau. Het gehele gebied telt ongeveer dui zend langdurig werklozen. Aan de vorming van het project bureau is drie maanden van nauw overleg tussen het arbeidsbureau en de gemeente vooraf gegaan. Met name de sociale dienst speelt daar in een belangrijke rol. De dienst le vert dan ook twee ambtenaren voor het voeren van zogenoemde heroriënteringsgesprekken met de werklozen. Het GAB levert even eens twee personeelsleden voor dit werk. Voorts heeft de vakcentrale CNV een coördinator toegezegd, dat wordt waarschijnlijk P. van Vollenhoven. Van de gemeente Alphen worden twee ambtenaren tijdelijk gestationeerd bij het pro jectbureau. Het projectbureau is een voort vloeisel van de reeds bestaande sa menwerking tussen het arbeidsbu reau en de sociale dienst. De dienst heeft een veel nauwer contact met de langdurig werkloze dan het ar beidsbureau, waar de werkzoeken- LISSE De regels voor export van Nederlandse tulpe- bollen naar Japan worden versoepeld, zo is deze week bekend geworden. Met ingang van komend najaar mo gen de bollen van 29 tulpesoorten zonder quarantaine in Japan worden ingevoerd. Nederlandse bloembollen moeten tot dat moment na invoer in Japan een jaar op gecontroleerde velden 'in quarantaine' staan. Nederland en Japan hebben in het overleg dat deze week in To kio is gevoerd afgesproken dat de keuring nu door een Neder landse en Japanse inspecteur sa men, in ons land, zal worden uit gevoerd. Speciaal voor de keu ring van de bloembollen komen elk jaar twee Japanse inspec teurs op Nederlandse kosten naar ons land. Volgens Leo van der Zon, hoofd algemene zaken van de Bloembollenkeuringsdienst (BKD) in Lisse, is het besluit van de Japanse overheid om de in voer te versoepelen een stap in de goede richting. "Ook al gaat het om slechts 29 soorten tulpen. Als je bedenkt dat er in ons land zo'n 1200 soorten tulpen worden geteeld, dan moet er nog wel hét een en ander worden besproken tussen Nederland en Japan. De 29 soorten waarvoor de regels nu zijn versoepeld maken wel zo'n 60 procent uit van het totale are aal tulpen. Dus wat dat betreft is het zonder meer een goed resul taat". Van der Zon is optimistisch over een verdere versoepeling van de invoerbepalingen. "Er wordt al drie jaar met Japan ge sproken over deze problematiek. Ik verwacht dat er volgend jaar een verdere doorbraak kan wor den bereikt. De opstelling van de Japanners is niet meer zo star als enige tijd geleden. Dat heb ik al thans begrepen van directeur Van Os van onze dienst, die deel uitmaakt van de Nederlandse landbouwdelegatie die de afgelo pen dagen met de Japanners heeft gesproken". Tot dusverre moesten alle naar Japan geëxporteerde tulpebol- len eerst een jaar in speciale vel den worden opgeplant, voordat lan de consument mogen wor den aangeboden. Als na dat jaar bleek dat de bollen ziektevrij wa tt, werden ze vrijgegeven voor verkoop aan de Japanse consu ment. "Dat betekende wel dat er een speciale maat bol naar Japan moest worder verstuurd, die nog niet helemaal volgroeid was", vertelt Van der Zon. Volgens Van der Zon nam Ja pan deze maatregelen uit angst voor bepaalde virusziekten. "Een aantal virussen komt ook in de eigen Japanse tulpebollen voor, maar een paar niet. Van daar dat ze zo fel zijn om die vi russen buiten de deur te hou den". Toch gaat het naar de mening van de medewerker van de BKD niet alleen om de angst voor be smetting, maar liggen ook han delspolitieke overwegingen ten grondslag aan de invoerbeper- kende maatregelen. "Dat merkje in meer landen. In Engeland worden bijvoorbeeld chrysanten zeer streng in de gaten gehou den. Niet vanwege eventuele ziekten, maar enkel en alleen om de belangen van de eigen kwe kers te waarborgen". De BKD heeft zelf ook al maat regelen genomen om te komen tot een kwaliteitsbol die zonder enig probleem naar het buiten land kan worden geëxporteerd. Op dit moment keurt de BKD de tulpen op ziekten en kwaliteit. Al naar gelang de uitslag van die keuring kunnen de tulpebollen worden ingedeeld in drie klas sen: klasse een, klasse twee en standaard. Om te kunnen vast stellen in welke klasse een bol thuishoort, worden van bepaalde partijen tulpen monsters getrok ken die bij de BKD in kassen worden opgeplant en tijdens de groei uitvoering worden onder zocht. Bij die keuring worden nu dus ook Japanse inspecteurs bij betrokken. Van alle bollenvelden worden monsters getrokken die worden opgestuurd naar de BKD in Lis- se. Een deel van de bollen wordt de zich doorgaans alleen laat in- en uitschrijven. De sociale dienst houdt periodieke gesprekken met de cliënten en gebruikt deze tegen woordig ook om de werkzoeken den opnieuw te motiveren. Zij wor den dan doorverwezen naar het ar beidsbureau. Het zelfstandig opererende nieu we projectbureau wordt gevestigd op de bovenste verdieping van het nieuwe gebouw van de stichting Maatschappelijk Werk Midden Rijnland aan de Henry Dunantweg in Alphen.. Het nieuwe onderko men wordt aan het einde van de maand betrokken. Na de zomer zijn de eerste resultaten te ver wachten. Het project duurt tot april 1989. De werkwijze is als volgt: het personeel van Werkplan neemt di rect contact op met de langdurig werkloze en nodigt deze uit voor een gesprek. Dan wordt samen met de betreffende persoon een zoge noemd actieplan uitgestippeld. Dat kan leiden tot om- of bijscho ling, een stage- of werkervarings project of een nieuw beroepskeu- ze-onderzoek. Voor dergelijke maatregelen heeft het GAB een kwart miljoen gulden beschikbaar. Het streven is jaarlijks 250 indivi duele actieplannen op te stellen. In het Koningin Beatrix Paviljoen is e naam 'Johan Cruijff. i groot aantal soorten tulpen te bezichtigen, waaronder een tulp met de (foto Wim Dijkman) LISSE Flora-directeur drs. J.H.J. Carlier heeft gisteren in het Koningin Beatrix Paviljoen in De Keukenhof in Lisse de tulpen/iris senparade geopend. In zijn toe spraak ging Carlier in op het be lang van de beide bolbloemen voor ons land. Van september 1987 tot maart 1988 bedroeg de tulpen- omzet 172 miljoen gulden, wat ten opzichte van de voorgaande perio de een stijging van 16,2 procent be tekent. Volgens Carlier is dit zeer opmer kelijk, vooral omdat de uitvoer van tulpen naar de Verenigde Staten in de periode van december tot en met maart daalde van 31 miljoen naar 11 miljoen stuks. "Met andere woorden: de Europese markt heeft in de praktijk kennelijk nog een elasticiteit die theoretisch voor on mogelijk werd gehouden", aldus Carlier. De parade of binnententoonstel- ling is te zien tot en met 19 april. Een rijk sortiment tulpen is ver werkt, waaronder 30 nieuwe zaai lingen waarvan de meeste nog geen naam hebben. Sommige tulpen zijn al 'vernoemd'. Zo worden de onlangs gedoopte tulpen 'Wisse Dekker', genoemd naar de voorma lige Philips-topman, en 'Johan Cruijff geshowd. De laatste is een witte lelie-achtige tulp. Na de tul- pen/irisen-expositie, begint op 21 april in de showkas de narcissen- parade, die tot en met 3 mei te zien zal zijn. weg dienden enkele maanden gele den massaal bij de gemeente Val kenburg het verzoek in te worden aangesloten op de kabelnet. Jaren lang werd een dergelijk verzoek niet ingewilligd, omdat de kosten voor de gemeente zo hoog zijn. Op verzoek van de gemeenteraad is nu een nauwkeurig onderzoek naar de feitelijke kosten uitgevoerd. Het gedeelte van de Voorscho- terweg dat grenst aan de gemeente Leiden, kan met een simpele in greep worden aangesloten op het kabelnet van de gemeente Leiden. De wijkversterker bij de kruising Haagse Schouw/Hoge Rijndijk heeft voldoende capaciteit, zodat het doortrekken van de kabels naar Valkenburgs grondgebied vol doende is. Voor Stadskabei Leiden levert een en ander 33 nieuwe abonnees op. De kosten voor het doortrek ken van de kabel wil het bedrijf echter niet op zich nemen. Het be drijf doet dat wel voor woningen binnen de Leidse gemeentegren zen. De Voorschoterweg-bewoners moeten daarom 90 procent van de aanlegkosten voor hun rekening nemen, wat neerkomt op 2.070 gul den exclusief 20 procent btw. De overige 43 bewoners van de Voorschoterweg (die wonen in het gedeelte tussen de Wassenaarse Wetering en de dorpskern van Val kenburg), kunnen worden aange sloten op het kabelnet van de ge meenten Katwijk en Valkenburg. Voor het gedeelte vanaf de Broek- weg moet dan wel een geheel nieuw hoofdnet met versterkers worden gebouwd. De Katwijkse dienst gemeente werken heeft berekend dat een ge heel nieuw net 310.000 gulden (ex clusief btw) kost. Dat is ruim 7.210 gulden per aansluiting. Volgens de voorwaarden van het kabelbedrijf Katwijk/Valkenburg, betaalt het bedrijf daarvan het leeuwedeel. De bewoners kunnen volstaan met een eigen bijdrage van 250 gulden. Of het eigen kabelbedrijf zelf de drie ton kan opbrengen zal dins dagavond in de raadscommissie voor algemene zaken aan de orde komen. Ook het voor de bewoners zeer ongunstige voorstel van Stadskabei Leiden wordt dan ter discussie gesteld. Hillegom haalt 56 borden weg HILLEGOM Een groot aantal overbodige verkeersborden zal de komende tijd in Hillegom worden weggehaald. Op korte termijn zul len al 56 borden uit het straatbeeld verdwijnen. Zodra de provincie met de verkeersbordennota ak koord gaat, wordt dat aantal groter. De gemeenteraad besloot gister avond flink te kappen in het 'bos' van verkeersborden. Op initiatief van A.M.Q. Hulse bosch (BBH) werden de verkeers borden gisteravond ter discussie gesteld: "Te veel verkeersborden zijn voor de weggebruikers zeer verwarrend. Bovendien zijn de borden ontsierend. Ook de politie komt in een rapport tot de conclu sie dat er veel overbodige en fout geplaatste borden in Hillegom staan". VALKENBURG - Hoe verschil lend de kabelbedrijven van Leiden en Katwijk werken, ondervinden de bewoners van woonboten en woningen aan de Voorschoterweg in Valkenburg dezer dagen. Wie de pech heeft nabij de Kwantumhal len te wonen zal voor een kabelaan sluiting 90 procent van de kosten moeten betalen, oftewel ruim 2.000 gulden. De Voorschoterweg-bewo ners die een aansluiting op het net van Katwijk kunnen krijgen beta len daarvoor slechts 250 gulden, terwijl de kosten van die aanslui ting ruim 7.000 gulden bedragen. De bewoners van de woningen en woonboten aan de Voorschoter- in der Zon"De export van tulpebollen naar Japan wordt iets makkelijker. Bijna 30 soorten tulpen kun- zonder verdere maatregelen worden geëxporteerd. (foto wim Dijkman) daar in de kassen geplant, terwijl een ander deel naar het laborato rium gaat voor onderzoek. Door dat de bol in een kas wordt ge plant, waar de temperatuur ho ger is, komt de bol eerder in bloei dan de bollen op het veld. Als er iets 'vreemds' in de kas wordt ge constateerd, kunnen er op het veld maatregelen worden geno- Overigens heeft de BKD pas sinds kort de keuring van de tul pen van de Plantenziektekundi- ge Dienst (PD) in Wageningen overgenomen. Alle overige bol- soorten worden al geruime tijd in Lisse gekeurd, maar de tulp was daar als enige buitengebleven. Wat daar de oorzaak van was, weet Van der Zon niet. Inmid dels is de keuring van de tulp al voor een aanzienlijk deel in han den van de BKD. Nu de versoepeling van de Ja panse invoerbepalingen voor de deur staat, kunnen tulpen van klasse één rechtstreeks door de bollenexporteurs aan de consu ment worden geleverd. "Al klinkt dat eenvoudiger dan het is. Voordat de Japanner de bolle tjes in zijn tuin kan planten, moe ten er nogal wat hobbels worden genomen. Ik heb begrepen dat er tussen de aflevering en de consu ment nog zo'n zeven stappen zit ten", aldus Van der Zon. Ook bollen van de twee andere klas sen kunnen naar Japan, maar die moeten nog wel een jaar in qua rantaine. Het Nederlandse bedrijfsleven dringt overigens al jaren aan op versoepeling van de invoermaat- regelen. Volgens Van der Zon zijn de Japanners 'gek' van bloe men en hij verwacht dan ook dat als gevolg van deze versoepeling meer tulpebollen naar het land van de rijzende zon zullen gaan. Overigens zit deze markt, on danks de strenge eisen, al in de lift. In 1970 werd er voor 1,3 mil joen gulden aan tulpebollen naar Japan uitgevoerd, terwijl dat tien jaar later was gestegen naar on geveer vier miljoen gulden. In 1985 werd al voor 7,2 miljoen gul den uitgevoerd. KEES VAN KUILENBURG De Verenigde Bloemenveilingen Aalsmeer (VB A) hebben gisteren een nieuwe mijnzaal in gebruik genomen. De zaal is uitgerust met klokken die niet langer met wijzers, maar met oplichtende lampjes werken. Vlakbij de klok hangt een zogenaamde licht krant waarop informatie over het te veilen produkt staat vermeld. De nieuw mijnzaal, die plaats biedt aan 600 kopers, is geschikt voor de invoering van het tele- veilen. Kopers kunnen bij deze uiterst moderne manier van vei len, produkten aankopen zonder in de veilzaal aanwezig te zijn. De telefoon en de computer zijn het koopinstrument. Aalsmeer had een nieuwe vei lingzaal nodig omdat de omzet van potplanten de laatste jaren enorm is gegroeid. Werd in 1980 nog voor slechts 416 miljoen gul den aan potplanten geveild, vo rig jaar was dit bedrag al meer dan 1,2 miljard gulden. Elke dag worden een miljoen potplanten geveild. De bestaande vier mijn- zalen bieden eigenlijk niet vol doende ruimte voor de verhan deling van de potplanten. Met de ingebruikname van de mijnzaal sluit de VBA een om vangrijk nieuwbouwprogramma af. Van april 1985 tot maart 1988 werd het vloeroppervlak ver groot van 340.000 naar 600.000 vierkante meter. De totale inves tering bedroeg 285 miljoen gul den, waarvan 40 miljoen voor de nieuwe afmijnzaal. Op de Keukenhof wordt van 14 april tot en met 19 april een bin- nenparade (expositie) van tulpen en irissen gehouden. Buiten staan de narcissen, hyacinten, krokussen en kleine tulpen in bloei. Voor kinderen tot en met 12 jaar is er een speciale 'bollebo zen-route' uitgezet. De VW West-Friesland heeft een nieuwe autotocht uitgezet langs de bollen en de bloesem. De 110 kilometer lange tocht voert door het oostelijk deel van West-Friesland. In dit gebied wordt eenvijfde van de totale hoeveelheid bloembollen ge teeld. De route is voor één gul den verkrijgbaar bij de VVV in gebouw Statenpoort in Hoorn. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan. Zwijnenburg, Meyer. Van Leeuwen. Verhage. Groeneveld. de Ruiter, Janssen. Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: R. van Leeuwen, tel: 218661. spreekuur: Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: Y. Groeneveld. tel: 218661 spreekuur: Rosmolen 2. Groep 2 - Pieterse, Van Gent. Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen. Rus. Kruis. Bergmeijer- ,de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Luyk, Wasstraat 2a. tel: 122522. zo 8 uur tot 24 uur: J. van Gent. Zoeter- woudsesingel 28. tel: 122538. Groep 3 - Pleiter. Smit. Lely. W. de Bruyne. J. de Bruyne. Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Bruijne, Kernstraat 11. tel: 141225. zo 8 uur tot 24 uur: H. Jurgens, tel: 125820, spreekuur: Burggravenlaan 102, Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: dr. Hiemstra, tel: 140159, spreekuur: Meloenstraat 39. zo 8 uur tot 24 uur: dr. Driever. tel: 120161, spreekuur: Zocherstraatl. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul. Kooyman, De Jong, Prince. Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: dr. Keijer. tel: 140124 zo 8 uur tot 24 uur: H.J.H.R. Prince, Vondel laan 58. tel: 761754. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur. za U P. Arndt. Pluimgras 48, Leiden, tel: 220238. spreekuur: Florijn 10. tel: 891000; zo: P. van 't Woud. Hoofdstraat 40. tel: 410070, spreekuur: Hoofdstraat 40. tel: 410070. beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: E.J. Roelants. Frans Halslaan 10. tel: 153747. Voorschoten za: L. Prescott. Bachlaan 1. tel: 2356; zo: E. Schotanus. Leidseweg 305, tel:766426. Warmond Huisartsenpraktijk Sleeboom/Hoornweg, Prof. Aalberselaan 2. Voorhout, tel 02522- 11393. Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614. verneemt u welke huisarts de weekend dienst v APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Lelden, wordt waarge nomen van vr. 15/4 tot vr. 22/4 door Apotheek Kooi, Surinamestraat 7, Leiden, tel: 071-214606. Apotheek Hofland. Thorbeckeweg 3. Voor schoten. tel: 071-762877. Apotheek Carlina. Boerhaveplein 21, Oegst geest. tel: 071-176154. G. Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp, t 890405. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw. R. Koster, Narcissfraat 47, Voorschoten, tel: 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1. Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten R. Koster, Narcisstraat 47, tel: 3836. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Lelden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno- Mevr. A.C. Labruyere, Langestraat 14. Lei den. tel: 071-134244. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haas- wijk. Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest. is tandarts R.S. van Mierlo telefonisch bereik baar onder nummer 071-155375; tevens spreekuur van 11-12 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2. Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. KATWIJK - De Katwijkse raads commissie voor volksgezondheid is voorstander van een rookverbod in de voor het publiek toegankelij ke ruimten van het gemeentehuis. Ook tijdens de commissievergade ringen zou volgens de raadsleden niet meer moeten worden gerookt. De raadscommissie ging met dit standpunt gisteravond veel verder dan de commissie voor algemeen bestuurlijke zaken aan het begin van deze week, die het hield bij een verzoek om het roken zoveel moge lijk te beperken. "Uit ervaring is gebleken dat dergelijke verzoeken geen effect sorteren", aldus het RPF-raadslid E.J. Bergman. Een meerderheid van de raadscommis sie voor volksgezondheid was het met hem eens. Ook tijdens recepties in het raad huis moet volgens de raadsleden niet worden gerookt. Eventuele af spraken over het roken in de werk ruimten van het gemeentehuis zou den in de medeschapscommissie van de ambtenaren kunnen wor den geregeld. ZATERDAG 16 APRIL Alphen Festa Italiana, jongerencen trum Madonna, Prins Hendrik straat, om 20.30 uur. optreden The Magnificent 7, jongerencentrum Het kasteel, Concertweg, aanvang 21.00 uur. Zegerpiasloop. start om 14.30 uur op de Sportlaan. jeugdbingo (voor de ieugd van 12 tot 16 jaar) in buurthuis Wester haven, Emmalaan 45. van 19.00 tot 20.30 uur. mineralenbeurs in gebouw Na bij, Lauraplein, tot 17.00 uur. voorstelling 'Rinkelrooien' door Theater Toverlei, aanvang 20.30 uur in Hooftstraattheater. Boskoop rommelmarkt voor Lima, tot 17.00 uur op het Kerkplein. Hoogmade voorjaarsconcert Heerlijkheid Hoogmade in De Schuur, aan vang 20.00 uur. Hazerswoude start tentoonstelling Huis Rij nenburg, van 14.00 tot 17.00 uur Leiden vlooienmarkt, tot 16.00 uur; Re provak '88. tot 17.00 uur in de Groenoordhallen. rommelmarkt in de Pieterskerk, tot 17.00 uur. open dag oude muziek in de Streekmuziekschool, Rapenburg 22, tot 16.00 uur. LPSV-Oranjeloop over 2, 5 of 10 km, start 11.00 uur in het Leid se Hout. optreden van 'Suspended Weissen Rössel' Lisse Keukenhof-wandeltocht, vanaf de Hobahohallen, start 7 tot 20 km tot 14.00 uur, start 30 km tot 12.00 voor de jeugd tot en met 16 jaar, organisatie Veilig Verkeer Neder land, op het plein van het Cultu reel Centrum. receptie jubilerende WN, van 17.00 tot 19.00 uur in het Cultureel Centrum. fancy fair en rommelmarkt van de scoutinggroep 'Mauritsgroep', 1.00 I 17.00 i i de Kimshoeve, Lord Baden Powell- het Christe lijk Vocaal Ensemble, tot 14.00 uur op het plein van de Neder lands Hervormde Dorpskerk. Warmond jubileumconcert muziekvereni ging St. Matthias, aanvang 20.00 uur in de hal van het Dekker com plex, Veerpolder. Woubrugge rommelmarkt bij verenigings gebouwen, De Schuur, De Barg en Drieluik, tot 15.00 uur. Zoeterwoude optreden van de formatie ZONDAG 17 APRIL Alphen voorstelling 'Rücksichtslos', door toneelgroep Generatie, aan vang 20.30 uur in Hooftstraatthea- Leiden film: 'Pioneer of Japanese mo dern painting', aanvang 15.00 uur, Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraat. fietstocht Kanalenrit over 35 of 65 km, start tussen 8.30 en 9.30 uur bij clubhuis Swifttoer, Room- burgerweg. av Holland houdt strandloop over diverse afstanden, start om 11.00 uur, inschrijven op het laatste parkeerterrein, links bij de Wassenaarse slag. ontspanningsmiddag voor ou deren boven de 55 jaar, optreden van drumfanfare en majoretten, om 14.30 uur in club- en buurthuis Vogelvlucht, Boshuizerlaan. klaverjas- en sjoelmiddag bij muziekvereniging De Burcht Lei den, aanvang 14.00 uur in haar clubgebouw aan de Aalmarkt.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 11