Zelfverzekerde nieuwe koers Nesko goed op dreef Rotterdamse volksopera Pol: Geparfumeerde tuinen hebben goedkoop luchtje Spaans vuur ontbreekt nog bij Pepa KIJKUIT Exposities Concerten Leiden Den Haag Amsterdam Rotterdam VRIJDAG 15 APRIL 1988 PAGINA 27 Nederlands Studenten Kamerorkest o.l.v. Daan Admiraal. Werken van Ravel. Schat en Brahms Soliste: Young-Hee Kim, so praan in Les nuits d'eté van Berlioz. Ge hoord op 14 april in de Stadsgehoorzaal. Het tiende en tevens slotconcert, waarmee het Nesko zijn 24e tour nee besloot in Leiden, had jam mer genoeg niet de belangstel ling die het uitstekende studen tenorkest verdient. Gaan Leidse studenten alleen maar naar hun eigen orkesten en ensembles luisteren? Aan het programma kan het in ieder geval niet gele gen hebben, want dat bood vol doende onderdelen die de nieuwsgierigheid of belangstel- gende muzikale logica. Het Nes- verstoorde het evenwicht en de innerlijke rust en beheersing die ook aan de snellere dansen ten grondslag ligt. De jonge sopraan Young-Hee Kimn nam in 1987 deel aan de meestercursus van Elisabeth Swchwarzkopf in Amsterdam, en zij was een van de uitverko renen voor het slotconcert van deze cursus. Geen wonder, zij heeft een prachtige flexibele sterke stem, die in alle registers en in elke sterktegraad rond en mooi klinkt. Maar bovendien zingt ze haar teksten intelligent en doorleefd, waardoor de zes liederen van Berlioz, die niet alle even sterk en boeiend zijn, op een hoger plan worden gebracht. Ook het Nesko was hier zeer goed op dreef. Peter Schats Se renade voor strijkers op. 31 is een uitermate boeiend werk, heel doorzichtig geschreven volgens zeer persoonlijke en overtoi ling opwekten. Met Le Tombeau de Couperin wilde Ravel in zijn eigen idioom eer bewijzen aan de muziek uit een van de bloeiperioden van Frankrijks muzikale verleden. Een suite van 18e eeuwse dansen in een onmiskenbaar Ravelli- aans jasje was het resultaat. Ele gant, geraffineerd, en kwasi-een- voudig moet deze muziek klin ken, en juist dit kon het Nesko, ondanks of wellicht doordat het de zoveelste uitvoering betrof, niet waarmaken. Doodgespeeld, mat gespeeld of moe gespeeld? Een element van gejaagdheid ko heeft zich dit stuk volkomen eigen gemaakt waardoor het zeer overtuigend over het voetlicht kwam. Uitstekende soli droegen niet weinig bij tot deze voortref felijke uitvoering. In de Eerste serenade op. 11 van Brahms kondigen zich de la tere grote werken al aan, zij het dat met het klimmen der jaren ook Brahms's zelfkritiek toe nam: in dit jeugdwerk laat hij zich nog ongebreideld en breed sprakig gaan, zodat de lengte van het werk, zo'n vijfig minuten aan de inhoud afbreuk doet. MIES ALBARDA Een scène uit de volksopera Pol, welke werd geschrevi de handkar Ramses Shaffy als rechter Simon Stuimel. geregisseerd doorJos Thie en Antoine Uitdehaag. Op waarden. Vakmanschap en profes- Eerste Wereldoorlog, schetst de sionaliteit zijn nu de steekwoor- opera de opkomst van de arbei- ROTTERDAM Het RO The ater opent vanavond de nieuwe Rotterdamse Schouwburg met een speciaal door Jos Thie en Antoine Uitdehaag geschreven en geregisseerde volksopera naar het werkt van de voor-oor- logse Rotterdamse schrijver Willem van Iependaal. Giste ren was de voor-première van ,D •Por, de officiële openings- voorsteUing vlJ}dt een week la- dachte 'theaterfabriek' die archi- ter plaats. Het RO-theater heeft tect Wim Quist op de plaats van de een uitzonderlijk goede abon- oude Rotterdamse schouwburg nementcampagne achter de heeft neergezet, laat een zelfverze- rug. Nu al staat vast dat de zaal kerd begin zien van de koers, waar bij alle Rotterdamse voorstel- ™ee, hAet *9 Theater het êrote Pu' lingen voor tenminste de helft tracht terug te winnen. vol zal zitten. En dat is wel eens anders geweest. Het repertoire- door toneel heeft de afgelopen twin- Eric van der Velden tig moeilijke tijden door ge- - maakt in de Maasstad. Is het succes terug te voeren op de Maar even wennen is het wel. 'spraakmakend' en 'vernieuwend nieuwsgierigheid naar de nieu- Wat een verschil met nog geen vijf hechten zijn opvolgers Jos Thie er we schouwburg of hebben Jaar geleden, toen Franz Marijnen Antoine Uitdehaag duidelijk geen drew Lloyd Webber, de Thie en Uitdehaag met hun onder dezelfde gezelschapsnaam van HmMh»r_ o a Hpm„5,Mirak aanpak de juiste snaar van de de kunst van het controversiële Rotterdammer geraakt? den. De opera ken van de vooroorlogse Rotter damse schrijver Willem van Iepen- daal. Niet bij naam genoemd is het wel. veel te z kostuums en de- 'spraakmakend' en 'vernieuwend' Een Rotterdamse volksopera hechten zijnjDpvolgers Jos Thie c moest het zijn. Ene theater bedreef. Aan de etiketjes ken. Hij is het soort MackieMesser, slachtoffer van de sociale onge- sfeer of onderliggend gevoel lijkheid die besluit om als i Evertsprijs voor pianist Ivo Janssen HAARLEM (ANP) - De Elisabeth Evertsprijs voor jonge talentvolle mus ci is toegekend aan de pianist Ivo Janssen (24) uit Amsterdam. De prijs, 6.000 gulden, wordt hem op 3 mei in Haarlem uitgereikt na een concert met het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Ivo Janssen komt uit Venlo. Hij kreeg zijn eerste pianolessen toen hij acht jaar was. Hij studeerde verder in Amsterdam bij Jan Wijn en volgde met dreigend lapje over het diverse meestercursussen. Janssen geeft in binnen- en buitenland solo- blinde oog, is als een kop van recitals en treedt op met orkesten en diverse kamermuziekensembles. Hij roofdier dat speurt i Zanger/acteur Huub Lubbe slaagt er prachtig figuur van Pol te laten met een meeuw. De bewegingen van zijn armen doen denken aan concert vleugels van een vogel die zijn le ven lang in een te kleine kooi heeft opgesloten gezeten. Zijn gezicht, vertolkt onder meer muziek van Strawinsky, Prokofiev en Ravel. In 1986 won Janssen het Trompconcours dat in Eindhoven is gehouden en vorig jaar verwierf hij de tweede prijs op het Koningin Elisabethtoncours in Brussel. te kunnen overleven. 'Pol' gaat over goed en kwaad. Met als historische achtergrond de periode vlak voor en vlak na de Voorstelling: De geparfumeerde tuin van het Danserscollectief. Choreografie- Ricar- do Anemaet en Lilian Brumsma. Muziek: Mozart, Paul Abraham. Decor en kos tuums: Hedy Grunewald. Gezien op 14 april in het LAK-tl LEIDEN - Ricado Anemaet en Lilian Bruinsma van het Tilburg- se Danserscollectief staan over het algemeen te boek als makers van indringende doch zwaar moedige voorstellingen. Prachti ge Voorstellingen die heftige re acties opriepen: zo werd Hart stuk op basis van teksten van Heiner Muller een jaar of twee geleden een aantal mensen in het LAK-theater teveel en liepen zij demonstratief weg. Waarom? Omdat twee acteurs elkaar in een bak met water bijna verdronken of elkaar met een schaar pijnig den. Dit soort reacties heeft de voorstelling van gisteravond. 'De geparfumeerde tuin', in elk geval niet opgeroepen. De geparfu meerde tuin is luchtig en aange naam, vermakelijk en snel verge ten. Inspiratie deed het duo Anemaet en Bruinsma ditmaal op uit het schilderij De tuin der lusten van Jeroen Bosch, waarop het aardse en het paradijselijke verlangen vormgegeven werd in vele gede tailleerde taferelen. Met de vlese lijke verlangens lijkt het Dan serscollectief niet zo veel op te hebben, een enkele romantische verwijzing daargelaten. Ze zoe ken het meer in de detaillering van het schilderij. Vele korte, symbolische taferelen trekken aan het oog van het publiek voor bij. Het opvallendste symbool is, jawel, de appel wi dansers de hele tijd lonken tot uiteindelijk een van de twee mannen hem oppeuzelt. Een zeer hedendaagse bijbellezing. In de vele fragmenten wordt ove rigens weinig gedanst en des te meer gemimed. Zo zijn er frag menten van een vrouw die bevalt van een levensgroot ei; raken man en vrouw verstrikt in een elastiek; eten de vier aan tafel en wordt de etiquette ruimschoots overschreden in een choreogra fie van gebaren, winden laten en smijtwerk. De assosiaties die Bosch bij de makers opriep, zijn voornamelijk speels en voorzich tig. Beschaafd als de paradijselij ke reclamecampagne voor de zeepfirma FA. Bij binnenkomst hangt de lucht van deze pene trante okselgeurvreter dan ook in de lucht en aan het einde van de voorstelling wordt de tekst op de verpakking voorgelezen. De geparfumeerde tuin is met andere woorden niet een heel herkenbare Danserscollectief voorstelling, hoewel wederom veel aandacht wordt besteed aan dagelijkse handelingen. Ane maet en Bruinsma blijken van meer markten thuis te zijn. Deze keer stond de biologische wer king van het menselijk lichaam in de picture. En de kinderlijke onschuld van Bruinsma in com binatie met de gefronste wenk brauwen van Anemaet werkt op de lachspieren, al zakt de span ning naar het einde toe wat weg. Maar geef mij maar een confron- terender aanpak, daar krijg je echt kippevel van. INGRID VAN FRANKENHUYZEN. dersbeweging. Er wordt met rode gebaseerd op de boe- vlaggen gezwaaid, 'het gepeupel' zingt krachtige strijdliederen, en uiteraard ontbreken ook de door oorlog en ander leed verwoeste lief- wel degelijk ook als inspiratiebron des niet. Omdat het tempo hoog te wijzen zijn de 'singspiels' ligt, de scènes kort zijn Wat een verschil met nog geen vijf corwisselingen ontrolt de voorstel- jaar geleden, toen Franz Marijnen ling zich toch als een betrekkelijk i de geniale pathetiek 1 de musical Cats. Maar goed in gehoor liggen de composities voor Pol wel en de teksten worden qua doeltreffend onder steund. Technisch levert het RO Theater een hoogstandje van de eerste orde af. Of het nu om geluid, licht, zang of spel gaat, professioneler kan het haast niet. Jos Thie en Antoine Uit dehaag verdienen voor organisatie talent en vakmanschap een tien. Gaat het om artistieke eigenheid, dan kom ik niet verder dan een zes. Voorstelling: Pol. Tekst en Regie: Antoine Uitdehaag en Jos Thie. Mu ziek: Herman van Veen en Erik van der Wurff. Met: o.a. Huub van der Lubbe, Ramses Shaffy, Mare Drost, Marjol Flore, Ryan van den Akker, Stef van den Eijnden, Lex Goudsmit en Hajo Bruins. Gezien: 14 april, Rotterdamse Flamenco in K&O Flamenco zit in de lift en de k^pelzaal van K&O zat wederom bomvol met belangstellenden voor deze Zuid-Spaanse volkskunst. Ditmaal was het de beurt aan la Pepa, de artiestennaam van de Neder landse Josien Locher, die na twee jaar dansstudie aan de academie van Madrid, met Carmina en Mario Cortes een aantal voorstellingen geeft in ons land. Zowel Carmina als Mario Cortes zijn al op zeer jeug dige leeftijd in het flamenco-vak begonnen en heb ben met vele groten uit de flamenco-wereld samen gewerkt. Wie als Nederlandse met zulke artiesten in zee gaat, moet van goede huize komen, om er niet schril bij af te steken, maar helaas bleek Josien (nog) niet echt aan deze twee gewaagd te zijn. De uit Barcelona afkomstige Carmina Cortes was zonder twijfel de ster van de avond. Met haar hese, schrijnende stemgeluid vertolkte ze een aantal prachtige Buleria's en Tango's, waarbij zij de zaal tot op het bot raakte. Tijdens een rumba paradeerde ze als een trotse pauw over het podium, waarmee ze de allure van de in Spanje befaamde Lola Flores evenaarde. Het gitaarspel van haar neef uit Malaga was impulsief, met een krachtige slag en, zoals te genwoordig bijna alle gitaristen, vooral geïnspi reerd op het spel van Paco de Lucia. La Pepa begon haar optreden veelbelovend met een Solea, waarbij haar dansen zo nu en dan echt overtuigde, maar bij de dansen die volgden bleek ze niet aan de hoog gespannen verwachtingen te kun nen voldoen. Te veel pasjes, bewegingen die mooi waren ingestudeerd, maar uit het niets leken te ko men en te weinig vonken die oversprongen naar het publiek. Misschien moet je de flamenco met de paplepel hebben ingegoten gekregen om iets te kunnen uit stralen van de passie, humor en dramatiek die het flamenco-dansen, eigen is. Josien Locher heeft in Madrid een aantal aardige choreografieën geleerd, maar naast Carmina Cortes, die tijdens de laatste buleria ook nog bleek te kunnen dansen, werd pijn lijk duidelijk dat voor dansen meer nodig is dan ge raffineerd voetenwerk en uitgekiende bewegingen alleen. Zonder een grote dosis trots en minachting, humor en vulgariteit kom je er niet. De essentie van het fla menco-dansen heeft la Pepa nog niet aangeboord, maar wat niet is kan nog komen. Misschien zijn er nog een paar jaar Spanje voor nodig om van wat nu nog een Hollands knapperig haardvuurtje is, een vonkend Spaans vuur maken. WENDELIEN VOOGD Leiden Stedelijk Museum De Lakenhal - Ou de Singel 28-32, 'Gedrukt voor het le ven', verschillende soorten drukwerk voor het dagelijks gebruik vanaf eind van de vorige eeuw tot heden, t/m 25/4; di. t/m za. 10-17 uur. zon- en feestdagen 13-117 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat 1, Kawahara Keiga, foto graaf zonder camera, t/m 24/4; di. t/m 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, perma nente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, per manente expositie; Vijf eeuwen mode di. t/m za. 10-16 uur. Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg 18-20, schilderijen en aquarellen van Bert Grotjohann en bronzen en aluminium dierplastieken van Hetty Heyster, t/m 17/4; vr. za. zo. van 13.30- 17.30 uur. Galerie Stelling - Burgsteeg 14, beel den van Appie Smulders, vvo. t/m za. 13.30-18 uur en op afspraak. a Samsom-Rous met e rie werken onder de titel 'Voyage d'un Visage', t/m 30/4. wo. t/m za. 13- 17 uur. Art Center Droomfabriek - Oude Sin gel 56, Amsterdamse kunstenaar Theo Leijendekkers, werken van pas tel en acryl op papier, tot eind april; dag. vanaf 10 uur. Lakgalerie - Clevenngaplaats 1, schil derijen van Klaas Bosker, t/m 23/4; ma. t/m vr. 10-22 uur. Art-Teahouse 'De Oude Rijn', Stille Mare. An van Duyvenvoorde met gouaches, tot 4/5; dag. van 10-18 uur. do. tot 21 uur, zo. van 11-18 uur. Onderzoekcentrum sturing en sa menleving - Maresingel 3, schilderij en van Marijke Bovens, tot 20/5; ge opend tijdens kantooruren. Nutsspaarbanken - Doezastraat 35/37 en Oude Rijn 56, exposities van leden van de Grafiekwinkel Inkt, o.a. etsen, litho's en houtsnedes. Holiday Inn - Haagse Schouwweg 10 (blauw gang), schilderijen van John T. de Zwart tot 16/5. Signaal, Studio voor vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vorm gevers tonen diverse ontwerpen, te vens presentatiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 uur. za 12-17 uur. Pand Caecilia - Caeciliastraat 18, Hie- ke de Jong met gouaches, Betty Nico- lai met olieverfschilderijen, Monique van der Ploeg en Saskia Masseling met grafiek en Liesbeth Taminiau aquarel en pentekeningen, tot 3/6; 1 13-17 l Koffie-eethuisje Piggelmee - Jan Vos- sensteeg, Mariska Eyck met pastel-te keningen, collages en acryl-schilde- rijen, t/m 29/4; ma. di. wo. vr. 9.30-18 uur, do. 9.30-21 uur, za. 9.30-17 uur. 'De Bruine Boon' - Rijnsburgersingel lb, expositie van An Brugmans met landschappen, figuratief en olieverf, tot 15/5. Academiegebouw - Rapenburg 73, Paul Stikkelorum exposeert 12 teke ningen van de universiteitsbiblio theek onder auspiciën van het Acade misch Museum, tot 11/5; ma. t/m vr. van 9-16 uur. Clubhuis Matillo - Zaanstraat 126, beeldend kunstenaar Renzo Boek hout met tekeningen, schilderijen en aquarellen, t/m 23/4; di. 9-13 uur, wo. t/m vr. 13-17 uur, za. 11-17 uur. De Bange Duivel - Rijndijkstraat 4, schilderijen, tekeningen en grafiek van Thomas Ankum en Carine van Gorp, van 16/4 t/m 22/5; do.za.zo. 13-17 uur en na afspraak, tel. 124454. Alphen Galerie Rhijnkade 11 - Rijnkade 11, Krikor Momdjian met olieschilderij en, etsen en pastels, t/m 28/4; di. t/m za. 10-17.30 uur, vr. 10-21 uur Leiderdorp Restaurant Elisabeth Ziekenhuis - Si mon Smitweg. zwart/wit- en kleuren foto's van Film- en Fotoclub 'Daguer- re', t/m 8/5; ma. t/m vr. van 8.30-17.30 uur, za. en zo. 9-15 uur. Lisse Artopa - Grevelingstraat 50, 'O...color, color, color!', Marianne Zwollo met schilderijen, gouaches en tekeningen, t/m 17/4; do. za. zo. van 13.30-16.30 uur, do. van 19.30-21.30 uur. Noordwijk Petit Royal - Voorstraat 76, Tiny van der Sar met kleuretsen 'Bloemen en planten in de Orangerie', geopend dag. behalve woe. na 14 uur. Rij'nsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, permanente tentoonstel ling 'De andere Middeleeuwen'; the ma tentoonstelling 'De toekomst van Rijnsburgs Verleden', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Klassiek Het Kodaly Kwartet uit Hongarije geeft vanavond in de Groene Kerk in Oegstgeest een concert met werken van Haydn, Kodaly en Debussy. Het kwartet behoort tot de meest promi nente vertegenwoordigers van de Hongaarse kamermuziek-cultuur. Aanvang 20.15 uur, Haarlemmer- straatweg 3. In de kapelzaal van het K&O-gebouw een avond over Scarlatti en Beetho ven (besproken en beluisterd) met medewerking van van Toos Onder denwijngaard (piano). Het Philidor Trio is maandag in de Kapelzaal te beluisteren. Het ensem ble met pianiste Jette Röhling, devio- list Michel Francois en cellist Christi- aan Norde brengen werken van Fau- ré. Chausson en Franck ten gehore. Aanvang 20.15 uur. blokfluitiste Hilde de Wolf e niste Petra Veenswijk wordt gegeve is gewijd aan muziek uit de 17e en 18 De pelgrimstocht naar Santiago de Compostela. Dat is de titel van het programma dat zowel in muziek en beeld wordt uitgevoerd door het En semble Peregrino. De muziek beslaat ruwweg de periode 650 tot 1650. Zij loopt in karakter uiteen van simpele pelgrimsliederen tot plechtige vier stemmige motetten. Donderdag 21 april, aanvang 20.15 uur in de kapel zaal van het K&O-gebouw. Het befaamde pianoduo Hector More no Norberto Capelli verzorgen vrij dagavond (22 april) het programma in de Kapelzaal. Zij spelen werken voor piano vierhandig van Schubert, Brahms, Schumann en Liszt. Aan vang 20.15 uur. Pop/Jazz In het zoldercafé van het LVC treedt vrijdagavond de jonge Amsterdamse band Into The Flesh op. Aanvang 23.30 uur; Breestraat 66, Leiden. De Amsterdamse band Slauerhoff heeft onlangs weer een nieuwe elpee uitgebracht getiteld La Luna. De nummers erop worden zaterdag avond in het LVC ten gehore ge bracht. Volgens het persbericht gaat het om een soepel opererende een heid die grossiert, onder aanvoering van zanger/saxofonist Dijkman, in in telligente swingmuziek. Aanvang 22.00 uur; Breestraat 66, Leiden. Shoppers nummers uit de Roaring Twenties. Aanvang 21.30 uur, Droom fabriek, Oude Singel 56, Leiden. Een dag later, zaterdag dus. is de Lat tin jazz groep Suspended Fours in de Droomfabriek. Aanvang 21.30 uur De groep Gallemiere verzorgt zon dagmiddag in de Droomfabriek een koffieconcert. Zij brengt een gevari eerd programma met middeleeuwse liederen en Madrigalen, maar ook mo derne muziek zoals Duke Ellingtones 'Moon Indigo'. Aanvang 12.30 uur Lcidschc Schouwburg vr 15 en za 16, 20.15 uur; nieuw solo programma van Brigitte Kaandorp 'Oud speelgoed'. La'kthcater vr 15 en za 16, 20.30 uur; La Terazza speelt 'De neef van Rameau'. woe 20 en do 21; Dansgroep Krisztina De Chatel 'Change'. De groep Slauerhoff is zaterdag te Appeltheatcr vr 15 en za 16 en woe 20 en do 21,20.15 uur; Toneelgroep 'De appel' speelt 'Ghetto', regie Erik Vos, met Sacha Bulthuis, Aus Greidanus, Heddy les- ter, Carol Linssen en Robert Schnei der. Circustheater vr 15,14.00-17.00 uur en 19.00 tot 22.00 uur; Internationaal Fluit Concours (halve finale) ma 18, 20.00 uur; Finale Internatio naal Fluit Concours, do 21,20.45 uur; Gala avond optreden le en 2e prijswinnaars Internationaal Fluit Concours. Diligentia vt 15. za 16, woe 20 en do 21,20.15 uur; Martine Bijl. zo 17,14.30 uur; Zeger van der Steene (tenor) en Levente Kende (piano): 'Die Schone Müllerin'. di 19.12.45 tot 13.30 uur; Liselore Ger ritsen mmv Jeroen Jacobs (piano). Koninklijke Schouwburg vr 15, 20.15 uur; Haagse Comedie met 'Tolken', met o.a. Anne Will Blankers en André v.d. Heuvel, za 16,13.30,15.00,16.30,19.30 en 21.00 uur; Presentatie nieuw gez. het Natio nale Toneel. zo 17. 14.00 en 20.15 uur, ma 18 en di 19, 20.15 uur; Haagse Comedie 'Hap py End' van Dorothy Lane met o.a woe 20, 20.15 uur; Eurythmic Bühne Dornach. do 21. 20.15 uur; De Tijd 'Pan' van Charles van Leberghe. Carry Tefsen in het stuk Oud Speel goed. Woensdag en Donderdag in de Leidse schouwburg. Muziektheater vr 15 en za 16, 20.15 uur; Residentie orkest olv Vassili Sinaiski; mmv Koos Verheul (fluit); werken van Grieg, Nielsen en Sibelius, woe 20, 20.15 uur; Leden Residentie orkest; werken van Lotti, Schubert, Ibert, Maliepiero. do 21, 20.15 uur: Rotterdams Philhar- - monisch Orkest olv James Conlon, mmv Hakan Hagegard (bariton) en Ken Noda (piano); werken van Mo zart en Mahler Nederlands Congresgebouw vr 15, 20.00 uur; operettevereniging ODES olv Ben Swaab, 'Viktoria und ihr Husar'. za 16, 20.00 uur; Sting. Carré VT 15. za 16. 20.15 uur. er en 20.15 uur; André v. Frans van Dusschoten i Carré Revue, ma 18 en di 19, 20.15 uur; in 'Zilver'. o 17. 14.00 it 100 jaar mmv Prewizorka Dzezz Bed di 19, 20.15 uur; NedPho Kameror kest olv Lev Markiz mmv Elisabeth Leonskaja piano, Janacek-suite, Mo- zart-pianoconcert, Tjaikowsky- Sou- venier de Florence. CCC Amstelveen vr 15 en za 16, 'Max Havelaar' met Jos Brink, Frank Sanders, Lucie de Lan- Amsterdam'. di 19, 20.15 uur; Toneelgroep Amster dam 'Terug in de woestijn' met Ca therine ten Bruggencate, Kitty Cur- bouis, Ingeborg Elzevier, Sigrid Koet- se en Alexandra van Marken. Muziektheater ma 18 en di 19, 20.15 uur; Leonard Co- hen. do 21,20.15 uur; Martha Graham Dan ce Company Nieuwe de la Mar Theater vr 15, za 16 en zo 17, 20.15 uur; Mar- greet Dolman 'Mens Gevoelens' mmv Paul Haenen, Dammie van Geest en Willem Jeths piano. Stads Schouwburg ma 18, 20.15 uur; Haagse Comedie 'Happy End', za 16. 24.00 ui ma 18, 20.15 u Woe 20. 20.15i De Doelen za 16. 20.15 uur; Rotterdams Philhar monisch Orkest olv James Conlon, Kaoru Kakudo, viool, Kun woo Paik, piano, werk van Smetana, Dvorak, Liszt, Bartok en Brahms, ma 18, 20.15 uur; Orgelconcert door 20. t John Denver. Kammer orchester olv Reinhardt duktie. ling '25 jaar Folkloristisch Dansthea- di 19. woe 20 en do 21. 20.15 uur: Jas- perina de Jong in 'Victoria'. Zuidplein vr 15, 20.15 uur; 'Dag en Nacht' dans voorstelling door Stichting Danspro-

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 27