'In één duel seizoen vergooid' Marti ten Kate doet niet moeilijk over marathon SP°oTTV Nederlands honkbalteam uitdaging voor Tom Petroff Roche en Fignon in Amstel Gold Race Spelers Rijnsburgse Boys nemen snipperdag in Groningen Terugkeer Coerver j aagt bestuur Roda JC weg WOENSDAG 13 APRIL 1988 SPORT PAGINA 17 STROE (GPD) 't Is een kleine, gezellige familie. Drie atleten, hun vrouwen, de bondscoach en drie hele grote honden, samen een weekeinde in De Postmus, een veel te klein zomerhuisje in Stroe, op de Veluwe. Marathonlopen in Nederland, bij de gratie van de bezetenheid van en kelen. Wim Verhoorn, part-time coördinator wegatletiek, regelde het trainingsweekeindje in de bossen, Marti ten Kate, John Vermeule en Gerard Nijboer, met aanhang, kwamen naar Stroe, een van de griep herstellende Cor Lambregts bleef thuis. Vier kandidaten voor drie olympi sche tickets, het 'gevecht' begint zondag, in Rotterdam. Een strijd zonder nijd, met Marti ten Kate als de sterkste van het stel. Vorig jaar winnaar in Maassluis en Enschede, enige Nederlands marathon-man bij de wereldkampioenschappen in Rome. Nu hopend op vijftien graden en een regenbuitje op de zondagmorgen, start 11.00 uur, op de Coolsingel. Nog geen twee uur en twaalf minuten later, limiet van het NOG, moeten hij en Zeeuw Vermeule binnen zijn. Geen probleem, stelt de 29-jarige Marti ten Kate vooraf. „We gaan weg op een schema van 2.11, 2.11.30. Maar ik heb het gevoel, dat ik veel harder kan. Als je ziet wat ik bij de City-Pier-City-loop in Den Haag liep, 1.02.20 op de halve mara thon. Doe dat twee keer, vijf minu ten erbij voor het verval, zit je op 2.09. De vraag is alleen hoe reëel die vijf minuten zijn". En dat is met geen mogelijkheid te zeggen. Liefst 42.195 meter lang is de duurproef, en met de kilome ter moeilijker voorspelbaar. Tot de dertigste gaat het nog, daarna is de marathon een grote stap in het duister, en haast niet te trainen. Daarom, en onder andere door het gereken met tijden, limieten, heeft de Twentse computerprogram meur de langste officiële loopaf stand nooit echt leuk gevonden. V oorgeprogrammeerd „Maar tussen de 10 kilometer en de marathon zit nu eenmaal niets, geen olympische afstand of kam pioenschap. De halve marathon, daar gebeurt veel meer, die is prachtig voor het publiek. Strijd, zonder te letten op de tijden, ge woon gaan. Dan de marathon, die is altijd zo voorgeprogrammeerd. Zondag ook, gaan we op die en die tijd weg. Terwijl ik het zo leuk vind te gaan, in de bochten te versnel len, kijken of de anderen kunnen volgen". Dat moet je op de mara thon niet doen, dan zit je ver voor het einde al stuk. Toch heeft Ten Kate, de Neder lands kampioen, nooit spijt gehad van de overstap van de 3000 meter steeple-chase tot een enkelbles sure hem in '83 ging plagen naar het langere werk op de weg. Net zo min als hij de dag zal betreuren, dat hij op z'n zeventiende van het voet balveld stapte, moe van het altijd verliezen in de laagste klasse en het afhankelijk zijn van anderen. Ondanks zijn aanvankelijke een denloopje, de laatste jaren iets ver beterd, ging het snel met Ten Kate. Maar het wordt tijd, dat het eens nóg sneller gaat. Z'n persoonlijk re cord op de marathon dateert van '85, 2.12.56, vierde plaats in Rotter dam. „Sindsdien heb ik er wel het nodige bijgeleerd. Toen was ik ie mand die marathons liep, nu ben ik een marathonloper, proef je het verschil? Wel waren die dag in Rot terdam de omstandigheden ideaal, zo heb ik ze nooit meer getroffen". De wind waaide hard, vorig jaar in het Westland en Twente, waar hij twee keer net onder de 2.14 bleef. En in Rome, september, was het de benauwde hitte en een 2.22.21 om snel te vergeten. „Na de WK heb ik een tijd ge dacht, wat heb ik fout gedaan? Ik voelde me goed in vorm en dat kwam er helemaal niet uit. Toch was ik snel hersteld, liep ik twee weken later een snelle halve mara thon in Finland. Moet het toch aan het weer in Rome hebben gelegen, en misschien waren drie mara thons in zes maanden iets te veel". Zuidwester Het weer, dat blijft altijd de grootste onzekere factor bij het lo pen van een marathon. Hitte, of misschien extreme kou, of een zuidwester storm lijken de enige oorzaken waardoor Ten Kate zon dag van de limiettijd kan worden afgehouden. En gebeurt dat, dan is er nog niets aan de hand. „Natuur lijk, deze hele week ben ik in m'n hoofd met de marathon bezig ge weest, dat hou je toch. Die limiet- tijd probeer ik wel naar de achter grond te dringen, het schema ligt vast, de hazen lopen bepaalde tij den. Maar gaat het met mezelf niet goed, kom ik niet onder die 2.12, dan stort de wereld echt niet in hoor". „Echt schema's heb ik niet, al thans ik heb niet op papier staan dat ik die en die dag zo- en zoveel kilometer moet lopen. Ik heb onge veer een idee, het hangt ook van het werk en het weer af. Die combi natie lopen-werken is overigens eenvoudig vol te houden, ik zou zelfs niet zonder m'n werk kunnen. Ik ben meestal om zeven uur wel thuis, heb dan getraind en het eten op. Kinderen heb ik ook niet, en mijn vrouw staat er helemaal ach ter". Deze week werkt hij tot en met donderdag ook nog normaal en in de training heeft hij, na een soort 'hoogtestage' twee weken geleden in Oostenrijk, flink gas teruggeno men. „Ik zit nu veel beter dan vorig jaar, heb m'n vorm beter onder bouwd met langere duurlopen, twee keer per week. Daar heb ik aan kracht gewonnen, terwijl ik aan snelheid niet heb ingeboet. Die heb ik van nature". Basissnelheid Vandaar denkt Marti ten Kate heimelijk aan een tijd van 2 uur en 10 minuten, Maar die grote basis snelheid kan ook zijn grootste pro bleem worden. Op een halve mara thon kan hij 'lekker gas geven', op de dubbele afstand zal hij zich moeten inhouden. „Dan zie je zon dag die eerste groep met toppers voor je, op een iets sneller schema lopend, en dan denk je: dat kan ik ook gemakkelijk, 1.04 op de helft. Het is zo verleidelijk met ze mee te gaan. Maar het gaat om wat er na komt, dan begint de marathon pas. Dat moet ik goed onthouden. Ge lukkig heb ik verstandige mensen om me heen". Zoals zondag, in dezelfde 'twee de groep', Johri Vermeule, die een Ervaren Amerikaan volgt trainer Pat Murphy op iets regelmatiger tempo kan lopen. En zoals Gerard Nijboer, die zelf volgende maand in Amsterdam loopt en in Stroe zijn collega nog eens waarschuwde: „Maak er zon dag geen wedstijd van met John". Marti ten Kate knoopt het in zijn oren, maar kan het eigenlijk alle maal moeilijk bevatten. „Waar ma ken we ons druk om. Je kunt zo in gewikkeld doen over het lopen, het komt er altijd op neer van A in B te komen". IOWA/NOTRE DAME (GPD) - Tom Petroff, de nieuwe roerganger van het Nederlands team, zal in de nadagen van zijn loopbaan als honkbalcoach nog een nieuwe er varing opdoen. De 61-jarige Ameri kaan, die naar eigen zeggen over twee a drie jaar het honkbal defini tief vaarwel zegt, was nooit eerder coach van een buitenlands team en nimmer actief tijdens Olympische Spelen. „En vooral het feit dat ik naar Seoul mag, beschouw ik als een enorme eer", meldde Petroff maandagnacht vanuit de Verenig de Staten. „Dit kan het hoogtepunt van m'n carrière worden". Petroff was, als manager, al eens eerder in Nederland. Met de natio nale (amateur)ploeg van de Vere nigde Staten won hij in 1982 de elf de Haarlemse Honkbalweek en reisde vervolgens voor het WK af naar Zuidkorea. Twee jaar eerder stond hij dé equipe van de VS in Japan terzijde als assistent-coach. De Amerikaan, die er 25 dienstja ren als hoofdcoach op heeft zitten, is momenteel voor het derde jaar als assistent in dienst van de uni versiteit van Iowa. Daarvoor was hij werkzaam bij de universiteit van Noord-Colorado. De Amerikaanse veteraan, in Io wa belast met het scouten en wer ven van nieuwe spelers, werd enigszins overvallen door het nieuws dathij het stokje over neemt van Pat Murphy: „Goh, is het al rond? Ik mag dat m'n baas wel gaan vertellen. Ik hoop zo snel mogelijk naar Nederland te kun nen komen. Als ik hoofdcoach zou zijn, zou ik morgen op het vliegtuig gestapt zijn. Nu ligt dat wat anders. Er moet nog heel wat geregeld wor den, maar uiterlijk in juli denk ik hier wel te kunnen vertrekken". „Ik heb te doen met Murphy. De Olympische Spelen missen, dat is niet niks. Voor mij liggen de zaken eenvoudiger, ik ben assistent. Murphy moet .zich nog waarmaken als jongere en bij Notre Dame moet hij een heel programma afwerken. Ik heb die verantwoordelijkheid niet". Dat hij nagenoeg niets weet van het Nederlandse honkbal, ziet HEERLEN (GPD) Zowel de regerend wereld kampioen Stephen Roche als de tweevoudige ex- Tourwinnaar Laurent Fignon is volgende week za terdag van de partij in de Amstel Gold Race. De 23e editie van Nederlands enige wielerklassieker krijgt daarmee een bezetting van ongekend niveau. Eer der stond al vast, dat behalve de Nederlandse mer- kenteams ook de Italiaanse formaties extra cachet aan het evenement in Zuid-Limburg zullen geven. Bontempi, Argentin en Leali voeren een sterke af vaardiging uit Italië aan. „De overeenkomst met 23 ploegen garandeert niet alleen een kwantitatief, maar ook een kwalita tief sterke bezetting", aldus Firmin Verhelst. De Belgische manager is, in samenwerking met Her man Krott, die namens het Heinekenconcern werkt, de centrale figuur in het samenstellen van het rennersveld. Stephen Roche zal vandaag nog niet van de partij zijn in de Waalse Pijl. Roche heeft in de voorbije we ken op voorzichtige wijze zijn kennismaking met het peloton vernieuwd. Hij is door alle perikelen, die zowel op lichamelijke als financiële aspecten te ruggevoerd moeten worden, tot nu toe nog niet ver der gekomen dan het zich testen in koersen van het tweede niveau. In Parijs-Nice, enkele weken gele den, verdween hij al na de proloog uit de wedstrijd. „Zijn heroptreden in een klassieker viert Roche zondag in Luik-Bastenaken-Luik", aldus manager Verhelst. Laurent Fignon ziet de Amstel Gold Race als een belangrijke koers om zijn heroverd prestige, na het winnen van Milaan-Sanremo en de derde plaats in Parijs-Roubaix, extra gestalte te geven. De Parijze- naar twijfelt daarentegen nog of hij, meteen na de Nederlandse topkoers op 23 april, zal deelnemen aan de Ronde van Spanje (25 april-15 mei). GRONINGEN Of het 'm nou zat in de afstand die vooraf moest worden overbrugd, de nau welijks aansprekende ambiance of dat de apathische houding van Rijnsburgse Boys te maken had met onderschatting van de tegenstander. Voor alle toeschouwers en dan met name de Rijnsburgse supporters was het gissen naar de oorzaak van de pijnlijke uitglijder van de eerste klasser tegen Oranje Nassau (4-0). UEFA behandelt zaak-Ronald Koeman zaterdag BERN (ANP) - De tuchtcommis- sie van de Europese voetbalunie, de UEFA, buigt zich zaterdag over de zaak-Ronald Koeman. De UE FA heeft naar aanleiding van uit spraken van de international van PSV in het maandblad „Sport In ternational" van april een onder zoek gelast. Volgens de secretaris van de tuchtcommssie, René Eber- le, behoeft Koeman zelf niet te ver schijnen bij de strafzaak. „Maar hij is natuurlijk welkom bij de zit ting", aldus de Zwitserse functio- De UEFA heeft de affaire in on derzoek genomen, omdat Koeman met zijn uitlatingen over doelbe wust gemeen spel de belangen van de voetbalsport heeft geschaad. Bondsvoorzitter Jo van Marle, ook penningmeester van UEFA, had onmiddellijk na de publicatie van het interview aangekondigd dat hij de Europese unie in kennis zou stellen van de opvattingen van de PSV-libero. Volgens secretaris Eberle baseert de tuchtcommissie onder leiding van de Italiaan dr. Barbe zich uitsluitend op eigen in formatie. „We hebben wel contact gehad met de KNVB, maar wij ver zamelen onze eigen inlichtingen. In deze zaken opereert de tucht commissie van de UEFA altijd zelf standig." De tuchtcommissie van de natio nale voetbalbond, de KNVB, wacht de gebeurtenissen in Zwit serland af. Mr. Van Oostveen, de voorzitter van de tuchtcommissie betaald voetbal, zegt dat de eerste verantwoordelijkheid in de zaak bij de UEFA ligt. „De uitlatingen hebben in de context van de UE- FA-wedstrijd Bordeaux-PSV plaatsgevonden. Als de UEFA straft, dan zullen wij het beginsel toepassen dat je iemand niet twee keer kunt straffen voor één ver grijp", aldus de jurist uit Gorssel. Wat een glorieuze dag had moeten worden in de geschiedenis van Rijnsburgse Boys, de viering van de machtsovername in de eerste klasse A, liep uit op een deceptie van de eerste orde. En waar die nou preóies het gevolg van was? Had die te maken met het hobbelige veld op sportpark Coendersborg? Zat het 'm in de kracht van de te genstander? Of kwam het omdat de Rijnsburgers, precies zoals Quick Boys afgelopen zaterdag te gen DSVP, in deze beslissende fase van de competitie hun zenuwen niet in bedwang hadden? Wat het ook was, trainer Arie Kurver ergerde zich gisteren groen en geel aan de houding van zijn pu pillen. Dat was begrijpelijk, want juist op het moment dat het er wer kelijk op aankwam, gaf de ploeg niet thuis en de gevolgen van die 'afwezigheid' in het hoge Noorden zouden wel eens verstrekkend kunnen zijn. Zonde eigenlijk van de snippermiddag (om half drie al vertrok een stoet particuliere au to's vanaf Middelmors) die de meeste spelers voor de gelegen heid hadden moeten nemen. "We konden aan de leiding ko men door deze inhaalwedstrijd te winnen. We hadden een heel be langrijke stap naar de titel kunnen doen. Maar was dat te merken? De spelers waren totaal niet bereid om voor elkaar te werken. Ze zijn te be donderd om uit hun ogen te kijken. Mag ik teleurgesteld zijn in de hou ding van deze spelers? Het enige wat deze avond me heeft geleerd, is dat ik zo'n beetje weet met wie ik verder moet en met wie niet. Van- vond was er maar één speler die goed presteerde en dat was Dick Heemskerk". Brekebeentjes En die verdediger notabene is niet eens een basisspeler. Bij afwezig heid van Fred Arroyo (hij verblijft in het buitenland) en Wim Drieber gen, die zich als enige niet kon vrij maken voor de doordeweekse wed strijd, maakte hij net als zaterdag deel uit van het elftal. Dat bestond voor de wedstrijd tegen Oranje Nassau gedeeltelijk uit brekebeen tjes. Mochten de blessures als ex cuus gelden voor de slappe instel ling? "Nee, natuurlijk niet", vond trai ner Kurver. "Huug Aandewiel heeft buikgriep, Fred Bodaan, Hennie Koet, Marco van der Plas en Ron Carli waren niet helemaal fit. Maar dan moet je juist een stap je harder lopen om dat te compen seren. Maar het enige wat wij de den was tegen onszelf voetballen". KERKRADE (GPD) - Het be stuur van Roda JC is met onmid dellijke ingang opgestapt om de weg vrij te maken voor de terug keer van Hans Coerver als mana ger. Daarmee is de top van het bestuurscollege (voorzitter Jen- se, Brands en Stevelmans) be zweken voor de druk van de gro te sponsors van de Kerkraadse eredivisieclub. De sponsors zien in Hans Coerver de enige ge schikte kandidaat voor de bezet ting van de vacante functie van commercieel manager. Voorzitter Wim Jense, die eer der aankondigde dat een kandi datuur van Hans Coerver niet in overweging wordt genomen en ook niet in overweging zal wor den genomen, verklaarde gister avond, dat het aftreden van het bestuur „de enige positieve daad is die we kunnen stellen". Wim Jense: „Er moest iets gebeuren, waar wij niet aan kunnen mee werken. Wij willen niet blokke- Hans Coerver (61) stapte an derhalfjaar geleden op als mana ger bij Roda JC, mede als gevolg van het geruchtmakende FIOD- onderzoek naar de zwartgeld-af- faire. De sponsors van Roda JC zijn echter van mening dat de thans met degragatie bedreigde club alleen maar gebaat is bij de ervaring van Coerver, die voor dien zestien jaar lang manager was op Kaalheide. Hans Coerver treedt met onmiddellijke ingang in dienst. De drie opengevallen plaatsen in het bestuur van Roda JC zul len op zo kort mogelijke termijn worden ingevuld. „In afwach ting van dat tijdstip zetten wij het bestuurswerk voort met zes man", aldus penningmeester Wim Defesche, die in deze func tie op zijn post blijft. Intern heeft het overgebleven zestal be stuursleden van Roda JC een voorlopige taakverdeling ge maakt. Henk van Wersch, de vice-voorzitter, zal statutair het bestuur leiden en Jo Vreuls zal („In samenwerking met manager Coerver") de administratieve za ken afhandelen. Waardoor Rijnsburgse Boys de grootste nederlaag leed sinds de ploeg in de hoogste klasse van het zaterdagvoetbal uitkomt. Dat het daarop zou uitdraaien had nie mand vermoed en dat het zo zou uitpakken was ook na twintig mi nuten voetbal nog niet te voorspel len. In die beginperiode kon Rijns burgse Boys niet overtuigen, maar de afstandschoten van Hennie Koet en de kopbal van Hans Zwaan (door Roestenberg van de lijn ge haald) verraadden de plannen. Dat bleek dus een misverstand, want in het verdere verloop van de strijd kwam het team geen enkele keer meer in scoringspositie. Een opeenstapeling van missers leidde in de 33ste minuut tot de 1-0 van Roestenberg, die door Marco van der Plas onvoldoende werd gedekt. Dat kon te maken hebben gehad met de plotselinge positiewisseling van de doelpuntenmaker, die van links naar rechts verhuisde door het uitvallen van Oosterhaven. Hij werd vervangen door de sterk spe lende Jan Datema. Bergafwaarts Vanaf het moment dat die speler in het veld kwam, ging het bergaf waarts met de gasten. De Rijnsbur gers kwamen in negen van de tien gevallen te laat bij de bal en de en kele keer dat ze wèl op tijd waren, verloren ze het persoonlijke duel. Waardoor de spelers dan weer ver haal gingen halen bij elkaar en bij invaller-scheidsrechter Wink, die de namen van Martin Toet en Gro ninger Staal noteerde. De inwoner van Wanneperveen was door. de KNVB als grensrechter naar sport park Coenderborg gestuurd. Hij moest aan de bak omdat arbiter Van der Anker om'onbekende re denen niet kwam opdagen. De wedstrijd begon daardoor een kwartier later. Lag in de lange warming up dan misschien de verklaring voor het ondermaatse spel? Of was het alle maal de schuld van arbiter Wink? "Natuurlijk niet, die gasten spelen werkvoetbal. Zo hadden wij het ook moeten doen", vond Kurver. "Maar wij waren daartoe niet be reid". Dus liep Rijnsburge Boys achter de feiten aan. De ploeg mocht blij zijn dat het bij de rust slechts 1-0 was, want voor hetzelfde geld had Datema de stand vlak voor de pau ze naar 2-0 getild. In een poging het verloren terrein te herwinnen speelde RB na rust vanaf het begin zonder corrigerende laatste man, die in de persoon van Huug Aande wiel nu vóór de defensie speelde. Koet versterkte de aanval door vlak achter Zwaan te gaan spelen. Omdat Johan de Kroon in de 52ste minuut na een verre uittrap van doelman Bakker naast Beltman bleef lopen, kon de aanvaller ge- kopbal van de lijn gekaald Hans Zu makkelijk 2-0 scoren. Waardoor RB dus weer helemaal opnieuw moest beginnen. Mentaal was het team echter niet in staat om een achterstand weg te werken; dat was al vrij snel duidelijk. Met Emiel Waaijer voor Fred Bodaan en Jan Hogewoning voor Hennie Koet probeerde Kurver nog wel iets te forceren. Het haalde niets uit. Sterker nog, RB beleefde een afgang omdat Mulder en Staal alle tijd kregen om aan te leggen en respectievelijk 3-0 en 4-0 te scoren. Als de ploeg zich iets scherper had getoond, was de nederlaag nóg veel groter uitgevallen. Had dit alles dan misschien voor komen kunnen worden door zélf aan te vallen in plaats van het ini tiatief aan de thuisclub te laten? Kurver: "Als je zo'n in stelling hebt als wij vandaag? Dan houdt alles gewoon op. Dit was toch geen voet ballen meer. In één duel vergooi je een heel seizoen". FRED SEGAAR KNVB-bekervoetbal (kwartfinalewedstrij- den) en een item over Johan Cruïjff. 22.35-23.35 SCH Super Sport. 23.25-23.30 SKY: Snow Report: sneeuwberichten voor skiërs. 23.30-00.30 SKY: International Motor Sports '88: met o.a. een verslag van de WK voor sportauto's m Zuid-Spanje en de finale van de EK rallycross 1987 in de nu uitgesloten B- WOENSDAG 18.15-18.55 Ned 2: Veronica Sport: met Sport Kort, windsurfen, basketbal (North j Carolina-Duke), een interview mèt Dave Strijbos, en ijshockey (Italiö-Japan). 20.10-22.00 Did 1: ARD-Sport extra: rechtstreeks verslag van de voetbalwed strijd Werder Bremen-Eintracht Frankfurt in de halve finale van het Duitse beker- 21.59-22.30 Ned 3: Studio Sport: met Duits bekervoetbal: Bremen-Frankfurt. 23.30-01.00 BBC 1: Sportsnight: met o.m. een samenvatting van de halve fina le FA-Cup voetbal en boksen. 23.35-23.40 SCH: Voetbaluitslagen. Petroff niet als een nadeel: „Honk bal is universeel. De regels zijn overal hetzelfde. Het gaat er als coach om dat je voor een goede sfeer zorgt en een klimaat schept waarin de spelers optimaal preste- Teleurgesteld Pat Murphy reageerde vanuit Notre Dame zeer teleurgesteld op zijn vervanging. „En ook mijn vrouw is er nogal ondersteboven van. We hadden ons ontzettend op deze zomer verheugd. Het zijn ei genlijk drie teleurstellingen. Niet naar Nederland, niet kunnen wer ken met al die fijne mensen en niet naar Seoul, dat is hard aangeko- De universiteit kan het eind au gustus echter niet zonder zijn me dewerking stellen, aldus Murphy, die in zijn eerste seizoen bij Notre Dame boven verwachting pres teert. „Als het WK begint staan we net op het punt om met een nieuw team te starten. Dat kan ik echt niet opofferen. Ik heb begrip voor het standpunt van de KNBSB, maar ik kan voor het WK nu eenmaal geen tijd vrijmaken. Over een mogelijke terugkeer in 1989 heb ik mijn ge dachten nog niet laten gaan. al liet de bond zoiets wel doorschemeren. Voorlopig moet ik eerst deze klap verwerken. Nederland heeft met Petroff in ieder geval een topper in huis gehaald, dat staat vast". Nieuwe schuld houdt Cruijff nog uit Spanje BARCELONA (GPD) - Er is een impasse ontstaan in de overgang van Johan Cruijff als trainer naar FC Barcelona. Het plaatselijke bankfiliaal van de Banco Central heeft gisteren bekendgemaakt dat de Amsterdammer nog vijftig mil joen peseta's (900.000 gulden) moet betalen aan achterstallige schul den. De schulden dateren uit de tijd dat Cruijff in Barcelona als voet baller actief was. Nog maar net twee maanden geleden heeft Cruijff problemen met een andere schuldeiser uit de weg kunnen rui- Luis Nunez, voorzitter van FC Barcelona, zei dat door de nieuwe perikelen op zijn minst enige stagnatie in de komst van Johan Cruijff is ontstaan. „Die zaak zal eerst opgelost moeten worden", al dus de praeses van FC Barcelona. Voor alle zekerheid heeft Nunez inmiddels al drie andere trainers gepolst voor het mogelijke trainer schap van de Spaanse miljoenen formatie, te weten Tomislav Ivic (FC Porto), Arthur Jorge (Matra Racing Paris) en Carlos Cantatore (Real Valladolid). Handtastelijke Schotse spelers staan terecht GLASGOW (SID) - In Glasgow is gisteren een opzienbarend proces begonnen tegen vier beroepsvoet ballers. Chris Woods, Terry But cher, Graham Roberts en Frank McAvennie moeten zich tegenover de rechter verantwoorden voor hun gedrag tijdens het beladen du el tussen Celtic en Glasgow Ran gers (2-2) in oktober 1987. Het vier tal is in staat van beschuldiging ge steld wegens het opruien van de supporters door slaags te raken op het veld. Tijdens de wedstrijd werd Celtic-aanvaller McAvennie hand tastelijk ten opzichte van Rangers- doelman Woods. Diens ploeggeno ten Butcher en Roberts schoten hem bij de ontstane vechtpartij te hulp. „Dit is een bijzondere zaak", zei rechter John Dikson. „Een wed strijd tussen Celtic en Rangers is ook altijd een duel tussen de rivali serende supporters, tussen katho lieken en protestanten. De spelers hebben door die vechtpartij een zeer slecht voorbeeld gegeven en de rivaliteit tussen de fans aange wakkerd". McAvennie, Woods en Butcher werden destijds uit het veld gestuurd. De vechtpartijen gingen op de tribunes echter ver der. Het proces egen de vier gaat waarschijnlijk een maand duren. Linford moet weer nieuwe club zoeken ZURICH (SIZ) - FC Zürich heeft John Linford gisteren op staande voet ontslagen. De Engelse spits- speler, vele jaren in Nederland ac tief, was pas zes maanden in dienst van de Zwitserse voetbalclub. Vol gens voorzitter Sven Hotz wist Lin ford zich niet aan te passen aan de Zwitserse normen en mentaliteit. Hij zou verschillende kansen heb ben gekregen zijn gedrag te veran deren. Op grond van de negatieve ontwikkelingen werd Linford gis teren op straat gezet. Eerder kreeg Linfords adviseur de raad naar een andere club voor de spits uit te kij ken.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17