TAD LEIDEN De Raad wil Leidse meelfabriek kopen Twee jaar cel geëist tegen Leidenaar Plan voor woningen en bedrijven op terrein Bewoners flat Agaatlaan tegen kosten huismeester Vrouw (20) aangevallen door bouvier Alléén inde SPONS B@@ sj&u Provincie geeft geen bijdrage aan stichting tegen seksueel geweld Wegdek van Nieuwe Rijn wordt hersteld Bij controle 46 overtreders bekeurd De la Bije 1 juni dicht Inloophuis weer open s LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 13 APRIL 1988 LEIDEN Het Katwijkse bouw bedrijf De Raad is een van de kan didaten voor aankoop van het com plex van de meelfabriek aan de Oosterkerkstraat. Het bouwbedrijf zou een gedeelte van het fabrieks pand van De Sleutels willen inrich ten tot bedrijfsverzamelgebouw. In dit gebouw met een oppervlakte van circa 10.000 vierkante meter zouden 200 tot 250 mensen werk kunnen vinden. Daarnaast moeten er op het ter rein van de meelfabriek woningen verrijzen. De Raad denkt langs de Zijlsingel ongeveer 75 apparte menten te kunnen realiseren. Pro- LEIDEN Het grootste deel van de bewoners van de flat aan de Agaatlaan maakt bezwaar tegen het besluit van de Woningbouw vereniging Leiden (WBL) de ser vicekosten te verhogen voor het aantrekken van een huismeester. De verhoging, van 17 gulden per maand, maakt deel uit van een al gehele stijging van woonlasten voor de bewoners na de geplande renovatie. Van de 222 bewoners hebben er 160 hun handtekening gezet ónder een bezwaarbrief. Deze zal op vrijdag 15 april worden aan geboden aan directeur A.Mulder van de WBL. Tot de taken van de aan te trek ken huismeester behoren onder meer het toezicht houden op een juist gebruik van de flat, de contro le op de schoonmaakwerkzaamhe- den en het verrichten van eenvou dige technische werkzaamheden. Volgens de bewoners maken deze taken deel uit van het normale ta kenpakket van de woningbouw vereniging. De kosten zouden dan ook voor rekening van de WBL moeten komen. bleem bij het plan is dat èn voor de woningbouw èn voor het bedrijfs verzamelgebouw nogal wat par keerplaatsen nodig zijn. Directeur Brandjes van De Raad Bouw wil nog geen commentaar geven op de plannen. De meelfabriek wordt in juli ge sloten. Aanvankelijk was het de be doeling van de directie van het Me- neba-concern een industrie te vin den die de silo's van de fabriek zou kunnen gebruiken. Onderzoek heeft inmiddels uitgewezen dat die mogelijkheid uitgesloten is. De directie heeft daarna besloten het fabriekscomplex te koop aan te bieden. Volgens directeur Bouter- se hebben zich al diverse kandida ten gemeld voor de gebouwen. Hij wil echter de namen van de geïn- tertesseerden niet prijs geven. Ook wil Bouterse niet onthullen wat de vraagprijs is voor de fabriek. "De prijs wordt bepaald door de markt. De ene ontwikkelaar weet handi ger gebruik te maken van de moge lijkheden van het gebouw en kan daarom een betere prijs bieden". De gemeente Leiden is zelf niet van plan om tot aankoop van het complex over te gaan. Een project ontwikkelaar, die geïnteresseerd is in het plan heeft overigens wel de medewerking van de gemeente no dig om de plannen te realiseren. Volgens het bestemmingsplan heeft de grond van De Sleutels de bestemming 'meelfabriek' en die moet dus gewijzigd worden. Ge meente-ambtenaar Leo Meijer: "Toen het bestemmingsplan werd opgesteld heeft nooit iemand kun nen bevroeden dat er ooit in de eeu wigheid op die plaats iets anders zou zijn dan een meelfabriek". Volgens een landelijk dagblad hebben deskundigen geschat dat de sloopkosten van het fabrieks complex de opbrengst van de grond overtreffen. Bouterse heeft daar zijn twijfels over. "De kosten zijn afhankelijk van het sloopbe drijf dat wordt ingeschakeld". De directeur van de meelfabriek ver wacht dat het nog wel twee tot drie maanden kan duren voordat de on derhandelingen met de kandidaat- kopers zijn afgerond. LEIDEN - Een 20-jarige vrouw heeft tegenover de politie ver klaard zaterdagavond op de Haar lemmerstraat door een bouvier te zijn aangevallen. De vrouw werd in haar been en onderarm gebeten en moest in het ziekenhuis verbonden worden. Volgens de vrouw maakte de eigenaar van de hond demon stratief zijn tweede hond van de lijn los toen haar vriend de man om opheldering vroeg. Daarop liep de man met zijn twee honden verder. De eigenaar van de hond die za terdagochtend een man in het Kooipark aanviel, heeft zich giste ren bij de politie gemeld. De man ontkende de hond te hebben opge hitst. Zijn verklaring was dat de hond was geschrokken van de wandelaar. Hij toonde zich bereid de schade van het slachtoffer en de medische behandeling te vergoe den. Man verdacht van enkele tientallen inbraken ADVERTENTIE één van de acht cfe> llerrasslngs auead diu. uerrasslngen f(4A€& d,t al,es windt Plaats in de nieuwstraat 11 071-131480 LEIDEN de Plantage uiiiim ui eitt mn.iiii IN DE OUDE MARENPSRT SOORTEN BIER DEN HAAG/LEIDEN - Voor een serie van enkele tientallen inbra ken heeft de oficier van justitie bij de rechtbank in Den Haag gisteren tegen een 24-jarige Leidenaar een onvoorwaardelijke gevangenis straf van 24 maanden geeist. De man wordt ervan verdacht eind vorig jaar uit een winkel an nex postkantoor aan de Lombok straat in Leiden zo'n veertig sloffen sigaretten te hebben gestolen. De verdachte was van plan meer mee te nemen, maar zag daartoe geen kans. Derhalve zette hij nog eens een groot aantal sloffen klaar om later op te halen. Zover kwam het echter niet. Twee dagen na deze inbraak bracht hij een bezoek aan een apo theek aan de Surinamestraat, even eens in Leiden. De buit bedroeg hier een geldbedrag van ongeveer 1800 gulden. Nauwelijks een week later brak bij in in een woning aan de Havikshorst. Een video en siera den nam de man hier mee. Deze diefstal pleegde hij samen met ie mand anders, vertelde hij de rech ter gisteren. Toen de politie hem arresteerde, wilde hij 'schoon schip' maken en bekende een reeks van inbraken. Inbraken die hij, zo maakte hij dui delijk, praktisch allemaal in z'n eentje pleegde. Zo stal hij nog een auto en vervoerde daarmee weer gestolen vogels naar Den Haag; uit een winkel stal hij opnieuw sigaret ten en een hoeveelheid pakjes shag; uit een koffieshop nam hij een televisie en een cassetterecor der mee. Tenslotte deed de Leide naar ook nog eens een poging om in een studentenhuis in te breken. Het was gisteren niet de eerste keer dat de man voor de rechter verscheen. Al eerder was hij voor inbraken veroordeeld. Die celstraf zit hij nu uit. Eind augustus zou hij vrijkomen. De Leidenaar was op het inbre- kerspad gegaan omdat hij geld no dig had door zijn verslaving aan he roïne en cocaïne. Een bureau voor alcohol- en drugsbestrijding had al eens een rapport over de man uit gebracht. Hierin had hij over de in braken verklaard, dat wanneer hij in de gaten had dat de mensen bij Fietstochtje Er zijn mensen die voelen zich al Joop Zoetemelk als ze op en neer naar Katwijk aan de Zee hebben gefietst. Daarentegen bestaan er ook mensen die honderd kilome ter op een ochtend een peule- schil vinden. Rogier van Hove behoort tot de laatgenoemde ca tegorie en stapt 8 juli op het vliegtuig naar de Verenigde Sta ten om daar in zijn uppie binnen twee maanden van kust naar kust te fietsen. Totale afstand: 7.000 kilometer. De Leidse student medicijnen houdt kennelijk van een uitda ging. "Ik weet inderdaad nog niet wat me precies te wachten staat. Het zal wel een ruige tocht worden. In de bergen hoef ik niet raar op te kijken als ik oog-in-oog kom met een beer of een slang. Ook de klimaatwisselingen zal het één en ander van me vergen. Op het ene moment rijd je in de bergen waar het 's nachts flink kan vriezen. Even verderop kom je échter in de Mid-West en dat is practisch woestijngebied met een verstikkende hitte". Het voordeel van het alleen rei zen is dat je je eigen tempo kunt bepalen. Het heeft evenwel ook nadelen. "Tja, wat ik doe als me wat overkomt? Dan ben ik ge woon de klos", zegt Ten Hove la chend. "Het enige wat ik kan doen is zorgen dat ik goed besla gen ten ijs kom. Ik zorg voor een goede uitrusting, ik weet waar ik ga overnachten en bovendien heb ik redelijk veel ervaring met het kamperen", zegt Ten Hove die vorig jaar met een fietstocht naar de Middenlandse zee pas goed de smaak te pakken kreeg van lange fietstochten. Fietstocht (2) Waarom gaat iemand nu in zo'n ver land als de Verenigde Staten fietsen? In Holland heb je ten slotte ookmooie fietsroutes, denk maar aan een tochtje langs onze onvolprezen bollenvelden. "In de eerste plaats vind ik de Verenigde Staten een fascine rend land. Je komt er alle denk bare landschappen tegen. Daar naast is de VS het land van de on begrensde fietsmogelijkheden. Er zijn wegen die uitermate ge schikt zijn voor de fiets. Dat is een heel groot verschil met bij voorbeeld een continent zoals Zuid-Amerika. Daar kun je het echte fietsen wel vergeten". "Daarbij komt dat ik een jaar in de Verenigde Staten heb ge woond. Ik heb toen wel een stuk van het land kunnen zien, maar nog niet voldoende. Het is dus een klein beetje een tweede va derland geworden", aldus Ten Hove die zich al verheugd op ver schillende 'highlights' tijdens zijn fietstocht. "Zo kom ik door het Yellow stone National Park. Dat heeft een schitterende natuurschoon. Het is niet bedoeling dat ik daar als een idioot doorheen zal fiet sen. Ik ga er de tijd voor nemen om daar rond te kijken. Hetzelf de geldt voor de Rocky Moun tains die ik ga oversteken. Iets wat ook wel bij me meespeelt is het idee dat je vertrekt vanaf de kust en op een gegeven moment, na 7.000 kilometer dus, weer wa ter voor je verschijnt". Ten Hove neemt het vliegtuig naar Seattle, dat aan de westkust ligt, en begint daar zijn tocht naar het Oosten. Hij hoopt begin september in Philadelphia, vlak onder New York, heelhuids aan te komen. Hij gaat met zijn fiets niet door naar New York. "Het is de bedoeling dat kennissen die ik in Philidelphia heb me naar het vliegveld in New York bren gen. Het is gekkenwerk om door die stad te gaan fietsen. Ik vind het leuk om een uitdaging aan te gaan, maar je moet je ook weer niet als een idioot gaan gedragen. Ik ga de problemen niet opzoe ken, die kom ik vanzelf wel te gen". Rogier van Hove: "Het enige dat ik kan doen is zorgen dat ik goed beslagen ten ijs kom", (foto wim Dijkman) Prullenbak (2) Volgens Leidenaar H. Kuijper behoeft er helemaal niet veel geld aan de prullenbak te wor den uitgegeven om te zorgen dat die niet meer door vandalen wordt omgetrokken. Hij reageert hiermee op de aflevering van Steeds van afgelopen vrijdag over de prullenbakken op de Haarlemmerstraat. Enige tijd ge leden heeft de gemeente-reini ging een nieuw model op de langste winkelstraat van Leiden geplaatst. Groene robuuste driehoekige bakken die stevig verankerd lij ken te zijn in de grond. Aan de onderkant zijn de bakken voor zien van een betonnen plaat van ongeveer 50 bij 50 centimeter. Lijken, want de laatste tijd wor den de bakken door krachtpat sers die zich geen raad weten met hun energie, tijdens het weekein de vaak horizontaal gelegd. Een kwestie van met een stel vrien den flink duwen. Woordvoerder van de reini ging verklaarde dat al een oplos sing was gevonden door een kruisconstructie te maken ónder de bakken en die in te graven. Het proefmodel is tot nog toe als een huis overeind gebleven. Na deel was alleen dat het plaatsen van dit model een arbeidsinten sief karwei is. Samen met materi aal komt dit op ongeveer 500 gul den per bak. En dat vindt de rei niging een beetje te duur. Volgens Kuijper is er een veel goedkopere methode. "Je maakt de betonnen plaat een stukje gro ter. Laten we zeggen een vier kante meter. Als die gasten dan willen duwen zijn ze gedwongen om op die plaat te gaan staan. Ze moeten zichzelf omhoog druk ken en dat lukt die knapen na tuurlijk nooit. Hoe sterk ze ook zijn", zegt de meedenkende Lei denaar. Deze oplossing hoeft volgens hem ook niet zo duur te zijn. "Je bent misschien wat meer beton kwijt. Maar het plaatsen is in dit geval maar voor een deel moeilij ker. In plaats van een halve, graaft men nu een gat van een he le vierkante meter. Klaar is Kees". wie hjj binnendrong niets konden missen, hy ook niets meenam. Naar eigen zeggen vond hij dat hij ze 'netjes' had behandeld. Maar nu wilde hij eindelijk wel eens echt van die drugs af. Om dat te bereiken had hij een brief ge schreven aan een afkickcentrum. Hoewel die brief al vijf weken gele den was gepost, had hij hierop tot gisteren nog geen antwoord gekre gen. De officier van justitie sprak van een 'verbluffend hoeveelheid straf bare feiten', die in slechts enkele maanden waren gepleegd. Daarom eiste zij een vrij hoge onvoorwaar- delijke celstraf van twee jaar. Een straf die de advocaat van de Leide naar wel erg fors vond. Hij vroeg de rechtbank om de man tot 15 maan den gevangenisstraf te veroordelen waarvan zeven maanden voor waardelijk met als voorwaarde op name in een afkickcentrum. De rechter doet 26 april uitspraak. DEN HAAG/LEIDEN - De Stich ting samenwerkingsverband tegen seksueel geweld, regio Leiden, krijgt dit jaar geen subsidie meer van de provincie. Gedeputeerde staten vinden dat niet de provincie, maar de gemeenten de kosten nu voor hun rekening moeten nemen. Daarom stellen zij provinciale sta ten voor het verzoek van de stich ting om financiële steun niet te ho noreren. Provinciale Staten verga deren daar volgende week donder dag over. De stichting verzocht de provin cie om een bijdrage van 55.000 gul den. Van dat geld wilde zij een co ördinatrice aantrekken. De provin cie verstrekte in 1986 en 1987 nog subsidie. Het provinciaal bestuur zegt in zijn voorstel, dat het opnieuw ver lenen van financiële steun niet op zijn weg ligt. Letterlijk schrijven zij: "Wij stellen ons op het stand punt, dat de gemeenten in eerste instantie verantwoordelijk zijn LEIDEN Een gedeelte van het wegdek van de Nieuwe Rijn, aan de kant van de-winkels tussen de Visbrug en de Koornbrug, wordt vanaf maandag 18 april hersteld. Voetgangers en fietsers zullen ge bruik kunnen blijven maken van dit deel. Tijdens de markt op woensdag liggen de werkzaamhe den stil. Het herstel zal ongeveer twee weken in beslag nemen. LEIDEN - Bij een controle op de IJsselmeerlaan heeft de politie gis terochtend in een tijdsbestek van anderhalf uur 46 processen verbaal uitgedeeld wegens het rijden door rood licht en het foutief voorsorte ren. De controle had plaats in het kader van een aktie de verkeerson gevallen met 25 procent terug te dringen. Maandag werd ook al een uitgebreide controle gehouden op de Hoge Rijndijk. Volgens een poli tiewoordvoerder zullen dergelijke akties de komende maanden met grote regelmaat plaatsvinden. voor het opzetten en in stand hou den van samenwerkingsverban den tegen seksueel geweld in hun regio. Het beleid van de provincie is gericht op tijdelijke ondersteu ning en het stimuleren van samen werking op dit terrein". De provincie springt financieel bij als de activiteiten tegen seksu eel geweld een extra stimulans no dig hebben. De provincie verleen de in 1986 en 1987 subsidie aan de stichting om kennis over de bestrij ding van seksueel geweld en hulp aan slachtoffers over te dragen aan de bestaande hulpverlening. De provincie vindt derhalve dat zij haar steentje heeft bijdragen aan de bestrijding van seksueel ge weld in de regio Leiden. Die kosten moeten nu maar door de instellin gen en gemeenten worden gedra gen. Die schijnen daar weinig voor te voelen. Gedeputeerde Staten: "Het is te betreuren dat de gemeen ten (nog> nauwelijks bereid zijn een bedrag te financieren". De fracties van de PPR/CPN- /PSP en D66 zijn het niet eens met de visie van het provinciaal be stuur. Zij hebben GS daarom ge vraagd het subsidieverzoek van de stichting in de vergadering van vol gende week donderdag te behan delen. LEIDEN Het watersportbedrijf De la Bije aan de Amphoraweg gaat definitief dicht. Door de hoge huurprijs van de grond langs de Rijn is volgens eigenaar P. Berg man een lonende exploitatie niet meer mogelijk. Het bedrijf sluit de poorten op 1 juni. Voor die datum worden alle schepen die bij De la Bije zijn gestald, te water gelaten. LEIDEN Het Inloophuis aan het Rapenburg 48 opent zaterdag 16 april weer haar deuren na een tijd lang gesloten te zijn. Het pand dient als ontmoetingsplaats voor patiënten en ex-patiënten uit de psychiatrie. Door een tekort aan vrijwilligers zal het Inloophuis ech ter voorlopig alleen de zaterdagen geopend zyn. STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13