Leiderdorp: droom is uit Trekvogels eerder wakker dan Fides Leiden kijkt al vooruit Stroombergen naar zege Sleutelrol van Van Veen bij Oranje-jeugd Zuiderkwartier deelt punten met Velocitas TOP heeft moeite met leidende rol Moeilijkheden Lisse NEEM GEEN ONNO Zwemsucces voor LZ'86 LEIDEN - De kans dat Michiel van der Meer en Will Moerer vol gend seizoen ook aan Luba Lei den verbonden zijn is na zater dagavond aanmerkelijk geste gen. Het coach- en trainersduo dat drie weken geleden de opge stapte coach Martin Bakhuijzen verving slaagde namelijk in zijn opzet om de basketbalclub te be houden voor de eerste divisie. Na de 89-80 winst zaterdag op Ra cing Beverwijk kan Leiden niets meer gebeuren en kan de club zich gaan opmaken om zijn zaak jes voor het volgend seizoen te regelen. Van der Meer, oud-coach van de Trotters ziet wel wat in een continuering van zijn coach- schap, al staat of valt de beslis sing van de lakonieke Rotter dammer bij het aanblijven van Will Moerer. Vanwege drukke werkzaamheden is Van der Meer niet in staat om training te geven en dat zal wat hem betreft moe ten gebeuren door de speler van Leiderdorp. Die op zijn beurt liet weten niet onwelwillend daarte genover te staan. De partijen gaan binnenkort om de tafel zitten en wat voorzit ter Henny Nijssen en sponsor Rob Mantel betreft worden er se rieus spijkers met koppen gesla gen voor wat betreft de toekomst van de club. De ambitie om er in Leiden weer wat van te maken is er in elk geval. Hoe daaraan ge stalte wordt gegeven is nog niet helemaal duidelijk, feit is dat het vastleggen van Van der Meer en Moerer de eerste stap moet zijn. Van der Meer was zaterdag te gen Beverwijk in elk_ geval weer nadrukkelijk aanwezig in de Vijf Meihal en wat dat aangaat mist dat zijn uitwerking niet op de jeugdige spelersgroep. Waar het enthousiasme - het sterke punt omdat er bovenal gewerkt moet worden - onder invloed van de matige resultaten wat was weg- geëbt, weet de kleine 'druktema ker' aan de zijlijn precies de juis te snaar te raken, met als gevolg dat de Leidenaars nu nog harder rennen dan voorheen. Het bleek afdoende om Racing Beverwijk er in de slotfase onder te houden. De tweemansploeg - Barn- hoorn en Macnack zijn wel erg nadrukkelijk aanwezig - zag na melijk wél kans om een gat van elf punten bij rust (53-41) na de pauze geheel te overbruggen (55- 56), maar moest daarna toch de tol betalen voor de press die de veel ruimer in zijn manschappen zittende Van der Meer geduren de driekwart van de partij over het hele veld liet spelen. Toen het er aan het eind echt op aan kwam zat Beverwijk er door en bleek er bij Leiden nog wat veerkracht over te zijn. Een mooie rol was daarbij weggelegd voor junior Jack Gin jaar. Net zo brutaal als zijn huidi ge coach sloeg hij op het juiste moment het beslissende gaatje. Met een score onder het bord, een rebound en twee vrije wor pen zette hij Leiden op 83-76 waarna het sterk spelende en scherp schietende guardsduo Van Weeren/Van Gorkum de zaak verder afhandelde. AD VAN KAAM LEIDEN - Op het heuvelachti ge wielerparcours van Swift in Leiden zijn gisteren districtwed strijden gehouden om de Casba- trofee. Bij de amateurs versloeg Eric Stroombergen in de sprint zijn medevluchters Frank van Veenendaal (2e), Stefan van Tey- lingen (3e) en Dennis van der Meyden (4e). Katwijker René Guyt, gelost uit de kopgroep, kon nog net de aanstormende Paul van Stijn (Leiden) voorblij ven en werd vijfde. Bij de junioren was Robert Karremans (Sassenheim) opper machtig. Met grote voorsprong op Ben Faas en Patrick Kila pas seerde hij als winnaar de finish. Bij de overige categoriën waren de Swift-renners erg succesvol. Hans Wubben was de snelste liefhebber voor Sjaak Spreeuw en Dennis van der Berg. Richard van Kempen debuteerde met een elfde plaats. Veteraan Henk de Roon liet met een solo zien dat hij de juiste vorm te pakken heeft. Cor Kloosterman en Mi chel Spaans werden bij deze ca tegorie tweede en derde. Mark Varkevisser pakte de bloemen bij de nieuwelingen. Hij was te snel voor Etienne Vergeer en Barry de Ruiter. Bij de vrouwen maakte schaatsrijdster Petra Grimber gen met succes de overstap naar het wielrennen. In de finale moesten Astrid van Leeuwen en Anita Kruse het loodje leggen bij het Rijnsburgse talentje. Bij de recreanten troefden Thijs van der Linden (Bollenstreek) zijn clubgenoot Wietse Norden en Gerard van Amsterdam duide lijk af. De Sassenheimse amateur Frank van Veenendaal heeft za terdag in het Belgische Dolhain een klassieke wegwedstrijd over 145 km gewonnen. Van Veenen daal, die door de ploegleiding van Moone-glas buiten de ploeg voor de Hel van het Mergelland was gelaten, zinde op wraak en bleef na een solo van ruim 60 km de Limburgse ex-prof Peter Schroen ruim voor. De Hel van het Mergelland werd gewonnen door Gerard Möhlman uit Apel doorn. Vanaf de Gulpenerberg reed de pupil van Arie Hassink vijftig kilomtere alleen aan de leiding. Els Kooloos (Lisse) had zater dag lange tijd uitzicht op winst in de Hel van het Mergelland. Na een groot aantal kilometers al leen aan de leiding te hebben ge reden werd zij achterhaald door Heieen Hage. Op de laatste hel ling werd het moordende tempo van Hage de renster uit Lisse te machtig en moest zij met een eer volle tweede plaats genoegen ne men. Bij de amateurs reed Mar tin Kokkelkoren uit Noordwij- kerhout, ondanks dat hij twee maal van wiel moest verwisse len, uitstekend met de beste mee. Toen hij bij de beklimming van de Gulpenerberg voor de derde maal lek reed, moest hij de kopgroep definitief laten gaan. In Almere reed Els Kooloos zich gisteren naar een derde plaats. Petra de Bruin uit Nieuw koop was net als het vorig jaar de snelste. Bij de veteranen won Ger Schoumans uit Weesp. Karei Teeuwen (de Zilk) behaalde in de tijdrit, die 41 km lang was, een vierde plaats. Gerrit Kleinveld (Lisse) werd 16e. Bij een jeugdtoernooi van Ahoy in Bleiswijk won Robbert Koole bij de achtjarigen. Luciene van Amsterdam (5), Ferry Koole (2) en Fer de Ruiter sleepten eveneens een ereplaats in hun categorie weg. Monique Knol heeft in de Ronde van Texas haar aantal rit- zeges verdrievoudigd. Zaterdag won ze de zesde en gisteren de zevende etappe, beide in massa spurts. Zaterdag bestond de koers uit een criterium over 36 kilometer in Dallas. Knol was de rapste voor de Westduitse Pau- litz. Een dag later was de kara vaan verhuisd naar Desoto, waar de rensters 43 kilometer moesten afleggen. De Oostduitse wielrenners hebben de zevende etappe van de ronde van Nedersaksen be heerst. Het eerste gedeelte, een rit over 73,3 kilometer, leverde de tweede ritzege op voor Car- sten Wolf, die in de eindsprint zijn landgenoot Wüller en de Ne derlander Robert Sienders ver sloeg. Later op de dag won Stef- fen Blochwitz uit Oostduitsland de individuele tijdrit over 22 ki lometer. Dirk Meier houdt de lei ding in het algemeen klasse ment. De Tsjech Lom, winnaar van de zesde etappe, verloor zijn tweede plaats in de rangschik king omdat hij een minuut straf kreeg vanwege het hinderen van Wolf in diens winnende sprint. Early Bird wint sleutelduel PURMEREND - Een seizoen lang hebben de basketballers van Lei derdorp mogen dromen van het kampioenschap. Gisteren bleek die droom een nachtmerrie. In een bloedstollend duel werd Leider dorp in Purmerend door de zege vierende koploper Early Bird wreed wakker geschud: 91-87. De champagne knalde bij de Noord hollanders, die overigens nog min stens één wedstrijd moeten win nen om definitief buiten het bereik van de rivaal te zijn. Verslagen zat Leiderdorp aan de kant, in de wetenschap dat het Ear ly Bird in februari al de middelen had aangereikt om te winnen. Dat was eigenlijk het ruggesteuntje dat de Noordhollanders nodig hadden. „We wisten toen dat Leiderdorp ons niet meer kon inhalen", aldus een gelukkige EB-coach Jos Cheli- us gistermiddag. Dat vertrouwen van Chelius werd nog aardig op de proef ge steld. Het surplus aan routine ten spijt - Kroon, Melchiot, Runder kamp en Emanuels acteerden al eens eerder in ere-en of promotie divisie - balanceerde Early Bird in de kolkende sportzaal nog lang op rand van verlies. Leiderdorp vocht met volle overgave voor de laatste kans. Alleen bij winst immers was er nog uitzicht op het kampioen schap. Leiderdorp gebruikte echter op de beslissende momenten de ver keerde middelen. Voor coach Pau- lides was dat geen verrassing meer. „Ik heb al zo vaak geroepen dat het kampioenschap op details beslist zou worden. Dat heb je vanmiddag kunnen zien. Wij lieten kleine ste ken vallen, die door Early Bird werden opgeraapt". Paulides duid de daarmee vooral op het. ontmoe digende balverlies (20x) van Lei derdorp. Keer op keer en meestal op kri tieke momenten, met balbezit bij een achterstand van twee punten. LA ROCHELLE - Jeroen van Veen heeft een belangrijk aandeel gehad in de verrassende kwalifica tie van het Nederlands junioren team voor het Europees kampioen schap in Joegoslavië. De speler van Leiderdorp speelde in het Franse La Rochelle met name een bijzon der sterke partij in de sleutelwed strijd tegen Frankrijk, die door Oranje met 82-75 werd gewonnen. Van Veen scoorde 16 punten. Eerder was de jeugdige Leide- naar met 19 punten topscorer in de door Nederland verloren ontmoe ting tegen Italië (80-118). Omdat Nederland de testerende kwalifica tieduels tegen Engeland (69-68, Van Veen 16 pnt) en Schotland (93- 63) won, maakte het niet meer uit dat Frankrijk in de slotwedstrijd over Italië heenwalste (104-69). De Fransen hadden namelijk eerder ook al van de Engelsen verloren, waardoor Oranje verzekerd was van plaatsing voor de EK. Het jeugdteam van Leiderdorp won gisteren het internationale toernooi van Etten-Leiïr. In de fi nale versloeg de ploeg van coach Rein Paulides de aanstaande En gelse kampioen Birmingham Bul lets na een spannende wedstrijd met 58-54 (19-29). Frank Altink werd voor de tweede keer binnen een week uitgeroepen tot meest waardevolle speler. Eerder kreeg de Leidenaar die kwalificatie in het toernooi vah Leiderdorp. Met Mar co Pikaar kwam hij ook in het all- starteam terecht. wisten zijn spelers niet te converte ren. Een foutieve pass, een ver keerd ingezette lay-up, een mis plaatste pirouette: om beurten gin gen de Leiderdorpers in de fout, waardoor het beslist ook niet fout loos spelende Early Bird op de been kon blijven. De start van Leiderdorp was per- feet. Early Bird werd overtroefd en Chelius moest al na een halve mi nuut zijn opstelling wijzigen. Het leverde hem ha afloop een welge meend ,je bent een klootzak" op van de uit het veld genomen Johan Kras. Chelius haalde zijn schou ders op. „Ik coach om te winnen. Ik had gedacht dat ik Leiderdorp met een press kon aanpakken, dat lukte niet, dus moest ik ingrijpen". Het evenwicht (12-20, 22-24) werd her steld, al duurde het tot vlak voor het rustsignaal voor de door Mel chiot geleide thuisploeg Leider dorp voor het eerst kon passeren: 41-38. De schitterende Henk Jan Piket (31 punten, 80%) wist Leiderdorp daarna nog één maal op voor sprong te brengen, alvorens Early Bird het heft definitief in handen nam. De laatste aanval in de eerste helft was daarvoor in feite beslis send. De sterk gestarte Marcel Sommeling forceerde een schot en terwijl de Leiderdorpers elkaar verwijtend aankeken, gebruikte Ruud Kroon de resterende twee se conden om te scoren: 44-42. Na de hervatting werd Leider dorp zelfs onder de voet gelopen. Een korte onderbreking van de wedstrijd omdat de ring weer rechtgebogen moest worden na een dunk van Erik Huybens, bracht de nodige rust. De verwach ting van Paulides dat zijn ploeg zou leren van de eerder, vooral tegen de steeds verder opdringende press, gemaakte fouten, kwam niet uit. Toch kon Early Bird niet verder uitlopen. Het werd weer gelijk, maar de doorbraak kwam niet: 53- 53, 63-63. Kroon, de uitgekookte Luts, maar ook Bout, hielden de vogels in vlucht (77-75, 85-83), ter wijl Leiderdorp hardnekkkig bleef zoeken naar Marcel Huybens en Henk Jan Piket. „Dat maakte het voor onze verdediging een stuk makkelijker. We hoefden ons maar op twee man te concentreren. Als Leiderdorp één schutter meer had gehad, was het anders gelopen", wist Chelius. Nu dus niet. Early Bird kon bij 91-87 gaan feesten. Met de aanteke ning dat er zondag weer nuchter moet worden aangetreden tegen DSS. Anders is het gisteren alle maal voor niets geweest. HANS JACOBS LEIDEN - Het was een slecht weekeinde voor de Leidse vertegenwoordigers in de over gangsklasse van de korfbalcompetitie. Zowel De Danaïden, Pernix als Fides Pacta moes ten een nederlaag incasseren. In de tweede klasse eindigde de derby tussen Velocitas en Zuiderkwartier in een 5-5 gelijkspel. Fiks liet een punt liggen tegen Rozenburg (9-9) en moet de koppositie nu delen met De Bermen. Paul Robert Nugteren onderneemt namens Velocitas een schotpoging in het duel tegen Zuiderkwartier. Verdediger Peter van Leeuwen weet zich geklopt en volgt gespannen de baan van het schot. (foto René Pieters) SCHEVENINGEN - In de we tenschap dat het voortbestaan in de hoofdklasse na de 7-10 zege bij KVS verzekerd is, mag TOP zich nu op sleeptouw laten ne men door toppers in de korfbal competitie. Op grond van de ver dienstelijk derde plaats op de ranglijst mag de debutant daar al toe gerekend worden, al gaat het de Sassenheimers nog wat moei lijk af zelf het ,spel te maken. Dat bleek zaterdag ook de voornaamste reden waarom het relatief lang duurde alvorens TOP afstand kon nemen van de hekkesluiter. Nu waren de om standigheden ook niet ideaal. Een dunne wind sneed dwars over het door molshopen pokda lige veld in het Haagse Westbro- kepark, al openbaar groen bo vendien bezaaid met uitwerpse len. Allerminst omstandigheden, waarin topkorfbal kan gedijen. TOP's start was desondanks moedgevend. Anne van der Zaag brak met een afstandschot de score snel open, al miste hij even later van tweeënhalve meter. Snel werd het evenwel 3-0 na fraaie treffers van Jeroen van der Klaauw en Jacqueline Winter. Maar na een vierde treffer van Karin Westerbeek, een vrije bal patroon met Ria Nijenhuis, kwam de sleet erin. Een tweede strafworp bleef onbenut, maar funester was dat de Sassenheimers het weinig ge coördineerde spel van KVS over namen. Dat was daarin veel beter thuis en kon zo in eerste opstel ling na 2-4 door twee goals van Gert Jan Dijkhuizen langszij ko men. „Misschien kwamen we wel te gemakkelijk op 1-4", ana lyseerde coach Jasper Engel ach teraf. „Feit was wel dat we de zaak niet onder controle kregen. Dat lukte na rust (5-5) veel beter, al ging het scoren ons nog moei lijk af'. Tot de twintigste minuut moest de man uit Abbenes wach ten op de demarrage van zijn ploeg. Met drie goals van Anne van der Zaag, Jeroen van der Klaauw en Gerco Langelaan (6-9) in een tijdsbestek van nog geen vijf minuten was die ook direkt beslissend. Sjoerd van der Klaauw scoorde acht minuten voor tijd voor de laatste maal en kreeg na vakwisseling de laatste tegentreffer te incasseren: 7-10. BRAM VAN GENT „Groen Geel is gewoon een maatje te groot voor ons", erkende coach René Versloot van De Danaïden. „Vorige keer zorgden we voor een verrassing door hen te verslaan, maar dat zat er vandaag écht niet in". In de beginfase gaf De Danaï den de opponent nog redelijk partij en voor rust bleef de schade, dank zij een doelpunt van Erik Krom hout, beperkt tot 1-3. Groen Geel besliste het duel in de eerste vijf minuten na de spelhervatting. Een strafworp en twee afstandsschoten vergrootten het verschil tot 1-6. De Leidenaars slaagden er niet in voor de korf van de tegenstander veel gevaar te stichten. Alleen invaller Heiko Locher benutte nog een strafworp en bepaalde zo de eind stand op 2-7. Pernix bleef tegen VES op één puntje steken: 9-8. De strijd ging tot 5-4 in de eerste helft gelijk op. Vlak voor rust kwam de Haagse formatie door twee doorloopballen op een 7-4 voorsprong. Marco van der Lugt en Tanja van Sluis brachten de spanning terug in de wedstrijd. Vooral verdedi gend was het bij Pernix in de twee de helft goed verzorgd. Slechts twee maal wist de thuisploeg nog de mand te doorboren. Het bleek uiteindelijk voldoende, want na een doelpunt van Janneke Mulder was de speeltijd bijna verstreken en VES gaf de zege niet meer uit handen. Motivatie „Als je tegen een kampioenskan didaat speelt en zelf nog niet veilig bent, verwacht je dat de ploeg wel gemotiveerd zal zijn, maar dat was blijkbaar een verkeerde veronder stelling", aldus een teleurgestelde John Tims van Fides Pacta. De Leidse formatie deed eigenlijk de eerste helft niet mee en werd door Trekvogels op een 4-1 achterstand gezet. „Pas in de rust kwamen de meesten er achter dat de wedstrijd al begonnen was en dat was omdat ik het ze vertelde", zo typeerde Tims het matte spel van zijn ploeg in de eerste vijfenveertig minuten. In het vervolg van het duel toon de Fides Pacta haar ware gezicht. De zich in positieve zin onderschei dende Henny Piket gaf met twee doelpunten het goede voorbeeld. De Leidenaars haalden op tot 6-6, maar moesten toestaan dat Trekvo gels toch weer uitliep naar 9-6. Nogmaals leverde een inhaalrace van Fides resultaat op. Ronald van der Velden benutte vlak voor tijd een strafworp en bracht de stand op 9-9. De laatste actie van de wed strijd bezorgde de thuisploeg ech ter alsnog de overwinning: 10-9. LEIDERDORP Velocitas- coach Atte van Hastrecht heeft vrijdagavond vlak voor de trai ning het bestuur van de Leider- dorpse tweedeklasser laten we ten met onmiddelijke ingang op te stappen. Van Haastrecht, die eerder al te kennen had gegeven aan zijn laatste seizoen bezig te zijn, achtte de situatie niet lan ger werkbaar. „De vertrouwens relatie tussen trainer en selectie was al enige tijd verstoord", ver klaarde voorzitter Kees van der Laken, „en dit heeft zich ontla den in zijn plotseling vertrek". Wim van Poelgeest, enige jaren geleden al trainer van Velocitas, zal de rest van het seizoen afma ken. „Ze hebben zichzelf gewoon de wedstrijd uit gepraat", concludeer de coach Wim van Huis van Zui derkwartier na het gelijkspel te gen Velocitas. Tot een kwartier voor tijd leek er geen vuiltje aan de lucht voor de blauw-gelen, die on der andere dankzij tweë treffers van Martin Vehorik een 5-2 voor- spron# hadden opgebouwd. Velo citas kon in aanvallend opzicht geen potten breken en leek zich bij de nederlaag te hebben neerge legd. Een aantal dubieuze beslissin gen van de scheidsrechter brach ten irritaties aan Leidse zijde te weeg. „Heel dom zoals ze op die man reageerden", wist Van Huis. „Als je tegen hem gaat praten, krijg je alles tegen". Zuiderkwartier ging zich teveel om het randgebeu- ren bekommeren en verzuimde de zege veilig te stellen. Invaller Hans van Poelgeest en Jeroen van Driel verkleinden de marge tot 5-4. Een schot van Jetske Goudsmit in de laatste minuut trof doel en de Lei derdorpers kwamen zo toch nog langszij: 5-5. Gebrek aan inzet bij Fiks resul teerde in een 9-9 gelijkspel tegen Rozenburg. De Rotterdammers wisten een 4-5 ruststand binnen tien minuten om te zetten in een 6-5 voorsprong. Het twaalftal van coach Henny Piket slaagde er niet in het initiatief naar zich toe te trek ken en keek telkens tegen een ach terstand aan. Nico van Weizen LISSE Voor BV Lisse breken spannende dagen aan. Het mannenteam moet donderdag in en tegen Beverwijk winnen om aan het spelen van de gradatiewedstrijden te ontkomen. De vrouwen hebben zichzelf onnodig in gevaar gebracht door zaterdag van Racing Amsterdam te verliezen (66- 67). Lisse deelt nu de voorlaatste plaats met Amsterdam en moet in de res terende twee duels gelijke tred houden om niet uit de promotiedivisie te degraderen. Een overwinning op ASVU had het mannenteam zaterdagavond niet veel verder geholpen. Lisse speelde tot halverwege de eerste helft gelijk op met de Amstelveners, maar keek bij rust tegen een 41-54 achterstand aan. Ronald Sporken (28) en Erik van Zelm (17) brachten de thuisploeg te rug tot 58-60. Even leek een verrassing mogelijk, maar Amama en Bruin (42) zetten ASVU net op tijd weer op het rechte spoor: 58-70 en uiteinde lijk 88-91. Een dwarrelschot, zo een waarvoor een schietgebedje nog niet genoeg is, vonniste de vrouwen van Lisse in-de slotseconde van het vierpun tenduel met Amsterdam: 66-67 (38-30). De vrouwen van Grasshoppers boekten hun 25ste achtereenvolgende overwinning. Sea Devils werd na een matige start met 56-85 (33-44) ge klopt. Voor BVO Alphen ziet het er somber uit na de 72-68 nederlaag gister avond bij Utrecht. Alleen wanneer de Alphenaren hun laatste wedstrij den winnen en Utrecht tweemaal verliest volgt er een verlenging van het verblijf in de promotiedivisie. MSV werd in de rayonstrijd met 77-90 (34- 42) verslagen door Lokomotief. ADVERTENTIE Een enkelblessure kunt u zo oplopen. Eén verkeerde hef tige of onverwachte beweging bij het klussen, het huishouden of het sporten kan al genoeg zijn. En u voor korte of langere tijd 'buiten spel' zetten. Bent u bang om Iweer] een enkelblessure op te lopen en wilt u het risico daarop verkleinen, draag dan een Push-brace. Een stevige steun voor uw enkel(s) J waarmee u blessures kunt voorkomen. U kunt de Push- -Jf braces zelf gemakkelijk en snel aanleggen. Bovendien kunt u ze wassen en dus vele malen gebruiken. - De Push-braces zijn uiteraard medisch getest. Ze zijn verkrijgbaar bij uw drogist en uw sportzaak. Ga ze halen, want met Push-braces kunt u presteren zonder- angst u te blesseren. PUSH presteren zonder blesseren bracht in de slotfase met zijn twee de treffer de stand in evenwicht en redde daarmee één punt voor Fiks. Voor Crescendo wordt, na de ne derlaag op OSCR, handhaving in de tweede klasse een bijna onmo gelijke opgave. Carolien van Noort maakte na rust een 4-2 achterstand ongedaan, maar kon niet verhinde ren dat OSCR vervolgens wegliep naar 7-4. Wijnand Alberts, Alfons Cornellissen en Tessie Burghouwt namen de overige treffers voor hun rekening. De Algemene boekte een over tuigende overwinning op Merwic: 8-2. Ramon Terwiel zette zijn ploeg snel op een 2-0 voorsprong, die voor rust tot 4-2 werd uitgebouwd. Het eerste aanvalsvak met Terwiel en Alfred Lambooy vergrootte di rekt na de spelhervatting het ver schil tot 6-2. Merwic had geen weerwoord en De Algemene speel de de wedstrijd rustig uit. Wilma Sinteur moest met een knieblessu re het veld verlaten en lijkt voor langere tijd uitgeschakeld. KNS verloor van ALO met 5-10. Edwin van Leeuwen zorgde voor het enige wapenfeit van Oegst- geestse zijde voor rust (1-5). De Ha genaars namen in het tweede ge deelte van de strijd wat gas terug en dat resulteerde in de 5-10 eind stand. KATWIJK - LZ'86 was zaterdag in het Katwijkse 50-meter bad met vier eerste plaatsen het meest suc cesvol bij de kringkampioenschap pen lange baan. Remco Singeling won bij de allerjongsten op de 400 meter vrije slag in 5.42.3. Op de 800 meter vrije slag wonnen Bianca Hoeks en Paulien Stastra respec tievelijk in 10.39.3 (m.o.12) en 10.03.9 (m.o.16). Schoolslagspecia list Antoine van Weerde won de 1500 meter bij de mannen: 18.22.5. De Zijl/LGB had in de personen van Maaike Parrel en Marco Blok- poel twee kampioenen. Parrel was de snelste op de 800 meter vrije slag (m.o.14), terwijl Blokpoel bij de jongens onder de achttien de 1500 meter als snelste aflegde. Katwijk sleepte één afstands overwinning in de wacht. Christi- aan Fischer won de 800 meter vrije slag (jo.12) in 10.08.1. Achter Van Weerde behaalde Sjouke Dijkstra nog een tweede plaats voor de plaatselijke Z en PC. Niels Ouwerkerk haalde gisteren twee limieten voor de Nederlandse zomerkampioenschappen. In Bus- sum noteerde Ouwerkerk op de vrije slag 57.8. Hij vlinderde vervol gens naar een tijd van 2.24.5 op de 200 meter. Robin Sprinkhuizen zwom op de 200 meter rugslag een NZK limiet in 2.32.1. Vijf A-limieten vielen er gisteren te noteren in zwembad 'Het Wed de' te Voorschoten. LZ-zwemster Andrea Hoenselaar behaalde tij dens de kring-B ontmoeting een li miet op de 100 meter vrije slag (m.o.12) in een tyd van 1.13.9. Mar- tijn Lindhout behaalde namens Noordwijk een A-limiet op de 100 meter vrije slag j.o.16.: 58.7. Club genoot Richard van Duyvenbode deed hetzelfde by de jongens on der de twaalf jaar: 1.13.0. Van Noordwijkerhout behaalde alleen Sander Blom op de 100 meter schoolslag de richttijd: 1.26.5. Bij De Zijl was Gabrielle Blijenberg goed voor een kring-A tijd op de 100 meter schoolslag m.o.10

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19