Leython heeft geen kind aan Voorburg Scylla verliest van team Kloppenburg Vrouwen Leidse Studs houden promotiekansen LMHC wint knap van GHBS Frans Maas snel op sprint LZ'86 verliest onnodig van Brandenburg Huwelijk moet zwemmer in Seoul brengen Hockeyers gemakkelijk langs zwakke Polen Verzwakt Oase houdt stand tegen Westlandia LEIDEN - Na vele weken stil te hebben gestaan mocht de eredi visie mannen nu tweemaal het tafeltennisbatje uit de doos ha len. Scylla zorgde voor een onop vallend weekeinde' door afgelo pen zaterdag met 8-10 te winnen van Gaanderen en gisteren gelijk te spelen tegen Amsterdam. Oegstgeest liet het stevig afwe ten: eerst werd met 14-4 verloren van Amsterdam. Een dag later rolde een nog desastreuzere uit slag uit de bus: tegen Gaanderen werd het maar liefst 17-1. Afgelopen zaterdag mocht het mannenteam van Scylla de de gens kruisen met het team van de door de Leidse vereniging voor het volgend seizoen gestrik te Mirjam Kloppenburg. Twee opvallende resultaten kunnen uit de 8-10 overwinning worden belicht: Kloppenburg bleek al leen in staat te winnen van Kan tebeen en Gaanderen-speler He ister won al zijn partijen. Daar naast verloor Patrick Swier ook van Rense, Sjoerd Meijer ver loor, behalve van Heister, ook nog van Beek. Peter Paul de Vrind ten slotte vond in Heister het enige niet te nemen obstakel. De dubbels werden eerlijk ver deeld: De Vrind en Swier verlo ren onnodig van Beek en Heister en Kantebeen en Meier van Kloppenburg en Rense. Afgang tafeltennissers Oegstgeest Een dag later heette de opponent Amsterdam. Troef in het hoofd stedelijk team blijft de Engels man Andrew. Toch bleek De Vrind voor zijn team een nog sterkere kaart te zijn: hij versloeg de Engelsman in twee games. Toch was de Scylla-speler niet tevreden. Want naast deze mooie winst stonden twee knullige ver- liespartijen tegen 'onderdeurtje' De Bruin en tegen Hoevers. Swier verloor weliswaar van zijn voormalig teamgenoot Andrew, maar won verder al zijn partijen. Kantebeen toonde zich alleen slimmer dan Dudock, en Meijer pakte twee punten op Dudock en De Bruin. Ook gisteren had het dubbel De Vrind/S wier de witte vlag nodig. Kantebeen en Meijer deden het ook dit maal beter: zij versloegen De Bruin en Andrew. Oegstgeest kampte het afgelo pen weekeinde met grote proble men: Ron Schipaanboord liep nog met de naweeen van een her senschudding en speelde niet op de toppen van zijn kunnen. Daar bij kwam in de eerste partij tegen Amsterdam een geblesseerde Herman van der Broek. Welis waar speelde de Oegstgeest-spe- ler verder, maar ongetwijfeld deed dit geen goed aan zijn pres taties. Een dag later werd Van der Broek dan ook door een in valler vervangen. Tegen Amsterdam scoorde Oegstgeest nog vier punten (Be ringen won tweemaal, tegen Hoevers en De Bruin, Reitsma bleek sterker ldan De Bruin en het dubbel Van der Broek/Schi- paanboord werd in winst omge zet). Gisteren echter kon zelfs ge sproken worden van een regel rechte afgang. Als enig excuus voor de vette 17-1 nederlaag te gen toch zeker niet de sterkste te genstander in de eredivisie is het uitvallen van Van der Broek aan te voeren. Derde team-speler Zijda verving hem. Het enige punt werd veroverd door Ronald Beringen. Hij won van Rense. De mannen van Docos gaven hun promotie iets meer glans door met 4-6 te winnen van Gis pen, Englebert., Van Veen en Prashad scoorden respectieve lijk één, twee en driemaal. De vrouwenbrigade van Docos presteerde heel knap door te winnen van koploper Hoon horst. De 3-7 overwinning geeft zicht op directe promotie naar de hoogste divisie. Terug van weg geweest toonde Tessa Bröcker aan dat haar gedwongen rust een positieve uitwerking op haar spel heeft. Zij won al haar partij en. Anja Heijnen scoorde twee maal, en Marijn Olden droeg één punt bij aan de overwinning. In Den Helder zorgden de vrou wen van Scylla voor een kleine surprise. Misschien extra gemo tiveerd door de contractering van Kloppenburg pakte het Leidse trio een 3-7 winst. Ingrid Overdevest kon geen potten bre ken en verloor alles. Judith Le pelaar en Heidi de Haas compen seerden dit resultaat door beiden 6WOUTER LANGEVELD LEIDEN De hockeyers van LMHC stuurden gis termiddag GHBS met een 3-1 nederlaag terug naar Groningen. De noorderlingen, die nog in aanmer king komen voor de overgangsklassetitel, zetten de ploeg van Martijn Drijver in de eerste tien minuten vast op eigen helft, echter zonder treffers. Daarna nam de thuisploeg het initiatief over en vond in het eerste deel wel het doel. Het openingsdoelpunt kwam voort uit een direct schot bij een strafcorner van Bob-Jan Dietrich, die vervangende schutter was voor de om disciplinaire redenen geschorste Harmen Jansen Schoonhoven. Zo'n vijftien minuten voor de pauze stond linker middenvelder Dietrich weer op de juiste plek in de cirkel om een via veel schijven voorbereide aanval af te ronden: 2-0. Als gevolg van de gebroken knie schijf van Bernhard Holsboer is LMHC nog verder verjongd. Met Eugène Dekker en Hans Dullaert in de basis zag het GHBS zeven minuten voor de helft wisseling via een rebound uit een strafcorner in een sterke periode de marge verkleinen tot 2-1. Na de hervatting gebeurde er aan beide zijden aanvankelijk weinig. Een Groningse aanvaller liet nog een prachtkans op de gelijkmaker onbenut door naast te pushen terwijl de LMHC-goalie Tom van der Meer al was gepasseerd. Het in het alge meen sober spelende LMHC zag één van zijn aan vallen nog verzilverd door Marc van Pappelendam. De ex-HGC'er scoorde vallend de fraaiste goal van het duel (3-1), nadat hij nog zwaar werd gehinderd door de gepasseerde Groningse keeper. Maurits Ei kenhout schoot in de laatste aanval rakelings naast. Leidse Studenten In inhaalwedstrijden verloren de mannen van Leid se Studs op eigen veld van Waddinxveen (2-3) en wonnen de vrouwen nipt met 1-0 van Catwijck. De mannen kwamen door een treffer van Barend Post weliswaar op voorsprong, maar moesten een on voordelige 1-2 ruststand toestaan. De Waddinxve- ners passeerden nog één keer de Leidse goalie Al- bert van Lidth (1-3), waarna Robert Beerents de spanning terugbracht (2-3). Don Kloppenburg zag zijn inzet die de gelijkmaker moest opleveren nog net van de lijn gehaald. De Leidse Studs zijn al definitief afgeschud door vierde-klasseleider HCA. De vrouwelijke studen ten zijn nog in de race voor promotie naar de derde klasse en staan gedeeld aan kop met het Delftse Do- pie, dat echter een veel beter doelsaldo heeft, tegen Catwijck buitten de studentes de grote drukte in de Katwijkse cirkel slechts eenmaal uit (Florien Bausch): 1-0. LEIDEN De volleybalcompetitie is op een haar na gevild. Bij de mannen blijft Leython na de ruime 3-0 overwinning op Voorburg hopen op een misstap van de concurrentie om alsnog aan de play-offs te kunnen deelnemen. Gemini stelde zich na een nerveus begin definitief veilig in de derde divisie dankzij een 3-0 zege op Utrecht 2. Novo trok de negatieve lijn van de laatste weken door met een nederlaag tegen PVC/Blokkeer (0-3). Bij de vrouwen moest Gemini een punt laten aan het furieus voor lijfsbehoud vechtende Brother/Martinus 2 (3-2). Leython leed in de strijd om de eerste plaats in het bijzijn van vele supporters een ongelukkige nederlaag tegen Libanon: 1-3. De wedstrijd van de mannen van Leython tegen Voorburg was niet meer dan een formaliteit. Het reeds gedegradeerde Voorburg toonde geen enkele bezieling. Daardoor kon Leython wat experimenteren Fer van Hal en Paul de Winter wisselden van plaats zonder dat dit iets afdeed aan de score. Ley thon won binnen 50 minuten zoals het wilde: 15-7, 15-5, 15-7. Tegen Blokkeer 2 maakte Novo opnieuw duidelijk te snakken naar het eind van het seizoen. De Noord- wijkers waren een willige prooi voor Blokkeer, dat door de 3-0 overwinning (15-4, 15-6, 16-14) de' laatste strohalm greep om degrada tie te ontlopen. Dat voor Rik Dob- binga (twee maanden niet ge speeld) een hoofdrol was wegge legd, tekent de situatie bij Novo. Leidse aspiranten boksen onbeslist LEIDEN Twee aspiranten van Boksvereniging Leiden hebben zich dapper geweerd bij wedstrij den in Den Haag. De 14-jarige Franklin Leget (tot 52 kilogram) bokste zijn derde wedstrijd onbe slist tegen Zwardens van het orga niserende Hoogeband. Camiel Bongenaar (15 jaar) behaalde in zijn eerste wedstrijd in de ge wichtsklasse tot 65 kilogram het zelfde resultaat tegen Deymann van Zaanstad. AMSTELVEEN (ANP) - De Neder landse hockeyselectie is de voorbe reiding op de Olympische Spelen van Seoul begonnen met een week hard trainen, vier overwinningen op Polen en vooral een intensieve medische begeleiding. Daartoe werd, na overleg met arts Leo Hee- re en fysiotherapeut Wim Crouwel, door een zestal spelers de praktijk van Richard Smith de afgelopen week gefrequenteerd. De wedstrij denreeks tegen Polen, dat zich eind deze maand in Amstelveen moet zien te kwalificeren voor Se oul ten koste van Spanje, werd via 6-0, 6-1, 2-1 en 7-0 een haast voor spelbaar succes. Het trainingskamp van een week en de uitgebreide medische aan dacht was volgens bondscoach Hans Jorritsma ook een grote winst, al bleven doelman Leistra en middenvelder Doyer, die niet door Smith werd behandeld, bij de oefenduels aan de kant. „We dreig den onze doelstellingen niet te ha len. Daarom is besloten de med- siche begeleiding, die bij het Ne derlands elftal normaal op woens dagavond begint, te intensiveren. Iedereen moet op 15 juni fit zijn. Niemand mag meer een oude bles sure hebben. De spelers zelf zijn enthousiast over deze oplossing. Jan Hidde Kruize, bij wie tien da gen geleden nog een botstukje uit de knie werd gehaald, speelt als het meezit volgende week weer. Gijs Weterings, wiens knie ook ineens weer opspeelde, kon al tegen Polen worden ingezet. Hetzelfde gold voor Rene Klaassen, die tobde met een dijbeenblessure en last had Gemini startte zenuwachtig te gen Utrecht 2. Pas bij 13-13 kwa men de Voorschotenaren voor het eerst op gelijke hoogte, waarna zij de eerste set met 16-14 naar zich toetrokken. Vervolgens serveerde Mattie de Tombe in één beurt naar een 6-0 voorsprong. Utrecht kwam deze klap niet meer te boven en verloor met 15-8. In de derde set kwam Utrecht nog terug van 14-7 naar 14-11, maar daarna maakte Gemini het karwei af: 15-11. In de promotieklasse deed Ley thon 2 van zich spreken door kop loper Skania een 3-2 nederlaag toe te brengen. Goed spel van beide zij den boeide het publiek, dat Ley thon de eerste set met 18-16 zag winnen. De tweede set leverde zelfs een 15-5 overwinning op. Pas halverwege de derde set kwam Skania weer in het spel voor, toen het van 8-0 naar 8-7 terugkwam. Leython raakte het juiste ritme kwijt en verloor achter elkaar met 11-15 en 8-15. Herstel volgde in de vijfde set, die Leython dankzij een iets betere aanval met 15-13 naar zich toetrok. Donar dacht zich op voorhand wel enkele experimenten te kun nen veroorloven tegen het zwakke SOS. Nadat de eerste set echter met 14-16 verloren was gegaan, stapte Donar snel over op een dege lijker spelletje. Met Ubo Brouwer aanvallend in een hoofdrol gaf Do nar geen set meer weg aan SOS (3- 1), dat door dit resultaat degra deert. van zijn rug. Een goede behande ling vraagt tijd. Tot ieders tevre denheid kon dat nu", aldus Jorrits- Naast de twee trainingen per dag (Jorritsma: „alleen met stick en bal") speelde Oranje vier keer te gen de Polen, die de indruk wekten van hockey vooral een hoge rug te krijgen. Zaterdag op het terrein van HGC viel dat niet zozeer op, omdat Nederland er niet in slaagde de vooral door mankracht hechte Poolse verdediging open te bre ken. Het bleef dan ook bij een rake strafcorner van Bovelander en, na de gelijkmaker van Podzorski, een winnende treffer van invaller Schlatmann. In Amstelveen stond Schlat mann gisteren in de basis als spits, op de vleugels geassisteerd door de even grote als snelle Parlevliet en baltovenaar Van den Honert. Om dat spelverdeler Marc Delissen in het Wagener-stadion met meer suc ces aan de patronen breidde, reali seerde het vooral in de tweede helft nog zeer gretige Oranje wel een ro yale score. Slechts twee treffers kwamen daarbij rechtstreeks van het slaghout van strafcornerkanon Bovelander. Polen kwam amper op Nederlandse helft en doelman Jan sen zag zijn aandeel beperkt tot het één keer wegtrappen van een bal. Het was bepaald niet alleen te dan ken aan de Poolse zwakte. „Het is goed te zien, dat ze er na een week twee keer trainen per dag ook in de vierde confrontatie-met die alleen verdedigende Polen nog zo'n partij uit kunnen rammelen", zei Jorrits ma tevreden. VCS begon met drie geblesseer den aan het duel tegen Punch en had tijd nodig om ingespeeld te ra ken. Toen in de derde set nog een speler geblesseerd moest uitvallen was de aardigheid eraf. Punch kon zich dankzij de 3-1 overwinning naast VCS nestelen op de ranglijst. Novo 2 trad gehandicapt aan te gen VOY. Het miste beide spelver delers en beschikte bovendien niet over wisselspelers. Hoewel hoofd aanvaller Jan Voortman zich rede lijk van zijn taak als spelverdeler kweet, zat er uiteindelijk geen posi tief resultaat in (11-15, 5-15, 11-15). Door de gunstige situatie in de derde divisie kan Gemini 2 nog> steeds ontkomen aan degradatie. Het ene puntje tegen Agon (2-3) werd dan ook met gejuich begroet. Gemini had na de eerste sets (15-9, 15-10) zelfs uitzicht op de volle winst, toen het een 7-13 achter stand tot 14-13 omboog. Agon pak te desondanks de set (14-16) en ver volgens de wedstrijd (5-15, 12-15). Vrouwen Bij de vrouwen had Brother/Mar tinus 2 nog één punt nodig om vei lig te staan. Gemini was zich hier van bewust en wist met venijnige services het spel van Martinus zo te ontregelen, dat het niet tot aanval len kwam (15-4). In de volgende sets toonde Martinus aan vooral op lijn goed te kunnen verdedigen. Gemini, dat geen kans meer kreeg, verloor met 8-15.en 7-15. Met een punt in de knip wisselde Martinus een spelverdeelster. Gemini kreeg de gelegenheid het initiatief over te nemen: 15-5, 15-9 (3-2). Leython had zich optimaal voor bereid op het topduel tegen koplo per Libanon. Na een goede start (6- 2) sloeg het noodlot echter toe. Spelverdeelster Danka van Klave ren kwam op de voet van een te genstander terecht en was meteen uitgeschakeld. Wel won Leython die set nog: 15-8, maar daarna bleef het spelverdelen onder de maat. In de derde set kwam Leython vooral door toedoen van Gerdi Verwoert en Carolien van Gendt nog op set- point, maar daar bleef het bij. Liba non behaalde met 15-9, 16-14 en 15- 10 het kampioenschap, Leython deelt nu de tweede plaats met Ze venhuizen en AV'40. In de promotieklasse spreidde kampioen SVC een mager spelletje ten toon tegen het onderaan staan de Novo, dat de eerste set verdiend naar zich toetrok: 15-11. Daarna zakte Novo weg. De vrouwen uit Scheveningen maakten daarvan Dirk Maassen wint snelwandelwedstrij d LEIDEN Snelwandelaar Dirk Maassen van den Brink heeft in zijn laatste seizoen bij de senioren een wegwedstrijd over 10 kilome ter gewonnen. In Tilburg legde de atleet van AV Holland die afstand af in 48.29.5. In Rotterdam kwam Fabian Ross goed voor de dag bij de jaar lijkse openingswedstrijden. De C- junior van AV Holland raffelde de 100 meter af in 11,9 (met rugwind). Zijn clubgenote Bianca Vermond legde de 600 meter bij de C-meisjes af in 1.39,7. Ellen van Delft had voor 80 meter 11,1 seconden nodig (uitslagen zie scorebord). met een goede opslag en midden- aanval dankbaar gebruik: 15-2, 15- 10, 15-13. Novo 2 heeft na zaterdag nog minder kans op het kampioen schap. Door onderschatting en blessures werd een kostbaar punt aan Orion gelaten. In aanvallend opzicht kwamen alleen Simone Bizoen en Corinne van de Bent uit de verf. Novo 2 won de vijfsetter met 11-15, 10-15, 15-5, 15-8 en 15-8. Agon - Gemini 2 was een leuke wedstrijd, waarin Gemini de moge lijkheid om de tweede plaats te be reiken met beide handen aangreep. Het verloor weliswaar de eerste set (12-15), maar toonde daarna aan LEIDEN In de landelijke eerste klasse van de veldhandbalcompe- titie bleven de vrouwen van Oase met 9-9 overeind tegen Westlandia. De mannen van Saturnus verloren in de landelijke eerste klasse met 17-20 van WIK. De mannen van HVV70 speel den in de tweede klasse gelijk te gen Atomium: 16-16 (7-8). Op het kampioenschap maakt de ploeg uit Voorschoten weinig kans meer, hoewel de achterstand op het Haagse Wings maar twee punten bedraagt. HW had de inspannin gen in een zaaltoernooi op Walche ren kennelijk nog niet helemaal verwerkt. Vooral de verdediging van de mannen van Paul 't Manne tje bood Atomium kans om in de laatöte minuut van de wedstrijd langszij te komen. De vrouwen van Oase misten te gen Westlandia afstandschutter Lydia van der Poel, spelverdeelster Helma van der Geest en cirkel- speelster Gerri Hoogenboom. Ver der beschikten zij maar over één wisselspeelster. Toch boden zij Westlandia goed partij. Anita van der Poel bleek in staat haar mede speelsters te stimuleren. De brea kout leverde Oase vier treffers op. Saturnus probeerde tegen WIK na rust (8-9) een 4-2 in plaats van een 3-2-1 verdediging, maar dat systeem, gericht op het onder meer inhoud te bezitten, want de Voorschotense vrouwen, van wie Elsbeth van de Berg en Gisela Se- gaar zich onderscheidden, wonnen vrijwel alle rally's (15-5, 15-11, 15- 11). Het reeds gedegradeerde RVV blijft proberen punten te pakken. Tegen VSC 2 lukte dat in een overi- .gens aardige wedstrijd niet. VSC won dankzij een goede opslag en pass met 3-0 (15-7, 15-0, 15-8). Tegen Tonegido leek Leython 2 voor een klein wonder te zorgen, want in de eerste set serveerde Sas- kia Koene twaalf punten op rij bij elkaar (14-4). Leython won die set met 16-14 en voegde daaran de vol- scheppen van de bal, werkte abso luut niet. WIK liep uit naar 10-16' voordat Saturnus overschakelde op de dekking achter de twee voor uitgeschoven verdedigers op de sterke afstandschutters van WIK. Verder dan 17-20 kwam Saturnus niet meer. De vrouwen van Olympia '72 misten Sabine Zeegers en Anita van Bellekom tegen Hermes van wege enkelblessures. Dat bleek voor de pupillen van Wil Geurds geen beletsel om in de tweede helft afstand te nemen: 10-8. De vrou wen van Saturnus speelden een gelijkopgaande wedstrijd tegen HEC, maar de Haagse vrouwen hadden het geluk dat twee cirkel- treffers door de scheidsrechters werden goedgekeurd. De over schakeling van een 3-2-1 naar een 4- 2 verdediging werkte bij de vrou wen van Saturnus overigens beter dan bij de mannen. Met de vrouwen van Northa gaat het niet zo goed. De 3-11 (rust 1-5) nederlaag tegen HVK mag niet al leen op rekening worden gescho ven van de invaller doelvrouw Esther Pennings van het tweede juniorenteam. De verdediging werkte absoluut niet en aanvallend had Northa in deze wedstrijd geen speelster die openingen kon ma ken in de stevige HVK-verdedi- ging. FRANK BONTE gende toe (15-8). Halverwege de derde set (8-2) keerde het tij, waar na Tonegido de wedstrijd alsnog in zijn voordeel kon beslissen: 15-9, 15-7, 15-12. GER RENES ALBUQUERQUE (ANP) - Frans Maas, de Europese indoorkam- pioen verspringen, blijkt tijdens de training in de Verenigde Staten be hoorlijk aan snelheid te hebben ge wonnen. De Brabander zegevierde zaterdag bij atletiekwedstrijden in de open lucht in Albuquerque met een tegenwind van 1,4 meter per seconde zowel op de 100 als 200 me ter. Maas liep de 100 meter in 10,71 seconden en de dubbele afstand in 20,97. Voor de 200 meter tijd is voor Nederlandse begrippen van bijzon der gehalte. Frans Maas neemt met zijn 20,97 seconden de vierde piaats op de Nederlandse ranglijst aller tijden in achter nationaal re cordhouder Achmed de Kom (20,60, 1987), Sammy Monsels (20,7, 1981) en Henk Brouwer (20,95, 1979). Met zijn 200 meter heeft Frans Maas een tweede mogelijkheid zich te kwalificeren voor de Olym pische Spelen in Seoul. Het Neder lands Olympisch Comité (NOC) heeft een limiet van 20,70 seconden gesteld, die tussen 1 mei en 23 au gustus twee maal moet worden ge haald. Oiympisch kampioene Evelyn Ashford heeft tijdens atletiekwed strijden in Orlando in de Ameri kaanse staat Florida een eenvoudi ge overwinning op haar speciali teit, de 100 meter, behaald. Ash ford, die vorig jaar de wereldtitel strijd miste door een blessure, liet 11,49 noteren. Alice Jackson had 11,71 nodig. Volgens Ashford ver loopt de voorbereiding voor pro longatie van haar Olympische titel vlekkeloos. De Amerikaan Roger Kingdom, Olympisch kampioen op de 110 meter horden, had aanzienlijk meer tegenstand. Op de streep, die hij na 13,42 seconden passeerde, had Kingdom een voorsprong van drie-honderdste op zijn landgenoot Arthur Blake. BILTHOVEN - LZ'86 leed in Bilt- hoven een nieuwe nederlaag. Me dedebutant Brandenburg was met 11-8 te sterk voor de formatie van Hans Parrel. De nederlaag was zeker niet nodig geweest. Maar ook nu weer schort te het bij de Leidenaars aan de af werking. Op topscorer Wilco van der Zeeuw na, die vier treffers pro duceerde, kon de Leidse aanval weer geen vuist maken. Omdat ook de man-meer-situatie niet naar be horen werd afgerond, is de neder laag snel verklaard. Verdedigend zat het allemaal rede lijk in elkaar. De eerste twee perio den zone en de laatste twee perio den press met Jan de Graaf op de angel in de Bilthovense aanval. Ro bert Havekotte zorgde voor een ge sloten defensie. Brandenburg scoorde dan ook vaak uit counters. Als LZ'86 een kans miste, wisten de mannen van Johan Aantjes met de tegenaanval wel raad. In de eer ste periode werd er wel veel ge zwommen maar bleken de doel punten duur. Vlak voor het ver strijken van dit speldeel opende Brandenburg de score (1-0). LZ'86 leek snel over deze tegenval ler heen. Wilco van der Zeeuw bracht de Leidenaars met twee treffers al snel aan de leiding. Hier mee had LZ'86 echter voorlopig zijn kruit verschoten. Branden burg liep uit naar een 5-2 voor sprong. Deze marge kon LZ'86 nooit overbruggen. Telkens als LZ dacht terug te zijn in de wedstrijd demarreerde Brandenburg weer. Zo werd het in de derde periode nog wel 5-4 maar in het begin van de vierde periode had Branden burg al weer een comfortabele 8-4 voorsprong. Nog één keer vocht LZ'86 terug en bij 8-7 met nog zo'rrvijf minuten te gaan leek alles nog mogelijk. Bran denburg dat zeker niet veel beter veldspelrliet zien schoot de ballen "gewoon" achter Wim Helmsing en kon dus weer uitlopen naar een be-' slissende 10-7 voorsprong. Wel kon Marco Mulder via een afstands schot nog 10-8 scoren, maar meer zat er voof LZ'86 niet in. Een door Brandenburg benutte man-meer- situatie bepaalde de eindstand op 11-8. Wil LZ'86 de achtste plaats verlaten dan zal er in de wedstrij den tegen De Zijl/LGB en DZV doortastender moeten worden op getreden. Periodenstanden: 1-0, 5- 2, 7-4.en 11-8. Doelpunten LZ'86: Wilco van der Zeeuw 4x, Michel van der Zeeuw lx, Ruud Muusse lx, Frans van der Brink lx en Mar co Mulder lx. DIRK KLOOS BRISBANE (Reuter) - Niets is de Zuidafrikaanse zwemmer Gary Brinkman te dol om een startbe wijs voor de Olympische Zomer spelen te bemachtigen. De 23-jari- ge sportman trouwde zaterdag in Brisbane met de Australische Lani Engels, in de hoop dat hij Australië mag vertegenwoordigen in Seoul. Vanwege de internationale sportboycot neemt Zuidafrika niet deel aan de Olympische Spelen. Brinkman wenste zich echter niet bij die situatie neer te leggen. De zwemmer plaatste acht weken ge leden een advertentie in Australi sche dagbladen, waarin hij trouw lustige vrouwen opriep contact met hem op te nemen. Brinkman kreeg meer dan vierhonderd brie ven. Hij mocht nog meer reclame voor zichzelf maken op de televi sie. De keus viel op de 19-jarige En gels. Doordat hij in de echt is getreden en de Australische nationaliteit wil aanvragen, verwacht Brinkman ge selecteerd te worden voor de Spe len. Dat is echter nog allerminst ze ker. De Australische overheid eist dat immigranten in de voorafgaan de twee jaar minstens twaalf maan den in het land zijn verbleven. flinksen Panl-Jacques Verhoeven proheren de bal aan de andere kant van liet De Leython-spelers Hans Bi net te houden.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 18