Noordwijk maakt het zichzelf moeihjL Quick Boys weet weer wat verliezen is ARC tobt voort Gezichten op zonnig bij Rijnsburgse Boys Leiden geeft de strijd al op Schokeffect duurt bij RCL slechts half uur Nerveus Katwijk krijgt titel nu in het vizier Komst Kraay bijna zeker PIJNACKER - Het mpest er eens van komen. Meer dan een jaar bleef Quick Boys in de competitie onge slagen, tot het nietige DSVP de Katwijkers zaterdag in Pijnacker tot capitulatie dwong. Op 28 maart 1987 verloor Quick Boys voor het laatst een competitiewedstrijd te gen Noordwijk. Na acht gelijke spelen heeft de trotse koploper van de eerst klasse A uit Katwijk nu ook een nederlaag achter zijn naam. Op zich is dat geen schande en niet eens zo scha delijk voor de kampioenskansen van de 'eeuwige tweede', omdat de concurrenten bijna net zoveel moeite hebben het winnende pad te volgen. De manier waarop de mannen van Van der Zee zich door DSVP aan de kant lieten zetten doet echter het ergste vrezen voor de Katwijkers. Tegen de door Joop Koorevaar geleide degradatiekan didaat uit Pijnacker slaagden de blauwwitten er nauwelijks in een behoorlijke aanval op de mat te leg gen. Toch had Van der Zee voldoende kansen gezien voor zijn manschap pen. „In totaal troffen wij drie keer paal of lat. Gaan die ballen erin, dan spelen we een gewonnen wed strijd", opperde de Amsterdam mer. Hij ging gemakshalve geheel voorbij aan de counters van de thuisclub, die via Harry Garnaat en Floor Vijfhuizen minstens zo ge vaarlijk was en het in tegenstelling tot Quick Boys niet alleen van stati sche spelmomenten moest heb ben. Daarnaast legde de Van der Zee onevenredig veel accent op het op treden van scheidsrechter De Haan. Inderdaad floot de Rijnsbur ger bepaald niet indrukwekkend, maar van systematische benade ling van de bezoekers was geen sprake. Wel trad de man in het zwart onvoldoende op tegen het hinderlijk harde spel over en weer. Binnen 35 minuten raakte Quick Bovs daardoor twee spelers kwijt. Al na een kwartier moest Gert Aan- dewiel worden weggedragen na een onbesuisd duel met Leo Post, waarbij zijn rechterknie zwaar werd geraakt. Ruim een kwartier later later sprong Hans van der Plas zó on gelukkig tegen Jan Kuyt op, dat hij voor behandeling van een liesblessure naar het zieken huis moest worden vervoerd. Met Arie van Duyn en Martin Haasnoot als vervangers van de pechvogels moest Quick Boys op jacht naar de gelijkmaker, omdat Garnaat al na tien minuten de score had geopend. Uit een onschuldig ogende vrije trap ontving de water- vlugge aanvaller de bal op de rand van het strafschopgebied. Hij ma noeuvreerde zich te midden van enige Katwijkers in een riante schietpositie en liet vervolgens Theo Guyt kansloos: 1-0. Quick Boys, dat vanaf het begin- signaal veelvuldig op de helft van de tegenstander voetbalde, ver wierf zich een nog groter over wicht, dat echter weinig zoden aan de dijk zette. Alleen Mart van der Plas onderscheidde zich met harde afstandschoten en gevaarlijke hoekschoppen in positieve zin. De stugge verdediging van DSVP en het houtwerk voorkwamen de Kat- wijkse gelijkmaker. Halverwege de tweede helft kwa men de bezoekers uiteindelijk toch op gelijke hoogte met DSVP op een manier die bij een koploper past. De bal kwam na een vloeien de aanval langs de rechter zijlijn kwam uit een voorzet van Dennis Jan Mieras bij de gretige Mart van der Plas terecht, die van dichtbij raak knalde: 1-1. De Katwijkers leken de dreigen de nederlaag hiermee te hebben af gewend, maar de thuisclub toonde een opmerkelijke veerkracht. Ter wijl Quick Boys zelfs voorzichtig aan de overwinning begon te den ken, sloeg DSVP met een 'mode- laanval' toe. Linkerspits Chris Slappendel week voor de verande ring uit naar rechts, vanwaar hij de bal precies op het hoofd van Vijf huizen legde. De aanvoerder van DSVP kopte onhoudbaar voor doelman Gijyt in: 2-1. Hierdoor moest Quick Boys een kwartier voor tijd opnieuw op jacht naar de gelijkmaker. Daarbij liepen de gemoederen steeds hoger op. Enige fanatieke Katwijkse suppor ters belaagden na een door Arie van Duyn gemiste kans zelfs doel man John Marrevee, maar dit 'bin nenbrandje' werd snel buiten de lijnen verplaatst. De verhitte ge moederen waren daarmee niet blij vend gesust, want na afloop van de wedstrijd moesten alle kleedka merdeuren worden vergrendeld om erger te voorkomen. Het laatste fluitsignaal liet overi gens liefst negen minuten op zich wachten. De Haan stond namelijk net als voor de rust veelvuldig ver zorging van spelers binnen de lij nen toe. Als gevolg van het ruige karakter van de wedstrijd (Garnaat en Eric Mulder van DSVP werden geboekt) zat er dan ook weinig lijn in het duel. Tot verbijstering van de meeste van de 1200 toeschou wers wilde De Haan in de blessure tijd Quick Boys nog een strafschop laten nemen, maar hij zag daar van af omdat grensrechter Manintveld al eerder buitenspel van een Kat- wijker had geconstateerd. Zo vergde de extra speeltijd het uiterste van de zenuwen van alle betrokkenen. Geen wonder dat Quick Boys noch DSVP in die fase ondanks verscheidene kansen nog iets aan de score kon veranderen. Tot grote vreugde van voetbalmin- nend Pijnacker, dat de overwin ning op de koploper als een histori sche mijlpaal beschouwde; tot te leurstelling van de Katwijkers, die weer weten wat verliezen is. TIM BROUWER DE KONING ALPHEN AAN DEN RIJN - ARC tobt voort. Na de wanpres tatie van vorige week tegen ACV (0-4) kwam de Alphense eerste klasser ook zaterdag tegen Vites se Delft weer heel matig voor de dag. De angstige bezoekers de den echter niets voor de Alphe- naren onder en zo kregen beide ploegen een punt teveel: 0-0. Daarmede bereikten de Delfte naren hun doel. De formatie van Wil Kwast, voormalig assistent- trainer bij DS'79, moest op "Ze- gersloöt" aantreden zonder vier basisspelers. Dat gegeven leidde ertoe dat Kwast zijn team had ge sommeerd op een handhaving van de brilstand aan te sturen. Het feit dat de oefenmeester voor de wedstrijd nog een hoge pet op had van ARC (Kwast na afloop: "Ik vond ze in Delft twee klassen beter".) was de tweede reden voor de behoudende, bange speelwijze van Vitesse. De tacktiek van Kwast deed vreemd aan, omdat al snel bleek dat de Racing nog immer ver ver wijderd is van de vorm, die voor de winterstop werd gedemon streerd. De Alphenaren werkten weliswaar keihard (Jan Kroese: "Dat is de enige r op ons oude niveau te komen".) en hadden vaker het initiatief dan de Delftse voetballers, maar daarmee hield het eigenlijk op. De pupillen van Kroese speelden veel te gehaast en daardoor slordig en konden de Vitesse- defensie dan ook nauwelijks ver ontrusten. Toch slaagde ARC er wel in regelmatig de achterlijn te bereiken. Dat gebeurde dan vooral op links, waar Hans Wou ter Valk en vleugelverdediger René Lammers nog wel eens doorkwamen om vervolgens een voorzet af te leveren. De lange en plukgrage Vitesse-goalie Carel van Rossum zag dat telkens weer graag gebeuren. Alle pogingen van de ARC'ers om een teamge noot te bereiken smoorden in zijn grote keepershandschoe nen. Een leuk middagje dus voor Van Rossum. De opvallendste veldspeler was zijn libero Arie Paauwe. De routinier met de af gezakte kousen was overal te vinden, waar gevaar zou kunnen ontstaan en toonde bovendien aan lukrake trappen te veraf schuwen. Veel van zijn medespe lers dachten daar blijkbaar an ders over, gezien de enorme hoe veelheid foutieve passes. De aan voer naar de talentvolste Delfte naar, spits Ronald Vermeulen, kwam dan ook nauwelijks uit de verf en als Vermeulen dan eens juist werd aangespeeld, toonde ARC-voorstopper Peter Borst zijn kracht en die was ruim schoots voldoende om de stijl volle aanvaller aan banden te leg gen. Slechts eenmaal wist de Delftenaar gevaar te stichten. Zijn inz;et, na een kwartier spe len, stuitte evenwel af op ARC- doelman Emiel Borst, die voor het overige net zo goed in de tri bune had kunnen gaan zitten. ARC stelde daar wat kansjes voor Niek Oosterlee en Hans Wouter Valk tegenover. Beide spelers hadden evenwel moeite met het vinden van de juiste rich ting. Alleen een hard en goedge plaatst schot van Valk dwong Van Rossum tot actie. Meer wa penfeiten waren er voor de rust niet. In de tweede rondgang werd dat nog minder. De ARC-veste werd totaal niet belaagd en de thuisclub kwam niet verder dan een serie trainings-voorzetten voor Van Rossum. (Kroese: "Het was de bedoeling dat die voorbij de tweede paal zouden belanden, vanwaar de bal dan terug kon worden gelegd op de inkomende mensen. Maar zover kwamen ze helaas niet".) Voor de vijfhon derd toeschouwers viel er der halve weinig te genieten. Het is voor de Racing dan ook maar goed dat volgende week Rijns- burgse Boys op bezoek komt. Anders zou het bezoekersaantal wel eens een drastische daling hebben kunnen ondergaan. Bang voor de confrontatie met de Rijnsburgse titelpretendent is Jan Kroese niet: "Elke wedstrijd is anders en bovendien denk ik dat het feit dat we achterin de za ken goed gesloten hebben kun nen houden toch wel weer ver trouwen geeft". Rijnsburgse Boys is echter geen Vitesse Delft. NICK VERWOERD RIJNSBURG De gezichten stonden zaterdag op zonnig in Rijnsburg. Dank zij een 2-1 overwin ning op Marken hoort de plaatselijke trots er immers weer helemaal bij. Als Rijnsburgse Boys mor gen de inhaalwedstrijd tegen Oranje Nassau wint, kan het zelfs de koppositie van Quick Boys over nemen. Dat vooruitzicht alleen al zal menig Rijnsburger naar Groningen voeren. Rijnsburgse Boys moet in Gronin gen wel proberen twee helften goed te spelen. In de eerste periode vermaakte het het publiek met re delijk aantrekkelijk voetbal, maar in de tweede was daar weinig meer van over. Slechts één Rijnsburger bleef twee keer 45 minuten een on berispelijke vorm tonen: Huug Aandewiel. Zijn inbreng kon ech ter niet voorkomen dat de thuis club haar greep op de wedstrijd verloor. Marken, in het bezit van capabele middenvelders en spit sen, maar in defensief opzicht kwetsbaar, rook zijn kans en had met wat meer geluk zeker een punt aan de ontmoeting over kunnen houden. Omdat Fred Bodaan, Ron Carli (beiden geblesseerd) en Wim Drie bergen (geschorst) ontbraken, stonden bij de Rijnsburgers Jan- Dirk van der Gugten, Marco van der Plas en Hennie Koet in de ba sis. Van der Plas stond naast Hans Zwaan in de spits, een plaats waar hij duidelijk beter tot zijn recht komt dan op het middenveld. De Katwijker in Rijnsburgse dienst stond eindelijk weer eens op scherp, passeerde zijn directe te- Tegen ACV (1-0) met rug tegen de mum* NOORDWIJK - In tegenstelling tot landen als Engeland en de Verenigde Staten beperkt het afsluiten van officiële weddeschappen zich hier vrijwel uitsluitend tot de renbaan, en dat is maar goed ook. Want op wie zou je in vredesnaam je geld moeten zetten als je bijvoorbeeld praat over het kampioenschap van de eerste klasse A bij de zaterdagamateurs. Met nog een wedstrijd of acht te gaan is op dit moment volstrekt onduidelijk wat straks de uitkomst zal zijn. Feit is wel dat, naarmate het uur U nadert, Noordwijk bij de fictieve bookmakers steeds na drukkelijker in aanmerking komt voor een notering van pakweg 1 tegen 3. Na het gelijke spel vorige week te gen het eveneens hooggenoteerde Rijnsburgse Boys en de 1-0 over winning zaterdag op het evenmin al kansloze ACV klom Noordwijk op tot een plaatsje aan de top naast de leider van het eerste uur, Quick Boys. En mocht de ploeg van trai ner John Eelman volgende week ook de moeilijke uitbeurt tegen kanshebber nummer vijf IJssel- meervogels tot een goed einde brengen dan ziet hét er heel roos kleurig uit voor de zeekanters, die traditioneel nu eenmaal weinig last i schijnen te hebben. Dit in tegenstelling tot hun Kat wijkse rivalen die weer aardig be zig zijn om door pure nervositeit hun kansen voor de zoveelste maal te vergooien. Maar om daarom nu meteen maar al je geld op Noordwijk te zet ten, nee, dat toch ook nog niet. Want echt imponeren, zoals de roodwitten dat vroeger konden, doen ze momenteel niet. Net als'in Rijnsburg het geval was bleek ook thuis tegen ACV dat het Noordwijk van nu eigenlijk maar inhoud heeft voor één helft. Daarna zakt om wat voor reden dan ook de ploeg gelei delijk aan weg en komt met de rug tegen de muur te staan. Bij RB kostte dat een punt, maar tegen de huidige zaterdagkampioen uit As sen bleef Noordwijk in de tweede helft wonder boven wonder over eind. Een spervuur van Asser aan vallen ten spijt. Nu moet daarbij worden aange tekend dat de ploeg van trainer Hans Westerhof, die zich vorige week in Alphen bij ARC nog zo trefzeker toonde (0-4), ditmaal wel erg naïef op jacht ging naar de ge lijkmaker. Inplaats van te proberen de achterlijn te halen of eens een combinatie door het midden op te zetten, smeet de halflinie in zijn haast de ballen vrijwel onveran derd ineens voor de 'pot'. Richting de hoofden van de spitsen Bert Meertens en Roel van Dijk dus. Een opzet die van elke verrassing was gespeend en die door mannen als Kees Smit, Kees Nulkes en Rob Vermeer derhalve gemakkelijk werd doorzien en ontkracht. Het oogde wel gevaarlijk, maar dat was het niet echt. Want eigenlijk maar één keer kwam doelman Dort- mundt daadwerkelijk in de proble- Dat was toen hijl De enige echte kans voor ACV na rust. Dick Dortmundt ligt verslagen op de grond, r oan Dijk de bal naast het lege doel deponeren. ZEVENHOVEN - Leiden is er waarschijnlijk van overtuigd dat verdere achtervolging van koplo per Katwijk zinloos is. Daarom leg de de nummer twee in de derde klasse A Zevenhoven in navolging van de partij van vorige week we derom een inhoudsloze partij op de mat. Het werd 1-1, waarmee alles is gezegd. Leiden toonde wel een surplus aan techniek tegenover het ge zwoeg en gesjouw van de robuuste tegenstander. Meer konden beide ploegen echter niet aan de wed strijd toevoegen. De beweging tij dens het duel was minimaal hoe wel Zevenhoven iets meer inzet toonde. Dat werd beloond want na dat Albert Siera voor Leiden een strafschop had gemist nam Zeven hoven kort daarop dankzij Gert- Jan Pellegrom een 1-0 voorsprong. De thuisclub was in ieder geval ten koste van bijna alles de krappe voorsprong te verdedigen. Dat maakte het kijkspel er bepaald niet beter op mede ook omdat Leiden geen reëele kansen kon creëeren. Toch kwam Leiden langszij. Een knal van Aijan Wilting op de lat was ging vooraf aan de na acht we ken eindelijk weer scorende Rob Bink. Een voorzet van Fred Kan bier werd door de Leidse spits vlak voor het eindsignaal benut (1-1). minuten een lukrake en lange trap van Harry Sinkgraven niet onder controle kreeg. Van Dijk wist met de stuiterende bal evenwel niks zinnigers te doen dan die voor een leeg doel naast te schieten. Uitverdedigen De problematiek bij Noordwijk lag zaterdag in feite ergens anders. Namelijk bij het uitverdedigen, een onderdeel van het spel dat Noordwijk, zo bleek al eerder te gen RB, maar slecht beheerst. Of, zoals spits Geert-Jan Bakker het uitdrukte: "We hebben tien secon den balbezit, raken dat ding al voor de middenlijn kwijt en kunnen dan vervolgens weer achter de tegen standers aan gaan rennen. Niet al leen gaat dat vervelen, maar het kost nog een hoop energie ook. Waardoor je, als je dan een keer aan rdige aanval toekomt, uitein- twintig delijk kracht tekort komt", Dat overkwam bijvoorbeeld Ivan Hermans, met Bakker het frontduo vormend. Hij leek na een kwartier in de tweede helft, en net toen ACV aanzette voor een waar bombardement van hoge ballen, het pleit definitief in het voordeel van Noordwijk te gaan beslissen. Maar zijn stoorwerk van daarvoor brak hem aan het eind langs twee man op en vlak doelman Kreukelen struikelde Hermans van vermoeidheid over zijn eigen benen. De keihard wer kende Timo Gerlof kreeg vervol gens nog een herkansing, maar de bal ging na zijn lob via het hoofd van de op de lijn geposteerde aan voerder Postma over het doel. Het was de enige kans na rust. Nee, dan oogde het spel van Noordwijk voor de pauze een stuk frisser en dat gold ACV dat toen met veel leg streed. En net als vorige week plukte Noordwijk al in een vroeg stadium zijn vruchten, want na wat 'opwarmers' van Jos Smits (hoek schop via de lat over) en Timo Ger lof was het na veertien minuten echt raak. Uit een vrije trap van de sterk spelende John Marijt kopte Bas van Kan - in de ploeg voor de geschorste Wendt - de bal zeer fraai langs de tevergeefs uitvallende zynsolo doelman Kreukelen. Die nadien niet over geluk had te klagen toen hij een voorzet van Bakker niet on der controle kreeg waardoor Johan Pitstra bijna de bal in eigen doel liep. De 1-0 stand bleef tot aan de rust ongewijzigd mede omdat Kees Smit tot tweemaal toe de doorge broken Meertens nog juist wist te blokken. En na de pauze kwam Noordwijk er dus niet meer uit. De ploeg liet zich volledig insluiten en 'overleefde' slechts omdat ACV on danks zijn arsenaal aan goede voet ballers totaal geen kans zag om eni ge inventiviteit in zijn aanvalsgol ven te stoppen. Dat alles, gevoegd bij de andere uitslagen van zater dag en de huidige stand van zaken, leverde uiteindelijk geen duidelijk beeld op voor wat betreft de kan sen van de bovenste vijf. Het blijft voorlopig gewoon een gok. AD VAN KAAM genstander enkele keren, maar moest zich halverwege de tweede helft geblesseerd afmelden, waar door de niet fitte Carli (trainer Arie Kurver: "Een noodgreep") alsnog zou opdraven. Na wat schermutselingen over en weer was het Marken dat in de twaalfde minuut de leiding nam. Tijs Schipper nam op links een vrije trap, die door de Rijnsburgse defensie niet juist beoordeeld werd. Hein-Piet Zondervan beroer de het leder even, alvorens Wim Tol doelman Jan Blankespoor het nakijken gaf. Het elftal van Kurver reageerde geschrokken op deze te genvaller. Zij begrepen dat er meer druk op de ketel moest komen om Marken onder de duim te houden en handelden daarnaar. Koet en Zwaan waren dicht bij de gelijkma ker, die echter in de 22ste minuut van de tot dan anonieme Dick Heemskerk zou komen. Na een voorzet van links kopte Zwaan de bal voor de voeten van dit keer als linker middenvelder dienst doen de Heemskerk, die van dichtbij hard uithaalde. Hoe dicht vreugde en verdriet in el- kaars nabijheid vertoeven bleek weer eens acht minuten later. Tol mocht van even buiten het straf schopgebied voor Marken een vrije trap nemen, waaruit hij de bal stijl vol langs Blankespoor draaide. Zoals tegenwoordig gebruikelijk ging de doelpuntenmaker uit pure dankbaarheid op de knieën, maar hij wist niet hoe snel hij weer over eind moest komen toen hy be merkte dat arbiter Roegiest zijn be auty afkeurde omdat het een indi recte vrije trap betrof. Tot over maat van ramp voor de wijdbroe- ken schoot Van der Plas op aange ven van Arie van Dijk nog geen mi nuut later de stand naar 2-1. Het pleit voor Marken dat het niet bij de pakken neerzat en nog voor de pauze via pogingen van Jan- Cornelis Boes en Zondervan dui delijk maakte zich niet neer te leg gen bij een nederlaag. In de tweede helft liet Rijnsburgse Boys in feite slechts twee keer zijn tanden zien. Een schot van Koet werd gestopt door doelman Ad Raven (die vorig seizoen nog voor PEC Zwolle uit kwam) en een inzet van Martin Toet werd overgetikt. Marken had de pech dat Blankespoor betrouw baar reageerde op een kopbal van Boes en een schot van Tol en keek ook al niet blij toen Johan de Kroon de doorgebroken Boes via een overtreding (bestraft met een boeking) stuitte. CHRIS HARTMAN KATWIJK Met nog vijf wedstrij- tel dichtbij komt", aldus de trainer den voor de boeg kan Katwijk het die zijn afscheid graag bekroont LEIDERDORP - Een dik half uur duurde het schokeffect van de 'nieuwbakken' RCL-oe- fenmeester Theo de Waard in het cruciale du el tegen de 's-Gravenzandse SV. In die perio de leek rood-witte brigade in niets op de kwakkelende ploeg van de laatste maanden. Toen ook nam RCL een verdiende 1-0 voor sprong, maar daarna was het over. De bezoe ker kwam vrij onverwacht langzij en de hek- kesluiter kwam de slag niet meer te boven. Vlak voor het eindsignaal werd de Leider- dorpse Racing alsnog volledig uitgeteld (1-2). De voor de uitgerangeeerde Ton Zouten dijk ingevallen en bij het Rotterdamse Excel sior nog werkzame De Waard, die RCL al.eer- der trainde, was na afloop ietwat aangesla gen. Hij hield zich goed, dat wel, maar de blik óp het oneindige leek verdacht veel op die van Zoutendijk, toen die het ook niet meer wist. "Speel je gelijk dan leef je nog maar nu wordt het uiterst kritiek". In de eerste helft toonde de thuisploeg wel degelijk goed te kunnen voetballen. Onder aanvoering van de weer in het eerste team teruggekeerde en sterk spelende Cock van Weerlee werd de be zoeker van het kastje naar de muur gestuurd. Met als bekroning de in de 26e minuut knap uitgespeelde' treffer van Leo van de Wete- ringh. "Wat is het dan zonde dat een ploeg als RCL onderaan staat", merkte de 's-Graven- zandse-oefenmeester Bert van Veen toen op. Nadat de onbetwiste uitblinker Arie Dob ber na een afgeslagen schot van André Dijk huizen in de rebound de SV naast de Leider dorpers had gebracht zakte de thuisclub weer weg in het moeras. En daar kwam het niet meer uit, want 89ste minuut van de offi ciële speeltijd hielp Ronald Kers op aange ven van Dobber RCL heel diep in de proble men (1-2). Van Veen weet de Leiderdorpse nederlaag aan een gebrek aan conditie ter wijl De Waard meer verwees naar de zwakke RCL-defensie. Hoe dan ook; het Leiderdorpse vlagge- schip maakt nu zwaar slagzij met een nieuwe kapitein aan dek. "Ik probeer te redden wat er te redden valt", probeert gezagvoerder de Waard de moed erin te houden. Misschien is het beter om de sloepen (richting derde klas se) alvast maar te strijken. RUUD PATTIAPON ROTTERDAM (GPD) - Ger van Welsenes verwacht dat de beheer raad van Feyenoord, waarvan hij vice-voorzitter is, vanavond met het nieuwe stichtingsbestuur over eenstemming zal bereiken over de benoeming van Hans Kraay tot al gemeen directeur van de Rotter damse voetbalclub De beheerraad had zich al eerder uitgesproken voor terugkeer van de vroegere trainer-coach. kampioenschap in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal by na niet meer ontgaan. Terwijl de kop loper zich thuis ontdeed van Be Fair, leverde het achtervolgings trio opnieuw een punt in op de for matie van Peter Ciere, die nu zeven punten los is. De wijze waarop Kat wijk in eigen huis de volle buit ver overde, maakte evenwel weinig in druk. Eén helft voetballen en een beke ken moment van Peter Boon na rust, bleek voldoende te zijn om de zege veilig te stellen. Naarmate het competitie-einde in zicht komt ly- ken de zenuwen steeds meer een verlammende uitwerking te heb ben op de Katwijkse ploeg. Na met een kampioenschap. Binnen tien minuten kwam Kat wijk op sportpark De Krom aan de leiding. Een door Jan Verloop inge leide aanval kwam via Kees Kraayenoord voor de voeten van aanvoerder Wim Guyt, die van dichtbij kon intikken: 1-0. In het verdere vervolg van de eerste helft heerste Katwijk op alle fronten. De ontstane kansen leverden geen meerdere treffers op. Piet van Duyn stuitte in de twaalfde minuut op Be Fair-doelman Marcel Stra- ver, terwijl in enkele andere doel- rijpe situaties de aanvulling van achteruit te langzaam op gang kwam, om de aanvallen succesvol af te ronden. Met Wim Guyt bleek in de rust gedomineerde eerste rondgang ook het goede voetbal in de kleed- viel de titelkandidaat na de pauze kamers te zyn achtergebleven. Pe terug naar een bedenkelijk r „Het wegvallen van Wim Guyt, die in de rust geblesseerd achter bleef, speelde hierin een belangry- ter Boon wist met één actie de 'o.. zichtbaar' spelende formatie als nog in het goede spoor te houden. achtenzestigste minuut ke rol", probeerde Ciere na afloop schoot de middenvelder tergend het verval te verklaren. „Wim langzaam de bal langs de op het de voorhoude altijd erg gevaarlyk, verkeerde been staande Waddinx- r kan de boel ook van achteruit veense sluitpost: 2-0. René van der goed opbouwen. De hele ploeg i echter gewoon te nerveus nu de ti- Wilk bepaalde acht minuten het einde de eindstand op 2-1.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17