Kagia nu wel heel dicht bij het kampioenschap Sleutels loopt nog verder uit SJZ blijft aan de leiding Vrouwen Ter Leede op weg naar titel Lawson wint Laguna Seca Weer verlies Voorschoten Verlies van jeugd UVS Lyle winnaar van Masters PAGINA 16 MAANDAG 11 APRIL 1988 Bart de Braijn redt FC Lisse tegen Jonathan LISSE Doelman Bart de Bruin was er persoonlijk verantwoorde lijk voor dat Lisse de thuiswed strijd tegen Jonathan met een winst van 1-0 kon afsluiten. De sluitpost van de zaterdagtweede klasser hield met name in de twee de helft, toen Lisse al een 1-0 voor sprong koesterde, met kunst en vliegwerk de nul vast. De thuis ploeg, die nog een kleine kans heeft op de titel, schoot zelf in aan vallend opzicht tekort. Rob Vermeulen nam in de eerste helft het enige doelpunt voor zijn rekening. Na een afgeslagen hoek schop van Laurens van der Voort bracht Gerard van Rooyen de bal opnieuw voor het doel, waar Vermeulen de winnende treffer produceerde. Met veel geluk bleef cle Ter Specke-ploeg in de rest van de partij overeind. LEIDEN De koplopers in de eerste klasse van de Leidse zater dagafdeling namen de voorlaats te hindernissen met de hakken over de sloot. Lijstaanvoerder Kagia kon tegen Alphia maar tenauwernood een 1-2 zege uit het vuur slepen en Valken'68 hield TAW maar net achter zich (0-1). Volgende week moet Val ken aantreden voor een inhaal wedstrijd tegen Woubrugge. Ka gia heeft dan vrijaf en als de Val kenburgers maar één punt laten liggen, kan Kagia de kampioens- vlag hijsen. In de tweede klasse heeft ZLC weer op koploper GWS moeten toegeven. Terwijl GWS met 8-2 over HVZ zegevier de, kwamen de Leidenaars niet verder dan 0-0 tegen Meerburg. Alphia - Kagia 1-2 Een treffer van Eric Wijnhout na een vrije trap van Gert van der Hulst bracht Kagia al in de ze vende minuut op voorsprong. Dat er een buitenspelluchtje aan de treffer zat, kon de brezoekers niets schelen. Een kans om op gelijke hoogte te komen, werd Alphia door arbiter Faas ontno men toen Ben van. Klaveren in het strafschopgebied onregle mentair werd gevloerd. Terwijl de Alphenaren nog druk met de scheidsrechter overlegden, hield Kagia het hoofd koel. Wijnhout brak door en zijn voorzet werd door Richard Trompert doeltref fend verlengd (0-2). Pas na rust hervond Alphia zich en Kees van Raamsdonk schoot de aanslui ting binnen (1-2). De thuisclub voelde zich na afloop bestolen door arbiter Faas. Een handsge- val van Kagia-libero Ton Roubos werd door de man in het zwart wegggewuifd. TAW - Valken'68 0-1 Het vroegtijdige vertrek van de belangrijkste Valkenburgse speler, Hans Vijgeboom, bleek een gevoelige aderlating voor de nummer twee van de ranglijst. In de 20ste minuut werd de Valken burgse vedette geblesseerd en moest het veld ruimen. De ploeg van trainer Arie Jonker zwalkte daarop stuurloos rond en mocht van geluk spreken dat de vroege treffer van Robert Binnendijk bij de bezoeker niet meer actie losmaakte. Daardoor kon Valken de matige wedstrijd controleren en de schaarse aanvallen van TAW aan banden leggen. Woubrugge - SVOW 3-1. De thuisclub startte voortva rend en Dirk van der Horst be vestigde dat door met een schit terende lob de 1-0 aan te laten te kenen. Casper Klomp nivelleer de voor SVOW de stand tien mi nuten voor rust via een knappe kopstoot (1-1). Dat werd nog geen twintig seconden na de rust door Woubruggenaar Eric Ver- bree ongedaan gemaakt (2-1) en Fred van der Weiden maakte in de 70ste minuut het karwei af (3- 1). LSVV - Hazerswoudse Boys 2-0. Leidenaar Robbie de Keu- lenaer was met twee doelpunten de man van de wedstrijd, beide treffers werden voor de doelwis- seling gemaakt. LSW dankte de zege verder om slechts één re den. Het was de minst zwakke ploeg. Hazerswoudse Boys miste elke inhoud om het de Leidse Studenten moeilijk te maken. SVLV - KRV 2-3. Ook hier was het niveau niet bepaald hoog te noemen, maar was KRV net iets koelbloediger met het afronden van de kansen. De Voorschotenaren namen wel de leiding dankzij Rob Bokhorst maar KRV'er Dirk Klinkenberg herstelde vlak voor rust het evenwicht. Gerben Bouma en Is- maël Kartal zetten de Katwijkers daarna op 1-3. Daarna kon Bok horst SVLV nog naar 2-3 tillen. De Voorschotense jacht op de gelijkmaker werd echter niet met succes bekroond. Tweede klasse Voor GWS was HVZ (8-2) een peuleschilletje. De echte uitblin ker in dit duel was scheidsrech ter Bras, die een prima partij floot. De zege van GWS werd ge stalte gegeven door Percy Looman, Jaap de Best (3x), Piet Knetsch (2x) Wim van der Meij en Fokke van der Reijdt. De te gentreffers kwamen van Hen drik Jan Langezaal en Dirk van Duin. Abbenes deed niet onder voor GWS. Dankzij treffers van Peter Kattenberg (2x), Eric Kat- tenberg (5x) en Martin Félius werd SJZ met 8-1 'geveegd'. John van Weerlee scoorde tegen. Hoewel ZLC tegen Meerburg (0- 0) wat sterker was kon het niet scoren. Ook hier hanteerde een arbiter op positief opvallende wijze de fluit. Het optreden van arbiter Frankhuizen werd uitste kend genoemd. LALAGUNA SECA (Rtr) - De Amerikaanse Honda-renner Eddie Lawson heeft zondag in Laguna Seca (Californie) de 500 cc-race ge wonnen van de Grote Prijs van de Verenigde Staten, die meetelt voor de wereldtitel. Lawson, die in 1986 wereldkampioen was, nam in de achttiende van de veertig te rijden ronden de leiding van het renners- veld over van de Schot Niall Mc- Kenzie om die niet meer af te staan. Door zijn zege heeft Lawson in de stand om het wereldkampioen schap de Australiër Wayne Gard ner, die in Laguna Seca als tweede over de Finish kwam, van de eerste plaats verdrongen. In de 250 cc-klasse 5 debuteer de de Amerikaan Jim Felice met een overwinning. De 25-jarige Hon- da-rijder, die tot de twaalfde start- tijd kwam, reed een zeer regelmati ge race en had toen de finishvlag viel een kleine zeven seconden voorsprong op zijn voornaamste concurrent, de Spanjaard Sito Pons. LEIDEN De Sleutels verstevigde zaterdag zijn kopposi tie in de vierde klasse B. Zelf wonnen de Vlietbewoners met 3-1 van rode lantaarndrager Linschoten. Concurrent Oegstgeest verloor van met 2-1 van De Jodan Boys. Voor schoten verloor weer een punt. Ditmaal zag MVKV kans om de ploeg van Pieter Donath een punt af te snoepen. Ook Ter Leede moest inleveren. De Sassenheimers werden door Berkel op 1-1 gehouden. De Sleutels - Linschoten 3-1. "Het verloopt volgens plan", stelde de Leidse oefenmeester Jan van Bemmelen na afloop van het duel tegen Linschoten. In de aan loop van het seizoen maakte Van Bemmelen er geen geheim van dat de ploeg voor de hoofprijs wilde gaan strijden: ondanks twee slech te wedstrijden achtereen. Zeer tot ieders verrassing zette De Sleutels die duels om in ruime zege's en daar gaat het uiteindelijk om. Gro te man was ditmaal, hoewel hij een strafschop miste, Leidenaar Leo Compeer, met in zijn kielzog Afrim. van Es. De eerste treffer nam Com peer voor zijn rekening en hij kreeg na een tuimeling ook een straf schop toegewezen. Ook deze straf schop werd gemist (Sjaak van Steenbergen schoot tot tweemaal toe op de paal). Arno Pronk en Klaas Dekker troffen wél doel. Voor Linschoten scoorde Henk Bak tegen. Voorschoten - MVKV 2-2. Wederom liet Hein de Graaff zien waarom hij zo belangrijk is voor de Voorschotense ploeg. Met twee da verende afstandsschoten (in de 10e en 35e minuut) schonk hij een toen overmachtig Voorschoten de lei ding (2-0). Dat was genieten dus, want een dergelijke weelde heeft de thuisclub al lange tijd niet ge kend. Het zijn echter sterke benen die de weelde kunnen dragen en dat bleek bij het team van trainer Donath niet het geval. Binnen twee minuten trok MVKV de stand ge lijk dankzij Marcel van Huissteden en Hans Brussee. Als Henk Lange- maat voor een leeg doel zijn zenu wen in bedwang had gehouden, had het er voor de Voorschotena ren nog slechter uitgezien. Berkel - Ter Leede 1-1. Elk verliespunt is in deze fase van de competitie duur en dit gelij ke spel kon Ter Leede wel eens gaan opbreken. De eerste de beste aanval van Berkel was al raak. An- dré Hoek maakte dankbaar ge bruik van een slippertje in de Sas- senheimse defensie (1-0). Ter Leede schrok wakker en nam daar op het initiatief. Dat leverde moge lijkheden op voor Eric Grosman en de 18-jarige Nico van 't Wout, inval ler voor de dienstplichtig militair Léon van Leeuwen. Doelman Léon van de Ende speelde echter een for midabele partij waardoor de ver diende gelijkmaker van Ter Leede uitbleef. Die werd in de 50e dan eindelijk bewerkstelligd door Van 't Wout toen hij een voorzet van Grosman doeltreffend afrondde (1- 1). Het gevaarlijkste moment voor Berkel was daarna nog de terug speelbal van Hans Gilhuys op Van de Ende die op de binnenkant van de paal belandde. Van de Ende kon daarop alsnog redding brengen. De Jodan Boys - Oegstgeest 2- 1. Hoewel Oegstgeest het beste van het veldspel kon claimen waren de betere kansen toch voor De Jodan Boys. Halverwege de eerste helft was het voor de eerste maal raak. Peter de Knegt profiteerde van een misverstand tussen de Oegstgees- ter doelman Kees Star en Alex Strating: 1-0. De bezoekers kropen nog door het oog van de naald toen Hendrik Jan Verzijl de bal op de lat zag belanden. Toch herstelde Oegstgeest na de pauze het even wicht. Een scherp genomen hoek schop van Ed van Grieken werd door Willem Jan Pott Hofstede via de handen van doelman Edwin de Frankrijker binnengekopt (1-1). Beide ploegen kregen hierna mo gelijkheden om de zege naar zich toe te trekken. Gouwenaar Rob Si- teur, die vlak daarvoor de paal had geraakt, scoorde uiteindelijk 2-1. Met nog vijf minuten te gaan zette Oegstgeest alles op alles. Bert Post- ma en Willem Jan Pott Hofstede kregen zelfs kansen op de verdien de gelijkmaker, die echter uitbleef SEV - Blauw Zwart 4-0 (vierde klasse A). Het was bitter slecht wat de man nen van trainer Tinus Wesselman ervan brouwden. Blauw Zwart liep meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstander te voetballen. De re den ligt waarschijnlijk in het feit dat de gemiddelde leeftijd bij de Wassenaarders vijfendertig jaar is. Het huidige tempo in de vierde klasse ligt dan al gauw één a twee stappen te hoog. SEV profiteerde daar dankbaar van. NAS - SMS 1-1 (West I) Beide ploegen legden een stevi ge partij op de mat waarin de ploeg uit Nieuw Vennep de leiding nam. Een mooi uitgespeelde aanval werd door Jan Schaafsma netjes afgerond en indien Gérard Grif fioen het vizier wat scherper had gesteld dan had SMS de rust met een ruime voorsprong gehaald, het mocht niet zo zijn. NAS kwam na de doelwisseling stevig opzetten en invaller Bert Poelgeest haalde op tijd het punt voor zijn ploeg bin- U itblinker van de wedstrijd Ter Leede-Rijsoord, de Sassenheimse aanvoerster Mar jon Haar ploeggenote Corinne Jansen springt tevergeefs. De Ridderkerkse rechtsbuiten Gri i der Ploeg, kopt de bal uit haar eigen strafschopgebied weg. Bernard heeft het nakijken. Ter Leede won met 1-0. Bloemendaal - SIZO 0-0 (West I). Met i :en veldoverwicht en kan sen voor Scot van der Belt en Klaas Jan Vijn konden de Hillegommers een matige wedstrijd niet volledig naar hun hand zetten. Bloemen daal was dan ook dik tevreden met het veroverde punt. LEIDEN In de interregionale klasse van het vrouwenvoetbal ver sterkte Ter Leede zaterdag de kop positie door van het als tweede ge- plaatse Rijsoord te winnen: 1-0. Lugdunum dolf het onderspit te gen Oranje Wit (0-3). Valken'68 ver loor in de eerste klasse verrassend van RAS: 0-1. Hoofdklasser Rand stad Sport behaalde een mooie overwinning op Stolwijk (2-1). In de eerste klasse behaalde UDO de winstpunten tegen het tweede team van Iduna: 2-0. Voor Ter Leede is het kampioen schap, na de overwinning op Rijs oord, weer een stapje dichterbij ge komen. Rijsoord, dat vorig jaar kampioen van de interregionale klasse werd, kon niet op tegen de goed spelende Sassenheimse for matie. Vooral in het eerste gedeelte van de wedstrijd speelde de thuis ploeg de Ridderkerkse vrouwen goed uit. Ter Leede plukte de vruchten hiervan al in de achtste minuut, LEIDEN Koploper DWS heeft in de eerste klasse A van de lan delijke jeugdcompetitie tegen UVS nog eens de titelaspiraties bevestigd. Met een 4-2 nederlaag werden de Leidenaars naar huis gestuurd. Quick Boys leverde een arbarmelijke prestatie af te gen Soest (0-1) en Roodenburg had tegen FC Lisse geen ant woord op de sterke luchtmacht van de ploeg uit de Bollenstreek (1-2). DWS - UVS 4-2 De aanstaande kampioen uit Amsterdam startte heel erg on stuimig en bracht reeds in de vijfde minuut, na eerst de paal te hebben geraakt, de stand op 1-0. Die voorsprong werd als snel uit gebouwd naar 3-0. Eerst verkeek de UVS-defensie zich op een 'dwarrelbal' en daarna veroor zaakte Marco van der Broek een strafschop. Een soortgelijke ar bitrale sanctie kreeg ook- UVS aangereikt na een handsgeval. Alex Leeflang schoot vanaf elf meter raak (3-1). Nadat Edwin Laman met een schitterend dia gonaal schot de 3-2 had binnen bracht leek er meer in het vat te zitten. De Amsterdammers lie ten het niet zover komen. Nadat de bal voor vierde maal achter de Leidse doelman Eric Marijt was gedeponeerd, hield de lijstaan voerder het voor gezien. Quick Boys - Soest 0-1. Een bar slechte wedstrijd van de Katwijkers. Het tegenspel van Soest was ook niet veel soeps met het gevolg dat er over het kijkspel vrijwel niets te melden was. Het enige vermeldenswaar dige feit was de treffer van Soest die ongeveer een kwartier voor tijd werd gefabriceerd. Roodenburg - FC Lisse 1-2 Een gehavend Roodenburg kon het net niet bolwerken tegen FC Lisse, dat vooral door de lucht sterk was. Daarmee werd het gemis onderstreept van lange mensen in de defensie als Paul Pikaar en Peter Ekel, die om uit eenlopende redenen niet aanwe zig waren. Na de openingstreffer van Lissenaar Ralph Polman bracht Ronald Mink het even wicht terug. Maar een kopstoot van Jan van der Salm bezegelde het vonnis van de Leidenaars. Hoewel Marcel Prins (alleen voor de Lisser doelman) en Arjan van de Paverd van Roodenburg nog enkele beste kansen kregen kon het tij niet meer worden gekeerd. toen Tineke Datema een corner nam. Omdat er paniek ontstond in de Ridderkerkse defensie kreeg doelverdedigster Sjanie Verveer de bal niet goed onder controle. Zij ving het leder, maar liet het weer los, waardoor de bal in het doel stuiterde: 1-0. De thuisploeg wachtte hierna af welk spelletje Rijsoord zou gaan spelen. Maar de gasten brachten de Sassenheimse formatie niet echt in moeilijkheden. In de eerste helft hielden de beide ploegen elkaar verder in evenwicht, met af en toe een mooie aanval. Zo kregen Grace Bernard en Yayam Ruhuputty voor Rijsoord allebei een uitgele zen kans om te scoren, maar zij ver prutsten die. Aan de kant van Ter Leede weigerde Jenrjy van der Mark te scoren. Na de pauze speelde de wed strijd zich vooral af op het'midden- veld. Van der Mark kreeg nog een klein kansje voor Ter Leede en Bianca van Loon schoot de bal net over, maar daar bleef het ook bij. De thuisploeg speelde de wedstrijd geconcentreerd uit en gaf Rijsoord niets cadeau. Lugdunum was de mindere ploeg tegen Oranje Wit, dat feller speelde dan de Leidse vrouwen. Voor de pauze scoorden de Dordrechtse Linda Visser en Vera Velthuizen. Na de rust bepaalde Visser met haar tweede treffer de eindstand. Valken'68 speelde tegen RAS de tweede helft van een wedstrijd, die eerder wegens slecht weer in de rust was afgelast. In de eerder ge speelde eerste rondgang was RAS door een score van Hetty van As op voorsprong gekomen. Hoewel Val ken'68 nu duidelijk het betere van het spel had, konden de Valken burgse vrouwen de wedstrijd niet in hun voordeel beslissen en bleef de stand 0-1. Katwijk verloor met 3-1 van het thuisspelende Lyra. De Katwijkse vrouwen hadden in de eerste helft bij vlagen het betere van het spel, maar de ploeg uit De Lier liet zich ook niet onbetuigd. Wegens een blessure moest Katwijk de tweede helft met tien vrouwen spelen. De eerste treffer voor Lyra kwam via de voet van de Katwijkse Carla Kuyt tot stand. Hierna gingen de gasten risico's nemen, maar dat kwam ze duur te staan. Na een cor ner had de Katwijkse keepster Coby Sip de bal niet klemvast en liet 'm vallen, waarna de bal via het been van de De Lierse Janet Mar kus in het doel belandde. Conny Wubber breidde de stand voor de thuisploeg nog verder uit. Het eni ge doelpunt voor Katwijk kwam de voet van Nicoline Bee- len. Randstad Sport en Stolwijk hiel den elkaar in de hoofdklasse in evenwicht, maar de Voorschotense vrouwen maakten beter gebruik van hun kansen. Stolwijk had zelfs de hulp van de thuisploeg nodig om tot een score te komen. De Voorschotense Joke de Ruiter bracht de bal namelijk in eigen doel. Daarna maakte haar ploegge note Karin van der Oever haar fout weer goed en scoorde de gelijkma ker. In de tweede helft bezorgde Bettina de Boer met haar treffer de overwinning aan Randstad Sport. UDO was duidelijk de betere ploeg tegen Iduna 2. De Ter Aarse verdediging was in de eerste rond gang goed gesloten, maar na de pauze vond UDO toch ruimte om te scoren. Laatste vrouw en aanvoer ster Henny van der Kolk bracht de bal twee maal in het doel voor de thuisploeg. UVS won met 4-0 van Kic- kers'69. De Leidse vrouwen had den het betere van het spel en con troleerden de wedstrijd. Dit kwam in de eerste helft al tot uitdrukking toen Annelies Bosman en Tanja de Jong raak schoten. Na de rust be nadrukten treffers van Joke Bos man en Carla Maaskant het over wicht van UVS nog eens. In de wedstrijd tussen SVLV en Alkmania waren de krachten gelijk verdeeld (1-1). In de tweede helft bracht Ingrid van der Berg de bal uit een mooi genomen vrije trap in het doel voor SVLV. Alkmania liet dit niet op zich zitten en Linda van Veen trok de stand weer gelijk. SJC behaalde een 2-0 overwin ning op Foreholte. De gastvrouwen beheersten -het spel in de eerste helft, wat resulteerde in het doel punt van Jacqueline Satter. Na de pauze nam de Voorhoutse formatie even het heft in handen, maar kwam niet tot scoren. Satter beslis te vlak voor tijd de wedstrijd met haar tweede treffer. LSRG palet de laatste kans LEIDEN Diok heeft de een na laatste competitiewedstrijd tegen en in Etten-Leur met 17-31 gewon- qen. De Leidenaars hadden met name in de eerste helft het beste van het spel en liepen door scores van Gidion van der Born en Marcel van Loon uit naar een 0-27 rust stand. In de tweede helft geloofde Diok het wel en liet REL terugko men tot een 17-31 eindstand. LSRG heeft de laatste kans te gen degradatie met beide handen aangepakt. De studenten wonnen vrijdagavond in en tegen Dwinge- loo met 21-27, na een 21-0 rust stand. Gisteren deden de studen ten het nog beter door dezelfde te genstander in Leiden met 37-4 te verslaan. Of het LSRG degradeert is afhankelijk van de uitslag van de wedstrijd tussen de twee andere degradatiekandidaten, Amster dam en Utrecht. AUGUSTA (AFP) - Sandy Lyle is gisteren in Augusta winnaar ge worden van het 52ste Masters-Golf- toernooi. De 30-jarige Schot kwam had voor de 72 holes 281 slagen no dig. Het toernooi, dat deel uit maakt van het circuit van de pro fessionele golfassociatie, had een prijzengeld van één miljoen dollar (bijna twee miljoen gulden). 1. Lyle (GBr) 281 (71+67+72+71), 2. Calcavecchia (VSt) 282 (71+69 +72+70), 3. Stadler (VST) 283 (76 +69+70+68), 4. Crenshaw (VSt) 284 (72+73+67+72), 5. Norman 285 (77 +73+71+64). Gratis toegang bij thuisduel van Olympique MARSEILLE (GPD) Olympique Marseille heeft zich zaterdag enigszins hersteld van de verras sende 3-0 nederlaag tegen Ajax. Middenmoter Laval werd met 2-1 verslagen: De treffers van OM kwa men op naam van de Duitsers Al- lofs en Förster. Het duel in Marseil le werd bijgewoond door 40.000 toeschouwers, die vrij toegang hadden als genoegdoening voor het teleurstellende optreden van OM tegen Ajax in Europees ver band., Doordat koploper Monaco thuis tegen het laaggeplaatste Brest geen misstap maakte (2-0) en Bordeaux middenmoter Toulon met 3-0 ver sloeg, bleef de stand aan kop met nog zeven wedstrijden te gaan on gewijzigd: LEIDEN In de race om het kam pioenschap van de afdeling Leiden (zondag) behield SJZ door een 3-0 overwinning op ASC de leiding. Concurrent Kickers '69 won in de slotfase met 1-0 bij MMO. Ook Leidsche Boys blijft winnen, nu werd stadgenoot ZLC met 3-2 ver slagen. SJZ-ASC 3-0 Rob Retèl was ook nu goud waard voor koploper SJZ. De aan valler scoorde gisteren op sport park Haasbroek wederom drie doelpunten en bracht zijn totaal op 22. Al na vier minuten was het raak toen Retèl een voorzet van Harry Berg uitstekend verlengde (1-0). ASC ging massaal op jacht naar de gelijkmaker maar het gewenste resultaat bleef uit. Vlak voor het rustsignaal.kwam een verre uittrap van de Zoeterwoudse doelman Marco van Nierop precies op het hoofd van Retèl. Met een boog kop te hij de bal over de uitgelopen ASC-goalie Charles Robert (2-0). Na die opsteker kon SJZ zich bepa len tot het uitspelen van de wed strijd. Een kwartier voor het einde voegde Rob Retèl er nog een derde treffer aan toe (3-0). MMO-Kickers '69 0-1 Lang heeft het er naar uit gezien dat Kickers een punt in Hoogmade zou achterlaten. Ondanks het. feit dat de Leimuidenaren iets sterker waren, slaagden zij er lange tijd niet in om de MMO-'defensie te ont regelen. Negen minuten voor tijd kon Kickers opgelucht adem halen toen Ruud Wesselius de winnende treffer produceerde (0-1). Leidsche Boys-ZLC 2-1 De ploeg van trainer Mat Keere- weer blijft punten pakken. Ook te gen ZLC bleven de 'boys' voor de negende achtereenvolgende maal ongeslagen. Wel kwam de thuis club door een ongelukkig eigen doelpunt van Richard Kooien met 0-1 achter. Een doelpunt waaraan overigens ook Ed Neuteboom schuld had. In de tweede helft kwam Leidsche Boys goed terug. Eerst tekende laatste man Leo En gel voor d§ gelijkmaker en in de slotfase haalde Peter Kooien met een treffer de zege binnen. Oranje Groen-Warmunda 3-2 Bert Jan de Ridder zette de thuisclub al snel op een 1-0 voor sprong, maar Leon Kortekaas hield Warmunda met een spoedige te gentreffer weer in de wedstrijd (1- 1). Na de rust liep Oranje Groen weg van zijn tegenstander. Met doelpunten van Johan de Ridder en Peter Abma werd een 3-1 voor sprong bereikt. Ruud Slingerland scoorde nog wel voor Warmunda, maar daarna hield de ploeg van trainer Isaac van Weerlee de verde diging goed gesloten. Randstad Sport-Bernardus 0-4 Het eerste half uur was duidelijk voor de thuisclub, maar de voor- waartsen van de thuisclub faalde volledig. Bernardus had duidelijk minder moeite met de geboden mogelijkheden. Eerst schoot Nor- bert de Jong van ongeveer 35 meter de bal in het Voorschotense doel en vijf minuten later was het Ad de Jong die er zelfs 0-2 van maakte. Randstad Sport was volledig van slag, zeker toen Robbert Valk zijn ploeg met een 3-0 voorsprong liet rusten. De malaise werd nog groter toen Cees Zuyderduin voor de thuisclub een strafschop miste. Het foutenfestival, waaraan on der meer Chris Brouwer, Gerrit van Baardwijk en Ron de Hollan der 'meewerkten', nam ongekende vormen aan. Waardoor Coen War- nouw zijn ploeg nog aan een ruime re overwiining hielp (0-4). VNL-VNA 0-2 De Boshuizerkadebewoners hebben na de 2-0 zege de laatste plaats aan VNL gelaten. Het VNA- offensief in de beginfase resulteer de in een treffer van Henk Mink. Daarna kwam VNL stevig opzet ten, maar een tweede VNA-treffer (Henk van Berkel) deed de deur voor de thuisclub definitief dicht.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16