r Maak een proefrit In de Suzuki Swift GTi of in z'n enige concurrent. II. V lUuljiTIËF* AVOmDERLAND 1111 Evr i/Drrim HOE "VRIJ" IS EEN GEHANDICAPTE MET TEVEEL VRIJE TIJD? Uitstekende inrnilmogelijkheden voor andere automerken. r—QPEL-0- THE PRINTER ALUMINIUM Keltum W.M.F. Wilkens B.S.F. Robbe Berking Sola Gero cassettes met 50% korting. SNELKOOKPANNEN Fissier W.M.F. Tefal Sigg Lagostina i Marke Tischfein: GLASSERVIEZEN Zwiesel Christinenhütte Leerdam Cristal d'Arques Thomas Bohemia Royal Albert Villeroy Boch ALLES VOOR DE GEDEKTE TAFEL HAARLEMMERSTRAAT 165 LEIDEN - TEL. 14 08 92 Stap in en beleef de sensatie van een vliegende start Want nu is er de Suzuki Swift GTi 16 klepper. Vier kleppen per cilinder met dubbel bovenliggende nok- kenas. Of, zoals de flanken van de auto vermelden: "twin cam 16 valve GTi". Voor u er straks mee gaat proefrijden, eerst wat theorie: vier kleine kleppen per cilinder halen veel meer rendement uit de motor dan twee grote. Hetgeen zich - in combinatie met een door Suzuki ontwikkelde electronische brandstofinjectie-vertaalt in een acceleratie van 0 tot 100 in 8.6 sec. en een top van ruim 180 kilometer per uur. Geventileerde schijfremmen op de voorwielen, een voorspoiler (waarin halo geen mistlampen), spoilers opzij en achter, brede banden, semi onafhankelijke achter vering torsiestabilisatoren en rem- bekrachtiging houden het brok geweld, dat de Swift GTi is, onder alle omstandigheden op de weg. Hol nu niet meteen naar de Suzuki- dealer, wantwe willen uookop een geduchte concurrent van de Swift GTi wijzen. Die heeft ook een 16 klepper 1300 cm3 motor met twee bovenliggende nokkenassen en electronisch gestuurde brandstofinjectie. Met eveneens een max. vermogen van maar liefst 74.3 kW bij 6600 tpm (101 pk.). Waaraan ook een perfect schakelende 5-versnellingsbak is gekoppeld. Alleen heeft deze auto 'n iets minder sportief uiterlijk dan de Swift GTi. Waar tegenover staat dat hij 5 deuren heeft en meer ruimte voor 4 passagiers biedt. Dus maak beslist ook een proefrit met deze bijzondere auto. Waan/oor u niet naar een dealer van een ander merk hoeft. Want'tis ook een i^n Suzuki: de Swift GXi. SUZUKI Swift GTi. The Giant Suzuki, f 24.795,-* Er is al een Swift vanaf f 15.445,-* 'Prijzen zijn exclusief afleveringskosten. Auto Meer B.V., Hoge Rijndijk 4, Leiden, 071-125259 Autocentrum Van Egmond, Langevaart la, Rijnsburg, 01718-22911 (sub-dealer) Auto Meer Katwijk, Ambachtsweg 9a, Katwijk, 01718-31925 (sub-dealer) Er zijn Opel-rijdcrs on... juist, nietOpel- rijdors. Welnu, die laatste groep zou er best eens goed aan doen de Opel-dealer op korte termijn met een bezoekje te vereren. Waarom? Omdat de Opel-dealer dat voor hem vreemde merk van u graag, heel graag, wil ruilen tegen Opel. En bereid is er een flink bedrag voor op tafel te leggen. Een mooiere kans om Opel te gaan rijden heeft u nog nooit gehad. Ongeacht welke Opel de uwe wordt. De Corsa, de Kadett, de ze mogen er immers stuk voor stuk méér dan zijn In welke uitvoering dan ook. Maar, had u anders verwacht van een merk dat nu al 30 i jaar achtereen met de beste verkoopcijfer» voor de dag komt? TVouwens, er zit nog een voordcel vast aan uw aanstaand Opel-rijderschap. hoeft zich in de toekomst nooit ofte nimmer af te vragen waar u voor inruilen aan het beste adres bent. Want dat de Opel-dealer ook voor Opeis prima inruilprijzen geeft, dat zal elke Ascona, de Manta, de Omega en de Senator, Opel-rijder volmondig beamen. Bl DAAH'STAATÖK WERELD A2 (62 x 41 cm) KOPIEËN* *5 profiel en plaat leveren wij op maat I zirkzee b.v. leiden I flevoweg 37. Ind.terr. rherenwijk.07t-213311 I AVO-Nederland bemiddelt bij en zoekt werk voor mensen met een handicap. Reeds 60 jaar. Jaarlijks kunnen vele gehandicapten zich via AVO-Nederland maatschappelijk ontplooien. Bij een bedrijf of als startende ondernemer. Postbus 850, 3800 AW Amersfoort. Tel. 033-63 52 14. Giro 625000. Vraag nadere inlichtingen Daarnaast geeft AVO-Nederland financiële ondersteuning voor bepaalde aanpassingen, recreatie en opleidingen. beschermvrouwe HM de Koningin VERENIGING VOOR WELZIJN EN WERK Proza - 'Missy' door Colleen McCullough ƒ22,50), 'Hartestenen' door Ruth Ren- dell 19,90) en 'Het mes erin' door Mal colm Bradbury (ƒ21,50) zijn de eerste drie titels uit een nieuwe reeks van Bru- na. waarin korte romans van vermaarde worden uitgegeven onder de van Adriaan van Veen, die het beeld van het sociaal-maatschappelijk bewust wordingsproces van een jonge schrijver in de nieuwe wereld beschrijft. Amber, prijs 25,-. - 'Besmet', roman van Jutta Heinrich, die de mogelijke verwording van de mens beschrijft in situaties waarin an dere normen boven het normaal mense lijke lijken te prevaleren. Het decor is angstaanjagend: er heeft net een kernre- actorramp plaatsgehad. An Dekker, prijs 25,-. - 'Servus', novelle van Daan Cartens. De ontmoeting van twee melancholieke figuren in een ruïneuze entourage. Con- i. prijs 13,75. NieuWe uitgav Kneppelhout in de zomer van 1839 naar Zwitserland maakte. Conserve, prijs 19,75. - 'Lava' door Mireille Cottanjé, die in haar verhaal - dat zich afspeelt in het Belgisch Kongo van juni 1960 - de moei lijkheden weergeeft van een zelfbewus te vrouw tegenover de brute koppigheid van haar man. HouteKiet, prijs 19,50. - 'Zwarte regen' door de Japanse au teur Masuji Lbuse, die de hoogste lite raire prijs van zijn land ontving voor dit in dagboekvorm geschreven relaas over de gevolgen van de atoombom op Hiros hima. Agathon, prijs 39,90. - 'Wegens mensenkennis gesloten', ver halenbundel van L.H. Wiener. Bert Bak ker. - 'De Boekcorner van...Goos Verhoef, de verzamelde lectuurkritieken van de tabakswinkelier Verhoef, zoals die door Wim de Bie in de literaire boekenbijlage van Vrij Nederland werden weergege ven. De Harmonie, prijs 19,90. - 'Loden soldaatjes' werd meer dan dertig jaar geleden geschreven door Uri Orlev, maar zijn beschrijving van het on menselijke bestaan in het getto van War schau en de gruwelen van Bergen-Bel- sen heeft in feite nog niets aan actuali teit ingeboet. Fontein. - 'Top' door D.M. Thomas is een 'sprookje voor volwassenen'. Het is een enerzijds vrolijke, anderzijds bijtende satire over Vince O'Reilly, de bejaarde niet al te intelligente filmster die het tot president van Amerika heeft gebracht. Agathon, prijs 24,90. - 'Jongen, rook jij wel genoegdoor Gerard Cox, die aan de hand van zijn ei gen loopbaan de moeilijke maar ook de vrolijke kanten van het artiestenvak be licht. Fontein, prijs 19,50. - 'Boekenpest' door Boudewijn Büch analyseert - gedocumenteerd met dui zenden feiten - de fysieke ondergang van het boek in de laatste eeuw. 'Je kunt tegenwoordig beter een zeehondje dan een boek zijn', concludeert de auteur. De Arbeiderspers, prijs 28,50. - 'Jody en het hertejong' door Maijorie Kinnan Rawlings is dé klassieke roman over liefde tussen mens en dier. De jon ge Jody en het moederloze hertejong zijn onafscheidelijk. De Evangelische Omroep brengt het verhaal in 52 weke lijkse afleveringen op het scherm. De Boekerij, prijs 22,50. - 'Adviezen van een oude rot en ander sportief proza' en 'Pokkenvrij de lucht in en andere reisverhalen' zijn twee bun dels verhalen van Godfried Bomans. Ze vormen onderdeel van een groter plan van uitgeverij Amber n.l. om in de jaren negentig te komen tot het Verzameld Werk van de geliefde auteur. Prijs per deel 17,50. - 'Als een vrouw niet vergeeft' door Ju dith Gould geeft het levensverhaal van een sterke ambitieuze vrouw, die wil af rekenen met haar verleden. Er werd on der de titel 'Sins' een zevendelige televi sieserie van gemaakt die Veronica dit jaar zal uitzenden. Joan Collins vertolkt één van de hoofdrollen. De Boekerij, prijs 29,90. Poëzie - 'Rode oevét', gedichten van Arjen Duinker. Meulenhoff, prijs 24,50. - 'Meneer Vestdijk spreekt u Pierre Kemp wel eens?' gedichten van Jean Brüll. Kwadraat. Avontuur - 'De gordel van Orion' door Jon Mi- chelet, die een stel vrijbuiters in een om gebouwde sleepboot ergens binnen de poolcirkel op een griezelig geheim laat stuiten, dat de supermachten koste wat kost verborgen willen houden. Het is mede door de barre omstandigheden dan moeilijk te overleven. Fontein, prijs 27,50. - 'De mafia in Amsterdam' door Pa rool-verslaggever Bart Middelburg, die Jeugdboeken - 'Prins Beer', een prentenboek van Helme Heine met tekst van Willem Wil mink. Gottmer, prijs 21,50. Diversen - 'Hotels, motels en restaurants in Ne derland', Lasschuits officieel adressen- boek verscheen voor de 72ste maal. Het telt 208 pagina's. Er zijn bijna 700 hotels e.d. in opgenomen. Prijs 5,50. - 'De banaan wordt bespreekbaar' door Tom Pauke en Rein Zunderdorp, die de cultuurverandering in ambtelijk en politiek Groningen in beeld brengen. Nijgh Van Ditmar, prijs 24,90. - 'Technologie en de ontwikkeling van de Europese samenleving' door prof. dr. ir. A.E. Pannenborg. In de serie Be drijfskundige Signalementen van H.E. Stenfert Kroese, prijs 22,50. - 'Schizofrenie, om gek van te worden' door Piet Andriesse, die zich in zijn boek afvraagt wat schizofrenie precies is en wat de familie ermee heeft te ma ken. Nelissen, prijs 27,50. - 'Samenleven onder apartheid' door Janny Groen, die - werkend voor de bui tenlandredactie van de Volkskrant - ge sprekken voerde met vele figuren in Zuid-Afrika. Haar reportages vormen een mozaïek van verhalen, gekleurd ƒ27,50. - 'Dokter Levertraan, Doc Silver en Reinoud' door Ivan Wolffers wordt op de omslag 'een ideeënroman voor jonge mensen' genoemd, waarin allerlei ge dachten over aids, ziekte, gezondheid, leven, het vermijden van risico's en nog meer aan de orde komen. Geschreven naar aanleiding van tentoonstelling 'Ge zondheid 2000' in Den Haag. Van Goor, prys 10,-.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 12