Veel vitaminen eerder nadelig dan gezond Sotel: het motel voor de minima mmvm Nijkerkse paardenfokkerij failliet: unieke verkoop Arabische hengsten Media dichtbij de stap om namen verdachten voluit te vermelden Vrouwen in het nadeel bij toewijzen woningen .klant Mevr ion Hxfji j van de ZATERDAG 9 APRIL 1988 PAGINA 3 UTRECHT (ANP) - Het gebruik van extra vitaminen levert meer nadelen dan voordelen op. Gunstige effecten van het gebruik van extra vitaminen zijn niet aangetoond, wel soms zeer schadelijke bijwerkingen. Het geld voor vitami nepreparaten kan beter en veiliger worden besteed aan goede voeding. Dit stelde de voedingsdeskundige ir. M. van Dusseldorp (afdeling voedingsleer van de mens. Katho lieke Universiteit Nijmegen) in een artikel in het Nederlands Tijd schrift voor Geneeskunde over de zin van het geven van extra vitami nen aan bejaarden. Ze somt een groot aantal bijwerkingen op van het slikken van grote hoeveelhe den vitaminen. Zo kan teveel vitamine A leiden tot huidveranderingen, haaruitval, hoofdpijn, anorexia, pijnlijke bot ten, vermoeidheid, geïrriteerdheid en bloedingen. Ook kunnen zich le verafwijkingen voordoen. Te grote doses vitamine A vormen een reëel gevaar voor mensen die op eigen initiatief of in het kader van het zo genaamde Moerman-diëet vitami ne A gebruiken, aldus Van Dus seldorp. Tabletten met dergelijke hoge doses zijn zonder recept bij de apotheek te koop, Een teveel aan vitamine D kan misselijkheid, braken, hoofdpijn, diarree en vermoeidheid veroorza ken. Ook is afzetting mogelijk van calcium (kalk) in nieren, longen, hart, bloedvaten en huid, hetgeen ernstige gevolgen kan hebben. De beste en veiligste bron van vitami ne D voor de mens is zonlicht, zo zegt Van Dusseldorp, want dat kan nooit tot een vitamine D-vergifti- ging leiden. Het dagelijks slikken van grote hoeveelheden vitamine C geduren de langere tijd hoeft geen nadelige effecten te hebben, maar kan oor-_ zaak zijn van braken, misselijkheid en diarree en - bij daarvoor gevoeli ge mensen - van nierstenen. Daar komt bij dat vitamine C vitamine B12 kan vernietigen. Gunstige ef- Binnenland kort Kind onder truck Een 12-jarige jongen is gisteren gedood bij een ongeval met een vorkheftruck in Wervershoof. De jongen mocht meerijden op de truck, die door een volwassen chauffeur van een dam af een berm werd ingestuurd. Onderaan die berm kantelde de heftruck en kwam op de zijkant in de berm- sloot terecht. De meerijdende jon gen kwam daarbij onder de hef truck in het water terecht, aldus de politie. Elanden Politie, staatsbosbeheer, de rijksdienst voor de IJsselmeerpol- ders, dierentuin Artis en particulie ren zijn gisteren massaal op de been geweest om drie ontsnapte elanden uit het natuurpark Lely- stad te vangen. De parkleiding had na de ontsnapping groot alarm ge slagen, waarna een grootscheepse klopjacht op gang kwam. Na vier uur waren de dieren hun uitstapje kennelijk zat en sprongen voor de ogen van de verbouwereerde ach tervolgers weer over de omheining van het park terug naar hun ver blijfplaats. Huisartsen Artsen die de opleiding tot huis arts willen gaan volgen zullen voortaan worden geselecteerd via een systeem van loting en sollicita tie. Het College voor Huisartsge neeskunde heeft daartoe besloten omdat de wachttijden zijn opgelo pen tot 2,5 tot 4 jaar. Op het ogen blik passen de universitaire huis artsinstituten verschillende (pun tensystemen toe. Pitbull In navolging van de gemeente Gouda gaat Velsen maatregelen nemen tegen pitbullterriërs. De raadscommissie algemene zaken ging akkoord met het plan van het college van B en W om eigenaren van 'gevaarlijke hondesoorten of kruisingen daarvan' te verplichten hun dieren te muilkorven. In de Al gemene Plaatselijke Verordening (APV) zal een bepaling komen om overtredingen te kunnen beboe ten. Botsing Een lesvliegtuig van de Rijks luchtvaartschool op Eelde is giste ren in botsing gekomen met een vi sarend. Bij de landing zat een grote vogel op de baan die iets in zijn po ten had. Het vliegtuig raakte de vo gel met een vleugel van het vlieg tuig. Bij nadere beschouwing lag er op de baan een nog naar lucht hap pende brasem. Ernaast lag een do de visarend, die inmiddels in de koelkast ligt om te worden opge zet. Servaes-schilderij Burgemeester P. Houben van Maastricht heeft gisteren in de schatkamer van de monumentale St. Servaaskerk in zijn stad een kostbaar schilderij van deze kerk uit 1848 onthuld. Het is een werk van de Haagse schilder Johannes Bosboom dat onlangs op een vei ling van Sotheby in Amsterdam te koop was. fecten van het gebruik van veel vi tamine C zijn volgens Van Dus seldorp niet aangetoond. Onder zoek heeft uitgewezen het aantal verkoudheden of de duur ervan er niet door .wordLbeïnvloed. Vitamine B Van het innemen van grote hoe veelheden vitaminen BI, B2en B12 en foliumzuur zijn geen schadelij ke maar ook geen gunstige effecten gerapporteerd. Een te veel aan vita mine B6 kan het zenuwstelsel aan tasten. Vitamine B6 is in Neder land in zeer hoge doses verkrijg baar. In de bijsluiters wordt niet gewaarschuwd tegen de mogelijke risico's. Ook zijn veel artsen zich niet bewust van de giftigheid van vitamine B6. Grote doses vitamine B3 moeten volgens Van Dusseldorp uitslui tend onder deskundige medische begeleiding en controle worden ge bruikt. Ze noemt het afkick-pro- gramma van de aan de Scientology-kerk geliëerde Narco- non-organisatie een voorbeeld van hoe het niet moet. In dit program ma krijgen de verslaafden volgens de voedingsdeskundige grote hoe veelheden nicotinezuur voorge schreven zonder voldoende con trole, terwijl juist bij verslaafden extra oplettendheid is vereist, om dat onder hen vaak geelzuchtinfec ties (hepatitis B) voorkomen. Vaten met giftig gas opgeblazen IJMUIDEN (ANP) - De kustwacht heeft gistermiddag op ongeveer 30 kilometer uit de kust van Bergen aan Zee twee cilinders met uiterst giftig chloorgas opgeblazen. De twee vaten waren de afgelopen maanden door vissersschepen op ruim vijf kilometer van elkaar ge vonden en met een boei gemar keerd. Voor de explosie werd een stuk zee ontruimd van vele tiental len kilometers. De cilinders behoorden tot de de klast van het Iraakse vrachtschip Sinbad. De vrachtvaarder verloor in een stormachtige nacht in de cember 1979 51 van dergelijke ci linders langs de Nederlandse kust. In de loop der jaren zijn er 42 ge vonden en onschadelijk gemaakt. Na het opblazen van de nu gevon den cilinders zijn er nog 9 zoek. Rijkswaterstaat heeft een kapi taal besteed aan de opsporing er van. De dienst heeft namelijk vast gesteld dat de bouten in de cilin- derkop onder invloed van zeewater doorroesten en onder druk van het chloorgas kunnen bezwijken. Dat gevaar dreigt volgens Rijkswater staat met name wanneer een visser een cilinder in zijn netten ophaalt. Het in de cilinders samengepers te chloorgas zou bij een ongunstige windrichting alle opvarenden van een groot schip kunnen doden. Rijkswaterstaat waarschuwt daar om de visserij en de overige scheepvaart het betrokken zeege bied ten noordwesten van IJmui- den te mijden en er onder geen be ding te vissen. NIJKERK - In het anders zo rusti ge Nijkerk komen vandaag hon derden paardenliefhebbers uit vele landen bij elkaar voor een unieke veiling. In de Gelderse plaats ko men voor het eerst in de Europese paardengeschiedenis 120 Arabi sche volbloeden tijdens één veiling onder de hamer. De openbare verkoping betekent het definitieve einde van de stoete rij Liberty Arabians bv, een paar denfokkerij van wereldnaam. De Arabische volbloeden moeten wor den verkocht omdat Liberty Ara bians failliet is. Volgens curator mr. C. van Zalingen bedraagt de schuld aan fiscus, bedrijfsvereni ging en bank rond de 5 miljoen gul den. door Johan Bosveld De Nijkerkse fokkerij is ten on der gegaan aan enkele opeenvol gende tegenslagen. M. Kleine- Vloor, weduwe van de voormalige eigenaar van de fokkerij: "Het be gon in 1985 met een enorm pech- jaar. De merries werden niet meer drachtig en de hengsten leverden slechte kwaliteit sperma. In de zo mer van dat jaar waren slechts drie merries drachtig, terwijl het er in normale jaren wel 40 waren. Pas na lang zoeken kwamen we achter de oorzaak. De producent van het paardenvoer had de samenstelling van het voer veranderd, waardoor er bij de paarden hormonale bij werkingen optraden". Volgens Kleine was de ramp voor het bedrijf groot omdat de paarden vrijwel geen gras, maar al leen veevoer aten. "Toen we ander voer gaven, herstelden de paarden zich weer langzaam, maar het jaar was verloren. Bovendien wilde nie mand paarden kopen omdat men niet wist welke uitwerking het voer op de veulens zou hebben". In mei van het vorig jaar over leed volkomen onverwacht eige naar Kleine. Zijn weduwe: "Hij was het zakelijk brein en hij had ook de meeste contacten met de binnen- en buitenlandse klanten. Dat viel allemaal in één klap weg". Als klap op de vuurpijl viel een van de belangrijkste afzetgebie den, de Verenigde Staten, weg als gevolg van een aantal beperkende maatregelen van de Amerikaanse overheid. Mevrouw Kleine: "Vorig jaar werden in Nederland gevallen van cem ontdekt. Dat is een be smettelijke baarmoederontste king, een ziekte die al langer bij paarden voorkomt, maar nog nooit en ook vorig jaar niet bij Arabische volbloeden is geconstateerd. Het gevolg was dat de Verenigde Sta ten veel strengere invoerregels op stelden". In de dagelijksè praktijk bete kende dit het einde van de Ameri kaanse markt. Een situatie die nog eens werd versterkt door de lage koers van de Amerikaanse dollar. Dat was een groot financieel na deel omdat ook in andere landen voor paarden met dollars wordt be taald. Liberty Arabians kwam uitein delijk in serieuze betalingsproble men. Pogingen om de stoeterij in zijn geheel aan een buitenlandse 'belegger te verkopen mislukten. Uiteindelijk had de rechtbank-vol gens curator Van Zalingen geen andere keuze dan het uitspreken van het faillissement. Dat gebeur- 'de uiteindelijk op 4 maart van dit jaar door de rechtbank in Zwolle. De verwachtingen voor de open bare verkoop zijn hoog gespannen. Er is veel belangstelling voor de paarden uit de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Scandinavië, Iran, India en Saudiarabië. Die gro te belangstelling is voor een deel te danken aan de actieve reclame campagne die voor de veiling is ge voerd, waarbij over de hele wereld duizenden catalogi zijn verstuurd. Waar de kopers in Nijkerk zeker op af zullen komen, is de weten schap dat de meeste van de 120 Arabische volbloeden afstamme lingen zijn van de legendarische Komplekt, Abdullah en Amal. Alle waren kampioenen en Abdullah zelfs wereldkampioen. Abdullah werd door de heer Kleine naar de Verenigde Staten verkocht voor Twee van de Arabische volbloed- hengsten die vandaag worden ver kocht. zo'n 3 miljoen gulden. Enkele jaren later werd voor het paard op een veiling bijna 10 miljoen gulden be taald. Liberty is op dit moment nog in onderhandeling met beleggers in Noord- en Zuid-Amerika over de verkoop van het bedriif. Maar Klei ne gaat ervan uit dat het is afgelo pen. "Vandaag komt er na twintig jaar een eind aan het levenswerk van mijn man. Ik ben niet bij de veiling, dat kan ik niet aan. Ik heb al afscheid van de paarden geno- NOORDWIJKERHOUT - Moeder en dochter in gesprek op het Welzijns- congres 1988 dat gisteren in Noordwijkerhout werd gehouden. Prinses Ju liana en koningin Beatrix woonden een deel van het congres bij en ontvin gen beiden een exemplaar van de jubileumuitgave van 'Nederlands Volksherstel 1944-1947'. (foto and DEN HAAG (GPD - De regels die gemeenten hanteren voor de toewijzing van woningen, zijn over het algemeen in het nadeel van vrouwen. Mannen kunnen vaker voldoen aan criteria als economi sche en sociale binding. Bovendien stellen sommige gemeenten en wo ningbouwverenigingen aan vrou wen andere eisen dan aan mannen. Tot die conclusie komt de Werk groep Vrouwen en Woonruimte verdeling in een nota over de posi tie van vrouwen als woningzoeken den. Wie zich wil inschrijven als wo ningzoekende, moet meestal aan tonen dat hij of zij economisch of sociaal gebonden is aan de betref fende gemeente. Het economische criterium bindt vrouwen aan de plaats waar hün man een baan heeft. Ook het begrip sociale binding is volgens de werkgroep een moeiza me eis. Meestal geldt de regel dat iemand die langer dan zes jaar in eep gemeente, heeft gewoond, daar ook sociale bindingen heeft. Die termijn is op zichzelf al heel lang. Maar bovendien gaat het voorbij aan het feit dat mensen ook elders sociale bindingen kunnen hebben. Vrouwen wonen vaak in een be paalde plaats, alleen omdat hun man daar toevallig werk heeft. Ge scheiden vrouwen willen soms te rug naar een gemeente waar fami lie of oude vrienden wonen. Op dit moment kan dat niet. Vooral als de relatie stuk loopt, blijkt dat vrouwen door de in- schrijvingseisen benadeeld wor den. Doordat het inschrijvingsbe- wijs meestal alleen op naam van de man staat, moet een vrouw die al leen komt te wonen helemaal op nieuw beginnen met het opbou wen van urgentiepunten. Veel gemeenten schrijven een gescheiden vrouw pas als woning zoekende in op het moment dat de scheiding daadwerkelijk is uitge sproken. Bovendien zijn er ge meenten die een alleenstaande vrouw alleen maar als woningzoe-» kende inschrijx der dan dertig i (vervolg pagina 1) UTRECHT/AMSTERDAM - Curi eus in de aandacht voor Heijn-ont- voerder Ferry E. is wel het feit dat de dagbladen zijn achternaam con sequent met een initiaal blijven aanduiden. De Telegraaf plaatst maar liefst twee foto's van de man, de Volkskrant geeft zijn lezers aan hoe zij zonder enige moeite aan een interview (met naam en toenaam) met de man kunnen komen, maar hij blijft 'Ferry E.' heten. Het gebruik van initialen, zodra het om verdachten gaat, is een ge volg van een code binnen de Ne derlandse journalistiek. Om de pri vacy van de verdachte zoveel mo gelijk te beschermen en zijn familie niet het slachtoffer te laten worden, worden achternamen niet vermeld. Dat bemoeilijkt de identificatie van een verdachte. "In het geval van E.", stelt Erik Pouli, docent ethiek aan de School voor Journalistiek in Utrecht, "kun je rustig spreken van een ver schrikkelijk hypocriete houding. Zijn hele privé-leven ligt op straat, maar niemand mag zijn naam we ten". Pouli geeft overigens toe dat het niet vermelden van initialen vooral ter bescherming van 'kleine' verdachten geldt. Zodra het gaat om algemeen publieke persoon lijkheden, wordt in de regel wèl de naam voluit vermeld. Zo heeft het Tweede-Kamerlid Duyn nooit D. geheten toen hij met een borrel op achter het stuur werd aangetroffen. En geen krant zal het in zijn hoofd halen om te spreken van de 'Amsterdamse voetbaltrai ner J.C.'. Kennelijk hinken journalisten in het geval van E. nog een beetje op twee gedachten. Het uitzonderlijke van de zaak-Heyn heeft redacties doen besluiten diep op de achter gronden van de dader in te gaan, maar niemand heeft (nog) de grens durven overschrijden om zijn pri vacy volledig te schenden en ook de achternaam voluit te vermel den. Ook het Nederlands Juristen Co mité voor de Mensenrechten (NJCM) vindt dat een deel van de pers onzorgvuldig heeft gehandeld in de berichtgeving over de aan houding van P.E. en zijn familie als verdachten. Alle verdachten zijn in feite al veroordeeld door de pers, terwijl er nog geen rechter aan te pas is gekomen. Het NJCM concludeert dat rond verdachte E. niet alleen de initialen zijn kenbaar gemaakt - zoals ge bruikelijk - maar ook andere gege vens als de straatnaam, het huis, de staat van de verzorging van de tuin, het beroep van de echtgenote van E. en het uiterlijk van de kinderen. "Daarnaast werd uitgebreid aan dacht besteed aan de opvattingen van straatbewoners, de loco-burge meester, de ex-werkgever en een jeugdvriend, terwijl tevergeefs is getracht een vriendin van de echt genote te benaderen, die al even zeer een onverzorgde tuin bleek te hebben", aldus het juristencomité- In haar controlerende functie ten opzichte van de overheid zou de pers, volgens het comité, ook ande re feiten hebben moeten belichten. Waarom bij voorbeeld werd door de politie 's morgens vroeg met ge weid het huis binnengegaan? Waarom werden ook van andere personen dan van de verdachten post onderschept en de telefoon af geluisterd? Wat gebeurt er met die gegevens? Allemaal vragen die de pers, volgens het NJCM, zou heb ben moeten stellen maar achterwe ge liet. De komende dagen moeten de media die controlerende functie meer waarmaken en een grotere te rughoudendheid aan de dag leggen jegens de verdachten. Toneelschrijver Beckett boos: vrouwen in 'Wachten op Godot' AMSTERDAM (ANP) - De schrijver Samuel Beckett overweegt opvoe ring van ieder toneelstuk van zijn hand in ons land te verbieden, als zijn stuk 'Wachten op Godot' door het Haarlemse theater De Toneelschuur met vrouwen in de rolbezetting wordt uitgevoerd. Dat heeft J. Scheffer van het Franse auteursrechtenbureau SACD gisteren laten weten. Vol gens Scheffer zijn advocaten op dit moment bezig om juridische stappen tegen de opvoering van het stuk voor te bereiden. Het theater De Toneelschuur wil het toneelstuk laten opvoeren met vrouwen in de hoofdrollen. "Vrouwen zijn op het idee gebracht om het stuk op te voeren en zij willen dat het door vrouwen laten uitvoeren. De spelers zijn verkleed als mannen en de teksten zijn niet veranderd in de zin dat de hij-vorm is omgezet in de zij-vorm", aldus een woordvoerster van het theater. "We wachten juridische stappen rustig af, maar de try-out gaat dinsdag gewoon door". Scheffer bevestigde dat het theater autorisatie voor de opvoering van het stuk heeft aangevraagd en gekregen. "Maar later bleek dat vijf manne lijke rollen in het stuk door vrouwen worden gespeeld. Vervolgens zijn er brieven uitgegaan die de opvoering van het stuk verbieden". '.eren ADVERTENTIE i dkuef- de "Pat xg&fd hadr je hiensew luisteren ma&lzt het extra zangenaam leiden: breeslraat.45. lel 071-123851 oegstgeest: wilhelminapark 1 lel 071-174270 alphen a/d rijn: raadhuisstraat 156. tel 01720-73848 DEN HAAG - Het Landelijk Plat form Opbouwwerk in Den Haag wil drie vliegen in één klap slaan. Deze maand presenteert de stich ting een plan voor acht sotels: mo tels voor mensen met een zeer ka rig gevulde beurs. Sotels moeten worden ondergebracht in bestaan de, leegstaande, met verpaupering bedreigde woongebouwen. De 'face-lift' van zo'n gebouw zal een positief effect hebben op de buurt. Mogelijk komt er zo'n sotel in Den Helder. Vergevorderde plannen zijn er in Leeuwarden en in Vlissin- gen. door Ruud Kersten Het accent lijkt op het eerste ge zicht te liggen op hulp aan de mini ma, de bevolkingsgroep die zo wei nig te verteren heeft, dat een va kantie er altijd bij in schiet. Een so tel (logies met ontbijt voor 18 of 19 gulden per nacht) geeft meer mo gelijkheden er eens uit te breken, aldus Jur de Haan, medewerker van de Haagse stichting. De vakantiepret voor de minima vormde evenwel, zo vertelt hij, niet het vertrekpunt. Eind vorig jaar weese een rondgang langs plaatse lijke instellingen voor opbouw werk uit, dat niet onaanzienlijke problemen opdoemen in de na-oor- logse wijken. De Haan: "Die wij ken hebben de allure van 'veel van het zelfde'. De ontwerpers hebben nooit gedacht, dat een wijk wel Nieuwe functie voor leegstaande, verpauperde woongebouwen eens een plaats zou kunnen heb ben in de stad". Veel van hetzelfde, weinig dyna miek, onaantrekkelijk, verpaupe ring. Jur de Haan: "We hebben ons afgevraagd: hoe kun je die bestaan de bebouwing in stand houden en tegelijk activiteiten ontwikkelen die niet met wonen te maken heb ben, zodat de wijk levendiger wordt. Je kunt in bestaande woon gebouwen kantoren inrichten, of een wasserette, of een restaurant. Maar levert dat echt iets op? Wij denken, dat het alternatief van sloop dan toch dichterbij komt". Appartement Langs die weg kwamen de op bouwwerkers op het idee van het motel. De flats kunnen met mini male aanpassingen die dus een ge ringe investering vergen, worden omgezet in motelappartementen. Niet het hele flatgebouw hoeft al dus te worden omgevormd. Een deel zou kunnen worden bestemd voor andere voorzieningen voor de minima, zoals een goedkoop res taurant. Geringe investeringen, de rente loosheid van leegstaande wonin- wooncomplexen. nimum-inkomen. (foto GPD) gen opgeheven: in principe moet dat moet een aantrekkelijk vooruit- de opbrengst van het sotel de kos- zicht zijn voor de eigenaar van die ten van de de operatie gemakkelijk flat. Maar niet alleen voor hem. De kunnen dekken. Haan: "Dit wordt een leuke kluif Een sotel in een leegstandflat, voor de bewonersorganisatie uit de buurt waar dat gebouw staat. In on ze visie hebben de bewonersorga nisaties, de opbouwwerkinstellin gen en de gemeenten een centrale rol in het ontwikkelen van het plan. Tot nu toe praten bewoners over niets anders dan het tegengaan van verslechteringen. Een sotel is nu eens een heel ander aanknopings punt, er kan op een veel leukere manier over worden gepraat, het zal het woonplezier verhogen en zijn uitstraling hebben op de hele buurt. Er is dus voor het sotel de rol van voortrekker voor het welzijn van de buurt weggelegd". Jur de Haan zegt heel goed te be seffen, dat het sotel-idee voorals nog weinig fundament heeft. Leuk voor de minima, zegt hij, maar te gelijkertijd moet hij erkennen, dat onder de minima geen onderzoek is gedaan naar de behoefte aan een sotel. "We werken inderdaad op basis van veronderstellingen. Men sen van de hogere hotelschool on derzoeken nu voor ons of er onder bejaarden belangstelling bestaat". Interesse Maar ook al zou de interesse vast komen te staan, dan nog is de vraag of ze, wanneer er eenmaal een sotel is, ook inderdaad zullen komen lo geren. De Haan: "Je kunt de be langstelling echter ook indirect meten door je af te vragen: Wat is er dan nu voor de rhinima? Niets toch? De enige vergelijkbare mo gelijkheid is de jeugdherberg. Maar zie jij een oudere zo gauw naar een jeugdherberg gaan?" Vast staat evenmin of woning bouwcorporaties hun gebouwen wel willen omzetten in een sotel; of bewonersorganisaties hun schou ders eronder willen zetten; of ge meenten willen meewerken om de bestemming van het gebouw te wijzigen. Dat moet blijken uit plaatselijke initiatieven, zegt De Haan. De ideeën zijn aangedragen, het echte werk zal 'vanuit de basis' moeten worden gedaan. (In Leeuwarden en Vlissingen zijn ini tiatieven reeds genomen, Den Hel der proeft het idee nog, andere ont wikkelingen zijn er nog niet). Hoe kijken commerciële hote liers tegen het sotel aan? De Haan haalt zijn schouders op. "Daar heb ben we hen niet naar gevraagd. Waarom zouden ze ertegen zijn? De mensen met een minimum in komen halen ze toch al niet binnen. Je kunt je inderdaad wel voorstel len, dat ook mensen met veelipoen een appartement in een sotel ne men. Maar wij gaan bij het inchec ken niet alle persoonlijke gegevens opvragen. Dat zou van de gekke zijn. Maar in een hotel aan zee zal het aanzienlijk prettiger vertoeven zijn. De accommodatie van een so tel zal zeer eenvoudig zijn".

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3