RCL en 'het schokeffect' Wielerploeg wil koers wijzigen CA»A Breukink in slotrit langs Suykerbuyk Engels geld voor FC Utrecht Sleutelduel basketballers Leiderdorp Zondag a.s. wielerwedstrijden om de Casba-Trofee Bax plaatst zich voor finale top-zaalvoetballiga ZATERDAG 9 APRIL 1988 SPORT PAGINA 15 Theo de Waard staat weer aan het roer bij RCL. De hulptrainer van Excelsior moet het stuurloze vlaggeschip van de Leiderdorp- se Racing weer op de juiste koers zien te krijgen. Sinds De Waard vijf jaar geleden afzwaaide als trainer van RCL is de voormalige amateurtopper op drift geraakt. Vier jaar lang knokte de club te gen degradatie uit de eerste klas se die vorig jaar onvermijdelijk bleek. Maar onder aanvoering van Ton Zoutendijk zou RCL dit seizoen weer beginnen aan de wederopbouw. Na een paar aar dige resultaten in de oefenperio de werd in sportpark De Bloe- merd zelfs al weer hardop ge sproken over een directe terug keer naar de eerste klasse. Maar dat viel dus even tegen, want zes wedstrijden voor het competitieslot staat RCL met éen been in de derde klasse en zit Zoutendijk thuis in Sliedrecht. Na de wanvertoning in de oefen wedstrijd tegen derdeklasser Leiden, die vorige week met 1-5 verloren ging, besloten de oefen- meester er. het bestuur van RCL de samenwerking met onmiddel lijke ingang op te heffen. Oer-RCL'er en secretaris Teun Rietveld maakte in het paas weekeinde de voor zijn club unieke beslissing bekend om vroegtijdig met een trainer te De Waard vervroegd aan de slag in Leiderdorp breken. Volgens de Leiderdorp- se bestuurder zouden RCL en Zoutendijk na "de walgelijke vertoning tegen Leiden" in goed overleg hebben besloten om uit elkaar te gaan. Als gevolg van een weekje va kantie was Zoutendijk, die vorig jaar aan de dijk was gezet bij Nieuw Lekkerland, pas gisteren in staat zijn toelichting op de breuk met RCL te geven. De oe- fenmeester: "Inderdaad is er van overleg sprake geweest. Na de wedstrijd tegen Leiden hebben we de koppen bij elkaar gesto ken, want het was duidelijk dat het zo niet verder kon. Er zat geen enkele bezieling in het elf tal en dan ben je in een strijd te gen degradatie natuurlijk bij voorbaat kansloos. Ik hoop dat mijn vertrek een soort schokef fect teweeg brengt waardoor RCL in de tweede klasse blijft". Die schok moet dan worden veroorzaakt door Theo de Waard, de assistent van Henk Wullems bij Excelsior die onlangs zijn handtekening zette onder een eenjarig contract met zijn oude 'werkgever' RCL. Daar gaat de inwoner van Ridderkerk dus ver vroegd aan de slag. De trainer die RCL zes jaar geleden nog naar een toppositie in de eerste klasse voerde, combineert de rest van dit seizoen zijn werkzaamheden bij de Rotterdamse eerste divi sieclub met het hoofdtrainer- schap in Leiderdorp, waar RCL het vanmiddag opneemt tegen 's- Gravenzandse SV. Een wedstrijd waarin de thuis ploeg zich geen puntverlies meer kan veroorloven. Winst is pure noodzaak en dat beseft De Waard als geen ander. De oud-voetbal ler van Zwart Wit '28 heeft het kwakkelende elftal op twee plaatsen gewijzigd. De verdedi gers Hans Kolenbrander en Bert van Klaveren hebben het veld moeten ruimen, terwijl Cock van Weerlee terugkeert op het mid denveld. De Waard heeft ook nog gepro beerd zijn vroegere aanvoerder Dick van der Bijl terug te halen, maar de bijna twee jaar geleden afgezwaaide routinier liet zich niet strikken voor een hachelijk avontuur in de tweede klasse. De Waard. "Dick heeft nog wel be denktijd gevraagd, maar het uit eindelijk toch niet gedaan, onder meer omdat hij het zich zakelijk niet kon veroorloven. Vorig jaar heeft hij zich aan het eind van het seizoen wel laten ompraten en dat is hem toen slecht bevallen, bovendien wil hij voorkomen dat hij als een Heintje Davids wordt afgeschilderd". Beschamend De Waard moet dus roeien met de riemen die Zoutendijk had en daar kwam RCL nauwelijks mee vooruit. Negen punten uit zes tien wedstrijden is een bescha mend aantal en dat moet toch een persoonlijke nederlaag bete kenen voor Zoutendijk. De le raar lichamelijke oefening aan een Mavo in Hardinxveld wekt evenwel een andere indruk. "Het bestuur en de spelers hebben me duidelijk laten weten dat ik goed gefunctioneerd heb. Ik heb zelfs vorige maand nog een nieuw contract aangeboden gekregen, maar ik heb er voor ge kozen om twee jaar bij Heuke- lum te gaan werken, een hele goeie derdeklasser. Waarom? Omdat ik van mening ben dat er bij RCL structureel iets fout zit. Er zit te weinig kwaliteit bij de jeugd en de vereniging komt in haar geheel mentale kracht te kort. Dat is mij enorm tegenge vallen. Bovendien is de afstand Sliedrecht-Leiderdorp op zeker moment een rol gaan spelen. Het is toch elke keer minimaal drie kwartier rijden en dat is natuur lijk geen enkele opgave als het goed gaat, maar wel als het te genzit. Vooral de laatste maan den vroeg ik in de auto wel eens hardop af 'Verdorie, waar ben ik nu eigenlijk mee bezig?' Toch heb ik met plezier bij RCL ge werkt, we hebben altijd heel prettig getraind". Wat echter geen competitie- punten opleverde. Zoutendijk: "Het verschil tussen wat de jon gens in een wedstrijd lieten zien en op de training allemaal bleken te kunnen, heeft mij verbaasd en verbijsterd. Op zaterdag waren ze geen schim van de jongens die ik op de trainingen aan het werk zag. Een kwestie van mentaliteit. Er is ook piemand die de boel op sleeptouw neemt zoals Bram Brandt en Koos Haneveld dat vroeger konden. Die gingen voor in de strijd. Maar ik had te maken met elf lamme vogeltjes" Die De Waard nu aan het vlie gen moet zien te krijgen. "En dat is verschrikkelijk moeilijk", weet hij. "Onbegonnen werk is het echter niet. Zo'n karwei noem ik pas hopeloos als ach teraf blijkt dat het niet is gelukt. Waarom ik er in ben gestapt? Omdat ik volgend seizoen geen trainer wil zijn van een derde klasser. Toen bleek dat RCL de zaak met Zoutendijk netjes had afgehandeld, was er voor mij geen belemmering om ver vroegd in Leiderdorp aan de slag te gaan". JAAP VISSER Swift presenteert schaatstoppers LEIDEN Met de presentatie van de wielerploeg voor het nieuwe seizoen veranderde Swift gisteravond van koers. Voorzitter Cock van der Hulst wilde niets weten van een ver andering en ook sponsor Beverwijk (Casba) had het woord "geleidelijkheid" voor in de mond liggen. De komst echter van een heuse trainer in de persoon van Adrie van Diemen en een pr-man in de persoon van Wim de Blaeij duidde op een meer prestatieve aanpak in het nieuwe seizoen. Maar vooral natuurlijk de aanwezigheid van Richard van Kempen ver klapte de plannen van de Swift. CEGAMA (AFP/ANP) - Erik Breukink heeft gisteren de eindoverwinning in de Ronde van Baskenland veroverd. De jeugdige kopman van de ploeg van Peter Post won in het Noordspaanse plaatsje Cegama de laatste etappe, een klim- tijdrit over 8,3 kilometer. Voor Breukink betekende dat na het Criterium International van enkele weken geleden de tweede overwinning in een etappwedstrijd. Richard. Met hem heeft de club voor het eerst sinds lange tijd een visite kaartje in huis. "Zonder dat we daar iets voor hebben gedaan, hij heeft zichzelf aangemeld", sprak Van der Hulst geheel in de geest van het Swift-beleid, dat volgens hem gericht blijft op "de vereni ging in zijn geheel. Ook de mindere goden krijgen bij ons aandacht. In derdaad. we gaan proberen met de nieuwe trainer de goeie coureurs eruit te lichten. Maar de mindere goden blijven voor ons net zo be langrijk". Van Kempen, die het beeld van het afgelopen marathonseizoen be paalde, zag het 'rondje' van zijn ou de wielerclub Uithoorn worden in gekort tot niet meer dan duizend meter en dat betekende dat hij zich niet meer optimaal kon voorberei den op het schaatsseizoen. 'Dus' meldde hij zich aan bij Swift, dat op de voormalige vuilnisbelt Roomburg een selectief parcours heeft liggen. "Daarop kan ik me optimaal voorbereiden op het nieuwe sei zoen", aldus Van Kempen gister avond in de kantine van de Leidse wielervereniging. "Bij Uithoorn gingen ook nog eens een heleboel jongens weg. En aangezien het fiet sen voor mij dé voorbereiding is op het schaatsseizoen, ben ik hier te recht gekomen". De 23-jarige rietdekker, die bij de liefhebbers gaat rijden, heeft zich gedurende lange tijd laten testen om te kunnen ontdekken wat voor hem de beste manier is om in de zo mermaanden in conditie te blijven. Uiteindelijk bleek Jos Geysel, le raar aan de lichamelijk academie in Den Haag en de persoonlijke trai ner van Van Kempen, dat fietsen "Anderen hebben baat bij lopen, weer een ander houdt zich in con ditie door te skeeleren, maar voor mij is wielrennen de beste manier om in het ritme te blijven. Skeele- Hartafwijking Russische coach MOSKOU (Rtr) Valen Loba- novski, de coach van het nationale voetbaleftal van de Sovjetunie, heeft een ernstige hartafwijking, zo werd gisteren meegedeeld door de Russische sportofficial Koloskov. Lobanovski, ook de coach van Dy namo Kiev, miste onlangs het vier- landentoernooi van West-Berlijn en de oefentinterland tegen Grie kenland. Hij verliet vorige week te gen het voorschrift van de artsen het ziekenhuis om een wedstrijd bij te wonen. ren doe ik vooral om m'n techniek bij te houden. Als ik fiets, ga ik al tijd tot het uiterste. Ik rijd niet om te winnen, maar om mezelf te tes ten. In een koers ga ik gewoon als een gek aan de kop sleuren om re serves te kweken. En als het kan, spring ik weg. Dat betekent meestal dat ik op het laatst tekort kom om te winnen. Maar daar gaat het mij niet om". Druk Die druk rust pas op hem als het marathonseizoen begint. Dan is hij de te kloppen man en fungeert hij derhalve als mikpunt voor de con currentie. "Dat is eigenlijk al tijden zo", zegt Van Kempen, in wiens spoor ook Rick van der Hoorn uit Ter Aar naar Swift kwam. "Elke keer blijkt het toch een stimulans om weer de beste te willen zijn. Nee, ik ben bepaald nog niet verza digd. Het is nog steeds heel leuk De van het shorttrack bekende zusjes Monique en Simone Velze- boer zijn zo ongeveer dezelfde me ning toegedaan en dus 'overzomer- en' ook zij bij Swift; om in de win ter optimaal te kunnen presteren. Beverwijk, adjunct-directeur van Casba, toonde zich in zijn sas met de aanwezigheid van die schaat stoppers. "Want het is natuurlijk leuk als dergelijke bekende sporters met de r.aam van ons bedrijf op hun shirt fietsen. Ik heb veel respect voor het uitgangspunt van het bestuur van Swift. De club heeft gezelligheid hoog in het vaandel staan. Die fa milieband is inderdaad heel be langrijk. Maar ik vind dat er ook prestatiegericht moet worden ge dacht. Dat moet heel geleidelijk gaan. Swift hoeft zijn filosofie niet los te laten. Het is een groeiproces. We proberen langzamerhand de beste renners boven water te ha len" "Maar de mindere renners zullen niks tekort komen", hield Cock van der Hulst vast aan de principes van de clubleiding. De veelvoudig ex-nationaal crosskampioen meld de "iedereen binnen de club van dienst te willen zijn. Dus niet alleen de goeie coureurs. Maar inderdaad, we gaan wat meer naar prestaties kijken, zonder dat anderen daar onder lijden. Nee, dat heeft niks te VOORHOUT De volgende week vrijdag in Dordrecht te spelen fina le van de top-zaalvoetballiga wordt een onderonsje tussen Ceverbo en Bax uit West 2. De Dordtenaren na mén na een 4-4 eindstand de straf schoppen beter dan landskam pioen Kras Boys. Gastheer Bax was in de andere halve finale te sterk voor FC Comdes (3-2). Ceverbo - Kras Boys 4-4 Kras Boys. dat eerder deze maand verrassend werd uitgescha keld voor de landelijke competitie, bakte er in de eerste helft weinig maken met de prestaties van die jongens van De Bollenstreek. Leuk voor die vereniging, maar we zijn heus met jaloers op ze. Denk je nou echt dat die gasten zo goed rijden omdat ze daar wat extra's krijgen? Daar heeft het niks mee te maken. Het is gewoon toeval dat er nu een paar toppers zitten, zoals het ook toeval was dat Swift die in het ver leden had". "We moeten nu uitkijken dat de renners niet te goed worden, an ders raak je ze weer kwijt aan een gastrennersvereniging. Maar door de komst van bijvoorbeeld Van Kempen, oefen je wel een grotere aantrekkingskracht uit. Misschien dat de club in zijn geheel daarvan kan profiteren". FRED SEGAAR van. Het leek erop dat Ceverbo de Volendammers zou overspelen. Dat Ceverbo met de rust, door doelpunten van Leo Verhoeven en Marcel Loosveld, slechts met 2-0 voorstond was verbazingwekkend. Maar toen Dick Kes (de winnaar van de gouden schoen) vlak na rust voor de Volendamse aansluitings treffer zorgde, brak de hel los. Met de technische vaardigheid van Jan 'Barre' Molenaar en Kes voorin en de stevige Dick Kwakman en Henk Kras als goede verdedigers kwam Kras Boys weer terug in de wed strijd. Beide kemphanen sloten het Breukink sloeg zijn slag in het eer ste deel van de etappe van de laatste dag. In de ochtendrit naar Cegama was de Nederlander attent toen zijn landgenoot in Spaanse dienst, leider Luc Suykerbuyk, on der een spervuur van aanvallen ten onder ging. Na veel aanvallen op een col van de tweede categorie, waarbij Suykerbuyk zonder steun van zijn te zwakke ploeg Kelly, Pi no, Delgado en Gorospe counterde, ontsnapte de laatste in de afdaling. Breukink zag zijn kans, sloot aan en werkte nauwgezet samen met de Spaanse tijdrijder. De voorsprong van het tweetal op de grote groep schommelde rond de halve minuut. Kelly, al drie keer winnaar van de Ronde van Baskenland, hield zich afzijdig in de achtervolging op Breukink en Gorospe. In de laatste kilometer reed Breukink bij de vermoeide Gorospe weg om de ritzege te grij pen. Suykerbuyk kwam in de grote groep op 40 seconden van de Ne derlandse winnaar binnen en be hield met de marge van één secon de de lederstrui. Een paar uur later was hij dat tri cot toch kwijt. In de klimtijdrit over 8300 meter toonde Breukink zijn gegroeide mogelijkheden. Hij won de race-tegen-de-klok, zijn tweede zege in de drieslag van gis- BETAALD VOETBAL EREDIVISIE DS'79-Roda 4-4 (3-1) 22. Van der Wiel 1-0, 34 Boogers 2-0, 38. Blattler (strafschop) 2-1, 43. Slagboom 3-1, 59. Van der Wiel 4-1, 68. Huub Smeets 4-2, 74. Raeven 4-3, 89. Van Geel 4-4 Scheidsrechter: Kempers. Toeschouwers 500. Gele kaarten: Trost en Huub Smeets (beiden Roda JC). PAARDESPORT WERELDBEKER SPRINGRUITERS GOTE- BORG Uitslag bijprogramma, jachtspringconcours: 1 Simon (Oos) met Azek 59,64 seconden. 2 Smith (GBr) Shining Example 62,55, 3 Van der Schans (Ned) Valeur 63,14, 4 Fruhmann (Oos) Palm Springs 64,05. 5. Edgar (GBr) Asher 65,19, 7 Ehrens (Ned) Topaz 66,48 De stand na twee onderdelen is (herleid tot strafpunten): 1. Millar (Can) 0, 2. Lejeune (Bel) 4,5, 3. Pyrah (GBr) 6, 4. Van der Schans (Ned) 6.5.5. Balisky-Tidball (Can) 7.6. Murphy (VSt) en Durand (Fra) 8.5. 8. Hafemeister (WDI) 9.5. 9 Eriksson (Zwe) en John Whitaker (GBr) 11. 16 Ehrens (Ned) 14 WIELRENNEN RONDE VAN BASKENLAND Vijfde etappe, eerste deel over 121 kilometer: 1 Breukink (Ned) 2.40.19. 2 Gorospe (Spa) op 0.03. 3. Kelly (Ier) op 0.40, 4. Moreda (Spa). 5 Pedersen (Den), 6. Silva (Por). 7 Van Lancker (Bel). 8. Maassen (Ned), 9. Arntz (Ned). 10. Sche pers (Bel), 17 Winnen (Ned), 23. Theunisse (Ned). 43. Suykerbuyk (Ned), 45 Ducrot (Ned) al len dezelfde tijd als Kelly, 62. Stevenhaagen (Ned) op 2.58, 68. Van Wijk (Ned) z.t., 83. Van Passel (Ned) z.t. Vijfde etappe, tweede deel, klimtijdrit over 8,3 kilometer: 1 Breukink 15.49, 2. Kelly op 0.08, 3 Gorospe op 0.23,4 Suykerbuyk op 0.25,5. tejar- reta (Spa) op 0.38.6, Bagot (Fra) op 0 42, 7 Pmo spannende duel met een 4-4 stand af. Marcel Loosveld en Rob van der Tas scoorden nog voor Ceverbo en Dick Kes, Jan Molenaar en Jaap Zwarthoed brachten de stand in evenwicht. De noodzakelijke straf schoppen nam Ceverbo het best. Bax - FC Comdes 3-2 De Voorhouters hopen na de 3-2 overwinning op de Brabantse kam pioen FC Comdes op landelijk suc ces. Al in de beginfase opende Ma rio Faber met een schitterend doel punt de weg naar de finale. Maar de ploeg van 'international' Vic Her mans kwam sterk terug. Harry van teren. Kelly, de meester in de ritten tegen het uurwerk, kwam acht se conden tekort op Breukink. Suy kerbuyk werd vierde in de tijdrit en behield zijn tweede positie in het eindklassement, juist voor Gorospe. Voor Breukink betekende de ze ge in de Spanje hoog gewaardeerde etappewedstrijd van Baskenland een bevestiging van zijn mogelijk heden. „Ik ben hierheen gegaan om het wedstrijdverloop aandach tig te volgen, niet elke dag aan te vallen. Dat is uitstekend gelukt. Ik wist dat er iets moest gebeuren, toen Gorospe sprong. Toen hij ver zwakte, ben ik in die ochtendrit als nog gegaan want elke seconden was kostbaar. Ik sta er beter voor dan in 1987. Dit geeft ook hoop op de Waalse klassiekers", aldus de kopman van Post, die via overwin ningen in de Omloop van het Waas land, het Criterium International en de drieslag in Baskenland de Amstelveense ploegleider van de nodige zorgen heeft bevrijd. De jeugdige coureur lijkt weer rijper om bij de internationale top van de etappewedstrijden aan te sluiten. Vorig jaar eindigde Breu kink verrassend als derde in de Ronde van Italië. In de Tour werd hij 21ste. In beide koersen won hij een rit. Dit jaar gaat Breukink voor de rose trui in de Giro. (Spa) op 0 47 8 Delgado (Spa) op 0.49,9 Fuerte (Spa) z.t.. 10. Munoz (Spa) op 0.52. 18. Winnen op 1.14, 23. Arntz op 1.26. 48 Van Passel op 2 20.54. Maassen op 2.30. 74. Stevenhaagen op 2,59, 76 Theunisse op 3.02. 83. Ducrot op 3.12. 93. Van Wijk op 4.18. Eindklassement: 1 Breukink 2111.16, 2. Suy kerbuyk op 0.24, 3. Gorospe op 0.26, 4. Kelly op 0.48, 5. Lejarreta op 118,6. Pino op 1.27, 7. Del gado op 1.40, 8. Munoz op 1.58, 9. Fuerte op 2.23, 10. Bagot op 3.57, 13. Winnen op 4.33. 39 Theunisse op 20.04, 40 Arntz op 20 33, 41 Van Passel op 21.41. 54 Van Wi|k op 31.32. 55. Maassen op 33 05, 63 Stevenhaagen op 37.34 68. Ducrot op 40 27 GP PINO CERAMI WASMUEL 231 kilometer van Wasmuel naar Wasmuel: 1 Talen (Ned) 5.37 00.2. Joho (Zwi) opO 10.3. So- rensen (Den), 4. Skibby (Den), 5. Wi|nant (Bel), 6 Noris (Ita), 7 Goessens (Bel) allen dezelfde ti]d als Joho. 8 Vandevi|ver (Bel) op 0 14, 9 Sahgari (Ita) op 0.33. 10. Onnox (Bel) z.t12 Daams (Ned) op 0 44, 15. Anderson (Aus), 16. Tolhoek (Ned), 24 Van Orsouw (Ned) allen dezelfde tijd als Daams. DAMMEN NK AMSTERDAM Twaalfde ronde: Scholma-Stokkel 0-2, Vermin- Schotanus 1-1, Wesselmk-Clerc 1-1, Van der Wal-Van den Borst 1 -1Van der Zee-Heusdens 2- 0. Van Leeuwen-Jansen 1-1, Van Aalten-Sij- brands 1-1 Stand: 1 Sijbrands 16. 2. Van Aalten, Clerc en Van der Zee 14, 5. Jansen, Scholma, Stokkel en Van der Wal 13,9 Vermin 12,10 Heusdens, Van Leeuwen en Wesselink 10,13. Van den Borst en Schotanus 8. NK VROUWEN AMSTERDAM Uitslagen laatste ronde: Graas-Polman 0-2, Van Lith-Poepjes 2-0, Schouten-Otten 0-2, Jans- sen-Andries 2-0, Rijndertse-Wanders 0-2 Eind stand: 1 Van üth 16 punten, 2. Otten en Polman 13, 4. Poepjes 11.5 Graas 10, 6. Wanders 7. 7 Janssen 6.8 Andnes en Rijndertse 5,10 Schou der Ven en Peter van de Broek lie ten Comdes met 2-2 rusten nadat eerder Wim Bouckaert voor Bax had gescoord. In de tweede helft genoot het publiek (De Gaasbak was goed bezet) van een spannen de wedstrijd met twee aanvallende ploegen. Acht minuten voor het laatste fluitsignaal forceerde Hans van Leeuwen voor Bax de over winning, ondanks enkele gevaarlij ke counters van de zuidelijke kam pioen. Na afloop van de finale van volgende week in Dordrecht ont vangt Mario Faber (Bax) de bron zen schoen. LEIDERDORP - BV Leiderdorp staat voor de belangrijkste wed strijd van het seizoen. Op drie duels voor het einde van de compe titie moet de basketbalploeg van coach Peter Paulides morgenmid dag koploper Early Bird in eigen huis bedwingen om de titelkansen in stand te houden. Voor Leider dorp is het de laatste kans Bij ver lies in Purmerend is Early Bird kampioen. Voor Early Bird-coach Jos Cheli- us bestaat er geen twijfel over de uitslag: „De titel is voor ons. Lei derdorp heeft het kampioenschap in februari verspeeld. Toen hebben ze ons de winst cadeu gegeven, nu kunnen wij oogsten". Cnelius, die evenals collega Paulides aan het einde van het rit opstapt om een jaar 'bij te tanken', wijst op de rou tine en lengte in zijn ploeg als in grediënten voor een succesvolle bekroning van het seizoen. „Wij hebben de laatste weken hard naar deze wedstrijd toegewerkt. Het team is klaar, ik denk niet dat het mis kan gaan", aldus Chelius Paulides moet lachen wanneer hij geconfronteerd wordt met de stellingen van zijn opponent. „Wij hebben al een keer in Purmerend gewonnen. Ik denk dat wij volledig aan elkaar gewaagd zijn. De druk is voor beide teams even groot, het resultaat zal door kleine factoren worden bepaald", vindt Paulides. Leiderdorp kan niet beschikken over center Boris Monkhorst, die door een knieblessure tot volgend seizoen is uitgeschakeld. Paulides „Dat beperkt onze mogelijkheden onder het bord en legt een zware last op de schouders van Marcel Huybens, maar hij moet dat aan kunnen". Winst is overigens niet voldoen de, ook de laatste twee duels (tegen ASVU en Zeemacht) moeten ge wonnen worden. Bij gelijk eindi gen met Early Bird, dat nu nog twee punten voorstaat, geldt het onderling resultaat. Dat is dan 3-1 in het voordeel van Leiderdorp Paulides: „Ik maak me meer zor gen over de uitwedstrijd tegen AS VU dan om Early Bird". Dit weekeinde komt Leiderdorp waarschijnlijk tot overeenstem ming met de opvolger van Pauli des. Belangrijkste kandidaat voor de trainerspost is Ben Ponsioen. nu nog coach van het Alphense BVO. Sijbrands zeker van WK-tieket PUTTEN (ANP) Ton Sijbrands is de eerste speler, die zich via de strijd om het nationale damkam pioenschap heeft verzekerd van een ticket voor het toernooi om het wereldkampioenschap. De wereld titelstrijd wordt vermoedelijk eind juli in Brazilië gehouden. De oud wereldkampioen kwam in de voor laatste ronde van het zeventigste ti- teltoernooi weliswaar niet verder dan remise tegen Geert van Aalten, maar door de nederlaag van Auke Scholma tegen Jos Stokkel kan hem die kwalificatie niet meer wor den ontnomen. De titel kan hij m de slotronde veroveren door remi se te spelen met Scholma. Voor de overige twee plaatsen voor het toernooi om het wereld kampioenschap komen nog vijf spelers in aanmerking, van wie Van Aalten en Van der Zee de beste kansen hebben. Van der Zee kwam door een overwinning op Heus dens terug op de met Van Aalten en Clerc gedeelde tweede plaats, ter wijl Jansen, Scholma, Stokkel en Van der Wal met dertien punten ook nog in de race bleven. De honderden toeschouwers in De Vanenburg leefden ruim vijfen- half uur in spanning of Sijbrands in de voorlaatste ronde al kampioen zou worden. Van Aalten probeerde de stand zoveel mogelijk in even wicht te houden, al kreeg de Huis- senaar het wel steeds moeilijker. Toch haalde hij de tijdcontrole en in het daaropvolgende eindspel wist hij Sijbrands nog juist van de winst af te houden. Van Aalten be hield desondanks de gedeelde tweede plaats, al dankte hij dat voornamelijk aan Jos Stokkel, die een spektakulair klokduel met Au ke Scholma uitvocht. De Huisse- naar had de Groninger voordien al een schijf ontfutseld en met de vlag op vallen dwong hij Scholma tot enkele ingrijpende beslissingen. Er bleef een betere positie voor Stokkel over, die hij vakkundig naar winst voerde. Europees kampioen Gérard Jan sen had betere winstkansen dan debutant Cock van Leeuwen, die na bijna zes uur spelen echter toch met de halve winst achter het bord vandaan kwam. Hans Vermin ver speelde zijn laatste kans op een ho gere klassering door met Anton Schotanus de punten te delen. Roda nog niet uit de zorgen DORDRECHT (ANP) - Roda JC moet het eredivisieschap in de res terende drie wedstrijden tegen PSV, FC Utrecht en FC Twente, veilig stellen. De Limburgers kwa men na drie opeenvolgende neder lagen niet verder dan een gelijk spel tegen het al gedegradeerde DS'79 (4-4). Maxwell betaalt als Cruijff komt UTRECHT (GPD) De Engelse krantenmagnaat Robert Maxwell is bereid om 1 miljoen pond, circa f 3,5 miljoen gulden te investeren in het plan om van FC Utrecht een Europese topclub te maken. Hij stelde daarbij als voorwaarde dat de zaak binnen een week beklonken moet zijn. Mr. Eric Vilé, juri disch adviseur van het consortium dat de plannen heeft ontwikkeld, maakte dit gisteravond bekend. Maxwell, eigenaar van de Engelse clubs Derby County en Oxford, heeft zijn toezegging gedaan in een persoonlijk gesprek met Johan Cruijff, die daarvoor gisteren naar Londen was gereisd. Het door adviesbureau McKinsey ontwikkelde plan staat of valt met de komst van Cruijff als trainer van de nieuwe topclub. De sponsors die zich tot dusver achter het project hebben geschaard; Heineken, KLM en de Limburg se ondernemer Leon Melchior, hebben de komst van de voormalige Ajax-trainer als voorwaarde ge steld. Cruijff heeft echter ook contacten met Bar celona over een eventuele aanstelling als trainer. Zijn aanwezigheid in Londen wordt gezien als een aanwijzing dat hij nog steeds serieus overweegt om met het consortium in zee te gaan Theo Aalbers, voorzitter van FC Utrecht, liet in een reactie weten uiterlijk volgende week woens dag duidelijkheid te willen hebben over het aan bod. Dit met het oog op de onrust die binnen de spe lersgroep is ontstaan. Hij benadrukte dat FC Utrecht nog geen 'ja' heeft gezegd tegen de struc tuur-plannen. Mocht de zaak voor die tijd rond zijn, dan zal het wat Aalbers betreft hooguit om een in tentie-verklaring kunnen gaan, omdat alle details nooit op een dergelijk korte termijn geregeld kun nen worden. ADVERTENTIE Morgen, zondag 10 april, vinden zullen aan de start verschijnen op het wielercircuit van Swift "De Om 10 uur valt het startschot voor Bult" langs de rijksweg Amster- diverse katagorieên en om dam-Den Haag (te bereiken via de 14.30 uur gaan de Amateurs van oprit Hoge Rijndijk) spektakulaire start. Ga eens een dagje gezellig wielerwedstrijden plaats om de genieten van pure wielersport en Casba-Trofee. kom kennis maken met Swift-Casba. De bekende Richard van Kempen en tal van andere coryfeeën Hoge Rijndijk 315, Zoeterwoude

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15