mm hoi VLi a SpoORPtTV Handtekening Bosman ontbreekt bij Toulon Scylla lijft Kloppenburg in U.V.S.-N.F.C. ÉuHet Motorhuis Rol Ger Lagendijk nog niet opgehelderd ZATERDAG 9 APRIL 1988 liimiiii 111 iiMiiiwii. PAGINA 13 Afgewend(t) Noordwijk is des duivels op de tuchtcommissie van de KNVB. Een zoekgeraakteboeking, op gelopen tijdens het duel bi.) Ex celsior Maassluis op 31 oktober, is er de oorzaak van dat Andnes Wendt vanmiddag niet kan mee doen tegen ACV. De schorsing van de Noordwijkse verdediger is het gevolg van het verkeerd in vullen van het wedstrijdformu lier. Omdat destijds een verkeerd lidnummer is ingevuld, is de offi ciële waarschuwing pas vier maanden later boven water ge komen. KNVB-functionaris Van der Broek legde Wendt prompt een speelverbod voor vandaag op. Noordwijk-voorzitter Leen Korbee is, op zijn zachtst gezegd, niet bepaald ingenomen met de handelwijze van de tuchtcom missie. Korbee: Zonder een begeleidend, brief je werden we donderdag op de hoogte gesteld. Ik heb er geen goed woord voor over. Dit is toch competitievervalsing? De ene keer schorsen ze een speler al na een week en de andere keer duurt het vier maanden voordatje wat hoort. Wat er bij mij niet ingaat is dat de KNVB de waarschu wing van 31 oktober als vierde boeking heeft genoteerd. Op 7 no vember kreeg Andries tegen Quick Boys ook een boeking en die hebben ze in Zeist als derde opgeschreven. Er klopt in Zeist helemaal niets van die admini stratie Een boze Leen Korbee uitte gistermorgen telefonisch zijn on genoegen aan het adres van 'Zeist'; "Ik heb die Van der Broek van alles naar zijn kop geslingerd. Ze moeten daar de hand in eigen boezem steken. Ik heb er zwaar de ziekte over in dat uitgerekend voor een belangrijke wedstrijd zoiets gebeurt. Dat heb ik ze laten weten ook". KNVB-functionaris Van der Broek kan zich de woede van Noordwijk wel voorstellen: "Maar wat moeten we anders De zaak in de doofpot stoppen? De schuld moeten de clubs in eer ste instantie bij zichzelf zoeken. Ze hebben een verkeerd nummer ingevuld en dat heeft de nodige vertraging opgeleverd". De zaak seponeren wegens ad ministratieve wanprestatie is volgens 'Zeist' nooit aan de orde geweest. Van der Broek: "Eh nee. daar hebben we niet aan gedacht. Voor ons is die schorsing, ook al heeft het zo lang geduurd, eeii^logische zaak". Ronald Boeman (1) Met zijn uitspraak in het maandblad Sport International heeft Ronald Koeman de voet balwereld beziggehouden. De uitlatingen kwamen nogal onge legen; juist op het moment dat Nederland weer eens een woord je lijkt te gaan meespreken. Sinds Koeman de ballen met enorme snelheid en van zéér gro te afstand in het net schiet, is hij een van de visitekaartjes van zijn club en van de KNVB. "Juist daarom had hij dit niet moeten zeggen, het is een heel slechte zaak voor de jeugd", stelt de een. "Dit is gewoon de realiteitin het betaalde voetbal gaat het zo", Hoe denken de 'voetbal deskundigen' in de Leidse con treien over de uitspraken van Koeman? Maup Gortzak, jeugdtrainer bij SJZ, kwalificeert de uitspra ken als onbegrijpelijkmaar vindt de ophef die daarover wordt gemaakt "overdreven". "Wat er op zondag in Studio Sport wordt vertoond, is veel er ger. Dat is van veel grotere in vloed dan de uitspaken van Koeman. Begrijp me goed. het is stom dat iemand van zijn niveau zich tot dat interview heeft laten verleiden. Ik vraag me af of dat lang bij de jeugd blijft hangen. Bij SJZ is er bij mijn weten nog niet over gepraat in de kleedka mer. Volgens mij is dat voor tach tig procent langs de jeugd heen gegaan. Doodschoppen op tv, die nog eens zeven keer in vertraging worden herhaald, blijven veel langer hangen. Daar wordt dan wèl over gesproken". Hans van Leeuwen, de UVS- voetballer die in de Kikkerpol der de F'jes voor zijn rekening neemt, is van oordeel dat Koem an "ongenuanceerde uitspra ken" heeft gedaan. redactie: Rob Onderwater, Fred Segaar, Jaap Visser Ronald Koeman "Stom dat juist hij dat heeft ge daan. Hij moet toch een voortrek kersrol vervullen. Trouwens, hij heeft nog wel meer domme din gen gezegd. Het is niet alleen die doodschop, maar hij heeft ook ge zegd dat-ie liever Kieft dan Bos- man in de spits van Oranje heeft. Dat kun je niet maken. Voorzover ik dat kan bekijken js er door de jeugd nauwelijks gereageerd op de uitspaken. Daar zijn die gast jes ook wat te jong voor. Dat gaat voornamelijk langs hen heen. Maar dat neemt niet weg dat het gedrag van Koeman negatieve invloeden heeft. Die jongetjes kij ken allemaal televisie en dan blijft er altijd wel wat hangen. Ik ben er in ieder geval niet blij nee. Wat moet de jeugd wel niet den ken van die Koeman. Bij UVS proberen we het altijd netjes te houden en dan gaat die Koeman Koos Schonewille, jeugdtrai ner van Quick Boys, is van plan de kwestie Koeman in "de groep te bespreken". Volgens Schóne- wille, die de C-jeugd onder zijn hoede heeft, is er in de Katwijkse kleedkamers "wel degelijk over Koeman gesprokenen wil hij de spelertjes over het incident laten praten. "Vooral de hoogte van de boete heeft indruk gemaakt. Het is na tuurlijk duidelijk dat dit geen goede invloed heeft op de jeugd. Juist daarom wil ik erover spre ken en wil ik de meningen van die gastjes peilen. Ik geloof nu niet dat die ventjes alles begre pen hebben, maar dat Koeman de jeugdtrainers geen goede dienst heeft bewezen, is natuur lijk duidelijk. Ik propageer bij Quick Boys zeker niet het uitde len van doodschoppen en dan gaat Koeman plotseling zoiets roepen". Jan Lovink zit ongeveer op "de lijn-Schonewille'. Bij Rooden- burg, waar hij sinds lange tijd af wisselend de landelijke jeugd en de jongste voetballertjes onder zijn hoede heeft gehad, wordt de spelers eigen verantwoordelijk heid bijgebracht". "En daarom denk ik niet dat die uitspraken van Koeman in vloed hebben op het spel van de Roodenburg-jeugd, al vind ik het niet verstandig van zo'n jongen. Overtredingen waarbij bewust de tegenstander wordt geraakt. kom je bij ons niet tegen. Trou wens. bij de meeste clubs in de landelijke jeugdcompetitie met. Er is gewoon een heel belangrijke taak weggelegd voor de begelei ding. Het heeft te maken met dis cipline in je vereniging". "Spelers die moedwillig een te genstander schoppen. worden bij ons gecorrigeerd. Wij selecteren er zelfs op. Jongens die zichzelf niet in de hand hebben, komen er trouwens toch niet. Dat zie je aan Ron de Roode en Marco van Alp hen. Die zijn bij FC Den Haag ge komen op basis van een goede techniek". "Natuurlijk is de jeugd bij ons al heel prestatie-gericht bezig. Roodenburg is een club die van oudsher met veel inzet voetbalt. Maar wij houden de spelers al tijd voor dat ze respect moeten hebben voor hun tegenstander' Ronald Boeman (2) Chiel Slierings is secretaris van de scheidsrechterscommissie van de afdeling Leiden. Aan hem de vraag of de arbiters in staat van paraatheid zijn gebracht na de uitspraken van Koeman. "Als scheidsrechterscommissie hebben wij zo onze bedenkingen over die uitspraken. Maar ik denk niet dat de voetballers de zogenaamde doodschop nu plot seling als heel normaal ervaren. Die uitspraken zijn niet goed voor het image van het voetbal. Dat moet zo'n Koeman toch we ten. Die manager van PSV heeft zich nadien afgevraagd waar al die amateurclubs zich plotseling mee bemoeien. Dat is toch onge looflijk? 99 procent van de voet ballers zijn perslot van rekening amateur. Een scheidsrechter is natuurlijk de laatste die op die uitlatingen van Koeman zit te wachten". Cees de Roode heeft de naam een medogenloze speler te zijn. Volgens de LDWS'er, die jaren- lahg de jeugd van de Vlietclub heeft getraind, heeft de buiten wereld zich daarmee een onjuist beeld gevormd van de jongere broer van aanvaller Ger de Roode. "Daar begrijp ik helemaal niks van. Ik ben er nog nooit uitge stuurd voor schoppen. Ik kreeg het altijd aan de stok wegens praten". Volgens de verdediger, die vo rige week zaterdag in de wed strijd tegen Altior geblesseerd raakte en daarom waarschijnlijk morgen in het belangrijke duel tegen Gouda niet van de partij zal zijn, "zijn de uitspraken uit z'n verband gehaald". "Je weet toch hoe dat gaat? Hij heeft natuurlijk wel wat gezegd. Maar dat is heel anders in de krant gekomen. Het wordt alle maal zo opgeblazen. Die jongen is een wedstrijd geschorst en heeft een flinke boete gehad. Dan moet je er verder over ophouden. Voor jonge gasten zijn die uit spraken natuurlijk met zo best. En in die jeugd wordt toch al zo hard gespeeld". "Ik ga 's zaterdags wel eens ki j ken naar de landelijke jeugd van Roodenburg of UVS. Dat is schoppen geblazen. Daar sta je echt van te kijken. Zeker als die clubs tegen elkaar spelen. Ik heb zelf lange tijd de jeugd van LDWS getraind. Dat is moeilijk. Die gasten van een jaar of twaalf, dertien zijn onhandel baar. Daar ben ik nu dus maar mee gestopt Uitsmijters "Teun van Vliets benen! Echt waar, hij heeft de mooiste benen van alle coureurs. Gespierd, heel smal onderaan, met een goeie spierverdikking naar boven toe, met prachtige aders en spieren die blootliggen. Geen grammetje vet. De benen van Van Vliet, daar kijk ik dikwijls naar. Iede re coureur zegt het: als je achter Van Vliet rijdt, krijg je com plexen". 't Hek in "Heinze is al jaren de wande lende breigids van de NOS en als Mart nu ook van die gereformeer de wolletjes gaat dragen. Dat schept verwaaring". 'Ik hoop dat ik in het geval van een groot succes in Seoul straks bij de vliegtuigtrap niet wordt opgewacht door 'de stropdassen'. Dan zie ik me genoodzaakt wat rechtse hoeken uit te delen". ROTTERDAM.(GPD) Hoe tegenstrijdig het ook klinkt, voor Ger Lagendijk wordt het pas echt spannend als de rechter maandag over een week zou beslissen dat Toulon geen enkele aanspraak kan maken op Ajacied Johnny Bosman. Lagendijk zou dan wel winnaar zijn van het kort geding dat gister morgen voor de rechtbank in Rot terdam diende, maar hij kan er op rekenen dat 'directeur sportff Rol land Courbis van Toulon een boek je open zal doen over de 'dubieuze praktijken' van de zaakwaarnemer van Bosman. Die bleven gisteren goeddeels onbesproken, maar in het weekblad Nieuwe Revu gaf Courbis eerder deze week al een aardig beeld. Lagendijk, thans verbonden aan de spelersvakbond VVCS, maar voordien in dienst van de Stichting Arbeidszaken (SABV). zou voor zijn bemiddeling 100.000 dollar (200.000 gulden) hebben bedongen. Dit bedrag had hij, volgens Cour bis, ook van Anderlecht kunnen ontvangen. De SABV opereert met financiële steun van de overheid en is speciaal opgericht om de strijd met onbevoegde makelaars aan te binden. Medewerkers van de stich ting mogen alleen onkosten in re kening brengen. De zaak waar het uiteindelijk om ging. het al dan niet bestaan van bindende afspraken tussen Toulon enerzijds en Bosman/Lagendijk anderzijds, ontaardde in een wel- les-nietes-spelletje waarin partijen het eigenlijk maar over éen ding eens waren: (bijna) alles staat zwart op wit, maar getekend is er niets. Waar Toulon beweert al op 7 ok tober volledige overeenstemming te hebben bereikt met de door Bos man gemachtigde Lagendijk, houdt diens advocaat ,mr. Van Wersch, vol dat Lagendijk bij die gelegenheid alleen heeft gevraagd alle voorstellen op papier te zetten (in het Nederlands; hij beheerst de Franse taal onvoldoende), opdat de speler en hij de voors en tegens op hun gemak zouden kunnen afwe gen. Voorcontract Kort daarop had Lagendijk de vertaling inderdaad in huis en op 5 Quick Boys tegen Oranje LEIDEN Tot de tegenstanders van het Nederlands voetbalelftal in de aanloop naar het Europees kam pioenschap behoort ook Quick Boys. Op 7 juni speelt de Katwijkse zaterdag eersteklasser in Dus- seldorf een oefenduel tegen Oran je. november volgde nog een nader uitgewerkt stuk, waarboven Cour bis namens Toulon 'pre-contrat' (voorcontract) had laten tikken. De advocaat van Courbis. mr. Ja- cobsen Jensen noemde het een 'raamovereenkomst', maar volgens collega Van Wersch was het niet meer dan een voorstel, waarvan de vertaling bovendien op belangrijke punten afweek van het origineel. Daar werd Peter van de Rijt op aangekeken, een Amsterdamse voetballiefhebber en goede vriend van voormalig Ajax-coach Stefan Kovacs. die begin augustus het eer ste contact tussen Bosman en Tou lon legde en nadien voortdurend bij de zaak betrokken bleef. „Hij presenteerde zich als beedigd tolk." aldus mr. Van Wersch, „maar inmiddels is gebleken dat hij een bijzonder groot eigen belang had bij de overgang van Bosman naar Toulon. Zou de transfer doorgaan, dan kon hij bij die club trainer wor den." Van de Rijt, ter zitting aanwezig, ontkende dat niet. Toulon denkt op die manier het taalprobleem op te lossen, waarvoor Bosman en zijn vriendin vreesden." De 35-jarige Amsterdammer is in het bezit van het diploma Oefenmeester 3 en werkte als (hulp-)trainer bij Blauw Wit, TOB. KVV en Buitenveldert. „Een droom wordt werkelijkheid," zei hij in een recent krante-inter- view over zijn eventueel in dienst treden bij de ambitieuze Franse club. Als er iets op schrift moest wor den gesteld, schoot Van de Rijt La gendijk wel te hulp. Zo ook, toen Toulon begin februari wel eens wil de weten wanneer Bosman nu ein delijk zijn handtekening kwam zet ten. Dat was nog altijd niet gebeurd volgens mr. Jacobsen Jensen omdat de Ajacied zijn vertrek uit De Meer liever nog even stil wenste te houden („volstrekt begrijpelijk, gezien de publicitaire stormen rond Ajax in de daaraan vooraf gaande periode"), volgens collega Van Wersch omdat Bosman nog niet had besloten in welk land hij wilde gaan spelen. Donderslag Voor Courbis en de zijnen kwam de afzegging van Bosman eind maart „als een donderslag bij hel dere hemel." Voor hen staat als een paal boven water dat er aanbiedin gen van anderen (Anderlecht, KV Mechelen) in het spel zijn en Cour bis heeft zich dan ook al tot die clubs gewend met het dringend verzoek Bosmar ren. Dat wekte van Lagendijk c.s. en mr. Van Wersch vroeg de rechter gisteren dan ook Toulon op straffe van een dwangsom van eer) half mil joen te verbieden nog langer van de daken te schreeuwen, dat er een overeenkomst bestaat met Bos- Mr. Van Wersch vond de vorde ringen van Toulon 'van iedere grond ontbloot'. Namens de Fran sen had mr. Jacobsen Jensen de rechtbank gevraagd de voetballer te gelasten zich aan de overeen komst te houden (dwangsom 20.000 gulden per dag) en hem te verbieden na 1 juli voor een andere club dan Toulon uit te komen. Bij overtreding zou hij een miljoen gulden dienen te betalen. De laatste eis had de advocaat naar zijn zeggen kort voor de zitting be dacht. „Een brainwave voor de scheerspiegel" De uitspraak volgt op maandag 18 april. ADVERTENTIE Sponsor biedt tafeltennisster baan aan V.V. VALKEN '68 te Valkenburg vraagt voor het seizoen 88-89 een Jeugdtrainer voor de training van de A- en B-junioren op de ma. en wo. avond en de begeleiding op za. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de secr. A.Wassenburg Centuriedreef 12 2235 BS Valkenburg. LEIDEN - Mirjam Kloppenburg speelt met ingang van het nieuwe seizoen voor Scylla. Een opmerke lijke 'transfer' in de tafeltenniswe reld, want het liet zich aanvanke lijk aanzien dat de Lichtenvoordse. momenteel spelend voor Odion Gaanderen, zou kiezen voor Avan- ti. Dat is de club van haar olympi sche dubbelspelpartner Bettine Vriesekoop waarvoor zij boven dien Europese Cup-wedstrijden speelt. Dat Kloppenburg voor de Leidse club heeft gekozen heeft alles te maken met de aanwezigheid van geldschieter Comtest, met wie Scylla vanaf vorig jaar een spon sorovereenkomst heeft. Het Hoog- madese bedrijf in hoogwaardige computerapparatuur bood de tafel- ADVERTENTIE Sportcomplex "Kikkerpolder" Zondag a.s. aanvang 14.00 uur HOOFDKLASSE VONDELLAAN 80. 2332 AH LEIDEN TELEFOON 071-769313 Sportief 1&E3 Aktief tennisster een baan aan en die ont wikkeling leidde ertoe dat Klop penburg vanaf 1 juni aan Scylla is verbonden. De onderhandelingen tussen Kloppenburg en Scylla hebben enige maanden in beslag genomen Gistermorgen kwamen de partijen tot een definitief akkoord. Het is de bedoeling dat de deelneemster aan de Olympische Spelen in gezel schap van haarvriend in Leiden (of omgeving) komt wonen. Mirjam Kloppenburg zal voor het eerste mannenteam van de Leidse club uitkomen. Het aantrekken van Mirjam Kloppenburg is een facet van het pakket ambitieuze plannen dat Scylla gisteravond op tafel legde Een aan het begin van dit seizoen geformeerd Stichtingsbestuur moet de sportief enigszins in het slop geraakte vereniging weer in het zadel helpen. De club wordt daarbij echter gedwarsboomd door de gemeente Leiden, die de tafel tennisclub maar geen onderdak wil verschaffen. Diverse plannen voor een nieuwe accommodatie ver dwenen door allerlei redenen in de prullenbak. Het ziet er nu naar uit dat Scylla in de toekomst in een nieuw gebouw aan de Catarijne- straat, de plaats waar momenteel wordt gespeeld, gaat spelen. Om de ambitieuze plannen ten uitvoer te brengen heeft de Leidse club 'good-old' Wil van Zoelen (70) ver zocht om in het Stichtingsbestuur zitting te nemen. Hij gaat zich voor al bezig houden met de jeugdoplei ding. De komst van Kloppenburg naar Leiden zorgde bij de betrokkenen voor blije gezichten. "Spelen bij Scylla is voor mij in alle opzichten handig verklaarde de tafeltennis ster uit de Achterhoek. "Ik kan hier uitstekend trainen en bovendien ligt Hazerswoude om de hoek. Mocht ik daaraan behoefte hebben, dan kan ik altijd nog met Bettine trainen". Met Avanti is Kloppenburg door gedrongen tot de finale van de Eu ropa Cup. Het is nog onzeker of dat unieke samenwerkingsverband volgend seizoen wordt voortgezet. Sponsor Comtest staat in ieder ge val niet onwelwillend tegenover sa menwerking met Avanti. Mirjam Kloppenburg is verguld met haar nieuwe baan. Haar studie sociale wetenschappen heeft zij in middels opgegeven. "Er komt nog een leven na het tafeltennis. Met deze sport kun je nu eenmaal geen scheppen geld verdienen. Vandaar dat ik dit aanbod heb geaccep teerd. Ik ben er hartstikke blij Kloppenburg zal zich aanvanke lijk 20 uur per week voor het Hoog- madese bedrijf inzetten. Overigens treedt zij pas per 1 oktober, dus na de Spelen, in dienst van de Scyl- la-sponsor. "Er blijft dus tijd ge noeg over om te trainen. Maar als ik daaraan behoefte heb. mag ik lan ger werken". Vader Jan Kloppenburg zal zich ook in Leiden nadrukkelijk met zijn dochter bemoeien. Op verzoek van Mirjam neemt Jan Kloppen burg bij Scylla de coaching van zijn dochter voor rekening ROB ONDERWATER ZATERDAG 13.15-18.05 BBC 1 Grandstand" met o.m paarderennen (de Grand National Meeting in Aintree). 14.00-17.25 Did 1ARD-Sport extra. Met Davis-Cup tennis in FrankfurtWestduits- land-Denemarken (dubbelspel). 14.25-14.30 SCH: Voetbaluitslagen. 15 25-16.30 SKY: Motor Sports Special - Havoc: hoogte- en dieptepunten uit de motorsport van 1987. 15.30-17.30 SCH: Super Sport: met in het laatste uur NBA-basketball. 16.28-17.30 Ned 1 Indoor Voetbal Toer nooi: samenvattingen van de wedstri|den Belgie-Westduitsland en Nederland-En- geland 16.30-17.30 SKY International Motor Sports: met o.m. een reportage van de WK motorracen voor 250 en 500 cc in Su- zuka (Japan) 18.00-19.00 Did 1' Sportschau: met o.a. Bundesliga-voetbal. 18.15-18.20 BBC 1 Sport 19.25-20.00 Ned 2: Veronica Sport: met Sport Kort, voetbal (Nederlandse |eugd tegen Brazilië), ijshockey (Nederland- DDR) en boksen (Brazier-Blake). 19.30-19.45 Did 3: Sport im Westen 21.45-22.00 BBC 1: Sport 21.45-22.30 Ned 3 Studio Sport. 22 00-23 00 BBC 1 Match of the Day. Voetbal: de halve finale van FA-Cup. 22.10-23.25 Did 2" Das Aktuelle Sport- 22.20-22.35 BRT 1 Sport op Zaterdag. 23.00-23 15 BBC 1' Paarderennen: sa menvatting van de Grand National Meeting in Aintree. 23.35-01.40 BBC 2: US Master Golf- re portage van het Amerikaanse golftoer- ZONDAG 09.00-10 00 Did 1 ARD-Sport Golf Mas ters Toernooi in Augusta (Georgia) 13.20-14.00 BRT 2 Wielrennen - Parijs- Roubaix rechtstreekse reportage van de doortocht op de kasseienstrook van Arenberg 14.00-15.00 SKY: Transworld of Sport 14.00-16.00 Did 1ARD-Sport extra. Da- vis-Cup tennis in Frankfurt Westduits- land-Denemarken (derde enkelspel). 15.00-16.00 BBC 2 Rugby Special. 15.00-16.00 SCH: Motorraces. 15.00-17.15 Ned 3: Studio Sport: paar- desport (Worldcup springruiters in Go thenburg en wielrennen (Parijs-Rou- 15.00-18.00 BRT 2: Stadion met vanaf 15.30 uur wielrennen (Parijs-Roubaix) 16.00-17.00 SCH American College Football. 16.00-18.00 Did 2 Die Sport-Reportage beelden van het vierde enkelspel m het Daviscup enms (Westduitsland-Dene- marken). 17.05-18.05 Did 2 Die Sport-Reportage 17.35-17.45 Ned 3 Sportuitslagen. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau 19.00-20.00 Ned 3: Studio Sport. 19.30-19.45 Did 3 Sport im Westen. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 20.05-20.40 BRT 1Sportweekend. 20.30-20.35 SCH. Voetbaluitslagen. 22.00-01.00 SKY- The 1988 US Augusta Masters Golf: laatste dag van het golf- toernooi tn Georgia. 22.45-01 15 BBC 2: US Masters Golf re portage 23.20-01.30 Did 1 ARD-Sport extra mo torsport (Grote Prijs van de VS voor mo toren m de 250 cc klasse) en golf (Mas ters Toernooi in Augusta)

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13