Jeugdlonen bij overheid weer omlaag Nederland in Washington groter dan Japan FNV: metaal-cao uit impasse Vakbond wil hoger beroep tegen exportverbod Muiden Chemie SHUTTLE GELANCEERD 'Fuseren noodzaak voor Nederlandse verzekeraar' Géven alle keuken deurtjes zo'n klap als ze dicht gaan? r\ T[ I M\_ «BfflBE SieMatic Keukenplein Leiderdorp DONDERDAG 7 APRIL 1988 PAGINA 7 Bonden morrend akkoord DEN HAAG (ANP) De jeugdlonen bij de overheid gaan verder omlaag. Een ambtenaar krijgt voortaan pas bij 22 jaar (nu nog 21) het loon dat een volwassene in die functie krijgt, terwijl de jeugdlonen tot 22 jaar verder worden ge kort. Nu geldt per jaar een korting van 7,5 procent en dat wordt 10. De ambtenarenbonden hebben gisteren zeer tegen hun zin tijdens het ambtenarenoverleg in Den Haag met deze arbeidsvoorwaar den ingestemd, op voorwaarde dat jongeren die reeds op de ingangs datum van de maatregelen in over heidsdienst zijn, er buiten vallen. Minister van Dijk (binnenlandse zaken) zal zich nog beraden op deze voorwaarde, maar de bonden ver wachten dat hij ermee instemt. De bonden gaan het voorstel aan de le den voorleggen. Vooral de FNV- en CNV-bonden en het Ambtenaren- centrum verwachten nog wel enig verzet van de achterban. De bonden stonden voor de keu ze: instemmen met het nu voorlig gende compromis of Van Dijks voorstel afwijzen, waarna de minis ter het eenzijdig zou opleggen. Dat zou voor veel meer jonge ambtena ren slecht uitpakken omdat de jeuglonen van de 20.000 jonge amb tenaren die momenteel bij het rijk werken er dan ook aan zouden moeten geloven. Zij blijven nu bui ten schot. "Het beste uit twee kwa den", zo omschrijft FNV-onder- handelaar Sonneveld de nu onsta- ne situatie. "Je komt tot dit soort keuzes omdat er anders een beslis- Wall Street De aandelenkoersen op de effec tenbeurs van New York zijn giste ren fors omhoog gegaan. De Dow Jones-index van de dertig indus triële aandelen wist een stijging te boeken van maar liefst 64,15 pun ten en sloot op 2061,67 punten. De dolla-r ging iets omhoog en kwam uit op 1,8835 gulden. Reuzeorder Philips Medical Systems heeft van het inkoopbureau van het Westduitse leger opdracht gekre gen voor de levering van 400 mo biele röntgenapparaten voor ge bruik in veldhospitalen. Met de or der is 100 miljoen gulden gemoeid. Bovendien heeft de onderneming een optie op vervolgbestellingen. Snelle tusie Crédit Lyonnais Bank Neder land denkt de fusie met de Neder landse Crediet Bank (NCB) nog dit jaar te kunnen voltooien. In het vierde kwartaal zullen de twee ban ken via een juridische fusie geheel zijn samengegaan. Eind vorig jaar kocht Crédit Lyonnais de NCB van de Amerikaanse Chase Manhattan Bank. Mijlpaal In het kleine stadje Dale City, on geveer 60 kilometer ten zuiden van Washington heeft hamburgergi gant McDonald's het tienduizend ste restaurant in de wereld ge opend. Met ingang van volgende maand is Hongarije het vijftigste land waar McDonald's is vertegen woordigd. Mogen krijgt beursnotering LEIDEN (ANP) - Het Leidse biotechologischebedrijf Mo gen wordt op de beurs geno teerd. Bijna de helft van het ka pitaal wordt in de vorm van niet-royeerbare certificaten Mogen International (nominale waarde 2 gulden) op het niet-of- ficiële gedeelte van de parallel- markt van de Amdsterdamse effectenbeurs aangeboden. De onderneming, die zich toelegt op ontwikkeling en verbetering van veredelings- en produktie- processen in land- en tuinbouw door middel van genetische manipulatie en aanverwante biologische methodes, ziet daarin de eerste stap naar toe gang tot de openbare kapitaal markt. Tot dusverre heeft Mogen geen andere inkomsten gehad dan rente en overheidssubsi dies. Van 1985 tot 1987 heeft de onderneming een verlies van bijna 4,4 miljoen geleden. Alle aanloopkosten zijn gefinan cierd en leggen derhalve geen beslag op de toekomst. DEN HAAG (GPD) - Voordat Muiden Chemie massaontslagen kan overwegen moet het bedrijf in beroep gaan tegen de weigering van de exportvergunning voor le vering van explosieven aan Por tugal. "Als de zaakjes in orde zijn hoeven ze een uitspraak in een be roepsprocedure niet te vrezen. Als het niet in orde is? Dan zijn ze niet alleen Economische Zaken aan het belazeren, maar ook de werkne mers. Door met dubieuze praktij ken de werkgelegenheid in de waagschaal te stellen. Dan hebben ze duidelijk een probleem met De woordvoerder van de Indus- triebond-FNV heeft een duidelijk advies aan de Nederlandse explo- sievenfabriek Muiden Chemie bv, dat de directie binnenkort ook schriftelijk zal bereiken. De kruit fabriek in Muiden, met vestigingen in Ouderkerk aan den Amstel en het Friese Kollum, kondigde giste ren aan 120 arbeidsplaatsen te wil len schrappen. Dit na een weige ring van de overheid om een ver gunning te verlenen voor de export van een grote partij explosieven naar Portugal. Het ministerie van economische zaken heeft 'het sterke vermoeden' dat Portugal alleen een tussensta tion is voor uiteindelijke levering aan Iran of Irak. In Nederland en de meeste andere westerse landen is levering van strategische goede ren aan landen in oorlog of in span- ningsgebieden verbiedt. En daar vallen "ingrediënten voor projec tielen", zoals een woordvoerder van Economische Zaken (EZ) de goederen omschrijft, zeker onder. Als de eindbestemming inder daad NAVO- en EG-partner Por tugal is dan is er in feite niets aan de hand. Dan kan de directie van Muiden Chemie (binnen dertig da gen) in beroep gaan tegen de wei gering van EZ bij het College van Beroep voor het Bedrijfsleven. Dat zou er toe kunnen leiden dat de overheid de toestemming voor de export alsnog moet geven. Ware het niet dat ook de officier van justitie in Amsterdam nog be zig is met een onderzoek naar de bestemming van eerdere exporten van de kruitfabriek, waarvoor wel mogelijk ten onrechte een ex portvergunning is afgegeven. Voor de leveringen van zogenaamd 'rookzwak kruit' aan Iran moet het bedrijf nog voor de Amsterdamse rechtbank verschijnen. De juridi sche verwikkelingen van een straf zaak en een beroep bij het College tegelijkertijd zijn nauwelijks meer Door eerdere aanwijzingen van doorvoer van de produkten van Muiden Chemie naar oorlogvoe- sing valt die nadelig is voor ieder een. Dan maar door de bocht en kiezen voor het minst slechte", zo zei hij. Van Dijk en de bonden kwamen overeen dat de opbrengst van de maatregel (21 miljoen in het eerste jaar en in volgende jaren 145 mil joen) gebruikt zal worden voor meer werk voor jongeren bij de overheid. De minister meent dat de jeugdlonen omlaag kunnen, omdat die gunstiger liggen dan in het be drijfsleven. Aanvankelijk wilde Van Dijk dit geld gebruiken om een toeslag voor onregelmatigheid (TOD) te betalen, maar de ambtenarenbon den willen daar 52 miljoen gulden voor gebruiken die nog over is van de arbeidsvoorwaarden voor dit en vorig jaar. Of dat genoeg is voor het plan van de bonden voor hogere TOD wordt nu nagerekend op het ministerie van binnenlandse za ken. .Van Dijk en de bonden dreigen binnenkort te botsen over een voorstel van de minister voor pres tatiebeloning. Ambtenaren kun nen een toeslag krijgen van 3 pro cent (laagste schalen) tot 15 pro- cent (hoogste schalen). De hogere .ambtenaren van de CMHA voelen er wel voor, mits er een goed beoor delingssysteem komt. De andere centrales wijzen de voorstellen in hun huidige vorm vrijwel zeker af. De CNV-ambtenaren willen alleen maar akkoord gaan als er een gelijk percentage voor iedereen gaat gel den. De bonden willen bovendien dat het geld voor deze operatie niet uit de middelen voor arbeidsvoor waarden in de komende jaren wordt geput. AMSTERDAM - J.A.H. Schellen (Vereniging Am sterdam Zuidoost), G. Worm (Vereniging Streekver voer Ondernemingen), minister Smit-Kroes (verkeer en waterstaat) en M. van der Vlist (wethouder Amster dam) heffen het glas bij het officiële startsein voor het shuttle-project: een nieuwe vorm van openbaar ver voer die de automobilist een snel, comfortabel en be taalbaar alternatief voor woon-werkverkeer moet bie den. Het project is een initiatief van een aantal streekver- voerondernemingen en zal voorlopig voor een proefpe riode van twee jaar d raaien. Maandag gaan de eerste bussen van de dienst rijden op de trajecten van Alphen aan den Rijn, Amsterdam Bos en LommerAlmere Stad en Almere Buiten naar Amsterdam Zuidoost. Het is de bedoeling in de loop van dit jaar totaal 26 bussen vanuit diverse plaatsen het forensenverkeer naar Zuidoost zullen verzorgen. Als alles goed gaat zullen ook in de rest van de randstad shuttle-bussen worden ingezet. Verkeer en Waterstaat heeft voor de proefperiode een bedrag van twee miljoen gulden bijgedragen aan het project, omdat het initiatief past in het kader van het 'mobiliteitsscenario' van het ministerie. Het voor- doel van de nieuwe busdienst is een poging bijdrage ie leveren aan het fileprobleem. (foto ANP) UTRECHT (ANP) - De industrie bond FNV wil dat de werkgevers in de metaal- en elektrotechnische in dustrie het overleg over een nieu we cao voor de 200.000 werkne mers hervatten. De bond vraagt de werkgeversorganisatie voor de groot-metaal FME in een brief weer met de bonden aan de onder handelingstafel te gaan zitten om te proberen uit de impasse te ko men. Wil dat lukken dan moet wel het eindbod van de werkgevers dat inmiddels door de leden van de FN V-bond is afgewezen van ta fel. "Anders heeft verder ónder- handelen geen zin", aldus een woordvoerder van de Industrie bond FNV. De cao-onderhandelingen in de metaalindustrie, de grootste indus triële cao in ons land, liepen begin maart vast. Breekpunten waren de verlenging van de regeling voor vervroegd uittreden, in de metaal industrie SUM geheten, en de wens van de werkgevers om de da gelijks arbeidsduur zo nodig met een uur te verlengen tot 9,5 zonder dat de vakbonden er aan te pas ko- wilde tot nu toe de SUM-regeling slechts met twee jaar verlengen. De FNV-bond wil naar vijf jaar. De werkgevers willen in een tweejari ge cao 1 procent loonsverhoging in april en nog eens 1 procent in janu ari 1989. De FNV-bond wil in een eenjarige cao 1,5 procent loonsver hoging per 1 januari 1988. Verder omvat het eindbod van de werkge vers een extra vakantiedag in 1989 en een experiment met deeltijd-vut vanaf 60 jaar. De leden van de Industriebond FNV vonden het eindbod van de werkgevers weliswaar onder de maat maar ze meenden ook dat het nog te vroeg is voor acties. Eerst moeten de vakbondsonderhande- raars nog eens proberen er met pra ten uit te komen. Bij de Industrie- en Voedings bond CNV is de ledenraadpleging pas half april afgerond, maar daar geven de tot nu toe gehouden le denvergaderingen hetzelfde beeld: eerst nog eens praten en daarna pas is de tijd rijp om zich over acties te gaan buigen, zo liet een woordvoer der van de CNV-bond weten. Als de onderhandelingen weer worden hervat dan gebeurt dat op zijn vroegst pas half april. De werk-. geversvereniging FME wil pas rea geren op de standpunten van de vakbeweging als die allemaal be kend zijn. Vooralsnog handhaven de werkgevers hun eindbod van 3 maart, aldus de woordvoerder van de FME. Bod Reesink ZUTPHEN (ANP) - De techni sche groothandel Reesink in Zut- phen ziet vooralsnog af van een bod op de kapitaalgoederenhandel Landré Glinderman in Diemen. Hoewel Reesink meent dat samen gaan een goede zaak is voor aan deelhouders en alle andere bij Lan dré betrokkenen, heeft zij kennis genomen van het standpunt van Landré dat "een openbaar bod op de aandelen niet zal worden onder steund". Reesink heeft daarop be sloten Landré niet tot de overne ming te dwingen door een bod. Reesink kwam 21 maart met de mededeling dat zij een bod op Lan dré wilde uitbrengen. Landré Glinderman is voor 35 procent in handen van de Nederlandse Parti cipatiemaatschappij en voor 5 pro cent in die van de investerings- groep Noro. WASHINGTON "Ze hebben daar zo veel geld, dat ze gewoon niet weten wat ze ermee moeten doen". Zo werd onlangs de Ameri kaanse beleggingsdeskundige Neil Kennedy geciteerd in het zaken- tijdschrift Regardie's over Neder land. Kennedy mocht in Regardie's uitleggen hoe het komt dat het juist Nederlanders zijn die momenteel zoveel onroerend goed in Washing ton kopen. door Henk Dam Dat is bijna onopgemerkt ge gaan. Toen vorig jaar een Japanse investeringsgroep een paar panden in de binnenstad van Washington aankocht, stonden de kranten ge lijk vol ervan, en riepen publici- teitsbewuste Congresleden teksten als: "Ze kopen het hele land op. Daar moeten we iets tegen doen". Maar vrijwel niemand in Was hington realiseerde zich toentertijd dat de 'stille, conversatieve' inves teerders uit ons land heel wat meer onroerend goed ih Amerika's hoofdstad bezitten dan de Japan van ten minste 750 miljoen dollar (1400 miljoen gulden). Japan heeft voor hooguit 500 miljoen aan bezit tingen uitstaan. Alleen de Britten hebben meer geïnvesteerd: met meer dan 1 miljard dollar aan on roerend goed zijn ze Washington's grootste buitenlandse huisbaas. Maar het was weer een Neder landse investeerder, Dutch Invest ment Holding Corporation (DIHC), die vorig jaar het misschien wel meest belangrijke stuk onroerend goed kocht dat er in Washington in lange tijd op de markt is geweest. DIHC nam toen voor 50 procent, oftewel 110 miljoen dollar, deel aan de aankoop van het Market Square project. Het gaat om een stuk grond waarop kantoorgebouwen en winkels verrijzen. Ook die bouw wordt door DIHC gefinancierd, en de totale belegging kan daardoor een waarde van zeker 260 miljoen dollar gaan belopen. Het unieke van Market Square is de ligging. Het ligt aan ééfi van Washington's doorgaande levens aders, Pennsylvania Avenue, er gens tussen de twee grote machts centra van de Amerikaanse poli tiek, het Witte Huis en het Capitol, in. Om Regardie's hyperbolen te ci teren: "Market Square is mogelijk een van de beste onroerend goed investeringen op deze aarde. In Washington bevindt zich een deel van het meest begeerlijke onroe rend goed op deze planeet; en Pennsylvania Avenue Ameri ka's hoofdstraat is het meest prestigieuze adres". DIHC werkt met het kapitaal van één van de grote Nederlandse pen sioenfondsen, de PGGM van de ge zondheidszorg. Om even bij Was hington te blijven: met Nederlands kapitaal werkende bedrijven als Buvermo Properties, Amprovest, Savage Fogarty Companies en Royal Dutch Shell bezitten ook ka pitale panden. Die zitten steevast op gunstige adressen als 15-de Straat, M-straat en 19-de Straat, al lemaal in het hart van wat, met op nieuw enige Amerikaanse overdrij ving, wel de hoofdstad van het vrije Westen wordt genoemd. Geen wonder dat Regardie's zich zo verbaasde over de 'nijvere, spaarzame, conservatieve en voor zichtige' Nederlanders die, als je even niet oplet, niet alleen je kan toorgebouw maar desnoods de he le straat waaraan het pand ligt op kopen. Alsof het om een spelletje Monopoly ging. Die verbazing gaat nog heel wat verder als men nagaat hoe veel Ne derlandse bedrijven en instellin gen in de Verenigde Staten investe ren. Want ook dan blijken de Ne derlanders, opnieuw na de Britten, de gretigste kopers te zijn. Eind vorig jaar bedroeg de totale waarde van Nederlandse investe ringen in Amerika zeker 52 miljard dollar. Ter vergelijking: dat is on geveer tweederde deel van de tota le Nederlandse landsbegroting. De Britten kwamen daar zoals gezegd bovenuit met ongeveer 60 miljard dollar. Maar Nederlanders hebben drie keer zo veel in de VS geïnves teerd als de Westduitsers, twee keer zoveel als de Japanners, en aanzienlijk meer dan andere Eu ropese landen. Eind 1986 bedroegen de totale Nederlandse investeringen in de VS nog 43 miljard dollar. Daarvan was 14,7 miljard in industriële be drijven gestopt, 5,4 miljard in han delsbedrijven, 2,6 miljard in onroe rend goed, 2,5 miljard in verzeke ringen en 1,7 miljard dollar in ban ken. Als verklaring voor deze Neder landse belangstelling wordt ge zegd dat er inderdaad veel geld over is in ons land. Alleen al de pen sioenfondsen hebben volgens som mige schattingen zo'n 400 miljard gulden te beleggen. Grote Neder landse bedrijven als Philips en Shell en de grote banken behoren ook tot de belangrijke investeer ders. Dat daarbij naar het buitenland wordt gekeken heeft mede te ma ken met het feit dat ons land, als grondstofarme en kleine natie, al tijd al een sterke internationale ori ëntatie heeft gehad. Bovendien is Nederland gewoon te klein voor de enorme geldstuwmeren van dé pensioenfondsen. Amerika is een aantrekkelijk land voor beleggingen omdat de sterk gedaalde dollar het goedkoop gemaakt. Verder ontwikkelt de Amerikaanse economie zich nog steeds gunstig. Want ondanks alle doem-verhalen over de Ameri kaanse reus die door z'n knieën aan het zakken is, over een natie in ver val, groeit de economie in de VS maar door. Vorige maand werd bekend, dat de Amerikaanse economie in 1987 met 4,8 procent was gegroeid. Ter vergelijking: West-Duitsland haal de niet meer dan 1,7 procent en Ne derland krap 1 procent. De werk loosheid is in Amerika laag (5 pro cent), de export stijgt snel, de pro- duktiviteit neemt met 5 procent per jaar toe. Dat zijn allemaal cijfers die in vesteerders aanspreken. Daar komt dan nog bij, om een in Was hington opererende Nederlandse zakenman te citeren, "dat er in Amerika minder wordt gezeurd". Er zijn minder overheidsbemoeie nissen, minder zorgen om sociale paragrafen, kortom: een vrijere economie dan in Europa. rende landen, wordt het bedrijf al een jaar extra in de gaten gehouden door de Economische Controle Dienst van het ministerie van EZ. Een recente levering van Muiden aan Griekenland werd tot op de plaats van bestemming gecontro leerd en bevestigd door Griekse autoriteiten. Door de omvang van de partij voor Portugal, waarvoor nu een exportvergunning is aange vraagd en geweigerd, is het minis terie nog sterker gealarmeerd ge raakt. Dat er diverse mogelijkheden zijn voor het vinden van sluipwe gen voor levering van oorlogsmate- rieel aan oorlogvoerende landen of een land als Zuidafrika dat door een wapenembargo van de Vere nigde Naties is getroffen, hebben enkele strafprocessen van de afge lopen jaren geleerd. De levering van nachtkijkers aan Irak door 01- delft ('De Oude Delft') leidde tot een veroordeling. Ook de wapenge- leidingssystemen van Hollandse Signaal Apparaten (een dochteron derneming van Philips) kwamen meermaals in opspraak. Voor Muiden Chemie zijn de pro blemen door de weigering van de laatste poging tot export vooral van financiële aard en kunnen ze gevolgen hebben voor de werkge legenheid. Bij de bonden is aange kondigd dat 120 van de 360 banen zullen moeten verdwijnen. Terwijl het een bedrijf voor 50 procent in handen is (en uit strategische over wegingen'blijft) van dezelfde over heid die de exportvergunning wei gert. Van de Nederlandse overheid is echter geen reddende actie ten be hoeve van de werkgelegenheid te verwachten. Het naar voren schui ven van defensieorders zou hoog uit tijdelijk uitstel betekenen, zo wordt in defensiekringen aangeno- de 24 miljoen gulden. Het bestuur gaat er vanuit dat de koers van de dollar in 1988 gemiddeld onder die van vorig jaar zal liggen. De beurskrach heeft AMEV, dat 6 tot 7 procent van zijn beleggingen in aandelen heeft zitten, zo'n 250 miljoen gulden gekost. Maar daar is, na de koersstijgingen, inmiddels weer 100 miljoen bijgekomen. Na de krach heeft AMEV overigens aandelen bijgekocht. Het totaal be legd vermogen bedraagt ongeveer 24 miljard gulden. Het concern had eind vorig jaar 11.147 mensen in dienst tegen 10.876 een jaar daar voor. In Nederland werken 3479 (vorig jaar 3401) r AMSTERDAM (GPD/ANP) - Na tionale of internationale fusies zijn voor Nederlandse verzekeraars een noodzaak. Met uitzondering van Nationale Nederlanden zijn de ver zekeringsmaatschappijen allemaal betrekkelijk bescheiden van om vang, zo zei de voorzitter van de Raad van Bestuur van het verzeke ringsconcern AMEV, mr. F. Roos, gisteren bij de presentatie van de Europese jaarcijfers. Een moeilijk heid is dat er nog wel een erg lange weg te gaan is naar een harmonise ring van de wetgevingen. Amev wordt wel gedoodverfd als fusie kandidaat, maar het bestuur weet van niets en spreekt van de 'ge ruchtenmachine'. Roos en zijn medebestuurslid F. Smit zeiden wel dat zij niet graag zouden zien dat beschermingscon structies nu al stevig op de helling gaan. AMEV is via preferente aan delen ten dele beschermd tegen onvriendelijke overnemingen, maar heeft de mogelijkheid om nog meer preferente aandelen uit te zetten. Óver de voorstellen van de beurs om een aantal bescher mende maatregelen af te schaffen, moet nog gepraat worden. "We zien wel", aldus Smit. De winst van AMEV is vorig jaar met 9,6 procent gedaald van 322,5 tot 291,7 miljoen gulden. Er wordt een onveranderd dividend voorge steld van 2,55 gulden. Het bestuur denkt dat de resulta ten in Nederland dit jaar ongeveer gelijk blijven aan die van 1987. De uitkomst van het ziekteverzeke ringsbedrijf in Amerika, een be langrijke activiteit van AMEV, zijn echter nog moeilijk te voorspellen. Vorig jaar daalde het totale be drijfsresultaat in de Verenigde Sta ten met 74 procent van 77 tot 16 miljoen gulden. Gezien de bestaan de onzekerheden vindt het AMEV- bestuur het nu nog te vroeg om een verwachting voor dit jaar uit te spreken. "We hopen dat het beter gaat, maar verder zeg ik niets", al dus bestuursvoorzitter Roos. De lagere dollarkoers heeft in 1987 een negatieve invloed op de winstontwikkeling gehad van rond Braks maakt snel plan om pijn bij boer te verlichten DEN HAAG (ANP) - Minister Braks van landbouw en visserij heeft met het Landbouwschap af gesproken dat er binnen een maand een programma moet ko men voor onder meer het braakleg- gen van landbouwgrond, een vut regeling, milieu-investeringen, be- drijfsverbetering en grote innova- tieprojekten. In mei moet het pro gramma definitief worden inge vuld. In het geregeld overleg dat het Landbouwschap gisteren heeft ge had met de bewindsman heeft de laatste nog geen bedragen ge noemd, die hij voor een dergelijk programma wil uittrekken. Braks heeft al wel een door het schap eer der gevraagde investeringspremie van 35 procent en meer geld voor administratieve ruilverkaveling als irreëel van de hand gewezen. Voor het programma is in ieder geval 100 miljoen gulden beschikbaar. Door uitvoering van verschillende door de Tweede Kamer aangenomen moties zou het bedrag kunnen op lopen 270 miljoen gulden. Het Landbouwschap heeft berekend dat voor diverse maatregelen 287 miljoen gulden nodig is. ADVERTENTIE Ook in z'n details geeft een SieMatic keu ken u het rijke gevoel het mooiste en beste te hebben gekozen. Zo hebben SieMatic keukenkasten een uniek sluitprofiel waarmee de deurtjes fluisterzacht en stof- dicht worden gesloten. Een echte SieMatic, inclusief basisapparatuur, kost u minstens 6.000 gulden. Er zijn goedkopere keukens dan die u in onze showroom ziet. Maar als u goed gaat vergelijken... 't Liefst een SieMatic. Binnen 5 dagen kookklaar! -v II s Safe?,- inkl. nooDCjr inkl, tegelwerk SieMatic keukqnplein Leiderdorp kan uw nieuwe keu ken kookklaar leveren. Hoeft u niet te zorgen voor loodgieter elektricien tegelzetter en overige vak mensen. En als u zelf uw nieuwe keuken wilt plaatsen, kunt u rekenen op onze instrukties en adviezen. Zonodig bij u thuis! Meubelplein 9 (Ie etage Mijnders meubelen) Leiderdorp. Tel. 071-412615

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 7