Gunstige loting voor basketballers Oranje Club Brugge klopt Espanol NATUURLIJK, U KUNT WÊÊR'NMAANDJE WACHTEN... Verrassende zege voor Suykerbuyk Mechelen favoriet in Leiderdorp Sijbrands profiteert van fout Van Aalten Msnm DONDERDAG 7 APRIL 1988 lüili 111 illiül PAGINA 19 Groot-Brittannië grootste concurrent GENT (GPD/ANP) De nationale basketbalploeg heeft goede vooruitzichten door te dringen tot de finale-poule van het pré-Olympisch toernooi, dat van 28 juni tot en met 10 juli in Nederland wordt gehouden. De équipe van coach Ruud Harrewijn werd gisteren tij dens de loting in Gent ingedeeld in poule A met Spanje, Zweden, Groot-Brittannië en Ier land. In het Nederlandse kamp, dat tij dens de rustdag tussen de halve en hele finale van het Europa Cup I- toernooi in de Flora Expohallen in Gent was opgeslagen, overheerste tevredenheid met het lotingsresul taat. Niet dat iemand in het om vangrijke gezelschap de illusie koesterde dat de ploeg van bonds coach Ruud Harrewijn nu ineens een kans had om Seoul te halen (dat is slechts de eerste drie van het toernooi gegeven), maar dat is ook nooit het uitgangspunt geweest. Het bereiken van de eindronde van het toernooi, waarin de beste twee landen van alle vier de poules el kaar treffen, is echter wel een reëe- le mogelijkheid geworden. „Het kan natuurlijk altijd beter, maar over het algemeen ben ik wel tevreden", vond Harrewijn. „Van Ierland en Zweden moet je win nen, anders moet je helemaal geen pretenties hebben om verder te ko men. Alles draait straks om de wedstrijd tegen Groot-Brittannië. Voor die ploeg had ik liever Noor wegen of Zwitserland gehad". Groot-Brittannië is inderdaad veruit de sterkste van de vier ploe gen, die als 'vierderangs' basket balnatie de gewogen loting ingin gen. De FIBA baseerde zich daar bij op de magere resultaten in het verleden en (logisch) niet op de po tentiële kwaliteit van de ploeg die straks op het POT zal verschijnen. De goede contacten tussen het' organisatie-comité en de FIBA le verde een aantal niet onaantrekke lijke resultaten op. Zo kreeg de or ganisatie niet alleen het recht om zelf te bepalen op welke locatie de verschillende poules gespeeld zou den worden, maar ook in welke volgorde de ploegen elkaar zouden tegenkomen. Nadat de loting ver richt was, volgde er dan ook koortsachtig overleg tussen Harre- wijn, Heger en Rob Tuin, coördina tor van het organisatie-comité, al vorens h'et definitieve speelschema bekend werd gemaakt. Vanwege de goede ervaringen die de Nederlandse ploeg bij eerde re gelegenheden met het Groning se publiek opdeed (en de slechte met het Amsterdamse), werd be sloten voor de Martinihal als thuis haven van Oranje. Coach en spe lers gaven de voorkeur aan Am sterdam. Harrewijn: „We hebben begrip voor de argumenten van de organisatie, de beslissing is geno men en we zullen er niet meer over Zuidhoek en Bouckaert in Oranje-selectie LEIDEN De regio-zaalvoetbal lers Ed Zuidhoek (Menken) en Wim Bouckaert (Bax) zijn gisteren door bondcoach Ron Groenewoud toegevoegd aan de selectie van het Nederlands team. Met een groep van 18 spelers, onder wie Mario Fa- ber, Hans van Leeuwen en Jeffrey Forée wordt een oefenstage afge werkt voor de .komende wereld kampioenschappen van 1989. Morgenavond worden in sport hal De Gaasbak in Voorhout de halve finales gehouden van de top- zaalvoetballiga. Om half negen ko men landskampioen Kras Boys uit Volendam en het Dordtse Ceverbo tegen elkaar uit. Een uur later speelt gastheer Bax tegen FC Com- des uit Eindhoven. ■o De finale van de strijd om de Leidse zaalvoetbalbeker wordt op maandag 11 april verspeeld in de Katwijkse sporthal Cleijn Duin. Om acht uur speelt Bax tegen het Leidse Sloos Sport. Geen primeur voor Neptunus ROTTERDAM (ANP) - De Cu baanse primeur van de honkbal club Neptunus lijkt niet door te gaan. Het bestuur van de hoofd klasser betwijfelt of achtervanger Ferero en korte stop Prestano voor het begin van de competitie in Ne derland zullen arriveren. Dat heeft teambegeleider Jan van der Sande gisteravond bevestigd. Neptunus maakte vorig jaar be kend de twee Cubanen te hebben ingelijfd. De contacten waren ge legd tijdens het Havenstedentoer- nooi, dat voor de tweede achtereen volgende keer een overwinning op leverde voor het team van Havana. DIOK ronde verder LEIDEN DIOK heeft zich gister avond ten koste van stadgenoot LSRG geplaatst voor de kwartfina les van de strijd om de nationale rugbybeker. DIOK droogde de een klasse lager uitkomende studenten met maar liefst 62-10 af. Ad Huis man en Gideon van der Born na men beiden drie tries voor hun re kening, door concentratieverlies bij de blauwgelen konden Ruud Dijker en Paul Westhof laat in de wedstrijd tegenscoren voor LSRG. Bij het vaststellen van het speel schema had de bondscoach een grotere vinger in de pap. Harre- wijn: „Als je begint met de wed strijd tegen Spanje en een rustdag, heb je kans dat je er na twee dagen al uitligt. Nu weten we voor de sleutelwedstrijd tegen Groot-Brit tannië precies hoe we ervoor staan". In Gent ontmoet Europees titel houder Tracer Milaan vanavond Maccabi Tel Aviv, in een herhaling van de EC-eindstrijd van vorig jaar. Beide teams wonnen enigszins ver rassend hun halve finalewedstrijd. Milaan versloeg het favoriete Aris Thessaloniki (87-82), Maccabi kwam op een identieke score uit te gen Partizan Belgrado. De loting gal' het volgende resul- Groep A (Groningen): Spanje, Ne derland, Zweden, Groot-Brittannië, Ierland Groep B (Arnhem): Italië, West-Duitsland. Finland, Turkije, De nemarken Groep' C (Den Bosch): Joe goslavië, Griekenland, Israel, Noor wegen Groep D (Amsterdam): Sov jetunie, Frankrijk, Polen, Zwitser- LEIDERDORP Racing Mechelen geldt vandaag als grootste kanshebber voor de eindzege in het internationale McDonald's basketbaltoernooi van Leiderdorp. Hoewel de Belgen gistermiddag in de voorronde-wedstrijd tegen het Zweedse Sanda bijzonder slor dig acteerden, kwam de plaat sing voor de halve finales van vanochtend niet in gevaar: 107- 92. Organisator Leiderdorp stel de eveneens haar kandidatuur voor de eindstrijd. Nadat dins dag Birmingham al aan de kant was geschoven, werd gisteren in de andermaal goed gevulde sportzaal 'Op Dreef met ruim verschil gewonnen van PAOD Thessaloniki: 111-77. De jeug dige Grieken komen lengte en kracht tekort om in dit uitgele zen gezelschap hun spel in het spoor te krijgen. En in tegen stelling tot de door twee neder lagen eveneens tot de strijd om de vijfde plaats verbannen Zweden, leggen de Grieken zich al snel bij de feiten neer. Sanda verdiende een beter lot dan de vroegtijdige uitscha keling. Technisch kwamen de Scandinaviërs echter te kort te gen de beter geprepareerde Joegoslaven van Slovan Ljubl jana (99-93) en vechtlust alleen bleek niet voldoende om het op de drie internationals Lam- brechts, De Boech en Frans drijvende Mechelen te ver slaan. De Belgen hadden eerder al weinig problemen gehad met Slovan (97-79). dat de strijd vooral onder de basket verloor. Mechelen moet het in de hal ve finale opnemen tegen Bir mingham, dat in de poulë de tweede plaats achter Leider dorp veiligstelde door met 90- 74 van PAOD te winnen. „De Engelsen spelen te weinig als team om voor de Belgen een se rieuze bedreiging te vormen", oordeelde Leiderdorp-coach Rein Paulides. Zijn eigen ploeg gaf hij slechts vijftig percent kans om de finale te halen. „De jongens hebben het in eigen hand, maar dan moeten ze niet gaan stappen. Anders zie ik ons nog verliezen van Slovan", al dus de bezorgde coach. Leider dorp heeft het eigen toernooi in 1984 voor het laatst gewonnen. HANS JACOBS DEN HAAG (ANP/SID) - Tien jaar na het debuut in de UEFA-be- kerfinale heeft Club Brugge een riant uitzicht op een tweede optre den. De club van trainer Houwaart versloeg gisteravond in het uitver kochte Olympia-stadion (30.000) Espanol met 2-0. De Belgen profi teerden van twee kapitale blunders van de Spaanse libero Gallart. Drie minuten voor de rust sloeg aan voerder Ceulemans toe, een kwar tier voor het einde passeerde de on fortuinlijke Gallart, in het nauw ge bracht door Ceulemans, met een lob zijn eigen doelman Melendez. Club Brugge had tegen de Cata lanen voortdurend het initiatief. Espanol stelde zich zeer behou dend op en speelde constant met acht, negen man in de eigen defen sie. De Brugse ploeg wist aanvan kelijk geen raad met die over macht. Pas na 25 minuten volgde dë eerste gevaarlijke actie, maar Leo Vanderelst trof de lat. Na het doelpunt van Ceulemans (1-0) na een voorzet van Brylle en een mis ser van Gallart nam Espanol meer risico. Het bracht de Deense inter national Lauridzen als extra aan valler in het veld en was bij vlagen bijzonder gevaarlijk voor het doel van doelman Van der Walle. Gallart trof van afstand de lat, alvo rens hij Club Brugge aan de droom-uitslag van 2-0 hielp. „Hier van had ik gedroomd", zei een ge lukkige Houwaart. „Twee doel punten voor, geen tegen. Laat die Spanjaarden in Barcelona maar ko- Een Westduitse club haalt in alle gevallen de finale. Leverkusen nam in het onderonsje tegen Wer- der Bremen een kleine voorsprong (1-0). Voorstopper Reinhardt trof van afstand in de 60e minuut de roos, nadat libero Sauer van Wer- der de bal slecht wegwerkte. Voor en na het doelpunt was Werder voor 15.000 toeschouwers de beste ploeg. De koploper in de Bundesli- ga controleerde de wedstrijd, kreeg handenvol kansen, maar hielp die op naieve wijze om zeep. Werder verloor niet alleen op punten, maar ook Borowka en Neubarth voor de return. Beide steunpilaren liepen in Leverkusen tegen de tweede ge le kaart op. VOETBAL Sonny Silooy, die uit komt voor Racing Ciub de Paris, heeft dinsdag een ernstige blessure aan zijn linker jukbeen opgelopen. In de bekerwedstrijd tegen Creteil werd de oud-Ajacied in zijn gezicht geraakt door zijn Marokkaanse ploeggenoot Krimau, toen hij een laag ingeschoten bal wilde weg- koppen. Silooy werd van het veld gedragen en overgebracht naar een ziekenhuis in Parijs. Jose Gallcrt in actie voor Espanol. De onfortuinlijke Spaiijaard had e belangrijk aandeel in de treffers van tegenstander Club Brugge, (foto PUTTEN (ANP) - Oud-wereld kampioen Ton Sijbrands heeft in de tiende ronde van het toernooi om het Nederlands damkam pioenschap alleen de leiding ge nomen. Sijbrands kwam zelf niet verder dan remise tegen Hendrik van der Zee, maar mede-koplo per Geert van Aalten verloor ver rassend van Jannes van der Wal. De Groninger is weer volledig terug in de race om de drie be schikbare plaatsen voor de we reldtitelstrijd, maar moet dan nog wel vijf voor hem staande mede-kandidaten passeren. Want, door overwinningen van Rob Clerc, Gerard Jansen en de remise van Auke Scholma, kwam dit trio naast Van Aalten en Van der Zee op de gedeelde tweede plaats. De spanning in Putten is drie ronden voor het einde danig op gevoerd. Dat kwam mede door het grote aantal fouten dat in de ze ronde werd gemaakt. Zo kwam Van Aalten goed uit de opening tegen Van der Wal, maar misrekende zich in het midden spel. Door een afwikkeling meende hij een schijf voor te ko men. Beide spelers kregen ech ter een voorpost en plotseling stond Van Aalten nadelig omdat zijn berekening met klopte. Van der Wal zette onmiddellijk een aanval via het centrum in en dwong fraai de winst af. De voor het wereldtiteltoer- nooi al geplaatste Clerc mocht over geluk niet klagen. Nadat de Hagenaar in een licht betere po sitie een combinatie van Anton Schotanus over het hoofd had gezien, raakten beide spelers het spoor bijster. Clerc meende door een damcombinatie te kunnen doorbreken en deed dat ook. Maar kon dat alleen doen omdat Schotanus vergat een meer-slag te nemen. De op deze wijze tot stand gekomen zege is zeker de meest merkwaardige van dit toernooi. Koploper Sijbrands moest zich weer tevreden stellen met de puntendeling. De Voorste naar had na de openingsfase stra tegisch voordeel tegen Van der Zee die voortdurend attent moest blijven op een sluitende defensie. De op remise mikken de Fries vond een heel vernufti ge verdediging. In de tijdnoodfa se maakte hij het zichzelf nog moeilijk door een minder alerte voortzetting. Maar het voordeel voor Sijbrands was niet voldoen de voor de winst. ADVERTENTIE Wie slim is koopt meteen een lot. Want ook deze maand zijn zo'n 2 miljoen loten. Verdeeld over3 trekkingen. Alles bij elkaar tot het half miljoen. Eerste trek- king volgende week woensdag. ieèr dan 1 miljoen prijzen te winnen tegenover n 33 miljoen gulden aan prijzen. Van een tientje MÉÉR KANS IN DE STAATSLOTERIJ Tirnman boekt winst op Sax BRUSSEL (ANP) Jan Timman heeft zijn score in het eerste schaaktoernooi, meetellend voor de wereldbeker, weer op vijftig procent gebracht. Met wit versloeg hij gisteren in de vijfde ronde in Brussel de Hongaar Sax. De Am sterdammer raakte een half punt kwijt. De Rus Vaganjan keerde spoorslags naar huis na het bericht dat zijn broer in Jerewan was over leden. Volgens het reglement wordt het toernooi voortgezet met zeventien spelers. De gespeelde partijen van Vaganjan, remises te gen Tal, Portisch, Beljavski en Timman, tellen niet mee voor de einduitslag. Het treurige nieuws werd tijdens de speeluren naar de achtergrond gedrukt door de opwindende ge beurtenissen in de partij tussen Beljavski en Karpov. Met wit be haalde Beljavski in een Catalaan een onberispelijke overwinning. Door zijn fraaie zege klom Beljavs ki naar de tweede plaats met 3 uit 4, een half achter koploper Speel man. De Brit speelde een vlakke re mise tegen de Joegoslaaf Nikolic. Timman wiste zijn verlies tegen Kortsjnoi uit door Sax te verslaan. De Hongaar toonde lef met zijn keuze voor een variant van het da- me-indisch, waarin Timman meer dan goed thuis is. ALTO DE IBARDIN (ANP) - De in Spaanse dienst rijdende Luc Suykerbuyk heeft gisteren het complete klassement in de Ronde van Baskenland op zijn kop gezet. De 24-jarige coureur uit Nispen so leerde in de derde etappe, een berg rit over 147 kilometer van Durango naar Alto de Ibardin, naar de over winning. De machtsgreep van Suyker buyk, inmiddels aan zijn tweede seizoen als beroepsrenner bezig, kwam als een complete verrassing. De kenners rekenden in de konin- ginnerit, met vier flinke beklim mingen en de aankomst op de top van Alto de Ibardin, op een zege van de als favoriet gestarte Sean Kelly. In de neergutsende regen reed de 24-jarige Suykerbuyk in de laatste dertig kilometer, waarin drie bergen waren opgenomen, met Delgado naar de koplopers toe. Vlak voor de laatste klim. die vier kilometer duurde, ontvluchtte de renner uit Nispen in Brabant het kleine groepje. Delgado kon het tempo in de groep achtervolgers niet volgen en haakte af. Op de flanken van Alto de Ibar din groeide de voorsprong van Suykerbuyk gestaag. De lange klim leverde uiteindelijk een voor delige marge van 41 seconden op. Kelly was de rapste sprinter van het groepje, dat na hem finishte. Breukink werd derde. Rolf Gólz, de drager van de leiderstrui, kon de klimmers niet volgen. De West duitser moest bijna twee minuten aan de ritwinnaar toegeven en ver speelde daardoor de leiding in het klassement aan Suykerbuyk. Morgen wordt de Ronde van Baskenland besloten met een berg- tijdrit over 8,3 kilometer. Suyker buyk staat bekend als een redelijk tijdrijder, zodat hij in staat moet worden geacht zijn grootste succes uit zijn nog jonge loopbaan binnen te halen. EUROPA CUP i Steaua Bukarest (Roe) - Benfica (Por) 0-0. Scheidsrechter: Tritschler (WDI), toeschouwers: 35.000. Geel: Dito (Benfica) Real Madrid (Spa) - PSV (Ned) 1-1 (1-1)5. San chez 1-0 (strafschop), 20. Linskens 1-1. Scheids rechter' Courtney; toeschouwers: 95.500 (uitver kocht). Gele kaart. Van Aerle en Kieft (beiden PSV). Real Madrid: Buyo; Chendo, Tendillo, Sanchis en Camacho (71, Gallego); Michel, Martin Va zquez, Jankovic (66. Llorente) en Gordillo; Butra- gueno en Sanchez. PSV: Van Breukelen; Gerets, Koeman, Nielsen en Heintze; Van Aerle, Vanenburg, Linskens en Lerby; Kieft en Arnesen (30. Janssen). EUROPA CUP II Olympique Marseille (Fra) - Ajax (Ned) 0-3 (0- 2), 12. Rob Witschge 0-1, 42. Rob Witschge 0-2, 89. Bergkamp 0-3. Scheidsrechter: Igna (Roe). Toeschouwers: 45.000. Gele kaarten: Schollen (Ajax) en Domergue (Olympique). Olympique Marseille: Bell; Fall (Diallo), Le Roux (Mura), Lowitz en Domergue; Förster, Giresse, Genghini en Pele; Papin en Allofs. Ajax: Menzo; Blind, Larsson, Wouters en Verlaat; Scholten, Winter en Mühren; Van 't Schip, Bos man (Bergkamp) en Rob Witschge. KV Mechelen (Bel) - Atalanta Bergamo (Ita) 2- 1 (1-1). 7. Ohana 1-0, 8. Strömberg 1-1, 83. Den Boer 2-1. Scheidsrechter: Soriano Aladrin (Spa),' Club Brugge (Bel) - Espanol (Spa) 2-0 (1-0). 42. Ceulemans 1-0, 74. Gallart 2-0 (eigen doel). Scheidsrechter: D'Elia (Ita), toeschouwers: 30.000. Geel' Rosenthal (Club Brugge), Angel (Espanol). Leverkusen (WDI) - Werder Bremen (WDI) 1 -0 (0-0). 60. Reinhardt 1-0. Scheidsrechter: Germa- nakos (Gri), toeschouwers: 15.000. Geel: Seckler (Leverkusen), Borowka, Neubarth (Werder) TOTO 13A Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto 9.41 f vangt. Tweede prijs: 32 winnaars, die el ontvangen. Derde prijs: 235 winnaars. 66,70 ontvangen. Het winnend nummei ferspel was 50 94 74. Een deelnemer ha fers goed en ontvangt 100.000 gulden. WERELDBEKER Vijfde ronde: Nogueiras (Cub) - Winants (Bel) 1-0, Tal (Sov) - Salov (Sov) 1/2-1/2, Portisch (Hon) - Andersson (Zwe) 1/2-1/2, Beljavski (Sov) - Kar pov (Sov) 1-0, Timman (Ned) - Sax (Hon) 1-0, Sokolov (Sov) - Seirawan (VSt) 1/2-1/2, Ljuboje- vic (Joe) - Kortsjnoi (Zwi) 1/2-1/2, Speelman (GBr) - Nikolic (Joe) 1/2-1/2, Nunn (GBr) vrij. Stand na vijf ronden (met tussen haakjes het aan tal gespeelde partijen): 1. Speelman 3 1/2 punt (5), 2. Beljavski 3 (4), 3. Kortsjnoi, Ljubojevic, Sa lov 3 (5), 6. Portisch, Tal 2 1/2 (4), 8. Karpov, An dersson, Nogueiras 21 /2 (5), 11Timman, Nunn 2 (4), 13. Nikolic, Seirawan, Sokolov 2 (5). 16. Sax. Winants 1 (5). NK IN PUTTEN Tiende ronde: Van Leeuwen - Scholma 1-1, Sij brands - Van der Zee 1-1, Van Aalten - Van der Wal 0-2, Jansen - Wesselink 2-0, Vermin - Heus- dens 2-0, Van den Borst - Stokkel 1 -1Schotanus -Clerc0-2. Stand: 1. Si|brands 13punten, 2. Van Aalten, Clerc, Jansen en Scholma en Van der Zee 12,7. Van der Wal 11,8. Stokkel en Vermin 10,9. Heusdens 9, 11. Van Leeuwen 8, 12. Schotanus en Wesselink 7, 14. Van den Borst 5. Vrouwen Zevende ronde: Graas - Otten 2-0, Poepjes - An- dries 2-0, Polman - Wanders 2-0, Van Lith - Rijnd- ertse 2-0, Schouten - Janssen 1 -1Stand: 1Van Lith 14 punten, 2. Poepjes en Polman 10,4. Otten 9, 5. Graas 8, 6. Rijndertse en Wanders 5, 8. An- dries 4, 9. Schouten 3,10. Janssen 2. EK FLYING DUTCHMAN Uitslag tweede race: 1. Batzil (WDI), 2. Hartman (Noo), 3. Borowski (ODI), 15. Koning/Schelling (Ned). Derde race: 1. Sela (Isr), 2. Etten (WDI), 3. Bollen (Noo), 10. Koning/Schelling Stand na drie wedstrijden: 1Batzil 11 punten, 2. Bollen 28,7,3. Doreste (Spa) 29,0, 6. Koning/Schelling 58,0. RONDE BASKENLAND Derde etappe: 1Suykerbuyk (Ned) 147 kilometer in 3 uur, 49 minuten en 56 seconden, 2. Kelly (Ier) op 41 seconden, 3. Breukink (Ned), 4. Gorospe (Spa), 5. Pino (Spa). 6. Lejarreta (Spa) allen in de zelfde tijd als Kelly, 7. Delgado (Spa) 0.52, 8. Munoz (Spa) 1.07,9, Earley (Ier) 1.35,10. Fuente (Spa) z.t., 21Winnen (Ned) 3.20., 35. Van Passel (Ned) 4.47, 37. Van Wijk (Ned) z.t., 40. Arntz (Ned) 5,35, 44. Poels (Ned) 8.25, 71. Steven- haagen (Ned) 15.22, 79. Freuler z.t., 87. Ducrot (Ned) 17.03, 99. Maassen (Ned), 103. Theunisse (Ned) allen in dezelfde tijd als Ducrot. Suykerbuyk 13.29.09, 2. Kelly op 0.41,3. Gorospe z.t., Pinoz.t., 5. Lejar- leta z.t., 6. Breukink z.t., 7. Delgado 0.52, 8. Munoz 1.07, 9. Fuerte 1.35, 10. Gólz 1.46, 15. RONDE NEDERSAKSEN Derde etappe: 1Sienders (Ned) 164 km in 3 uur, 40 minuten en 36 seconden. 2. Hennig (ODI), 3. Malecek (Tsj), 4. Spruch (Pol), 5. Bodyk (Pol), 6. Capelle (Fra), 7. Wüller (WDI), 8. Lom (Tsj), 9. Schippel (WDI), 10. Günsler (WDI), 17. Teuben (Ned), 25. Rademakers (Ned), 41. Knuvers (Ned), 48. De Vries (Ned), 86. Van Boeijen (Ned) allen in dezelfde tijd als f' Algemeen klassement' 1 Blochwitz (ODI) 10.13.19, 2. Jaskula (Pol) op 0.12, 3. Meier (ODI) 0.12, 4. Liese (ODI) 0.19, 5. Berndt (ODI) 0.19, 6 Moerde (Sov) 0.20, 7. Bodyk (Pol) 0.25, 8. An dersson (Zwe) 0.25, 9. Tammesaloe (Sov) 0.26, 10. Lyson (Tsj) 0.26, 30. Rademakers 0.43, 32. Knuvers z.t., 50. De Vries 0.5152. Sienders 0.54, 68. Van Boeijen 1.03, 87. Teuben 1.46. DUINDIGT Eerste koers, 2000 m 1. Concorde (R. Heynen) 2.41,9 - 2.21.0, 2. Bajazet W, 3. Cora de Bloom- erd. Niet gestart. Checkmate, Beta Bond. Toto: winnend 1,70. plaats 1,10, 1,60, 1,50, koppel 7,60, trio 24,10. Tweede koers, 2000 m: 1. Berlinette Duke (T. de Mol) 2.42,2 - 1.21,1, 2. Count of Holland, 3. Ce real. Niet gestart: Aldfaers Dream, Barry Rijn stroom, Anouk V. Toto: winnend 11,60, plaats 5,70, 2,40, koppel 7,60, trio 75,80. Derde koers, 2000 m: 1. Yllucy (C. Knipscheer) 2.43.2 -1.21,6, 2. Another Express, 3. Zucht For- tuna. Niet gestart: Wevillon Nora. Toto: winnend 8,80, plaats 6,90, 1,40, koppel 8,10, trio 103,70. Vierde koers, 1800 m: 1. Give Me Jewels (F. Po- chta) 2.02,9, 2. Sallyman, 3. Nasib Baik. Toto: winnend 3,10, plaats 1,60, 2,00, koppel 4,20, trio 14,20. Vijfde koers, 1609 m: 1Meadowbranch Clara (A. Mollema) 2.07,4 - 1.19,2, 2. Bitonto Mendel, 3. Camil Buitenzorg. Toto: winnend 1,80, plaats 1,20,1,60. koppel 2,00, trio 11,10. Zesde koers. 2520 m 1 Zus van Ysvink (J. Pool) 3.28.7 -1.22,8,2. Zapata, 3. Adonis Sickinga. To to: winnend 2,30, plaats 1,20 1,80 1,70, koppel 12,70, trio 110,40. Zevende koers. 2150 m 1. My Mabel (Mej. A. de Heer) 2.22,7, 2. Wortwell, 3. Boxberger Juwel, Toto: winnend 15,60, plaats 5,40 4,40, koppel 45,70, trio 452,40. Achtste koers, 2000 m 1Breeze (A. van Brede- rode) 2.39,4 -1,19,7,2. Bastille, 3. Albert Cathari- na. Niet gestart: Zodijan. Toto: winnend 2,70, plaats 1,10 1,30 1,90, koppel 8,70, trio 59,80. Negende koers, 2000 m: 1Zisja M (S. Woudstra) 2.37.3 - 1.18,7, 2. Taxcoh A, 3. Ygor Peterhof. Niet gestart: Massie's Prize. Toto: winnend 2,10, plaats 1,40 5,40, koppel 26,10, trio 92,60. Evento. Toto: 1,90, koppel 10,10, trio 84,30. Omzet totalisator: 343.659,00. Lemond niet in Parij s-Ronbaix BRUSSEL (Rtr) - De Amerikaan Greg Lemond start zondag niet in Franse klassieker Parijs - Roubaix. De wielrenner uit de ploeg van Jan Gisbers, die maandag in de eerste etappe van de Ronde van Basken land afstapte, is nog niet helemaal hersteld van een enkelblessure. Volgens Geert Noppe, de fysiothe rapeut van Lemond, is de Franse klassieker te gevaarlijk voor een rentree. „Parijs - Roubaix is een risicovol le koers. Een te snelle rentree kan gevolgen hebben voor de rest van zijn seizoen", verklaarde Noppe. De Amerikaan blesseerde zijn en kel onlangs tijdens een rit in Harel- beke. De -onfortuinlijke coureur vertrok maandag vanuit Spanje naar zijn woonplaats Marke in Bel gië, waar hij momenteel twee tot drie uur per dag traint. Weer titel Van Lith AMSTERDAM (ANP) - De 22-jari- ge Karen van Lith heeft zich giste ren voor de derde achtereenvol gende keer verzekerd van de Ne derlandse damtitel. Door een over winning op Esther Rijndertse in een inspannende partij van ruim vijf uur handhaafde Van Lith haar honderd-procentsscore. Van Lith heeft een voorsprong van vier pun ten op Iepie Poepjes en Petra Pol- Squash-toernooi LEIDEN In het komend week einde worden in het Dekker-ten- niscentrum de open Warmondsche squashkampioenschappen gehou den. Bovendien wordt op zaterdag avond om 16.00 uur een A-d'ubbel- demonstratie gespeeld tussen de koppels Peter Noordhuis/Brian Witherden en Ronald Permentier- /Marcel Snieders. De finales van het toernooi worden zondag tussen 15.00 en 17.00 uur afgewerkt. Wedstrijd Swift LEIDEN Zondag worden op het parcours van wielervereniging Swift districtswedstrijden gehou den om de Casba Trofee. Om 10.00 uur komen de nieuwelingen en vrouwen aan de start voor een rit over 40 km. De liefhebbers (11.15 uur) en junioren en veteranen (12.45 uur) rijden 50 km. Als sluit stuk staat om half drie een wed strijd voor amateurs over 70 km op het programma.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19