srsjy 'Het zal een heksentoer worden' Olympique Marseille, het speeltje van Bernard Tapie 'Er wordt alleen gekletst over randverschijnselen' 'We hebben niets te verbergen' Zeilers in de achterhoede UEFA vraagt Koeman om opheldering Van 't Schip ergert zich aan 'praathuis' Ajax Kassa voor Olympique Corrector Lerby moet PSV in Madrid overeind houden Beenhakker gunt PSV kijkje in de keuken van Real WOENSDAG 6 APRIL 1988 PAGINA 17 Johannes Nicolaas van 't Schip, roepnaam Johnny. Geboren op 30 december 1963 in Fort Saint John, British Colombia, Canada. Vond in de zomer van 1976 via het Amstel- veenseNFC onderdak bij Ajax. De buteerde op 6 december 1981 tegen Haarlem in Ajax 1, vierde vijfjaar later zijn interlanddebuut. Wordt in Franse kranten 'Le Big Boss' van Ajax genoemd en schat de kan sen van de Amsterdammers tegen Olympique Marseille, wellicht te gen beter weten in, hoog in. Noemt zichzelf een ras-Ajacied en tekende onlangs voor drie jaar bij. Is een Cruijff-adept, aanvoerder, rechter- of linkerspits. Of niet? „Ik speel het liefst op het mid denveld, dat is geen geheim. Ik heb dat Hulshoff ook duidelijk laten weten. Dat gekleef aan die zijlijn, daar voel ik niet zoveel meer voor. Ik wil meer bij het spel betrokken worden, denk ook dat ik daar rijp voor ben. Bij het Nederlands elftal speel ik sinds die oefeninterland tegen Spanje linksbuiten. Nee, te gen Michels heb ik daar nooit wat over gezegd. Ik ben veel te blij dat ik erbij zit. Michels zal het echter met me eens zijn dat het niet m'n plekkie voor de toekomst is". „Ik denk ook dat ik door m'n po sitie momenteel nauwelijks inte ressant ben voor buitenlandse clubs. Welke Europese topper speelt er nou nog met een rechts- of linksbuiten? Middenvelders liggen veel beter in de markt. Misschien heeft het gebrek aan belangstelling ook te maken met het feit dat ik al vrij vroeg in het seizoen voor Ajax koos. Dat kan je uitleggen als een keuze voor zekerheid ja. Ik had-zelf een sterke voorkeur voor een twee jarig contract, maar daar ging Ajax niet mee akkoord". Buitenland „Natuurlijk, het buitenland, dat zal er ooit eens van komen. Hoop ik tenminste. Ik heb daar gelukkig de tijd ook nog voor. De ambiance in Spanje, Italië, Frankrijk in minde re mate, spreekt me geweldig aan. Volle stadions, spannende compe tities, heerlijk. Neem Frankrijk. Het ene jaar doet Paris Saint Ger main mee om het kampioenschap, het jaar daarop staan ze op degra deren. Zulke verrassingen mis ik in Nederland". Het debuut van Johnny van 't Schip bij Ajax viel in 1981 tijdens de eerste regeerperiode van Kurt Linder in De Meer, samen met de rentree van zijn leermeester Johan Cruijff. Later noemde Cruijff hem ooit, in potentie, de beste spelbepa ler van de lage landen. Die kwalifi catie heeft de Amsterdammer, als achtjarige met zijn ouders vanuit Feyenoord wil Maitin van Rooijen ROTTERDAM (GPD) - De be heerraad van Feyenoord heeft Mar tin van Rooijen gevraagd zitting te nemen in het stichtingsbestuur. Hij zou daarin de functie krijgen van vice-voorzitter. De oud-staats secretaris van financiën in het ka binet Den Uyl is enkele jaren voor zitter geweest van het inmiddels opgeheven Budget Bewakings In stituut (BBI). Van Rooijen, top functionaris bij Shell, heeft enkele dagen bedenktijd gevraagd. Als hij ja zegt, is de formatie van het uit ze ven man bestaande stichtingsbe stuur rond. Canada naar Nederland gekomen, nog niet waar kunnen maken. Zelf wijt Van 't Schip het aan zijn geïsoleerde positie in het elftal. An deren stellen dat een internationale doorbraak voor hem te hoog is ge grepen? en ergeren zich aan zijn, schijnbaar van Cruijff afgekeken maniertjes. Zeker is dat sterke mo menten afgewisseld worden door koddig gepruts. Wordt Johnny ooit John? „Ik kan beter, dat is duidelijk. Toch blijf ik, ook als ik een slechte dag heb, praten in het veld. Aanwij zingen geven, dat beschouw ik als een deel van mijn taak, ook al gaat het soms ten koste van mijn eigen spel. Als aanvoerder van Ajax mag je in het veld niet alleen met jezelf bezig zijn, dan moetje ook anderen kunnen inspireren, zeker als de ploeg zo jong is als de onze. Toen Johan me die band omdeed, wilde hij me meer verantwoordelijk heidsgevoel bijbrengen. Marco (van Basten - red.) werd ook aan voerder toen-ie 22 was. Johan had ook voor Mühren of Spelbos kun nen kiezen, maar dat deed-ie be wust niet". Cruijff „Ik mis Cruijff, wij allemaal trou wens. De eerste weken na zijn ver trek kwam de vrijheid, want zo be schouwden we het, ons ten goede. Sommige spelers leefden op toen de druk wat minder werd. Je kon echter wachten op de terugval en die is nu ook gekomen. Het wordt tijd dat we, in en buiten het veld, weer terugkeren naar de principes die Cruijff ons geleerd heeft". De Amsterdamse patiënt, via FC Dundalk, Hamburger SV en Young Boys in de halve finales be land en dank zij het tweede elftal nog kanshebber in de vaderlandse bekercompetitie, heeft volgens Van 't Schip dringend hoogwaardi ge medicamenten nodig. „Wij zijn, in vergelijking met vorig seizoen, hard hollend in kwaliteit achteruit gegaan. Het scheelt denk ik een procent of vijftig. Dat is niet niks nee. Als Ajax een Europese top club wil zijn, moet er op heel korte termijn wat gebeuren. Zeker als Bosman vertrekt, zal het bestuur moeten investeren. En dan niet in middelmatige spelers, maar in kan jers, minstens twee. Van Loen? Ach, het is niet aan mij om daar een oordeel over te geven. Hij schopt er ieder jaar wel een zootje in, maar of het nou een typische Ajax-speler „Ajax staat toch voor flair, voor bluf, voor avontuurlijk en aanval lend voetbal. Zo'n Mare Degryse van Club Brugge, die zou perfect bij ons passen. Die heeft lef, durft iets te ondernemen. Moeten wij te gen Olympique ook doen. Gewoon de aanval zoeken. Wat zijn zij nou meer dan wij? Veel spelers van naam ja, maar een team? Die gas ten staan zesde in de Franse com petitie, dat zegt wat. En wij zijn echt niet zo'n kleuterklasje als Olympique denkt. Dit is voor Ajax de kans om het seizoen nog wat glans te geven". Met Michel, Jankovic, Gordillo en Vasquez, aangevuld met het bril jante aanvalsduo Sanchez-Butra- gueno, heeft de illustere Spaanse club in aanvallend opzicht, op pa pier althans, meer te bieden dan het naar de Europese top lonkende PSV. Toch zegt dat niet alles. „Het zal een heksentoer worden", weet Lerby al op voorhand, „om Real te verslaan. Maar alles beter dan een halve finale in Boekarest om half vier in de middag. Hier past alles, dit is echt Europa-Cup. Na deze twee wedstrijden weten we meteen waar we staan. Als we verliezen is er niks aan de hand en kunnen we daar volgend jaar profijt van trek ken". Roofbouw Voor Sóren Lerby staat er van avond in Madrid en over veertien dagen in Eindhoven echter meer op het spel dan een plaats in de fi nale eind mei in Stuttgart. Hij weet dat zelf donders goed, de geslepen manier waarop hij het onderwerp probeert te omzeilen bevestigt dat MARSEILLE (GPD) - Bernard Tapie heeft zich een nieuw doel ge steld: in recordtijd per boot de At lantische Oceaan oversteken. In de haven van Marseille ligt de 'Pho- cea' klaar om uit te varen. Het wachten is op gunstige weersom standigheden. Mogelijk valt het avontuur van de excentrieke multi miljonair uit Parijs samen met de return van de halve finale in het Europa-Cup-II-toernooi tussen 'zijn' Olympique Marseille en Ajax, over twee weken in Amsterdam. Maar Tapie zal de recordpoging er niet om uitstellen. „Ik kan op dat moment beter bij de club gemist worden dan op de boot". Om de beelden van het duel in de betonnen bak van directeur Otto slechts. Als echter de term 'roof bouw' valt en daarmee het hoge woord eruit is, speelt Lerby niet langer verstoppertje. Eerst heet het nog dat het hem „geen reet interes seert" dat de kenners „enige sleet" bespeuren, na een lange stilte over en weer kruipt hij uit de verdedi ging. „Jullie vergeten kennelijk dat ik 30 ben en geen 22 meer", verdedigt hij zijn zuinige manier van spelen in de vaderlandse competitie. „Van een dertiger hoef je niet te ver wachten dat hij anderhalf uur op en neer over het veld rent". De 63-voudige international ont kent echter niet dat de Nederland se 'padvinderscompetitie' in zijn voordeel werkt, Lerby noemt het evenwel een fabel dat hij fysiek aan het eind van zijn latijn is. „Dat gold misschien voor het eerste half jaar bij PSV, nu heb ik het gevoel dat ik nog makkelijk twee jaar op dit ni veau meekan. Als ik tenminste geen grote blessures krijg. Natuur lijk, ik ben in de loop der jaren wat verstandiger gaan voetballen. Ik ben niet meer die wilde hond die op alles af rent. Ik ben echter fit ge noeg om mee te gaan in die strijd, neem dat nou maar van mij aan". „Als ik over twee jaar stop, kan ik in elk geal van mezelf zeggen dat ik er heb uitgehaald wat erin zat. Daar heb je wat geluk bij nodig. Ik heb altijd goede clubs gehad, ik heb op een EK en een WK gespeeld en speel straks nog een EK. Ik mag dus absoluut niet mopperen, want ik heb een mooie carrière gehad". Leider De bij Ajax tot een vedette ge kweekte middenvelder werd vori ge zomer door PSV voor ettelijke miljoenen overgenomen van AS Monaco. In Eindhoven zagen ze in hem de grote gangmaker, de leider, die PSV dichter bij de Europese top moet brengen. Qua resultaat lukte dat tot nu toe vrij aardig, qua uitstraling viel ook Lerby thuis te gen Bordeaux door de mand en slaagde hij er niet in de "valse span ning" (citaat Hiddink) van de ploeg weg te nemen. Tegen Real Madrid zijn aller ogen andermaal op hem gevestigd. Of hij dat nu wil of niet. „Voor mij is het belangrijk dat de ploeg goed draait, niet of Lerby uit blinkt". Hij schuift onhandig op de stoel heen en weer en verslikt zich bijna in de cola. „Waarom noemt ie dereen mij toch steeds weer de lei der. Dat ben ik helemaal niet. Ik ben wie ik ben, niemand anders. In Duitsland hadden ze daar ook een handje van. Daar heette het altijd: jij bent de chef. Dat is toch allemaal onzin. Jij bent dit en jij bent dat, wat koop ik daar nou voor. Daar kom je als ploeg toch niet verder mee. Het gaat erom hoe de ploeg in Roffel toch te kunnen aanschou wen, heeft de dynamische veerti ger een telescoop op zijn peperdu re schuit laten installeren. „Want om de uitslag via de telefoon te ver nemen lijkt me vreselijk". In het Stade Velodrome (capaciteit 56.300 toeschouwers) zit de man van het jaar in 1986 - vóór de coureur Alain Prost en premier Jacques Chirac - vanavond uiteraard wel op de tri bune. Op 12 april 1986 werd Bernard Tapie eigenaar/president van Olympique Marseille, dat twee jaar eerder was teruggekeerd in de hoogste Franse afdeling, na er in 1980 uit te zijn gedegradeerd. Ci taat na zijn machtsovername: „Ik weet niets van voetbal, maar alles van zaken doen". En een ander ci taat: „Een voetbaclub moet geleid worden als een onderneming". Tapie geldt immers als een mees terbrein op vele fronten. Zijn stra tegie is even simpel als succesvol. Hij koopt noodlijdende bedrijven op en maakt ze in recordtijd weer rendabel. Zijn komeetachtige car rière begon in 1977 toen hij voor het symbolische bedrag van ëën franc eigenaar werd van een failliete drukkerij. Tegenwoordig heeft hij meer dan 120 bedrijven in 30 lan den die hij per privé-jet bezoekt. Tapie schreef een boek met de toepasselijke titel 'Gagner' (win nen) dat, hoe kan het ook anders, de ene herdruk na de andere be leefde. Hij presenteerde een uiterst populair tv-programma, 'Ambi- ADVERTENTIE Waterpolowedstrijd Zijl L.G.B.-D.Z.V. Marlens donderdag 7 april zwembad de Zijl 21.15 uur u aangeboden door: GRAFISCH TEKSTVERWERKJNGSBUWO r# Joop Baighouwt H Lage R.,n<J.jk 36 - 2315 JV LeOen II tel 071-224753-»a«:07l.222056 elkaar past, of je goed met elkaar overweg kunt. Dat is het geval bij PSV en dat bepaalt het succes. De rest is onbelangrijk". De feiten bij PSV stellen hem in het gelijk. Unaniem prijzen de spe lers de enorme eensgezindheid, de pijler van het Brabantse succes. Vooral in dat opzicht heeft hij in het jaar Monaco leergeld betaald. „Daar heb ik ook geleerd datje niet altijd je zin kunt doordrijven en dat je met geduld en overleg te werk moet gaan om iets voor elkaar te krijgen. Dat was ik niet gewend. Bij Ajax en Bayern was ik gewend om meteen te rammen als iets mij niet beviel. Dat ging altijd goed. Dat heb ik ook in Monaco gepro beerd, maar dat kon daar niet. Monaco was in elk geval niet mijn wereld. Eigenlijk was het gewoon een waardeloos jaar". Wakker De overstap naar PSV maakte voor hem alles goed, zowel sportief als Financieel. „Met de kerst waren we al kampioen en hadden we nog geen punt verspeeld. Dat is onge hoord maar ook uniek, hoe je ook over de Nederlandse competitie mag denken. De basis daarvoor is gelegd in Turkije, met die neder laag tegen Galatasaray. Daar zijn we met z'n allen wakker geworden. Dat het na de winterstop wat min der ging, is eigenlijk logisch. Wie je ook hoorde, iedereen liep toen al te zeiken over die twee wedstrijden tegen Real Madrid. Toen ging het in de competitie niet meer zoals het hoort. Gewoon omdat de concen tratie en de scherpte wat wegvie len. Desondanks zijn we er nog aar dig goed doorheen gekomen, verlo ren we alleen van Feyenoord en zit ten we nog steeds in de beker. Wat wil je als club nog meer?.". PALMA DE MALLORCA (ANP) - De Spanjaard Luis Doreste heeft gisteren voor de kust van Palma de Mallorca de eerste race van de strijd om het Europees kampioen schap zeilen in de Flying Dutch- man-klasse gewonnen. De Neder landse deelnemers speelden door een matige start geen rol van bete kenis. Henry Koning werd met Hans Schelling zestiende. Sjaak Haakman en Guido Alkemade ein digden op de 32ste plaats. Voor de Nederlanders is de Europese titel strijd een van de kwalificatiewed strijden voor de Olympische Zo merspelen in Seoul. Bernard. Tapie. (archieffoto gpd) tions' en slaagde er in een winnen de wielerformatie op de been te brengen, La Vie Claire, dat al twee maal de Ronde van Frankrijk op haar naam schreef (Hinault in '85, Lemond in^86). Maar niet alles wat Tapie aan raakt verandert als bij toverslag in goud. Want ondanks de ruim dertig miljoen gulden die hij tot dusver in Olympique pompte is de club nog ver verwijderd van de Europese top, die de zakenmagnaat bij zijn entree voor ogen had. Na de 2-0-ne- derlaag van afgelopen zaterdag te gen Auxerre is het 'speltje' van Ta pie in de Franse competitie zelfs te ruggevallen naar de zesde plaats. In het bekertoernooi werd het en kele weken geleden al uitgescha keld door de tweedeklasser Bastia. Direct nadat Tapie bij Olympi que aan het bewind was gekomen, stelde hij Michel Hidalgo aan als technisch directeur. De vroegere Franse bondscoach, die met de 'Haantjes' Europees kampioen was geworden in 1984, nam zijn vroege re assistent Gerard Banide mee naar de havenstad. Het drieman schap hield onmiddellijk grote schoonmaak. Van de huidige selec tie ontkwam alleen keeper Joseph- Antoine Bell aan de bezem die met orkaankracht door de spelersstal werd gehaald. Maar ondanks de miljoenenaan kopen als Klaus Allofs, Karl-Heinz Förster, Jean-Pierre Papin, Willi am Ayache, Alain Giresse en Ber nard Genghini zijn grote successen vooralsnog uitgebleven. Wel steeg het gemiddelde toeschouwersaan tal vorig seizoen van 10.000 naar ruim 30.000 en eindigde Olympi que toen in de competitie als twee de achter Girondins Bordeaux, waarmee PSV onlangs afrekende. Bovendien bereikte het de nationa le bekerfinale, waarin Bordeaux te sterk bleek. BERN (RTR) - De Europese Voet bal Unie (UEFA) heeft Ronald Koeman om opheldering gevraagd over zijn recente uitspraken in het blad Sport International. Dat is gis teren op het hoofdkwartier van de UEFA in Bern bekend gemaakt. De PSV'er baarde voor opzien door in het bewuste artikel onder meer een zware overtreding van clubge noot Hans Gillhaus tegen midden velder Jean Tigana tijdens de Europacupwedstrijd PSV - Bor deaux van enkele weken geleden 'klasse' te noemen. PSV strafte Koeman naar aanleiding van deze kwestie met een schorsing voor één duel (afgelopen zaterdag miste hij de thuiswedstrijd tegen Haar lem) en een boete van 10.000 gul den omdat hij zichzelf en de club in discrediet had gebracht. WOENSDAG 16.40-17.30 BRT 1: Speel op Sport: met voetbal. 18.15-18.55 Ned 2: De Heilige Koe. 20.00-21.45 BRT 2: Rechtstreeks ver slag van de voetbalwedstrijd KV Meche- len-Atalanta Bergamo of van de wedstrijd Club Brugge-Espanol (onder voorbe houd). 20.35-21.00 Ned 3: Olympique Mar- seille-Ajax. 21.00-21.45 Ned 3: Real Madrid-PSV. 21.45-22.00 Ned 3: Olympique Mar- seille-Ajax. 22.00-22 45 Ned 3 Real Madrid-PSV. 22 10-23.10 Did 2: Die Sporl-Reporia- ge: verslag van het Europa-Cupvoetbal - halve finale, eerste wedstri|den. 22.35-23.35 SCH Super Sport. 22.55-23.00 SKY: Snow Report: sneeuwberichten voor skiërs. 23.00-00.00 SKY: International Motor Sports '88: met o.a. een reportage van de WK motorracen voor 250 cc en 500 cc m Suzuka in Japan. 23.00*00.40 BBC 1: Sportsnight: met o.m. Europa-Cupvoetbal, USA Masters Golf, de loop door Newcastle en de voor beschouwing op de Grand National. 23.09-23.55 Ned 3. Studio Sport: (met o.a. Olymp. Marseille-Ajax en basketbal). 23.35-23.40 SCH: Voetbaluitslagen. DONDERDAG 10.03-11.05 Did 1: Voetbal Europa- Cup: eerste ronde in de halve finales. 15.02-15.15 BBC 2: Great Sporting Moments - Coe Mile '81 Ovett Mile '81 sportarchiefbeelden. 15.15-16.00 BBC 2 Paarderennen: de Grand National Meeting, reportage vanuit Aintree. MARSEILLE (GPD) Hij zegt er zo langzamerhand doodziek van te worden. „Dit sei zoen volgt bij Ajax de ene rel op de andere. De club heeft op dit moment meer weg van een praathuis dan van een voetbalvereniging. Iedereen, ja, ook de spelers, kletsen alleen nog maar over de randverschijnselen. Het vertrek van Cruijff, Rijkaard, Boeve, Sörensen, Stapleton, dat gedoe over de trainersstaf voor volgend seizoen, het heeft de aandacht afge leid van waar het werkelijk om gaat. Het wordt tijd dat we eens door een topprestatie in het nieuws komen". MARSEILLE (ANP) - Ajax wordt flink wijzer van de grote belangstel ling die voor het treffen met Olympique Marseille bestaat. De Amster damse bekerhouder ontvangt volgens penningmeester Klaas Bakker 700.000 gulden voor de tv-rechten van het duel Ajax-Olympique Mar seille. De Franse club beurt voor het halve-finaleduel in eigen stad liefst vijf keer zoveel: 10 miljoen francs (3,5 miljoen gulen). Terwijl Ajax inclusief tv-rechten op een slordige 2 miljoen gulden mag rekenen voor de thuiswedstrijd tegen Olympique, ontvangt de ploeg van zakenman Tapie een veelvoud van dat bedrag. De bordre clame levert 2,5 miljoen francs op, het uitverkocht stadion moet met als duurste kaarten die van 345 francs (120 gulden) een recette van 4 miljoen francs binnenbrengen. Dat gevoegd bij de tv-rechten zorgt voor een bruto-inkomstenpost van 16,5 miljoen francs (5,75 miljoen gulden). Spelbos De zwaar geblesseerde Ronald Spelbos overweegt een operatie aan de rechterknie. Binnenkort laat de 33-jarige Ajacied een speciaal on derzoek verrichten aan het gekwetste gewricht. „Dan zal ik beslissen of het mes erin gaat", aldus de verdediger, die de verzekeringsproce dure rond zijn aanstaande afkeuring voor betaald voetbal heeft ge start. Spelbos laat zich slechts opereren als zijn toekomstplannen duide lijk zijn. Als de voetballer, in het bezit van het C-diploma van de KN VB, besluit in het trainersvak te gaan, is een ingreep aan de zwakke knie noodzakelijk. Spelbos kampt sinds april vorig jaar met een ge wricht met kapotte kruisbanden en opgerekte kniebanden. Als de Noordhollander ander werk gaat doen dan laat hij een operatie achter wege. MADRID (GPD) Niemand hoeft Sören Lerby te vertellen wat er vanavond tussen negen en kwart voor elf van hem verlangd wordt. Gerijpt in het vak als hij is, kent de taakbewus- te Deen zijn opdracht in de Madrileense voetbaltempel exact, tot in details. Als corrector op het middenveld, dicht tegen de eigen verdediging aangedrukt, zal het voor een niet ge ring deel afhangen van de inbreng van Lerby of PSV in de mooiste voetbalarena van Euro pa overeind blijft. Want op het middenveld zal de slag worden beslist tussen de in eigen land veruit superieure titelhouders. Ook dat weet Lerby. Na de 'gemeenschappelijke' training in Madrid groet So'ren Lerby de sluwe 'pinchhitter' van Real, Santillana. <f0to anp, MADRID (GPD) Tijdens de ochtendtraining op de Ciudad Depörtivo, de trainingsaccom modatie van Real, kreeg PSV on verwacht de gelegenheid even in de Madrileense keuken van chef kok Leo Beenhakker te kijken. Beide ploegen trainden vrijwel tegelijkertijd op het complex. Omdat Guus Hiddink eerder de ochtendsessie afblies dan colle ga Beenhakker kon PSV zich nog even vergapen aan de tech nische vaardigheden van Butra- gueno c.s.. Leo Beenhakker had er overigens geen moeite mee en •al helemaal geen geheimen om trent de formatie waarmee hij vanavond met 2-0 van PSV wil winnen. Dat zou het ideale uit gangspunt voor de return zijn, uitte de Rotterdammer zijn hoop en prognose. „Waarom zou ik geheimzinnig over Real Madrid doen. We heb ben niets te verbergen. Het elftal steekt in een goede vorm en er zijn vrijwel geen blessures, dus is het duidelijk'hoe er gespeeld zal worden. Alleen Milan Jankovic is nog een vraagteken. Hij is nog steeds niet helemaal fit, dus weet ik nu nog niet of ik met hem aan de wedstrijd begin. Als hij niet in de basis staat, neemt Martin Vas- auez ziin plaats in". Meer problemen kent zijn col lega uit Zelhem. Hiddink wilde gisteren geen opstelling prijsge ven omdat er nog te veel vraagte kens zijn. Eric Gerets klaagt over zijn rug, Hans Gillhaus is al zes weken geblesseerd, de spierver- rekking van Frank Arnesen is toch ernstiger dan aanvankelijk leek, terwijl Adick Koot last heeft van een gekneusd midden voetsbeentje. Deze opsomming, gekoppeld aan Hiddinks opmerking daags ervoor („Ik heb bijna geen fitte aanvaller meer over, maar aan vallers heb ik niet echt nodig) laat tactisch geen vragen meer open. Guus Hiddink zal voor een versterkte middenlinie kiezen en waarschijnlijk slechts één wer kelijke spitsspeler: Wim Kieft. Hans Dorjee was wat dat be treft duidelijker in zijn formule ring. De assistent-coach: „Waar om zouden we nu grote risico's met Hans Gillhaus nemen. Hij is al twee keer te vroeg begonnen. Over veertien dagen hebben we hem veel harder nodig dan nu. Bovendien heeft ook hij reeds een gele kaart achter zijn naam staan". Hoe belangrijk die gekleurde prenten voor de return kunnen zijn, daarover heeft Ronald Koeman zich verleden week al uitgebreid uitgelaten. Naast Gill haus en Koeman heeft ook Eric Gerets al een boeking staan. Real Madrid heeft een totaal van ne gen kaarten vergaard in de voor gaande EC-ontmoetingen. De ge hele Madrileense defensie is ge boekt, een gegeven waarmee vooral Wim Kieft aan de slag gaat. Hij is het aanspeelpunt en met de korte mandekking die de Spanjaarden zullen hanteren, zal Kieft regelmatig de grasmat op zoeken. Al is het maar om kost bare tijd te winnen. Terwijl Leo Beenhakker zijn pupillen waarschuwt voor on derschatting („De .spelers ken nen PSV niet en weten niet veel meer dan dat er wat Denen, Ne derlanders en een Belg in het elf tal spelen") zet Hugo Sanchez beide teams tegenover elkaar. De strafschoppenversierder alias doelpuntenmaker van Real komt tot de volgende conclusie: „In mijn ogen is dit de Europa-Cup finale. Real voetbalt Spaans met een Nederlandse mentaliteit. Dat is de inbreng van Leo Beenhak ker. PSV speelt zo offensief als wij, met dien verstande dat de Eindhovense voetballers effec tiever zijn. Zij scoren makkelij ker. Daartegenover staat ons voordeel dat we voor eigen pu bliek spelen. Het feit dat PSV te gen Real opkijkt kan de balans in ons voodeel doen uitvallen. Als dat inderdaad met een 2-0-score zou kunnen, is iedereen in Ma drid dik tevreden. Van een opgefokte sfeer van wege het Koeman-interview is geen sprake. Beenhakker: „Dat is de volwassenheid van mijn elf tal. Ze weten precies wat Koem an met zijn uitspraken heeft be doeld. Voor Real geen enkel ar gument om er hard tegenaan te gaan". Van vijandigheid was er in het sportcomplex dan ook geen enkele sprake. Integendeel. Het gros van de Spanjaarden hield na afloop van de training een ontspannen praatje met Ene Gerets.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17