'Gemeente geeft te weinig om kinderen op te vangen 'Ik heb liever twee banen dan geen baan ONDERNEMERS: DE KRACHT VAN EEN STERSPOT LIGT VOORAL IN DE HERHALING. DE LEIDSCH DAGBLAD KABELKRANT BIEDT U 362 DAGEN PER JAAR EEN BETAALBAAR ALTERNATIEF. BEL071-144941 TST.251 'Oegstgeest gaat zichzelf niet aan bedrijven verkopen' Leiderdorps Gading: kijkje in de keuken PAGINA 14 DONDERDAG 7 APRIL 1988 OEGSTGEEST - Als het aan bur gemeester en wethouders van Oegstgeest ligt, hoeft de gemeente niet de boer op om bij bedrijven in teresse te kweken zich in het dorp te vestigen. Ook aan anderssoorti- ge city promotion' hecht het dage lijks bestuur "geen waarde". Dat wordt duidelijk uit het hoofdstukje 'Voorlichting buiten de gemeentegrenzen' uit de on langs verschenen nota 'Richting Melkman krijgt klap van klant ZOETERWOUDE - Een SRV-man uit Zoeterwoude heeft gisteren een klap in zijn gezicht gekregen van een boze klant. De man moest nog een achterstallige rekening betalen maar had geen geld bij zich. Toen de SRV-man een briefje in zijn wa gen op wilde hangen met daarop de nog te betalen som, werd de klant boos en haalde hij uit. Auto's gekraakt OEGSTGEEST- In de Schilders- buurt in Oegstgeest zijn in de afge lopen nacht drie auto's gekraakt. Uit twee auto's werden de radio cassette recorders gestolen, in de derde auto viel niets te halen. In al le gevallen hadden de autokrakers een ruitje ingetikt om binnen te ko- aan voorlichting - een voorlich tingsnotitie'. Burgemeester en wethouders melden daar onder meer dat er over het "imago" van Oegstgeest uiteenlopende gedachten bestaan zoals "rijk en rustig" of "groen en sportief', dan wel "saaie voorstad van Leiden waar niets gebeurt". Of burgemeester en wethouders zich kunnen vinden in dergelijke karak teriseringen wordt niet vermeld. Ze laten het er gewoon bij. Wel vinden ze het "te overwe gen" om Oegstgeest als produkt naar buiten te brengen in relatie tot de verkoop van antiek of als dorp waar diverse conferentie-accom modaties (Oud Poelgeest) aanwe zig zijn. Dergelijke activiteiten kunnen worden ondernomen in sa menwerking met bedrijven die er baat bij hebben. Er zou ook meer aandacht kun nen worden geschonken aan activi teiten door en voor Oegstgeestena- ren, bijvoorbeeld door middel van een activiteitenagenda. Het bureau voorlichting, een eenvrouwspost in het dorp, zou de VW-achtige activiteiten in de hal van het gemeentehuis kunnen pre senteren. B en W denken voorts aan het op zetten van een fiets- en wandelrou te door het dorp. Op die wijze kun nen "gasten", die in hotels verblij ven, op een prettige wijze kennis maken met het dorp. B en W vragen de gemeenteraad als deze over de voorlichtingsnota discussieert een link te leggen tus sen hun opmerkingen en de struc tuurschets. OEGSTGEEST - De buiten kant van de Oegstgeester nieuwbouwwijk Haaswijk krijgt nog meer profiel nu het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten is begonnen met de 40 "riante terrasappartementen" aan de Haarlemmertrekvaart. Het gezicht van de wijk aan de kant van het Oegstgeester ka naal is al bepaald en maakt ze ker bij zonnig weer een Spaanse kust-achtige indruk. De terrasappartementen moe ten zo'n 260.000 gulden gaan kosten. Er komt een centrale hal "met schitterende tapijtafwer king". Ook trappen en bordes sen worden bekleed. De meeste appartementen worden voor zien van van twee of drie slaap kamers en van twee terrassen met uitzicht op de Haarlemmer trekvaart (S54). Leiderdorper Philip Paar: 'Eigenlijk houd ik niet Leiderdorper wint talententest TROS LEIDERDORP- Philip Paar uit Leiderdorp mag door naar de halve finale van de TROS Talen tentest 'Parade Der Besten'. Bij de kwartfinale, die op vier april werd gehouden in 'De Flint' in Amersfoort, kwam Philip (27) als beste uit de bus. De Leiderdor per heeft door zijn optredens in café 'The Duke' in Leiden al aar dig wat ervaring opgedaan en die kwam hem goed van pas."Optre dens zijn eigenlijk de beste voor bereiding die je kunt hebben, want je staat dan telkens voor een ander publiek. De mensen zijn lang niet altijd enthousiast en dat is goed, daar word je hard van." Philip zong twee nummers in Amersfoort: het langzame num mer 'How do you keep the music playing' van Michel Legrand, en het jazz-nummer 'It's all right with me' van Cole Porter. 'Maan dag hebben we de hele dag geoe fend. Behalve zingende artiesten waren er ook balletgroepjes en een goochelaar. Dat oefenen was erg gezellig, maar het ging er wel professioneel aan toe. Om acht uur begonnen de kwartfinales. Dan ben je goed zenuwachtig hoor. Maar als je dan uiteindelijk op het toneel staat en je ziet be kende gezichten in de zaal, dan zing je gewoon. "In het publiek zat een Leidse delegatie van twaalf man, op de been gebracht door Dick Wansinck.de eigenaar van café'The Duke'. Dat gaf de Leiderdorpse zanger een steuntje in de rug. Philip Paar ziet het zingen als een hobby. Hij heeft een baan als jurist bij de kinderbescherming in Den Haag en die wil hij houde- n.'Tk zou niet voor de eerste de beste aanbieding mijn baan op geven, dat heb ik al zo vaak fout zien gaan. Als ik een serieuze, leuke aanbieding zou krijgen dan zou ik dat er in eerste instan tie naast gaan doen. Ik heb liever twee banen dan geen baan!" Aan zijn hobby besteed hij ongeveer twee uur per dag door stemoefe ningen te doen en mee te zingen met de piano of een bandje. "Ik heb nooit eerder meege daan aan een talentenjacht om dat ik eigenlijk niet zo van com- petitie-muziek houd. Want bij zo'n wedstrijd worden er dingen met elkaar vergeleken die je niet kunt vergelijken. Nederlandsta lige muziek met Engelstalige muziek bijvoorbeeld, dat is een scheve vergelijking, en dat vind ik jammer. "Het scheelde maar een haartje of Philip had ook niet meegedaan aan de 'Parade Der Besten'. Zijn vriendin schreef hem in nadat zij een aankondi ging had gehoord op de ra- dio."Op een dag kreeg ik volko men onverwacht een brief met daarin het verzoek of ik een bandje op wilde sturen voor de 'Tros' Talententest', dat heb ik toen maar gedaan" In mei zijn de halve finale en de finale. Aanstaande zondag zingt Philip met de 'Big Band van Koos Mark' in de 'Hollandse Tuyn' in Leiderdorp. OEGSTGEEST - De Oegstgeester "initiatiefgroep" voor de oprichting van een kinderdagverblijf oefent momenteel veel druk uit op de Oegstgeester raadsfracties. De maxi maal 50.000 gulden subsidie die B en W blijkens de recente nota over een kinderdagverblijf in Oegstgeest beschikbaar willen stellen wordt door toekomstig bestuurslid M. van Geffen met "te weinig" bestempeld. En de tijd dringt. De initiatiefgroep is zich ervan be wust dat mogelijk tijdens de ko mende debatten over de voorjaars nota al belangrijke besluiten over de Oegstgeester kinderopvang zul len vallen. B en W hebben kinder opvang opgenomen in het keuze pakket, maar dat biedt geen enkele garantie. Alle in dat pakket opge nomen wensen kosten veel meer dan er geld beschikbaar is. De ge meenteraad zal daadwerkelijke keuzes moeten maken. Om een in druk te geven: zou de raad beslui ten kinderopvang te ondersteunen, dan rest er geen cent meer voor de andere onderdelen uit het keuze pakket. In weerwil van de krappe ge meentekas en de bezorgdheid van de initiatiefgroep, die eind oktober vorig een subsidie-aanvraag van 63.000 gulden indiende, is de toon die B en W aanslaan in de nota kin derdagverblijf optimistisch. Het dagelijks bestuur van de gemeente erkent de behoefte en toont de be reidheid om mee te werken. Bescheiden B en W denken aan "een zeer be scheiden start" met een "opname capaciteit" van maximaal tien tot twaalf kinderen per dag. "Het to taal aantal kinderen dat kan wor den toegelaten is vanzelfsprekend groter. Slechts enkelen zullen voor vijf hele dagen worden geplaatst, anderen zullen alleen op bepaalde dagen of dagdelen komen. Wij ne men aan dat 20 tot 25 kinderen in de leeftijd van nul tot vier jaar kun nen worden geplaatst", .werpen B en W een blik in de toekomst. Aan een accommodatie is ook al gedacht. B en W zijn een tijdje te rug met de stichting algemeen mijnwerkersfonds van de steenko lenmijnen in Limburg overeenge komen dat de gemeente kan be schikken over het gebouw Aert van Neslaan 7. Dit voor een huur van twintig mille per jaar. B en W zijn bereid de huisvestingslasten voor rekening van de gemeente te laten komen. Aert van Neslaan 7 telt drie leslo kalen en een lerarenkamer. Twee lokalen zijn al in gebruik bij de kin- derspeelzalenstichting. Het reste rende derde lokaal plus de leraren- kamer maken "een bescheiden start" mogelijk, oordelen B en W. Veel meer De initiatiefgroep heeft destijds om veel meer gevraagd. Onder meer om een eenmalig subsidiebe drag van 25.000 gulden als steuntje in de rug bij de vele investeringen die de initiatiefgroep denkt dat er nodig zijn. B en W voeren aan dat op dat bedrag best kan worden be zuinigd en dat de initiatiefgroep zich voor deze subsidie beter kan wenden tot. fondsen als het natio naal jeugdfonds en de stichting ko ningin Julianafonds. De initiatiefgroep heeft becijferd dat het gemeentelijk aandeel in to taal 72.000 gulden zal moeten be dragen. Voor het overige zal de kin deropvang vooral draaien op bij dragen van ouders. Die komen neer op 350 gulden per maand. Zou de gemeente de huisvestingslasten voor haar rekening nemen en de volle 50.000 gulden aan de stichting kinderopvang in oprichting uitke ren, dan resteert er nog altijd een tekort van 13.000 gulden. B en W denken dat tekort weg te kunnen werken in de post die het grootst is, personeelskosten. Ge dacht zou kunnen worden aan de inschakeling van vrijwilligers. Van Geffen reageert daarop met: "Je moet niet bouwen op vrijwilligers, je moet eerst beginnen". De initiatiefgroep denkt aan twee leidsters. Geffen benadrukt dat er met de tien plaatsen die er straks wellicht beschikbaar zijn kinderopvang is bewerkstelligd voor 20 a 25 kinderen. In het alge meen gesproken is zij niet ontevre den over de nota. "We zijn niet te leurgesteld, ook de voorgestelde accommodatie is uitermate schikt, het is alleen niet voldoen de". Het exploitatietekort kan vol gens B en W ook worden wegge werkt door een verhoging va ouderbijdragen of door het verko pen van enkele plaatsen aan bedrij ven. B en W geven echter zelf al de beperking van de mogelijkheden aan: "De stichting in oprichting zal de belangen van minder draag- krachtigen dienen te bewaken". OEGSTGEEST - De kinder- speelzalenstichting maakte be gin 1987 met een enquête al dui delijk dat er in Oegstgeest be hoefte bestaat aan een kinder dagverblijf. 236 personen beant woordden de vraag dienaan gaande met "ja". De behoefte aan opvang voor meerdere dagen zou gering zijn. Dat heeft veel te maken met de kosten, zo werd ook duidelijk. B en W erkennen de behoefte en wijzen erop dat de gemeente Leiden geen kinderen uit omlig gende gemeenten in haar kinder dagverblijven duldt, op de lange wachtlijsten voor Oegstgeester peuterspeelzalen en op de vele verzoeken om informatie over het nog niet bestaande Oegst geester kinderdagverblijf. LEIDERDORP- Op 28 april organiseert het aktiviteitencentrum Gading in Leiderdorp een open dag. Gading organiseert activiteiten voor licha melijk gehandicapte volwassenen, en wil zo aan iedereen die geïnteres seerd is de mogelijkheid geven om een kijkje achter de schermen te ne- Bijna elk jaar wordt er een open dag georganiseerd aan de Hoogmade- seweg waar het centrum gelegen is. De exposities die dan gehouden wor den geven een overzicht van de activiteiten. En die lopen nogal uiteen, van speelgoed maken, handvaardigheid en textiele werkvormen tot cur sussen Engels, algemene ontwikkeling en computerkunde. Op de open dag kunnen bezoekers aan een aantal van deze activiteiten meedoen. Gading heeft momenteel 54 deelnemers. Die mensen worden op de da gen dat ze het centrum bezoeken opgehaald en thuisgebracht door een busje. In het centrum zijn begeleiders aanwezig om de deelnemers te hel pen bij hun activiteiten. Voor zes mensen is er één begeleider. Zowel mensen die van af de geboorte gehandicapt zijn, als degenen die gehandi capt raakten ten gevolge van een ongeval kunnen in het centrum terecht. Het centrum bestaat nu al 13 jaar, maar er zijn nog steeds veel mensen die niet van het bestaan af weten. Volgens mevrouw G. van Vree komt dat door de afgelegen plek waar Gading gevestigd is. Bij het oprichten van het centrum werd gedacht dat de komst van de Winkelhof hier verande ring in aan zou brengen, maar dat bleek niet zo te zijn. Daarom zijn open dagen als deze van groot belang om de mensen bij het aktiviteitencen trum betrokken te houden. Momenteel zit het centrum vol. Maar mensen die zich in willen schrijven kunnen dat gewoon doen, zij worden dan op een wachtlijst geplaatst. Foto Krol In één van de onstane winkeltjes aan het Voorschotense Ambachtspad heeft zich Foto Krol gevestigd met de zogeheten 1 uur service. De 60 vierkante meter grote winkel maakt onderdeel uit van dertien van dergelijke printshops. Clingendael Makelaardij Forescate bv aan de Voor schotense Schoolstraat heeft haar naam gewijzigd in Clingendael Make laardij bv. Inmiddels is het kantoorpand verbouwd. Forescate fuseerde twee jaar geleden met Clingendael. Voor de dui delijkheid naar het publiek toe werd de aloude naam nog een paar jaar gehand haafd. maar nu achten de eigenaren de tijd rijp om een naamswijziging in te voe ren. Clingendael heeft nu vestigingen m Den Haag, Wassenaar (sinds eind fe bruari dit jaar) en Vporschoten en houdt zich bezig met advisering en bemidde ling bij onroerend goed transacties, voornamelijk in de particuliere sector. Hollandsche Tuyn Voor kinderen van vijf tot zeven jaar be staat vanaf zaterdag 9 april de mogelijk heid spelenderwijs te leren tekenen en schilderen in de ateliers van de Holland sche Tuyn, Bernhardstraat 3 in Leider dorp. De cursus omvat twaalf lessen van elk twee uur (tien tot twaalf) en de kosten bedragen 90 gulden. Voor inlichtingen kan het telefoonnummer 071-219880 worden gedraaid. Vios De Zoeterwoudse drumfanfare Vios maakt zich op voor deelname aan het kampioenschap van Nederland. Aan staande zaterdag om kwart voor zes treedt Vios op in de Amsterdamse sport hal Zuid. Wordt Vios kampioen, dan zal het korps zeker van zich laten horen. Omstreeks acht uur zal de groep op Zoeterwoudse bodem neerstrijken. Expositie De Oegstgeestenaar Jan Stoop (68) ex poseert vanaf komende vrijdag in de hal en gangen van verpleeghuis Leythenro- de aan de Hoogmadeseweg 55 in Lei derdorp. Als amateurschilder van een twintigtal olieverfschilderijen, -land schappen en stillevens, wordt dit zijn derde expositie in de regio. De expositie is dagelijks van tien uur 's ochtends tot acht uur 's avonds te bezichtigen, tot 26

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14