PORT Roodenburg verzet bergen nk-, t? Paleisrevolutie laat Feyenoord onberoerd FC Den Haag komt er niet aan te pas RCL breekt met trainer Zoutendijk Alphense Boys verspeelt 0-3 voorsprong ;poorpttv Contract tussen Cruijff en Barcelona bijna rond De Romijn praat met Sparta DINSDAG 5 APRIL 1988 PAGINA 13 BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD Avanti in de finale HAZERSWOUDE - Bettine Vriesekoop heeft Avanti in de derde Europese bekerfinale in driejaar gebracht. Met drie over winningen had de 26-jarige Ha- zerswoudse op Tweede Paasdag in eigen huis een fors aandeel in de zwaar bevochten, bewogen overwinning (5-3) van de twee voudig bekerhouder in de halve eindstrijd van het toernooi voor landskampioenen op het Joego slavische Mladost Zagreb. In de finale ontmoet Avanti voor het tweede opeenvolgende jaar Spartak Vlasim. Vorig seizoen werd de Tsjechoslowaakse ploeg in Hazerswoude met 5-3 versla gen. Het duel wordt op 23 april in Tsjechoslowakije gespeeld. KNVB schrapt tv-uitzending ROTTERDAM (GPD) De paleisrevolutie, die zich in de Kuip aan het voltrekken is, laat de spelers van Feyenoord ogenschijnlijk onberoerd. Van een nadelig effect was gistermiddag te gen FC Den Haag in ieder geval niets te merken. Het tegendeel was zelfs waar. De ploeg van Rinus Israel speelde een van de betere thuiswedstrijden en kwam net als een paar weken gele den'in het bekerduel met de Hagenaars geen ogenblik in gevaar. Het enige, wat de Feyenoor- ders kwalijk is te nemen, is dat slordig met de kansen werd omsprongen. Een score van 5-0 zou het krachtsverschil beter hebben weergegeven dan de 3-1 die er nu na 90 minuten op het bord prijkte. LEIDERDORP - Ton Zoutendijk maakt het voet balseizoen niet af als trainer van RCL. De oefen- meester uit Sliedrecht verlaat de noodlijdende tweedeklasser uit Leiderdorp, waar Theo de Waard vervroegd in dienst treedt. •Zoutendijk, die vorig seizoen vroegtijdig aan de kant werd geschoven bij de zaterdageersteklasser Nieuw Lekkerland. was volgens secretaris Teun Rietveld niet meer in staat de Leiderdorpse voet ballers te motiveren. Na de 1-5 nederlaag in de oe fenwedstrijd van vorige week zaterdag tegen derde- klasser Leiden besloot het bestuur van RCL te bre- •ken met Zoutendijk, die volgend seizoen aan de slag gaat bij derdeklasser Heukelum. Rietveld: "Na die werkelijk walgelijke prestatie moest er wat gebeuren en daar was Ton zelf ook van doordrongen. We zijn daarom rond de tafel gaan zit ten en tot de conclusie gekomen dat het maar beter was de samenwerking te beeïndigen, maar het is be slist niet zo dat we Ton aan de dijk hebben gezet". Opvolger van Zoutendijk is Theo de Waard, die met onmiddellijke ingang de training en coaching ter hand neemt. De huidige assistent-trainer van Excelsior ("Maar dat werk valt wel te combineren met mijn bezigheden in Leiderdorp") is eerder drie jaar werkzaam geweest bij RCL, dat toen nog in de eerste klasse speelde. De spelers van FC Den Haag rukken voor het duel met Feyenoord in nadat er vanaf de tribunes een bom i HILVERSUM (ANP) - De KNVB gooid. Door het incident begon de wedstrijd een kwartier later (foto heeft de NOS verboden op maan dag Tweede Paasdag een beeldver- slag van anderhalf uur (van 17.30 tot 19.00 uur) uit te zenden van de voetbalwedstrijd Liverpool-Man chester United. Via de Britse bond is de KNVB erin geslaagd te voor komen dat de beelden van de wed strijd naar Nederland worden doorgestraald. De NOS deelde dit zaterdag mee. De NOS is verontwaardigd over de handelwijze van 'de voetbal bond. Het Engelse voetbalduel vormde een belangrijke moot van het totaalprogramma ter gelegen heid van de opening van het derde net. De redactie van de NOS weet nog niet hoe het gat van anderhalf uur gevuld zal worden. Al een half jaar gelden heeft de NOS te kennen gegeven maandag een voetbalwedstrijd uit te willen zenden. Aanvankelijk werd ge dacht aan een Nederlandse compe titiewedstrijd, waarvoor de KNVB de volledige medewerking toezeg de. De twee duels die de NOS op het oog had werden echter ge schrapt, waarna gekozen werd voor de Engelse wedstrijd Liver- pool-Manchester. Bij het overleg daarover werd geen bezwaar ver nomen van de zijde van de bond. Woensdag kreeg de NOS echter bericht dat het bestuur van de KN VB zijn veto had uitgesproken i „ieder" voetbalverslag op Tweede Paasdag, ook wegens de belangen van het amateurvoetbal. De NOS wilde het late verbod van de KNVB naast zich neerleggen, maar zater dag liet de Engelse televisie weten dat zij van de Britse bond de beel den niet naar Nederland mag door zenden. ondanks een rechtsgeldig contract tussen de NOS en Liver pool. NOS-directeur E. van Wester- loo heeft bij A. van der Louw, voor zitter van de sectie betaald voetbal, om opheldering gevraagd over de plotselinge weigering. Vooral in de periode vlak voor en direct na rust liet de produktiviteit van Feyenoord veel te wensen over. In een tijdsbestek van amper vijf minuten kregen Mario Been en René Hofman toen ieder twee op gelegde kansen, maar zij slaagden er niet in de bal in het net te depo neren. Alles bij elkaar kreeg Feye noord wel tien mogelijkheden en dat kenmerkt de zwakte van de Haagse ploeg, die rijp lijkt voor de gradatie. Van de oude strijdlust is bij de Zuiderpark-bewoners niets meer te bespeuren. „Zowel conditioneel als mentaal zijn we op het ogenblik erg zwak", oordeelde trainer Piet de Zoete, die de erfenis van Pim van de Meent heeft overgenomen. „Ook jongens, op wie we altijd konden rekenen, vallen nu weg. Het is onbegrijpe lijk dat Lankhaar niet in staat is Blinker af te stoppen. Als Lank haar een belofte is voor Oranje, dan moet ik maar gauw uit de trainerij stappen. Neem verder Purvis. Dat was vroeger een van de snelste backs van Nederland en nu kan hij nauwelijks meer mee". Ook over zijn middenveld kon De Zoete moeilijk enthousiast zijn. „Ach, ja", sprak hij berustend. „Als je daar de slag moet winnen met Da- nen, dan weet je het wel". Op dat middenveld debuteerde bij FC Den Haag een achttienjarige jongeman met een indrukwekken de naam: Gentile. Zijn eerste tackle op Mario Been deed bevroe den dat hij veel naar zijn beruchte Italiaanse naamgenoot had geke ken, maar de scherpe kantjes wa ren er snel af. Na de rust werd hij vervangen door een andere debu tant met een illustere naam, Jimmy Charit: een neef van de vroegere gewichtheffen De laatste deed het een tikkeltje beter, maar ook hij kon het evenwicht op het midden veld natuurlijk niet herstellen, want in de op links wat terughan- gende Van de Hoogenband had Den Haag ook al een lichtgewicht. De aanvankelijk nogal luidruch tige Haagse supportersschare had het gauw bekeken. Toen het hal verwege de eerste helft 2-0 voor DINSDAG 20.45-22.00 BRT 2: BasRetbal: ver slag van de halve finales van het EK in Gent. 21.00-21.30 BBC 1: A Question of Sport: sportquiz. 21.00-22.00 SCH NBA Basketball. 22.00-23.00 SKY: Nederlands com petitie voetbal. 22.35-22 40 SCH Voetbaluitsla gen. 22.40-23.40 SCH: Motorracing. 00.00-00.57 SKY: Transworld of Sport: historische, dramatische en humoristische momenten uit de sportwereld. BARCELONA (GPD) Johan Cruijff tekent naar alle waar schijnlijkheid nog déze weck zijn contract met FC Barcelona. Na zijn. vluchtige ontmoeting van donderdag in Gerieve resten alleen wat kleine details, zoals Cruijff verklaarde aan het Spaanse dag blad El Pais. Volgens Spaanse bronnen zal Johan Cruyff voor een periode van twee jaar tekenen. Bij Barcelona zal Cruijff rond de 3 miljoen gulden toucheren als handgeld. Het enige wrijvingspunt is Cruijffs eis om volledige volmachten te krijgen in het technische beleid. Bovendien wenst Cruijff een vaste gesprekspartner in het bestuur om niet herhaaldelijk liet he le bestuur tekst en uitleg te hoeven géven. Voorzitter Nunez pro beert tot op het laatste moment te voorkomen de macht uit handen te geven. Volgens eigen zeggen, omdat hij daarmee met de Brit Terry Venables, die het ook alleen voor het zeggen had in techni sche zaken, leergeld heeft betaald. In Barcelona sluit men echter niet uit, dat voorzitter Nunez toch door de knieën gaat en zijn oppositie tegen een absolute zeggen schap van Cruijff opgeeft. De positie van voorzitter Nunez is na de magere resultaten in het lopende seizoen, waarin Barcelona alleen afgelopen woensdag de Spaanse beker won, zo precair, dat hij vol-' gend jaar grote successen nodig heeft om zich met enige kans her kiesbaar te stellen voor een nieuw mandaat. Voorzitter Nunez bevestigde in het afgelopen paasweekeinde tegenover Catalaanse journalisten de vooruitgang in de bespre kingen. Een voor Cruijff nog duister punt eehter is de mogelijk heid dat andere schuldeisers uit zijn vorige mislukte zakelijke avontuur bun verhaal gaan zoeken, zodra Cruijff voet op Spaanse bodem zet. Zijn voormalige compagnon Michel Basilevitch zou voorzitter Nunez een aantal compromitterende documenten in handen hebben gespeeld over hun gemeenschappelijke ciële activiteiten. LEIDEN - Wie van de drie? Alphense Boys, Roodenburg en Westlandia voeren in de tweede klasse van het zondagvoetbal een amusant spelletje op waarvan de afloop met geen moge lijkheid is te voorspellen. Met nog zes competitieronden te gaan heeft het 'supertrio' voldoende afstand genomen van de achtervolgers die zich mogen gaan uitleven in de rol van scherprechter. Het spektakelstuk dat Roodenburg en Alp hense Boys gistermiddag een punt opleverde (3-3) was de laatste confrontatie tussen twee van de drie titelpretendenten die nu zijn overgeleverd aan de grillen van de mindere goden. wers in de kleedkamers waren ver dwenen. Terwijl de trainer van Alphense Boys zijn pupillen morele steun probeerde te verlenen, vierde Har ry Talsma de "mentale overwin ning" van Roodenburg. De schei dende oefenmeester was bijna ly risch over de inzet van zijn ploeg die in de tweede helft van de topper inderdaad bergen werk had verzet. Dat die noeste arbeid uiteinde lijk nog een punt opleverde, ver baasde Talsma in hoge mate, want na de 0-3 van Peter Gerse had hij geen stuiver meer gegeven voor de kansen van de thuisploeg. "Ik was er eerlijk gezegd bang voor dat het een 'nulletje of zes' zou worden, want we waren volledig uit de wed strijd en Alphense Boys was in alle linies de betere ploeg". Vooral in de frontlinie waarin de vaste aanspeelpunten Peter Gerse en Pieter van Zoest in de eerste helft geregeld assistentie kregen van twee of drie middenvelders. Vanaf het beginsignaal van scheidsrechter Stoffelen, die boe kingen uitdeelde aan de Rooden- burgers Wim Pikaar, Fred Ouwer- kerk en Richard Klein en aan Hen- nie van Raay van Alphense Boys, zetten de bezoekers hun tegenstan der vast op eigen helft, Het wordt dus een kwestie van wie de meeste rust kan opbrengen en de langste adem heeft. Wat dat be treft ziet het er voor Alphense Boys niet al te rooskleurig uit, want in de thriller op Noord verloor de ploeg van Paul Bahlmann op het kritieke moment zijn kalmte en raakte ver volgens in hevige ademnood. Het aanvankelijk 'zoek' gespeelde Roodenburg profiteerde er dank baar van door een kansloze 0-3 ach terstand om te buigen in een 3-3 ge lijkspel. Een "diepe teleurstelling" voor Paul Bahlmann die na afloop de in- haalbeurt op paaszaterdag als ex cuus kon opvoeren. Het verplichte nummer bij hekkesluiter Den Hoorn leverde Alphense Boys door doelpunten van Frank Bakker weliswaar een 0-2 overwinning op, maar kostte wel een flinke dosis energie. "En dat heeft ons vanmid dag opgebroken", constateerde Bahlmann nadat beide rivalen on der applaus van de 1200 toeschou- Onmacht Het Alphense overwicht werd in de hand gewerkt door de Leidse onmacht in aanvallend opzicht die verklaarbaar was omdat Hennie de Romijn maar hoogstzelden kon ontsnappen aan de bewaking van Johan van Capel, vervanger van de zieke Wim Latumanuwy, terwijl Ronald Jansen zelfs letterlijk in het spektakelstuk niet voorkwam. De blonde spits scheurde vorig week tegen Westlandia (0-0) een knie band en is hoogstwaarschijnlijk voor de rest van het seizoen uitge schakeld. De afwezigheid van Jansen bood voorstopper Ronald Segers de ruimte voor uitstapjes naar de vij andelijke helft waar het van meet af aan een drukte van belang was. Toch kreeg Segers halverwege de eerste helft alle gelegenheid om de bal lekker voor zijn voet te laten stuiteren (rollen was op het erbar melijke terrein uitgesloten) en van een meter of twintig haalde de lan ge Alphenaar verwoestend uit. Na de 0-1 van Segers raakten 'de Boys' op drift en voor Roodenburg was er geen houden meer aan. Frank Bakker, ineens uit een vrije trap en Peter Gerse, na een fout van Duncan Alberga, voerden de score binnen tien minuten op naar 0-3 en voor de Leidse ploeg dreigde een debacle. Dat werd evenwel afge wend door Peter Pret, de centrum verdediger, die Roodenburg vlak voor rust terugbracht in de kam pioensrace door de bal uit een vrije trap steenhard langs de Alphense muur en Tollenaar te schieten. Aan die strohalm greep Talsma zich in de pauze krampachtig vast. "Ik heb de jongens opgedragen el ke vezel in hun lichaam aan te spre- De ongelooflijke werklust die Roodenburg na de doelwisseling aan de dag legde bracht Alphense Boys in grote verlegenheid. Rust en overleg verdween als bij tover slag uit het spel van de kwaliteits- ploeg die zichtbaar schrok van het Leidse opportunisme. Bahlmann moest langs de kant lijdzaam toe zien hoe zijn formatie onder de voet werd gelopen door Rooden burg en de ex-speler van Alphense Boys kon de aandrang om het veld te lopen maar ternauwernood ken en gezegd dat ik er alleen vrede weerstaan, mee zou hebben als ze zich volledig "Je zag gewoon aankomen dat zouden leegspelen. Dat ze dat bij het fout ging en op zo'n moment zo'n achterstand konden opbren- voel je je als trainer verschrikkelijk "c machteloos. We lieten ons door Roodenburg verleiden tot een spel- LEIDEN - Willem II heeft con currentie gekregen in de jacht op Hennie de Romijn. Ook de Rot terdamse eredivisionist Sparta heeft zich bij Roodenburg ge meld als kandidaat-koper van de linkerspits die vanavond op Het Kasteel de onderhandelingen opent met de 100-jarige profclub. De Romijn, die een eerste aan bieding van Willem II had afge wezen, maar over een tweede bod van de Tilburgse debutant in de eredivisie "ernstig nadenkt", laat zich vanavond vergezellen door zijn elftalbegeleider Jan van Wezel. De 20-jarige CIOS- student, die gisteren in de wed strijd tegen Alphense Boys werd gevolgd door Sparta-scout Hans Sonneveld, voelt in sportief op zicht veel voor de overstap naar Willem II, maar vindt de afstand Leiden-Tilburg een bezwaar. "Vandaar dat Jan en ik ook maar eens met Sparta gaan praten. We hebben geen idee wat ze te bie den hebben, maar spannend is het wel". letje lange halen-voetbal en dat is vragen om problemen". Die kreeg Alphense Boys dan ook in over vloed, vooral nadat Richard Klein was ingevallen voor de geblesseer de vleugelverdediger Luuk Kok. Met een vijfmans voorhoede (Klein/Van der Burg/Ouwerkerk- /De Romijn) liep Roodenburg storm op de veste van Arie Tolle naar die na twintig minuten be zweek. De doelman kon een schot van Van der Burg nog blokkeren, maar zag Peter Pret in de rebound toeslaan. Vijf minuten later zorgde Van der Burg na een vrije trap van De Romijn met het hoofd voor de gelijkmaker. Daarmee was de sen satie compleet in het sfeervolle sportpark Noord waar twee ploe gen in de spannende slotfase nog fanatiek jacht maakten op de winst die echter werd opgestreken door het enthousiaste publiek. JAAP VISSER s Alphense Boys gevaarlijk kauworden. Peter Pret Feyenoord was, gingen de heren in het staanvak G op hun gemak zit ten en begonnen ze heel cynisch: „We worden kampioen" te zingen. De ruimte die Feyenoord op het middenveld kreeg was onvoorstel baar. Elstrup en Molenaar konden iedere bal ongestoord aannemen en Van Herpen en Monkou kregen alle gelegenheid om in te schuiven. Den Haag liep alleen maar achter uit. Voordat Dave Mitchell in de 18e minuut uit een voorzet van Hof man koppend voor 1-0 zorgde, was Feyenoord al twee keer eerder dicht bij een treffer geweest. Eerst bij een kopbal van Mitchell uit een voorzet van Blinker en even later bij een hoekschop van Hofman, die door Monkou werd ingekopt. De tweede keer redde doelman Stam uitstekend, maar in de 23e minuut blunderde hij verschrikkelijk. Toen Purvis verkeerd terugkopte, kwam hij goed zijn doel uit, maar vlak voor de voeten van Mario Been liet hij de bal op knullige wij ze van zijn borst springen, waar door Feyenoords nummer 10 op simpele wijze voor 2-0 kon zorgen. FC Den Haag bleek aanvallend tot niets in staat. Remco Boere maakte in de duels met Kenneth Monkou een onbeholpen indruk en Ron de Roode heeft zijn dynamiek en opportuniteit verloren. Feye noord kwam alleen even in moei lijkheden bij een terugspeelbal van Monkou, waarvan De Roode dacht te kunnen profiteren, maar Hiele corrigeerde goed. Aan het einde van de eerste helft en het begin van de tweede dreigde er even een cata strofe voor de Hagenaars, maar dank zij de missers van Been en Hofman bleef de achterstand bin nen de perken. Feyenoord had in de tweede helft ook geen geluk. Mario Been trof eenmaal met een lob de lat en de mooiste aanval van de wedstrijd re sulteerde in de 78e minuut in een kopbal van Dave Mitchell tegen de paal. Het uitstapje naar Australië bleek Mitchell goed gedaan te heb ben. Hij was snel en slagvaardig en joeg op iedere bal. Ook Regi Blin ker was een kwelling voor de Haag se defensie. Lankhaar en Jol kon den geen vat op hem krijgen en moesten incorrecte overtredingen met een gele kaart bekopen. Regi Blinker kreeg in de 68e minuut een beloning voor zijn goede spel, toen Van Oosten hem bij een wan- hoopstackle op Mitchell de bal voor de voeten speelde, 3-0. De Hagenaars hadden een du bieuze strafschop nodig om de spreekwoordelijke eer te redden. Toen De Roode de bal van dichtbij tegen de arm van Monkou joeg, kon men zich afvragen of er van op zettelijk hands sprake was. De grensrechter oordeelde van wel en daarom legde scheidsrechter Van der Niet na ruggespraak met zijn assistent de bal op de stip. Dank zij de treffer van De Roode kreeg de nederlaag van FC Den Haag nog een redelijk aanzien: 3-1. Nieuw bestuur is bijna rond ROTTERDAM (ANP) - Het r bestuur betaald voetbal van Feye noord is bijna rond. De onlangs aangestelde beheerraad heeft in middels zeven kandidaten gepolst, van wie er zes hun medewerking hebben toegezegd. Van het huidige demissionaire bestuur keren naar allerwaarschijnlijkheid voorzitter Gerard Kerkum en bestuurslid Joop Steenbergen terug. Kerkum werd vorige week benaderd om op nieuw de voorzittershamer ter hand te nemen. De oud-voetballer wil eerst met de overige kandida ten over de functie-verdeling pra ten voor hij een beslissing neemt. Naast Kerkum en Steenbergen zijn ook Theo van Duyvenbode, Cor Veldhoen, drs. Martin Groe nendijk en Kees Ultee voor een be stuursfunctie benaderd. De naam van het zevende bestuurslid wilde Jorien van den Herik, voorzitter van de beheerraad, gisteren nog niet noemen. Over de komst van Hans Kraay, die de functie van algemeen direc teur zou moeten innemen, heerst nog grote onduidelijkheid. „Ik heb met Kraay gesproken. De beheer raad orienteert zich niet alleen bin nen de club over de toekomstplan nen. Er is ook een gesprek met Jo han Cruijff geweest en ik sluit niet uit dat we ook nog met bondscoach Rinus Michels gaan praten".

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13