Beckenbauer geschrokken Laatste ronde voor het turbo-tij dperk Cruijff beslist dit weekeinde Becker verslaat Gilbert Niemand hoeft meer bang te zijn voor Westduitsers Westduits hockey-succes FAÜINA 19 WEST-BERLIJN (GPD) - Ooit gold Franz Beckenbauer als de beste libero van Europa, opgroei ende tussen een generatie voetbal lers die Westduitsland wereldfaam bezorgde. Net als in Nederland staarden de Duitsers zich jarenlang blind op vedetten als Netzer, Ove- rath, Beckenbauer en Muller en verwaarloosden zij de jeugd. De training was louter gebaseerd op kracht, niet op souplesse. Deson danks, maar vraag niet hoe, stond Westduitsland zowel in 1982 (Span je) als vier jaar later in Mexico in de WK-finale. Met minder zullen ze over ruim twee maanden in eigen land, bij de eindstrijd om de Eu ropese titel, niet tevreden zijn. Dat geldt ook voor Beckenbauer, sinds het desastreus verlopen Eu ropese kampioenschap van vier jaar geleden in Frankrijk de opvol ger van Jupp Derwall. Als toenma lig columnist van de grootste bou levardkrant in de Bondsrepubliek had hij een niet gering aandeel in het ontslag van Derwall, maar he kelde hij bovendien het gemis aan kwaliteit in de Bundesliga. Als teamchef, zoals de officiële bena ming luidt voor een bondscoach zonder diploma's, herhaalde hij dat nog eens een paar maanden voor de aftrap in Mexico. Maar zichtbaar geschrokken van de storm van kri tiek op zijn uitlatingen, hield Bec kenbauer daarna wijselijk zijn mond. De wanvertoning van donder dagavond in het akelig lege Olym- pia-stadion van West-Berlijn ver vulde hem niet alleen met heimwee, maar de klap kwam ook ongenadig hard aan. Daags na de totaal mislukte interland tegen Zweden liet 'Der Kaiser' zich in de sportschool aan de Wannsee ont vallen, dat de nationale ploeg „de kwaliteit mist van een Overath, die in staat was een ploeg op het goede spoor te brengen". Een speler van dat kaliber missen de Duitsers en daardoor staat er nu een ploeg, voor wie geen land meer bang hoeft te zijn. Derde plaats Met de ontmoeting van van avond tegen Argentinië krijgt Bec kenbauer Weliswaar de tegenstan der en de WK-revanche van 1986 die hem voor ogen stond, de oor zaak en omstandigheden waaron der dit duel om de derde plaats van het vierlandentoernooi gespeeld moet worden, vervullen hem met afschuw. Bitter ontgoocheld door de prestatie van de nationale ploeg, die door voorzitter Hermann Neu- berger werd omschreven als een catastrofe, moet Beckenbauer in eens ook niet meer zo zeker zijn van de Europese titel, die hij de voetbalfans in eigen land heeft be loofd. Sinds de interland begin september tegen Engeland (3-1 winst) hebben de Duitsers geen fat soenlijke wedstrijd meer gespeeld en kan het fiasco tegen de Zweden daarom onmogelijk als een inci dent worden beschouwd. Dat weet ook Beckenbauer, maar hij klampt zich vast aan het gegeven dat Duitsers hebben be wezen perfecte toernooivoetbal- lers te zijn. Maar of dat genoeg is om de voorronde met Italië, Spanje en Denemarken te overleven? „La ten we nu vooral zorgen", hield de teamchef de Duitse pers gistermor gen voor, „dat er geen hysterie ont staat, want dat is wel het laatste wat we nu kunnen gebruiken. Deze ploeg staat of valt met het preste ren van Vóller, Matthaus, Allofs en Littbarski. Die zijn om uiteenlo pende redenen niet in vorm. We kunnen alleen maar hopen, dat zij op tijd de vorm terugvinden, want ik ben onder geen beding van plan het elftal nu ineens om te gooien. Dit is mijn 'Wunschelf, daarmee wil ik op het EK spelen". Stoer Dat klinkt heel stoer, maar Bec kenbauer weet als geen ander hoe sterk de publieke opinie is, wan neer het gaat om het vlaggeschip van het Duitse voetbal. Het is daar om maar zeer de vraag of de Duitse recordinternational krachtig ge noeg zal blijken om Vóller (drie doelpunten bij AS Roma), Allofs en Matthaus de hand boven het hoofd te houden. Udo Lattek, die bij Bild inmiddels in de voetsporen is getreden van Beckenbauer, hield deze week een openlijk pleidooi voor Klinsmann van Stuttgart in de spits van de aanval, waarin ook Littbarski het moest ontgelden. Beckenbauer: „Vóller is ruim drie maanden uit roulatie geweest en mist wedstrijdritme, Matthaus heeft familieproblemen". Desondanks pakte Beckenbauer de middenvelder van Bayern Mün- chen gisteren keihard aan, en ver weet hij ook hem een gebrek aan werklust. Hevig gepikeerd door die kritiek sloeg Matthaus wild om zich heen en bestreed hij de aanval van Beckenbauer. „Ik speel de laatste weken inderdaad slecht, maar niet zo slecht als nu wordt ge schreven. Op dit moment verkeer ik niet in de vorm van mijn leven, dat weet ik zelf ook wel. Bij Bayern is Heynckes evenmin tevreden over mij, daar heb ik veel met hem over gesproken. Maar Becken bauer mag mij niet verwijten dat ik er niet voor geknokt heb, dat is on zin. Ik heb geen duel geschuwd en ik heb ontzettend veel gelopen", was het verweer van Matthaus, die aan het einde van dit seizoen Bayern verruilt voor Inter Milan. In diezelfde richting gaat Olaf Thon, volgens Beckenbauer een van de weinige Duitse internatio nals die het inzicht heeft om een in ternationale vedette te worden. „Voor zijn ontwikkeling zou het goed zijn wanneer Thon Schalke zou inruilen voor een grote club. En dan het liefst een club in de Bundesliga". De kans daarop is uit gesloten, nu de middenvelder heeft besloten zijn heil te zoeken bij Hel las Verona, dat zo'n slordige 7 mil joen gulden voor hem neer moet tellen. In Verona krijgt Thon gezel schap van de Argentijn Claudio Ca- niggia, donderdagavond tegen de Russen de onbetwiste smaakma ker bij de wereldkampioen. Franz Beckenbauer: „We moeten oppassen hyster, Pijn Vanavond staat het tweetal te genover elkaar in het Olympia-sta- dion van Berlijn. Voor beiden was 'Berlin eine Reise wert', niet echter voor de Westduitse nationale ploeg. „Het doet pijn", refereerde Beckenbauer aan de fluitconcer ten, „als je door je eigen publiek wordt uitgefloten. Je verdient ech ter niet beter als je zo slecht speelt als wij hebben gedaan. Voor de toe schouwers kwam het des te harder aan, omdat ze daarvóór een super wedstrijd hadden gezien. Het voet bal van de Russen is niet meer van deze tijd, dat is van 20 jaar gele den". Franz Beckenbauer denkt er met heimwee aan terug en weet dat hij dat niveau met deze armzalige Duitse ploeg nooit zal bereiken. Monsterzege's Lisse en THB LEIDEN Bij de vrouwen won nen in de tweede klasse van de zaalvoetbalcompetitie de beide koplopers. FC Lisse versloeg het eigen tweede team met 19-2 en THB Girls 2 maakte korte metten met Stompwijkse Girls (11-0). Top scorer bij THB Girls was Ria Grim bergen met zeven doelpunten. De andere goals kwamen van Anita van Eeuwijk (2x), Ingrid van Loon en Tilly Prins, haar eerste treffer van dit seizoen. Bij FC Lisse scoor de Ellen van der Zwan zeven keer. Anita de Bakker kwam tot vier tref fers. Bax 2 - Kraan Saloon 2 eindigde in 2-3. Voor Bax maakten Bianca van Dam (2x) en Esther Kortekaas de doelpunten. De laatste scoorde echter in eigen doel. De 'normale' goals van Kraan kwamen op naam van Coby de Graaf en Lettie van der Maat. Stompwijkse Girls 2 te gen Kraan Saloon ten slotte eindig de in 0-9. Stand tweeede klasse: THB Girls 2 16-28, FC Lisse 15-26, Kraan Saloon 18-21, Bax 2 17-16, FC Lisse 2 15-14, Stompwijkse Girls 18-12, Kraan Saloon 2 14-10, Stompwijkse Giris 2 19-4 E-junioren bij Leiden LEIDEN De voetbalvereniging Leiden organiseert op tweede paasdag voor de negende maal een groot jeugdtoernooi. De E-junioren van 18 verenigingen w.o. sterke se lecties van Feyenoord, Quick Boys, Rijnsburgse Boys. UVS, Noord- wijk, Katwijk, RKAW, Rooden- burg en Leiden strijden om de Morsbokaal. Het toernooi heeft een internationaal tintje gekregen door deelname van SV Damm en 1FC Sündring uit Westduitsland. Het toernooi begint om 9.00 uur en de finales staan om 15.15 uur op het programma. Formule I begint aan historisch raceseizoen ZAND VOORT (GPD) De formule 1 staat in Rio de Janeiro, waar morgen het nieuwe racesei zoen van start gaat, aan de vooravond van een historisch jaar. Het roemruchte turbo-tijdperk, dat in 1977 begon met de introductie van de Renault-motor, gaat over een kleine acht maanden in Adelaide ter ziele. Op last van de Internationale Autosport Federatie (FISA) wordt er vanaf 1989 alleen nog maar met de normale atmosferische zuigermotoren gereden. De turbo's verdwijnen na de wedstrijd op 13 november in Australië dus óf in een autosportmuseum of pri- vé-collectie, of met andere overbodige voertuigen op de schroothoop. De FISA besloot twee jaar geleden om de turbo-krachtbron de nek om te draaien. In de eerste plaats was men bang om de controle over de 1300 paardekrachten tellende mo tor te verliezen. Bovendien vonden de heren in Parijs, dat de turbo niet voldeed aan één van hun doelstel lingen: het bevorderen van de ont wikkelingen van het normale wa genpark. Slechts twee procent van de personenauto's wordt door tur bo voortgedreven. Om de constructeurs niet'voor het blok te zetten, werd een af bouwregeling van drie jaar inge voerd. Dit seizoen is de turbodruk gereduceerd van 4 naar 2,5 bar, ter wijl de coureurs met 150 liter benzi ne (195 liter in 1987) de eindstreep te halen. Het aantal ca een derde terugge- zuiger-krachtbron. De verwachting is, dat de turbo teams (Lotus, McLaren, Ferrari, hervond door enkele aanpassingen aan het chassis in de tweede helft de vorige competitie haar be- Zakspeed, Arrows, Osella) on- trouwbaarheid en snelheid. Aan danks de reductie van druk brandstof en een nadelige le gewichtslimiet van 40 kilogram de meeste kans houden op de het hoofd van deze roemruchte renstal staat nog steeds Enzo Fer rari, die onlangs zijn 90e verjaardag vierde. Het partijtje van de multi- reldtitel. Vooral op de circuits met miljonair wordt in juni opgeluis- lange stukken is hun topsnelheid terd met een bezoek van de Paus. moeten zie pk's is met bracht. Bochtig Aangezien door de FISA-tnaatre- gelen de turbo geen toekomst meer heeft, zijn de meeste teams nu al volop bezig met de ontwikkeling van atmosferische motoren. Van de 31 ingeschreven bolides zijn nog maar elf voorzien van een turbo. Lotus begint in Rio met twee tur- bo-Honda-motoren voor Piquet en Nikajima, maar de Japanner stapt halverwege het seizoen over op een nog beduidend hoger dan de 'at- mo'-concurrentie, die, zo is de ver wachting, alleen op korte, bochtige trajecten als Monaco en Detroit winstmogelijkheden hebben. Tijdens testdagen in Rio de Ja neiro bleken de constructeurs wel een passend antwoord te hebben gevonden op de reductie-maatre gelen. Met behulp van de boord computer en aero-dynamische aan passingen hoeven de turbo's nau welijks in te boeten ten opzichte van vorig seizoen. Gerhard Berger benaderde tijdens de testsessies al het baanrecord van Nelson Piquet tot op twee seconden. De Oosten rijker jakkerde een Grand Prix-af- stand lang over het Rio-circuit en legde de 61 ronden sneller af dan de winnaar van 1987, Alain Prost. Na zijn opmerkelijke opmars aan het einde van het afgelopen sei zoen wordt Gerhard Berger als een van de favorieten gezien voor de ti tel. De sukkelende Ferrari-brigade Lezers schrijven Leszwemmen Met stijgende verbazing heb ik het artikel over de financiële moeilijk heden bij de Leidse zwemvereni gingen in uw blad van 26 maart ge lezen. In dit artikel wordt een on juist beeld geschetst over het les zwemmen in Leiden. In dit artikel wordt uitsluitend ingegaan op de moeilijkheden bij de Zijl/LGB en LZ'86. Mijns inziens gaat u ten on rechte niet in op de situatie bij de Leidse Reddingsbrigade en bij de Leidse Watervrienden. Dit terwijl deze verenigingen toch quë jeugd leden op twee, respectievelijk drie na grootste verenigingen van Lei den zijn. Met name de situatie bij de Leid se Reddingsbrigade wijkt sterk af van het door u geschetste beeld. U schrijft dat bij de twee 'grote' Leidse zwemverenigingen het aan tal leszwemmers fors terug loopt. Dit in tegenstelling tot de situatie bij onze brigade, waar in 1987 het aantal lessers met 6% is toegeno men. Met deze stijging is het zelfs mogelijk dat voor sommige groe pen in de toekomst een ledenstop moet worden ingevoerd. Deze stijging is mogelijk door de tarieven laag te houden. Het les zwemmen bij de brigade kost on geveer 130 gulden per jaar, .terwijl dit bij de Zijl/LGB en LZ'86 respec tievelijk 200 en 265 gulden per jaar kost. De reddingsbrigade kan zo goed- Actieve vering Drievoudig wereldkampioen Nelson Piquet wordt na zijn over stap van Williams naar Lotus op nieuw tot de kanshebbers gere kend. De Engelse stal baarde vorig seizoen opzien met de 'actieve vering', maar in het conservatie ve model '88' wordt daar geen ge bruik meer van gemaakt. Het is overigens al weer tien jaar geleden dat wijlen Colin Chapman met zijn sublieme 'ground effect'-creatie de circuits beheerste en in de figuur van Mario Andretti de wereldtitel greep. Nelson Piquet keerde Williams de rug toe na een seizoen, waarin hij het voortdurend aan de stok had met zijn teamgenoot Nigel Mansell. De Braziliaan verweet Williams, dat het zijn Britse con current bevoordeelde. Piquet nam de wijk naar Lotus, dat op zijn beurt z'n Braziliaanse kopman Ayrton Senna naar McLaren zag vertrekken. Met Senna en Prost twee potentiële wereldkampioe nen achter het stuur kan McLa ren, dat de Porsche-motor verruil de voor Honda, een zelfde broeieri ge sfeer tegemoet zien als Williams in 1987. Macho Voorlopig heeft Senna evenwel eerst een appeltje te schillen met Piquet. Het tweetal ruziet al jaren met elkaar. Senna is in Brazilië de populairste coureur. Piquet de suc cesvolste. Laatstgenoemde heeft olie op het vuur gegooid door te verklaren dat „Senna al drie maan den geen interviews heeft gegeven, hem te pijnlijk is te verklaren waarom hij niet van meisjes houdt". De media in het godvruchtige Brazilië stortten zich gulzig op de woorden van macho Piquet, waar door de vete tussen de twee Zuidamerikaanse coureurs flink is aangescherpt. Senna heeft ge dreigd Piquet voor de rechter te da gen als hij zijn beweringen niet te rugneemt. Opvallende afwezige in het for- de theorie reddend zwemmen, mule 1-veld is Brabham. Bernie (bij)scholing van het instructie- Ecclestone trok zijn team terug, na- korps en het deelnemen aan en het dat BMW als motoren-leverancier organiseren van wedstrijden. Deze wegviel. Brabham, dat sinds 1962 kosten zijn aanmerkelijk lager dan onafgebroken in de formule 1 ac- de kosten van competities. tief was, heeft al aangekondigd in Uit bovenstaande blijkt dat bij 1989 terug te keren. -Ander opmer- een ander beleid het aantal lessers kelijk aspect: Goodyear heeft op zelfs kan stijgen. bandengebied weer het rijk alleen. Om op alle mogelijke situaties te J.Kolderman kunnen inspelen hitte, regen, secretaris LRB veel pitstops heeft de Ameri- Hondsdrafzoom 9 kaanse multinational 1800 banden Leiderdorp mee naar Rio genomen. FC Utrecht of Barcelona Nelson Piquet is opnieuw kanshebber voor de wereldtitel. koop zijn omdat onze statutaire vastgelegde doelstelling is het be strijden van de verdrinkingsdood. Dit doel trachten wij te bereiken door zowel volwassenen als kinde ren te leren zwemmen en te leren reddend zwemmen. Bij onze briga de is het leszwemmen dus niet de melkkoe om dure competities te bekostigen, maar een statutair vastgelegde doelstelling. Mede door het feit dat bij onze brigade uitsluitend geschoolde omdat het vrijwilligers lesgeven staat bij ons de kwaliteit niet onder druk van de kwantiteit. Ons uitgangspunt is zo goed mogelijk leren zwemmen en niet zoveel mogelijk winst behalen. Derhalve geldt bij ons dan ook een maximum aantal lessers per groep. Desondanks wordt er door de Leidse Reddingsbrigade ook ver diend aan het leszwemmen. Het ge ringe bedrag dat wij verdienen dient ter dekking van de kosten LAHORE (SID/DPA) - Het Westduitse hockeyelftal is er gis teren voor de derde achtereen volgende keer ingeslaagd de Champions Trophy te veroveren. Nadat de titelverdedigers hun laatste wedstrijd van het toer nooi tegen het teleurstellende Groot-Brittannië met 3-1 hadden gewonnen, restte de Westduit sers ruim vier uur later weinig anders dan toekijken hoe rivaal Pakistan het er af zou brengen. De gastheren dienden de slot wedstrijd tegen wereldkam pioen Australië te winnen om voor het eerst sinds de Olympi sche Spelen van Los Angeles weer een aansprekende titel te veroveren. De hoop van de dui zenden toeschouwers in Lahore werd in de 22e minuut nog ver groot door de openingstreffer van Mohammed Irfan. De eufo rie aan Pakistaanse zijde duurde tot de 55e minuut. Toen benutte Warren Birmingham de hem ge boden kans zonder problemen. In het resterende kwartier slaag den de Pakistani er niet in de winnende treffer op het score bord te laten verschijnen. Het Nederlands vrouwen team heeft gisteren in Seoul een oefenwedstrijd tegen Zuidkorea met 0-1 verloren. Het enige doel punt uit de wedstrijd werd tien minuten na rust gemaakt door Yang uit een strafcorner. De wedstrijd werd gespeeld in het zelfde stadion waar Oranje in september de Olympische titel moet verdedigen. Coach Gijs van Heumen bracht een experimen tele ploeg in het veld met Van Doorn als libero en Lejeune als centraal aanspeelpunt op het middenveld. Oranje kreeg tien strafcorners te nemen. De speel sters hadden veel last van de ver vuilde lucht in de Zuidkoreaanse hoofdstad. De opstelling van Nederland was: Buter; Van Doorn; Fokke, Nieuwenhuizen (Van Manen) en Willemse (Van der Ben); Hols- boer, Lejeube en Benninga; Sib- bing (Ohr), Wolff en Von Weiier. UTRECHT/BARCELONA (GPD) Het ziet er naar uit dat Barcelona de 'strijd' gaat winnen van FC Utrecht waar het gaat om de gun sten van Johan Cruijff. Eergisteren heeft de Spaanse club in Genève een tweejarig contract doorgespro ken met de voormalige Ajax-coach die nog enkele dagen bedenktijd heeft gevraagd. FC Utrecht wilde gisteren in Nieuwegein met Cruijff tot overeenstemming komen maar de Vinkevener ontbrak tijdens het beraad in het 'Mercury-hotel' waar het vrijwel voltallige bestuur en de raad van commissarissen bijeen FC-voorzitter Theo Aalbers wil de nog geen definitief 'neen' horen omtrent de ambitieuze plannen van zijn club maar de kansen dat Cruijff komend seizoen in Galgen waard de scepter zwaait, achtte hij nog maar dertig procent. Het opti misme van enkele dagen eerder is dus nogal getemperd, mede omdat Barcelona een fantastisch finan cieel bod heeft gedaan. Cruijff moet in het Paasweekein de kiezen tussen het geld van Bar celona of de sportieve uitdaging om in Utrecht een topteam op te bouwen. Volgens mr Erik Vilé, die als juridisch adviseur fungeert van de ex-technisch directeur van Ajax, hoeft FC Utrecht nog niet te wanhopen. „Johan overweegt bei de zaken bijzonder grondig, dat is nu eenmaal zijn aard. Wanneer zijn gezinsomstandigheden helemaal de doorslag zouden geven, blijft hij in Nederland want zijn vrouw en kinderen blijven hier. Maar Bar celona is natuurlijk iets heel aparts en het contract dat hij van die club kan krijgen, is voor Nederlandse begrippen uniek. Aanvankelijk waren hem alleen maar mondelin ge toezeggingen gedaan maar die zijn nu allemaal schriftelijk beves tigd, zodat Johan precies weet waar-ie aan toe is". Uitstel FC Utrecht-voorzitter Theo Aal bers vermoedt dat de plannen van Cruijff om in Utrecht 'iets moois van de grond te krijgen' misschien enig uitstel zullen moeten dulden. „Maar definitief is er nog niets, pas midden volgende week zullen we de balans kunnen opmaken. Ik denk dat we er alles aan gedaan hebben om FC Utrecht op een nieuwe koers te zetten die onge dachte perspectieven voor de lan gere termijn hadden geopend. Wanneer we met het huidige beleid doorgaan, kunnen we het nog wel een paar jaar uitzingen. Maar ik had liever een andere weg ingesla gen waarin FC Utrecht niet verder afbrokkelt naar de middenmoot. En misschien lukt het in een wat la ter stadium en is Utrecht wakker geworden van deze stunt om de club omhoog te krijgen". Jeugdtoernooi bij RKAW LEIDEN Op woensdag 6 april (tijdens de paasvakantie) organi seert de Leidschendamse voetbal- verening RKAW een toernooi voor C-junioren. Dit toernooi kent ieder jaar een sterke bezetting. Be kende clubs als Sparta, Feyenoord, Blauw Zwart, ADO. VUC, VCS, Roodenburg en Quick Boys prij ken dit maal op de deelnemerslijst. Vanaf 10.00 uur wordt er op het sportcomplex aan de Heuvelweg gespeeld. Om 16.25 uur gaan twee finalisten uitmaken wie de opvol ger wordt van het Rotterdamse Feyenoord. Ook in de Leidse regio staan tij dens de paasdagen enkele jeugd- toernooien op het programma. Bij UVS speelt men op eerste paasdag om de Dirk Bakkerbokaal. Quick Boys, Randstad Sport (Voorscho ten), SIZO (Hillegom), Valken '68 (Valkenburg), v.v. Woubrugge en v.v. Oegstgeest organiseren hun jaarlijks evenement op tweede DALLAS (AFP) - Boris Becker heeft gisteren de eindstrijd van het WCT-finaletoernooi bereikt. De Westduitse tennisser, nog immer jeugdig (20), verpletterde de Ame rikaan Brad Gilbert, van wie hij vo rig jaar alle drie onderlinge duels verloor. Becker won in drie sets: 6- 4, 6-2 en 6-1. Na afloop sprak Bec ker van een perfecte wedstrijd. „Vorig jaar had ik blessures en was ik mentaal zwak. Dat was een te leurstellend jaar. Nu heb ik mijn zelfvertrouwen weer helemaal te rug", verklaarde tweevoudig Wim- bledon-kampioen. Gilbert, die klaagde over de sle pende blessure aan de linkerenkel, erkende de teruggekeerde kracht van zijn opponent. Becker sloeg liefst veertien aces. De tennisser uit Leimen deed met Gilbert wat hij wilde. Vooral in de laatste set was de overmacht van Becker van een niveau, dat niet thuis hoort bij een toernooi tussen de sterkste spelers van de wereld. Becker staat voor de tweede keer in zijn loopbaan in de finale van het WCT-eindtoernooi van Dallas. In 1986 moest hij buigen voor de Zweed Jarryd. In de finale, met als inzet 200.000 dollar v naar, treft Becker de het duel tussen de Zweed Edberg en de Fransman Noah. De winnaar in Dallas ontvangt bovendien als bonus 700 punten voor de Grand- Prixklassement. Jagt weer tweede LARISSA (AFP) - Na de zesde heeft Rob Harmeling ook de ze vende etappe gewonnen in de Ronde van Griekenland voor amateurs. In Larissa, na 152 ki lometer vanuit Thessaloniki, boekte Nederland een dubbel slag. Aijan Jagt finishte als tweede. De Sovjet Oemaras be hield de leiding in de algemene rangschikking. De uitslag van de zevende etappe is: 1. Harmeling (Ned) 152 km in 3.56.27, 2. Jagt (Ned), 3. Stanchev (Bul), 4. Cemelta (Alb), 5. Radtke (OD1), 6. Vlatko (Bul), 7. Caka (Oos), 8. Roma nov (Sov), 9. Kindaker (Zwe), 10. Zanoli (Ned) allen zelfde tijd als de winnaar. Algemeen klassement: 1. Oemaras (Sov) 21.21.42, 2. Za noli (Ned) op 1.19, 3. Radtke (ODD op 1.26, 4. Stanchev (Bul) op 1.36, 5. Lino (Fra) op 2.01, 6. Jagt (Ned) op 2.04, 7. Kaspoetis (Sov) op 2.54, 8. Cordes (Ned) op 3.13,9. Sikorski (Pol) op 3.17, 10. Uslar (ODD op 3.19. Voetbalpleintje LEIDEN Op het Voorschotense sportcomplex Adegeest wordt bij de voetbalvereniging Randstad Sport op tweede paasdag een spe ciaal voetbalpleintje geopend. De opening, die om 11.00 uur plaatsvindt, wordt omlijst met al lerlei evenementen op voetbalge- bied. Handbaltoemooi LEIDEN Voor de vierde maal in successie wordt op maandag 4 .april (tweede paasdag) in Voor schoten het traditionele handbal- toernooi van HW '70 gehouden. In sporthal De Vliethorst strijden 8 teams om de prijzen. Bij de vrou wen, die 's-morgens vanaf 9.00 uur acteren, komen HVS (Stompwijk), Kwiek Sport (Den Haag), Vires et Celeritas (Gouda) en HVV '70 tegen elkaar uit. De mannen van Wings (Den Haag), Saturnus '72 (Ridder kerk) en Saturnus (Leiden) ont moeten na 14.15 uur 'gastheer' HW. Om 17.30 uur worden de prij- zen uitgereikt. Volleybaltoernooi LEIDEN - De Drie Octoberhal vormt ditmaal het decor voor het traditionele volleybaltoernooi van Donar. Achtentwintig teams strij den op tweede paasdag voor een twee plaatsen in de finale die eind van de middag zal worden ver speeld.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19