'CDA wordt murwer naarmate de partij langer in oppositie zit' Voormalig fractievoorzitter Driessen: Morsweg 4 Nog voor 23 leerlingen in Leiden geen lesgeld betaald actief in vrije tijd Opgeslagen inboedel gestolen DINSDAG 29 MAART 1988 LEIDEN De meeste namen uit de laatste decennia van de plaatselijke politiek zijn in de vergetelheid geraakt. Die van Helmuth Driessen nog niet, ofschoon de voormalige fractievoorzitter van het CDA reeds jarenlang van het politieke toneel is verdwenen. Slechts als voorzitter van het bestuur van het CDA speelt hij achter de LEIDEN - Bij de aanvang van het gesprek laat Driessen weten over praktische politieke problemen in Leiden niet zoveel te kunnen zeg gen. "Ik ben er niet precies van op de hoogte en ik vind ook dat je als politicus niet over je graf heen moet willen regeren". Derhalve be perkt hij zich tot bespiegelingen over de politiek in het algemeen en (tussen de bedrijven door) die van Leiden in het bijzonder. door Gert Visser De wisseling van de wacht was bedoeld om de PvdA geen argu menten te geven om samenwer king met het CDA af te wijzen om- coulissen nog een bescheiden rol. Twaalf jaar lang maakte Driessen deel uit van de gemeenteraad en zijn aanwezigheid bleef niet onopgemerkt. Ten tijde van de linkse coalitie ('74-'78) voerde hij een verbeten oppositie tegen wat hij later in een interview als een 'tirannieke meerderheid' omschreef. Geheel in deze stijl noemde de toenmalige PvdA- fractievoorzitter Leo Meijer hem destijds de 'Idi Amin van de sleutelstad'. Men zou het bijna vergeten, maar de plaatselijke politiek is niet altijd een saaie vertoning geweest. In '81 gaf Driessen het voorzitterschap van de CDA- fractie over aan Joop Walenkamp die het CDA in rustiger vaarwater moest brengen om aansluiting te krijgen bij de PvdA en enkele zetels in het college te verwerven. Of het aan het optreden van Driessen lag... het is nooit meer goed gekomen tussen PvdA en CDA. In '82 verliet Driessen de gemeenteraad definitief. Enkele weken geleden was hij er weer. Beneden vergaderde de gemeenteraad over Endegeest en vanaf de publieke tribune keek de voormalige oppositieleider toe. Om bij het weggaan vast te stellen dat er gedurende al die jaren van afwezigheid 'eigenlijk niet zo veel veranderd was'. De interesse van de voormalige op positieleider ging uit naar de lande lijke politiek en dat is merkbaar. Waar die mogelijkheid zich voor doet, maakt hij graag een uitstapje naar de politieke situatie over de grenzen. Driessen heeft zijn kennis niet alleen uit de gemeenteraad. Professioneel houdt hij zich als we tenschappelijk hoofdmedewerker staatsrecht aan de universiteit van Amsterdam met politiek bezig. Zijn besluit om het voorzitter schap van de CDA-afdeling te aan vaarden kwam niet voort uit heimwee naar de politiek, zo ver klaart hij stellig. Eerder uit zorg voor de partij: "Het verontrustte mij dat bij de samensmelting van het CDA de invloed van de basis sterk is afgenomen. Er is erg veel macht gekomen bij het partijbu reau. Ik heb een beetje de indruk dat de rol van afdelingen is geredu ceerd tot het organiseren van cam pagnes bij de verkiezingen; ap plausmachines ten behoeve van de landelijke politiek. Ik wilde eens kijken in hoeverre het mogelijk is om daarin wat verandering te bren- gen". Buitenspel Driessen ontkomt er toch niet aan te spreken over vroeger - "in mijn tijd" - in de plaatselijke politiek. Zijn conclusie als zou er weinig veranderd zijn betreft alleen de verhoudingen in de gemeenteraad, zo wordt dan al snel duidelijk. "Toen ik voor de eerste keer na de raad te hebben verlaten weer eens ging kijken, stond ik verbaasd over de onzin die door wethouders werd uitgekraamd en de weinig adequa te manier waarop raadsleden rea geerden. Bij de kwestie Endegeest ging dat ongeveer hetzelfde toe. Dat de gemeenteraad afgaat op wat een wethouder zegt: 'ik heb de al ternatieven gezien en dit is het mooiste'. Dat is geen kwestie van vertrouwen, dat betekent dat de raad zijn huiswerk niet maakt. De raad zet zichzelf gewoon buiten spel. We zitten weer in de politiek van de zestiger jaren. De geheim houding is helemaal terug en dat is voor het politiek bestuur levensge vaarlijk". "Die ontwikkeling heeft zich ook in andere steden voltrokken en het eigenaardige is dat ik op de univer siteit hetzelfde zie. Bij de inspraak is het ook niet anders. Het is toch eigenlijk treurig dat alleen nog zo'n man als Blonk zich tegen besluiten van de gemeente verzet. Dat kan toch niet komen omdat het college zo goed de zielen van onze burgers kent. Nu er plannen zijn voor het bebouwen van groenplekjes en een woonwagenkamp in de Stevenshof zie je mensen voor het eerst weer op grote schaal in actie komen". "Ik heb het nog meegemaakt dat een raadslid tijdens een vergade ring amper aan de volkswoede kon ontsnappen omdat men het niet met hem eens was; toen we in de Burgerzaal moesten vergaderen omdat de publieke tribune van de raadszaal te klein was voor het aan tal bezoekers. Kun je je dat nu nog voorstellen?" Houwdegen Drie colleges maakte Driessen mee: die van CDA-WD ('70-'74), de linkse partijen ('74-'78) en PvdA- WD ('78-'82). Vooral gedurende het linkse bewind liet hij van zich horen. De confrontatie tussen col legepartijen en oppositie was bik kelhard. "Ik heb in '81 het fractie- voorzitterschap neergelegd opdat Walenkamp het gezicht van de fract'e kon bepalen. Om hem de mogelijkheid te geven op een ande- op het college te reage- Helmuth Driessen: "Actie voeren doen ze in de kerk niet. Ze blijven liever weg dan de barricaden te beklimmen". dat 'die ouwe houwdegen' van een Driessen daar de dienst uitmaakte. Toch heeft zijn optreden volgens Driessen geen doorslaggevende rol gespeeld in de keuze van de PvdA voor de WD. "De wijze waarop ik het politiek heb ingeschat, is over het algemeen wel juist geweest. Het was niet zo dat men bij de PvdA zei: zolang Driessen daar zit, doen we geen zaken met het CDA. Je moet dat niet verkeerd zien: met PvdA'ers als Waal en Meijer kon iK het heel behoorlijk vinden". "We hebben vier jaar met succes oppositie gevoerd - althans we wonnen twee zetels - en het vier jaar op een andere manier gepro beerd. Beide hebben er niet toe ge leid dat we in het college kwamen. Daar spelen dan ook hele andere dingen bij mee: de PvdA wil haar stempel drukken op het college en heeft aan de WD een hele inschik kelijke partner. Een reden om de WD naar huis te sturen is wanneer de die partij te zelfbewust wordt en zich wil gaan profileren. Momen teel zie je dat een klein gedeelte van de liberale fractie zich wat onaf hankelijker opstelt. Er zitten, denk ik, mensen die de aspiratie hebben om in de landelijke politiek te gaan". Verleiding Driessen belandt bij de collegevor ming, over twee jaar weer aan de orde. Hij is niet zo pessimistisch als zijn partijgenoot Bleijie die bij zijn afscheid van de gemeenteraad ver kondigde dat het CDA tot 2000 bui ten spel blijft staan. "Bleijie be doelde dat het CDA er geen positie ve invloed op kan uitoefenen. Slechts als het CDA kleiner wordt dan de WD kan het een aantrek kelijke partner voor de PvdA zijn. Of wanneer de positie van de ge meente zo ongunstig wordt dat de PvdA zegt 'laten we op een paar moeilijke sectoren maar CDA- mensen zetten dan kunnen die gaan bakkeleien met hun geestver wanten in Den Haag; misschien krijgen we als gemeente dan wat meer'. Door de lastige portefeuilles af te schuiven, kan de PvdA zich in ieder geval indekken tegen electo raal verlies". Het probleem is, be seft Driessen, dat zolang de WD ook nog deel van de regering uit maakt, de liberalen evenzeer voor dit doel misbruikt kunnen worden. En niet voor niets heeft Links Lei den de sociale dienst toegeschoven gekregen. "Wat is de prijs die je voor deel name aan het college moet betalen. Stel je voor dat het CDA in plaats van Links Leiden een zetel in het college aangeboden had gekregen. Moet je dat doen, met minder in spanning meer resultaat bereiken, of wijs je dat af omdat je je politiek ongeloofwaardig maakt. Hoe lan ger het CDA in de oppositie zit, hoe murwer de partij wordt. Daarom is het zaak dat het bestuur alert blijft, waakt voor de verleiding die gaat ontstaan". Malaise Die verleiding was er al toen Driessen nog fractievoorzitter was. Sommige collega's vonden dat hij te ver ging in de oppositie. Hij stoorde zich er niet aan. "Het ge vaar bestaat dat partijen die in de oppositie zitten bepaalde geschil punten gaan verdoezelen om zich niet van de bestuurspartijen te ver vreemden. Het levert misschien wel stemmenwinst op maar wat heb je daaraan als je niet te groot mag zijn? Waarom stelt de PvdA zich in de Tweede Kamer zo terug houdend op? Omdat zij zich niet wil vervreemden van de twee coali tiepartners. Dat speelt in Leiden natuurlijk ook. Dat is het malaise- gevoel dat de doorsnee-kiezer voelt omdat de oppositiepartij haar rol verwaarloost". Tegelijkertijd is Driessen er van overtuigd dat het CDA niet ge schikt is om harde oppositie te voe ren. Bij zijn vertrek stelde hij vast dat 'het CDA niet geschikt is voor de harde politiek en nog minder voor de harde oppositie'. Want als actiepartij is het CDA slecht uitge rust, vindt Driessen: "Actie voeren doen ze in de kerk niet. Als het ze niet zint dan blijven ze gewoon weg. Dat eerder dan de barricaden op te gaan. Dat geldt in de politiek ook". Dogmatisch Dat neemt niet weg dat Driessen de tijd vindt aangebroken dat het zijn partijbestuur zich eens gaat bezin nen op de politieke situatie in die grote steden waar het CDA van deelname aan het college is uitge sloten. Driessen: "De gemeente raad is de leerschool voor de lande lijke politiek. De uitsluiting van het CDA heeft tot gevolg dat wij van de drie grote partijen in een na delige situatie verkeren wat betreft de kadervorming. Daardoor moet de recrutering van politici op een andere manier geregeld worden. Waar komt bijvoorbeeld een man als Ruding vandaan: niet uit de po litiek maar uit het bedrijfsleven. Deze wijze van mensen aantrekken werkt goed voor een raad van com missarissen, maar in de politiek heeft dat nadelen. Die mensen heb ben te weinig politieke handig heid". Alles overziend is zijn conclusie dat het afspiegelingscollege in de gemeentepolitiek in ere hersteld moet worden. Daar is ook alle re den toe omdat echte geschilpunten in de gemeentepolitiek volgens hem niet of nauwelijks aanwezig zijn, niet op het gebied van de huis vesting en zeker op het terrein van het onderwijs, constateert hij na een denkpauze. Is de verkeersafwikkeling op de Breestraat dan geen geschilpunt? "Je kunt natuurlijk op de auto het etiket rechts en op de fietser het eti ket links plakken. Dan heb je een geschilpunt. Maar de meesten zijn toch kunstmatig of dogmatisch en lopen vaak dwars door alle partijen heen. De KVP was van oudsher een partij van de laagste inkomens. Wat dat betreft was er geen verschil met de SDAP. En je hebt in een stad nu eenmaal geen christelijke lantaarnpalen en ook geen libera le". Lezers schrijven Hierbij reageer op een artikel dat onder de kop 'Bewoners Morsweg willen sloop huizen via rechter voorkomen' in deze krant is ver schenen. a. De gemeenteraad heeft beslo ten dat er pas gesloopt zou mogen worden op het moment dat alle huizen in de straat van de gemeen te zijn. Intussen zouden leegko mende huizen via tijdelijke huur contracten verhuurd moeten wor den. Ik neem aan dat men zich aan dit besluit van de raad houdt. b. Een aantal eenstemming heeft bereikt met de gemeente kan pas in oktober ver huizen omdat dan pas voor sommi gen het nieuwe huis wordt opgele verd. c. De gemeente Leiden heeft sinds de stemming in de straat op geen enkele wijze geprobeerd om met 'dwarsliggende' eigenaars te spreken, behalve over de verkoop onder de voorwaarden van de ge meente. We zijn tot nu toe prak tisch uitsluitend op de krant aange wezen geweest voor informatie over de stand van zaken. d. Er is al vanaf het begin door ons gesteld dat verkoop slechts zou kunnen plaatsvinden als het niet anders kon en we in dat geval het zelfde huis, in dezelfde straat, met een vergelijkbare ligging en van vergelijkbare kwaliteit zouden kunnen kopen na verkoop van ons huidige huis. We wonen in prachti ge huizen en willen onder geen be ding naar de Stevenshof. De ge meente wil gezien worden als een gewone koper en daar zit hem nu de kneep. Voor ons is de gemeente geen gewone koper want we willen namelijk niet weg. Als iemand iets van u wil kopen dat niet te koop is, moetje toch op z'n minst hetzelfde terug kunnen krijgen na verkoop. Dit is naar mijn mening geen on redelijke eis. Men kan niet van ons verwachten dat we voor de lol van de gemeente slechter en duurder gaan wonen, omdat men zonodig van woongebied industriegebied wil maken (ik dacht trouwens dat de koop van de huizen in ons be lang was vanwege de 'onleefbare situatie'!). e. Indien de gemeente het op onteigening wil laten aankomen zal men een lange adem moeten hebben aangezien onteigening vanwege het algemene belang naar alle waarschijnlijkheid niet haal baar is. En zelfs in dat geval zal de gemeente moeten kunnen aanto nen dat er redelijke alternatieven zijn aangeboden en dat men heeft geprobeerd om op een constructie een oplossing te ko- f. Zelfs als wij uitgekocht worden zullen waarschijnlijk onder ande ren de bewoners van de Haagweg een verplaatsing van de LBC naar het Werninkterrein tot aan de Raad van State bestrijden en in het alge meen een wijziging van het be stemmingsplan van woongebied in industriegebied aanvechten. Tot slot. Ik blijf het betreuren dat men het in Leiden nodig acht om 44 huizen af te breken, terwijl we tegelijkertijd de laatste open plek ken in de stad schijnen te moeten bebouwen om de woningnood te bestrijden. Men blijft zich verzetten tegen het door ons geopperde idee om geen extra industrie in de stad neer te zetten, maar het achter ons braakliggende terrein vol te bou wen met premiekoopwoningen om zo iets aan de Leidse woningnood te doen. We prefereren gewon te blijven wonen waar we wonen en wensen de mensen die tevreden zijn met hun nieuwe huis in de Stevenshof veel woongenot. We weten hoe prettig het is om een groot huis naar je zin te bewonen. drs. A.P van Bree, Morsweg 320, 2332 EX Leiden. LEIDEN Voor 23 van de duizend leerlingen aan scholen voor open baar voortgezet onderwijs in de Leidse regio is nog geen lesgeld be taald. Dat blijkt uit de laatste gege vens van de directie onderwijs van de gemeente Leiden. Vorige maand lag het aantal leerlingen dat niet aan de 1030 gulden lesgeld had voldaan nog op 55. Het lesgeld voor leerlingen van 16 en 17 jaar had in eerste instantie al voor 1 december van het vorig jaar bij de gemeente binnen moe ten zijn. Toen bleek dat een groot aantal ouders hieraan niet wilde of konden voldoen kondigde minis ter Deetman (onderwijs) een uitstel van twee maanden aan. In tegenstelling tot sommige an dere gemeenten heeft Leiden nooit leerlingen van school willen stu ren. De vijf procent die na afloop van de uitsteltermijn in februari nog niet had betaald, hing echter wel de dreiging van een deurwaar der en beslaglegging op goederen boven het hoofd. Volgens C. Klein, medewerker bij de directie onderwijs Leiden, was dat voor de meeste achterstal lige betalers voldoende aanleiding om alsnog met geld over de brug te komen. "Op dit moment hebben we met de ouders van elf leerlingen een aparte betalingsregeling ge troffen. Bij twaalf anderen is daad werkelijk de hulp van een deur waarder ingeroepen". Overigens is met ingang van het nieuwe schooljaar de inning van het lesgeld geen taak meer van de schoolbesturen en de gemeenten, maar van het ministerie van onder wijs. Klein: "Dat betekent een aan zienlijke taakverlichting. Boven dien is het ook correcter zo. Je moet van een schoolbestuur niet verwachten dat er enerzijds wordt getracht een goede verstandhou ding met de ouders op te bouwen en anderzijds wordt opgetreden als een incassobureau. Dat is geen goe de combinatie". Op de middelbare scholen met een christelijke signatuur had iede re leerling al voor het aflopen van de uitsteltermijn betaald. Bij de ka tholieke scholen voor het voortge zet onderwijs zijn er nog vier leer lingen die hun lesgeld moeten vol doen. Volgens een woordvoerder van de Stichting Katholiek Onder wijs Leiden is er echter een beta lingsregeling getroffen en zal er geen deurwaarder worden inge schakeld. Volkenkunde Het Rijksmuseum voor Volkenkunde aan de Steenstraat 1 houdt verschil lende vakantie-activteiten. De ten toonstelling van de Japanse schilder Keiga is uitgangspunt van de activitei ten. Woensdag 30 maart van 14.00 tot 16.00 uur: wajangpoppen maken. Donderdag 31 maart van 14.00 tot 16.00 uur: grimeren o.l.v. Marjolein Donkersloot van poppentheater Gan- dalf. Dinsdag 5 april van 14.00 tot 16.00 uur: origami, Japans papier vouwen. Woensdag 6 april van 14.00 tot 16.00 uur: zelf gamelan spelen. Donderdag 7 april van 14.00 tot 16.00 uur: kijkdoos maken. Vrijdag 8 april van 14.00 tot 16.00 uur: op zijde schilderen. De activiteiten kosten elk 2 gulden. Daarnaast moet twee gulden entree voor het museum worden betaald. Poppentheater Poppentheater Thije treedt woensdag 30 maart op in de Kaasmarktschool. Aanvang 14.30 uur. Uitmarkt De vijfde Leidse Uitmarkt wordt 17 september gehouden. Reeds 40 vere nigingen hebben zich ingeschreven. Wie nog interesse heeft in een plekje in de Pieterskerk kan een inschrijffor mulier aanvragen bij de werkgroep Leidse Uitmarkt, Kloksteeg 16, 2311 SL Leiden, tel. 131518 (bellen maan dag en donderdagochtend). Inschrij ven mogelijk tot 15 april. Snuffelmarkt In de Groenoordhallen wordt Paasza terdag en tweede Paasdag de half jaarlijkse snuffelmarkt gehouden. Za terdag is de markt open van 9.00 tot 17.00 uur; tweede Paasdag van 10.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs be draagt 4,50 gulden. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar betalen evenals bejaar den 3 gulden. Amnesty Amnesty houdt deze week drie schrijf- avonden in Leiden. Dinsdag 29 maart in de Vredeskerk aan de Van Vollen- hovenkade 21 om 20.00 uur; woens dag 30 maart in de Bevrijdingskerk aan het Vijf Meiplein om 19.30 uur; en donderdag 31 maart in Ekklesia aan het Rapenburg 100 om 20.00 uur. Ruilbeurs De Ruilclub Koningskerk houdt vrij dag 1 april een ruilavond in buurthuis 't Spoortje saan de Bernhardkade 40 te Leiden. Aanvang 19.00 uur. Australië Dit jaar viert Australië haar 200-jarig bestaan. De Leidse Volksuniversiteit K&O vertoont op 29 maart een aantal korte films over Australische cultuur en natuur. Aanvang 20.15 uur. Kaar ten zijn telefonisch te bestellen bij K &0, Oude Vest 45, tel. 141141 PvdA In de vierde van een reeks discussie avonden over Schuivende Panelen gaan op woensdag 30 maart Paul Kal- ma ('Het socialisme op sterk water') en Ed Berg (directeur van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten) met elkaar in discussie over de rol van de overheid (efficiënt, democratisch, decentraal). Aanvang 20.00 uur in Het Gulden Vlies, Breestraat 125. Swingavond In het recreatiegebouw van het psy chiatrisch ziekenhuis Endegeest wordt donderdag 31 maart een open bare swingavond gehouden met me dewerking van de Leidse latin-punk- bluesgroep Divaz. Aanvang 20.00 uur, toegang gratis. Klaverjassen/sjoelen Op donderdag 31 maart houdt de eve nementencommissie van de wijkvere- niging Aktief in het verenigingsge bouw aan de Berlagestraat 2 het jaar lijkse paasklaverjassen en sjoelen. Kosten 2,50 gulden, aanvang 19.30 uur. Pink Puppies De Pink Puppies, de homojongeren groep van de LWH, organiseert op zondag 3 april een thema-avond over de 'coming-out'. Daarna is er swin gen. ledereen tot en met 25 jaar is welkom. Aanvang 19.30 uur, Langeg- racht 65. Paaseieren Tweede paasdag organiseert buurt huis Morschwijck een paaseier- zoekactie in Koppelstein. Tussen 12.00 en 13.30 uur wordt dan een groot aantal eieren verstopt in de wijk. Het startpunt is bij het begin van de Onafhankelijkheidsweg, hoek Sma ragdlaan. Deelname staat open voor kinderen tot 12 jaar. Bloemschikken Buurthuis Morschwijk houdt een tweede cursus bloemschikken. Onder deskundige leiding leert men alles op het gebied van de bloemschikkunst. De eerste bijeenkomst is op woens dag 6 april. De cursus duurt 6 avon den met telkens twee weken ertus sen. Inlichtingen: tel. 765656. Doka-cursus In den Vrolijcke Ark houdt een Doka- cursus voor volwassenen die met een kleinbeeldcamera foto's maken maar ze nog nooit zelf hebben afgedrukt. De cursus bestaat uit 8 bijeenkomsten op de maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur. De eerste bijeenkomst is op maandag 11 april, Pieterskerk- choorsteeg 15. De cursus kost 40 gul den (alles inbegrepen). Voor meer in formatie: tel. 125736 (vragen naar Marja van Bruggen). Tennis De directie Sport en Rekreatie van de gemeente Leiden organiseert in sa menwerking met de tennisvereniging Unicum een cursus tennis voor jeugd (beginners en gevorderden) van 6 tot en met 17 jaar. De cursus begint 5 april in tennispark Unicum aan de Haarlemmerweg. Kosten: 60 gulden voor 10 lessen. Voor meer informatie of aanmeldingen: tel. 315601, dage lijks van 8.30 tot 9.30 uur (vragen naar Aad van der Luit). Afrikaanse dans Van dinsdag 5 april tot en met 14 juni wordt in de Droomfabriek (Oude Sin gel 56) een cursus 'Dansen op oerrit- mes' georganiseerd. Er wordt gewerkt aan het ontwikkelen van het lichaam met als basis de Afrikaanse groun- dingstechniek. Er wordt gedanst met live-begeleiding van conga's. Kosten: 90 gulden voor 10 lessen. De eerste les, op 5 april, is een introductieles en gratis. Van 11 tot en met 17 juli wordt ook in Noord-Portugal een cursus dansen op oerritmes georganiseerd. Kosten: 500 gulden (alles inbegre pen). Voor meer informatie en aan meldingen over beide cursussen: tel. 216325 (vragen naar Joke Broeke). Medische ethiek De Boerhaavecommissie organiseert op 15 april een cursus 'Informed con sent - schijn en werkelijkheid'. Als sprekers zullen optreden: prof. He- leen Dupuis, hoogleraar medische ethiek; prof. E.L. Noach, initiatiefne mer medische ethische commissies in Nederland; prof. A.J. Dunning, cardio loog. columnist NRC-Handelsblad; prof. J. Bennebroek Gravenhorst, vrouwenarts, voorzitter Commissie Medische Ethiek Leiden, lid van het Centraal Tuchtcollege; Dr. F. van Dam, psycholoog, werkzaam in het Nederlands Kankerinstituut Antoni van Leeuwenhoek Ziekenhuis te Am sterdam. Voor meer informatie, buiten kantooruren: tel. 133146 (P. van Dam). LEIDEN - Uit een kelderbox aan de Arendshorst is de afgelopen da gen een compleet bankstel ont vreemd. Naast de bank en twee fauteuils werden ook een koelkast, een gasfornuis en een tv-toestel meegenomen. De spullen waren ei gendom van een kennis van de huurder van de kelderbox die zijn meubels daar had opgeslagen in af wachting van een verhuizing. De huurder mistte na de inbraak een boormachine, een slijptol en een elektrische zaag. De dieven kwa men binnen door de deur van de kelderbox te forceren.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15