Titel lacht Alecto al toe Mannen Leython maken dure misstap Waterpoloteam LZ degradeert uit hoofdklasse Concurrent Forescate blijft steken op gelijk spel Docos klimt op naar top eerste divisie Recordregen zwemmers De Zijl/LGB LEIDEN - In de volleybal competitie maakten de man nen van Leython een dure misstap door met 3-1 van het in degradatienood verkeren de Volendam met 3-1 te ver liezen. Hierdoor heeft de Leidse tweededivisionist de promotiekansen niet meer in eigen hand. Ook Novo kreeg de kous op de kop: 0-3 tegen de Amsterdamse studenten club US 2. Gemini behaalde daarentegen een broodnodi ge overwinning op Tonegido (3-1). Bij de vrouwen versloeg Leython Thornax 2 met 3-0, terwijl de andere kansheb bers voor de tweede plaats, Rentokil en AV'40, beide ver loren. Gemini redde het net niet tegen Haag: 2-3. Leython speelde stroef in Volen dam. Weliswaar wonnen de Lei- denaren de eerste set met 15-13, maar ze bezaten niet de scherpte die nodig is om de aspiraties voor de eerste divisie waar te maken. Nadat de tweede set met 10-15 verloren was gegaan, herstelde Leython zich in het begin van de derde set. Een voorsprong van 10-5 (na 8-2) was echter niet vol doende om definitief toe te slaan. Op het cruciale moment lieten de Leidse service en smash het af weten: 10-15. De vierde set bleef tot het einde toe spannend. Ley thon verspeelde een setpoint (14- 13), waarna Volendam mede dankzij acht foute Leython-ser- vices de set en wedstrijd naar zich toetrok (16-14). Novo bakte er tegen US 2 hele maal niets van. Met 'zomer- avondvolleybal' werd de num mer drie bestreden. De studen ten speelden daarentegen en thousiast en vielen vooral op door hun goede verdediging. No vo kreeg geen schijn van kans: 10-15, 10-15, 6-15. Gemini begon goed tegen het hoger geklasseer de Tonegido: 15-8 na een 7-0 voorsprong. Door de lastige ser vice van Gemini kon Tonegido nauwelijks in zijn spel komen. Het duurde liefst drie kwartier voordat het de tweede set met 22- 20 naar zich toetrok. Misschien putte Gemini daaruit weer inspi ratie voor de volgende sets, die de Voorschotenaren met 15-11 en 15-8 op hun naam brachten: 3-1. In de promotieklasse had Do- nar de grootste moeite met de omstandigheden waaronder moest worden gespeeld. In de schitterende accommodatie van Tornado 2 was het zo warm, dat het wel een sauna leek. Donar won de eerste set (15-10), maar verloor als gevolg van de hitte de twee volgende reeksen. In de vierde set trok Donar de stand weer gelijk, maar het beslissende vijfde speldeel ging door een op eenhoping van fouten verloren: 2-3. Gemini 2 speelde tegen VCS een matige partij volleybal. VCS won het duel zonder hoogtepun ten met 3-0 (15-12, 15-6, 15-12). LUSV is de laatste weken wat minder op dreef. Tegen het goed- draaiende Skania uit Delft wer den de Leidse studenten van alle kanten om de oren geslagen. Al leen in de derde set kwam LUSV dankzij betere (sprong)services en een goed blok tot winst. Voor het overige bepaalde het in hoog tempo spelende Skania het beeld van de wedstrijd: 3-1. Leython 2 verscheen twee maal in het veld. Eerst moest de Leidse ploeg het uitgestelde duel tegen VOY afwerken. In een uur tijd won Leython eenvoudig met 15-7, 15-12, 15-10. De andere ont moeting, tegen Radius, verliep minder voorspoedig. Met de in derhaast opgetrommelde junior Dennis Kortekaas, die direct na zijn eigen wedstrijd mee tegen Novo naar Gouda moest, ging het niet ingespeelde zestal (drie basisspelers ontbraken) slecht van start: 10-15. Eenmaal ge wend aan de nieuwe samenstel ling won Leython de tweede set met liefst 15-4. Daarna ging het in de derde set net mis (13-15). De vierde set ging als gevolg van een aantal misverstanden met 8-15 verloren: 1-3. Novo 2 en DAC 2 speelden een rommelige wed strijd, die DAC onder protest speelde omdat het nauwelijks tijd had gehad om in te spelen. Novo raakte spelverdeler Marco Krijger door een enkelblessure kwijt en wond zich veel te veel op over de scheidsrechterlijke be- slissirfgen. DAC won de schame le vertoning overigens verdiend met 15-13,13-15,15-12,14-16,15-7 (3-2). Vrouwen Bij de vrouwen speelde Gemi ni 'tegen Haag vijf spannende sets. De ploeg uit Voorschoten speelde echter te onzuiver en on zorgvuldig om aanspraak op de winst te mogen maken. Na een overdonderende start (15-1) en een krappe winst in de tweede set (15-13) van Gemini trok Haag met tweemaal 10-15 de stand ge lijk. In de laatste set kwam Gemi ni nog met 15-14 voor, maar met drie harde klappen besliste Haag de wedstrijd (2-3). Leython werkte het duel tegen de sterke middenmoter Thornax in drie kwartier af. Het aanvals- spel van Tine de Bloois en Gerdi Verwoert bepaalde de eerste set (15-6). De volgende reeks was na twee servicebeurten (Danka van Klaveren en Carolien van Gendt) voorbij: 15-1. Ook in de derde set was de opslag van Leython> te machtig voor Thornax: 15-5. In de promotieklasse was het duel Gemini 2 - Novo zeer eenzij dig. Met zijn gevarieerde opslag legde Gemini de basis voor de overwinning. Met 15-10 (na een 7- 10 achterstand), 15-8,15-9 won de ploeg uit Voorschoten gemakke lijk. RVV probeerde het wel te gen Tonegido, maar kwam elke set iets tekort: 0-3. Novo 2 stuitte in Moerkapelle aanvankelijk op het sterk spelen de Rentokil 2, dat dankzij goed serveren en aanvallen met 9-4 de leiding nam. Toen Novo echter gewend was geraakt aan de don kere zaal en aan de tegenstander, speelde het een gewonnen wed strijd (3-0). Hoewel RW met drie in valsters speelde, maakte het er tegen Tornado een aardige strijd van: 13-15, 9-15, 9-15. Leython 2 kwam in de eerste set nog op voorsprong tegen Agon (9-4), maar door onzuivere passes kon die set niet in de wacht worden gesleept (12-15). In de tweede set gaf de sterke service van Agon de doorslag (4-15). Mede door goed aanvallend werk van Wilna Rin- zema en invalster Warda Kruit hof won Leython 2 de derde set met 15-7, maar de vierde ging na een spannende slotfase (na 12-10 een voorsprong) met 13-15 verlo ren: 1-3. GER RENES De rechtervleugelverd.ed.iger van Forescate Paul de Jager bekroont zijn rush tot in de slagcirkel met een raak schot: l-lLinks Alecto speler Maurits Huigen en rechts de aanvoerder van Forescate Martijn van Paassen. (,oto Loek Zuydcrduini LEIDEN De hockeyers van Alecto hebben gistermiddag een forse stap gezet in de richting van de eerste klasse door 1-1 te spe len tegen het op de tweede plek staande Forescate. De voor sprong blijft daardoor drie punten en dat biedt de ploeg van Wout van der Meulen met nog vier duels te spelen volop kans om twee- de-klassekampioen te worden. LEIDEN De degradatie van LZ'86 is definitief. Door de 11-9 ne derlaag in Delft tegen DZV zijn de Leidenaren niet meer te redden. Zijl/LGB verloor van Brandenburg met 15-7. De vrouwen van LZ'86 werden geen kampioen. Het tref fen tegen Nautilus eindigde in 8-8 waardoor hun Dordtse concurren tes de kampioensvlag konden hij- De degradatie van LZ'86 is een feit. Doordat Brandenburg met 15-7 van De Zijl/LGB won was de uit slag van het treffen tussen DZV en LZ'86 niet meer van belang. Voor beide ploegen stond degradatie vast. Toch kan de uitslag van het treffen (11-9 in het voordeel van DZV) nog enig gewicht in de schaal leggen. Als de KNZB namelijk op de jaarvergadering (23 april) be paalt dat er (weer) een nieuwe com petitie-opzet komt, zal alleen de laatste in de huidige hoofdklasse promotie/degradatie wedstrijden spelen tegen de nummers drie uit beide eerste klassen. De 11-9 ne derlaag brengt LZ'86 weliswaar twee punten achter DZV maar de ze marge is met een thuiswedstrijd tegen de Delftenaren voor de boeg nog te overbruggen. Via een beter onderling resultaat kunnen de Lei denaren nog op de eventueel be langrijke zevende plaats terecht komen. LZ'86 verloor de wedstrijd in het derde part. Tot dan toe ging de strijd volkomen gelijk op getui ge ook de 5-4 tussenstand na twee perioden. LZ, dat de gehele wed strijd een press speelde, verdedig de in die periode te slordig. DZV, geholpen door een dubieuze straf- worp, profiteerde gretig en liep uit naar 9-5. Vooral Erik te Kulve en Johan Hageman schoten met scherp. LZ dat zonder Bobbie Brebde en Rob de Wit aantrad (zij werden vervangen door Niels Heck), had in de laatste periode niet meer de kracht om nog terug te vechten. Bij 11-7 dreigde een grote nederlaag, Wilco van der Zeeuw en Rene van der Zeeuw beperkten de schade echter tot 11-9. Doelpunten: Frans v.d. Brink 2, Rene van der Zeeuw 2, Wilco van der Zeeuw 2, Ruud Muusse, Mark Mommers en Michel van der Zeeuw. Voor De Zijl/LGB staat er niets meer op het spel. Van de wedstrijd in Bilthoven tegen Brandenburg valt weinig positiefs te melden. De 15-7 nederlaag viel extra groot uit omdat Mark van Belkum direct na het begin van de vierde periode zonder vervanging uit het water werd gestuurd. Nadat hij zijn derde 'p' had gekregen zou hij bij het wegzwemmen de keeper van Bran denburg hebben geschopt. Zelf zei hij dat van opzet geen sprake was. De wedstrijd kende op dat moment een 9-7 stand in Bilthovens voor deel. Voor de equipe van Frits Wel ling was er natuurlijk geen eer meer te behalen. Brandenburg hield het hoofd er goed bij en kon gemakkelijk uitlopen naar 15-7. De equipe van Welling gaat van 9 tot 16 april naar Sicilië. Probleem is dat in deze periode twee competitie wedstrijden vallen. Hiervoor moet nog een oplossing worden gevon den. Doelpunten Ziil/LGB: Hans SCHAKEN - Jeroen Piket heeft in de voorlaatste ronde van de schaakvierkamp in Spijkenisse ge wonnen van de Zweedse Pia Cram- ling. Nona Josseliani uit de Sov jetunie en Liabfern Riemersma kwamen remise overeen. Josselia ni en Piket leiden met 3 1/2 punt. Cramling en Riemersma verzamel den in vijf partijen anderhalve punt. BILJARTEN - De biljart-scheids rechters Straub (Driebergen) en Van Dompselaar (Schagerbrug) hebben bij de Europese titelstrijd bandstoten in Groningen hun laatste internationale toernooi ge- arbitreerd. Zij hebben de leeftijds grens bereikt. Straub had een ver zoek om dispensatie ingediend, maar de KNBB is hier niet op in ge gaan. Nieuwenburg 3, Edwin Redegeld 2, Alex Verhoog en Mark van Bel kum. Voor de overige teams zit de com petitie er alweer op. Alleen voor de vrouwen van LZ'86 en de heren Jeugd van LZ'86 stond er nog wat op het spel. De vrouwen moesten tweemaal in het strijdperk treden. Beide malen moest worden gewon nen om kampioen te worden. Bre da, dat in de reguliere competitie tweemaal van LZ had gewonnen, werd in Breda met 7-3 verslagen. Alles hing dus af van de wedstrijd tegen Nautilus uit Dordrecht. De ploeg van Roel Veenstra had twee punten achterstand, maar zou bij winst door een beter onderling re sultaat kampioen zijn. De zenuw achtig spelende Leidse ploeg kwam niet verder dan 8-8 en moest dus de eer aan de tegenstanders la ten. De hand moet echter volledig in eigen boezem worden gestoken: wie zevenmaal een numerieke meerdërheid niet afmaakt en bo vendien nog twee strafworpen niet verzilvert kan alleen zich zelf ver wijten maken. Na de gewonnen be ker finale dus geen tweede succes voor de vrouwen van LZ. De mannen jeugdploeg van LZ'86 behaalde wel het kampioenschap. Hierdoor krijgt het seizoen voor de LZ-jeugd (tot 20 jaar) nog een staartje. Samen met de kampioen uit de andere poule (waarschijnlijk ZPB) zal om het kampioenschap van Nederland worden gestreden. De LZ-jeugd onder leiding van Wim Siera werd kampioen door een zwaar bevochten 8-8 gelijkspel tegen HZC/De Robben. Hierdoor werd de voorsprong van één punt op datzelfde HZC gehandhaafd. De wedstrijd Vivaxde Meeuwen- /Diemen stond in het teken van af scheid nemen. Niet alleen werd af scheid genomen van het seizoen 1987/1988 maar speelde zowel Mar cel Rompes als Dick Langerhorst zijn laatste wedstrijd in de hoofd macht van de Oegstgeestenaren. Enkele minuten voor tijd werden zij voor het laatst gewisseld en on der luid applaus en met bloemen zochten zij de kant op. De wed strijd werd door Vivax met 8-12 verloren. Hierdoor komen de Oegstgeestenaren op een derde plaats uit. Topscorer: Jack Frauen- felder 4. Katwijk kon tegen kampioen De Ham net niet winnen. De Ham won met 6-7. Katwijk, dat op een goed seizoen kan terugkijken, eindigde op de vierde plaats. DKD verloor de laatste wedstrijd met 5-6 van Koudekerk. Door dit resultaat werd DKD vierde. Sas- senheim speelde 6-6 tegen BZC. De vrouwen van De Zijl/LGB verlo ren van Bubble met 6-4. De ploeg van Theo Uittenhout komt volgend seizoen weer in de tweede klasse uit. Keepster Eline Kortekaas kreeg de eervolle uitnodiging om als keepster in de nationale ploeg onder 17 jaar te fungeren in een toernooi in West Berlijn. DIRK KLOOS De belangrijke ontmoeting tussen de Leiderdorpers en het op eigen veld optredende Forescate viel aanvankelijk tegen. Beide teams pasten een strakke mandekking toe, waardoor er zeer weinig ruimte was om aanvallen op te zetten. Veel onderbrekingen ontstonden ook door afhoudsituaties en balverlies aan beide kanten door nerveus en te gehaast spel. Twee waarschu wingen via de groene kaart gingen naar twee Voorschotenaren we gens grof spel. De schaarse kansen voor rust bestonden uit vier straf- corners, waarvan Alecto er drie mocht nemen. Onnauwkeurigheid en goed keeperswerk hielden de stand echter dubbelblank. In het tweede deel werd de wed strijd gaandeweg aantrekkelijker met een meer risico nemende thuisploeg, wat in tien minuten twee korte hoekslagen opleverde. Alecto-keeper Boudewijn van Dui ken keerde het snoeiharde schot van Eric Kruysmulder wel bij diens derde poging, maar scherm de de bal volgens de arbiter daarna met zijn arm af, wat een strafbal op leverde. Knap tikte Van Duiken vervolgens de push van aanvoer der Martijn van Paassen Uit de ui terste rechterhoek, tot grote op luchting van de flinke supporter- schare uit Leiderdorp. Michiel Blans zette met een straf bal de Leiderdorpers na 21 minu ten op het goede spoor: 0-1. De zwa re straf was het gevolg van een bo ven de schouder geheven stick van Olaf Croon om een lob van Eric Brabander (over de liggende doel man Fred Brouwer) uit het doel te houden. Tien minuten voor het ein de kreeg Forescate toch nog loon naar werken met een prachtig schot van Paul de Jager uit de drukbevolkte cirkel: 1-1. De beste winstkansen kreeg Alecto bij enke le uitvallen, met schoten tegen de zijplank van Brabander en net naast het doel (Allaart de Vries). De vrouwen van Alecto speel den in hun thuiswedstrijd gelijk (1- 1) tegen Groen Geel. De beide doel- vrouwen hadden het druk. De kee per van Groen Geel ging één keer in de fout door de bal weg te gooi en: 1-0 voor Alecto na het benutten van de strafbal door Eugenie Wes terduin. In dezelfde 20e minuut rondde de Wassenaarse ploeg een mooie actie af waar geen Alecto- speelster bij kon: 1-1. Groen Geel verdiende met zijn sterke periodes nog veel strafcorners, maar Hester de Kuiper hield haar doel op voor treffelijke wijze schoon. De hockeysters van Forescate behaalden in de eerste helft een 3-0 zege op Pollux. Via goede combi naties kwam thuisploeg Forescate veel in de cirkel en verkreeg daar mee strafcorners, waarvan er twee door Willemijn van Woensel wer den benut. De 3-0 kwam van de stick van Sjamke de Voogd, terwijl het voorbereidende werk van Anja Wartema was. Na rust kwam Pol lux nog goed terug en het was aan het uitstekende keeperswerk van Heieen van der Berg te danken dat er geen tegentreffer viel. In het overgangsklasseduel tus sen thuisploeg HIC en LMHC no teerde de ploeg van Martijn Drijver een ruime 1-5 zege. Tien minuten voor rust sloeg Jeroen Dubbeld de afspringende strafcornerinzet van Harmen Jansen Schoonhoven als nog achter de Amstelveense goalie: 0-1. Leiden had gedurende de hele wedstrijd de beste kansen dankzij sterk veldspel. De gelijkmaker' kwam van HIC-speler Ton van Dun via de stick van Bernard Hols- boer: 1-1. Maurits Eikenhout en Holsboer combineerden fraai tot voor het Amstelveense doel waar Jansen op de knieën 1-2 inschoof. Na de directe strafcomergoal van Jansen (1-3) ging Leiden goed door met een benutte strafbal van Bob- Jan Dietrich en vijf minuten voor tijd stond Onno te Rijdt op de goe de plek om 1-5 te laten aantekenen uit een afspringend schot van Dub beld. De vrouwen van Leiden speel den een sterke eerste helft bij Gooi- sche, maar konden de zeven straf corners niet omzetten in treffers. Na de doelwisseling waren de rol len omgekeerd en domineerde de thuisploeg, die evenwel stuitte op een in vorm zijnde LMHC-doel- vrouw Titia Sprey, Roomburg ontving Delftse Stu denten met goed hockey en hard werken. Dat leverde in de eerste helft de 2-0 voorsprong op. Na zes minuten trok Bas Koning goed door tot de achterlijn en speelde te rug op Max Ligtenberg, die 1-0 in sloeg. Ligtenberg had na twintig minuten weer succes met zijn rake slag uit een lange cómer (2-0), waarna Roomburg de wedstrijd controleerde tot de pauze. De nog lang niet veilige ploegen stonden er kort na rust weer hetzelfde voor na twee strafcornergoals van DS- HC, dat een rebound benutte en - een hoge push over de liggende keeper Jan-Willem Hogewoning wipte. Coach Jaap Suyk bracht good- old Cees Wendt tien minuten na rust in het veld ten koste van Lukas van Schaik en dat bleek een goede ingeving. Wendt scoorde 3-2 na drie man en de. keeper te hebben gepasseerd. Wendt, die op eigen verzoek naar het tweede team ging, vestigde nog een keer de aandacht op zich door 4-S in te slaan. Die voorsprong gaven de Leidenaars niet meer uit handen. De Room burg-vrouwen namen één punt mee uit Hellevoetsluis in de wed strijd tegen Voorne. Beide ploeg waren improduktief: 0-0. In Beverwijk kwamen Noord- wijk en Eechtrop 2-2 overeen. De Noord wij kers traden door blessu- res aan met veel invallers. De rust stand was met 1-0 in het voordeel van Eechtrop. Ralph Wisbrun sloeg wel een strafcorner in (1-1), maar miste daarna een strafbal. Na de 2-1 uit een korte hoekslag van de thuisploeg maakte Willem-Jan van Veen kort voor tijd de mooiste tref fer met een tip-in: 2-2. Coach Luc Klinkhamer van dé Noordwijk reisde af naar Craeyen- hout zonder zijn vertrouwde aan- valsters, die wegens blessure, werk en vakantie verstek moesten laten gaan. De 2-0 in de eerste helft werd uitgebouwd naar 3-0 door de Haag se hockeysters. Dankzij het taaie verzet en het uitstekende doelwerk van Liesbeth Niezen kwam oud- overgangsklasser Crayenhout niet verder. In de vierde klasse kwamen de vrouwen van Leidse Studs wel in actie (2-1 winst op Barendrecht) op eigen veld, maar moesten de man nen Bodegraven afbellen om het veld niet verder te schaden. De hockeyers van Catwijck stuurden de gedoodverfde kam pioen in de vierde klasse Alphen met 3-1 naar huis. De Alphenaren kwamen op voorsprong, maar Han- ne Houwaard maakte vlak voor rust gelijk. Met de jeugdige talen ten Robert-Jan Beeking (15 jaar) en Martijn Houwaard (14 jaar) in de gelederen verkreeg Catwijck het overwicht op de koploper, dat ge stalte kreeg door treffers van Kees Zwaan en Martijn Hagenaars. De vrouwen van Catwijck verloren op eigen veld met 0-2 van Ba rendrecht. NIEK FAAS LEIDEN In navolging van de mannen lijken nu ook de vrouwen van tafeltennisvereniging Docos enig zicht te krijgen op een goede klassering. Zaterdag wees de Leid se equipe Salamanders met 10-0 resoluut terug. Stadgenoot Scylla gooide echter roet in het eten door met maar liefst 10-0 te verliezen van Hoonhorst, de concurrent van Docos. Als gevolg van de Europese tafel tenniskampioenschappen werd hier te lande een uitgedund pro gramma afgewerkt. De vrouwen van Docos wonnen het alles-of- niets duel*('an het Haagse Sala manders. De 10-0 overwinning kwam op een wel zeer gelegen mo ment. De race om het kampioen schap is namelijk bij lange na nog niet beslist. Voor Docos bestonden er nog reële mogelijkheden om koploper Hoonhorst in te halen. Na de hoogst mogelijke overwin ning dachten de speelsters Olden, Van den Bios en Heijnen op rozen te zitten, totdat het tot de Docos- zaal doordrong dat het Leidse Scylla het tegen Hoonhorst flink had laten afweten. Ook de koplo per bleek in staat over zijn tegen stander heen te walsen zonder een tegenpunt te incasseren. De Scylla- vrouwen blijven als gevolg van de 10-0 nederlaag twee punten achter staan, waardoor handhaving in de eerste divisie heel moeilijk zal wor den. De mannen van Docos ontmoet ten het derde team van Gaanderen. Het nu weer voltallige Leidse team sloot de wedstrijd af met een 5-5 ge lijkspel. Kish Prashad en Ron van Veen scoorden tweemaal, Walter Englebert won één wedstrijd. Hockeyteam overrompeld door Australië PERTH (ANP) - Het Nederlandse vrouwenhockeyteam heeft giste ren in Perth een waarschuwing ge kregen. De. gelouterde ploeg van Gijs van Heumen, Europees, we reld- en olympisch kampioen, kreeg in het met ongeveer 2.000 toeschouwers gevulde Common- wealth-stadion in de 'finale'-wed- strijd een nederlaag te slikken van Australië. Na een ruststand van 0-1 werd het 1-2. Daardoor bleef het team vah Brian Glencross zonder puntverlies en moest Oranje met twee punten achterstand tevreden zijn met de tweede plaats. Volgens Van Heumen heeft Ne derland het toernooi verloren in de eerste twintig minuten van de wed strijd. In die periode stormde Australië onvervaard in de richting van het door Det de Beus verdedig de doel. Nederland wist lange tijd niet goed raad met deze aanvalsla- wine, die in de elfde minuut uit een rommelige situatie bij een strafcor ner een treffer van Tracey Belbin tot gevolg had. Twaalf minuten la ter liet de overigens voortreffelijk spelende ausputzer Lisanne Lejeu- ne een unieke kans liggen door een strafbal te missen. De Australische keepster Fisch greep goed in bij de niet scherp genoeg ingepushte bal. Na de pauze probeerde Van Heu men het met vier spitsen door Le- jeune mee naar voren te sturen en het achterin op één tegen één situa ties te laten aankomen. Dat werkte averechts toen Elspeth Clement in de 44e minuut een strafcorner ver zilverde. Daarna zette Nederland de tegenstanders wel onder druk, maar dat kwam voornamelijk door dat de Australiërs niet verder meer aandrongen en de voorsprong gin gen consolideren. Verder dan een tegendoelpunt van Lejeune uit een strafcorner in de 60e minuut kwam Nederland niet. Australië kreeg vier strafcorners, Nederland drie. Het Nederlandse gezelschap komt morgen in Seoul aan voor een verkenning van het olympische veld. Daar zullen twee oefenwed strijden tegen Zuidkorea worden gespeeld. De Aziatische ploeg, die in Perth slecht begon, verraste op dé slotdag door Grootbrittannië met maar liefst 4-0 te verslaan. ALPHEN - De Zijl/LGB heeft met de A-ploeg de verenigingscompetitie afgesloten. In het bad van AZC in Alphen werd gisteren tezamen met De Ot ters de vierde en laatste ronde afgewerkt. Ondanks vele afzeggingen presteerde de ploeg prima. Veel persoonlijke records werden verbroken. In het eindklassement bezet de ploeg van trainster Erna van Belkum, evenals vorig jaar ongeveer een vijf tiende positie. Niels Ouwerkerk verbeterde zowel op de 200 me ter als op de 400 meter vrije slag zijn oude toptijden tot respectievelijk 2.04.0 en 4.21.3. Ingrid van Veen vestigde twee pr's. Op de 400 meter wisselslag kwam de Zijl-zwemster als teede aan in 4.25.5 en zij realiseerde winst op de 200 meter rugslag in een tijd van 2.42.2. Ook Laurens van Kampen, Robin Sprinkhuizen, Mariëtte Beekman en Eelco Parrel verbeterden hun eigen tijden. De ploeg van LZ'86 kwam met DES, RZC en ZVZ uit in een vierkamp in Zoeter-meer. De zwemmers en zwemsters die in actie kwamen, waren de pupil len die de afgelopen weken wat minder aan de bak kwamen. Alle gezommen tijden die goed waren voor een top-drie klassering op de afzonderlijke af standen, leverden persoonlijke records op. De B-ploeg van LZ kwam uit in de laatste ronde van de D-competitie. De slechte prestaties in het ei gen Vijfmei-bad waren evenwel niet meer van in vloed op de eindrangschikking, waarin de Leidse Zwemclub een middenmoot-positie bezet. In de kop van het eindklassement zijn nog niet alle kaar ten duidelijk geschud. Noordwijkerhout, dat na drie van de vier ronden een vierde plaats bezette, hoeft zich geen zorgen meer te maken. Door een pri ma gezwommen wedstrijd, gisteren in Noordwij kerhout, die met een voorsprong van ruim 104 pun ten op Katwijk winnend werd afgesloten, bewerk stelligde de ploeg van trainer Jan Suikerland de promotie. Katwijk daarentegen zit op de wip. Hoewel de in de breedte te zwakke ploeg na drie ronden nog bo ven de promotiestreep stond, moet nu in spanning worden gewacht tot alle landelijke uitslagen zijn verzameld. De achterstand op Noordwijkerhout in de onderlinge confrontatie doet het ergste vrezen. De Duinstreek-competitie beleefde het afgelopen weekeinde de tweede ronde. Deze regionale zwem- strijd wordt jaarlijks bezocht door de ploegen van Noordwijk, Noordwijkerhout, de Colombiaan uit Voorhout en Sassenheim. De twee ronde leverde winst op voor Noordwijkerhout, dat in het eigen Kokkerbad aantrad.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 18