'Spion' Molowny niets wijzer Gladbach wil Willaarts kwijt Werder zet grote stap richting titel 'Reds' slaan terug AS Roma haakt af Rijkaard wint het publiek voor zich Einde aan vreemde klucht Snipperdag van Real PAGINA 16 SPORT MAANDAG 28 MAART 1988 PSV werkt in Zwolle verplicht nummer af ZWOLLE (GPD) - Leo Been- hakker legt PSV hoogstwaar schijnlijk woensdagavond ei genhandig onder de loupe. De aanstaande Europa-cuptegen stander van Real Madrid stapt dan in de ring voor de KNVB- beker tegen FC Den Bosch. Za terdag had Beenhakker Luiz Molowny op spionagereis ge stuurd. De technisch adviseur en vroegere trainer van Real zag PSV in Zwolle met 6-0 van PEC winnen. De Nederlandse kampioen, ver klaarde Molowny later met zuide lijke hoffelijkheid, had grote in druk op hem gemaakt. Maar of hij echt veel heeft opgestoken moet ernstig worden betwijfeld. PSV werkte het verplichte nummer aan de Ceintuurbaan af als betrof het een gezapig trainingspartijtje. Van een wedstrijd in de ware betekenis van het woord was nimmer sprake. "Ik dacht dat we het hier de vori ge keer iets moeilijker hebben ge had", merkte trainer Hiddink na af loop fijntjes op. Het 2-0 verlies dat de oppermachtige koploper van de eredivisie op 24 april van het vorige jaar in Zwolle leed, stond bijna elf maanden als de laatste nederlaag van de Eindhovenaren in de boe ken. Feyenoord maakte twee we ken geleden een eind aan die reeks. Grauw Maar tussen 24 april 1987 en 26 maart 1988 ligt een wereld van ver schil. PEC is niet langer de wils krachtige ploeg die het tot voor eni ge tijd onder de voortijdig afge zwaaide Co Adriaanse wèl was. Sinds interim-trainer Ben Hen driks er de scepter zwaait, werden slechts mondjesmaat punten bij een gesprokkeld. Met als gevolg dat ook PEC is aangeschoven in de grauwe stoet van degradatiekandi daten. En PSV - het is al zo vaak gezegd en geschreven - is het armoedige niveau van de Nederlandse compe titie volledig ontgroeid. PEC Zwol- le-PSV werd een genante verto ning. Zelfs met de handrem strak aangetrokken degradeerden de su perieure Eindhovenaren hun ploe terende tegenstanders tot haast zie lige figuranten. Tot aan de 28ste minuut hielden de Zwollenaren nog de schijn op flink tegenstand te bieden, maar toen PSV even naar een iets hogere versnelling overschakelde waren zij direct uit- gesparteld. Binnen een kwartier scoorden de Brabanders door Wim Kieft (twee maal), Eric Viscaal en Gerald Va nenburg vier keer, waarna zij on middellijk weer krachtig op de rem trapten. "Wij hebben bijna een half uur stand gehouden tegen een in ternationale topclub, dat valt dus nog mee", vond Ben Hendriks. En, cynisch: "Maar regionaal doen wij het goed. Wij hebben dinsdag nog met 9-3 van een amateurclub ge- De tweede helft had veel beter schriftelijk afgedaan kunnen wor den. "Toen hebben wij wat gas te rug genomen en is er wat noncha lance in ons spel geslopen. Al ble ven wij wel steeds domineren. Op het laatst waren wij weer wat scherper, dus twee goals," analy seerde Guus Hiddink. Eric Gerets met zijn vierde competitiedoel- punt, en Eric Viscaal (via Wilco van Buuren) voerden in de laatste vijf minuten de score op tot 6-0; de grootste overwinning die de Bra banders ooit in Zwolle behaalden. PSV overschreed inmiddels de honderd competitiedoelpunten. De oude en nieuwe landskampioen staat op 104 en is hard op weg het record van Ajax (122 doelpunten in het seizoen '66-'67) te verbeteren. Daarvoor is in de resterende zes wedstrijden een gemiddelde van iets meer dan drie treffers noodza kelijk. Voor de Eindhovense ka nonniers moet dat haalbaar zijn ge zien het gemiddelde van 3,3 doel punten per wedstrijd dat zij tot dusver lieten noteren. Veel meer dan dat record, houdt de aanstaande krachtmeting met Real Madrid de gemoederen in het Brabantse momenteel bezig. Nadat Hiddink en zijn collega Hans Dor- jee vorige week de Madrileense derby Atletico-Real bezochten, zat gisteren Dorjee in het Bernabeu- stadion op de tribune, waar Real aantrad tegen rode lantaarndrager Sabadell. "Wij hebben Real dan in een uit- en een thuiswedstrijd ge zien, dat moet genoeg zijn", ver klaarde Hiddink zaterdagavond in Zwolle. Leeg Tot zijn opluchting stroomt de Eindhovense ziekenboeg lang zaam maar zeker leeg. Sören Lerby deed tegen PEC weer wat wed strijdritme op. Om geen enkel risi co te lopen, mocht de Deen zich in de rust douchen. En de ook weer fitte Frank Arnesen kwam het laatste half uur nog even in actie. Alleen Hans Gillhaus en Hallvar Thoresen waren nog niet inzetbaar, maar het herstel is nabij. Gillhaus is vandaag weer met de training be gonnen en aan het eind van de week hoopt ook Thoresen zich bij de groep aan te sluiten. Mochten er zich geen verdere complicaties voordoen, dan reizen beiden vol gende week maandag mee naar Madrid. Hiddink: "In dat soort wedstrijden heb je gelouterde voet ballers nodig". VOLENDAM (GPD) Likkebaardend en verbijsterd over zoveel onkunde zat gistermiddag in Volendam een drietal Fransen op een kille tribune de verrichtingen van Ajax ga de te slaan. Technisch-directeur Michel Hidalgo, trainer Gérard Banide en secretaris Jean Pierre Bernès, namens Olympique Marseille op spionagetocht, staken hun ver bijstering beleefdheidshalve onder stoelen en banken. Na het ondermaatste Amsterdamse gepriegel, rijkelijk be loond met twee punten (1-2), reisde het trio echter in een opperbest humeur en met de wetenschap dat een fina leplaats voor het grijpen is, terug naar zonnig Zuid-Frank rijk. Gevoegd bij de uittocht van verde digers heeft de blessuregolf Ajax teruggeworpen op een beduimeld niveau, een halve finalist in het Eu ropese toernooi der bekerwinnaars onwaardig. De interne reorganisa tie, noodzakelijk door de blessures van Hesp, Spelbos en Larsson, heeft de Amsterdammers ook men taal uit het evenwicht gebracht. Wouters en Winter, uit arren moe de naar de laatste linie overgehe veld, voelen zich in het centrum van de defensie als een ijshockeyer in Afrika, de vleugelspitsen Wit- schge en Bergkamp klungelen op goed geluk maar wat aan en ook op het Amsterdamse middenveld is het momenteel niet pluis. Onbeholpen "Maar ik heb Ajax nog wel eens slechter zien spelen", probeerde Hulshoff die deze week met het bestuur v len over zijn nieuwe positie het beste van te maken, om er fijn tjes aan toe te voegen dat "het re sultaat ook wel eens slechter was". Ook na het onbeholpen heen en weer gedraaf tegen Volendam, liet de import-Volendammer, vanaf volgende week zaterdag in de thuiswedstrijd tegen VW op de vingers gekeken door de nieuwe man Linder, malse kritiek op zijn spelers achterwege. Bosman kreeg, vanwege zijn werklust, zelfs een pluimpje van het technisch trio. De spits, die Toulon zou hebben laten weten dat hij van de transfer afziet, buigt zich nog immer over de aanbiedingen van Ajax, KV Mechelen en An- derlecht. Het bericht dat Ajax, voor het geval Bosman zijn biezen pakt, Van Loen van FC Utrecht wil con tracteren, noemde directeur Van MADRID (GPD) - Frank Rijk aard heeft gisteren in één klap het kritische publiek van Real Zaragoza voor zich gewonnen. In zyn eerste wedstrijd voor „eigen" publiek tegen Athletic de Bilbao ontpopte Rijkaard zich als de ster van het veld. Met legio fraaie passes en gede cideerd verdedigende arbeid ontlokte de voormalige Ajax- international talloze ovaties van het publiek. Het was alleen aan de matig presterende Pardeza en Ruben Sosa te wij ten, dat de acties van Rijkaard niet eerder succes hadden. Za ragoza speelde nerveus, als ge volg van de vroege treffer van Mendiguren in de derde mi nuut. Pas drie minuten voor tijd stelde Pardez toch nog een gelijk spel veilig voor Zaragoza. Na afloop had trainer Manoio Vilanova alleen maar lovende woorden over voor zijn tijdelij ke „huurling". „De spelers lo pen met hem weg. Niet alleen omdat hij een groot voetballer is, maar vooral omdat hij geen kapsones heeft. Het tekent zijn klasse als je ziet hoe snel hij zich heeft aangepast en hoe hij in het team is geïntegreerd. Als buitenstaander zou je absoluut niet zeggen, dat dit pas zijn tweede wedstrijd was". Ook de Spaanse voetbalpers liet Rijkaard gisteren versteld staan. Na afloop stond hij in re delijk verstaanbaar Spaans de journalisten te woord, maar zel den had hij de hulp van de En gels sprekende Casuco nodig. Typerend, beeld van de verwarring gêdachten gaat wïssë- Johan Steur jaagt nog door. Eijden gisteren "opportuun". Van Eijden: "Dat is volkomen uit de lucht gegrepen. Wij zijn niet met Van Loen bezig". i de Ajax-defensie. Doelman Menzo blijft met moeite baas over het leder. Tegen degradatiekandidaat Vo lendam, door pech, dwalingen van scheidsrechter Van Riel en onkun de in aanvallend opzicht gestoord in een leuke opmars, moest Ajax zich verlagen tot somber stem mend countervoetbal. Een aantal Ajacieden had kennelijk de wed strijd van het Nederlands eftal (Mühren, Wouters, Van 't Schip, Bosman in mindere mate) of Jong Oranje (Winter en Witschge) van af gelopen woensdag nog in de be nen. De niet-internationals deel den, op Verlaat (als het louter op verdedigen aan kwam) en Menzo na. in de malaise. Van 't Schip viel zelfs temidden van zijn falende teamgenoten nog uit de toon. De aanvoerder heeft zichzelf hoopvol een status aange praat die in het veld nauwelijks wordt waargemaakt. Parmantig en met misplaatste arrogantie liet hij zich gistermiddag op zijn geliefde stek, in het centrum (en later aan de linkerkant) van de middelste linie, veelvuldig in de luren leggen door spelers die wel bereid waren de mouwen op te stropen. Organisatie Met de uitwedstrijd tegen Olym pique op 6 april voor de deur, con centreert Hulshoff zich momenteel echter vooral op de organisatie van de defensie. Hidalgo, die Ajax na mens de Franse miljoenenploeg in Bern tegen Young Boys al eens 'Terugverkopen' aan FC Utrecht Van der Meent op non-actief DEN HAAG - Het in degrada tienood verkerende FC Den Haag zette voor het duel tegen VW trai ner Pim van der Meent op non-ac tief. Zijn plaats op de bank werd in genomen door oud-speler Piet de Zoete. Die zag zijn ploeg weliswaar door doelpunten van Boere en Byr ne de leiding nemen, maar uitein delijk toch met 3-2 verliezen. Den Haag staat nu voorlaatste op de ranglijst. WOUDENBERG (GPD) - Het ziet er naar uit dat Erik Willaarts aan het einde van dit seizoen bij Borus- sia Mönchengladbach vertrekt. De voormalige topscorer van FC Utrecht werd ook eergisteren door trainer Wolf Werner buiten de ploeg gelaten. Sterker: hij mocht ook niet plaatsnemen op de reser ve-bank. Willaarts: "Tijdens de bespre king een dag voor de wedstrijd tegen FC Nürnberg werd open lijk in de groep mijn trainingsinzet veroordeeld, terwijl eerder in de week door Werner de indruk was gewekt dat ik in de basis zou staan. Het is dat mijn Duits er te slecht voor is, anders had ik een paar vloe ken losgelaten. Nu heb ik het maar STEYR (RTR) - De voormalige Russische voetbalinternational Oleg Blokhin heeft zich zaterdag gemeld bij zijn nieuwe club, de Oostenrijkse tweede divisionist Vorwarts Steyr. Gisteren maakte hij zijn debuut en daarmee kwam een einde aan een door de Russische voetbalbond opgezette transferklucht. In januari tekende de 35-jarige voetballer een contract waarin de overgang van Dinamo Kiev naar Steyr voor de rest van het seizoen was geregeld. Blokhin zou ook volgend seizoen in Oos tenrijk blijven, mits Vorwarts zou promoveren naar de eerste divisie. Een maand later herriep de voetbalbond van de Sovjetu nie de overeenkomst zonder ver dere uitleg, maar zaterdag werd de overgang alsnog beklonken. Blokhin is de derde Russische speler in de Oostenrijkse compe titie. Anatoly Sintjenko en Sergei Shavlo voetballen bij Rapid Wien. Blokhin debuteerde gisteren al voor zijn nieuwe club, maar moest duidelijk wennen aan zijn ploeggenoten. In het matige duel in de play-off tussen Vorwarts Steyr en Linzer ASK (0-0) viel de 108-voudige Russische interna tional nauwelijks op. ker". Willaarts heeft de indruk dat Wolf Werner zich gestoord heeft aan verhalen in Nederlandse kran ten waarin Willaarts laat blijken graag weer terug te willen keren naar Utrecht. "Anders kan ik zijn houding niet verklaren. Op mijn trainingsinzet is denk ik niets aan te merken, ik doe gewoon m'n best. Een andere zaak is of ik een wel zo'n geweldige indruk maak op trainingen, maar dat was bij FC Utrecht ook niet het geval". Borussia Mönchengladbach heeft dit weekeinde zelf het initia tief genomen om met FC Utrecht over de terugkeer van Willaarts te praten. Voorzitter Theo Aalbers van FC Utrecht: "We zijn benaderd door Rob Hansen, die destijds ook heeft bemiddeld bij de transfer. Borussia wil Willaarts in beginsel voor hetzelfde transferbedrag te rugverkopen als waarvoor hij des tijds is aangetrokken. Daar trappen we natuurlijk niet in. Er valt alleen met ons te praten wanneer de Duit sers erg veel water bij de wijn doen, want wij kunnen het ook niet hel pen dat hij daar niet aan de bak is gekomen". Rob Hansen, de contactman tus sen Borussia en FC Utrecht, geeft toe dat hij in een vertrouwelijk ge sprek met Theo Aalbers heeft ge sproken over de toekomst van Wil laarts. "Ik blijf geloven in de schut- terskwaliteiten van Willaarts, maar bij Borussia is nauwelijkss tijd voor een leerproces. De club ver keert in een crisisperiode, tegen Nürnberg moest perse gewonnen worden. Voor Erik is het een harde leerschool, dat geef ik toe. Trainer Werner neemt hem misschien kwa lijk dat hij met zijn hart nog altijd een beetje FC Utrechter is geble ven, vaak bij die club vertoeft ter wijl Borussia toch zijn broodheer Overigens was het zaterdag op vallend dat tijdens de wedstrijd Gladbach-FC Nürnberg een span doek met de tekst 'Willaarts, kom terug' in het stadion aan de 'Bökel- berg' te zien was: Erik Willaarts: "Er komen hier nog altijd suppor ters uit Utrecht, vandaar. Op ver zoek van m'n medespelers heb ik die tekst even vertaald". BADMINTON - De Indonesiér Su- giarto heeft zondag in Toulouse de finale mannenenkelspel van het badmintontoernooi om de open Franse kampioenschappen gewon nen. Hij versloeg de Deen Frost met 15-10, 6-15, 15-2. Bij de dames versloeg Hoe-Young Hwang uit China haar landgenote Jiaming Gu met 12-10, 11-8. ontleedde, kreeg in Volendam te horen dat de Amsterdamse moge lijkheden in verdedigend opzicht uitgeput zijn. Op Ronald Spelbos, zaterdag met Bobby Haarms pre sent bij Olympique Marseille-Metz (1-0 door een snelle treffer van Pa pin), wordt niet gerekend, waar door Verlaat waarschijnlijk gekop- •peld zal worden aan de kopsterke Le Roux. Larsson, wiens schouder- operatie wordt uitgesteld tot het moment dat Ajax in rustiger vaar water is beland, zal normaal ge sproken wel twee keer van de partij zijn om de Franse furie in te dam- Gistermiddag bleef Larsson, tob bend met een arm die op de meest ongewenste momenten uit de kom schiet, uit voorzorg aan de kant. Tot ongenoegen van de technische leiding deed de Zweedse bonds coach Nordin onlangs een beroep op Larsson om zich, samen met on der meer zes andere Zweden in buitenlandse dienst, aanstaande dinsdag in Berlijn te melden voor een pretentieus vierlandentoer- nooi. Volgens Hulshoff is het uitge sloten dat Larsson het toernooi, met deelname van de Sovjetunie, Argentinië, Westduitsland en Zwe den, als speler zal kunnen meema ken: "Hij gaat wel naar Berlijn, maar alleen omdat hij dat verplicht is. Spelen doet hij daar niet. Ajax heeft 'm veel te hard nodig voor de Europa-Cupwedstrijden". Volendam, geplaagd door arbiter Van Riel die onder meer een handsbal van Scholten in het eigen strafschopgebied over het hoofd zag én de kansenmissers Böckling (twee maal) en Duif, slaagde er niet in te profiteren van de afwezigheid van Larsson. Ajax kwam met de schrik vrij en trok zich na de bevlieging van de hard werkende Bosman, die in de acht ste minuut van dicht bij raak schoot, krampachtig op eigen helft terug. Via een ordinaire, maar prachtige counter, uitgevoerd door Winter en invaller Roy (0-2), scoor de Ajax in de slotfase zowaar voor de tweede keer. Steur liet vervol gens Duif en Böckling zien hoe het wel moet Bekerfinale LEIDEN De bekerfinale van de zaalvoetbalvrouwen gaat dit jaar seizoen tussen McDonald's en THB Girls. McDonald's versloeg in de halve-finalestrijd FC Lisse en THB klopte Jipi's Tweesprong. Het duel tussen Jipi's en THB Girls was ongetwijfeld de spannen- ste van de twee halve finales. In de eerste helft nam de ploeg uit Roelo- farendsveen, door toedoen van Jo- landa van der Vlugt en Connie Beekhuis (2x) een voorsprong, die door Tineke Datema even zovele malen te niet werd gedaan. In de tweede helft sloeg de ploeg uit Lis- se toe, door treffers van Marga van Kins en Mary Pelgrim liep THB Girls toen uit naar 2-4. In de andere halve eindstrijd on dervond MCDonald's weinig te genstand van het in de tweede klas se uitkomende FC Lisse. Het Leid- se team won simpel met 7-0. Dank zij doelpunten van Maijan van der Ploeg (2x), Ylanda Barend (2x), Ga by Knol, Annelies Oskam en Anne- mieke Anziz. DUSSELDORF (ANP/GPD) - Acht wedstrijden voor het einde van de Bundesliga heeft Werder Bremen een grote stap gezet naar het landskampioenschap. In het met 39.500 toeschouwers uitver kochte Weserstadion versloeg Bremen concurrent Bayern Munchen met 3-1. Bremen heeft nu vier punten voorsprong op de titelverdediger uit Beieren, die de tweede plaats slechts te dan ken heeft aan een beter doelge- middelde dan l.FC Köln. Voor Bayern München dreigt het een seizoen zonder prijzen te worden. De ploeg werd al eerder uitgeschakeld in het nationale bekertoernooi en vorige week door Real Madrid in de Europa Cup voor landskampioenen. Het kampioenschap was de laatste strohalm voor het team van trai ner Jupp Heynkes. Werder Bremen daarentegen strijdt nog op drie fronten mee. De lijstaan voerder is doorgedrongen tot de laatste vier van de DFB-Pokal en de UEFA-Cup. Werder Bremen - Bayern Mün chen was een keihard duel. Scheidsrechter Kautschor trok zeven gele kaarten. Bayern kwam in de 25ste minuut nogal curieus aan de leiding. Bremen verdediger Sauer pakte de bal in het eigen strafschopgebied in zijn handen, omdat hij dacht dat zijn ploeg een vrije trap kreeg. Niets was minder waar, zodat Matthaus de Zuidduitsers uit de daaropvolgende strafschop aan de leiding bracht. Twee minuten later mocht ook Bremen het van elf meter proberen, toen Riedle door Pflügler werd gevloerd. Or- denewitz liet Bayern-doelman Aumann, die de plaats van Pfaff onder de lat innam, kansloos. Pf aff was naar de begrafenis van zijn zus in België. Bremen was gedurende bijna de hele wedstrijd beter, vooral fysiek. Aanvaller Riedle drukte het overwicht met twee doelpun ten uit. Na veertig minuten scoorde hij na een solo 2-1. Vijf minuten voor tijd buitte hij een fout in de Bayern-verdediging uit: 3-1. FC Köln kwam in punten ge lijk met Bayern door een moeiza me 3-0 winst op Waldhof Mannheim. Voor de ploeg uit Keulen, die in de zeven wedstrij den van 1988 nog niet verloren heeft, scoorde de Brit Tony Woodcock pas na 63 minuten de openingstreffer. Engels en Litt- barski zorgden voor de eind stand. Arie Haan heeft met zijn VFB Stuttgart de vierde plaats vast in handen. In Karsruhe won Stuttg art met 2-0 door doelpunten van Aflgöwer en Klinsmann, zijn zes tiende dit seizoen. Liverpool heeft de kampioensvorm weer te pakken. De nederlaag van vorige week tegen stadgenoot Everton bleek niet meer dan een incident. Zaterdag werd Wimbledon verslagen. De cij fers, 2-1, waren een zwakke afspiegeling van Liverpools overwicht. Van groot belang was de terugkeer in de spits van de Ierse interna tional Aldridge. Hij sukkelde vier weken meteen liesblessure. Aldrid- ge kopte 1-0 in op een voorzet van Nicol. Beste speler op het veld was overigens Beardsley. De dribbelaar speelde Wimbledon dol. Be- ardsley had pech dat hij zijn optreden niet kon opsieren met een doel punt. Zeven minuten voor tijd spatte zijn schot uiteen op de lat. De Engelse international, vorige week woensdag nog actief tegen Neder land, was wel de architect van de tweede treffer door Barnes. Hij be reikte met een lange crosspass Johnston, die de bal naar Barnes knik te. Het tegendoelpunt was van Young. Manchester United bleef op veertien punten achterstand op de tweede plaats dank zij een overwinning met 3-1 op West Ham United. Een uur lang joeg United op Old Trafford vergeefs op een doelpunt. Strachan brak de Londense muur open. Negen minuten voor tijd maakte Rosenoir verrassend gelijk. United had nog een fel slotoffen- sief in huis. Anderson maakte 2-1 en international Robson in de slotse conden zelfs nog 3-1. Everton bleef derde ddor bescheiden winst, 2-1, op rode-lantaarn drager Watford. Sheedy gaf Everton de leiding met zijn eerste doel punt dit seizoen. Porter maakte kort na rust gelijk. Everton zegevierde uiteindelijk verdiend door Clarke. Voor Watford, dit seizoen van de hand gedaan door de zanger Elton John, was dit de achttiende neder laag van het seizoen, hetgeen vrijwel zeker op degradatie naar de tweede divisie komt te staan. Op een dag dat de koplopers AS Napoli en AC Milan niet verder kwamen dan 0- 0 in uitwedstrijden, haakte AS Roma af in de strijd om de Itali aanse voetbaltitek De runner-up verloor bij Inter met 4-2. Het ver schil tussen de ploegen van Maradona en Gullit bleef op vier punten, Roma zag de kloof zes wedstrijden voor het einde groei en naar zes punten. Inter walste letterlijk over Ro ma heen. Binnen een half uur stond het 3-0. Altobelli benutte een strafschop. De andere tref fers waren van Bergomi en Cioc- ci. De door Gianini ingeschoten strafschop in de 37ste minuut kon de wedstrijd geen andere wending geven. In de tweede helft joeg Giocci van grote af stand 4-1 in de touwen. Bergomi maakte nog 4-2. AC Milan was in de uitwed strijd tegen Avellino iets beter. Colombo werd voor en na de rust in kansrijke positie gemanoeu vreerd. Beide keren strandde de middenvelder op de uitstekende doelman Di Leo. Napoli speelde in Turijn tegen het gevreesde To rino puur op resultaat. De titel verdediger wilde per se niet ver liezen. Het gevolg was een bui tengewoon vervelende wed strijd, die de meest logische uit slag van 0-0 kreeg. Na alle inspanningen van de laatste weken nam Real Ma drid gisteren een halve snipperdag. Tegen hekkesluiter Sabadell kon den de Madrilenen rustig aan doen. Zonder zich bovenmatig in te spannen kon Real desondanks een stapje dichter naar de landstitel kruipen (3-1). De komende tegenstander van PSV nam alle tijd om de score op te bouwen. Pas na 32 minuten verzilverde Hugo Sanchez een strafschop, toegekend nadat Butragueno in het strafschopgebied ge haakt was. Kort voor rust was de trefzekere Mexicaan een dankbare toeschouwer van een botsing tussen doelman Manzanedo en een van zijn verdedigers, waarna Sanchez de bal alleen maar in het doel hoef de te schuiven. Na rust profiteerde Rubio van al te laconiek ingrijpen van de Madrileense defensie. In de repliek zette echter Butragueno or de op zaken tegen de al bijna gedegradeerde Catalaanse dreumes. De enige resterende concurrent, Real Sociedad, wil in de tweekamp met de Madrileense Koninklijke van geen wijken weken. Zaterdag zetten de Basken bij de generale repetitie voor de bekerfinale tegen Barcelona van woensdag het arme Logrones bruut aan de kant: 4-0. Voor Real Sociedad scoorden Loren, international Bakero, de oude vos Zamora, terwijl Zuniga het kwartet treffers afsloot. Het verval van Barcelona begint onderhand dramatische vormen aan te nemen. Voor slechts 10.000 toeschouwers leed Barca zijn zeven de nederlaag in eigen huis, (0-1), dank zij een penalty van Jose Luis. Deze nieuwe nederlaag krijgt nog meer relief, omdat Betis, (voorlaats te op de ranglijst), in de voorgaande 14 uitwedstrijden slechts één zege had kunnen noteren. Barcelona kelderde door deze nieuwe misstap naar de elfde plaats, op maar liefst 22 punten achter Real Madrid. Nu Barca vrijwel zeker geen UEFA-plaats meer kan bereiken, vormt de beker de laatste strohalm om volgend seizoen niet volledig van Euro pees voetbal verstoken te blijven. België klopt Hongaren: 3-0 Het Belgische na tionale voetbalelftal heeft zater dag een vriendschappelijke in terland tegen Hongarije met 3-0 gewonnen. Voor rust zagen de 8.500 toeschouwers in Brussel geen doelpunten. Jan Ceule- mans opende in de 55e minuut de score. Vijf minuten later werkte de Hongaar Fitos de bal in eigen doel. Antwerp-spits Francis Severeyns bepaalde de eindstand tien minuten voor tijd op 3-0. België en Hongarije wilden wat prestige terugwinnen na hun uitschakeling voor de eind ronde van het Europees kam pioenschap voetbal in West- Duitsland. De landen konden echter niet in hun sterkste for matie uitkomen, omdat de in het buitenland spelende inter nationals niet beschikbaar wa ren. Bij België debuteerde An- derlecht-speler Luc Nilis, die na de rust vervangen werd door Van der Linden.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16