België roept mijnenjagers uit Golf terug Keuze voor ultra-rechts wanhoopsdaad volk El Salvador «Maart Mits situatie verslechterd linkervleugel Labour opent aanval op leider Overwinning voor socialisten Gibraltar Geruchten over vrijlating Franse gijzelaars Bayrut grozette GIRO 5850 ZATERDAG 26 MAART 1988 PAGINA 5 BRUSSEL De twee Belgische oorlogsschepen die mee doen aan de mijnenveegoperatie in de Perzische Golf zu- len op 1 juli worden teruggetrokken en niet vervangen. Ne derland blijft voorlopig met één mijnenjager in de Golf aanwezig. Volgens de Belgische minister van defensie Francois Xavier de Donnea is de aanwezigheid van de schepen, de mijnenjager 'Krokus' en het bevoorradings schip 'Zinnia' niet langer nodig. Alleen indien de situatie in de Perzische Golf de komende maanden weer verslechterd zullen de Belgische schepen blijven. De Donnea heeft deze week over leg gevoerd met zijn Nederlandse collega Van Eekelen. Nederland en Belgie vormen samen een eskader, waarvan een Belgische officier het commando heeft en de 'Zinnia' voor de bevoorrading zorgt. De Donnea liet gisteren blijken dat de beslissing te maken heeft met de afgenomen dreiging in de Golf, het feit dat geen mijnen zijn geveegd, de demissionaire toestand van de Belgische regering en het feit dat de operatie al heel wat geld heeft gekost. Zo'n zestien miljoen gul- door Hans de Bruijn Aleen als de aanwezigheid nog nuttig zou zijn, wilde de Belgische regering die handhaven. Volgens De Donnea is daarvan op dit mo ment echter geen sprake meer. De Belgische minister noemde de ope ratie toch succesvol, omdat de be dreiging van de vrije scheepvaart door mijnen sindsdien is afgeno men. De schepen zullen op 1 juli uit de Golf vertrekken om op 15 au gustus in Zeebrugge terug te ke ren. De Belgen zonden aanvanke lijk in september vorig jaar drie schepen, de Zinnia en de mijnen vegers Breydel en Bovesse. In de cember werd de Breydel terug geroepen, terwijl de Bovesse op weg is naar België. De Krokus Nicaragua Het Nicaraguaanse leger is be gonnen aan de terugtrekking uit de belangrijkste gevechtszone om te voorkomen dat zich nieuwe botsin gen met de Contra's die het nieuwe bestandsakkoord in gevaar zouden kunnen brengen. Armenië De regering van de Sovjet-repu bliek Armenië heeft gisteren het comité dat de motor was achter de nationalistische demonstraties in Nagorno-Karabach verboden. Me dia februari brak in dit gebied, dat behoort tot de republiek Azerbajd- zjan maar dat voornamelijk door Armeniërs wordt bewoond, een op stand uit voor aansluiting bij Ar- Angola De Angolese guerrillabeweging Unita heeft een regering gevormd, die het bestuur zal uitoefenen over ongeveer één derde van Angola, het gebied dat Unita in handen zegt te hebben. Dat heeft de Zuidafri- kaanse omroep SABC bericht. Pre sident zal Unita-leider Savimbi zijn. Chitunda wordt premier en brigade-generaal Chingunji minis ter van buitenlandse zaken. Londen Ongeveer 35 Kurden zijn giste ren een agentschap van de Franse luchtvaartmaatschappij Air Fran ce in Londen binnengedrongen en hebben daarna gedreigd zichzelf met benzine te overgieten en in brand te steken, zo heeft de politie bekend gemaakt. De bezetting Was bedoeld om kracht bij te zetten aan de eis dat Frankrijk de leverantie van wapens aan Iraq staakt. ADVERTENTIE LONDEN De Britse Labour heeft zich voor het komende half jaar verzekerd van extra tweespalt en interne strubbelingen. De lin kervleugel van Groot-Brittanie's grootste oppositiepartij heeft de aanval ingezet op het leiderschap van de partij. En in de lange aan loop naar een beslissende stem ming op het grote partijcongres in oktober, wil de linkse vaandeldra ger Tony Benn proberen om aan voerder Neil Kinnock onderuit te halen. door Haye Thomas ER is niemand die hem op dit moment veel kans geeft. Maar het staat wel vast dat de chronische verdeeldheid in de socialistische gelederen flink aan de kook zal worden gebracht. Juist nu is.afge sproken om zich met vereende krachten zo sterk mogelijk te ma- ken tegen de conservatieve over macht in het parlement. De aanval van links heeft niet al leen betrekking op partijleider Kinnock, maar ook op diens plaats vervanger Hattersley. Voor zijn po sitie heeft de linkse parlementaire veteraan Heffer zich kandidaat ge steld. Met Benn vormt hij een ex treem links duo. Maar de bedoeling is dan ook om de koers van de par tij drastisch te veranderen - weg van de centrumpósitie waarin Kin nock en de zijnen hopen bij de vol gende verkiezingen de conserva tieven te verslaan. Daarom is deze nieuwe ontwik keling een lelijke streek door de plannen van Kinnock. De Tories, met premier Thatcher aan het hoofd, lachen in hun vuistje. Een openlijk verdeelde Labour is voor hen een soort godsgeschenk in de Britse politiek. Dat zal ook de nieu we combinatie van liberalen en so ciaal-democraten niet onwelgeval lig zijn. Het initiatief voor de aanval op het leiderschap is afkomstig van de zogenaamde Campaign Group, een linkse organisatie binnen de La- bourpartij waarvan 48 van de in to taal 229 socialistische afgevaardig den in het parlement deel uitma ken. Uiteindelijk waren er daarvan maar 30 aanwezig toen de beslis- zorgt voor de aflossing. Bovendien worden de 175 opvarenden van de Belgische schepen in mei nog afge lost. Nederland besloot deze week om de twee mijnenjagers in de Golf door één schip te vervangen. Dat wordt de mijnenjager de Urk. In een eerste reactie op het Belgische besluit verklaarde minister Van Eekelen van Defensie voor Avro- radio dat het kabinet 1 juli een be sluit zal nemen of Nederland wel één mijnenjager in de Golf houdt. Volgens de minister wordt er over leg gevoerd met Groot-Brittannie of het mogelijk is om gezamenlijk of met steun van andere Europese landen in de Golf te blijven pa trouilleren. De Belgische stap heeft geen in vloed op het kabinetsbesluit om de mijnenjagers Hellevoetsluis en Maassluis te vervangen door mij nenjager de Urk. De Donnea en Van Eekelen leken begin deze maand akkoord te zijn om voorlo pig ieder een mijnenjager in de Golf te handhaven. Britten vragen via advertentie inlichtingen over ex-nazi's LONDEN (AP) - De Britse regering heeft gisteren in advertenties in de landelijke dagbladen informatie gevraagd over nog niet vervolgde oorlogsmisdadigers in Groot-Brit tannie en andere landen. De cam pagne volgt op de instelling van een onderzoekscommissie oorlogs misdaden afgelopen maand door minister van binnenlandse zaken Hurd. Tot instelling van de onderzoeks commissie werd besloten nadat het Simon Wiesenthal Centrum de re- gering-Thatcher ervan beschuldig de dat zij niets ondernam tegen na zi's die in Groot-Brittannie en an dere Westerse landen nog vrij rondlopen. De commissie wordt geleid door de voormalige procu reur-generaal Sir Hetherington en de topambtenaar Chambers. Zij zullen een jaar lang informatie ver garen en gesprekken voeren met oorlogsslachtoffers en andere in formanten in Groot-Brittannie en andere landen, waaronder de Sov jetunie. In de advertentie wordt iedereen die denkt meer te weten over oor logsmisdadigers met de Britse na tionaliteit verzocht contact op te nemen met het ministerie van bin nenlandse zaken. Morgen wordt de advertentie nogmaals in een aantal kranten afgedrukt. SEOUL - In de Zuidkoreaanse steden Seoul en Kwangju hebben ongeveer 1300 studenten van drie universiteiten gisteren tegen de regering betoogd. Zij raakten slaags met de oproerpolitie die in groten getale ter plekke was. Dt demonstranten gooiden benzinebommen en riepen leuzen tegen de regering en eisten dat de jongere broer van ex president Chun Doo-Hwan wordt gestraft wegens zijn rol in een omvangrijke fraude-affaire. (foto ap MADRID Na 38 jaar conserva tief bestuur in Gibraltar hebben de socialisten het bewind overgeno men. Bij de algemene verkiezingen in de Britse kroonkolonie behaalde de socialistische Labour-partij, (GSLP), van vakbondsleider Bos- sano donderdag de absolute meer derheid met 58 procent. In het par lement beschikken de socialisten nu over 8 van de 15 zetels. door Gerrit Jan Hoek De grote verliezer was de conser vatieve Partij voor de Vooruitgang van de Burgerrechten, (AACR). die slechts 28 procent van de ruim 13000 stemmen in de wacht sleep te. De huidige conservatieve leider Canepa bleek over aanzienlijk min der aantrekkingskracht te beschik ken dan zijn bejaarde voorganger Sir Hassan. Die zwaaide meer dan veertig jaar in Gibraltar de scepter. Hij ging enkele maanden geleden met pensioen. Voor het eerst sinds decennia moeten de conservatie ven zich tevreden stellen met een rol in de oppositie. Hoewel verkiezingen in een stad van amper 29.000 zielen elders niet meer dan de status van gemeene- raadsverkiezingen zouden krijgen, is de stembusuitslag van Gibraltar niet zonder internationaal belang. Dit gezien de vertwijfelde pogin genvan Spanje om na ruim 270 jaar de Britse kroonkolonie langs vreedzame weg weer in te lijven. De verkiezing van Bossano, afge studeerd aan de Universiteit van Birmingham, maar vooral invloed rijk als leider van één van de groot ste vakbonden van de kroonkolo nie, kan de Spaanse aspiraties ech ter danig doorkruisen. Bossano is een fel tegenstander van verdere toenadering tot Spanje, terwijl de Spaanse claim op de soevereiniteit over Gibraltar de dikbebnlde Bos sano helemaal een gruwel is. Een van zijn eerste krasse uit spraken na het bekendworden van de uitslag was dan ook, dat het nieuwe kabinet van Gibraltar zich zal distantiëren van de akkoorden van Brussel van 1984, waarbij Spanje en Groot-Brittanië overeen kwamen. dat ook de soevereiniteit van Gibraltar inzet van de discus- beralisering van de Europese luchttarieven komt met de komst van Bossano deels weer op losse schroeven te staan. Van de conces sie om aan de Spaanse kant van de luchthaven een terminal te laten bouwen, wil Bossano absoluut niets weten, omdat een dergelijke maatregel een eerste Spaanse stap op het grondgebied van de kroon kolonie zou zijn. Het ligt dan ook voor de hand, dat het EG-akkoord door de socialistische meerderheid in het parlement van Gibraltar zal worden afgestemd. Bossano heeft grote plannen met Gibraltar. De socialisten willen vooral het toerisme en de verdere economische groei bevorderen, vooral om een grotere financiële onafhankelijkheid ten opzichte van Groot-Brittannië te bereiken. In dë visie van Bossano moet Gi braltar het Hong Kong of het Singapore van de Middellandse Zee worden. Binnenkort brengt Bossano zijn eerste bezoek aan Spanje sinds de sluiting van de grens in 1969. Tot dusverre weiger de hij ook maar een voet op Spaan se bodem te zetten om blijk te ge ven van zijn aversie jegens de 'ge vaarlijke' Spaanse buurman. sing werd genomen. Maar die wa ren er ook in een stemmingverhou ding van 5 tegen 1 voor. Het besluit is door partijleider Kinnock in de meest scherpe be woordingen veroordeeld. Hij sprak van een nutteloze en zelfzuchtige actie, die gericht is op verdeeld heid tussen het leiderschap en de partij die de volgende verkiezingen willen winnen en een groep men sen die daar uit eigen belang niets om geeft. De 62-jarige Benn en zijn aan hangers houden echter vol dat de huidige lijn van de partij niet de hunne is en dat zij er juist op uit zijn om Labour weer terug te bren gen bij zijn traditionele waarden en socialistische principes. Zij zien hun aanval op het leiderschap als een voertuig om massale onvrede uit te dragen over het huidige be leid, dat omwillè van mogelijk ver- kiezingsgewin juist de werkelijke socialistische principes verloo chend. Spaanse trein boort zich door bus: 15 doden JUNEDA (AP) - Op een spoorweg overgang in het noordoosten van Spanje is gisterochtend een bus met zeer jonge kinderen gegrepen door een trein. Elf kleuters tussen de drie en zes jaar. drie leraren en de buschauffeur kwamen bij de botsing om het leven. Van vier gewonde kinderen werd de toestand kritiek genoemd. Aan boord van de trein raakte nie mand gewond. De oorzaak van de botsing was nog niet bekend. Het ongeluk gebeurde om tien minuten over elf tussen Juneda en Puigvert, 18 kilometer ten zuidoosten van Lerida. In de bus zaten kinderen van een dagverblijf in Juneda die op weg was naar Lerida na een schoolreisje naar een kinderboer derij in de buurt. Zuidafrika wil geen visum aan advocaat van Passtoors geven DEN HAAG (ANP) - Zuidafrika heeft een visum geweigerd aan de Nederlandse advocaat mr. G. den Drijver, die een bezoek had willen brengen aan de Nederlands-Belgi sche Hélène Passtoors die in de ge vangenis van Kroonstad een straf van tien jaar uitzit wegens activitei ten voor het African National Con gress. Dat heeft de Nederlandse ad vocaat van Passtoors. mr. Th. de Roos, gisteren meegedeeld. Voor de weigering is geen reden opgege- Passtoors verzocht eind 1987 aan De Roos als haar advocaat in Ne derland en België op te treden. De Roos vond mr. Den Drijver en prof.mr. H. Meijers, emeritus hoog leraar volkenrecht, bereid hem bij te staan. Over de visumaanvraag van Meijers heeft Pretoria nog geen beslissing genomen. Passtoors is gedagvaard als ge tuige in het proces tegen haar vriend en ANC-lid Ismail Ebrahim, waarvoor ze 11 april voor de recht bank moet verschijnen. Volgens De Roos had Zuidafrika al in okto ber 1987 aan België de „onverwijl de vrijlating" van Passtoors toege zegd, maar later werd duidelijk dat Pretoria haar nog niet wil laten gaan met het oog op het proces te gen Ibrahim en enkele andere ANC-kaderleden. De raadslieden van Passtoors hebben minister Van den Broek van buitenlandse zaken gevraagd druk uit te oefenen op Pretoria om- alsnog een positieve beslissing op /ragen te verkrijgen. PARIJS (AFP/DPA) - In Parijs is donderdagavond de in Libanon ge boren Fransman Mohamed Mouhajer vrijgelaten. Dat is giste ren officieel bekendgemaakt. Mouhajer zat vast op verdenking van betrokkenheid bij een reeks bomaanslagen in de Franse hoofd stad in 1986. Direct na zijn vrijla ting deden in Parijs talloze geruch ten de ronde dat er spoedig nieuwe ontwikkelingen zijn te verwachten in de zaak van de drie Franse gijze laars in Libanon. Mouhajer heeft geen toestem ming gekregen het land te verlaten. Volgens de Franse justitie zijn er op dit moment te weinig concrete bewijzen voorhanden om de man nog langer vast te houden. Mouja- her werd. tegelijk met zeven Tune- siërs, op 21 maart 1987 gearres teerd. Het Franse openbaar ministerie is gisteren echter in beroep gegaan tegen de vrijlating van Mouhajer. Onderzoeksrechter Boulouque, die de beroepszaak aanhangig maakte, zei dat er geen enkel ver band bestaat tussen de in vrijheid stelling van Mouhajer en de moge lijke vrijlating van Franse gijze laars in Libanon. In politieke kringen in Frankrijk wordt rekening gehouden met een reis van premier Jacques Chirac „naar een Arabische hoofdstad", mogelijk Algiers of Damascus, waar zich momenteel de nationale secretaris van Chiracs partij RPR, Jacques Kosciusko-Morizet, be vindt. In Libanon worden nog drie Fransen in gijzeling gehouden. De Franse minister van buitenlandse zaken, Jean-Bernard Raimond, verklaarde onlangs dat Frankrijk, ondanks de spanningen met Iran. nog niet alle kansen heeft ver speeld om het leven van de Franse gijzelaars in veiligheid te stellen. De in Libanon vastgehouden Fransen - de diplomaten Fontaine, Carton en de journalist Kauffmann zijn in handen van pro-Iraanse ver zetsbewegingen. Voor hun vrijla ting is de medewerking van het be wind in Teheran onontbeerlijk. Volgens westerse diplomaten zou Iran met de vrijlating van Franse gijzelaars de kansen willen verho gen van premier Chirac op het pre sidentschap. Daarmee, zou de kans toenemen op betere betrekkingen tussen Parijs en Teheran en op meer afstand van Frankrijk ten Irans aartsvijand Iraq. ADVERTENTIE JfkJeetdeMvt tip Met' grozette parmesan Beschuitje met plakje tomaat beleggen. Hierover versgemalen peper, gedroogde basilicum en flink wat Grozette Parmesan strooien. Meer recepten op de Grozette kaas- receptenlijn (020) 86 86 50 en in het gratis Grozette 'lekkerderrr-tips' boekje. VASTENAKTIE steunt jaarlijks ±450 kleinschalige sociale projekten in 70 landen. te amersfoort. banknr. 70.70.70.147 t.g.v. vastenaktie-nederland De toch al tot grote treurigheid stemmende situatie in het Midden- amerikaanse land El Salvador is er met de uitslag van de deze week ge houden parlementsverkiezingen allerminst beter op geworden. De overwinning van de extreem rechtse Arena-partij betekende niet alleen slecht nieuws voor pre sident Duarte, die de aanhang van zijn christen-democratische partij drastisch zag slinken, maar vormt waarschijnlijk ook de voorbode van een uitbreiding en verheviging van de nu al ruim acht jaar aan de gang zijnde burgeroorlog in El Sal vador. Aan het bloedvergieten zal voorlopig geen einde komen. door Bert Paauw De ontwikkelingen in El Sal vador staan in schril contrast tot die in het nabijgelegen Nicaragua waar de regerende Sandinisten hebben ingezien dat alleen serieus overleg met de rebellen tot afspra ken over vrede kunnen leiden. Weliswaar heeft ook Duarte de af gelopen jaren enkele malen met leiders van het (linkse) verzet in zijn land om de tafel gezeten, maar serieuze onderhandelingen over het wederzijds stopzetten van de gewelddadigheden heeft dat nooit opgeleverd. Het bleef elke keer bij het uiten van de bekende, starre, standpunten. Duarte heeft tot nu toe keurig aan de leiband gelopen van de re gering van de Verenigde Staten die nooit van enig compromis met de linkse rebellen heeft willen weten. Amerikaanse leiders, en in het bij zonder Reagan, zijn door de jaren heen geobsedeerd geweest door de idee politieke controle te willen houden over 'de Middenameri- kaanse achtertuin'. De belangen en democratische rechten van de be treffende bevolkingen werden daaraan ondergeschikt gemaakt. De steun aan rechtse dictators (denk bijvoorbeeld aan de in Nica ragua verjaagde uitbuiter Somoza) heeft de VS gehaat gemaakt bij de Middenamerikanen en heeft in be langrijke mate bijgedragen tot de groei en bloei van linkse guerrilla- groeperingen. Een typerend voorbeeld van de Amerikaanse onwil om de landen in Midden-Amerika hun eigen toe komst te laten bepalen vormt de houding jegens het vredesplan dat de Costaricaanse president Oscar Arias vorig jaar lanceerde. Arias wekte met zijn plan, waarvoor hem de Nobelprijs voor de vrede werd toegekend, de woede op van de re- gering-Reagan omdat tal van ele menten niet pasten in de militaire strategie die de VS voor ogen ston den. Natuurlijk kon de woede niet al te nadrukkelijk voor het oog van de wereld worden getoond, temeer daar het plan elders wel een goed onthaal kreeg. De straf voor de ei genzinnige Arias was subtieler. De financiële hulp aan Costa Rica werd verminderd, de invoer van Costaricaanse goederen in de VS werd bemoeilijkt en de aankoop van Amerikaanse goederen werd duurder gemaakt. Die maatregelen hebben de economie van Costa Ri ca verslechterd en Arias in eigen land het nodige gemor opgeleverd. Het vredesplan van Arias bood de Sandinisten in Nicaragi geval de mogelijkheid gingen te gaan ondernemen om de burgeroorlog in eigen land te be ëindigen. Die kans heeft Duarte in El Salvador laten liggen. Hij heeft zich, waarschijnlijk mede door de volstrekte financieel-economische afhankelijkheid van de VS, niet los kunnen en willen maken van de wurgende vriendschapsbanden met de Amerikanen. In 1984, toen hij werd gekozen tot president, kon Duarte zich nog profileren als 'de verlosser', degene die vrede zou brengen in het door bloedvergieten, martelingen en moorden verscheurde land. Toen hij daadwerkelijk ging praten met het linkse verzet bezorgde dat hem een zekere populariteit. De bespre kingen leverden echter niets op omdat de VS Duarte weinig speel ruimte gaven en Duarte zelf z'n speelruimte niet durfde vergroten. De situatie in El Salvador is daar om nog altijd even uitzichtsloos als voorheen: de burgeroorlog woedt voort, de economie verkeert in ruï neuze toestand, van de aangekon digde landhervorming is niets te recht gekomen, de armoede en ver paupering-zijn gigantisch, er zijn talloze daklozen en meer dan de helft van de bevolking is analfa beet. De beloften van Duarte zijn loos gebleken en een groot deel van het volk is hem dan ook beu. Dat laatste heeft deze week bij gedragen tot de verrassende ver kiezingszege van de Arena-partij Voor de kiezers was er geen andere mogelijkheid om de afkeer van Duarte te demonstreren omdat de linkse oppositie niet mee wilde doen aan de verkiezingen. Vanuit emotioneel oogpunt misschien be grijpelijk (bij de vorige verkie zingscampagne werden zeven vooraanstaande linkse leiders door een extreem-rechts moordcom mando ontvoerd en gedood), maar of het verstandig is geweest valt te betwijfelen. De positie van Arena's sterke man, Roberto d'Aubuisson, is door de uitslag danig verstevigd en als iets beleVnmerend werkt in de rich ting van vrede is dat het wel. D'Au buisson, die door de voormalige VS-ambassadeur in El Salvador, Robert White, ooit is omschreven als een ziekelijke moordenaar, wil niets van vredesbesprekingen we ten. Met militair en desnoods ander geweld zal de strijd tegen links moeten worden gewonnen, is de opvatting van d'Aubuisson die vol gend jaar naar verwachting de handschoen zal opnemen tegen Duarte in de verkiezingsstrijd om het presidentschap. D'Aubuisson heeft in de loop der jaren een dubieuze reputatie opge bouwd. Zijn naam wordt in ver band gebracht met de optredens van de rechtse doodseskaders in El Salvador die naar schatting zo'n 70.000 mensen om het leven heb ben gebracht. Ook wordt hij beticht van betrokkenheid bij de moord op aartsbisschop Romero. In de jaren zeventig was hij hoofd van de Salvadoraanse Veilig heidsdienst, maar moest in 1980 de wijk nemen naar Guatemala toen duidelijk werd dat hij bemoeienis had met een couppoging van recht se militairen. Een jaar later keerde hij al weer terug naar El Salvador en richtte de Arena-partij op, een partij gebaseerd op nationalisme en anti-communisme. In 1982 deed hij mee aan de presidentsverkie zingen onder het motto 'rood moet dood'. Kortom, de grotere rol die d'Aubuisson op het politieke to neel kan gaan spelen, zal geen zin delijk denkend mens verheugen. De reacties vanuit Washington op de Arena-zege waren gereser veerd. Het is duidelijk dat de VS niet staan te juichen bij de opmars van d'Aubuisson en de zijnen al liet woordvoerder Redman van het mi nisterie van buitenlandse zaken weten dat de Amerikaanse rege ring ook met een Arena-regering goed denkt te kunnen samenwer ken. Voor de Salvadoraanse bevol king valt te hopen dat die samen werking niet zal leiden tot nog meer wapengekletter. De militaire optie van Arena biedt nou eenmaal geen oplossing. In El Salvador be staat al jaren een patstelling. Het verzet zal niet winnen omdat het le ger door de onbegrensde steun van de VS niet kan worden verslagen en het leger kan niet winnen omdat dan ongeveer de halve bevolking van El Salvador moet worden uit geroeid. Derhalve kan alleen een eind aan de burgeroorlog worden gemaakt via stapsgewijze akkoor den aan de onderhandelingstafel. Zie de gebeurtenissen in Nicara gua. Dat veel Salvadoranen deze week hun stem aan de partij van 'krachtpatser' d'Aubuisson heb ben gegeven kan alleen maar wor den verklaard uit hun wanhoop en frustratie over de situatie in hun land. Helaas is er weinig fantasie voor nodig om te bedenken dat die keuze het land nog dieper in de el lende zal storten.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 5