Prijzen van medicijnen aan banden Zuiver zilver 50% korting Wanneer komt minister De Korte's hoogmoed ten val? Bezuinigingen maken het jongeren steeds moeilijker zelfstandig te leven Minder gratis rechtshulp Minder borstamputaties bij kanker door nieuwe techniek ZATERDAG 26 MAART 1988 Kabinet grijpt in bij onvoldoende matiging DEN HAAG (GPD/ANP) Het kabinet wil ingrijpen in de prijzen van medicijnen, als de geneesmiddelenindustrie niet vrijwillig de prijzen matigt. Er komt een tijdelijke wet die het mogelijk maakt de inkoopprijzen van geneesmid delen te bevriezen op het niveau van maart 1987. Volgens staatssecretarissen Even huis (economische zaken) en Dees (volksgezondheid) blijkt dat de me dicijnprijzen in Nederland zeer hoog zijn in vergelijking met het buitenland. De prijzen zouden meer moeten worden vastgesteld aan de hand van vraag en aanbod. Ook zou er scherper geconcurreerd moeten worden, zodat de kosten omlaag gaan. Tweede ontucht- geval in Almere blijkt loos alarm ALMERE (ANP) - In Almere is een 36-jarige man ten onrechte aange houden op verdenking van ontucht met kinderen. Het betrof de twee de arrestatie in Almere deze week van een man op verdenking van' ontucht. De tweede arrestant bleek echter niets met ontucht met kin deren te maken te hebben. De man was aangehouden nadat verklaringen van een aantal kinde ren wezen op ontucht. Maar na na der onderzoek is gebleken dat de verdachte zich niet daaraan heeft schuldig gemaakt. Achter een van de verklaringen bleek een incestsi- tuatie schuil te gaan. Persofficier Veurink denkt dat de afgelegde verklaringen van de kindereh te maken hebben met ex tra oplettendheid van ouders, na dat eerder deze week een zwaar ge val van ontucht met kinderen in Al mere aan het licht was gekomen. In verband daarmee werd een 31-jari ge inwoner van Almere aangehou den. Het zou hier gaan om ontucht met zeker 17 kinderen in Almere in de leeftijd van 1 tot 7 jaar. Deze ver dachte zit nog steeds vast op het politiebureau van Almere-stad. Binnenland kort Referendum Er komt voorlopig geen beslis send referendum of volksinitiatief in ons land. De voorstellen daartoe, gedaan door de commissie Bies heuvel, zijn door het kabinet afge wezen. Zij hadden tot doel de bur gers meer invloed op het beleid te geven. Het kabinet betwijfelt of het referendum (waarbij het volk zich zou kunnen uitspreken over in het parlement behandelde wetsont werpen) verenigbaar is met ons stelsel van parlementaire democra tie. In sommige gevallen zou de be sluitvorming in het parlement niet langer doorslaggevend zijn. Gelijke behandeling Als Dees en Evenhuis van de wet gebruik maken, zullen de prijzen worden bevroren op het niveau van 1 maart 1987. Dat het kabinet de wettelijke maatregel nodig heeft, blijkt volgens de staatssecre tarissen uit het feit dat de prijsstij gingen in 1986 en 1987 niet het ge volg zijn van gestegen kosten. Op 1 januari is een nieuw tarief- systeem voor de apothekers inge voerd dat 100 miljoen gulden moet opleveren, onder meer doordat het de aflevering van goedkope ver vangende produkten in plaats van dure merkgeneesmiddelen stimu leert. Volgens de ziekenfondsen heeft dit systeem nog geen merk bare verlaging van de kosten tot ge volg gehad. Ook wordt op het ogenblik ge werkt aan een systeem van ijkprij- zen, waarbij de ziekenfondsverze kerde per groep geneesmiddelen alleen het goedkoopste vergoed krijgt. Als hij een duurder middel wil of krijgt voorgeschreven, moet hij het prijsverschil uit eigen zak bijbetalen. Hiermee wil Dees een half miljard besparen. Maar invoe ring van dit systeem duurt nog ge ruime tijd. Overvallen De farmaceutische industrie voelt zich overvallen door het kabi netsbesluit. Volgens de overkoepe lende organisatie Nefarma pro beert de industrie al sinds begin dit jaar een gesprek aan te knopen met de staatssecretarissen, echter zon der succes. Volgens een woord voerder van Nefarma zijn enkele medicijnen inderdaad in prijs ge stegen, maar over de hele linie is slechts sprake van een geringe prijsstijging. Het Verbond van Groothandela ren in het Farmaceutische Bedrijf toonde zich verbaasd over de drei gende prijsmaatregel. "Het staat haaks op het geneesmiddeler.be- leid dat de regering tot nu toe ge voerd heeft en dat er juist op ge richt is de vrije marktwerking te bevorderen", aldus graaf mr. W.J.H. van Limburg Stirum, voor zitter van het verbond. UTRECHT/AMERSFOORT - We moeten van jongeren geen "ziele- pieten" maken, vindt onze pre mier. Dat treft, zou je zeggen, want zelf voelen ze geen enkele behoefte om dat te worden. Toch vormt deze gelijkgestemdheid de basis voor een conflict. De maatregelen die het kabinet voorstaat ter voorko ming van een sociaal isolement van jongeren, worden door die groep juist als een aanslag op de zelfstan- orgneid beleefd. door Peter van der Maat Ze pikken het niet. Actie! De stencilmachines draaien op volle toeren. Om te demonstreren tegen de verlaging van minimumlonen, uitkeringen, beurzen, weddes en kinderbijslag voor buitenlanders, trekken maandagavond een kleine twintig jongerenorganisaties naar Den Haag. Een dergelijk massaal jongerenprotest heeft volgens de FNV sinds het begin van de jaren zeventig niet meer plaats gehad. Eén van de kabinetsplannen is om het minimumloon voor volwas senen plus de daaraan gekoppelde uitkeringen pas op 27 jaar te laten ingaan in plaats van 23 nu. Het ka binet beweert dat het daardoor voor werkgevers aantrekkelijker wordt om jongeren in dienst te ne men. Het werkloosheidscijfer zou dientengevolge dalen. DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de inkomensgrens waaronder mensen recht hebben op gratis rechtsbijstand verlagen van 60.000 tot 40.000 gulden. Daardoor kun nen minder mensen een beroep doen op gratis rechtsbijstand. Mi nister Korthals Altes (justitie) zal hierover binnenkort een wetsvoor stel indienen bij de Tweede Kamer. Voor de inkomens tussen veer tig- en zestigduizend gulden gaat een eigen bijdrage gelden die gelijk is aan de vergoeding die de toege voegde advocaat van de overheid ontvangt. Die eigen bijdrage is maximaal 1.425 gulden. Bureaus voor Rechtshulp krij gen in het voorstel van Korthals Al tes minder mogelijkheden de eigen bijdrage te verminderen. Dit kan nog slechts in "uitzonderlijke om standigheden". Enkele aftrekpos ten die worden gebruikt bij de vast stelling van de financiële draag kracht van iemand die rechtshulp zoekt, zullen worden afgeschaft. De bureaus kunnen de eigen bij drage slechts kwijtschelden tot een tevoren bepaald bedrag of percen tage van het aantal toevoegingen dat zij jaarlijks verlenen. Volgens het kabinet lopen anders de kosten voor rechtsbijstand uit de hand. De eigen bijdrage voor rechtsbijstand in een proces zal in alle gevallen ten minste vijftig gulden bedragen, al dus het voorstel. Uiteindelijk stapte De Korte naar de tv-rubriek Den Haag Vandaag, om via dit massamedium het pu bliek mee te delen dat hij uiteraard bereid was een onderzoek te hou den. Er hadden hem inmiddels zo veel geruchten bereikt dat zijn ambtenaren het nieuws over de wir hadden laten uitlekken, dat hij een onderzoek noodzakelijk achtte. Een smoesje natuurlijk, want die 'geruchten' hadden al uitgebreid - met naam en toenaam - in de kran ten gestaan. Tweede-Kamerleden die zich be zighouden met economische za ken, verzuchtten onlangs dat ze te rugverlangden naar De Kortes voorganger Van Aardenne. Die had weliswaar een onaanvaardbaar be leid gevoerd in de RSV-affaire, maar kon ten minste discussiëren. Van Aardenne luisterde naar wat Vice-premier De Korte: de verkeer de uitspraken op de verkeerde mo- mfH.tfit) ANI'I Gemakshalve wordt voorbij ge gaan aan het feit dat een voorstel voor deze maatregel al eerder door de gehele Kamer is verworpen. En niet ten onrechte, want de verande ring is strijdig met internationale VN-verdragen. Zij ontneemt jong volwassenen twee universele rech ten: het recht om zelfstandig te wo nen en het recht om een gezin met kinderen te stichten. Niet veel Het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (Nibud) in Den Haag kan dat met cijfers aan tonen. De maandelijkse bijstands uitkering voor 22-jarigen ligt op 902,40 gulden. "Dat is niet veel", weet een woordvoerster van het Nibud. Tel maar na: een kale kamerhuur van 250 gulden, een gas- en lichtre- kening van 145 gulden, 250 gulden voor levensmiddelen, 50 gulden voor de aanschaf van kleding en schoenen, 75 gulden voor de aan koop en reparatie van huishoude lijke artikelen en nog eens tien klei ne posten van rond de 20 gulden de Kamer te zeggen had en ver weerde zich op basis van feiten en argumenten. Dat is iets wat je van De Korte niet kunt zeggen. Opvallend tijdens het debatje over het wir-lek deze week was, dat de WD geen enkele poging deed om De Korte bij te vallen. Na af loop liep de minister langs de WD-bankjes de Kamer uit, zonder dat ook maar één partijgenoot de moeite nam de minister aan te spreken. De Korte wordt in politiek Den Haag omschreven als een intelli gente man, die echter door zijn ge brek aan kennis van de materie waarover hij moet beslissen, in het debat met de Kamer keer op keer het onderspit moet delven. Met in telligentie alleen redt je het in de politiek niet; je moet vooral weten waarover je het hebt, en die kennis gedoseerd weten te presenteren. De Korte mist op beide punten te vaak de boot. Microfoons en tv-camera's zijn voor de bewindsman niet veilig: ziet hij de apparatuur, dan begint hij te praten. Typerend is de anec dote dat de bewindsman onlangs, bij het verlaten van het. ministerie van Algemene Zaken, door een toe rist een aansteker onder de neus werd gehouden. Daar het ding de vorm van een microfoon had, was een simpele vraag voldoende om een woordenstroom aan De Korte te ontlokken. De vice-premier heeft het geheel aan zichzelf te danken. De hoog moed waarmee hij in 1986 afdwong dat hij de belangrijkste WD-post in het kabinet kreeg, in plaats van fractievoorzitter te worden, is hem toen al niet in dank afgenomen. Zelfs premier Lubbers, die veel lie ver Pieter Winsemius als zijn plaatsvervanger had gehad, kon niet voorkomen dat hij De Korte naast zich kreeg. Maar de manier waarop De Korte vervolgens de functie inhoud gaf, heeft hem veel krediet gekost, zo wel in het kabinet als in de partijge lederen. Voor de WD begint dit probleem nijpend te worden. De li beralen vinden dat De Korte veel te weinig voor elkaar krijgt in het ka binet. Totdat het kabinet valt of de rit heeft uitgezeten, zal de WD moeten leven met deze zwakke vice-premier. De vraag is of De Kortes hoogmoed na dit kabinet ♦fn v.-al ?al/;iin gpknmPn (zoals verzekering, ziektekosten, kapper, cadeau's en strippenkaar ten), en op is op. Voor de telefoon, een krant en het lidmaatschap van een vereni ging ontbreken de middelen. Aan de aanschaf van een boek, het hou den van huisdieren, het roken van een shaggie en het bezoek aan café of bioscoop kan slechts worden ge dacht als op andere posten wordt bezuinigd. "Je redt het alleen als je op de een of andere manier geluk hebt, met een goedkope kamer bij voorbeeld", zegt de Nibud-woord- voerster. De werkloze Utrechter Marco Oudenaarden is er de figuur niet voor om een huishoudboekje bij te houden. Waar zijn geld blijft weet hij niet precies, maar wel dat hij moeite heèft om er van rond te ko men. Hij is riet 22 geworden en ver heugt zich er op dat hij volgende maand 902,40 op zijn rekening krijgt, 118,10 meer dan hij afgelo pen jaar ontving. Als het aan het kabinet ligt, zal hij genoeg tijd heb ben om aan dat nieuwe bedrag te wennen: tot zijn 27-ste. reid het museum over te nemen. Daarom komt de hele collectie op 13 april onder de hamer. Vandaag en morgen zijn de eerste kijkdagen in Laren. (foto ANP) Sinds tweeënhalf jaar woont hij op een kamertje van 3.80 bij 2.50 meter. "Ik wil er al lang weg, maar kan gewoon niks groters betalen. Steeds heb ik het idee gehad om volgend jaar, als ik er volgens de huidige regeling nog eens 140 gul den bij zou krijgen, naar andere woonruimte te gaan zoeken. Dat kan ik dus wel vergeten". Na de havo zat hij kort op de school voor de journalistiek en dat beviel niet. Hij omschrijft zijn toe komst als "vrij uitzichtloos". Eerst in militaire dienst, waar de weddes omlaag gaan. En daarna? Werk is er niet, studeren is vanwege kortin gen op de beurzen nauwelijks mo gelijk, hij lijkt reeel als hij zegt: "Het zal de ww wel weer worden". Teruggang Marco is actief binnen de Jonge renbeweging verbonden met de FNV, één van de organisaties ach ter de demonstratie van maandag aanstaande. Hij heeft de afgelopen dagen duizenden stencils ge- AMSTERDAM (ANP) - Het Neder lands Kanker Instituut (NKI) in Amsterdam heeft nieuwe bestra lingstechnieken ontwikkeld waar door bij borstkanker amputatie niet meer nodig is. De technieken zijn succesvol bij kleine gezwellen en tumoren tot 5 centimeter. De nieuwe behandelingsmetho den betekenen volgens prof. dr. P. Borst, wetenschappelijk directeur van het NKI, dat vrouwen met borstkanker niet bang hoeven te zijn een borst te verliezen. De gene- zingskansjen zijn hetzelfde als voor vrouwen die een borstamputatie moeten ondergaan. Jaarlijks doen zich gemiddeld 7500 nieuwe gevallen van borst kanker voor. De ziekte is nog steeds de meest voorkomende vorm van kanker bij vrouwen. Op het ogenblik komt een kwart van deze vrouwen in aanmerking voor een borstbesparende behandeling. Dit is onder meer afhankelijk van de grootte van de tumor of eventu ele uitzaaiingen. Opnieuw meineed in ABP-proces DEN BOSCH (ANP) - Bij het ge- rechtshof in Den Bosch is gisteren opnieuw een getuige in het ABP- proces aangehouden op verden king van meineed. Het betreft een 60-jarige Amsterdamse architect, die door het Hof was opgeroepen als getuige in de strafzaak in hoger beroep tegen mr. drs. A. Masson, voormalig directeur beleggingen van het Algemeen Burgelij k Pen sioenfonds, en zakenman ir. J. van Zon. Afgelopen woensdag werd de 45-jarige voormalige directeur van bouwbedrijf J.P.A. Nelissen gear resteerd op verdenking van mein eed. Het verhoor van de architect ging over het contact tussen Nelis sen en Van Zon. Meineedvervol ging werd onvermijdelijk toen de advocaat-generaal op de proppen kwam met een nieuwe verklaring van de ex-directeur die de architect keihard tegenspreekt waar het gaat over het tijdstip waarop Van Zon bij Nelissen binnenkwam. ADVERTENTIE PAGINA 3 draaid: 'Jongeren zelfstandig. Komt allen naar Den Haag!' De 19-jarige Heidi de Bruin woont sinds een jaar op kamers in Amersfoort. En dat zou ze graag blijven doen, doch ze vreest dat het haar van regeringswege onmoge lijk zal worden gemaakt. 'Uitwo nenden' van 18,19 en 20 krijgen als ze pech hebben straks een studie beurs alsof ze nog bij hun ouders wonen. In haar geval betekent dat een teruggang van 900 naar 600 gul den. "Sinds begin dit jaar is iemand van achttien volwassen. In feite ben je dan zelfstandig genoeg om een eigen leven te leiden. Dat klinkt mooi, maar in de praktijk wordt het je gewoon onmogelijk gemaakt", zegt Heidi, die Middel baar Dienstverlenend Gezond heidszorg Onderwijs volgt. Ze zou terug naar huis moeten, maar daar vindt ze het onleefbaar, dus wat kan ze doen? Ook Heidi is maandagavond in Den Haag, samen met vele klasge noten die in een soortgelijke situa tie verkeren En er gaan volgens haar ook veel medeleerlingen mee die zelf niet in de problemen zitten, maar solidair zijn. Ook al hebben ze misschien nu niets te vrezen, de volgende keer zouden zij wel eens slachtoffer kunnen zijn. Heidi: "Systematisch wordt het jongeren onmogelijk gemaakt om een zelf standig leven te leiden. Dat moet eens afgelopen zijn". Dankzij de door het kankerinsti tuut ontwikkelde technieken zal het percentage vrouwen dat geen ingrijpende en verminkende ingre pen hoeft te ondergaan verder toe nemen. De chirurg verwijdert dan alleen het gezwel zelf en wat omrin gend weefsel. Daarna volgt een be- stralingskuur om eventueel achter gebleven kankercellen te vernieti gen. Het aantal borstkankerpatienten dat zonder vergaande ingrepen kan worden behandeld, zal de komen de jaren nog groeien als eind dit jaar, begin volgend jaar het bevol kingsonderzoek van start gaat. De besprekingen met de Ziekenfonds raad over het onderzoek bevinden zich, volgens het Koningin Wilhel- minafonds, in een vergevorderd stadium. Hoe eerder vrouwen met borstkanker kunnen worden opge spoord des te groter is de kans dat een radicale ingreep achterwege kan blijven. Het bevolkingsonderzoek, waar over de Gezondheidsraad eerder een positief advies uitbracht, zal worden gehouden onder vrouwen van 50 tot 70 jaar. In deze leeftijds groep komen de meest gevallen van borstkanker voor. Ongeveer drie kwart van alle borstkankerpa tienten is ouder dan vijftig jaar Vóór het dertigste levensjaar is de ziekte zeldzaam. Asiel-rechtshulp DEN HAAG (ANP) - Staatssecreta ris Korte-Van Hemel (justitie) zal geen extra geld uittrekken om de rechtshulp aan asielzoekers te ver beteren. Ze legt de kritiek van de orde van advocaten en van de orga nisatie Vluchtelingenwerk dat te weinig geld beschikbaar is voor rechtshulp naast zich neer. Verder liet Korte-Van Hemel we ten vast te houden aan het stand punt dat de zes Tamils die onlangs door de Raad van State als vluchte ling zijn afgewezen, begin volgen de maand het land zullen moeten verlaten. Dit ondanks oproepen van onder meer Amnesty Interna tional hen niet terug te sturen. Ondanks ernstige kritiek van de Raad van State heeft het kabinet besloten het wetsontwerp gelijke behandeling toch door te zetten. Volgende week zal het wetsont werp 'met enkele kleine aanpassin gen' bij de Tweede Kamer worden ingediend. De Raad van State heeft het kabinet enige weken geleden laten weten dat het wetsontwerp, zoals het kabinet dat heeft opge steld, beter niet bij het parlement kan worden ingediend. Volgens de Raad voegt het wetsontwerp niets toe aan de bestaande regels in de Grondwet en andere wetten. Museumkelder Wie geïnteresseerd is in de ge schiedenis van Maastricht kan van af dit weekeinde terecht in de "mu seumkelder" in de binnenstad. Een soort bodemarchief toont de lagen van de stedebouw vanaf de eerste eeuw na Christus tot en met de Middeleeuwen. Er zijn resten te zien van een heiligdom, een gedeel te van het oudste keistraatje van Nederland, een waterput en brok stukken van een Romeinse stads muur met poort. Leugentest Advocaat W. Buiterman heeft de rechtbank in Amsterdam vergeefs gevraagd om bij het onderzoek naar de dader van de moord op de 28-jarige C. Lieske op 21 september vorig jaar in Kortenhoef gebruik te maken van een leugentest. Deze zogenoemde "polygrafische test" zou volgens hem aanwijzingen kunnen geven over de onschuld van zijn cliënt. Het zou de eerste keer zijn dat zo'n test in een Neder landse rechtszaak wordt gebruikt. Onkruidmiddel Ook in regenwater in hogere de len van Nederlartd zijn sporen van onkruidbestrijdingsmiddelen aan getroffen. Dat is gebleken bij een onderzoek door het laboratorium van het Amsterdamse Waterlei dingbedrijf. Het bedrijf trof on langs sporen van twee onkruidbe strijdingsmiddelen aan in regen water in de buurt van Heemstede. DEN HAAG - Vice-premier Rudolf de Korte presteert het telkens weer om precies op het verkeerde mo ment de verkeerde dingen te zeg gen. Niet alleen in CDA- of opposi tiekringen kijkt men wat lacherig naar het optreden van deze minis ter, ook in eigen kring wordt de 'aanvoerder van de WD-minis- ters' niet meer erg serieus geno men. Alom wordt hem verweten op het verkeerde motnent halsstarrig te zijn. door Henri Kruithof Deze week leverde hij weer een staaltje eigenwijs optreden in de Tweede Kamer. De kamerleden van de PvdA, gesteund door de CDA'er Van Amelsvoort, probeer den een half uur lang de minister zover te krijgen dat hij een onder zoek onder zijn ambtenaren zou houden naar het 'uitlekken' van het nieuws over de afschaffing van de investeringspremie wir. De mi nister weigerde. De vertoning werd alleen maar koddiger, toen staatssecretaris Ko ning (financiën), nota bene partij genoot van de minister, er geen en kele moeite mee had een onder zoek op zijn departement toe te zeggen naar het 'lek'. Koning liet simpelweg weten niets van het on derzoek te verwachten, maar als de Kamer het wilde, zou hij niet dwarsliggen. Koning werd dan ook al snel door de Kamer met rust ge laten. De parlementariërs richtten hun pijlen op de vice-premier, die het er- zichtbaar moeilijk mee had. Hij miste de vaardigheid zich gewon nen te geven, hoewel het voor ie dereen duidelijk was dat zijn hals starrigheid tot niets zou leiden. Als er nog twijfels waren over de vraag of De Korte ooit het leiderschap van de WD op zich kan nemen, dan zijn die na deze week definitief weggenomen. Direct na afloop van het wir-de- bat liet WD-fractieleider Voor hoeve aan zijn vice-premier weten dat hij het onderzoek zo snel moge lijk moest toezeggen en niet zo ver- schikkelijk halsstarrig doen. Toch moest ook premier Lubbers er nog aan te pas komen om zijn plaats vervanger t.nt. overgave te Hwinfpn Alleen bij Zilversmeden Gerritsen Steeds meer mensen ontdekken de charme van tafeldekken met unieke 100% zuiver zilveren couverts van Zilversmeden Gerritsen. De aanschaf van zo'n flonkerende zilveren cassette gebeurt veelal in onze showroom te Zeist. Eenmalige aanbieding showroom modellen Voor optimale presentatie vinden wij het noodzakelijk dat de tentoon gestelde goederen regelmatig door nieuwe worden vervangen Deze artikelen hebben wij verza meld en bieden wij u tijdelijk aan voor de halve prijs. Niet van nieuw te onderscheiden Ondanks aantrekkelijke kortingen garanderen wij optimale kwaliteit van de aangeboden artikelen, leder artikel is door ons zorgvul dig gecontroleerd en wordt ver kocht onder volledige service en garantie van Zilversmeden Ger- Enkele voorbeelden: Model Hollands Glad 6pers"e39 dig f "iM.-f 3?590.- Model Haagsch Lofje Openingstijden: ma. t/mvrij. 9.00-17.00 u. zaterdags 10.00-16.00 u. Couvert-artikelen tafellepel -vork p.st f 220,- f110,- tafelmes f 140.- f 70.- dessertlepel-vork ,.f170.-f 85.- dessertmes f 120,- f 60,- viscouvert 2 dig. f 440,-f 220,- cockt.couvert 2 dig. f 300,- f 150.- Verder theelepels, taartvorkjes, dienlepels en andere serveerartike- len. fruitmesjes, enz enz 5 stijlvolle modellen Ook in de vier andere modellen t.w Haagsch Lofje. Puntfilet, Chippen dale en Perle Classique kunt u profi teren van aantrekkelijk lage prijzen. Speciale verkoopdagen Deze aktie geldt t/m 9 april as of zolang de voorraad strekt. Een bezoek aan onze showroom is zeker de moeite waard. Ons adres Van Reenenweq 155 Zeist Bon Gaarne ontvang tk documentatie Naam 0TD 5 I Bon zenden aan M J Gerritsen BV I Soiatabnek Antwoordnr 105. 3700 VB Zeist Postzegel is niet nodig LAREN - Een medewerkster van veilinghuis De Zon in Laren legt de laatste hand aan de opstelling van een aantal poppen, afkomstig uit het Poppenmuseum m Amstelveen. Het museum was een particulier initiatief van poppenverzamelaar- ster Gerda van Hees-Cino. De vrouw is onlangs echter overleden. Na haar dood bleek niemand be-

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3