Op 'bestuurlijk niveau' afspraak over storten vuil Justitie 'winnaar' van vuilspuiterij Afval gedumpt zónder vergunning, maar mét toestemming Noordwijkers leggen verkeer lam De Messiah van Handel in Alphen voor goed doel Jongen (7) uit Boskoop komt om bij ongeval FGENDA rd^n,700 uu,,ndeG,oen' ZATERDAG 26 MAART 1 ALPHEN AAN DEN RIJN - De provincie Zuid-Holland en de ge meente Alphen hebben in 1980 en later drie vuilverwerkingsbedrij- ven en het Hoogheemraadschap van Rijnland toestemming gege ven om zonder vergunning afval te dumpen op de vroegere vuilnisbelt in het recreatiegebied Zegersloot. In incidentele gevallen pleegden de twee overheidsinstanties spoed overleg, 'zodat grote bedrijven niet met grote hoeveelheden vuil ble ven zitten'. door Jan Westerlaken Deze week maakte de gemeente Alphen bekend dat onduidelijk was hoe deze uitzonderingen tot stand kwamen.1 Ook de dienst openbare werken kon daarover geen uitsluitsel geven, maar ver moedde slechts dat de provincie daarin een rol zou hebben ge speeld. Nu echter is duidelijk dat in bepaalde gevallen wel degelijk af spraken werden gemaakt tussen vervoerders, gemeente en provin cie. Zonder vergunning van B en W van Alphen, maar mét de toestem ming van de stortbeheerder (in fei te openbare werken in Alphen) kon dan afval worden gedumpt. Eén van die vuilafvoerders zon der vereiste papieren was Simon Kemp uit Hazerswoude. De andere twee bedrijven die onder dezende condities als Kemp op de Alphense vuilnisbelt mochten lozen, waren Vliko en Van Diemen Containers uit Leiderdorp. De drie ondernemers en het hoogheemraadschap waren vrijge steld van de vergunningenplicht, volgens een woordvoerster van de provincie omdat destijds op 'be stuurlijk niveau' was besloten om grote bedrijven met grote afval stromen toegang tot de betrokken vuilstort te verlenen. Of daaraan bepaalde voorwaarden waren ver bonden, kon de provinciewoord voerster niet zeggen. Het besluit om drie vuilverwerkers en het hoogheemraadschap afval op de belt in Alphen te laten lozen, werd genomen 'om hun niet met het vuil te laten zitten'. Directeur G. van Diemen var de gelijknamige onderneming ea- geert verbaasd als hem wordt ge vraagd waarom hij geen stortver- gunning nodig had om van zijn af val af te komen. "Ik begrijp niet waar de gemeente over zit te zeu ren. Als iemand naar een stort plaats gaat en hij staat er niet gere gistreerd, dan komt hij er niet op". Van Diemen zegt dat hij zijn boekhouder met de gemeente heeft laten bellen met de vraag of er in Alphen mogelijkheden waren om afval te storten. "En dat mocht. We kregen ook gewoon maande lijks automatisch de rekening toe gestuurd. Want je kunt nergens voor niks terecht. Hoeveel we in Alphen moesten betalen, weet ik niet meer, maar we hebben wel trouw aan onze verplichtingen vol daan". Over het feit dat er ook in de nachtelijke uren afval zou zijn ge stort, zegt Van Diemen: "Wij heb ben 's nachts nooit gestort, altijd overdag. Elke bezoek dat wij aan de stortplaats in Alphen brachten, noteerde de stortbaas keurig. Het ging daarbij met name om kleine wagentjes bouw- en sloopafval. Nogmaals, ik weet niet waarmee de gemeente bezig is. Ik ga maar eens contact met Vliko opnemen. Straks krijgen wij de zwarte Piet toegeschoven en daar bedank ik hartelijk voor". Simon Kemp, de man die wordt genoemd als dé grote vervuiler van de vuilnisbelt in Zegersloot, wil niets over die hele kwestie kwijt. Het enige dat hij zegt: "Wanneer la ten jullie mij nu eens eindelijk met rust. Mijn advocaat en ik hebben toch een verklaring uitgegeven? Daar heb ik niks aan toe te voe gen". Een woordvoerder van het hoog heemraadschap in Leiden vertelt zich er ook wel eens over 'verwon derd' te hebben, dat Rijnland zon der vergunning slib heeft mogen storten. "Hoe dat nu precies zat? Ik weet het niet. Maar alles ging wel in overleg met de afdeling reiniging van de gemeente Alphen". Het hoogheemraadschap heeft op de belt zuiveringsslib gestort. "Kwalitatief was die in orde", zegt de woordvoerder van Rijnland. "Dat slib kwam uit Alphen en Kou dekerk. Wij hebben er niet meer dan zeshonderd kubieke meter neergegooid. Eind 1981 zijn we er mee gestopt. Toen mocht er alleen nog maar vast, brandbaar matefh aal, zoals hout, worden neerge- eooid. Met het slib dat wij er brach ten werden lagen afval afgedekt. Zo moest worden voorkomen dat papier en andere troep konden wegwaaien". Een woordvoerder van de Lei- derdorpse vuilverwerker Vliko kan zich 'niets meer herinneren' van wie of welke instantie (provin cie of gemeente) zijn bedrijf des tijds toestemming kreeg om op de belt in Alphen afval te lozen. "De Leidse stortplaats Roomburg ging dicht en wij hadden geen alterna tief. Wij mochten daarom het vuil in Alphen brengen. Ik weet echt niet meer wie daarvoor uiteindelijk zijn fiat gaf. Tenslotte zitten we al in 1988 en je praat over een zaak die zich acht jaar geleden heeft afge speeld". Of Vliko gewoon naar Alphen reed en toegang tot de stortplaats kreeg? "Het lijkt mij onwaarschijn lijk dat de stortbaas bepaalde voor wie hij het hek opendeed. Na elk bezoek aan de belt kregen wij een rekening. Voor het dumpen moes ten we stortgeld betalen. Dat moet na te gaan zijn in de boeken van de gemeente". Met klem ontkent de Vliko- woordvoerder ooit nachtelijke be zoeken aan de belt te hebben ge bracht. "Wij brachten er bouw- en sloopafval en beslist geen vaten. Hoe wij op de stort kwamen? Er zat een stortbaas. Nee, wij beschikten niet over een sleutel van het hek. We waren aangewezen op de ope ningstijden en konden niet zelf be palen op welk tijdstip we een be zoek aan de belt zouden brengen". De gemeente Alphen heeft gis teravond een lijst gepubliceerd van gemeenten, bedrijven en particu lieren die in de jaren vóór 1980 op de oude vuilnisbelt afval hebben gestort, met vergunning of toe stemming, dat laatste waar het om kleine incidentele hoeveelheden vuil ging. De lijst is opgemaakt aan de hand van de rekeningen die tus sen '76 en '80 zijn verstuurd. Het overzicht geeft wel de hoeveelhe den gestort afval aan, maar niet de omschrijving. Die documenten zijn spoorloos. ALPHEN AAN DEN RIJN - Justitie is nu al de winnaar in het kampioenschap vuilspui- ten dat op en rond de voor malige vuilnisbelt in de Alp hense Coupépolder wordt gehouden. In verbale zin is de afgelopen tien dagen zo veel vuil gespoten, dat het openbaar ministerie inmid dels over een schat aan crimi nele gegevens beschikt. Dat is dan ook de grote winst die tot nu toe is geboekt in het onderzoek naar de 100.000 a 150.000 vaten giftig afval die zich nog altijd in de geruch tensfeer onder de grond be vinden. Die vaten zouden in 1978 en 1979 illegaal zijn ge stort, maar zijn nog altijd niet gelokaliseerd. door Jan Preenen en Rob van der Zanden Verdachten laten het normaal gesproken in hun eigen belang wel uit hun hoofd om hun 'op drachtgevers' aan te geven. In deze 'gifzaak' hebben zich echter drie ex-chauffeurs van het afval verwerkingsbedrijf Kemp uit Hazerswoude vrijwillig bij de po litie gemeld. Zij hebben ver klaard aan het eind van de jaren zeventig voor deze firma 's nachts en 's ochtends vroeg va ten met giftig afval te hebben ge dumpt op de stortplaats die in 1985 is gesloten. Daarop is later een nieuw gedeelte van het re creatiegebied Zegersloot geko men. Bovendien is door andere chauffeurs aan de media uiterst belastende informatie verstrekt en hebben ook transporteurs Kemp onder vuur genomen, ter wijl ze zelf waarschijnlijk ook niet vrij-uit gaan. Verliezers Voor het overige kan de 'gif zaak' alleen maar verliezers ople veren: de natuur, de instanties die moeten betalen en de 'bewo ners' van het recreatiegebied, en dan met name de golfers, die 'op de vaten' spelen. Zover is het evenwel nog niet. Met de stort vloed van gegevens zijn ook volop tegenstrijdigheden en te genstellingen meegespoeld. Ter wijl de chauffeurs met hun belas tende verklaringen de richting denken aan te geven naar de va ten die zich ondergronds 'moe ten' bevinden, wordt die schat- graverij door anderen bij voor baat als onzinnig beschouwd. De 'gifzaak' is in 1980 onder zocht en is vorig jaar september opnieuw aan het rollen gebracht. Een tipgever, van wie de naam nog altijd geheim is, meldde zich toen bij de Leidse politie met de mededeling dat op grote schaal illegaal is gestort in Alphen. Pas zes maanden later kwam het rad van avontuur op gang. In de eer ste plaats werd de tip bevestigd door de ex-chauffeurs. Al snel volgden omwonenden, die in 1978 en 1979 met eigen ogen had den gezien dat 's nachts afval werd gedumpt. Die verhalen worden echter ontkracht door de voormalige adjunct-directeur openbare wer ken, J. de Back, en G. Scholten, destijds hoofd van de reinigings dienst. In een uitvoerig rapport van de direct verantwoordelij ken staat dat van ongecontro leerde dumpingen totaal geen sprake was. De enige die 's nachts bij de stort mochten ko men, waren de brandweer en bulldozers van een bedrijf die het vuil moesten ordenen. Bur gemeester M. Paats, die vanaf het begin bij de zaak betrokken is geweest (hij 'kreeg' Alphen in 1979), heeft ook toegegeven dat diverse verklaringen absoluut niet met elkaar te rijmen zijn. Hij erkent zelfs dat de bewijzen van gemeentezijde niet meer staan als een huis. Als de waarheid, zoals zo vaak, ook in dit geval in het midden ligt, heeft Alphen sowieso al een gifschandaal dat zijn weerga niet kent. Dat nu is juist nog niet aan getoond. In 1980 niet toen de ge meente een eerste onderzoek liet uitvoeren en anno 1988, nu het bureau Geo-Logic door de pro vincie is ingeschakeld, nog altijd niet. Acht jaar geleden wezen twee tipgevers een plaats aan waar 20 a 50 vaten met gif zouden zijn ge stort. Er werden sleuven gegra ven op het afgezette terrein, maar er werden slechts twee va ten gevonden: één met een soort talkpoeder en één leeg zestig-li tervat. Na drie dagen werd daar om besloten om de graafactie, die enige tienduizenden guldens kostte, te beeindigen. Daarna zijn nog meerdere on derzoeken uitgevoerd, die op zich al weer tot verwarring leid den. Er zou sprake zijn van een inspectie door provinciale water staat in 1981 en 1983, zoals door de Socialistiese Partij is aange kaart, waarbij zware metalen en fenolen (een chemische stof, die onder meer blaren en slijmvlie sirritatie kan veroorzaken) zijn aangetroffen. In werkelijkheid ging het om een zoekactie van het onderzoeksbureau TNO in 1982, waarover de gemeente tot donderdag het zwijgen deed. TNO, dat werkte in opdracht van de provincie, stelde een 'overschrijding van de normale waarden' vast, maar van een alarmfase was geen sprake. Wel werd een 'nader onderzoek' aan bevolen dat in 1985 door het bu reau Iwaco is afgerond. Twee van de drie adviezen van dit bu reau heeft de gemeente opge volgd. Er is een afdeklaag aange bracht en er zijn regelmatig mon sters genomen van het water in de ringsloot rondom het terrein. Aangezien ook die geen aanlei ding hebben gegeven tot veront rusting, heeft de gemeente het derde advies, het aanleggen van een drainage, op de lange baan geschoven. Pas nu het Rijndorp is omgedoopt tot 'Afval aan den Rijn' wordt het gebied 'binnen kort' met zo'n systeem verrijkt. Dat het derde advies nu pas wordt opgevolgd, gebeurt om 'politieke redenen'. Op die ma nier wordt de bevolking in ieder geval het idee gegeven dat seri eus aan de zaak wordt gewerkt. Daarmee geeft de gemeente ech ter tegelijkertijd aan dat eigen lijk te lang is gewacht met de be veiliging van het terrein. Als ver klaring daarvoor werd steeds ge geven dat het ging om een 'nor male verontreiniging'. Zwaktebod Het is niet het enige zwakte bod van de gemeente. Wat te denken bij voorbeeld van de re gistratie uit de 'beruchte' perio de. Die blijkt om duistere reden spoorloos. De papieren van na 1980 zijn gemakkelijk terug te vinden. In verdacht snel tempo overlegt de gemeente de lijst van legale storters en de stortboeken die blijkbaar in de jaren tachtig werden bijgewerkt. De moeiza me manier waarop de gemeente de gegevens van de gebeurtenis sen op de belt in de jaren 1978 en 1979 probeert te achterhalen, geeft echter te denken. Alsof er iets te verbergen is. Overigens: de gemeente houdt vol dat er niets méér is aange toond dan de loze geruchten van acht jaar geleden. Tóch wordt de zaak nu uiterst actief aangepakt. Zonder de ontwikkelingen van de laatste tien dagen zou dit waarschijnlijk niet zijn gebeurd. Het is een paniekreactie op een moment dat het bureau Geo-Lo gic nog altijd geen 'vat' heeft op alle geruchten en heeft geconsta teerd dat de alarmfase niet is aan gebroken. NOORDWIJK Het kruispunt Beeklaan/Boekerslootlaan/Spoel- horen in Noordwijk-Binnen is gis termorgen gedurende een kwartier volledig geblokkeerd door onge veer 100 bewoners van de nieuw bouwwijk Vinkeveld. Doel van de actie is een betere beveiliging van het volgens de bewoners uiterst ge vaarlijke kruispunt. De actie werd ondersteund door de belangenver eniging van gehandicapten 'Noordwijk voor iedereen'. Hoewel de blokkade uitging van de wijkvereniging Vinkeveld, is zij gevoerd door de individuele bewo ners. De wijkvereniging mag op grond van haar statuten geen actie ALPHEN AAN DEN RIJN - De nationale hartweek wordt in Alp hen voorafgegaan door een uitvoe ring van Sempre Crescendo in de Adventskerk. Dit Leids Studenten Muziekgezelschap geeft dinsdag 5 april een uitvoering van het orato rium De Messiah van Georg Friedrich Handel. De baten van het concert, dat door zevenhonderd bezoekers kan worden bijge woond, gaan naar de Nederlandse Hartstichting. Aardige bijkomstigheid is dat de componist Handel de baten van de uitvoeringen van de Messiah altijd voor een liefdadig doel heeft be stemd (ziekenhuizen). Sempre Crescendo is een stu denten muziekvereniging die in 1831 werd opgericht als onderdeel van de Leidse studentenvereni ging Minerva. Gemiddeld worden zes concerten per jaar gegeven, altijd voor een goed doel. Ook worden per jaar gemid deld twee uitvoeringen gegeven door het zogeheten Madrigaal koor. Dat is een selectie uit het gro te koor van ongeveer twintig zan gers. Dat koor wordt ondersteund door een afvaardiging van het gro te Sempre-orkest. Het Madrigaal koor onder lei ding van Bastiaan Blomhert voert naast het 'gewone' repertoire eens in de twee jaar een groter koorwerk uit. Twee iaar geleden was dat de Johannespassion van Bach, dit jaar is het de Messiah van Handel. Die wordt 5 april in de Adventskerk ten gehore gebracht en 8 april in de Lokhorstkerk in Leiden. De Mes siah werd dertien jaar geleden voor het laatst in Alphen ten gehore ge bracht, toen door het koor Hosan na. Sempre Crescendo geeft de uit voering overigens ook nog op 8 april in de Lokhorstkerk in Leiden. Kaarten voor de uitvoering van Sempre Crescendo in de Advents kerk zijn verkrijgbaar bij de Kultu- De nationale hartweek (11-17 april) staat in het teken van 'Het jonge Hart'. Aan de ene kant wordt daarmee op de jonge hartpatiënten gedoeld, aan de andere kant op de voorlichting aan jongeren over ge zonde leef- en eetgewoonten. Om de jeugd bij de uitvoering van Sem pre Crescendo te betrekken heeft de Alphense consulente van de Streekmuziekschool José Poot, verbonden aan de onderwijswerk- plaats, een project over de compo nist Handel opgezet voor leerlin gen in het middelbaar onderwijs. Normaal dient de werkplaats al leen het basisonderwijs. "We zijn benieuwd naar de reactie van de middelbare scholen en hopen op deze manier een beter contact op te bouwen", aldus Poot. BOSKOOP - Een 7-jarige jongen uit Boskoop is gistermiddag rond 16.15 uur in zijn woonplaats door een ongeval om het leven geko men. De jongen fietste op de Reij- erskoop en werd ingehaald door een vrachtwagen die werd be stuurd door een man uit HiHegom. Tijdens de inhaalmanoeuvre kwam de jongen te vallen waarbij hij onder de wielen van de vracht wagen terecht kwam. Hij was op slag dood. De politie stelt een onderzoek in naar de preciese toedracht van het ongeval. Getuigen wordt verzocht zich te melden bij de rijkpolitie van Waddinxveen, telefoon 01828- 13688. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Meijer, Stokroos 1tel: 215510. zo 8 uur tot 24 uur: Y. Groeneveld. Brikkenwal 19. tel 218661, spreekuur- Rosmol-en 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse. v. Gent, Tay- telbaum, v. Luyk. Klaassen, Rus. Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28. tel: 122538. zo 8 uur tot 24 uur R. Taytelbaaum, tel: 120266, spreekuur: Utrechtse Veer 17. Groep 3 - Pleiter, J.W. Lely, Smit, W, de Bruy- ne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: dr. Crobach, tel; 213964. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Bruijne, Kernstraat 11. tel: 141225. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr. v Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos. Boer, v.d. Waardt, Arnou. J.G. Zaayer en R.E. Zaayer za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel: 120347. zo 8 uur tot 24 uur: G.J.P. Bénit, tel. 720404, spreekuur: Kennedylaan 24. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: C. Keyer, tel: 140124. zo 8 uur tot 24 uur- A. Hammerstein, tel: 767646, spreekuur: Robijnstraat 2b. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: O. Du Ry van Beest Holle en R.W.M. van Velzen, tel: 891100; bei de dagen spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur Vlaskamp 16, tel: 891100. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur D.L.P. van Over- vest, Terweeweg 152, tel: 173994. Voorschoten za: A. Tromp, Leidseweg 328, tel: 762159; zo F. Koopmans, Churchillweg 19. tel: 3960. Warmond L. Lempers. C 02522-10140. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten. tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend dienst v APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge- ein 6. Leiderdorp, tel: 071-890000. G. Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp, tel: 071- 890405. Voor de prakljk van Vestjens. v.d. Wouw: H. Vestiens, Ri|n- en Schiekade 23, Leiden, tel: 071-144323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel, 173266; of D.J. Brandt, Homans- 1, Rijnsburg, tel. 173266 071-768616. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno- W. Kuiters, Hoge Rijndijk 38. Leiden, tel: 071- 125215. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haas- wijk. Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is tandarts R.S. baar onder r spreekuur van 11-12 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Ouders krijgen lening voor busje KATWIJK Een groep ouders van leerlingen van de openbare Boorsmaschool in Katwijk krijgt een renteloze lening van de ge meente voor de aanschaf van een busje. Het busje wordt gebruikt voor het vervoer van kinderen van en naar school, dat de ouders zelf ter hand hebben genomen. Ze heb ben zich inmiddels verenigd in een stichting. ZATERDAG 26 MAART Leiden wandeltocht over afstanden van 5 tot 25 km, start tot 14.00 uur bij buurthuis Groenoord, Pasteur- vlooienmarkt in de Groenoord- uur in het LVC. Breestraat. coopertest AV Bataven om 14.00 uur; Leidse Houtloop over 5 of 10 km om 15.00 uur in het Leid se Hout. optreden van 'After the Silence' Leide.rdorp jaarlijkse feestavond van buurt vereniging De Buitengewonen, aanvang 20.30 uur in De Muzen- hof. optreden kindertheater De Snater met 'Alles getoeterd', aan St. Matthias: 'De herbergierster' van Goldini, aanvang 20.15 uur in 1 Trefpunt, Herenweg. jazzconcert door Coldhorn Hot Dance Society, aanvang 21.30 uur in café De Zon, Dorpsstraat. Zoeterwoude rommelmarkt en fancy fair van A drumfanfare De Rijntamboers, A Bk van 13.00 tot 16.00 uur inde Een- ^B denkooi, Kooikerspad. BÊ toneelvoorstellina 'De Presi- rommelmarkt Sport-Inn, van 10.00 tot 17.00 uur in de Evene mentenhal aan de Vondellaan. wandeltocht over afstanden van 5 tot 25 km, start tussen 8.30 en 14.30 uur bij buurthuis Groen oord, Pasteurstraat. kaarten en sjoelen bij speel tuinvereniging Oosterkwartier, Borneostraat, aanvang 14.00 uur. fietstocht 'Rottemerentocht', start 8.30 uur bij clubhuis Swift- toer, Roomburgerweg. 17.00 uur in het entreegebouw van het voormalig Dierenpark, Rijksstraatweg. concert door het Voorburgs Jongerenkoor met organist Aad de Kort, aanvang 19.00 uur in de hal, tot 16.00 uur. kindervoorstelling 'Kantjil', door poppentheater Thije, aanvang 13.00 uur in het Rijksmuseum voor Volkenkunde aan de Steen- volksdansfestival, van 12.00 tot 23.00 uur in de Stadsgehoorzaal. mode revue, aanvang 23.00 21.00 uur in Droomfabriek, Oude Singel. rommelmarkt Sport-Inn. van 11.00 tot 17.00 uur in de Evene mentenhal aan de Vondellaan. film- 'Los motivos de Berta, van Luis Guerin, aanvang 21.15 uur in het LVC, Breestraat vang 14.30 uur in de Muzenhof. Oegstgeest palm-pasentocht, start om 14.30 uur op het parkeerterrein bij de Lange Voort. Warmond blijspel van toneelvereniging Wassenaar clubavond Wassenaarse Jazz Club met medewerking van Para dise Jazzband, aanvang 21.00 uur in Deylercentrum. antiekbeurs, van 11.00 tot 17.00 uur in het entreegebouw van het voormalig Dierenpark, Rijksstraatweg. i BÊ dentsvrouw', door Utopia-toneel, ^B ^^k aanvang 20.30 uur in Ons Huis, Kostërspad. ZONDAG 27 MAART MW Leiden SS p.. m a internationale Kattenshow, van klaverjas- en sioelmiddag van muziekvereniging De Burcht Lei den. aanvang 14 00 uur in haar onderkomen aan de Aalmarkt. natuurwandeling door het land goed van Poelgeest, olv IVN-gids, aanvang 13.00 uur bij het toe gangshek en duurt ongeveer twee Leiderdorp opname radio-programma Lei derdorp Lokaal, van 19.00 tot 20.00 uur m de hal van verpleeg huis Leythenrode, Hoogmadese- weg. Wassenaar antiekbeurs, van 11.00 tot Dorpskerk aan het Plein. MAANDAG 28 MAART Leiden Paaswi|ding door de heer F. ten Veen, aanvang 20.00 uur bij het Spiritisch Genootschap Lei den. Lage Morsweg 14a.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 11