'Koopkracht minima nog verder terug' Grillige stemming opoliemarkt laat sporen na Bouwbond gaat malafide werkgevers aanpakken Verlies van Holec nog groter dan verwacht Besmette olijfolie snel uit de handel halen 1 VRIJDAG 25 MAART 1988 ECONOMIE PAGINA 7 Voedingsbond over bezuinigingen: UTRECHT (ANP) - De nieuwe bezuinigingsmaatregelen van het kabinet betekenen voor minima en uitkeringsge rechtigden een extra koopkrachtverlies van tussen 0,5 en 2,5 procent. Het totale koopkrachtverlies voor bepaalde bevolkingsgroepen komt daarmee tussen de 2 en 4 pro cent. Dat heeft de vakgroep uitkeringsgerechtigden van de Voedingsbond FNV berekend. De vakgroep stelt vast dat i middels al tienduizenden i onder de armoedegrens zijn gedo ken. Bij de kredietbanken hoeven zij ook al niet meer aan te komen, aldus een woordvoerder van de Voedingsbond. Bondsvoorzitter G. Lubbi heeft gisteren in de bondsraad alle FNV- leden opgeroepen om 'zo snel mo gelijk in verzet te komen' tegen de plannen van het kabinet. Zij con stateert binnen de vakcentrale 'een soort van moedeloosheid waarin mensen zeggen: het helpt toch niet. Die moedeloosheid moeten we el kaar niet aan gaan praten'. De vakcentrale MHP noemt de bezuinigingsplannen 'gebrekkig onderbouwd'. Het algemeen be stuur van de MHP heeft het parle ment gisteren een commentaar ge zonden op die voorstellen. "De har de cijfers ontbreken", aldus de vakcentrale. Vooral het terugdraai en van de verlengde werkloos heidsuitkering vindt de MHP een slechte zaak. Ook met het verho gen van de minimumloonleeftijd is het algemeen bestuur het niet eens. "Deze maatregel heeft slechts in vloed op werknemers voor wie geen cao geldt. Het gevaar bestaat, dat daarom grotere verschillen ont staan tussen cao-lonen en de mini mum-salarissen bij ondernemin gen waar geen cao geldt". De over heveling van de kinderbijslagpre mie naar de overheid en het verla gen van de loon- en inkomstenbe lasting heeft de instemming van de vakcentrale. GOUDA (ANP) - De Bouw- en Houtbond FNV in het district Zuid-Holland gaat malafide (on deraannemers die de cao aan hun laars lappen harder aanpakken. Meer dan in het verleden gaat de bond werkgevers die hardnekkig blijven weigeren bepalingen na te leven over arbeidsomstandighe den en het afdragen van sociale premies voor de rechter slepen. Ook zal de borid eventueel op een faillissement aansturen, zo kondig de bestuurder J. van den Borgt gis teren in Gouda aan. Het scherpere optreden is vol gens de bond nodig omdat steeds meer werkgevers in de bouw het slechte pad op gaan. Vooral kleine re onderaannemers proberen in toenemende mate het hoofd boven water te houden door premies te laat of niet af te dragen en dat ver schijnsel is de bond een doorn in het oog, aldus Van den Borgt. De bond heeft inmiddels een 'zwarte Inchecken bij Martinair makkelijker SCHIPHOL (GPD) - Met in gang van dit zomerseizoen kun nen passagiers van Martinair- vluchteri op hun vertrekdag op bijna ieder gewenst moment in checken. De verplichting om zo'n twee uur van tevoren aan wezig te zijn, vervalt daarmee. De balie van Martinair in de vertrekhal op Schiphol is deze zomer van 6.00 uur 's morgens tot 23.00 uur 's avonds geopend. Passagiers kunnen nu zelf het moment van inchecken be palen. Ze kunnen dus uren van tevoren inchecken en pas kort voor de vlucht op Schiphol te rugkeren. Wel geldt de ver plichting om minstens een half uur van tevoren in te checken. Martinair hoopt hiermee lange rijen wachtenden voor de ba lies te voorkomen. Tegelijker tijd wordt een volledig geauto matiseerd inchecksysteem in gebruik genomen. Ook Transa- via zal een soortgelijk systeem introduceren. HILVERSUM (ANP) - Het afgelo pen jaar heeft een explosieve groei te zien gegeven in de omzet van de compact disc (CD), die de lang speelplaat en de muziekcassette nu ver achter zich heeft gelaten. In totaal werden 8,8 miljoen CD's verkocht met een totale waarde van 330 miljoen gulden. In het jaar daarvoor waren dat er 3,2 miljoen met een waarde van 148 miljoen gulden. Dit heeft de de organisatie van producenten van beeld- en ge luidsdragers NVPI gisteren mee gedeeld. Bij de NVPI zijn vrijwel alle platenmaatschappijen in ons land aangesloten. De compact disc nam vorig jaar 46 procent (26 procent in 1986) van de totale muziekomzet voor zijn re kening en de langspeelplaat nog CD laat LP en cassette nu ver achter zich maar 31 procent (was in 1986 nog 46 procent). De omzet van de muziek cassette steeg van 4,8 exemplaren in 1986 naar 5,2 miljoen in het afge lopen jaar. De omzet van muziek- cassettes bedroeg in het totaal van geluidsdragers 12 procent. Dat was eén procent minder dan in 1986, wat te maken had met de stijging van de totale omzet van geluidsdra gers. Onder invloed van de stijging van de verkoop van CD's steeg het aandeel van klassieke muziek 1 10,8 tot 12 procent. De omzet van muziek van eigen bodem daalde vorig jaar opnieuw en wel van 16 naar 14 procent. De dertigers vormen veruit de belangrijkste kopersgroep van CD's, langspeelplaten en muziek- cassettes. Zij nemen 40 procent van de totale omzet voor hun reke ning. Tieners kochten ook in 1987 weer minder platen met een markt aandeel van 17 procent. Over de laatste ontwikkeling maakt de grammofoonpletenbran- che zich grote zorgen omdat de tie ners zich vooral bedienen van het kopiëren van gehuurde CD's. Door het ontbreken van toegesneden wetgeving staat de branche daar vooralsnog machteloos tegenover, aldus de NVPI. AMERSFOORT (G PD/A NP) - Het elektroconcern Holec heeft vorig jaar een verlies geleden van 11,9 miljoen gulden. Dat is nog aanzien lijk meer dan de 8 tot 9 miljoen gul den waarvan het bedrijf in decem ber uitging. In 1986 werd nog een winst van 10,7 miljoen gulden be haald. Voorgesteld zal worden geen dividend uit te keren, zo maakte de directie van Holec giste ren in Amersfoort bekend in een toelichting op de jaarcijfers. Een vergeleken met vorig jaar sterk toegenomen onderbezetting is veruit de belangrijkste oorzaak van de slechte resultaten, vertelde waarnemend president-directeur C. Hoogendijk. Dat kwam tot ui ting in de omzetdaling (van 537 naar 499 miljoen), maar meer nog in de daling van de produktiewaar- de. Die zakte van 551 naar 489 mil joen. Het verschil tussen omzet en produktiewaarde zit in opdrachten die aan het eind van het jaar nog niet waren voltooid. De tweede oorzaak van het ver lies was de vorig jaar uitgevoerde reorganisatie die het bedrijf 7,8 miljoen gulden heeft gekost. Het grootste deel van dat bedrag had betrekking op afvloeiingsregelin gen en loonkosten voor mensen voor wie ontslag was aangevraagd. Uiteindelijk hebben bijna 200 men sen gedwongen ontslag gekregen, ongeveer gelijk verdeeld over de vestigingen in Hengelo en Slikker- In totaal is het personeelsbe stand in Nederland gedaald met 320 personen. In het buitenland steeg het aantal werknemers met 24. Eind 1987 waren er in totaal 3.150 mensen in dienst. Eind 1988 zal dit 2.950 zijn. De orderontvangst bedroeg in 1987 454 miljoen en dat is 10 mil joen gulden minder dan in 1986. "De orderontvangst was aanzien lijk lager dan verwacht en in het bijzonder in het eerste deel van 1987 teleurstellend. In de tweede helft van 1986 was de orderont vangst ook al slecht en daarom hadden we verwacht dat die in de eerste helft van vorig jaar goed zou zijn. Dat de orderontvangst zich niet heeft ontwikkeld zoals ver wacht, komt mede omdat investe ringen in voor Holec relevante be drijfstakken door onzekere econo mische vooruitzichten werden ver traagd of uitgesteld of omdat inves teringen in een aantal gevallen in het geheel niet doorgingen. Als ge volg hiervan en door de concentra tie-tendens in de eigen bedrijfstak werd ook de concurrentie in bin nen- en buitenland feller", aldus Hoogendijk. De orderontvangst in januari en februari van dit jaar ontwikkelde zich volgens Hoogendijk gunstig, evenals de omzet. Hij zei verder dat de gunstige effecten van van de in 1897 doorgevoerde reorganisaties ook geleidelijk zichtbaar worden. AMSTERDAM De hoofdstad heeft er weereen gekleurde tram bij. De 'groene tram' draagt op de zijkanten e stafkaart van Amsterdam en omgeving waarop de reci'eatiegebieden staan aangegeven. <r lijst' aangelegd van vijftig bedrij ven in Zuid-Holland die over de schreef zijn gegaan en bij elkaar ongeveer 7,5 miljoen gulden aan premies schuldig zijn. Als ze hun leven niet beteren riskeren ze een kort geding of een faillissement. De afgelopen drie maanden zijn door toedoen van de bond al acht bedrijven in Zuid-Holland failliet verklaard. Van den Borgt beaamde overi gens dat het effect van deze acties beperkt is. Failliet verklaarde on dernemers kunnen binnen de kortste keren weer via een nieuwe bv hun slechte levenswandel voortzetten. Bovendien komt de bond tijd, geld en mankracht te kort om alle malafide bedrijven aan te pakken. Tegen dit soort on dernemers is pas echt kruid gewas sen als de cao-bepalingen over het afdragen van premies zo worden aangescherpt dat de (hoofd-) aan nemer te allen tijde aansprakelijk kan worden gesteld. De werkge vers wilden daar echter tot verdriet van de bonden tot nu toe bij de cao onderhandelingen niet aan. aldus Van den Borgt. "Ze wuiven de zaak een beetje weg met de stelling dat je scharrelaars altijd zal houden". Wellicht zou het ook helpen als bonafide ondernemers zouden worden 'beloond' door lagere pre mies. "Maar zolang het zover nog niet is moeten we als een soort EH- BO'ers pappen en nathouden", ver zuchtte de vakbondsbestuurder. OZONLAAG De firma Du Pont, producent van een kwart van de chemische stoffen die de ozonlaag rond de aarde aantasten, gaat deze produktie stoppen op grond van recent onderzoek dat het verval van de ozonlaag heeft aangetoond. Du Pont zei gisteren niet wanneer de produktie van 'gehalogeneerd chloorfluormethaan' zal worden stopgezet. Deze stof wordt onder meer gebruikt in koelvloeistof, vuiloplosmiddel in waspoeders, schuimblussers en als drijfgas in spuitbussen. AMSTERDAM (ANP) - Wil er ooit sprake kunnen zijn van een ge meenschappelijke Europese markt, dan zijn op Europees ni veau fusieregels noodzakelijk. Dat zei burggraaf E. Davignon, direc teur van de Generale Maatschappij van België, gisteren in Amsterdam voor de Nederlandsche Maat schappij voor Nijverheid en Han del. "In België is de toestand duide lijk. Daar is helemaal geen wettelij ke regeling. Het lijkt mooi dat ie dereen kan doen wat hij wil, maar zie wat er gebeurt als iedereen in derdaad gaat doen wat hij wil", zei Davigon, verwijzend naar het bod van de Italiaanse industrieel De Benedetti op de Generale Maat schappij. Het bod werd door de laatste als vijandig beschouwd en heeft in België veel opschudding veroorzaakt. Banken opgelicht met uit elkaar vallende cheques CHICAGO (AP) - De Amerikaanse banken zijn deze week gewaar schuwd tegen oplichters die ge bruik maken van cheques die en kele dagen na te zijn uitgeschre ven, uit elkaar vallen. De FBI is gevraagd te onderzoe ken of de stof waarmee de betref fende cheques zijn behandeld, ge vaarlijk is. De oplichters hebben dit jaar al zeker 50.000 dollar in han den gekregen met dergelijke che ques. In een geval werd op 16 februari een bedrag van 4.000 dollar opge nomen bij een bijkantoor van de Northern Trust Bank. Voor de op name werd een cheque gebruikt die, voor het bedrag van de betref fende rekening kon worden afge schreven, volledig uit elkaar viel. 'Rf»cr<4c irnnp Dt* Benedetti de absolute zeggen- -"-6^6-lS OOr IUS16S schap»wilde over de Maatschappij noodzakelijk op Europees niveau' Davignon zei dat men in Brussel wel zeer te spreken is over de voor genomen fusie tussen de Generale Bank (waarin de Generale Maat schappij een belang van ongeveer 12 procent heeft) en de Amro Bank. De samenwerking duidt volgens de Belgische industrieel op een strategische visie op de meer dan korte termijn. Dat Davignons eigen Generale Maatschappij zich niet zo gediend toonde van de Europese toenade ringspogingen van De Benedetti, verklaarde hij met het gegeven dat schap, wilde over de Maatschappij. De Italiaan wilde wel andere aan deelhouders toelaten, maar alleen hij hen had uitgezocht en zij op zijn lijn zouden zitten. "Dat wil een Belg niet. Wel betalen, maar alle zeggenschap uit handen geven, daar zijn wij niet intelligent genoeg voor", grapte Davignon. Volgens Davignon zal een echte Europese markt meer moeten in houden dan de markt die er nu is, maar dan zonder de belemmerin gen aan de grens. Er zal sprake moeten zijn van een werkelijke monetaire unie en een gezamenlij ke monetaire politiek. Hij bespeur de wel vooruitgang in het denken over deze zaken: "Het idee van een Europese centrale bank was een jaar of drie geleden nog een utopie. Nu komt bij voorbeeld uit Bonn al het geluid dat dit misschien moet gebeuren". DEN HAAG (GPD) - De Consu mentenbond wil dat olijfolie, waar in de kankerverwekkende chemi sche stof perchloorethyleen is ge vonden, zo snel mogelijk uit de winkels wordt gehaald. Vorige week werd door de Keuringsdienst van Waren in Nijmegen in een aan tal merken geïmporteerde olijfolie, afkomstig uit Spanje en Frankrijk, deze giftige stof aangetroffen. Volgens het ministerie van volksgezondheid levert de besmet te olijfolie geen direct gevaar op voor de gezondheid. De Consu mentenbond is het daarmee niet eens. In een aantal merken is een half tot een milligram perchloor ethyleen per liter gevonden, in an dere zelfs meer dan 2,5 milligram. "Bepaald niet gering", aldus woordvoerder Verhulsdonk van de bond. "Wij vinden het onverstandig van het ministerie dat er geen maatregelen worden genomen. Het geschatte verbruik van olijfolie is volgens het ministerie laag, maar zo mag niet geredeneerd worden. Er zijn groepen in onze samenle ving die misschien wel liters per maand gebruiken en dan levert de gevonden besmetting wel degelijk gevaar op voor de gezondheid", al dus de woordvoerder. TUNNEL IN DE REVISIE Het wildviaduct in de toekomstige A-50 bij Woeste Hoeve lekt. Water druppelt in de verkeerstunnel en bij vorst vormen ijspegels een aanzienlijk gevaar voor het verkeer. Gisteren is men begonnen met reparaties. De grond op het viaduct moet daarvoor worden afgegraven. De kosten hiervan bedragen 1 miljoen gulden. (foto and De bond wil van het ministerie weten in welke merken olijfolie de ze chemische stof is gevonden en in welke hoeveelheden. Het minis terie heeft importeurs inmiddels gevraagd de merken olijfolie waar in perchloorethyleen is gevonden, niet meer in te voeren. Ook in de Bondsrepubliek zijn sporen van het kankerverwekken de middel gevonden. In concentra ties van 1,1 tot 3,1 milligram per li ter werd perchloorethyleen aange troffen in koudgeperste olijfolie, afkomstig uit Frankrijk, Italië en Spanje. De Consumentenbond vermoedt dat de besmetting tijdens het ver voer van de olijfolie in tankwagens is veroorzaakt. De tanks zouden eerder zijn gebruikt om perchloor ethyleen te vervoeren. De West- duitse politie heeft een andere vi sie: perchloorethyleen zou zijn ge bruikt om te verdoezelen dat het om verschillende soorten olie gaat, waardoor de produktiekosten aan zienlijk lager uitkomen dan wan neer het om de fabrikage van zuive re olijfolie gaat. De D66-Tweede-Kamerleden Groenman en Nypels hebben de staatssecretarissen van economi sche zaken en volksgezondheid schriftelijk gevraagd om de merk namen van de verontreinigde olijf olie bekend te maken. Scheepsbouw ROTTERDAM (ANP) - De Konink lijke Nederlandse Redersvereni ging en de Nederlandse werven, verenigd in de scheepsbouwvere- nigingen Cebosine en Hoogezand, hebben gisteren in een brief een beroep op de Tweede Kamer ge daan om niet akkoord te gaan met de verlaging met 50 miljoen gulden van het bedrag dat beschikbaar is voor de Investeringspremie Zee scheepvaart (IPZ). Reders die schepen laten bou wen hebben gedurende een aantal jaren recht op overheidssteun uit de IPZ-pot. Zij moeten dan hun schepen bij voorkeur bij Neder landse werven laten bouwen. De reders en scheepsbouwers vrezen dat als gevolg van de verlaging meer orders gegund zullen worden aan buitenlandse werven, omdat de steunregimes daar voordeliger zouden zijn. Automobilisten Autobezitters in het vorstendom Liechtenstein hoeven tot eind vol gend jaar geen wegenbelasting te betalen als zij in een vierwieler rij den die over een milieuvriendelij ke motor beschikt. Sinds 1 januari van dit jaar hoeven de 27.000 bewo ners van de ministaat tussen Zwit serland, Oostenrijk en de Duitse Bondsrepubliek geen kaartje meer te kopen als zij van het openbaar vervoer gebruik willen maken. Daarmee willen de bestuurders van Liechtenstein een bijdrage le veren aan een gezond leefklimaat. BOM De voormalige voorzitter van het Nederlands Christelijk Werkge versverbond, S. van Èijkelenburg (66), is benoemd tot voorzitter van de raad van commissarissen van de Brabantse Ontwikkelings Maat schappij BOM. Dat is gebeurd op voordracht van het college van ge deputeerde staten van Noord-Bra bant. Van Èijkelenburg volgt C. Looman op, die vorig jaar juni zijn functie neerlegde tijdens een in tern conflict rond de toenmalige di recteur van de BOM, F. Spits. AMSTERDAM - Het wil Wall Street maar niet lukken de barrière van 2100 punten op de Dow Jones- index te nemen. Toen de Newyork- se effectenbeurs vorige week vrij dag op 13 punten na deze mijlpaal was genaderd en daarmede de hoogste stand sinds de zware okto- berkrach had aangeslagen, drukte door C. Wagenaar een scherpe reactie het koerspeil deze week maandag ruim 20 pun ten terug. Daana bleef het een paar dagen modderen binnen smalle marges en zeer lage omzetten. Het zelfde gold voor de beurs van To kio, waar ups en downs een verde re opmars eveneens blokkeerden. In de beide voor het internatio nale effectenbeurswezen domine rende centra bleken grote groepen beleggers van mening dat zowel New York als Tokio dit jaar nogal hard van stapel zijn gelopen en vooral sedert de beurskrach van vorig jaar oktober een dusdanig fors herstel hebben geboekt, dat een flinke correctie op zijn plaats moet worden geacht. Een aantal dagen van deze week stond dan ook in het teken van consolidatie, die vrijwel alle effectenbeurzen in zijn greep kreeg, maar later in een scherpe reactie overging. Ook in Amsterdam was een zeke re beduchtheid te bespeuren, maar de ondergrond bleef positief dank zij overwegend gunstige bedrijfs- berichten en goede verwachtingen, alsmede een steeds bredere stroom van fusiegeruchten en speculaties. Daarbij komt dat het voorstel van de opzienbarende winstbelasting verlaging van 42 procent op 35 pro cent, het buitenland kennelijk nogal heeft verrast en uit zijn on verschilligheid voor Nederlandse fondsen heeft gewekt. Het grote publiek en buitenlandse kopers, die beide maandenlang afwezig waren op de Amsterdamse effec tenbeurs, begonnen zich weer te melden. Vooral de lokale markt heeft hun belangstelling, omdat daar de meeste positieve bedrijfs- verrassingen en speculatieve fusie- gevallen voorkomen. Dieptepunt Deze belangstelling heeft onze beurs dit jaar al een koersstijging van 20 procent opgeleverd. Maar de top van deze week kon nog altijd niet boven de hoogste stand ko men die op 21 oktober, dus vlak na de beurskrach, als herstelreactie optrad. Zelfs het dieptepunt van die krach heeft Amsterdam nog maar nauwelijks achter zich. De aanleiding voor de internatio nale terughoudendheid was de bij zonder grillige stemming op de oliemarkt. Daar sprongen de prij zen als een jojo op en neer, al naar gelang de grootste olieproducent van de vrije wereld, Saoedi-Arabië, zich opstelde. Dan weer bood het, volgens goed ingelichte bronnen, grote afnemers als Japan olie met forse korting aan, dan weer ont kende het land dit met alle stellig heid. Ook de OPEC zelf voer geen duidelijke koers, want eerst ont kende het college elk plan tot ver sneld topberaad over de overpro- duktie van ruwe olie, maar daar naast werd een dergelijke spoed- bijeenkomst toch weer aangekon digd. Voor het effectenbeurswezen vormen de olieprijzen als belangrij ke graadmeter voor de internatio nale inflatie een uiterst gewichtig stemmingskompas. Vooral de obli- gatiemarkt in Wall Street blijkt daar hypergevoelig voor te zijn en onmiddellijk scherp te zakken zo dra de olieprijzen stijgen. En een daling voor de obligaties remt meteen de hausse voor aandelen. Daarbij komt dat evenals in En geland ook in Amerika de vrees voor conjuncturele oververhitting duidelijk is toegenomen, nadat de Amerikaanse regering deze week voor de tweede maal het groeicijfer over het vierde kwartaal van 1987 in hogere richting heeft moeten bij stellen. Nu bedraagt die groei al 4,8 procent in nota bene het kwartaal waarin de grootste beurskrach al ler tijden is opgetreden. Velen zien in deze ontwikkeling een nieuwe aanleiding voor FED, het bestuur van de gezamenlijke Amerikaanse banken, de kredietteugels op korte termijn niet te laten vieren. Grenzen De kans op een rentedaling in Amerika lijkt hiermede voorlopig gering, ook al viel de stijging van de consumentenprijzen in de fe- bruarimaand met slechts 0,2 pro cent bijzonder mee. Topman Greenspan wees echter toch op het inflatiegevaar op wat langere ter mijn, omdat belangrijke onderde len van het Amerikaanse bedrijfs leven de grenzen van de capaciteit hebben bereikt. Veel zal afhangen van het beloop van het eerste kwartaal. Een vrou welijk bestuurslid van de FED sluit daarbij niet uit dat de econo mische groei in dit kwartaal zelfs negatief zal blijken te zijn. Er zijn maar weinigen in Amerika die dat geloven. Ondertussen bleef ook in ons land deze week de obligatiemarkt hangen nadat er ook in voorgaande weken niet veel meer gebeurde. Waarschijnlijk keren vele bele.g- gers die vorig jaar herfst na de beurskracht massaal in obligaties zijn gevlucht, nu weer naar de aan delenmarkt terug. Wat een zekere verkoopdruk geeft. Maar in het buitenland blijft onze obligatie- markt populair, nu de Westduitse regering vastbesloten lijkt de ren te-inkomsten direct bij de uitke ring voor 10 procent te belasten. Dit voornemen heeft al maanden in de Bondsrepubliek een flinke ren tedaling verhinderd. Gistermiddag moest de aande lenmarkt echter ook in Amerika overstag, toen Wall Street uiterst flauw bleek te openen. Een daling van 30 punten kon niet worden ge negeerd en vele aandelen verloren hun eerder deze week opgebouwde winstposities. De stemmingsindex kwam anderhalve punt beneden het slot van vorige week vrijdag te recht en ook de internationals moesten dit verlies incasseren. Na vier dagen handel was de beurs BEI JRS W E E K hierdoor geen stap vooruit geko men. De meeste internationals wa ren lager, maar de olies hielden eni ge winst over. Van de rest was al leen Océ van der Grinten een uit schieter met 15 procent meer koerswaarde. Ook drukkerij De Boer, die na een verliesgevend 1987 over 1988 weer winst ver wacht, kon 15 procent in waarde aantrekken. Aegon en Nutricia moesten 5 procent terug. De Europese Optiebeurs had het deze week aanmerkelijk drukker dan in de vele voorafgaande we ken. Het aantal afgesloten contrac ten kwam op 222.000 terecht, tegen 143.000 in de vorige werkperiode.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 7