'We praten niet over een snoepjesfabiiek' Hospitaal-kerkschip eind van dit jaar uit de vaart Politie te paard weg van strand en duin PAGINA 16 W 3 REGIO VRIJDAG 25 MAART 1988 Burgemeester Paats schakelt gevoel uit in gifzaak ALPHEN AAN DEN RIJN - Burgemeester M. Paats heeft ruim een week na de eerste be richten over een immense illegale gifstort op een voormalige vuilnisbelt in Alphen zijn ge dachten en gevoelens volledig uitgeschakeld. "Ik heb geen vermoedens of gedachten, want daar is geen tijd voor. Ik hou me alleen nog bezig met feiten. De onderste steen moet boven, want er is hier iets aan de hand in Alphen. We hebben het niet over een snoepjesfa- briek", reageert hij. Hij uit die tijd. "Maar duidelijk is wel te dat er een spanningsveld is tussen beweringen van bij voorbeeld de chauffeurs die 's nachts illegaal zouden hebben gestort en de zeer geruststellende gegevens van de gemeente. De verklaringen zijn al lemaal niet met elkaar te rijmen". vindt het de enige manier overleven als de verantwoordelijke man in dit vermeende gifschan daal. "Als ik me elk uur van de dag zou afvragen of het waar is dat er honderdduizend vaten met gif lig gen, kunnen ze me hier morgen wegdragen". door Rob van der Zanden Paats heeft zichzelf geen benij denswaardige taak gesteld. Harde feiten over de gifstort die in de ja ren 1978 en 1979 moet hebben plaatsgehad, zijn er amper. Het bruikbare bewijsmateriaal van de gemeente - waarmee verontrus tende omwonenden en andere be trokkenen jarenlang werden afge wimpeld - wordt door de steeds maar groter wordende geruchten stroom nu ondergesneeuwd. De burgemeester erkent zelfs dat de bewijzen van gemeentezijde niet meer staan als een huis. Dat is al een hele voorname con clusie die hij heeft getrokken. Er ligt een rapport van de adjunct-di recteur openbare werken uit 1980 dat altijd als wapen tegen 'oproer kraaiers' is gebruikt. Paats zegt na drukkelijk 'geen afstand te willen de ambtelijke stukken Paats heeft sinds vorige week donderdag nog maar één ding in zijn portefeuille: 'gif. Hij loopt het eerst in zijn carrière ook Slotsingel waaruit niks verontrus tends bleek. Paats is een week later niet veel wijzer geworden. Hij houdt het er nog steeds op dat er geen direct gevaar bestaat voor de volksgezondheid. "Ik weet niet waar het op uit draait. We wachten eerst de uitsla gen van de metingen af. Natuurlijk ben ik in spanning over de uitslag, ik ben ook niet van steen. Maar het is voor mij nog steeds onwaar schijnlijk dat de genoemde aantal met een semafoon op zak. Dat bete- len er liggen. Ik weet bijna kent dat hij met het gif naar bed honderd procent waar de tip bij de gaat en opstaat, tenzij hij het op- Leidse politie die de zaak aan het roepapparaat net als zijn gevoelens rollen bracht vandaan kwam. Nee, en gedachten uitschakelt. Alphen dat ga ik niet vertellen. Ook wil ik aan den Rijn is ook niet veel i dan 'gifschandaal' in deze dagen. "Daar komt het wel op neer ja. Al ontken ik dat de gemeente zou zijn besmet door de gifkwestie. Dat is onzin. Het is gewoon een hele ver velende zaak. Nou ja, misschien druk ik me wat onschuldig en zacht uit. Dit doet de gemeente ge woon geen goed". Hij gaf vorige week donderdag na de eerste berichten in de media al toe 'tussen twee uitersten' te le ven. Aan de ene kant de absurd ho ge aantallen van 150.000 vaten met giftig afval die illegaal zouden zijn gestort. Aan de andere kant de on derzoeken van gemeente en pro vincie naar vervuiling op het ter rein aan de Burgemeester Bruins niet zeggen of ik hem betrouwbaar acht". "Begrijp me goed: het onderzoek door GeoLogic dient twee doelen, maar die hebben geen van beide te maken met dé waarde die ik hecht aan de tip. Het onderzoek is in de eerste plaats om helderheid te krij gen met in het achterhoofd dat er wel eens iets zou kunnen liggen. Een tweede reden voor de metin gen is de psychologische werking onder de bevolking. Er zijn men sen die lacherig doen over de ge noemde aantallen. Maar belangrij ker is dat er ook burgers zijn die zich enorm druk maken. Ieder mens is anders gebakken". Hij noemt zichzelf als voorbeeld. "Ik kan er wel eerlijk over zijn. Ik pro- Burgemeester Paats: "Ik ontken dat we als ge meente de zaken in de doofpot heb ben gestopt". (foto GPD) beer zo redelijk mogelijk te blijven ondanks alle opschudding. Maar als ik even met iets anders bezig ben, merk ik dat ik na drie minuten alweer met het gif bezig ben". Tips Paats vindt dat hij in het verle den - in oktober 1979 werd hij bur gemeester in Alphen - 'zo zorgvul dig mogelijk heeft gehandeld waar het ging om de stortplaats'. "Er zijn altijd geruchten en tips geweest over illegale stortingen en de aan wezigheid van gif. Ik ontken dat we als gemeente de zaken in de doof pot hebben gestopt. We zijn zelfs voor gekken uitgemaakt door des kundigen toen we gingen graven na anonieme tips. Maar ik wilde het gewoon". Paats moet zich de afgelopen week hebben gevoeld als de on schuldige pianospeler in een druk ke saloon waar ongevraagd met losse flodders wordt geschoten. Bij elke vraag over mogelijk gebrekkig handelen van de gemeente in het verleden waardoor het aanneme lijk wordt dat er tóch op zijn minst iets ligt wat giftig is, heft hij zijn beide handen, haalt zijn schouders op en kijkt bevreesd. Alsof hij wil zeggen: niet schieten op de pianist. "Het strafrechtelijk onderzoek moet dit allemaal duidelijk maken. Maar ik geef toe dat ik steeds meer besef dat er wel iets ligt dat er niet hoort. Toch heb ik geen enkele be hoefte om me te wagen aan bespie gelingen over mogelijke dumpin gen. Aan inschattingen hebben we momenteel niks". NOORDWIJK De proef met het door bereden politie surveilleren in de duinen en op het strand van Noord wijk wordt niet voortgezet. De doelmatigheid van deze manier van surveilleren is niet aan te to nen, evenmin als de praktische haalbaarheid ervan in de toekomst. Dat blijkt uit het jaarverslag van de gemeentepolitie van Noordwijk. Vanaf het zomerseizoen van 1985 hebben geregeld twee politieagen ten te paard in de duinen en op het strand gesurveilleerd. Verwacht werd dat de controle het aantal ze dendelicten en andere misdrijven zou verminderen. Vijf agenten wer den opgeleid tot ruiter en in 1986 trokken de agenten er tien keer op uit. Hoewel het publiek volgens de politie positief reageert op deze vorm van surveillance, is het niet mogelijk ook komend seizoen hier mee door te gaan. De agenten sur veilleren twee aan twee zodat er een te zware wissel wordt getrok ken op het beschikbare personeel. Door samenwerking met een korps van een andere laadplaats, zou er een minder groot beroep worden gedaan op het beschikbare personeel. Uit het jaarverslag blijkt dat de Katwijkse politie voorals nog geen bereden politie wil invoe ren. Noch samenwerking met het Katwijkse korps noch met dat van Zandvoort wordt echter geheel uit gesloten. De paarden, die werden gehuurd van een manege in de omgeving, worden normaliter gebruikt door recreatie-rijders. Dat leverde, zo blijkt uit het jaarverslag, een apart probleem op. De paarden waren niet gewend enkele minuten stil te Laatste reddingspoging van bestuur De Hoop mislukt SCHEVENINGEN - Het hos pitaal-kerkschip De Hoop zal aan het eind van dit jaar defini tief uit de vaart worden geno men. Een laatste poging om de jaarlijkse kosten van het hulp verleningsvaartuig te laten dra gen door het visserijbedrijfsle ven, is deze week mislukt. "We zijn gezamenlijk tot de conclu sie gekomen dat het geen zin meer heeft", aldus secretaris L.W. Leenman van de vereni ging hospitaal-kerkschip De Hoop. Voor het in stand houden van het hulpverleningsvaartuig was per vissersschip een bijdrage van tus sen 11.000 en 13.000 gulden nodig, zo bleek uit het financieel rapport dat Leenman voorafgaande aan het overleg met het bedrijfsleven had opgemaakt. Gelet op de taken die het hulpverleningstaken nu nog verricht, was deze prijs voor de ver tegenwoordigers van de verschil lende visserij-organisaties veel te hoog. Leenman benadrukt daarbij dat niet zozeer het bedrag ter dis cussie stond. "Het belangrijkste ar gument is eigenlijk dat De Hoop overbodig is geworden", zegt Leenman. Vooral de vorming van de kust wacht en de steeds verder geper fectioneerde uitrusting van de vis sersschepen hebben het hospitaal- kerkschip de das omgedaan. Tot voor enkele jaren geleden berustte het functioneren van De Hoop op drie pijlers: de medische-, techni sche en pastorale hulpverlening. "Met betrekking tot elk van deze pijlers heeft het schip zichzelf over leefd", zegt Leenman. "Met de mo derne en snelle helikopterdienst van de kustwacht is het mogelijk om bij ongelukken of ziekte aan boord veel sneller ter plekke te zijn dan met ons schip mogelijk is. De uitrusting van het gemiddelde vis sersvaartuig is verder zo compleet dat de meeste schepen zelf hun technisch storingen kunnen ver helpen en ook voor de bevoorra ding van water en olie is De Hoop niet meer nodig. De pastorale hulp verlening is eveneens in het slop geraakt, nu de meeste schepen niet langer dan een week wegblijven en er ook vanaf de wal diensten kun nen worden uitgezonden". Volgens de secretaris van De Hoop bestaat er op dit moment geen enkel verband meer tussen het verdwijnen van het hospitaal kerkschip en de vervanging van het visserij-onderzoekingsvaartuig Tridens. In het verleden is steeds als argument gebruikt dat ook de Tridens een aantal taken van De Hoop zou kunnen overnemen, maar volgens Leenman is deze re denering inmiddels achterhaald. "De medische hulpverlening is een taak van de kustwacht geworden en de technische hulpverlening een zaak van de reders zelf', zegt hii. Voor de bestuursleden van het hospitaal-kerkschip en de beman ningsleden waren de gewijzigde omstandigheden zeker het afgelo penjaar goed merkbaar. .Het aantal ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- neveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Meijer. Stokroos 1, tel: 215510. zo 8 uur tot 24 uur: Y. Groeneveld, Brik- kenwal 19. tel: 218661, spreekuur: Ros mol-en 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, tel: 122538. zo 8 uur tot 24 uur: R. Taytelbaaum, tel: 120266, spreekuur: Utrechtse Veer 17. Groep 3 - Pleiter, J.W. Lely, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: dr. Crobach, tel: 213964. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Bruijne, Kern straat 11, tel: 141225. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou. J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel:120347. zo 8 uur tot 24 uur: G.J.P. Bénit, tel: 720404, spreekuur: Kennedylaan 24. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: C. Keyer, tel: 140124. zo 8 uur tot 24 uur: A. Hammerstein, tel: 767646, spreekuur: Robijnstraat 2b. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: O. Du Ry van Beest Holle en R.W.M. van Velzen, tel: 891100; beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur: Vlaskamp 16, tel: 891100. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: D.L.P. van Overvest, Terweeweg 152, tel: 173994. Voorschoten za: A. Tromp, Leidseweg 328, tel: 762159: zo: F. Koopmans, Churchillweg 19. tel: 3960. Warmond L. Lempers, Churchilllaan 13, Voorhout, tel: 02522-10140. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr. 25/3 tot vr. 1/4 door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, Lei den, tel: 071-120136. Apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel: 071- 890000. TANDARTSEN De weekenddienst voor Lelden, Lei derdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: W. Kuiters, Hoge Rijndijk 38, Leiden, tel: 071-125215. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haaswijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is tandarts R.S. van Mierlo telefonisch bereikbaar onder nummer 071-155375; tevens spreekuur van 11- 12 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoe- terwoude-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. keren dat De Hoop daadwerkelijk voor dienstverlening in actie moest komen, daalde tot een absoluut dieptepunt. Zo werd slechts aan 49 patiënten medische hulp verleend, ruim de helft minder dan in 1986. Het aantal technische reparaties daalde met ongeveer een zelfde percentage. Als nog verder wordt teruggekeken valt de vergelijking alleen nog maar negatiever uit. "Als je het bekijkt uit nostal gisch en historisch oogpunt kun je zeggen dat het bijzonder jammer is dat aan het functioneren van De Hoop een einde komt. Als je het re ëel bekijkt, hebben we eigenlijk geen poot meer om op te staan", zegt Leenman. Het bestuur van het hospitaal- kerkschip De Hoop heeft in de af gelopen periode dan ook niet al te heftig geprotesteerd tegen de be slissing van de minister van land bouw en visserij om de subsi diekraan voor het hulpverlenings vaartuig dicht te draaien. Het fi nanciële rapport om de exploitatie over te dragen aan het bedrijfsle ven, was dan ook vooral gemaakt op aandrang van bepaalde groepen vissers die nu nog wel van het hos pitaal-kerkschip profiteren. Leenman maakt er geen geheim van dat hij het vertrouwen in het voortbestaan van De Hoop al eer der had opgegeven. "Als bestuur zijn we de minister dankbaar dat Hoogheemraadschap wacht met bezwaar aanlegvergmming RIJNSATERWOUDE - Het Hoog heemraadschap van Rijnland stelt het bezwaar over afgifte van zoge heten aanlegvergunningen door de gemeente Rijnsaterwoude uit tot dat de gemeenteraad van dit dorp daarover een definitieve beslissing heeft genomen. Naar aanleiding van de plannen voor het dumpen van verontrei nigd slib in het meer, die eind vorig jaar net konden worden voorko men, wil Rijnsaterwoude meer grip op het storten van slib en bagger in Mogelijk bouwfraude Leiden bv RIJNSBURG - In het kader van het onderzoek naar mogelijke bouw fraude door het inmiddels failliet verklaard Rijnsburgs metselbedrijf Lei den bv zijn de afgelopen maanden in totaal tien personen aangehouden. Drie inwoners van Leiden en een Lissenaar zitten nog in voorlopige hech tenis. Volgens de politie is met de fraude een bedrag van enkele tonnen gemoeid. Een speciaal team van de rijkspolitie werkt sinds september van het vo rig jaar aan het onderzoek naar mogelijke fraude door het in het Oude Vei lingcomplex in Rijnsburg gevestigde bedrijf. staan waardoor verbaliseren en waarschuwen vrij moeilijk was. Parkeren De proef met het belanghebben den-parkeersysteem in de kern van Noordwijk aan Zee heeft, zo valt in het jaarverslag te lezen, heel veel extra mankracht gekost. Geduren de de zes maanden die de proef duurde, zijn er in totaal 3000 pro cessen-verbaal uitgeschreven we gens fout-parkeren. Gezien het te kort aan mankracht is het volgens de korpschef niet mogelijk ook in het vervolg extra politieagenten in te zetten voor de controle op fout- parkeren. "In de laatste maanden van 1987 zijn de normale politietaken in het weekeinde in het gedrang geko men omdat er extra agenten moes ten worden ingezet voor de par- keercontrole. Dit is niet langer aan vaardbaar", aldus het jaarverslag. Het parkeersysteem blijkt echter wel effectief te zijn. De avondtoe risten, om wie alles begonnen is, parkeren hun auto's minder fre-< quent in de woonwijken waardoor de overlast voor de bewoners van de kern aanmerkelijk is vermin derd. De controle in het belangheb- benden-'parkeergebied wordt de komende tijd waarschijnlijk uitge voerd door een van de parkeercon- troleurs. Onlangs besloot de ge- .meenteraad van de bloemenbad- plaats hiervoor zonodig een derde controleur in dienst te nemen. Sinds april 1985 is het mogelijk fout-geparkeerde auto's wég te sle pen. Vorig jaar werden 165 voertui gen weggesleept. Negen bestuur ders arriveerden net op tijd bij hun auto en hoefden 'slechts' 100 gul den boete te betalen. De overige 146 moesten hun auto bij het poli tiebureau ophalen. hij ons anderhalf jaar heeft gege ven om de zaak af te bouwen. Per 31 december van dit jaar is het voor ons definitief afgelopen", zegt hij. De rijksoverheid heeft steeds 85 tot 90 procent van de exploitatiekos ten van De Hoop betaald, wat neer komt op een bedrag van ongeveer 2,3 miljoen gulden per jaar. Dienstverband De leden, donateurs en andere begunstigers van De Hoop zullen waarschijnlijk in oktober officieel op de hoogte worden gesteld van het besluit om het schip per 31 de cember uit de vaart te nemen. Tot die tijd vaart het hulpverlenings vaartuig nog volgens het normale schema. "De bemanningsleden hebben in deze periode ook de tijd om uit te kijken naar een andere baan", aldus Leenman. "Vijf van hen hebben inmiddels al een nieu we betrekking gevonden en zijn vervangen door tijdelijke krachten met een dienstverband dat eind dit jaar afloopt". Hij verwacht dat het aantal ge dwongen ontslagen tot een mini mum kan worden beperkt. Leen man: "De bemanningsleden die er in slagen tussentijds een andere baan te vinden, mogen a la minute weg". Het is nog niet bekend of per 31 december ook de vereniging hospi taal-kerkschip officieel wordt ont bonden. "Daar is nog geen uit spraak over gedaan", zegt de secre taris. "Maar mijn persoonlijke ge dachte is dat het weinig zin heeft om de organisatie in stand te hou den". het Braassemermeer. Dat kan door het verstrekken van een aanlegver- gunning. Het hoogheemraadschap wil daar niet aan en heeft via de Raad van State geprobeerd de pro cedure rond het invoeren van die vergunning te vertragen. De afde ling rechtspraak van de Raad van State heeft een beroep van het schap echter verworpen. "In feite is tegen ons gezegd dat we eerst de definitieve beslissing van Rijnsaterwoude over die ver gunning maar moeten afwachten", aldus J. van den Hoek, voorlichter van het hoogheemraadschap. "Als die beslissing eenmaal is genomen, kunnen we opnieuw bezwaar aan tekenen. We zijn gewoon te vroeg geweest". "Of we ook actie ondernemen? Zeker als eisen worden gesteld aan de kwaliteit van de stoffen die het meer inmogen. Eisen stellen doen ze zeker, dus je kunt er van op aan dat we binnen niet al te lange tijd opnieuw bij de Raad van State aankloppen". Conflict over ambtsgebed burgemeester Valkenburg VALKENBURG - Het ambts gebed dat de burgemeester van Valkenburg uitspreekt aan het begin en einde van de vergade ringen van de gemeenteraad is inzet geworden van een conflict met het provinciebestuur. Het conflict ontstond toen gedepu teerde staten, het dagelijks be stuur van de provincie, de ver plichting voor de burgemeester om het ambtgebed uit te spre ken, schrapte uit het reglement van orde voor de raadsvergade ringen in Valkenburg. Een dergelijke verplichting is volgens Gedeputeerde Sta ten, het dagelijks bestuur van de provincie Zuid-Holland, in strijd met de Grondwet. Boven dien strookt ze niet met het ver drag over de bescherming van de rechten van de mens en de fundamentele vrijheden in het Verdrag van Rome. Al die bepa lingen hebben betrekking op de vrijheid van godsdienst en levensovertuiging. Wanneer een burgemeester zich niet kan vinden in de tekst van het ambtsgebedl dan kan hij vol gens de provincie niet worden verplicht het gebed uit te spre ken. Wel kan in een dergelijk geval een raadslid het ambtsge bed uitspreken. De gemeentelijke commissie voor algemene zaken boog zich deze week over een voorstel van burgemeester en wethou ders om een bezwaarschrift in te dienen tegen het schrappen van, het verplichte ambtsgebed door GS. In een brief aan gede puteerde staten wil het college het provinciebestuur duidelijk maken dat de burgemeester het ambtsgebed niet op persoonlij ke titel uitspreekt, maar na mens de gehele gemeenteraad. Hij hoeft daarom volgens bur gemeester C. Sinke niet achter de tekst van het gebed te staan. Het college beoept zich ver der op het feit dat de gemeente raad de bevoegdheid heeft de eigen regels voor zijn vergade ringen vast te stellen. Wanneer de raad eensgezind instemt met het verplichte ambtsgebed, dan zou de provincie zich daarbij moeten neerleggen. Volgens het Valkenburgse college zijn er legio gemeenten in Neder land waar in een verordening is vastgelegd dat de voorzitter het ambtsgebed uitspreekt. Nog nooit heeft De Kroon een der gelijke bepaling in het regle ment van orde vernietigd. VRIJDAG 25 MAART Leiden concert in de Meesterserie door het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest olv Edoardo Mata met Imogen Cooper, piano, werk van Ravel en Mendelsohn, aan vang 20.15 uur in de Stadsge hoorzaal. bingo-avond in buurthuis Mor- schwijk aan de Topaaslaan. aan vang 19.30 uur. rommelmarkt Sport-Inn. van 19.00 tot 23.00 uur in de Evene mentenhal aan de Vondellaan. bezoek van dichter, journalist, vertaler en verteller Simon Vin kenoog aan het Centrum voor Hulp en Bewustwording, Koppen- hinksteeg 15, aanvang 20.00 uur. Leiderdorp toneelsstuk 'Pantomime', orga nisatie Leiderdorp tegen Apart heid, aanvang 20.00 uur in de Mu- Goldini, door toneelvereniging St Matthias, aanvang 20.00, in 't Trefpunt, Herenweg. klaverjastoernooi Kommunika- tie Warmond, aanvang 20.00 uur in het Meerpunt. Wassenaar antiekbeurs in het entreege bouw van het vpormalig Wasse naars Dierenpark, Rijksstraatweg, tot 21.00 uur. Zoeterwoude toneelvoorstelling 'De Presi dentsvrouw', door Utopia-toneel, aanvang 20.30 uur in Ons Huis aan het Kosterspad. ZATERDAG 26 MAART Leiden wandeltocht over afstanden van 5 tot 25 km, start tussen 8.30 en 14.00 uur bij buurthuis Groen- oord, Pasteurstraat. educatieve vogelexcursie, start om 8.00 uur bij park Cronestein, Leiden, ml. vrijdag 19.30 tot 21.00 tel: 411315. vlooienmarkt in de Groenoord- hal, van 10.00 tot 16.00 uur. kindervoorstelling 'Kantjil', door poppentheater Thije, aanvang 13.00 uur in het Rijksmuseum coopertest AV Bataven om 14.00 uur; Leidse Houtloop over 5 of 10 km om 15.00 uur in het Leid se Hout. optreden van 'After the Silence' met New Wave muziek, vanaf 21.00 uur in Droomfabriek, Oude Singel. rommelmarkt Sport-Inn, van Leiderdorp jaarlijkse feestavond van buurt vereniging De Buitengewonen, aanvang 20.30 uur in De Muzen- hof. optreden kindertheater De Snater met 'Alles getoeterd', aan vang 14.30 uur in de Muzenhof. Oegstgeest palm-pasentocht, start om 14.30 uur op het parkeerterrein bij de Lange Voort. Warmond blijspel van toneelvereniging St. Matthias: 'De herbergierster' van Goldini, aanvang 20.15 uur in 't Trefpunt, Herenweg. jazzconcert door Coldhorn Hot Dance Society, aanvang 21.30 uur m cafe De Zon, Dorpsstraat. Wassenaar clubavond Wassenaarse Jazz Club met mederwerking van Para dise Jazzband, aanvang 21.00 uur in Deylercentrum. antiekbeurs, van 11.00 tot 17.00 uur in het entreegbouw van drumfanfare De Rijntamboers, van 13.00 tot 16.00 uur in de Een denkooi. Kooikerspad. toneelvoorstelling 'De Presi dentsvrouw', door Utopia-toneel, aanvang 20.30 uur in Ons Huis, Kosterspad. ZONDAG 27 MAART Lelden intern. Kattenshow, van 10.00 tot 17.00 u. in de Groenoordh.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16