Van de zaal weer naar het veld Voortvarend begin van nationale squashploegen Wolven na verlies in het nauw Korfballers moeten omschakelen voor tweede helft competitie Kelly leider in Catalonië DONDERDAG 24 MAART 1988 PAGINA 19 Tweede plaats Van Veenendaal NAALDWIJK (ANP) - Ralph Moorman lijkt dit jaar de te klop pen wieleramateur in Nederland te worden. De 24-jarige renner uit de ploeg van Egbert Koersen boekte gisteren in Naaldwijk zijn derde aansprekende overwinning in de klassieker De Omloop van de Gla zen Stad. Sassenheimer Frank van Veen endaal legde beslag op een ver dienstelijke tweede plaats na twee keer eerder vierde te zijn geworden in Belgische klassiekers en een cri teriumzege in Harelbeke. Moor man won eerder de Ronde van Zuid-Holland en de Woudenom loop. Moorman zegevierde in stijl. Hij was een van de aanstichters van een kopgroep van dertig man. zo'n veertig kilometer voor het einde tussen Schipluiden en Den Hoorn. Alleen de sterken in de zware koers, wind en regen speelden belangrijke rol, bleven over. Twin tig kilometer later ontsnapten drie renners uit de groep: Moorman. Van Veenendaal en Hopmans. Vijf kilometer voor de aankomst in Naaldwijk zette de Amsterdammer nogmaals aan. Van Veenendaal noch Hopmans kon echter volgen. Moorman veroverde een voor sprong van 150 meter en behield die tot de eindstreep. Van Veenen daal won de spirt van Hopmans in de strijd om de tweede plaats. WARMOND Barry Whitlock. coach - trainer van de Nederlandse squashers, die gisteren in War mond aantraden voor de eerste wedstrijd in het EK zat de verrich tingen van zijn discipelen rustig en ontspannen te bekijken. Hij had ook geen reden om van de kook te raken want zonder problemen wonnen de vrouwen van Zweden met 2-1 en gaven de mannen een goede partij af tegen Noorwegen (5-0). Maar voor beide teams komen van daag tegenstanders die normaal ge sproken sterker moeten worden geacht. De vrouwen zijn met Ier land zeker niet zo maar klaar, bij de vorige EK stond Ierland tegen kampioen Engeland in de finale, en de mannen treffen in Finland een tegenstander, die op de Europese ranglijst drie plaatsen hoger staat geklasseerd, derde tegen Neder land zesde. Daar toefde de bonds coach gisteren duidelijk met zijn gedachten. De vrouwen kunnen van Ierland winnen en als zij dat doen, "halen we ook de finale", al dus Babette Hoogendoorn. Vol gens de onbetwiste Nederlandse nummer één, die met de Zweedse Tina Backlund alleen in de eerste game even in de problemen kwam (10-8) maar haar daarna alle hoeken van het glass-court liet zien (9-3, 9- 2) zal het tegen de Ieren een zaak worden van alles of niets. "Ik krijg Rebecca Best tegenover me en daar heb ik op de WK wel van gewonnen, maar na 3-8 in de vijfde game met 10-8. Daarom steeg ik van de 44ste plaats op de wereldranglijst naar de 21ste. Maar Rebecca staat nog altijd boven me. Ze is nu zestiende. Bovendien heeft zij de numnmer 26 als tweede achter zich, Marjorie Burke. Ik denk dat Nicole Beumer (die giste ren won van de Zweedse Suzanne Nyberg; 10-8, 9-4, 9-3) een goede kans heeft tegen of Yvonne Jack son of tegen Brona Conway, dat Marlolein Houtsma boven haar kunnen zal moeten spelen om te winnen van Marjorie Burke en dat het dus van mij zal afhangen". Barry Whitlock is het met zijn bes te speelster eens. "Maar de Neder landse vrouwen zijn wel sterker ge^ worden. Ik denk dat het team dat we nu hebben sterker is dan welk team Nederland in het verleden ook heeft gehad. We worden ge acht te verliezen, maar we zijn niet kansloos. Nederland kan zeker een sterk squash-land worden. Eigen lijk zijn we nog maar enkele jaren goed aan de gang. Ik verwacht trouwens niet alleen van de vrou wen dat zij op deze EK zullen laten zien dat zij progressie hebben ge maakt. Voor de Nederlandse man nen geldt hetzelfde". Barry Whit lock maakt er geen geheim van dat hij op zijn minst geschokt is door het optreden van Erik van der Pluym, derde op de Nationale Kampioenschappen. Van der Pluym weigerde tegen de met de Bond gemaakte afspraak, om afge lopen maandag op de persconfe rentie te komen en vervolgens bleek hij niet bereid om verder dan gistermiddag 17.00 u. in Warmond te zijn voor de wedstrijd tegen de Noren. Barry Whitlock liet hem weten dat hij hem dp gisteren ver wachtte voor een training maar daar had Van der Pluym kennelijk geen boodschap aan waarop Whit lock hem uit de ploeg liet vallen. Daarin werd de bondscoach overi gens door het hele team gesteund. De speler van Dicky Squash, die bekend staat om zijn eigengereid heid, is nu eens met het hoofd te gen de muur gelopen. Whitlock wil overigens wel kwijt dat Van der Pluym zeker niet op een hogere plaats in het Nederlandse team mag rekenen dan de vierde. De Nederlandse ploeg zoals die vandaag tegen de Finnen zal spe len bestaat nu uit Hans Freiling, Raymond Scheffer, Mike Sherren. Michael Vertogen en Eric Smit. FRANK BONTE CAMBRILS (ANP) - Matthieu Her mans is onttroond als leider in de Catalaanse week. De Ier Sean Kel ly nam de leiding over. De Neder lander in Spaanse dienst, die de eerste twee dagen bad beheerst, kwam gisteren bij de beklimming van een col van de eerste categorie in de tweede groep terecht. Het verschil op de top bedroeg slechts vijftien seconden. De veer tig man voorop namen echter hun kans waar en voerden het tempo in de laatste zestig kilometer naar Cambrils zo hoog op, dat de groe- ne-truidrager zienderogen achter raakte. Aan de Finish bedroeg het verschil 2 minuten 1 seconden. De leiderstrui werd overgenomen door Sean Kelly. De Ier werd in de door Inaki Gas ton gewonnen eindsprint vijfde achter onder meer Johannes Draaijer en Peter Stevenhaagen. Kelly's voorsprong in het alge meen klassement is slechts één se conde. Gravekamp nieuwe trainer Algemene LEIDEN Korfbalvereniging De teelmet Algemene heeft voor het volgend seizoen een nieuwe trainer/coach aangetrokken. Cor Gravekamp, nu nog actief bij Madjoe, gaat de taak van Henny Rusman en Jan Sjar- dijn overnemen. De Leidse club heeft in het verleden veelal gebruik gemaakt van de technische capaci teiten van mensen binnen de vere niging, Leni Slegtenhorst, Bart Lambooy en Rusman en Sjardijn, maar wil het nu proberen met ie mand van buitenaf. ,,De Algemene wilde iets nieuws en dat beviel mij wel", aldus Grave kamp. ,,Ik ken de huidige struc tuur niet zo goed, maar we gaan streven naar een kleinere selectie van jonge mensen, waarmee we op korte termijn toch een hoger ni veau kunnen bereiken". De Rijns burger gaat zijn oude club niet in zijn geheel verlaten. „Als alles doorgaat, blijf ik waarschijnlijk voorzitter bij Madjoe. Daar houd ik mij dan alleen met bestuurlijke za ken bezig en ik denk dat die combi natie wel te maken is". ERELID - De Nederlandse Ta feltennis Bond heeft op de rustdag van het Europees kampioenschap tafeltennis in Parijs Henk van Dilst tot erelid benoemd. De 62-jarige Rotterdammer werd gisterochtend door voorzitter Paul Koopman in het bijzijn van de voltallige Neder landse ploeg onderscheiden. Al leen damescoach Gerard Bakker ontbrak wegens ziekte. Van Dilst was acht jaar lang hoofdbestuurs lid van de NTTB. LEIDEN Na een onderbreking van ruim vier maanden voor het zaalseizoen wordt het komende weekeinde de veldkorfbalcompetitie weer hervat. Voor de korfballers een hele omschakeling, want niet alleen zijn de omstandig heden op het veld geheel anders dan zij de laatste maanden gewend zijn, meer dan eens is ook de positie op de ranglijst volstrekt verschillend. Veel tijd om zich aan te passen is er bovendien lang niet altijd. Dat geldt zeker voor regionale toppers TOP, Pernix, De Danaïden of Fides Pacta, die al direct beslissende duels moeten aangaan. Voor TOP is vooral belangrijk hoe het haar draai vindt zonder Frank Nijenhuis. De hele oefen campagne lang probeerde coach Jasper Engel een opvolger te vin den voor de zo plotsklaps vertrok ken topspeler. De man uit Abbenes meent die gevonden te hebben in de persoon van Jeroen van der Klaauw. „Hij heeft in de zaal een duidelijke progressie in zijn spel getoond en bleek op het veld ook het beste in te passen", verklaart hij zijn keuze. „Egbert Dijkstra, die zeker ook voor de plek van Frank in aanmerking kwam, wordt de vaste reserve voor de rest van het seizoen, samen met Diane van Nieuwkoop, Paula Romsom en Hans Oudshoorn. De selectie is verder ongewijzigd gebleven, al is het onzeker of Aad Wiegerink za terdag al meespeelt. Hij zit momen- verstuikte pols na een partijtje voetbal met collega's van de politie". Ondanks oefenduels tegen hoofdklasser Die Haghe en VES acht Engel het gewenningsproces nog zeker niet voltooid. „In de zaal ben je gewend bij een doorloop een halve meter omhoog te komen, maar dat lukt in de modder niet. Dat geeft de eerste tijd toch wat problemen. In de wedstrijd tegen VES begon het gelukkig al weer aardig op veldkorfbal te Lijken". Dat is maar goed'ook, want de ko mende twee thuisduels tegen de hekkesluiters Pams en KVS zullen voor de thans op een gedeelde der de plaats bivakkerende Sassenhei- mers bepalend zijn voor de verdere toekomst in de hoofdklasse. „Vier punten moeten we zeker halen uit die twee wedstrijden. Dan kunnen we met een gerust hart de competitie uitspelen en eens hogerop gaan kijken. Zo een voudig als de stand doet vermoe den zal het in elk geval niet gaan. Vier van de vijf overwinningen uit de eerste veldhelft waren maar met een enkel punt verschil, ook de wedstrijd tegen KVS en Pams". Oefenen „We hebben nog maar weinig kunnen oefenen door het slechte weer", moppert Rene Versloot, coach van De Danaïden. Een te genvaller voor de Amsterdammer, want juist voor de in de overgangs klasse debuterende ploeg is het be langrijk weer snel het ritme te her vinden. Na een fraaie start immers ging het ineens aanmerkelijk min der en de fraaie tweede plaats ach ter koploper Luto werd verruild voor een plekje in de middenmoot. „Het is bekend dat sommige ploegen pas in de tweede veldhelft gaan presteren", waarschuwt hij zijn ploeg, waarin Kitty Dool en René de Louw zijn vervangen door Ingrid van Haren en Marco Mud. „Dus het kan nog zwaar voor ons worden. Vier of vijf punten zullen we denk ik nog nodig hebben om ons te kunnen handhaven. De eer ste wedstrijd tegen DTV kan daar een mooie aanzet toe zijn". Ook John Tims ziet voor Fides Pacta winstkansen in de eerste veldwedstrijd. „We moeten zondag eerst gewoon winnen van de num mer laatst Sperwers. In onze twee thuiswedstrijden tegen PSV en SDO kunnen we dan de andere punten pakken". Daarmee hoopt Tims dan met Fides Pacta uit de ge varenzone te zijn geraakt, waar het door een wel uiterst povere start in verzeild is geraakt. Problemen die deels zijn terug te voeren op blessures, die de toch al niet brede selectie danig uitdun den. Nog altijd twijfelt Tims of Pa tricia Gottmer, Janneke Halve maan en Nico Pikaar wel tijdig fit zijn voor de ontmoeting op zondag en op het meespelen van Jan Wil lem Meijer rekent hij al helemaal niet meer. Niet louter de golf van blessures, ook de binnen de ploeg heersende opvattingen baren Tims zorgen. „De mentaliteit is bij som migen niet zoals ik zou wensen. Ze kunnen zich alleen voor een paar wedstrijden honderd procent ge ven en dat is beslist niet voldoen de", zo klinkt het dreigend. De problemen bij Pernix zijn weer van geheel andere aard. Rob van Dort zag tijdens het zaalsei zoen Kees Hortensius definitief af haken en ook Carla Kuipers is er voorlopig niet bij. Gelukkig voor de man uit Kudelstaart kwam Geerten Breedveld terug op zijn voornemen zijn carrière te beëindi gen, want anders was de verjon ging wel heel drastisch geweest. Ineke van der Vegte is nu de enige debutante in het Pernix twaalftal, dat zaterdag tegen Oranje Wit speelt. „We hebben ook de de eerste veldhelft regelmatig basisspelers gemist en toch behoorlijk gepres teerd", relativeert Rob van Dort. „Ik verwacht niet dat we nu alles gaan winnen of verliezen. We staan momenteel al even ver van de kop loper als van de hekkesluiters, dus we zullen wel ergens middenin ein digen. Dat is niet spectaculair, INTERLANDS Oefeninterlands Engeland - Nederland 2-2 (1-2). 14. Lmeker 1- 0, 18. Adams 1-1 (e.d.), 26. Bosman 1-2, 65. Adams 2-2. Scheidsrechter: Prokop, toeschou wers: 74.590. Griekenland - Sovjetunie 0-4 (0-2). 2 Protas sov 0-1, 18. litovtsienko 0-2, 48. Protassov 0-3. 57. Protassov 0-4. Halve finale EK Spelers onder 21 Nederland - Jong Spanje 2-1 na verlenging. (0-1,0-1). 21. Loren0-1 100. Van Loenl-1.103. Viscaal 2-1. Scheidsrechter- Halle (Noo). toe- BUITENLANDS VOETBAL Bayern Munchen -1FC Köln 2-2, Uerdingen - Karlsruher SC 4-2, Waldhof Manheimm - E. Frankfurt 2-2, Hamburger SV - FC Nürnberg 2- 2, Bor. Dortmund - Werder Bremen 0-0 Kwartfinale beker, eerste duel St. Truiden - Anderlecht 0-1, SK Beveren - KV Mechelen 1-1, Lierse SK - KV Kortijk 3-0, Patro Eijsden - Standard Luik 2-2. drie keer per week willen maar we bevinden ons nu eenmaal liever in rustig water nu we de jeugd aan het inpassen zijn". Beslissend Voor Fiks en Velocitas is het eer ste veldoptreden direct beslissend voor het vervolg van de korfbal- competitie. Als de Oegstgeester formatie zaterdag de derby in haar voordeel weet te beslissen, is het gat tussen de twee koplopers, Fiks en De Bermen, en de nummer drie, Velocitas, welhaast onoverbrug baar. Aangezien alleen de bovenste twee plaatsen recht geven op pro motie, is een overwinning voor de Leiderdorpers noodzakelijk om uitzicht te behouden op een plek in de eerste kldsse. Beide ploegen kennen twee wij zigingen in vergelijking met de eer ste ontmoeting. Bij Fiks nemen Rob Coli en Gwenny de Best de po sities in van respectievelijk Nico van Weizen (wintersport) en Reinetta de Mooy (in blijde ver- wachtingz). Ybele Otten en Lian Copier staan bij Velocitas in de ba sis ter vervanging van Rien van Poelgeest (knieblessure) en Renee Corts (tweede team). De formatie van de Voscuyl won eerder dit seizoen met 6-4 en aan voerder Theo Vreeken heeft ook ditmaal alle vertrouwen in een goe de afloop. „Velocitas is natuurlijk goed uit de micro gekomen met het kampioenschap voor het eerste en tweede team, maar ik denk dat wij vooral aanvallend gevaarlijker zijn". Fiks heeft zich echter niet op timaal kunnen voorbereiden. De lichtmasten rond het veld waren kapot en de spelers moesten ge noegen nemen met voornamelijk op conditie gebaseerde trainingen. „Toch liet het schot niet veel te wensen over in de oefenwedstrij den. Tegen ODO (M) verloren we wel (14-11), maar elf doelpunten maken is zeker niet slecht", aldus Vreeken. Daarentegen is voor Velocitas juist het scoren het grootste pro bleem. „Wij hebben in verdedi gend opzicht en voor het midden- vakspel meer capaciteiten in de ploeg dan Fiks, maar vaak ont breekt de rust om tot een goed uit gespeelde aanval te komen", weet Het kampioensteam van Van der Plas. dat vorige week, na een uitspraak va baltitel van de hoofdklasse voor zich opeiste. Linksboven coach Leo de Jong. de tuchtcommmissie, de z LEIDEN In de interregionale zaalvoetbalcompetitie heeft Zwar te Wolf gisteravond met 4-3 van kampioenskandidaat Ceverbo ver loren. Door deze nederlaag gaan de Leidenaars moeilijke tijden tege moet. Bax is na de 6-5 nederlaag te gen Den Dam Siva uitgeschakeld voor de titel. In de hoofdklasse is de spanning voor de tweede pro motieplaats geheel terug na het verlies van Menken/Landbouw te gen kampioen Van der Plas BMW (5-6). Van Egmond kwam terug in de race door Lugdunum met 5-3 te verslaan. Zwarte Wolf - Ceverbo 3-4 Al in de eerste minuut lanceerde Leo Verhoeven Marcel Loosvelt uitstekend en was doelman John Erades kansloos (0-1). Ron Verha gen voegde daar nog een treffer aan toe en Ceverbo leek voor de Leidse ploeg een maatje te groot. Na een derde Ceverbo-treffer van Eduard Demandt gaf niemand meer wat voor de kansen van Zwarte Wolf. Maar het venijn zat in de staart. Een treffer van Piet Sloos, acht minu ten voor het eindsignaal, bracht de ommekeer in de wedstrijd. Een mi nuut later bracht Gerrie Nachtegel- Ier de meegekomen John Erades in stelling en de spanning was geheel terug (2-3). Maar in de 47ste minuut was het Johan van der Hoek die een lelijke streep door de rekening haalde. In de counter schoot hij voor Ceverbo raak (2-4). Gerrie Nachtegeller scoorde nog wel 3-4, maar er was nog nauwelijks tijd om af te trappen. Den Dam Siva - Bax 6-5 De Voorhouters kwamen éen doelpunt te kort tegen het goed op schot zijnde Den Dam Siva. Wim Bouckaert (2), Hans van Leeuwen (2) en Jeffrey Forée waren de pro- duktieve spelers bij Bax, dat de pech hadden dat Mario Faber zijn vizier niet op scherp had staan. Menken/Landbouw - Van der Plas 5-6 Pas in de tweede helft kwamen beide ploegen tot scoren. De thuis club ging ook in het tweede spel- part wat slordig met de kansen om, waarna de bezoekers snel naar een 0-3 voorsprong uitliepen. Henk Langemaat (2), Rick Curfs (2), Pe ter Kling en Marco van der Plas scoorden voor de bezoekers. Piet Alders (3), Eric Groenewoud en Ben van der Zalm deden voor de thuisclub nog iets terug (5-6). Lugdunum - Van Egmond 3-5 Een wedstrijd die op het einde niets meer met zaalvoetbal te ma ken had omdat niet alleen beide teams maar vooral arbiter Cremers ZAALVOETBAL Interregionaal De Maas 20-30 FC Datagold 20-18 Ceverbo 20-30 Bax 20-25 Glasbergen 19-21 D. Dam Siva 19-21 De Rozet FV Snoekie 20-19 Neptunus Van der Plas 20-37 Boerenburg Menken/Landb. 20-28 FC Lisse Van Egmond 20-26 Lugdunum THB Boys 20-23 De Kuyper 20-18 20-17 21-16 Finale Europese beker titelhouders in Düs- seldorf AS Vicenza (Ita)-Dinamo Novosibirsk (Sovj) 70- Toernooi vrouwen in Perth Australië - Groot-Brittannié 1-0, Zuidkorea - Ca- a 0-0 Australië 3-6 (9-2). Nederland 2-4 (3-0). trainer Atte van Haastrecht. De Hillegommer is aan zijn laatste sei zoen in Leiderdorp bezig en wil dat graag afsluiten met een hoge note ring in de rangschikking en zo mo gelijk promotie naar de eerste klas se. „Maar ja, promotie of niet, ik vind het sowieso best jammer om hier weg te gaan. Er zit in mijn ogen meer in deze vereniging, maar ik kreeg hier met mijn ideeën geen vaste voet". BRAM VAN GENT JETSKE GOUDSMIT AFGELAST - De KNVB heeft de competitiewedstrijd Feyenoord - FC Utrecht, die voor zaterdag op het programma stond, om een on gebruikelijke reden moeten ver schuiven. Een dag later wordt de vliegtuigbom uit de tweede we reldoorlog in de Rotterdamse wijk Middelland uitgegraven. Burge meester Peper moet voor deze ope ratie. die de grootste evacuatie sinds de watersnoodramp in 1953 tot gevolg heeft, zoveel politieper soneel inzetten, dat er te weinig be veiliging is bij het duel in De Kuip. De wedstrijd'wordt nu waarschijn lijk gespeeld op 3 of 5 mei. een slechte dag had. Er werd ook nog gescoord. Arno Lancel (2), Marcel van der Burg (2) en Richard Gottmer voor Van Egmond en Harm de Vos (2) en Fred Kanbier voor Lugdunum. Sloos Sport - FC Lisse 3-6 Eindelijk weer een overwinning voor de ploeg van Johan Elferink die in Fred Bon, Dennis Hoogen doorn, Paul Pijpers (2), Gerard Meiland en Jan Kaak zijn doelpun tenmakers had. Voor Sloos scoor den Ben Hemmskerk en Martin de Jong (2). Landwer - THB Boys 1-1 Leon van der Zwet opende voor de bezoekers (0-1), Piet Ruygrok schoot Landwer op gelijke voet (1- Catalaanse Week Uitslag derde etappe 1. Gaston (Spa) 4.57,54. 2. Laguia (Spa). 3. Draaijer (Ned), 4. Stevenhaagen (Ned). 5. Kelly (Ier). Algemeen klassement: 1. Kelly 15.03.29, 2. Peelers op 1 sec. 3. Jarnier op 1 sec.. 4. Da Silva (Por) op 1 sec., 5. Stevenhaagen op 1 sec. Omloop van de Glazen Stad (amateurs) 1 Moorman (Amsterdam), 2. op 5 seconden Van Veenendaal (Sassenheim), 3. Hopmans (Hoog- erheide), 4. op 13 seconden Prijs (Waalwijk). 5 Hermans (Voorburg) Grote Prijs Lambrechts 1. Frison (bel) 223 km in 5 uur en 45 minuten, 2. Jakobs (Ned). 3. Nevels (Ned) z.t., 4. op 30 se conden Rue (Fra), 5, op 0 45 llegems (Bel) Westduitse lotto T rekking A. 3 - 8 -18 - 22 - 40 - 48, toegevoegd 49. Trekking B: 9 -15 -16 - 34 - 42 - 44, toegevoegd 46. Spel 77: 6 3 7 4 3 0 5. EERSTE KOERS, 2000 m 1 Budget Guapa (A. Mollema) 2.43,7 -1.21.9,2. Brett Williams, 3. Ca lypso Pnnce. Toto winnend 1,30, plaats 1,00, 1,30, 1,00. koppel 7,90. tno 24.10. TWEEDE KOERS. 2000 m 1. Blue Sky (M Bouwhuis) 2.47,4 - 1.23,7, 2. Caroline Duke. 3 Corry Westland. Toto: winnend 2,90, plaats 1,00, 1,20, 1,20, koppel 8,00, trio 54,00. DERDE KOERS, 2000 m: 1. Boy B (H. Lange- weg) 2.45,1 -1.22,6. 2. Bastia W. 3. Brandywine Niet gestart: Annelinde en Bea V. Toto winnend 3.00, plaats 2,20,1,70, koppel 2,90, trio 36,20. VIERDE KOERS, 1900 rrv 1. Lhomme a la Lune (M. Riley) 2.14,7, 2. Nordwind. 3. Fossard. Toto: winnend 3,00, plaats 1,20, 2,40, 2,30, koppel 19,00, trio 459,70. VIJFDE KOERS. 1609 m: 1 Cortoz Crown (G. van Eykelenborg) 2 07.7 - 1.19,4, 2 Meadow- branch Clara, 3- Bitonto Mendel. Niet gestart: Zar- nella Eden. Toto: winnend 1.60. plaats 1,10,1.30. 1.40, koppel 2,50, trio 20.40 ZESDE KOERS. 2000 m. 1 Amazing Star (R. van Toor) 2.42,3 - 1.21,1, 2. Zon Lentrod, 3. Bailly Marco. Toto: winnend 2,60, plaats 1,40, 1,30, 1,40, koppel 9,50, tno 51,60. ZEVENDE KOERS, 2150 m. 1Kuruta (L. Davis) 2 33,6, 2. Star Ride. 3. Saros Delta. Niet gestart Creetower Toto winnend 3,60, plaats 2,80,2,00, koppel 18,20, trio 99,00. ACHTSTE KOERS. 2000 nr 1Ashley Siro (C. de Leeuw) 2.44,9 - 1.22,5, 2. Anne Melodie, 3. Zmuda Buitenzorg. Toto: winnend 1,40, plaats 1,30, 1.60, 1,60, koppel 14,20. trio 104.40. NEGENDE KOERS. 1609 m 1. Yvan S (C. Im- m.ng) 2.07.0 -1 18.9. 2 Bennie Conlianza. 3. Zu- kaska Way. Niet gestart: Zara de Legume Toto winnend 6,00, plaats 1,60, 1,50, 2,20, koppel 8,30, trio 169,50- TIENDE KOERS, 2000 m: 1Zmanza Princess (J. Oorthuijsen) 2.38,8 - 1.19,4, 2. Yogi Bear, 3. Za- majo Star Niet gestart: Whinny Promise. Toto winnend 4,00. plaats 2,30, 4.50, 3,20. koppel 9.20. tno 201.10 ELFDE KOERS. 2600 nv 1 Channa Hanover (A van de Blonk) 3.37,8 - 1.23,8, 2. Agostmho Men del. 3. Zelateur. Niet gestart: Bos Forest, Zorro van Goll en Zandy H. Toto: winnend 2,50, plaats 1,20. 1,10. koppel 2,60. trio 31,30. Omzet totalisator: 390.317,00 Valova/Vassiljev verrassen bij WK BUDAPEST (SID) - De wereldtitel paarrijden is gisteren in Budapest verrassend veroverd door het Rus sische paar Valova/Vassiljev. Hun grote kur was beslissend in de strijd om de titel met de Olympi sche kampioenen en titelverdedi gers, Gordejeva en Grinkov, even eens uit de Sovjetunie. Het brons ging naar het derde Russische paar Selezneva en Makarov. Na de verplichte figuren bij de mannen heeft de Sovjetrus Alexan der Fadejev in Budapest de leiding tijdens de wereldtitelstrijd kunstrijden. De tweede plaats werd verrassend ingenomen door de Pool Grzegorz Filipowski, voor de Amerikaanse Olympische kam pioen Brian Boitano.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19