Dit was absoluut grote klasse 'SpoorPtTV Jong Oranje in extra speeltijd langs Spanje Politie voorkomt ernstige rellen KNVB in zorgen na kwalificatie Russen overdonderen Griekenland Oranje bij vlagen mdrukwekkend op Wembley Connors bij laatste vier India niet tegen Israël Smartegeld na kaakslag DONDERDAG 24 MAART 1988 PAGINA 17 UTRECHT (ANP) - Jong Oranje mag in april gaan proberen via Griekenland de eindstrijd van het Europees kampioenschap voor spelers onder 21 jaar te bereiken. De jonge internationals van bondscoach Nol de Ruiter hadden woensdag in Utrecht 120 minuten nodig titelverdediger Spanje uit te schakelen. De spelers gaven de in Murcia behaalde voorsprong (1-0) in de normale speeltijd uit handen. Van Loen en Viscaal schoten Jong Oranje in de verlenging voor het eerst in de historie van de KNVB naar de laatste vier van het evenement. Juist voordat de Spanjaard Ayarza kan ingrijpen, heeft Ron Willems de bal richting doel geschoten. De poging leverde niets op. (foto and Spanje troffen elkaar voor slechts 15.000 toeschouwers in Bordeaux. Op het gladde veld wonnen de Fransen met 2-1. De drie treffers vielen alle voor rust. Caldere opende de score voor Spanje in de 6e minuut. Hij pakte een door de Franse doelman Bats half weggewerkte bal op. Frankrijk antwoordde drie mi nuten later met een doeltreffen de kopbal van Passi en maakte in de 23ste minuut door een prima volley van Fernandez 2-1. De kwalificatie voor de halve fina les brengt de voetbalbond in een lastig parket. De twee wedstrijden tegen Griekenland moeten voor 30 april gespeeld worden. Het pro gramma is door achterstallige com petitiewedstrijden, bekerduels en de komende Europa Cup-ronde overladen. Competitieleider Jan Huijbregts kan binnen enkele da gen een verzoek van De Ruiter ont vangen in ieder geval de bekerron de van 13 april te schrappen, zodat hij die week kan beschikken over de PSV- en Ajax-spelers. Op die da tum zal de eerste confrontatie met de Grieken moeten plaats vinden. Op 27 april moet dan de tweede wedstrijd in Nederland volgen. „Ik hoop dat Huijbregts een gaatje op de kalender vindt. Anders wordt het moeilijk de selectie in tact te houden", zei De Ruiter na afloop. De uitgangspositie van Jong Oranje was gisteren goed. De ploeg had vier weken geleden in Murcia verrassend de winst naar zich toe getrokken door een doelpunt van verdediger Plomp, die in de voor laatste minuqt een strafschop be nutte. Voor De Ruiter was het re sultaat aanleiding in Utrecht met een defensief ingestelde ploeg te beginnen. Van Eek, die de wed strijd in Spanje door een schorsing miste, werd in het centrum aan Plomp gekoppeld. Linskens, dit seizoen een enkele keer in de hoofdmacht van PSV aanwezig, werd als vijfde verdediger toege voegd. De Ruiter gokte duidelijk op 0-0. Na twintig minuten bleek de coach verkeerd gegokt te hebben. Linskes verloor zijn tegenstander Beguiristain even uit het oog. De Spanjaard plaatste de bal voor het doel, waar Loren van zijn tegenspe ler Van Eek alle vrijheid kreeg in te koppen. Via de vingertoppen van De Goeij knikte de spits van Real Sociedad raak: 0-1. Na het doel punt probeerde de Oranje-ploeg de wedstrijd naar zich zich toe te trek- Jeugd verslagen TOURS (ANP) - Het Nederlands voetbalteam van spelers tot zestien jaar is in de voorronde van het toer nooi om de Europese titel uitge schakeld. Nederland verloor woensdag in Tours met 0-4 van Frankrijk. Het eerste duel, twee weken geleden in Den Helder, was al door de Franse scholieren met 1- 0 gewonnen. De eindronde wordt in mei in Spanje gehouden. LONDEN (GPD) Het applaus was voor Ruud Gullit, de eer van het resultaat (2-2) op Wembley kwam Ronald Koeman toe. „Hij was vanavond onze beste speler", prees Rinus Michels na afloop van Engeland-Nederland de libero van PSV. In een klap had Oranje er naast Gullit en Van Basten een derde Eu ropese vedette bij. „Wat is dat voor een voetballer, ongeloof lijk", vroeg Viv Anderson verbaasd aan Hans van Breukelen. „Die heeft er bij ons al 21 ingeschopt", was de laconieke reac tie van de PSV-goalie. Voor het aanzien en de internationale marktwaarde van Ronald Koeman verbleken die 21 competi tietreffers echter bij zijn indrukwekkende optreden gister avond op Wembley. ken. In de eerste helft kwam daar weinig van terecht, want de Span jaarden gaven libero Plomp weinig gelegenheid op te komen. Daar door moest Van Eek de opbouw voor zijn rekening nemen, hetgeen de Den Bosch-speler moeilijk af ging. Slechts Ellerman kreeg nog voor de rust uitzicht op de gelijk maker. De Spartaan maaide vlak voor het Spaanse doel over de bal Op dat moment had Spanje al met 2-0 moeten voorstaan. Aldana mocht alleen op De Goeij af. De spits van Castilla mikte via het been van de doelman naast. Ook De Ruiter zag in dat zijn ploeg in aanvallend opzicht schro melijk tekort schoot. In de rust re organiseerde de Utrechter zijn for matie. De falende Van Eek bleef aan de kant. Viscaal was zijn ver vanger. Achterin nam Lankhaar zijn vertrouwde positie als voor- stopper weer in en kon Linskens zijn favoriete plaats als rechtsback innemen. De veranderingen deed de jonge ploeg goed. Van Loen, ook weer terug na een schorsing, kreeg Vsicaal naast zich. Het duo kreeg direkt enige mogelijkheden op de gelijkmaker. Viscaal miste op twee meter van het Spaanse doel. De uithaal van Van Loen be landde via een Spaanse verdediger naast het doel. Jan Wouters (6) en John Bosman willen Ruud Gullit laten medelen in de feestvreugde na Oranje's tweede treffer. (foto ANP) KEY BISCANE (Reuter) - Jimmy Connors heeft als laatste de halve eindstrijd bereikt van het tennis toernooi in Key Biscayne. De 35-ja- rige Amerikaan verraste de Zweed Anders Jarryd in drie sets: 7-5 6-3 en 6-1. In Key Biscayne wordt gespeeld voor een prijzenbedrag van vier miljoen gulden. Connors heeft meer dan drie jaar geen toernooi meer gewonnen. In Key Biscayne was hij uitstekend op dreef, nadat hij zich met moeite door de eerste set had geworsteld. Beide spelers gingen tweemaal door een break. Nadat Connors in de tweede set een voorsprong van 3-0 wist te ne men, kreeg hij controle over de wedstrijd en speelde hij gerouti neerd uit. Na afloop uitte Connors zijn te vredenheid. „Op mijn leeftijd doe ik niets anders meer dan mijn ei gen tennis spelen. Daar kom ik nog een aardig eind mee en voor mij persoonlijk blijft het op deze ma nier leuk om te doen." In de halve finale speelt Connors tegen de Tsjechische titelverdedi ger Miloslav Mecir. De andere hal ve finale gaat tussen de Zweedse favoriet Mats Wilander en de Fransman Yannick Noah. Wilander, favoriet voor de eind zege, versloeg de Amerikaan Aaron Krickstein in drie sets: 6-1, 6-2, 6-0. Noah had iets meer moeite met de Sovjet Andrej Tsjesnokov: 6-1, 6-4, 6-4. De meeste problemen de laatste vier te bereiken had de Tsjechoslowaak Miloslav Mecir. Hij versloeg de jonge Amerikaan Jay Berger pas na vier sets: 6-1,2-6, 6-3, 7-6 (7-1). Wilander, die door de afwezigheid van Ivan Lendl de plaatsingslijst aanvoert, had voor het duel tegen Krickstein slechts een uur en 23 minuten nodig. Dat was minder dan waarmee de Zweed rekening had gehouden. Maar de inspanningen die de jonge Amerikaan nodig had gehad om de laatste acht te bereiken, bleken te veel van zijn krachten te hebben gevergd. Van de gevreesde forehand van de ongeplaatste Krickstein bleek weinig meer over te zijn. „Ik weet dat ik iets van Aaron heb te vrezen als zijn forehand in het begin van het duel goed gaat. Dat was nu he lemaal niet het geval," stelde de Zweed. Slechts tien minuten vond Krickstein het wapen tegen het ge varieerde spel van Wilander. Dat was in de eerste vier games van de tweede set. Het evenwicht in de partij was echter van koite duur. Wilander brak in de vijfde game door de opslag van de Amerikaan en stond in het verloop van de par tij geen game meer af. TEL AVIV (GPD) - Affiches voor de Davis Cup-wedstrijd Israël-In- dia kondigen een evenement aan 'dat u niet mag missen'. Maar India denkt daar anders over. Premier Radjif Ghandi maakte gisteren in het parlement bekend dat er vol gende maand geen tennisteam naar Tel Aviv zal reizen wegens 'het gruwelijke gedrag van Israël tegenover de Palestijnen'. Het be sluit betekent dat Israël zonder te spelen naar de volgende ronde gaat. En volgens de reglementen van de internationale tennisfedera- tie is de Indiase ploeg volgend jaar uitgesloten van deelname aan het Davis Cup-toernooi. De Israëlische regering heeft in een reactie gezegd dat India ten on rechte sport en politiek vermengt. Vorig jaar is het Israëlische tennis team na enige strubbelingen wel in New Delhi ontvangeh. Het verloor daar toen. De voorzitter van de Is raëlische tennisbond zei gister avond niet te verwachten dat India zijn besluit zal herzien. Geen uitspraak ZEIST (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB zal over twee weken schriftelijk uitspraak doen inzake de kwestie Ajax - PSV. De compe titiewedstrijd tussen beide teams moest enige tijd worden onderbro ken omdat PSV-doelman Hans van Breukelen werd bekogeld met eie ren, meer dan een mand vol. DEN HAAG - Ook een tweede te genstander van Nederland in de eindronde van de Europese titel strijd, de Sovjetunie, won giste ren een oefenwedstrijd. In Athe ne werd Griekenland eenvoudig met 0-4 aan de kant geschoven. De net naar Dinamo Kiev over gekomen spits van Dnjepr Protassov zette zijn ploeg al in de tweede minuut op voorsprong. De sterke spits nam daarna nog twee treffers voor zijn rekening. Nadat Litovtsjenko in de acht- Terwijl Ruud Gullit zich uitgebreid liet fotografen met de twee even eens donker gekleurde Engelse in ternationals John Barnes en Viv Anderson, wist Ronald Koeman zich aanvankelijk nauwelijks raad met de loftuitingen aan zijn adres. „Ik ben niet ontevreden, maar of dit mijn beste interland is ge weest... Wel weet ik, dat ik een stuk verder ben dan een jaar geleden. Vooral door de Europa-Cupwed strijden met PSV heb ik nu veel meer ervaring en is mijn persoon lijkheid een stuk toegenomen. Maar dat zal ook met leeftijd te ma ken hebben". Met Gullit en Koeman en eventu eel Van Basten in zijn Ajax-vorm zal er over drie maanden bij het EK in West-Duitsland terdege reke ning met Oranje moeten worden gehouden. Na een stroef eerste kwartier, waarin de ploeg finaal on der de voet werd gelopen en er een catastrofe dreigde, hervond het Ne derlands elftal zich wonderwel. De openingstreffer van Gary Lineker, de produktieve spits van Barcelo na, die Sonny Silooy op snelheid versloeg, werd vijf minuten later teniet gedaan door Tony Adams. Na een sublieme pass van Koeman joeg Jan Wouters de bal steenhard in de richting van Oranjes aanvoer der. Via de voet van Adams ver dween de bal onhoudbaar langs Peter Shilton. 1-1. Onbewust hielp hij Nederland daarmee weer in het zadel. tiende minuut voor 0-2 had ge zorgd, scoorde Protassov nog maals in de 48e en 57e. Wales, op ponent van Nederland in de kwa lificaties voor het wereldkam pioenschap van 1990 in Italië, verloor in Swansea met 1-2 van Joegoslavië. Saunders zette zijn ploeg al na zeven minuten op voorsprong. Het duurde tot twee minuten voor de rust alvorens de gasten via Stojkovic iets terug deden. Het winnende doelpunt werd in de 72e minuut gemaakt door Jakovljevic. Frankrijk en Vanaf dat moment bracht Oranje het circulatievoetbal in praktijk, waarvan nog heel wat bonds- coaches grijze haren zullen over houden. „Nederland dicteerde toen het spel. Het leek soms wel of er dertien spelers op het veld lie pen. Dit was absoluut grote klas se", kon Bobby Robson zijn ogen amper geloven. „In het eerste kwartier", meende Michels even eerder, „speelden wij te afwach tend en was er te veel respect voor het spelen op Wembley. Die schroom hebben ze na die goal van Lineker afgegooid. Toen hebben we een Nederlands elftal gezien om u tegen te zeggen. De Engelsen wa ren zeker niet minder dan daar voor. Ze speelden nog even fel en agressief, en gaven ons weinig tijd en ruimte. Na de rust deden ze er zelfs nog een schepje bovenop". „Ze wisten gewoon niet hoe ze ons vast moesten zetten", keek Koeman terug. „Je moet de bal rond laten gaan en de vrije man op zoeken. Want je komt onherroepe lijk in de problemen, als je meegaat in hun speelstijl en de lange trap gaat hanteren. Want die kunst ver staan zij als de besten". De bekro ning van de bij vlagen perfecte op voering volgde zeven minuten na de gelijkmaker. Het doelpunt was een juweel, zowel in de voorberei ding als in de afwerking. John Bos man stond aan het eind van de aan voerlijn Koeman-Gullit-Van Aerle. Toen had Oranje de prestigeslag definitief in zijn voordeel moeten en kunnen beslissen. De kansen daartoe waren er ook, zowel voor als na de rust. De beste was er een kwartier na de rust, toen Gullit met een geniale pass Wouters en Bos man alleen voor Shilton bracht. Maar in plaats van de afwerking over te laten aan zijn Ajax-collega, joeg Wouters de bal over het doel. „Dat was de kans geweest om de score op 3-1 te brengen en de wed strijd te beslissen", wist Michels zeker. „Doordat Gullit wegviel en sommigen moeite hadden het tem po bij te houden, was er in het slot- kwartier te weinig beweging en le den we toen ook meer onnodig bal verlies. Daardoor kwamen toch nog in de problemen". Op dat moment was Engeland al op gelijke hoogte gekomen. Uit een vrije trap van Kenny Sansom (de vijfde op een totaal van slechts zes tegen vier voor Nederland) kon Adams ongehinderd raak koppen; 2-2. „Dat doelpunt mag je op mijn rekening schrijven", bekende Van Breukelen, die in vijf achtereenvol gende interlands niet was gepas seerd. „Die bal valt binnen de vijf meter, die moet ik gewoon hebben. Daar rekenden ze ook op, want ie dereen stond op mij te wachten. Bij die eerste goal laat Silooy zich ver rassen, bij die tweede was ik het. Daar baal ik van. Toch is het grote klasse zoals er vanavond is ge speeld. Michels heeft gekozen voor een bepaald concept, en dat werkt gewoon. Dat hebben we vanavond kunnen zien". Beste spelers Die spelstijl staat of valt echter wel met de aanwezigheid van Ruud Gullit. „Maradona en Gullit zijn de beste spelers van de we reld", meent Robson oprecht, „misschien is Gullit wel de beste". Halverwege de tweede nelft ver dween Oranjes aanvoerder met kramp naar de kant, en kwam Kru- zen als zijn vervanger binnen de lij nen. „Wij misten toen meteen diep te in de aanval", herkende Koeman LONDEN (GPD) Een zeshon derd man grote politiemacht heeft kunnen voorkomen, dat de vriend schappelijke wedstrijd Engeland- Nederland is uitgedraaid op een gemene supportersslag. De drei ging zat er de hele avond in, maar buiten enkele kleine incidenten is het rustig gebleven. Vooral Haagse en Utrechtse supporters moesten spitsroeden lopen door een dikke haag agressieve Engelse suppor ters. Zowel bij het binnengaan van het Wembley-stadion als bij het verlaten ervan. Na het laatste fluit signaal moesten ze overigens wel drie kwartier tot een uur wachten, alvorens de politie de stadionom geving met enkele charges gefor ceerd had ontruimd. Ver voor het opengaan van het stadion om half zeven hadden zich al enkele Nederlandse supporters voor de hekken van vak G verza meld. De meeste van hen waren per vliegtuigcharter en bus in Lon den terecht gekomen. Enkelen reisden individueel naar het sta de enorme waarde van Gullit voor Oranje. Zowel in als buiten het veld. Want de manier waarop hij af scheid nam van de 75.000 toe schouwers op Wembley getuigde al eveneens van grote klasse. Dank zij een simpel duimgebaar naar het publiek ging het gejoel over in een ovationeel applaus. Het moet al gek lopen, wil Ruud Gullit niet uit groeien tot de absolute vedette van het komende EK. „In het eerste kwartier", meldde hij naderhand opgewekt, „was het een beetje zoeken, daarna liep het als een trein. In opportuniteit ko men wij tekort tegen die Engelsen, de hoge bal is evenmin onze kwali- dion, anderen met de bus van het reisbureau. De laatste groepen van dit reisbureau. Roever uit Amstel veen, kwamen tegelijk met de Haagse en Utrechtse supporters aan. Die hadden zelf een reis gere geld met een bus. Deze bus mocht in Oostende de veerboot niet op. Door tussenkomst van de Engel se en in Londen aanwezige Hol landse politiemensen konden in Dover treinen en bussen geregeld worden naar Londen en Wembley. De bussen werden door de politie begeleid. Tijdens die tocht hebben zich geen ongeregeldheden voor gedaan. De politiebegeleiding bleek overigens geen onnodige maatregel. Van de Hollandse sup porters ging volgens de Engelse politie geen bedreiging uit. Wel van de Engelse fans, die de bussen bij Wembley opwachten met blikjes en stenen. „Angstig was het wel, maar we hebben laten zien dat we niet bang teit. Door een voorhoofdholte-ont- steking heb ik een anti-bioticakuur gehad, en wist ik dat ik het geen an derhalf uur vol zou houden. Maar slecht spelen op Wembley, dat kan niet. Dit is echt te gek, dit had ik niet graag willen missen". „Wij hebben vanavond bewe zen", oordeelde uitblinker Ronald Koeman, „dat wij bij het EK mee kunnen doen. In de breedte zijn we sterker dan een jaar geleden. Als je ziet wie wij vanavond misten en datje toch een goed elftal neer kunt zetten, dan beschikken wij over een goede selectie". Het scheelt echter een slok op een borrel of Ruud Gullit er wel of niet bij is. zijn. Dat zijn wel de Amsterdam mers en de Rotterdammers, die je hier niet gezien hebt", zei John Remmerswaal van de Haagse sup portersclub. De reis naar Oostende had wel wat lang geduurd. Dat zou een technische oorzaak hebben, maar vermoed wordt dat de bussen omgeleid zijn om te voorkomen dat ze te vroeg op de boot en daardoor te vroeg in Engeland zouden aan komen. „Het is wel klasse wat de Hol landse en de Engelse politie voor ons geregeld hebben. Je ziet dat de Engelse supporters toch ook wel ontzag hebben voor de politie hier", vond John Remmerswaal, nadat hij net de gang van de bus naar de stadion-ingang veilig had afgelegd. Dat respect voor de poli tie bleek toen wat al te agressieve supporters op de vlucht gingen voor enkele charges met paarden en politiehonden. Door dit optre den konden in ieder geval de 1500 Hollandse supporters veilig in een Gok Een kwartier voor het einde gok te De Ruiter nogmaals. Hij haalde verdediger Van der Meer naar de kant. Jeroen Boere moest de activi teiten voor het doel van de tegen stander vergroten. De jonge spits van De Graafschap liep binnen en kele minuten tegen een gele kaart op. Jong Oranje kreeg meer vat op de Spanjaarden, maar de gelijkma ker bleef uit. De jonge garde ont snapte zelfs vlak voor tijd weer aan de tweede Spaanse treffer, toen Witschge vlak voor de doellijn een schot blokkeerde met zijn arm. De 0-1 na negentig minuten ver plichtte de twee elftallen nogmaals dertig minuten te strijden. In de ex tra tijd toonde de ploeg van De Rui ter veerkracht. Doelman Inzue hield Viscaal en Willems af van de gelijkmaker, die uiteindelijk toch viel. Viscaal strompelde met de bal het strafschopgebied binnen. De bal bleef voor de voeten van Van Loen liggen, die kalm bleef en de juiste hoek uitzocht. De Spanjaar den reageerden zich af met aansla gen op de benen van de tegenstan der. Scheidsrechter Halle deelde twee „bonnen" uit aan Roberto en Ferreira, maar de stemming bleef vijandig. Tot Viscaal de executie voltrok. Ellerman, die in de laatste minuut met een beenwond van het veld werd gedragen, ontweek de Spaanse buitenspelval. Zijn solo eindigde in het strafschopgebied. Viscaal pikte de bal op en depo neerde de bal over Unzue in het doel: 2-1. DONDERDAG 16.03-16.50 BBC 2: WK kunstrijden: sa menvattingen en nieuws. 22.30-23.15 SKY: Ski Report: winter sportmagazine 2235-23.35 SCH: American Indoor Soccer League 22.50-23.40 BRT 1 WK kunstrijden in Boedapest (vrije kür). 23.00-00.30 Did 1: ARD-Sport extra: Grand Prix tennistoernooi in Key Biscay ne (halve finales dames enkel) en WK kunstrijden in Boedapest (kür ijsdansen). 23.15-23.45 SKY: Hoogtepunten uit het Italiaanse competitievoetbal. 23.35-00.35 SCH: American College Football. 23.45-00 20 SKY: Spaans competitie- voetbal. afgesloten en sterk bewaakt vak komen. Om naar buiten te komen moest lang gewacht worden. Pas drie kwartier na de wedstrijd konden de eersten naar buiten met het sur prisepakket van de Stichting Fijn Langs de Lijn en een inschrijfkaart voor de Europese kampioenschap pen. Dat lange wachten was nodig om de politie tijd te geven met paarden, honden en de inzet van enkele honderden agenten de om geving van Wembley schoon te krijgen. Dat het verbale geweld en het dreigen van de Engelse supporters geen loos gebaar was, bleek in de middag toen een groep Nederland se supporters werd aangevallen door een groep Engelsen. Dat ge beurde in Hyde Park. „Ze gooiden met volle bierblikjes en flessen naar ons", vertelde de heer Van der Steen uit Utrecht die met zijn vrouw en twaalfjarige zoon naar Wembley was gekomen. VLISSINGEN (GPD) Bijna vier jaar geleden, op zaterdag 14 april 1984, liep Gert-Jan Bouterse, speler van het eerste elftal van de Zeeuwse voetbalvereniging Veere, in de uitwedstrijd tegen SPS in Poortvliet een driedubbele kaakfractuur op na een harde vuistslag van zijn directe tegenstander. Bouterse klaagde de boos doener aan, die later werd veroordeeld tot een boete van vijfhon derd gulden en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf. Vervolgens begon de Veere-voetballer een civiele procedure tegen de dader, die vorige maand eveneens werd veroordeeld tot het ver goeden van de door Bouterse geleden materiële en immateriële schade. Totaal: f 3408,60. Leon Phernambucq, Zeeuws districtsbestuurder van het CNV (Christelijk Nationaal Vakverbond), bemiddelde voor Gert-Jan Bouterse in de affaire. Voor Phernambucq, die CNV-leden regel matig van rechtshulp voorziet, was het de eerste keer dat hij be middelde in een zaak, die haar oorsprong vond op een voetbalveld. „Zo zie je maar, dat het zeer wel mogelijk is als vakbondslid te procederen als je op welke wijze dan ook schade is toegebracht. Zelfs als dat in de sport gebeurt", zegt de districtsbestuurder, die zelf ooit actief was als scheidsrechter, maar die activiteiten staak te na tot twee keer toe op het sportveld mishandeld te zijn. Gert-Jan Bouterse (27), werkzaam bij de PTT, reageert bijna vier jaar na dato nauwelijks opgetogen op de uitspraak van de kan tonrechter. De in Koudekerke woonachtige voetballer heeft de af gelopen periode herhaaldelijk overwogen het bijltje er bij neer te gooien. „Want ik was het allemaal meer dan beu. Ik wilde het ei genlijk zo snel mogelijk vergeten, maar ik werd er steeds mee ge confronteerd", zegt hij, wijzend op het omvangrijke dossier, met de verzamelde correspondentie van vier jaar procederen. Gesteund door CNV-bestuurder Phernambucq zette Gert-Jan Bouterse toch door.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17