Een "informatiewinker met honderdduizenden klanten per dag... 'Het enige wat we niet doen is bouwen!' ■■I -If ul ii\ (i Ik iLih hi di if Jl i !i i Het Gewestelijk Arbeidsbureau neemt u werk uit handen Uil Sleutels tot zekerheid WOLFSLAG TOTAAL KANTOOR Bouwkundig Dienstencentrum Bollenstreek: Een nieuw bedrijfspand laten bouwen gaat de meeste ondernemers niet in de kouwe kleren zitten. Onderhandelen met architecten en aannemers, prijzen vergelijken, een onderhoudsplan opstellen en hoe waren al die wettelijke regelingen ook al weer? Allemaal kwesties die u veel tijd en dus geld gaan kosten. En dat is helemaal niet nodig, nu ook in deze regio een Bouwkundig Dienstencentrum is gevestigd! Sinds eind '86 zetelt in Voorhout een vestiging van het Twentse BDC. In totaal telt het bedrijf 17 specialisten in elke discipline, die waken over de integratie en coördinatie van de verschillende werkzaamheden. Het doel: alle zorgen over de bouw van u overnemen. In principe kunt u met uw plan binnen komen stappen en verder alles aan het BDC overlaten. Ir. A. van der Laan: 'We kunnen elke bouwkundige discipline aan. Ook beheer en onderhoud, de verzorging van (hinder)wettelijke aspecten, het verlenen van bouwjuridische steun en het vervaardigen van meerjarenplannen'. Zo'n totaalpakket hoeft niet eens duur te zijn, integendeel. Het BDC wil aanvullen en completeren, activiteiten plannen en organiseren, op de juiste momenten aan de juiste dingen denken. Daardoor worden tal van zaken op verbluffende wijze vereenvoudigd. Die aanpak spaart moeite, zorgen en vooral kosten. Computer Aided Design Tijdens de Bedrijven Kontakt Dagen zal het BDC een demonstratie geven van Computer Aided Design. Van der Laan: 'Tekenautomatisering maakt dat het BDC u nóg sneller van dienst kan zijn. Reeds in het ontwerpstadium zijn, door koppeling van dit tekenpakket aan calculatieprogramma's, al bijzonder makkelijk de financiële consequenties van een plan te overzien. Ook de energiehuishouding van een gebouw valt dan al eenvoudig te berekenen. Bovendien zijn op simpele wijze vele alternatieven te bekijken op verschillende criteria. Zo kun je in een vroeg stadium al de goede beslissingen nemen'. Het Bouwkundig Dienstencentrum Bollenstreek is gevestigd in Voorhout, Jacoba van Beierenweg 23. Telefoon 02522-31512. Het klein- en middenbedrijf is vaak niet goed bekend met de diensten van het Gewestelijk Arbeidsbureau. Jammer, want dat arbeidsbureau kan een bedrijf veel werk uit handen nemen. Bovendien is in datzelfde arbeidsbureau veel noodzakelijke kennis geconcentreerd op het gebied van wettelijke regelingen en subsidies. Daar kan iedereen gebruik van maken! Op de Bedrijven Kontakt Dagen worden een paar belangrijke diensten gepresenteerd; regio-bemiddelaars van het arbeidsb ureau staan klaar om heldere informatie te geven over loonkostensubsidies, de Kaderregeling Scholing en de vacaturevervulling. Bij de stand is een rustig hoekje gereserveerd voor de Sollicitantenbank; wie op zoek is naar nieuw personeel kan gelijk een kijkje nemen. Sollicitantenbank De Sollicitantenbank, vorig jaar geïntroduceerd, is inmiddels flink uitgebreid. Mensen die (ander) werk zoeken vullen een sollicitatiekaart in, die veel ruimte biedt voor eigen opmerkingen en zo een goed beeld kan geven van capaciteiten en wensen. Opname in de Sollicitantenbank is geheel vrijwillig en moet elke maand bevestigd worden; de bank biedt zo een hard bestand van goed gemotiveerde sollicitanten. Een prima manier om senl een aantal geschikte kandidaten te vinden. Loonkostensubsidies Met de Wet Vermeend/Moor (Maatregel Langdurige Werklozen, MLW) en de MOA (Maatregel ter Ondersteuning van de Arbeidsinpassing) kan een bedrijf op zeer gunstige voorwaarden een langdurig werkloze aan een baan helpen. Het afgelopen jaar zijn in het gewest Leiden via de Wet Vermeend/Moor 175, via de MOA 150 mensen weer in het arbeidsproces opgenomen. Kaderregeling Scholing De overheid kan bijdragen in de kosten van bijscholing, onder meer indien de functie-inhoud van de werknemer ingrijpend wijzigt (handhaving in het arbeidsproces). Indien scholing leidt tot een hoger functieniveau en daardoor een arbeidsplaats vrijkomt die door een werkloze kan worden opgevuld, kan de overheid bijdragen in de opleidingskosten. Er zijn veel meer mogelijkheden dan men denkt; laat het arbeidsbureau u voorlichten. Vacaturevervulling Het arbeidsbureau streeft ernaar 'vraaggericht' te werken, op effectieve, efficiënte wijze. Het is de bedoeling de werkgever werk uit handen te nemen, bij voorbeeld door een goede voorselectie van kandidaten te maken. Dat scheelt veel tijd en moeite. Het aantal bedrijven dat van de diensten v an het arbeidsbureau gebruik maakt wordt steedst groter. Ook op het gebied van personeelsbeleid, met name interessant voor kleine bedrijven die niet over een personeelsafdeling beschikken, kan de regiobemiddelaar van het arbeidsbureau u adviseren. Een mens kan nu eenmaal niet alles weten. Behalve op de Bedrijven Kontakt Dagen kunt u elke dag praten over uw specifieke wensen of problemen op het Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden/Lisse, Oosterkerkstraat 1 in Leiden. Telefoon 071-149951. Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden- /Lisse Assurantiekantoor Noomen: Voor de echte Leidenaar is Noomen een begrip: al meer dan vijftig jaar verzorgt dit algemeen assurantiekantoor het verzekeringspakket van zeer veel Leidse particulieren, bedrijven en instellingen (ook de heel grote). Niet voor niets voert Noomen een beeldmerk met twee Leidse sleuteltjes. Verzekeren is een specialisme. Er zijn zoveel verschillende verzekeringsmaatschappijen, zoveel verschillende polissen, dat het voor een bedrijf haast ondoenlijk is daar zelf een goed pakket uit samen te stellen. Verder zal een goede tussenpersoon u regelmatig opzoeken om samen te bekijken of de verzekeringen nog up-to-date zijn; voor een bedrijf, immers altijd in beweging, van groot belang. Een grote tussenpersoon als Noomen heeft bovendien bij de berzekeringsmaatschappijen een vinger in de pap, zodat in twijfelgevallen toch vaak ten gunste van de klant wordt beslist. Direkteur Postema: 'Wat is voor een bedrijf belangrijk? Dat de continuïteit niet in gevaar komt! je moet een goede verzekering hebben voor alle rampen die de continuïteit bedreigen. Als een bedrijf in brand vliegt heb je twee soorten schade: de ene is het verlies van goederen of gebouwen, de tweede is het verlies van omzet en produktie in de tijd daarna. Dat eerste deel wordt meestal wel verzekerd, maar veel ondernemers vergeten dat er bedrijfsverzekeringen bestaan die er voor zorgen dat bijvoorbeeld na zo'n brand de vaste kosten betaald blijven worden.' Noomen biedt een zeer volledig pakket adviezen, dienstverlening en verzekeringen. Ook pensioenvoorzieningen: 'Mensen leven vaak bij de dag. Maar tijdens je werkzame periode moet je ook denken aan de toekomst, wanneer je niet meer kunt of wilt werken. Zorg voor een goed uitgesteld inkomen: pensioen.' 'Onze functie is het verzorgen van een goede dekking en een goede schaderegeling. Een onderdeel daarvan is dat je goed met je klant moet kunnen communiceren. Je moet van elkaar weten wat je doet, hoe je werkt. Als je klachten hebt moet je die kunnen poneren, zodat het probleem opgelost kan worden. Alles moet zo goed en snel mogelijk worden geregeld; daar spelen wij een heel belangrijke rol in. En dat is mooi werk!' Algemeen Assurantiekantoor Noomen bv is gehuisvest in de Sleutelveste, Stationsweg 28 in Leiden. Telefoon 071-142841. Sinds een halve eeuw zijn in Leiden De Tegelhandel Leiden en Projektstoffering Leiden b.v. gevestigd. Ondernemingen die een twee eenheid vormen en die zich op heel specialistische terreinen bezighouden, maar waar ook de konsument best uit de voeten zal kunnen. Op het gebied van keukens en tegels bijvoorbeeld. De showruimte aan de Bloemistenlaan 51 in Leiden (een zijstraat van de Lammenschansweg) beslaat een oppervlakte van al gauw zo'n 700 vierkante meter en die ruimte is volledig benut voor het uitstallen van een deel van het sortiment. Inderdaad, een deel, want wat men in dit bedrijf alleen al op het gebied aan tegels voorhanden heeft, is onvoorstelbaar breed. Duizenden soorten en modellen en in feite is het zo dat als men in dit bedrijf de keuze niet kan bepalen, men net zo goed zelf vanuit het buitenland iets kan importeren. Een aktiviteit waarmee ook deze firma zich overigens bezighoudt, want vanuit alle windstreken komen de tegels naar Leiden en vullen het toch al niet geringe sortiment aan tot een volledig gamma. Dat begon allemaal vijftig jaar geleden toen de heer Bakels een niet zo florissant lopend tegelbedrijf in Leiden overnam. Daarmee werd de basis gelegd voor het huidige bedrijf waarin 24 vakmensen werken. Kort na de oprichting kwam er ondersteuning in de persoon van de heer Fideler en op dit moment zijn de zoons van de ondernemers van het eerste uur de direkteuren van het wijd en zijd bekende bedrijf. Die bekendheid heeft De Tegelhandel Leiden, maar vooral ook Projektstoffering Leiden te danken aan de grote opdrachten om bedrijfsgebouwen, stations en dergelijke te stofferen. Aan de weg timmeren in optima forma en het resultaat van dat werk is een reclame op zichzelf. Maar (zoals gezegd) ook de konsument kan op genoemd adres in Leiden heel goed terecht (op alle werkdagen, plus donderdagavond en Een goede bekende in de Leidse regio is Wolfslag Totaal Kantoor bv. Al bijna 60 jaar levert deze firma de meest uiteenlopende zaken aan bedrijven en kantoren. "Kantoren zijn blij met ons", zeggen ze bij Wolfslag. De grote en vaste kern van afnemers bevestigen deze uitspraak. En dat zijn er heel wat! De grote kern van vaste afnemers bevestigen deze uitspraak, gezien het groeiende aantal orders, welke er elke dag aan de bedrijven wordt bezorgd. "Kosteloos en snel", voegt de hr. Wolfslag er aan toe. En wat heel erg belangrijk is; tegen zeer concurrerende prijzen. Doordat wij lid zijn van 's lands grootste inkoopcombinatie kunnen wij ook tegen de laagste prijs verkopen en dat maakt ons sterk. Maar niet alleen met de verkoop van de zgn verbruikersgoederen houdt men zich bezig. Ook de verkoop van de kantoormachines en meubelen krijgt bij ons de volle aandacht. Erg aktueel is momenteel het gebruik van de telefax binnen het kantoor. Wij bieden een kompleet assortiment faxen van tienduizenden van die vertrouwde kranten. Een caravaan van vrachtauto's bracht al die kranten naar de tientallen steden, dorpen en gehuchten in ons verspreidingsgebied, waar een leger van vele honderden bezorgers en bezorgsters klaar stond om de krant te bezorgen. En even later lagen de eerste kranten al bij onze lezers in de bus. Over aktualiteit gesproken.. Waarom een sterk, regionaal dagblad voor het hele bedrijfsleven belangrijk is. Van de buitengewoon sterke marktpositie van ons dagblad, van onze funktie als compleet, betrouwbaar en objectief informatiemedium kunnen de ondernemers in onze regio profiteren. Want landelijke dagbladen worden in onze regio relatief weinig gelezen. Nergens in de Randstad is hun dekking zó laag als juist in onze regio. (Niet voor niets staan in ons dagblad de advertenties van alle toonaangevende, nationale adverteerders). Dat betekent voor ondernemers dat zij voor een vrijwel perfecte verspreiding van hun reclameboodschap feitelijk maar één krant in hoeven te schakelen: de krant voor hun eigen stuk van Nederland. Adverteren in een dagblad, dat zégt wat. In tegenstelling tot veel andere media kan niet iedere ondernemer zomaar adverteren in het dagblad. Jaarlijks worden héél wat advertenties geweigerd omdat het daarin geboden produkt, de daarin aangeboden dienst niet deugt. Ons dagblad is aangesloten bij diverse keuringsraden en adviescommissies die scherp letten op de juistheid van advertenties, de betrouwbaarheid van aangeboden diensten en produkten. Dat geeft u de zekerheid dat bedrijven die in ons dagblad adverteren de toets der kritiek gemakkelijk kunnen doorstaan. Dat het fijne, goede en betrouwbare bedrijven zijn. U zult hebben gemerkt dat wij trots zijn op ons bedrijf, ons produkt. Wij willen erg graag dat u tevreden bent over de krant die wij voor u maken. En daarom staan we altijd open voor uw commentaar, uw mening. Als er zaken zijn die meer aandacht verdienen of als er iets niet naar uw zin is, aarzel dan geen moment en bél. Tenslotte is het ook üw krant. Alles wat u hoeft te doen is de telefoon te pakken en (071) 14 49 41 te draaien. eenvoudig tot de meest geavanceerde modellen. Ook het leasen hiervan behoort tot de mogelijkheden. Verkoper Leo Martina zegt gekscherend "de hele wereld binnen handbereik voor slechts 2450 gulden, is dat niet schitterend?" Als nuvoté toont Wolfslag tijdens de kontaktdagen u een geheel nieuw systeemmeubel. Want het toenemend gebruik van informatika en de randapparatuur vraagt een belangrijke aanpassing aan de werkplek. Dat hebben ze bij Wolfslag goed ingezien en naast het conventionele buro houdt men zich ook bezig met het kompleet inrichten van kantoren. Daarbij is onze keus gevallen op het MOS systeem van de Belgische meubelfabrikant Mewaf vertelt de hr. Tonus. "Dit moet je zien, dit is niet te verwoorden. Zo'n prachtige lijn meubelen. Een heel kompleet programma met kasten en scheidingswanden. Elke werknemer kan met dit systeemmeubel een ideale werkplek om zich heen creëren. Waardoor dus een optimale werksituatie ontstaat, welke in een prettige werksfeer resulteert en wat weer minder ziekteverzuim tot gevolg heeft. "Een goede werkplek verdient zichzelf terug". "De gevallen van mensen met rugklachten komen wij veel tegen". Maar als je soms ziet onder welke omstandigheden die mensen aan het buro zitten dan kan je wel huilen. Gelukkig zien steeds meer werkgevers dit in en kiezen voor betere stoelen en meubilair. Wij verrichten hier een adviserende taak en dat gaat ons heel goed af. Vergeet even niet dat wij al een heel poosje meelopen in dit vak! zaterdagmorgen) en een keuze maken uit de vele soorten, kleuren en modellen keukens, tegels, karpetten, tapijten, sanitair, badkamers en open haarden. Een eldorado voor de doe-het-zelver en ontegenzeggelijk zal een bezoekje aan dit bedrijf ontaarden in een langdurige visite, want men kan voor het kiezen en keuren best wel wat extra tijd uittrekken. Ter plaatse zult u snel ondervinden waarom er met het kiezen en keuren best wat tijd heen kan gaan en zo'n bezoek kunnen we u van harte aanbevelen. De drie edities van het Leidsch Dagblad en het Alphens Dagblad vormen samen de Leidsch Dagblad Kombinatie. Met 150.000 tot 200.000 "klanten" per dag is ons dagblad de grootste "informatiewinkel" voor ons eigen stuk van Nederland. Hoewel, "winkel" is eigenlijk geen goede benaming. Het zou beter zijn om een vergelijking te maken met een postorderbedrijf, dat voorziet in uw dagelijkse informatiebehoefte door u zes dagen per week een handig, uiterst compleet en gebruiksklaar informatiepakket aan huis te bezorgen. De behoefte aan een goed dagblad groeit. Juist in deze tijd, waarin sprake is van een enorme versnippering van informatie via talloze gedrukte en elektronische media, heeft men behoefte aan één samenvattend en compleet informatiemedium: de krant. Want wie is nog in staat om alle tv-kanalen, radiozenders, tijdschriften, weekbladen, folders, brochures of andere publicaties te volgen? Het dagblad kunt u lezen waar en wanneer u dat het beste uitkomt. U kunt de krant even terzijde leggen zonder "de draad" te verliezen. U kunt op een uiterst eenvoudige en prettige wijze zélf selecteren wat u wel of niet wilt lezen. U kunt alleen het intro van een artikel lezen, zodat u globaal bent geïnformeerd. Maar u kunt natuurlijk ook het héle artikel lezen, zodat u uiterst gedetailleerd op de hoogte bent van zaken die uw extra aandacht verdienen. Daarom groeit het aantal klanten van ons dagblad. Het afgelopen jaar hebben wij vele honderden nieuwe abonnees mogen verwelkomen. Hoe komt ons dagblad aan het nieuws? Persbureaus over de hele wereld. journalisten, correspondenten en fotografen, gespecialiseerde auteurs... Duizenden mensen zijn dag en nacht in touw om alles wat voor u van belang zou kunnen zijn te rapporteren aan onze redacteuren. Zij kunnen hiervoor gebruik maken van de meest geavanceerde elektronische middelen, zoals satellieten, foto faxen, telexen, computers... Al dat nieuws wordt vervolgens kritisch getoetst en beoordeeld op onze redactie. Er worden keuzen gemaakt. Wat wilt u als lezer wel in uw krant, wat met. Welke foto's tonen u het best wat er werkelijk is gebeurd. De informatie moet bondig, aktueel en objectief zijn en moet bovendien gepresenteerd worden op een heldere en overzichtelijke manier. Dat maakt het werk van onze journalisten en redacteuren afwisselend en spannend, maar ook verre van eenvoudig. En dan rolt het nieuws van de pers... Tot half twee vanmiddag werd er aan uw krant van vandaag gewerkt. Toen gingen de laatste drukplaten naar de drukkerij. De persen gingen draaien. Kilometers papier werden óok vandaag weer verwerkt tot tien- en

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 39