Elk produkt heeft een verpakking nodig WAT MAAKT EEN MENS TOCH VEEL CONTACTEN OP ZO'N DAG De combinatie modern leder en antiek doet het ook uitstekend in kantoor-, boetiek- en Horecaprojecten 'Snelheid is ons visitekaartje' m DATAi Sfeervol en representatief... In een statig pand of een gezellig winkeltje binnen de veste ligt het eigenlijk voor de hand: Vloerbedekking van echte plavuizen of een zwart/wit blokmotief. Met hier en daar een mooi tapijt. En dan... de meubelen. Maar ook in een modern, efficiënt kantoorgebouw kan de strakke sfeer van functionele scheidingswanden doorbroken worden door warm antiek, modern leder en exclusieve verlichting, bijvoorbeeld in directiekantoren of conferentieruimten. En wat dacht u van een aparte inrichting van boetiek, schoenenzaak of intieme bar/bodega... Voor die meubelen en alles daar omheen zou men eens door de meubelwereld van Hein Chrispijn moeten dwalen. Dan blijkt direct hoe eigentijds zo'n interieur blijft, dank zij de vele combinatiemogelijkheden. 5.000 m2 toonzalen brengen u zeker op een toepasbaar idee... Hein Chrispijn herbergt in z'n vier vestigingen een afgewogen collectie. Men kan daar - aangepast aan de aard en de afmetingen van de beschikbare ruimte - naar eigen inzicht een exclusief en representatief interieur samenstellen. Én de mensen van deze specialist in antiek/rustiek/klassiek/modern zullen graag adviseren en nieuwe mogelijkheden aandragen. Want bij Hein Chrispijn kan vrijwel alles... Vier vestigingen... waarvan drie in Leiden of directe omgeving Indien men een telefonische afspraak maakt en de specifieke wensen voorlegt, wordt men uitgenodigd voor een bezoek aan die toonzaal, waar de collectie staat die optimaal aansluit bij het eigen idee. Want met zo'n grote keuze vormen de accenten per vestiging een min of meer afgerond geheel, waaraan in een goed gesprek richting kan worden gegeven. Ook aangepaste meubelen... naar maat De eigen meubelmakerij, o.a. voor verantwoorde replica, kan ook zorgen voor afwijkende modellen, geheel in de gekozen stijl. In de eigen, gouden honingkleur van Hein Chrispijn voor het antiek grenen of de warme, antieke tint van Engels eiken. Met daarnaast het moderne leder en de stoffen bankstellen in exclusieve dessins. En.... niet te vergeten: een complete collectie zitmeubelen van WelbeckHouse. Meubelen, die in elke omgeving goed tot hun recht komen... daar staat een stuk vakmanschap achter. Hein Chrispijn kerit z'n produkten door en door. Daarom staat hij achter alles wat bij hem staat... en dat is nogal wat! En zo durft hij met z'n collectie en z'n vele mogelijkheden de uitdaging aan om ook uw kantor, boetiek, salon, galerie en noem maar op te helpen inrichten. Een klein voorproefje kunt u op de Bedrijven Kontakt Dagen zien op stand 90 van A-Design, waar ook verdere informatie wordt verstrekt. De vestigingen vindt u in Leiden, Hoge Rijndijk 88 en 260 tel. 071- 410608, Haarlem, Zijlstraat 62 tel. 023- 310413 en "De Hooghstede", van Klaverweideweg 21 Hoog made. Tel. 01712-2576. Loodgieter Richard Barendse: Loodgieter Barendse, nu nog in Leiderdorp gevestigd, gaat uitbreiden. Binnenkort wordt een schitterend nieuw bedrijfspand geopend in de Stevenshof in Leiden. Beginnen met honderd gulden en een oude auto en na tien jaar dertien mensen in dienst hebben dat kan alleen als je goed werk levert. 'Alles wat maar met loodgieterswerk te maken heeft doen we: sanitair, gas. water, rioleringen, dakbedekking - zowel voor particulieren als voor bedrijven, iedereen is welkom.' De Woningbouwvereniging Leiden is momenteel één van de grootste opdrachtgevers. Ook scholen en bejaardencentra maken graag van de diensten van Richard Barendse gebruik. 24 uur service Hoe verklaart Barendse de gestage groei van zijn bedrijf? 'Dat komt door de snelle service. Voor een spoedgeval komen we nog dezelfde dag. Snelheid is ons visitekaartje, daardoor zijn we groot geworden. En vakmanschap telt natuurlijk ook mee! Het bedrijf is 24 uur per dag bereikbaar. Wie ooit onder een lekkend dak geslapen heeft begrijpt daarvan onmiddellijk het nut. En een kostbaar machinepark is er ook niet op gebouwd om lange tijd in de regen en de drup te staan... Momenteel is de werkplaats nog te vinden in de Leiderdorpse Koningstraat 15-17; vanaf eind april in Leiden in de Stevenshof. Telefonisch bereikt u Richard Barendse op nummer 071-411756 - 24 uur per dag! Batelaan Kunststoffen bv: Al meer dan 25 jaar levert Batelaan Kunststoffen haar goederen en diensten aan eenieder die iets te verkopen heeft. Koekjes, garnalen, elektronische apparatuur elk produkt heeft een verpakking nodig. Een Goede verpakking verhindert bederf, maakt vervoer makkelijker en veiliger, bestrijdt breuk en bevordert de verkoop. In de winkel moet een lipstick bij voorbeeld haast zeggen: 'pak me!'. En het koekje moet vers over de toonbank, de computer moet in een modern kantoorjasje gepresenteerd worden. Bij Batelaan komen al dit soort kwesties over de tafel. Samen met de klant wordt naar een optimale oplossing gezocht voor zijn specifieke probleem. Dienstverlenend bedrijf Batelaan is gespecialiseerd in het vacuümvormen van polystyreen en PVC. Behalve verpakkingen maakt het bedrijf onder andere winkeldisplays en lichtbakken. Direkteur/eigenaar B. Batelaan: 'Eigenlijk ben ik meer een dienstverlenend dan een produktiebedrijf. Voorop staat dat ik mijn klanten naar tevredenheid help. Als klein bedrijf ben je erg flexibel. Komt er een telefoontje, dan sta ik bij wijze van spreken binnen vijf minuten op de stoep! De prettige en direkte verhouding met mijn opdrachtgever is van het meeste belang. Want de kwaliteit van het produkt is bijzonder afhankelijk van een goede verstandhouding tussen opdrachtgever en toeleveringsbedrijf'. Batelaan Kunststoffen is gevestigd op Dobbeweg 13 in Voorschoten. Telefoon: 01717-3301. Etalagemateriaal van polystyreen KPMG Klynveld Kraayenhof Co., accountants, ook voor - middelgrote- en kleinere ondernemingen - financiële instellingen - non-profit organisaties - verzekeringsmaatschappijen DATAM accountants-administratieconsulenten uw administratie in een nieuw perspectief administratie - inrichting van administraties - voeren van boekhoudingen en salarisadministraties - samenstellen van de jaarrekening financiering - onderzoeken van subsidiemogelijkheden - financieringsplanningen en liquiditeitsbegrotingen organisatie - advisering en begeleiding bij organisatorische vraagstukken fiscale begeleiding - verzorgen van aangiften - adviseren bij dagelijks voorkomende problemen Klynveld Kraayenhof Co. Nieuwe Parklaan 97 2587 BN Den Haag Nieuwe Parklaan 97 2587 BN Den Haag 070 - 546060 standnr.: 140 De inspanning van gemeen ten bij de werving van nieu we bedrijvigheid en de tal rijke lokale werkgelegen- heidsinitiatieven moeten de gemeentelijke economie versterken. Het wervings materiaal prijst in lovende bewoordingen het bedrijfs- klimaat in een gemeente aan en belooft een klantge richte en efficiënt werkende ambtenarij. De gemeente Leiden wenst zich te profileren als efficiënte gesprekspart ner, meedenker en snelle beslisser. Daarom streeft de gemeente Leiden binnen de organisatie naar voldoen de flexibiliteit en armslag om zich daadwerkelijk "marktgevoelig" en "klantgericht" op te stellen. Leidse situatie In 1980 is Leiden als een van de eerste begonnen met het introduceren van moderne marketing beginselen in het acquisitiebeleid. Het organisatie- en adviesburo Bakkenist Spits jen Co kreeg de opdracht een kantoreVimark tanalyse en marktbewerkingsrap portage te leveren. Er werd tevens een sterkte/zwakte analyse opgesteld van de sektoren waar men zich in het wervingsbeleid op moest gaan rich ten. Tegelijkertijd werd binnen het ge meentelijk apparaat de economische sector gehergroepeerd en een bureau bedrijfskontakten ingesteld. Er zat wat het aantrekken van nieuwe bedrij ven betreft, groei in de resultaten, met name in de zakelijke dienstverlening. De belangrijkste vestigers in de afge lopen vijf zes jaar zijn dan ook hier onder te brengen: CPT, Heerema, Olivetti, Schreiner Air ways, Global Engineering en World Flower Trade Center. Leiden deed het niet slecht als vesti- gingsstad. De komst van de Schiphol- lijn en andere infrastructurele verbe teringen droegen ertoe bij dat Leiden als vestigingsplaats voor internatio nale bedrijven interessant werd. Als we terugkijken op de afgelopen ja ren kan geconstateerd worden dat Leiden bezig is geweest met een snel le inhaalmanoeuvre in de kantoren sector. Het kantorengebied aan de Plesmanlaan werd tot ontwikkeling gebracht. Na 2 jaar was 40.000 m kantoorvloer nagenoeg gebouwd en gevuld. Ook aan de Kanaalweg is een belangrijke kantoren concentratie ontstaan. Momenteel wordt er hard aan gé- werkt om een twee maal zo omvang rijke kantoorontwikkeling. Rond het station is het zakencentrum Schut tersveld met ruim 70.000 m2 kantoor- vloer, verdeeld over 6 projekten, met 't geplande luxe hotel en congrescen trum verrezen. De eerste bedrijven hebben hun nieuwe huisvesting,kun- nen betrekken. Werving De afgelopen drie jaar is er sprake van een meer planmatige manier van werven naar de groeisektoren, zoals micro-electronica, telecommunicatie en bio-technologie. Dit deed men on der andere door deelname aan vak beurzen in binnen- en buitenland. Biotechnologie hoort in het rijtje van groeisectoren thuis, waar iedere wer vende gemeente in Nederland haar gedachten over laat gaan. Tot voor een paar jaar stond dit high-tech ge beuren nog ver van ons af. De echte snelle ontwikkelingen voltrokken zich in de Verenigde Staten. De omslag is wat Leiden betreft heel snel gegaan. Centocor en Mogen hebben definitief voor Leiden gekozen en hebben na eerst tijdelijk onderdak in het Acade misch Bedrijven Centrum (een sa menwerkingsverband tussen ge meente, Universiteit en Kamer van Koophandel) te hebben gehad, een zelfstandige vestiging. De tweede fase van het ABC is in aan bouw. Startende innovatieve bedrij ven en bedrijven gericht op Research Development vinden hier huisves ting. Om het Bio-Science Park in haar hui dige opzet mogelijk te maken, was een bestemmingsplanwijziging no dig. Met deze testcase heeft de ge meente Leiden getoond daadwerke lijk marktgericht te denken en hande len. Leiden blijkt dit onderdeel van het verhaal ook waar te kunnen maken. Gevestigd bedrijfsleven Naast hét aantrekken van nieuwe be drijven voor vestiging in Leiden is het economisch beleid van de-gemeente erop gericht de werkgelegenheid te verbeteren door behoud en verster king van de bestaande werkgelegen heid. Om minder kansrijke groepen men sen een grotere kans te geven op een plek in het arbeidsproces worden tal van initiatieven genomen: speciale scholingsprojekten, bedrijfsverza melgebouwen voor (reeds gevestig de en) startende, bedrijven, afstem ming van onderwijsvoorzieningen op de arbeidsmarkt en werkervarings plaatsen. In de realisatie van het ge meentelijke "doelgroepenbeleid" wordt ook bijgedragen door b.v. sub sidiemogelijkheden voor het in dienst nemen van langdurig werkzoeken den. De rol die de gemeente speelt in het bereiken van deze doelstelling is die van het nemen van initiatieven, het scheppen van voorwaarden en het bevorderen van een goede communi catie. De wethouder van Economi sche Aangelegenheden van Leiden is in 1987 begonnen met het systema tisch bezoeken van alle grotere Leidse bedrijven. In een aantal gevallen gaat de raadscommisie voor Economische Aangelegenheden mee op bedrijfsbe zoek. Dit leidt tot grotere kennis van de markt en positieve resultaten. Het Bureau Werving en Bedrijfskon takten van de direktie Economische Zaken van de gemeente Leiden is op de Bedrijven Kontakt Dagen ook ver tegenwoordigd in een stand, samen met de Stichting Werkgelegenheid Leiden. De taak van het bureau is het voorlichten van ondernemers over subsidieregelingen, vergunningspro cedures, wettelijke bepalingen e.d., en het adviseren hierover. Ook kan begeleiding worden gegeven in zaken zoals bedrijfsverplaatsing, woon ruimteonttrekking, bestemmingsplan voorbereiding e.d. Het leveren van maatwerk geeft de doelstelling van dit bureau goed weer. De gemeente Leiden staat klaar voor een gezond en samenwerkend be drijfsleven in de regio. Tot ziens in stand nr.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 38