t is een visitekaartje' wssHdto Moil n 'Mim® Tuinarchitect Martin Veltkamp: Reclamebureau Partners Partners bestaat één jaar tow®»®!# BIJ DEKKER TENNIS WARMOND BENT!) IEDEREEN EEN SLAG VOOR!!! ïiiBit Martin Veltkamp, tuin- en landschapsarchitect, bedenkt al vijf jaar exclusieve tuinen voor particulieren en bedrijven. In Amerika is het heel gewoon voor een bedrijf om de tuin serieus te nemen: het is een mogelijkheid te meer om je bedrijf positief te profileren. In Nederland wordt die kans echter weinig benut. Veltkamp: "Kijk eens naar de industrieterreinen van Leiden. Daar is vrijwel niets, het is allemaal grauw. In een tuin zou je een bedrijf mooi kunnen karakteriseren, een tuin straalt een bepaalde identiteit uit. Zo'n tuin moet functioneel zijn, praktisch en onderhoudsarm." Krijgt Veltkamp een opdracht, dan maakt hij eerst samen met de opdrachtgever een programma van "wensen en eisen". Daarna maakt hij een schetsontwerp, waarvan eventueel later technische tekeningen worden gemaakt. "De opdrachtgever kan het door ons laten uitvoeren, maar dat is geen verplichting. Voor ons is het leuk als we het mogen maken. Omdat vormgeving en uitvoering dan in één hand komen, krijg je vaak nog betere resultaten". Exclusief "Wij maken exclusieve tuinen, geen plaatsjes met gewassen grinttegels en bakken afrikanen. Tuinen die wij maken moeten het vijfentwintigste jaar nog mooier zijn dan het vierentwintigste. Er zijn drie takken: ontwerp, aanleg en onder-houd. Een nieuwe tuin kost geld; bij zo'n investering moet het onderhoud niet vergeten worden. Wij kunnen dat op contractbasis doen, bijvoorbeeld elk jaar een voorjaars- en een winterbeurt. Zo'n tuin is ook een stukje van jezelf, dat wil je goed houden. Ons eigen hoveniersbedrijf levert kwaliteit zonder concessies: als het op een koopje moet zodat je inferieur matriaal moet gebruiken trek ik me liver terug". Ontwerpstudio en hoveniersbedrijf Martin Veltkamp ligt landelijk aan de Hoekeindseweg 101 in Bleiswijk. M Telefoon 01892-17040. E0 De Koninklijke Sanders, in Leiden zetelend in misschien wel het mooiste kleinere bedrijfspand in de wijde omtrek, bergt achter die rustige, witte muren een bedrijf met een opvallende groeikracht. Die groei - en het ontbreken van een geschikte locatie in deze regio - leidde tot het overbrengen van de produktie naar het Brabantse Vlijmen, waar momenteel het laatste gedeelte van de 35.000 m2 bedrijfsoppervlakte wordt bebouwd. De medicinale zeep, waarmee apotheker IMicolaas Sanders in 1851 het bedrijf begon, is thans niet meer het belangrijkste artikel van de firma. Al zal het grote publiek Sanders in hoofdzaak kennen van de Ossegal-zeep en de merken Klaverblad en Karnemelkzeep van Het Melkmeisje... Toch mag gesteld worden dat Koninklijke Sanders zich ook in deze markt uitstekend weet te handhaven. De grootste groei betrof echter de produktie van aerosols, de spuitbussen voor een zeer uiteenlopende reeks produkten. Zeker sinds het milieuprobleem van de schadelijke drijfgassen, mede door inbreng van Sanders volledig onder de knie is gekregen, is deze verpakkingsvorm niet meer weg te denken uit onze samenleving. De derde poot in de markt wordt, nu al sedert 15 jaar, gevormd door de parfumeriesector. Een heel apart, boeiend aspect, waarin Sanders een steeds belangrijker rol gaat spelen, zoals uit het volgende zal blijken. Cosmetica... een typische groeimarkt. Er zijn een aantal factoren, die het beeld van dit marktsegment steeds in beweging houden. De belangrijkste hiervan is de koppeling tussen parfumerie en mode. Dat blijkt wel uit het feit, dat de grote modehuizen van Parijs zonder uitzondering hun eigen parfumlijnen hebben. Hier huizen de trendsetters bij uitstek, die steeds naar nieuwe creaties zoeken, waarbij ook een bepaald geurbeeld gecomponeerd dient te worden. Zo ontstond in de loop der tijden een uitgebreide reeks, vaak zeer karakteristieke geuren, waarvan een aantal - zoals elk modeverschijnsel - teruggelopen zijn, maar waarbij toch ook vele varianten het eeuwige leven schijnen te hebben... Er gaat dus minder af dan er bij komt, terwijl bovendien de groepen gebruikers zich nog voortdurend uitbreiden. Een goed voorbeeld daarvan is de toekomst van de mannencosmetica, die zich niet meer beperkt tot after shave of deodorant, maar nu steeds uitgebreidere reeksen voor een totale persoonlijke verzorging op de markt zetten. De natuur bleek wel te evenaren... De natuurlijke ingrediënten werk om naam, vorm, kleur en belettering te evalueren. Als dat samenspel tot resultaat is gekomen dat een optimale vertaling van de briefing mag worden genoemd, wordt het complete produkt in een pretest aan de beoordeling van de consument onderworpen. Na het eventueel bijsturen wordt de nieuwe lijn dan definitief gelanceerd. ...dynamische compositie, perfect gebracht... (bloemenolie, plantenextracten) zijn momenteel dermate schaars geworden, dat de parfumindustrie wel genoodzaakt was andere bronnen aan te boren. Er valt nu eenmaal niet veel eer op de markt te bereiken met rozenolie die meer dan 100.000,- per kilo kost! In die ontwikkeling van kunstmatige basisgeurstoffen hebben de Nederlanders zeker niet stil gezeten: de eerste en de tweede plaats op de wereldranglijst worden door Nederlandse bedrijven bezet en men is nu al zover dat zelfs getrainde parfumeurs het verschil tussen natuur en synthese nauwelijks kunnen onderscheiden. Om een uiterst kostbare misser op de markt zo veel mogelijk te voorkomen wordt aan de voorbereiding van een nieuwe parfumlijn veel tijd, vaak meer dan een jaar, geld en zorg besteed. De marketingafdeling geeft op grond van diepgaand marktonderzoek een briefing af aan de parfumeurs, die met de compounds, dat zijn de basisingrediënten, het gewenste beeld trachten te benaderen. Dat is niet alleen bijvoorbeeld jong/sportief, wat ouder/chique of mannelijk/zakelijk, maar kan ook gesegmenteerd worden naar socio- economische aspecten (inkomen, maatschappelijke status, leefpatroon) en zelfs geografische verschillen. Zo is het Midden-Oosten - met het grootste verbruik per hoofd van de bevolking - uiterst kritisch door het veel beter ontwikkelde gevoel van geur dan wij hier in het westen. Ook de uitmonstering is van groot belang... Bijna parallel aan de ontwikkeling van de geur, gaan tevens de zeer gespecialiseerde verpakkingsdeskundigen aan het Koninklijke Sanders... geen multinational, maar toch inventief en succesvol. Sanders heeft in de afgelopen jaren bewezen deze markt zeer professioneel te kunnen benaderen. Voortbouwend op de ervaring in deze branche Anno 1851 is een spectaculair succes geboekt, zowel in Nederland als op de exportmarkt. Er zijn 150 geregistreerde eigen merken, waaronder de lijn Rene Pascal. Easyform haarverzorging. Coyon kappersartikelen en vele andere. Ook Sanders kent z'n koppeling met de mode: de eerste Nederlandse parfumerie ontwikkeling van internationale allure samen met het herenmodehuis Van Gils. Voor de verpakking van deze mannenlijn verwierf de Koninklijke Sanders de jaarlijkse toegekende Gouden Noot... Van zeer recente datum dateert de lancering van de nieuwe lijn LEE TOWERS COSMETICS, een dynamische compositie van sandelhout, eikemos en coriander, met een frisse noot van citrus. Het laat zich aanzien, dat deze eerste cosmeticaserie onder de naam van een bekende Nederlandse entertainer (uniek in de geschiedenis!) het zeer waarschijnlijk in België en West- Duitsland uitstekend zal gaan doen. il §§t(n) Partners Partners is een één jaar oud reclameburo. Hoe het begon vertelt Paul de Beer. Samen met Eric van Ulden zwemt hij naar de overkant van de jaren 90. Mijn partner en ik zijn in maart vorig jaar begonnen, heel klein met wat apparatuur. Net zoals elk ander beginnend bedrijf hadden we beginkapitaal nodig. Dit kapitaal vergaarden we als volgt: we zochten wat potentiële bedrijven die wel een reclame-campagne konden gebruiken en lieten ze vooruit betalen. Wat overbleef werd weer in het bedrijf geïnvesteerd. Die bedrijven van het eerste uur hebben het bureau in eerste opzet gefinancierd. Op dit moment zorgen we ervoor om veel kleine klanten te hebben. Dat zorgt voor een solide basis. Een te grote klant (méér dan één ton) tast nu nog onze onafhankelijke positie aan. Deze positie is voor een reclamebureau juist een pré. In ieder geval wordt hierdoor de continuïteit gewaarborgd. Het centrale idee achter dit bureau is dat ons werk verfrissend moet zijn. No nonsense, geen gezeur, geen moeilijke verhalen, geen onleesbare teksten, geen visuals die nergens op slaan en zeker geen generieke produktbeleving creëren. Vaak zie je in reclame's bijvoorbeeld een jongen met een glas whiskey in zijn hand en een beetje gemaakt gefotografeerd. Als je zo'n jongen een fles shampoo in zijn hand geeft ziet niemand het verschil. Duidelijk reclame dus. We nemen vaak grote bureau's als voorbeeld. Daar nemen we dan de beste elementen uit om ze zelf te gebruiken. Beter goed gepikt dan slecht verzonnen. (Dit geldt natuurlijk alleen voor de reclame-technische aspecten en niet voor de uitvoering van een advertentie.) Als buro beginnen we bij het begin. Huiswerk doen dus. Als je het bedrijf niet grondig onderzoekt en de bedrijfs-cultuur kent, dan zal je zelden iets goeds kunnen maken. Aangezien we reclame maken die EFFECT heeft, werken wij niet met deze zogenaamde 'natte vinger' theorie. Partners Partners is geen ontwerpstudio. We kunnen een campagne maken die all-round is en impact heeft. We proberen het Unique Selling Point te vinden en te gebruiken in alle uitingen. De 'petje- pitamientje' reclame van Calvé is een voorbeeld van een mislukte campagne. Ondanks de goede ontvangst door het publiek en de stijging van het pindakaas-gebruik, kwam de uniekheid van Calvé niet tot zijn recht en stegen de marktaandelen van ALLE pindakaas fabrikanten. Maar het blijft wel een mooie advertentie. Een idee voor een reclame ontstaat soms snel, soms langzaam. Het is in ieder geval een continu denkproces, dat niet te stoppen is. Een goede campagne brengt vier zaken teweeg: Hij moet opvallen, hij moet interesse opwekken, hij moet het verlangen opwekken om het produkt te kopen en hij moet mensen er toe bewegen om hun luie stoel te verlaten, helemaal naar de winkel te reizen en daar echt Nederlands geld neer te leggen voor uw produkt. Dit is geen gemakkelijke zaak. Veelal is dit maar zelden met één advertentie te bereiken. Daarbij moet een advertentie zo snel als mogelijk communiceren, omdat niemand een krant (b.v.) KOOPT om uw uitingen te bewonderen. Wij maken uitdagende advertenties die een uitnodiging zijn om de tekst te lezen. Reclame is in principe ook het creëren van een IMAGO. Een persoon gaat zich identificeren met het getoonde beeld en als dat gebeurt koopt hij het produkt. Het alledaagse leven is veel te saai om iemand te interesseren. Daarom gebruik je droombeelden en idealen om mensen te prikkelen. Dit is heel serieus en heeft niets met manipuleren te maken. Kijk maar naar een al dertig jaar succesvolle reclamecampagne van Marlboro. Ruige mannen die sigaretjes roken klinkt sec gezien misschien sullig, maar ieder jaar blijkt het nog steeds te verkopen. Reclame is dan wel geen tovermiddel tegen verkoopkwaaltjes, toch is het complexe materie die veel uitleg vergt. Omdat wij dit in een advertentie nooit allemaal kunnen vertellen, heben we een stand op de Bedrijven Kontakt Dagen gehuurd om wat meer uitleg bij onze manier van werken te geven. We ontmoeten graag potentiële adverteerders die een klein, en goed bureau zoeken. Als ze een paar uurtjes vrijmaken willen we óók langskomen óm eens over hun reclame-belangen te praten. In ieder geval hopen we ze op 23 en 24 maart in de Groenoordhallen de hand te kunnen schudden. BIJ DEKKER KAN ALLES li* SPORTJMMMMI DEKKER TENNIS WARMOND B.V. In januari openden wij onze schitterende DRIVING RANGE met 18 overdekte en 18 open afslagplaatsen, een klubhuis met terras en uitzicht op de Kagerplassen. drie korte par 3 holes en een putting green van maar liefst 1200 m:. De driving range is het gehele jaar open en is bovendien 's avonds verlicht. Senioren ƒ100,-- entree (eenmalig), jaar lid maatschap ƒ200,--. Junioren t/m 17 jaar ƒ50,-- entree en 100,-- jaarlidmaatschap. U kunt ook lid worden van de TENNISVERENIGING DEKKER TENNIS. Het all-in lidmaat schap geeft recht op buiten en binnen spelen op de vrijliggende banen. U komt bij ons dus niet van de regen in de drup. Volop speelgelegenheid. Daglidmaatschap reeds van af 165,--. HUUR UW VASTE BUITENBAAN, reeds vanaf 300,-- per uur (28 weken). Het hele seizoen een baan voor jezelf I Zes perfekte gravel banen. Regen? Geen probleem, U kunt vijf maal gratis binnen spelen. Losse baanhuur binnen of buiten in de zomerperiode vanaf 20.-- De trimsport bij uitstek. U kunt lid worden v SQUASH WARMOND. Daglidmaatschap voor s. nioren vanaf 145,--. LOSSE VERHUUR vanaf 10.-- per half uur op o Het ELEFANTIBAD is onderdeel van een schitterende feestzaal rond ons tropisch zwem bad. Deze zaal biedt u de volgende voorzieningen: een zwembad met onderwaterverlich ting, jet streams en waterval, tropische planten, openschuifbaar dak, entresol, diverse bars. een dansvloer en een uitstekende licht-en geluidsinstallatie. De ideale lokatie voor feesten, evenementen, recepties, produktpresentaties, vergaderingen, eet. Akkom- modatie voor 50-400 personen. r court banen. badm vergaderzalen boutiqui VEERPOLDER 14 t 18 TELEFOON 01711-19301

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 36