JJJësas Trucks bv m De Tombe/Melse Groep bundelt krachten met TRN Oudshoorn en Van Egmond Schildersmarkt Leiden speelt al jaren in op milieuwensen Guideline wijst de weg naar effectieve automatisering Studio Scherp: van ontwerp tot uitvoering het merk voor goed werk Industrieterrein 'Jagtlust', Anton Philipsweg 20, Postbus 51, 2170 AB Sassenheim. Tel. 02522-19011. Industrieterrein 'Jagtlust', Anton Philipsweg 20, Postbus 51, 2170 AB Sassenheim. Tel. 02522-13222. Deze twee bedrijven zijn sinds 1986 gevestigd in hun nieuwe distributie/opslagcentrum op het bedrijfsterrein "Jagtlust" te Sassenheim. Tijdens deze show laten zij zien, dat zij enerzijds zijn gespecialiseerd in groupagevervoer, 5x24 uur door geheel Nederland, met daaraan gekoppeld bloembollenvervoer met zonodig verwarmde wagens, anderzijds in reparatie/onderhoud van bedrijfswagens en verkoop/onderhoud van Mitsubishi bedrijfswagens. Wesseling Transport B.V. Dit transportbedrijf met een modern wagenpark is sinds begin 1987 begonnen haar opdrachtgevers een 24-uurs-service te bieden voor alle zendingen, dat wil zeggen de ene dag afgehaald, de volgende dag aangeleverd. Men wil zich in de toekomst tevens meer gaan specialiseren in phisical- distribution. Dit houdt het volgende in: de goederen worden vanaf de fabriek bij Wesseling opgeslagen. De klant geeft vervolgens opdracht om de goederen verzendklaar te maken. t)eze worden dan binnen 24 uur afgeleverd. Indien nodig kunnen wij de goederen verpakken, en tevens de voorraad via de computer bijhouden. Eind 1987 heeft Wesseling Transport B.V. 7.000 m2 grond aangekocht om deze activiteiten in de nabije toekomst uit te kunnen breiden. Wesas Trucks B.V. Dit jonge garagebedrijf heeft in 1987 het dealerschap van Mitsubishi bedrijfwagens verkregen. Naast verkoop en onderhoud van het eigen merk, kan ook reparatie en onderhoud van derden geschieden (A.P.K. keuringen, doorsmeren, verversen etc.). Tevens heeft men de beschikking over een moderne spuitcabine, waardoor alle onderhoqd (plaatwerk verzorgd kan worden. Onnodig te vermelden, dat alles zo correct mogelijk volgens afspraak verzorgd wordt, het Bovag/lidmaatschap staat hier immers borg voor. Service en kwaliteit, al 25 jaar de pijlers van ons zonwerings-bedrijf Wat kan een computer voor mijn bedrijf betekenen? De zegeningen van het computertijdvak snelheid, accuratesse, kostenbesparing zijn nog niet in elk bedrijf doorgedrongen. Men is in eerste instantie vaak wat huiverigis de investering wel rendabel? En vooral: hoe pak ik dat aan, automatiseren, waar moet ik beginnen? Sinds een jaar beantwoordt Guideline deze en andere vragen op het gebied van automatisering. Niet in 'bits en bytes', maar in normaal Nederlands. Voor grote, maar ook voor kleine bedrijven. Guideline is onafhankelijk van computer-fabrikanten en kan dus een objectief advies uitbrengen. Het bedrijf beweegt zich op het terrein van de kantoorautomatisering: de mini en personal computer. Guideline is sterk in het hele automatiseringsproces: het adviseren, de installatie van de computer, instructie aan de gebruikers, eventuele problemen oplossen; u hoeft er zelf geen omkijken meer naar te hebben. Problemen zijn meestal niet zozeer van technische aard. Guideline kan zorgen dat er snel en goed met de computer gewerkt kan worden en helpt de juiste toepassingen zoeken. Juist kleine bedrijven kan Guideline goed van dienst zijn. Voor een dubbeltje op de eerste rang kan niet; voor een prijs vanaf de vijftien- of twintigduizend gulden koopt u een precies op uw behoeften toegespitst compleet basispakket van hoge kwaliteit, inclusief instructie, begeleiding (drie maanden) en uiteraard de juiste programmatuur een computer zonder programmatuur is een leeghoofd. Ook als u nog geen idee hebt van wat een computer voor uw bedrijf zou kunnen betekenen heeft het beslist zin om eens bij Guideline binnen te lopen, na afspraak of op één van de open avonden die Guideline organiseert. Men zal met alle plezier samen met u de mogelijkheden onfdekken. U vindt Guideline bv in het moderne kantoorgebouw aan Schipholweg 90 in Leiden. Voor een afspraak belt u 071-221914. Overheid bindt strijd aan tegen schadelijke stoffen in verf en verdunningsmiddelen DirekteurJ.A. Keek; 'Met ons zéér specialistische verfprogramma voldoen wij nu al aan de milieu-eisen van 2000!' Organische oplos- en verdunningsmiddelen, zoals benzine en terpentine, bevatten vaak stoffen die schadelijk zijn voor het milieu. De overheid gaat hier wat aan doen; in het jaar 2000 zal de uitstoot van koolwaterstof met de helft moeten zijn teruggebracht. Voor Schildersmarkt Leiden is het jaar 2000 al begonnen: het bedrijf levert al jarenlang milieuvriendelijke verf. Schildersmarkt Leiden wacht niet op de toekomst. Het meest schadelijk is koolwaterstof. Door kenners wordt het effect hiervan vergeleken met dat van zure regen. In verfsoorten met een oplosmiddel zitten veel van dergelijke schadelijke bestanddelen. De overheid gaat deze situatie nu grondig aanpakken. Hiertoe is Project KWS 2000 van start gegaan. De taakstelling luidt: in het jaar 2000 moet de uitstoot van schadelijke koolwaterstof met 50% zijn verminderd en daarna vrijwel geheel verboden zijn. Het project is een samenwerkingsverband van de ministeries van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer en Economische Zaken, de regionale overheden en het bedrijfsleven. Om het gestelde doel te bereiken zal het koolwaterstofgehalte in verf en oplos- en verdunningsmiddelen gedurende de komende jaren sterk moeten worden teruggebracht. Hiertoe zullen speciale voorschriften worden opgesteld, die uiteindelijk moeten leiden tot een duidelijke wetgeving. Milieuvriendelijke verfsoorten Schildersmarkt Leiden, groothandel en adviescentrum op het gebied van verf en aanverwante artikelen, speelt al enkele jaren op deze milieuproblematiek in. Met merken als Caparol en Dupont heeft Schildersmarkt twee gerenommeerde verffabrikanten in huis, die beide vooroplopen in het streven naar milieuvriendelijke verfsoorten. Dupont beschikt over ruim 35 jaar ervaring, voornamelijk op de Amerikaanse markt. Caparol is wat 'jonger', maar doet niet onder voor Dupont. Het heeft een compleet programma waterverdunbare verfsoorten, waaronder een hechtprimer voor zink en aluminium, een grondverf voor hout, een plamuur, een zijdeglansverf, een hoogglansverf, een vernis, een transparante houtafwerking en zelfs een radiatorverf die bestand is tegen een temperatuur van 180 graden. Tijdens de Bedrijven Kontakt Dagen kunt u op de stand over al deze produkten uitgebreide informatie en dokumentatie krijgen. Ziekenhuizen en woningbouwverenigingen In de Leidse regio worden de milieuvriendelijke verfsoorten al geruime tijd toegepast. Zo levert Schildersmarkt Leiden onder meer rechtstreeks aan diverse gemeentelijke instellingen, ziekenhuizen en woningbouwverenigingen. En ook het bedrijfsleven is een belangrijke afnemer, naast uiteraard de schildersbranche zelf. Bij Schildersmarkt Leiden kan men behalve voor deze waterverdunbare verfsoorten natuurlijk ook terecht voor een goed en deskundig advies op het gebied van verfgebruik, kleurtoepassing en allerlei aanverwante zaken, zoals het reinigen en coaten van muren, wanden en houtwerk. Zelfs met graffiti rekent Schildersmarkt voorgoed af. Direkteur J.A. Keek en zijn vier medewerkers zien in elk verfprobleem een regelrechte uitdaging. Zeker als ons milieu ermee gemoeid is! Schildersmarkt Leiden bv is gevestigd op Zoeterwoudseweg 25a in Leiden. Telefoon: 071-761558. Fusie financiële deskundigen 1 mei een feit Vanaf 1 mei van dit jaar zal de Tombe/Melse Groep haar cliënten nog beter van dienst kunnen zijn. Op die datum namelijk is de fusie met de TRIM Groep een feit. Bij de nieuwe combinatie werken dan 2600 mensen op 53 kantoren, verspreid over Nederland. Een forse bundeling van vakkennis die de financiële deskundigen nog meer spierkracht geeft. Dankzij de fusie staat de Tombe/Melse Groep straks op de derde plaats in de Nederlandse ranglijst van accountantskantoren. C nieuwe groepsnaam wordt TRN Groep. De in deze groep samenwerkende maatschapppen zullen zich presenteren onder de namen: Nederlandse Accountants Maatschap de Tombe, registeraccountants; Begheyn Sneep Melse, belastingadviseurs; Van der Laan Siebesma, accountantsadministratie- consulenten en Volder, Vis co., organisatie-adviseurs. Ook kleinere bedrijven Momenteel wordt TMG gedragen door vier poten: de Tombe/Melse co. (accountants), Vis Partners (organisatie-adviseurs), Additief B.V. (administratieve dienstverlening) en een bekend belastingadviesbureau. Additief, gevestigd in een eigen pand aan de Korevaarstraat, helpt vooral kleinere bedrijven met de boekhouding. Registeraccountant P.N. van Egmond: 'Een reden om juist bij Additief aan te kloppen is het feit dat we door de samenwerking in de Groep alle mogelijke specialisaties in huis hebben; fiscaal, bedrijfseconomisch, accountantscontrole - we kunnen direkt koppelen met andere disciplines. Door de fusie wordt dat alleen maar sterker'. Een halve eeuw ervaring in reclame Voor het derde jaar op de Bedrijven Kontakt Dagen: Studio Scherp. Dit Voorschotense bedrijf verleent goede diensten op het gebied van reclame. Van kleine naambordjes tot metershoge gevelreclame, van één magneetsticker tot de belettering van een compleet vrachtwagenpark: u vraagt 't, Studio Scherp maakt 't. Studio Scherp levert elke tekst die u maar wilt in Speedmarking, een computer gestuurd beletteringssysteem met onbeperkte mogelijkheden. Elke gewenste tekst is in complete woorden of regels in één keer heel makkelijk aan te brengen. U hoeft hiervoor overigens niet naar Voorschoten, want Studio Scherp heeft in de regio een heel dealernetwerk opgezet. Via zo'n Speedmarkingdealer kunt u binnen 24 uur uw tekst in huis hebben. Autobelettering is een belangrijke activiteit van Studio Scherp. Maar ook reclameborden, bouwborden, gevel- en winkelruitbelettering, alles wat men onder belettering, decoratie en bewegwijzering kan verstaan kan door Studio Scherp ontworpen en uitgevoerd worden in alle mogelijke technieken. Ook voor het ontwerpen van een (nieuwe) huisstijl bent u bij Studio Scherp aan het goede adres. Makelaarsborden Studio Scherp is gespecialiseerd in het maken van exclusieve makelaarsborden. Zo'n bord geeft cachet aan uw zaak; een aparte vormgeving kan op een prettige manier de aandacht van een klant op uw bedrijf vestigen. Studio Scherp maakt het niet alleen, maar monteert het ook. Over de degelijkheid van het bord hoeft geen twijfel te bestaan: u krijgt twee jaar garantie. Studio Scherp is gevestigd aan de Leidseweg 336 in Voorschoten. Telefoon 071-760931. Dienstenpakket Bent u volledig op de hoogte van wat de TMG of straks de TRN Groep voor uw bedrijf kan doen? Hieronder zetten we de belangrijkste werkzaamheden nog eens voor u op een rijtje. Registeraccountants kunnen uw jaarrekeningen (en andere verantwoordingen) certificeren. Verder geven zij bedrijfseconomische adviezen en kunnen zij helpen uw administratieve organisatie goed op poten te zetten. Registeraccountants kennen alle wettelijke bepalingen inzake jaarrekening en publikatieplicht; zij kunnen ondernemingen en aandelenvermogens op hun juiste waarde schatten, begeleiden uw beurs-introductie en uw subsidie aanvraag en zijn specialisten op het gebied van interne controle en automatisering. De belastingadviseurs van de Groep weten alles van het nationale én internationale belasting- en vennootschapsrecht. Zij kunnen u op vele terreinen bijstaan, bij voorbeeld bij uw keuze van rechtsvorm, bij (directie-)pensioenregelingen en bij aandelentransacties. Een account-administratieconsulent begeleidt en verzorgt uw gehele administratie en is heel specifiek deskundig inzake het midden- en kleinbedrijf. Bedrijfseconomie en subsidieregelingen hebben voor hem (of haar) geen geheimen. De organisatie-adviseur tenslotte wordt vaak ingeschakeld wanneer zeer specialistische deskundigheid nodig is. Werkterreinen zijn bij voorbeeld: algemene doorlichting en continuïteitsonderzoek, bestuurlijke organisatie; strategie; innovatie en marketing; automatiserings- en informatiebeleid, produktie- or'ganisatie en werving en selectie van leiding en kader. Toen en nu Van oorsprong is de TMG een Leids bedrijf, gestart in 1902. Tot in de jaren zeventig zorgde het accountantskantoor onder de naam de Tombe Demenint voor een gevestigde reputatie in de bollenstreek: onder die naam heeft men zeer veel bloembollenbedrijven gesaneerd. In 1972 werd door een fusie de naam veranderd in de Tombe/Mejse co. Van Egmond: 'We zijn hecht in de streek verankerd'. Momenteel heeft de Tombe/Melse Groep dan ook een flink relatiepakket in Leiden en omstreken. Volgens een oud Chinees spreekwoord zal de boom die zijn oudste wortels koestert een lang en voorspoedig bestaan beschoren zijn. De TMG is hiervan het levende bewijs. In Leiden vindt u TMG onder meer op Zoeterwoudsesingel 50 (071-144451). Additief B. V. is afzonderlijk gevestigd op Korevaarstraat 10b (071-144247). Oudshoorn en Van Egmond scherp bewaakt en zorgvuldig gekoesterd. Waarmee een fiks deel van een imposante reputatie is verklaard. Een niet onbelangrijk deel van de uitstekende naam verwerft de onderneming zich door de hoge graad van vakkennis die bijna dagelijks resulteert in efficiënte oplossingen voor specifieke, vaak redelijk-ingewikkelde problemen die het bedrijf in haar vakgebied tegenkomt. De enorme veelzijdigheid van het assortiment, die in de showroom goed tot zijn uiting komt, biedt Oudshoorn en Van Egmond de gelegenheid adviezen te geven die passen bij ieders smaak, ieders stijl en ieders woning. 'Wat dat betreft zijn we nog veelzijdiger dan ons assortiment breed is', zegt Ria Kromhout. 'Op die manier slagen we er altijd in smaak, stijl en doelmatigheid te combineren met onze produkten voor zonwering in de woning of aan de buitenkant ervan! De fabriek is gevestigd aan de Lageweg 23 te Katwijk, telefoon. 01718-22731. Natuurlijk is het belangrijk om een woning of bedrijfspand van zonwering te voorzien. Juist omdat we hier niet al te royaal met zon worden bediend, moet je van zonneschijn comfortabel kunnen genieten; op de manier en op de plaats waar het ieder het best uitkomt, 't Is geen verrassing om een dergelijk betoog te vernemen uit de mond van een uiterst gemotiveerde medewerkster van Oudshoorn en Van Egmond. De onderneming bestaat immers van de verkoop, installatie en (eigenl) produktie van zonwering, rolluiken en dekkleden. Het bedrijf onderscheidt zich echter in uitermate gunstige zin door de hoge motivatie in alle activiteiten en het aanstekelijke vertrouwen in de hele uitgebreide lijn van artikelen en diensten. Het Katwijkse bedrijf levert vanuit een groot modern bedrijfsonderkomen in 't Heen niet alleen véél, maar vooral uitstekende zonweringsartikelen en rolschermen. Produkten met een lange levensduur die hun taak eigenlijk probleemloos en comfortabel vervullen. De torenhoge kwaliteit van de eigen fabrikaten en de installatie ervan, wordt door

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 34