MEAB... voor veel ondernemers een goede bekende k. Key City Trading B.V. introduceert Amerikaanse prive-fitnessbaden voor binnen en buiten U bent welkom op onze stand nr. 76 waar u van ons kunt horen hoe wij met onze adviezen omtrent verzekerbare risico's en vermijdbare risico's de continuïteit van uw bedrijf centraal stellen. (Maar u mag ons natuurlijk ook bellen voor een afspraak). ASSURANTIËN B.V. Rijnsburgersingel 56, 2316 XX Leiden Telefoon 071-122654 - 132980 E3. E3 MEAB (Mondeling Economisch Administratief Beroepsonderwijs) beweegt zich al ruim 40 jaar met succes op dit gebied. Daarom zal de MEAB ook bij de deelnemers aan de Bedrijven Kontakt Dagen een bekende klank zijn. De directeur M. van der Horst kan geestdriftig over zijn Instituut vertellen, dat voor vele opleidingen regionaal gezien het enige is met mondeling onderwijs. En de praktijk heeft bewezen dat er niets boven mondelinge cursussen gaat. Daarvan getuigen én de hoge percentages geslaagden én de dankbetuigingen van enthousiaste cursisten, die dankzij de MEAB hun doel wisten te bereiken. Grote keuze praktijkgerichte cursussen... Naast de bekende administratieve opleidingen (PD, SPD, MBA en A.A.) kent de MEAB ook een serie ondernemersopleidingen en talencursussen voor conversatie en correspondentie. Ook marketing en Bedrijfseconomie behoren tot het pakket. En in deze tijd van voortschrijdende automatisering kan men zich bij de MEAB ook voorbereiden d.m.v. de basiscursus Informatica "U en de computer", inclusief praktische oefeningen in BASIC. Een tweede cursus behandelt computerboekhouden voor het midden- en kleinbedrijf. De MEAB-Studiewijzer "sleutel tot succes" geeft op duidelijke wijze volledige details over alle mogelijkheden. Dit boekje wordt op aanvraag gratis toegezonden. En als u een meer persoonlijk studie-advies wilt hebben is een afspraak snel gemaakt. Bij dit "Bolwerk voor uw bolwerk" kunt u een goede basis leggen voor uw verdere ontwikkeling. Want nog steeds geldt: "Wie zeker zijn wil van succes, die neme bij de MEAB les!" ...ludieke presentatie bij tal van evenementen.. ONDERWIJS-INSTITUUT MEAB B.V. HERENGRACHT 4 2312 LD LEIDEN TELEFOON 071-130660 Unieke primeur voor badliefhebbers Een bad is een rijk bezit. Want een bad is het middel bij uitstek om de alledaagse beslommeringen van je af te spoelen en een gevoel van totale ontspanning te bereiken. Key City Trading Leiderdorp komt wat dat betreft met uitstekend nieuws. Sinds kort fungeert deze onderneming als Nederlands alleen-importeur van de Amerikaanse Hot Spring Spa baden, die plaats bieden aan meerdere personen. Een primeur voor Nederland! Verplaatsbaar Éen van de plezierige verrassingen van zo'n chique en oogstrelend Hot Spring bad is de verplaatsbaarheid. Het kan op elke gewenste plek worden neergezet en op het lichtnët worden aangesloten. Niet alleen binnenshuis, maar ook buiten in de tuin. Ze hebben een zeer geslaagde vormgeving en rusten in een gamakkelijk te demonteren stijlvolle houten ombouw. In je eentje een bad nemen is al erg plezierig, maar samen wordt het allemaal nog een stuk leuker, vooral in een Hot Spring verwarmd bad.De verlangde temperatuur van het warme water is exact instelbaar door middel van een thermostaat. Door toepassing van een excellente soort warmte isolerend materiaal blijft de watertemperatuur heel lang op hetzelfde aangename peil.Vandaar dat zo'n Hot'Spring bad zich ook leent om zelfs 's winters bij vrieskou in de buitenlucht een bad te nemen. Een idee om warm van te worden. Fit door hydrotherapie Behalve genot en pret hebben de baden ook nog eens een belangrijke fitness-functie voor de 'inzittenden'. Elk type is voorzien van meerdere, afzonderlijk regelbare waterstralen. Waaronder een zogeheten 'Moto massage', een zacht op en neergaande waterstraal die de rug van onder tot boven koestert en masseert. Deze hydrotherapie heeft een heilzaam effect op spieren en gewrichten en draagt zodoende bij aan een goede lichamelijke conditie. Vergeleken met het betere genre inbouwbaden liggen de prijzen van de Hot Spring baden gemiddeld op een 50% lager niveau. Afhankelijk van formaat en uitvoering varieren de prijzen globaal genomen van elfduizend tot zeventienduizend gulden. Geïnteresseerden in deze nieuwe vorm van baden kunnen zich voor alle verdere inlichtingen wenden tot: dhr. Jan van Soest Key City Trading B.V., Postbus 141, 2350 AC Leiderdorp, telefoon 071- 410031 - telefax 071-895935 - telex 41998. makelaars in assurantiën nva-assurantleadviseui Op de beursstand is een bedrijfs- 'info-brochure' te verkrijgen, waarin drukkerij Graficon laat zien waartoe ze in staat is. Graficon is gevestigd aan de Voorstraat 49d in Voorschoten. Telefoon: 01717-8384. Fax:01717-3208. Ronald Jansen en Ronald Schenk van Graficon Voorschoten zijn niet zomaar drukkers. Ze zijn drukker én vertegenwoordiger én chauffeur én bedrijfsleider; zo houden ze zoveel mogelijk in eigen hand. Niet omdat het goedkoper werkt, maar omdat ze de kwaliteit van hun produkt zo optimaal bewaken. Ronald Schenk: 'We willen de beste zijn.' computer zit, dan kun je heel makkelijk wijzigingen aanbrengen. Dat scheelt de klant veel geld.' 'Onze sterke punten zijn: snelheid, kwaliteit en concurrerend bezig zijn. Het is niet ons eerste streven, maar vaak zijn we goedkoper dan een ander.' en stanswerk; alleen hierop kunnen kaartjes gedrukt worden met de tradionele chique letter Visite, zeer in trek voor officiële uitnodigingen, maar ook voor 'ouderwetse' geboortekaartjes met strikje. 'Daar is weer erg veel vraag naar', zegt Ronald Jansen, met een trotse glimlach. van de overheid of een andere 'grote relatie'. Ronald Jansen: 'Iedere opdrachtgever' groot of klein, wordt met dezelfde zorg behandeld. Onze sleutelwoorden zijn: snel, alert, en duidelijk.' Flexibiliteit 'We proberen een formule te vinden die andere drukkers niet hebben. De meeste drukkerijen nemen of alleen grote, of alleen kleine opdrachten aan. Wij proberen er net tussenin te zitten. Dat betekent dat je geen al te strakke planning moet hebben. We streven er altijd naar een kleine overcapaciteit te behouden, om flexibel te zijn. Dat is ook een reden om medewerkers te hebben die overal inzetbaar zijn. een klein, goed gemotiveerd team. Zelf werken we ook gewoon mee. Korte lijnen, dat werkt. Er zitten weinig mensen tussen. Zo kan er weinig fout gaan; we volgen het hele proces.' Huisstijl Graficon is bezig een nieuwe huisstijl te ontwikkelen. Die zal op de Kontakt Dagen worden gepresenteerd, evenals de nieuwe letterproef, die 'een omvangrijk boekwerk' is geworden. Je moet klanten uiteraard laten zien wat je in huis hebt. Schenk en Jansen noemen zichzelf graag 'zetters, vormgevers en drukkers'; ze adviseren opdrachtgevers met alle plezier over de vormgeving van het drukwerk. Dat maakt voor hen het vak juist aantrekkelijk: niet alleen technisch goed werk afleveren, maar ook creatief meedenken met de klant. Traditie In de drukkerij staat een oude Heidelberger boekdrukpers, een machine die sterk afsteekt bij de twee moderne offsetpersen. Ronald Jansen heeft er het ambacht nog op geleerd, van zijn vader. Hij is al de vierde generatie in het grafische vak. De pers werkt nog uitstekend en is in feite onvervangbaar voor preeg-, ril- 'We brengen zelf het werk naar de klant. Je hebt dan een direkter contact en krijgt soms gelijk de volgende opdracht mee. Je zorgt natuurlijk dat alles er keurig uitziet - dat kleine beetje extra dat het 'm toch vaak doet. De ene dag ga je een opdracht bij een klant bespreken, de andere dag zetten we het drukwerk bij hem neer; we wisselen steeds van kostuum!' Snelheid Ronald Schenk: 'Levertijden zijn erg belangrijk. Dankzij onze nieuwe zetapparatuur met laserbelichter en ons daglichtcamerasysteem kunnen we nu nog sneller en beter drukwerk leveren. We hebben ook een Fax, dat is erg handig. En met het computerzetsysteem kun je correcties die vroeger een dag kostten binnen twee uur klaar hebben. Als een formulier bij voorbeeld eenmaal in de Zes mensen en drie drukpersen - eigenlijk is het twee jaar geleden betrokken bedrijfspand aan de Voorstraat nu alweer te klein. Behalve voor de persen moet er ook ruimte zijn voor papiervoorraden, een zetterij, een donkere kamer, een studio, de administratie, een snijmachine - er komt heel wat voor kijken om kwaliteitsdrukwerk te leveren. Graficon bestaat nu zo'n zeven jaar. De drukkerij is van alle markten thuis. Honderd visitekaartjes krijgen net zoveel aandacht als een grote order

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 31