d Timmerfabriek Padox bv: liil Vink Accountants veelzijdig in dienstverlening ER ZIJN BIJZONDER VEEL UITZENDBUREAUS, ER IS MAAR EEN BIJZONDER UITZENDBUREAU: UITZENDBUREAU U bent van harte welkom op de Bedrijven Kontaktdagen Stand 33 M n1 l Zelfbedieningsgroothandel De Lijnbaan nu enige in regio Auto Home en Auto Lease Team: TwoWSg) jaatr Transferpunt is 'winkeldeur' van universiteit liwniinniiraw m 'em De heer Vink temidden ven zijn medewerksters: 'In de accountantswereld zijn vrouwen zéér consciëntieus!' De accountants/administratieconsu lenten van Vink zijn stuk voor stuk jonge, dynamische en professionele dienstverleners met een praktische instelling. Zij kennen de vele facetten van de administratieve, financiële en fiscale dienstverlening tot in hun vingertoppen. Dat moet ook, want op je accountant moet je kunnen vertrouwen! De heer Vink: 'Er zijn in Nederland grote veranderingen aan de gang, die onze hulp onontbeerlijk maken. Herziening van de sociale wetgeving, vereenvoudiging van de belastingwetgeving, in 1992 de harmonisatie van de E.E.G. - de komende jaren komt er een groot aantal wijzigingen, die elkaar snel opvolgen. Er gaat ook veel veranderen in de manier van verslaglegging. Het is uiteraard van groot beiang dat een bedrijf hierbij goed ondersteund wordt'. Vink Accountants concentreert zich op het midden- en kleinbedrijf. Dat krijgt steeds vaker te maken met regels en verplichtingen op het terrein van financiële verantwoording en fiscale aangelegenheden. Dienstverlening staat hoog in het vaandel; daarom wordt in principe het gehele trajekt van bedrijfsvoering bestreken. Niet alleen de financiële administratie wordt efficiënt verzorgd, ook begrotingen, jaarrekeningen en belastingaangiften horen tot het dienstenpakket. Bovendien geeft Vink Accountants hanteerbare adviezen op het gebied van arbeidersrecht, sociale wetgeving, kredieten en deelnemingen. Kortom, voor al die belangrijke maar ingewikkelde randverschijnselen van het ondernemerschap waar u zelf geen tijd voor hebt kunt u vertrouwen op Vink Accountants. Daarbij is het prettig om te weten dat Vink Accountants er naar streeft u één vast aanspreekpunt te geven, één van die deskundige medewerksters, die zich terdege in de specifieke problematiek van uw bedrijf verdiept. Dat persoonlijke contact geeft nog een extra dimensie aan de dienstverlening. Vink Accountants is gevestigd aan de Van Limburg Stirumstraat 13 in Noord wijk. Telefoon: 01719-19318. Leiden: herengracht 82 tel: 071-149044/149045 Lisse: vuursteeglaan 1 tel. 02521-13111 Wie het Zoeterwoudse groothandelscenter De Lijnbaan binnenstapt ziet met eigen ogen de hele overvloed aan consumptiearitikelen onder één dak. Meer dan twintigduizend artikelen voor horeca en detailhandel, van appelmoes tot zeeppoeder zonder fosfaat - De Lijnbaan heeft 't. Adjunkt-direkteur Aikema: 'Nu onze concurrent ermee gestopt is zijn wij de enige zelfbedieningsgroothandel in Leiden en omstreken. We hebben dan ook een enorm assortiment, voor detailhandel en horeca: sauzen, verpakkingsmaterialen, dranken, zoetwaren, wijnen, conserven, buitenlandse bieren, snacks, soepen, in feite meer dan twintigduizend artikelen! Alleen toegankelijk voor bedrijven met een Lijnbaanpas. Zo'n pas krijg je op vertoon van een bewijs van inschrijving bij de kamer van Koophandel'. Omdat De Lijnbaan is aangesloten bij een grote inkooporganisatie kan men wat prijzen en assortiment betreft concurreren met de bekende mammoetbedrijven. Er is ook een flinke non-food afdeling, waar bijvoorbeeld kantoormaterialen te koop zijn. Bijzondere service Er zijn altijd honderden aanbiedingen. Bovendien is het mogelijk om voor grote kwantiteiten speciale prijsafspraken te maken. Heeft u overdag weinig tijd, dan kunt u gebruik maken van de drie koopavonden: maandag, dinsdag en vrijdag tot negen uur. Om het u makkelijk te maken biedt De Lijnbaan ook een 'klaarzetservice' aan: u hoeft maar te bellen en uw bestelling wordt meteen klaargemaakt. Wanneer u liever zelf komt staat er in elk geval altijd een kopje koffie voor u klaar. De Lijnbaan is een klantvriendelijk bedrijf, ook in de grote keuze die geboden wordt. Aikema: 'We hebben niet alleen een brede, maar ook een diepe sortering. Darmee bedoel ik dat we van elk produkt verschillende soorten en kwaliteiten aanbieden. Kroketten en sherry in twintig varianten, om maar iets te noemen. Verder zijn we onze eigen wijnimporteur. We hebben flessen yan êen paar gulden, maar ook de duurdere, exclusieve chateaus'. Qua assortiment is De Lijnbaan ook uitstekend toegerust voor groentezaken, slagerijen, kleine supermarkten, bakkers, rijdende winkels, campingwinkels, enzovoort. U vindt groothandelscenter De Lijnbaan op Industrieweg 29 in Zoeterwoude-Rijndijk. Telefoon, ook voor de klaarzetservice: 071-8: Auto Home Mazda, Hyundai en Skoda dra ©a tair@iji) Ruim twintig jaar geleden opende de eerste vestiging van Auto Home in Leiden haar deuren. Nu zijn er, behalve een eigen plaatwerkerij/spuiterij voor alle merken, onder de naam Auto Home drie garagebedrijven in Leiden en Leiderdorp. Ze brengen vier topmerken: de sjieke Engelse Austin Rover, Mazda, Hyundai en (in Leiden) Skoda, voor verkoop en verhuur. Bovendien is er een eigen lease-maatschappij. Auto Lease Team bv, die door een slimme organisatie haar kosten laag weet te houden. Kortom: doe uzelf niet te kort, kijk eerst eens bij Auto Home! In de showroom van Auto Home aan de 'Autoboulevard' in Leiderdorp staat een prachtige primeur te glanzen: de Mazda 121 Cabrio Top. Een nieuw type compacte auto met verrassende mogelijkheden. Zoals ('cabrio') een elektrisch bedienbaar canvas schuifdak dat over de hele lengte van de auto open kan. Het materiaal is speciaal behandeld om een heel autoleven lang mee te gaan. Bovendien heeft 'ie een naar voren klappende achterbank, waarmee u de bagageruimte fors vergroot. De 1,3 liter motor is zuinig in het gebruik en laat u soepel rijden. De 121 is uiterst makkelijk te manoeuvreren. Een veelzijdige auto die zich voegt naar uw levensstijl, of u hem nu voor zaken, ontspanning of woon werkverkeer gebruikt. Natuurlijk heeft Auto Home Leiderdorp nog veel meer aantrekkelijke Mazda's voor u klaar staan. Bijvoorbeeld de stijlvolle, elegante Mazda 929, met werkelijk superieure rij-eigenschappen, een echte topwagen. Of de Mazda 323 'Formule 4', een technisch hoogstandje, die juist onder slechte omstandigheden tot alles in staat is. En natuurlijk ook de Mazda 626, in de modellen Sedan, Hatchback en Coupé, een bestseller. Elke prijsklasse Auto Home heeft auto's voor elke portemonnee. De prijzen liggen tussen de 9995,- voor een betrouwbare Skoda en de bijna honderdduizend gulden voor het superdeluxe paradepaardje Rover 800. Deze auto's zijn ook te verkrijgen met een BOVAG lease-contract. Auto Lease Team kan de goedkoopste lease-maatschappij in de regio zijn door zeer efficiënt te werken. De ingewikkelde administratie is totaal gecentraliseerd en geautomatiseerd, zodat de overheadkosten laag blijven. Daar profiteert de klant natuurlijk van mee! Auto Home heeft ook altijd wel een paar goede inruilwagens staan, die worden verkocht volgens de ANWB- en BOVAG-normen. vanaf zevenduizend gulden hebt u een prima auto, compleet met drie maanden BOVAG-garantie op arbeidsloon en onderdelen. Betrouwbaarheid staat bij Auto Home voorop. Weekendauto Ook voor het huren van een personenauto is Auto Home het goede adres. Een schitterende aanbieding van dit moment is bijvoorbeeld de 'weekendauto'; voor een prijs vanaf 60,-, afhankelijk van het type wagen van uw keuze, rijdt u van vrijdag vijf uur tot maandagochtend half negen overal naartoe, zonder zorgen, met de eerste 250 km vrij. Maar eigenlijk heeft Auto Home de hele dag door aanbiedingen. Het is aan u om de kans te grijpen en een showroom binnen te stappen. Wellicht komt u naar buiten als één van de vele tevTeden Auto Home automobilisten: glimlachend toestappend op een teruglachende prachtwagen! Mazda-dealer Auto Home Leiderdorp bv vindt u aan de 'Autoboulevard', Weversbaan 27, Leiderdorp. Telefoon: 071-899349. Ook aan de Autoboulevard: Rover- plus Hyundai- dealer Auto Home bv, Touwbaan 2, Leiderdorp, 071-899275. Skoda- dealer Auto Home Leiden bv vindt u op de Sint Jacobsgracht 10-18 in Leiden, 071-121560. 'Er wordt steeds meer binnen gebouwd, onder geconditioneerde omstandigheden' Warmond kent een Padoxmolen en een Padoxlaan. De grote timmerfabriek Padox, nu dochtermaatschappij van het Haagse Nagron, heeft sinds 1920 duidelijke sporen nagelaten. Ooit begonnen als een fabriek voor machinaal timmerwerk heeft het bedrijf veel andere terreinen van werkzaamheid ontsloten, alle op bouwgebied. De nieuwste ontwikkelingen: kunststof kozijnen in houten prefab gevelelementen. Direkteur De Winter: 'Eigenlijk zijn we gevelfabrikant'. Behalve het gewone machinale timmerwerk in grote partijen (ramen, deuren en kozijnen) levert Padox metselprofielen, gevelvullende elementen, grote dakelementen en grote delen houtskeletbouw. Alles in eerste kwaliteit hout en met tien jaar garantie, ondergebracht in de Stichting Garantiefonds voor timmerwerk, met een attest certificaat en KOMO-gekeurd. Verder heeft Padox een groeiende afdeling kunststof. De Winter: 'Het hout, dat we met honderden kuubs tegelijk inkopen, wordt hier gekeurd. Onze keurmeester controleert eerst de vochtigheidsgraad. Hout moet door en door een gelijke vochtigheidsgraad hebben, anders krijg je later na het verspanen Rijksuniversiteit Leiden bedrijfsvriendelijk 'Wetenschap - ja, hm, zullen we nu weer verder gaan met zaken doen?' Stop! De tijden zijn veranderd. Universiteiten, die bolwerken van kennis en onderzoek, zijn zich de laatste jaren maatschappelijk aan het herprofileren. De overdracht van wetenschappelijke kennis naar het bedrijfsleven krijgt steeds meer aandacht. De Transferpunten zijn ingesteld om hierbij te'bemiddelen. Met de mooiste resultaten. Hebt u een probleem op te lossen? Zoekt u een nieuw, geavanceerd produkt om uw bedrijf opnieuw te inspireren? Wellicht kan het Transferpunt u helpen. Veel onderzoek dat aan de Rijksuniversiteit plaatsvindt leidt tot vindingen die prima toepasbaar zijn. Maar universiteiten zijn nu eenmaal geen fabrieken, zodat die potentiële produkten er mischien nooit zouden komen als er geen Transferpunt was. Het Transferpunt zorgt er namelijk voor dat bedrijven op de hoogte komen van die ontdekkingen en ze in produktie kunnen nemen. Zo wordt het voor een bedrijf een stuk makkelijker om met iets nieuws op de markt te komen. Bedrijven kunnen ook bij het Transferpunt terecht met heel specifieke problemen. Soms is de oplossing heel snel te geven, bijvoorbeeld met een verwijzing naar bestaande literatuur over het onderwerp. De universiteitsbibliotheek is aangesloten op een computernetwerk van grote internationale bibliotheken en biedt dus een ware schat aan informatie, waarin het Transferpunt goed de weg weet. Andere problemen vragen echter uitgebreid onderzoek. Ook dan kan het Transferpunt uitkomst bieden, mits de vraag aansluit bij een bestaand onderzoeksprogramma. De beschikbare gebieden zijn chemie en biowetenschappen, informatica, rechten, medische kennis en apparatuur, talen, culturen en geschiedenis, natuur- en sterrenkunde en sociale wetenschappen. Bovendien staan de Leidse Instrumentmakersschool en de vele bibliotheken tot uw beschikking. De op te lossen problemen hoeven beslist niet van technische aard te zijn. Zo heeft het Transferpunt bijvoorbeeld een grafisch bedrijf geholpen dat haar produkt in China wilde gaan afzetten. Via het Transferpunt kwam het bedrijf in contact met het Documentatiecentrum voor het Huidige China, dat nuttige adviezen kon geven. Wilt u zich oriënteren over de mogelijkheden die het Transferpunt uw bedrijf biedt, dan kunt u documentatie of een gesprek aanvragen. Het Transferpunt is elke werkdag bereikbaar via nummer 071- 275996. Het adres: Niels Bohrweg 11- 13, 2333 CA Leiden. allemaal haarscheuren. Daarna keuren we het op inwendige gebreken. Van de hele kwaliteitscontrole wordt een logboek bijgehouden, ten behoeve van de KÓMO-inspecteur. Kwaliteit is erg belangrijk: als er slecht hout in zit is het hele produkt naar de knoppen!' Voor de gevels wordt vrijwel altijd Meranti gebruikt, het bekende roodbruine hardhout. In de enorme bedrijfshallen van Padox is alles doordrenkt van de exotische geur ervan. Zachthout (vuren) wordt voor de verwerking zodanig geïmpregneerd dat het een groot aantal levensjaren meekrijgt. Kunststof De laatste jaren valt een sterke opkomst van kunststof kozijnen en dergelijke te constateren. Een kunststof kozijn is in aanschaf wel duurder dan hout, rrtaar is onderhoudsarm en makkelijk te hanteren. Op de lange duur dus zeker voordeliger dan hout, wat vooral voor woningbouwcoöperaties en scholen bijvoorbeeld erg aantrekkelijk is. De kunststofafdeling van Padox is dan ook groeiende. Toch verwacht men dat hout zo'n zestig procent van de totale markt zal houden. 'Het is een gevoelszaak: hout is een natuurprodukt'. Prefab De Winter: 'Er is in de bouw een heel proces aan de gang: er wordt hoe langer hoe meer binnen geproduceerd, de werkzaamheden worden verlegd naar de fabrieken toe. Onder veel beter geconditioneerde omstandigheden kunnen hier hele gevels worden geconstrueerd. Het voordeel van zo'n prefab gevel is duidelijk: het gebouw is gelijk wind en waterdicht'. Niet alleen gevels, ook bijvoorbeeld dakkapellen of wanden voor kantines en dergelijke kunnen bij Padox worden geassembleerd. Zo'n kantine kan dan binnen een week worden opgezet. De meeste elementen die Padox maakt zijn vier tot zes meter breed (woningbreedte), maar daar kan makkelijk van afgeweken worden. Tenslotte is alles van Padox maatwerk op bestelling. De klant bepaalt welk produkt er uiteindelijk uit de bedrijfshal komt. Voor hout moet uiteraard met grote aantallen worden gewerkt, omdat voor elke opdracht de machines opnieuw worden afgesteld. Bij kunststof zijn kleinere opdrachten mogelijk: dat is minder arbeidsintensief in de verwerking. Vandaar dat Padox, altijd flexibel, voor de toekomst mogelijkheden ziet zich met kunststof produkten ook op de particuliere markt te gaan bewegen. De Winter: 'Het bedrijf heeft geen begin en geen einde er zijn altijd weer r ontwikkelingen'. Timmerfabriek Padox bv is gevestigd aan Veerpolder 1 in Warmond. Telefoon: 01711-19204.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 30