MEAO komt met bedrijfscursussen lil PROFESSIONAL WORLD TRAVEL mm Nieuw in Leiden: contractonderwijs Op de Bedrijven Kontakt Dagen staat ook een stand van de Leidse Bovendien komt het vaak voor dat Op de Bedrijven Kontakt Dagen staat ook een stand van de Leidse MEAO. Dat is niet zo vreemd: de MEAO heeft van oudsher al contacten met het bedrijfsleven, voornamelijk om stageplaatsen voor de leerlingen te creëren. Dit jaar is daar echter een nieuw aspect bijgekomen. Voortaan kunnen er aan de Leidse MEAO cursussen worden 'besteld', precies volgens de behoeften van uw bedrijf. Onderwijs op maat; een nieuw initiatief. Adjunct-directeur Candido: 'We hebben natuurlijk een grote hoeveelheid kennis in huis. Het opleidingsniveau van onze mensen is hoog. Dus als een bedrijf zegt: wij willen die en die opleiding hebben, dan zorgen wij dat die er komt; een cursus helemaal samengesteld op maat voor dat bedrijf'. Breed scala Zo'n cursus kan er bijvoorbeeld een zijn op informaticagebied, tekstverwerking, administratie, secretarieel, notuleren, vergadertechniek, boekhouden alles kan, in elke combinatie. Het bedrijf bepaalt de samenstelling van de cursus. Of het nu gaat om één avond of een complete onderwijsgang, de behoeften van het bedrijf zijn bepalen. Er is een breed scala aan mogelijkheden. De MEAO heeft vijf richtingen, elk met een eigen vakkenpakket. Het is duidelijk dat er veel disciplines vertegenwoordigd zijn in het onderwijsaanbod. Candido: 'Hoe de behoeften precies liggen is moeilijk in te schatten. Er zijn wel enquêtes gedaan waarin wij bepaalde voorstellen deden; daar werd door bedrijven enthousiast op gereageerd. Hoe dat verder uitwerkt merk je pas als je echt gaat aanbieden. Op de Kontakt Dagen kunnen we misschien al wat inventariseren'. Stageplaatsen Elke MEAO-leerling moet in zijn of haar tweede leerjaar zes weken stage lopen in een bedrijf. In '89 worden dat twaalf weken. Het bieden van een stageplaats kost een bedrijf beslist inspanning, tijd en energie. Toch zijn bedrijven over het algemeen zeer positief over hun ervaringen. Het is tenslotte investeren in de toekomst, zowel voor het bedrijf zelf als meer algemeen voor het hele bedrijfsleven: je geeft mensen die binnenkort de arbeidsmarkt opgaan de kans om een bedrijf van binnen te leren kennen, om ervaring op te doen. De leerlingen maken een stageverslag en dat kan soms ook voor het bedrijf interessant zijn. Bovendien komt het vaak voor dat een bedrijf een goede kracht overhoudt aan zo'n stage. Het is dus zeker niet alleen liefdewerk. De MEAO moet elk jaar zeshonderd leerlingen een stageplaats bieden. Elke richting is vertegenwoordigd: administratief gerichte leerlingen (boekhouden), bestuurlijke leerlingen (economisch-juridisch onderlegd), commerciële leerlingen, voor in- en verkoopafdelingen, secretariële leerlingen, en tenslotte een groot aantal toeristische leerlingen. Die laatste zijn vrij moeilijk te plaatsen, het is een beperkt marktsegment. Toch lukt het ieder jaar weer om voor elke leerling een geschikte plaats te vinden. Wanneer in '89 de stage twee keer zo lang zal worden, kan er wellicht een andere vorm aan worden gegeven. Momenteel vindt de stage voor elke leerling plaats in de laatste zes weken van het schooljaar; voor de toekomst valt te denken aan continue 'estafette'-stageplaatsen, waarbij elke twaalf weken van stagiaire wordt gewisseld. Uiteraard kunt u op de Bedrijven Kontakt Dagen alles vragen wat u weten wilt over de leerlingenstages én over de bedrijfscursussen van de MEAO. Er liggen ook folders voor u klaar. Daarbuiten kunt u voor informatie terecht bij het hoofdgebouw: Lammenschanspark 4, Leiden. Telefoon: 071-769203. Oegstgeest. Leiderdorp tel 071-171441 en 412787 Alphen a/d Rijn tel. 01720-31102 De jongste in zakenreizen en toch 60 jaar ervaring Onlangs introduceerde NBBS Reizen haar vernieuwde zakenreis afdeling onder de nieuwe naam Professional World Travel. NBBS Reizen is een full-service reisorganisatie met meer dan 60 jaar ervaring en helpt jaarlijks ruim 300.000 mensen aan een reis of vakantie. Tegen scherpe tarieven. Daarnaast verzorgt NBBS al jaren lang zakenreizen. Toegesneden op de specifieke behoeften van de zakenreiziger. Snel en efficiënt. Zo'n vergaand specialisme verdient een eigen naam: Professional World Travel. De jongste in zakenreizen en toch 60 jaar ervaring. Het credo van Professional World Travel luidt: perfectie vóór alles. Want juist de zakenreiziger moet tijdens de reis optimaal kunnen functioneren. Dat betekent een uitgekiende reisvoorbereiding op maat. En daar is Professional World Travel specialist in. Wereldwijd. Een bewijs van dat streven naar perfectie is de persoonlijke Travel Manager. Elke zakenman of zakenvrouw krijgt zijn of haar eigen kontaktpersoon. Alle persoonlijke gegevens zijn bij deze Travel Manager bekend en hij regelt verder alles: reserveringen, visa, voorkeursstoel, speciale diëten, autohuur, zonodig secretaresse service in het buitenland, tot en met de verzorging van de reisbescheiden. Bovendien is PWT in noodgevallen zelfs buiten kantooruren bereikbaar. 24 uur per dag, zeven dagen per week. Professional World Travel levert goede kwaliteit tegen goede prijzen. Soms zelfs goedkoop. Want de rugdekking van NBBS Reizen garandeert een ijzersterke positie in de reiswereld. Bovendien, en eigenlijk is dat een eerste vereiste, werken bij PWT louter tarieven- experts. Getraind om bij elke vlucht, elk hotel, elke auto of andere wens de beste mogelijkheid en prijs te vinden. Daarbij terzijde gestaan door geavanceerde communicatiemiddelen als reserveringscomputers, telefax en telex. PWT heeft daarnaast nog een aantal specialisten op het gebied van incentive- en groepsreizen in huis. In binnen- en buitenland. Een uitkomst als u denkt aan bijvoorbeeld een reis voor relaties of het personeel. Maar ook voor het opvangen van buitenlandse gasten. Professional World Travel, de jongste en toch 60 jaar ervaring, heeft een frisse kijk op oude zaken. Niet voor niets staat PWT op de Bedrijven Kontaktdagen in Leiden. Alle bedrijven uit Leiden en omstreken, groot en klein, zijn uitgenodigd om deze frisse kijk te delen. Want PWT is er juist voor u. Op stand nummer 10 bent u van harte welkom. Mocht u helaas verhinderd zijn, dan kunt u ons altijd 'thuis' bereiken: Schipholweg 101,2316 XC Leiden, tel. 071-253389. Uil 'Your friendly hotel' nu ook in Oegstgeest Het eerste Bastion Hotel werd op 22 maart 1986 geopend in Leiden. Inmiddels staat er ook een Bastion Hotel in Oegstgeest, aan het eind van deze maand zal het derde hotel in Amsterdam worden geopend en de grond voor een nieuwe vestiging in Zoetermeer is al gekocht. Bastion verovert Nederland, en stimuleert en passant ook nog de bedrijvigheid in haar gastgemeenten. 'Your friendly hotel' het begin van een succesvolle keten. Het is de bedoeling van Bastion om uiteindelijk circa dertig economy- hotels in Nederland te vestigen. Zo'n economy- of budget-hotel kenmerkt zich door een ruim voldoende niveau van comfort, een maximum aan personele efficiency en een lage kamerprijs. In Nederland zijn er wel een paar economy-hotels, maar dat zijn enkele lokale, individuele initiatieven. Bastion probeert op dit gat in de markt aan te sluiten met een geheel nieuw concept, een voor Nederlandse begrippen unieke keten van goede, kleinschalige, niet te dure hotels, geschikt voor toeristen maar juist ook tegemoetkomend aan de specifieke verlangens van zakenmensen. Elk hotel is identiek aan elk ander Bastion; ambiance en service zijn in elk hotel volkomen gelijk. Constante prijs, constante kwaliteit daar moet je op kunnen rekenen. Een uitgangspunt dat in Amerika al lang zijn nut bewezen heeft. Wel krijgt elk hotel een eigen thema. Voor Bastion Oegstgeest is dat uiteraard: bloemen! Wat betekenen twee Bastion Hotels in de Leidse regio? Fons Bitter, general manager operations: 'We hebben gemiddeld per hotel zo'n tien- tot vijftienduizend overnachtingen per jaar. Dat betekent dat we per jaar een kleine dertigduizend overnachtingen naar Leiden trekken. Dat is ook voor de stad Leiden een enorm groot aantal mensen! Zoiets heeft vanzelfsprekend een algemeen stimulerende werking, nog afgezien van de nieuwe werkgelegenheid die dit gaat bieden. Leiden is een geweldige, prachtige cultuurstad en zou veel beter en professioneler aan de man gebracht moeten worden. Daar maken wij ons ook sterk voor. We willen hiervoor graag met iedereen samenwerken. Zo gaan we bijvoorbeeld met Holiday Inn en de VVV naar beurzen in Duitsland en Gastvrouw Annelies Niesert en gastheer René van Wielink Engeland: om de stad Leiden te verkopen. Het is voor Leiden heel belangrijk om het toerisme voor de toekomst verder te stimuleren. Daar zal ook de totale gemeenschap zijn steentje aan moeten bijdragen. Het is toch een fantastische en unieke stad! En we zien ook dat het bedrijfsleven begint te bloeien en enorm wordt gestimuleerd door de gemeente. Er gebeurt enorm veel rondom Leiden; computerbedrijven, hoogwaardige technologie, universiteiten, en hoogwaardige medische technologie ontwikkelt zich in Leiden Leiden noem ik wel de denk-tank van Nederland. De stad is ook uitstekend gesitueerd, tussen Amsterdam en Den Haag, en pikt van beide een graantje mee. Die ontwikkeling zien wij natuurlijk, als Bastion, en we sluiten er op aan door net die accommodatie te bieden die de consument vraagt'. Auto-arrangement Bastion biedt naast het Leidse theaterarrangement nog een aantal zeer aantrekkelijke arrangementen. Voor de buitenlandse toerist is een speciaal auto-arrangement ontwikkeld. Vijf dagen, vier nachten voor slechts 370 gulden per persoon, inclusief auto en een welkomstdiner. Vanzelfsprekend wordt de zakenman niet vergeten, want hiervoor heeft Bastion Hotels en Bastion Business Drive arrangement samengesteld a 145,- per persoon per nacht, inclusief auto, overnachting en ontbijt, bij een minimaal verblijf van drie nachten. Overigens is ook bij de inrichting van de kamers speciaal gedacht aan zaken doen. Elke kamer is comfortabel voorzien van een telefoon met rechtstreekse buitenlijn, zodat u zonder tussenkomst van de receptje kunt telefoneren. Bovendien is er een groot schrijfwerkblad voor het papierwerk. Een wekkerradio, kleurentelevisie en een mini-bar- basket completeren het logeergenoegen. Verder heeft het hotel kopieerfaciliteiten, typemachines en een telex. Voor de nodige ontspanning na een drukke dag zorgen een gezellige bar, een spelcomputer, allerlei ouderwetse.gezelschapsspellen en natuurlijk een ruim voorziene leestafel. Het is interessant om te weteri dat de kamers allemaal twee onafhankelijke bedden hebben, zodat tijdens bijvoorbeeld congressen en cursussen twee gasten in één kamer kunnen logeren en toch veel privacy behouden. In dat geval is de prijs per persoon per nacht 49,75; bij gebruik als éénpersoonskamer 74,50. Naast de twee auto-arrangementen is er ook een vijfdaags/vier nachten fiets-arrangement bedacht: voor slechts 350 gulden per persoon, inclusief een dagelijks diner en splinternieuwe fietsen. Uiteraard heel aantrekkelijk voor toeristen komende uit de ons omringende landen. Bitter: 'We gaan nog voor de herfst met een vergaderarrangement op de markt komen, speciaal gericht op vooral het kleinere bedrijf. Bedoeld voor die zakenmensen die op het bedrijf toch al vaak worden lastiggevallen en even willen uitwijken naar een rustige vergaderplek. Bij Bastion kunnen ze dat geheel verzorgd doen: met een ontbijt- en middagbuffet en 's avonds een diner. We kunnen een aantal kamers inrichten als 'syndicate room', zodat er ook in kleine werkgroepjes vergaderd kan worden'. Samenwerking Bastion hecht veel waarde aan samenwerking met de lokale middenstand en andere hoteliers. Zo is er bijvoorbeeld een werkgroep opgericht die hand- en spandiensten wil verlenen aan het Leidse Congresbureau om congressen naar Leiden te stimuleren. Met de VVV wordt al samengewerkt in het promoten en verkopen van de stad Leiden. Bitter: 'We hebben op de World Travel Market in Londen gestaan, goed gedokumenteerd met foto's en promotiemateriaal van Leiden. Neem van me aan: de buitenlandse touroperators vielen echt van hun stoel toen ze zagen wat een schitterende stad we in ons pakket hadden!' Bastion gelooft heilig in het samenwerken met de lokale bedrijven. 'Samen zijn we sterk. We moeten namelijk één front vormen naar de buitenlandse consument. Samen sterk zijn, in de vorm van het samenstellen van arrangementen, om de Leidse regio nóg interessanter te maken. Om éen voorbeeld te geven: de Stichting Leiden Museumstad is inmiddels bereid gevonden één passepartout-prijs te introduceren, zodat het voor de hotels aantrekkelijk wordt dit in een arrangement op te Vanzelfsprekend geldt ook samenwerking voor ons nieuwe hotel in Oegstgeest. Wij willen de plaatselijke bloementeelt en -handel uitnodigen hun kleurrijke kunsten te vertonen in bijvoorbeeld de tuin om het hotel. En vanzelfsprekend zien we graag hun praalwagens op ons parkeerterrein staan!' Opening Bastion lijkt de juiste formule te hebben gevonden. Eind april zal Bastion Hotels in één dag, binnen een half uur, twee hotels officieel gaan openen (Oegstgeest en Amsterdam) en de eerste aanzet geven voor de bouw van het vierde Bastion Hotel in Zoetermeer, langs de rijksweg bij Rokkeveen. In totaal al vier Bastions in twee jaar tijd. Genoeg reden voor spectaculaire feestelijkheden! Gastvrouw Annelies Niesert en gastheer René van Wielink zullen u graag en trots ontvangen in 'hun' nieuwe Bastion Hotel Oegstgeest ('Leiden West' voor de buitenlander). Het hotel ligt goed bereikbaar aan Rijnzichtweg 97 (vlak langs rijksweg A44 Den Haag-Amsterdam). Telefoon 071-153841. Inmiddels bestaat alweer twee jaar het Bastion Hotel Leiden aan de Voorschoterweg 8 (071-768800), waar gastvrouw Gerla de Boer en gastheer Willem Korswagen u eveneens graag in hun Bastion Hotel ('Leiden East') ontvangen. Vanzelfsprekend staan de managers dagelijks ter beschikking voor een kennismakingsbezoek, want Bastion Hotel wil üw lokale stadshotel zijn. Tot ziens in één van de Bastion Hotels, 'your friendly hotel'! EVT9

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 29