■■uyuuyu l Wethouder Jos Fase: 'Economische Zaken biedt bedrijven hulp en steun' BEDRIJVEN KONTAKT DAGEN De effektieve manier om snel en voordelig nieuwe kontakten te leggen met het bedrijfs leven binnen uw regio Goed functionerend bedrijfsleven van groot belang voor gemeente Wat is er dus logischer dan bedrijven per regio de gelegenheid te bieden om op een voordelige manier, zonder moeilijke toestanden, met elkaar in kontakt te komen? Bedrijven Kontakt i Dagen Had Leiden vroeger het imago van vergane glorie, de laatste jaren is daar duidelijk verandering in gekomen. Dankzij een actief sturend gemeentelijk beleid is het bedrijfsleven flink gestimuleerd en evenwichtig gestructureerd. De Leidse sleutelwoorden: werkgelegenheid, diversiteit en samenhang. Wethouder Jos Fase-Dubbelboer van Economische Zaken: 'De gemeente bemoeit zich met de economie vanuit het oogpunt van werkgelegenheid. Als het daar goed mee gaat, gaat het goed met de stad. Hoe bevorder je die werkgelegenheid? Leiden is een kleine gemeente, we kunnen niet eindeloos uitbreiden. We moeten dus uit het grondoppervlak dat we hebben een maximaal rendement zien te halen. Daarom is het aantal te realiseren arbeidsplaatsen per hectare een belangrijk criterium. Teveel arbeidsplaatsen in één soort werk is gevaarlijk, dat hebben we in het industrieel verleden van Leiden wel gezien. Dus proberen we een zo groot mogelijke diversiteit aan werk in de stad te krijgen. Verder kijken we naar economische samenhang: wat kunnen bedrijven voor elkaar betekenen, wie kan aan wie leveren. Dat is ook een sterk punt van de Bedrijven Kontakt Dagen; er ontstaan relaties'. Schuttersveld Met het oog op diversiteit in werkgelegenheid is het Schuttersveld voor kantoorbebouwing vrijgegeven. Onderzoek heeft uitgewezen dat zakelijke dienstverlening in Leiden betrekkelijk zwak vertegenwoordigd was. Fase: 'Dat het goed loopt met het Schuttersveld is een heel positieve ontwikkeling voor de gemeente Leiden. Het is dan ook een prachtige plek: de Schiphollijn naast de deur, en veel werknemers vinden het ook plezierig dat de binnenstad zo dichtbij is. Voor de Randstad is het ook plezierig dat de binnenstad zo 4^ k* s v Jos Fase-Dubbelboer dichtbij is. Voor de Randstad is het Schuttersveld een unieke plaats. Het ligt centraal tussen Amsterdam, Rotterdam en Den Haag maar heeft een gematigd prijsniveau. Dat is een groot voordeel'. Science Park 'We hebben een analyse gemaakt van de sterke en zwakke punten van Leiden. De gemeente is in feite ook een produkt. Wat hebben wij te bieden? Eén van de dingen waar Leiden bijzonder in is, is de universiteit, met al zijn specialisaties. We proberen een ontwikkeling op gang te brengen die nauw verband houdt met de universiteit'. In het Science Park zijn met name bedrijven gevestigd op het gebied van medische en bio-technologie en informatica. De nabijheid van het AZL biedt goede mogelijkheden voor samenwerking. Dan is er ook nog het ABC, het Academisch Bedrijven Centrum, dat kleine startende ondernemers uit wetenschappelijke kringen de kans geeft tegen gunstige technologie en biofarmacie. Maar in de toeleverende, voorbereidende sfeer zitten ook allerlei activiteiten, die op Roomburg een plaats zouden kunnen vinden'. 'Roomburg is één van de laatste mogelijkheden die we te bieden hebben. Als alles vol is zullen we buiten de grenzen moeten kijken. De provincie heeft daar ook voorzieningen voor getroffen in het structuurplan. De belangrijkste lokatie die in aanmerking komt is de polder Groenendijk in Hazerswoude'. Rol gemeente 'Een echte ondernemer is niet iemand die als hij ergens mee zit gelijk denkt: dat moet ik eens aan de gemeente vragen. Hij ervaart de gemeente, als hij er tegenaan loopt, meestal als een hinderlijke remming. De gemeente als raadgevende instantie en als hulp en steun komt hij minder tegen. Toch is dat een belangrijke functie van de Directie Economische Zaken. Wij zien immers het belang van een goed functionerend bedrijfsleven in! Economische Zaken weet goed de weg in het doolhof van het gemeentelijk apparaat. Bij problemen kan een bedrijf ons bellen; dan heb je kans dat je ze samen kunt oplossen voordat het uit de hand loopt. Juist om die rol van de gemeente uit te voorwaarden een bedrijf op te dragen staan we op de Bedrijven bouwen. Zo'n bedrijf kan zich later in Kontakt Dagen', een eigen pand vestigen in het Science Park. Roomburg a Het nieuwe terrein Roomburg is tSBHUBBBBBBBB tevens de laatste uitbreidingsmogelijkheid. Fase: 'Ook BBBBBBBBBBB voor Roomburg proberen we een optimale invulling te creëren. De aanmeldingen zijn ruimschoots B B B B B B B B B voorhanden omdat het zo'n aantrekkelijke plek is. We moeten selecteren, een ingewikkeld proces. Q £3 We willen daar graag bedrijven met groeipotentie, eventueel bedrijven uit de binnenstad van Leiden die daar g g weer een plekje achterlaten. Het zou aardig zijn als we in Roomburg bedrijven kregen die toeleverend kunnen zijn voor de bedrijven in het Science Park. Voor het Science Park B zijn we heel selectief: deze lokatie grenst aan het gebied.van de BB universiteit, en is bestemd voor B B B B BB bedrijven die zich richten op het gebied van biotechnologie, medische BBBBBBB B B Deelname aan een beurs kan een uitstekende manier zijn om nieuwe kontakten op te doen in het bedrijfsleven. Maar deelname aan een beurs is ook een 'prijzige' aangelegenheid, en brengt vaak heel wat rompslomp met zich mee. Vaak zijn beurzen bovendien landelijk gericht, terwijl veel bedrijven juist graag meer kontakten willen leggen in de naaste omgeving. Meer dan 52% van alle goederen en diensten worden in het bedrijfsleven van buiten de regio betrokken. Als dat dicht bij huis zou kunnen, zou dat heel wat schelen Toen Organisatieburo ExpoCare alweer enkele jaren geleden op deze basis het plan voor de BEDRIJVEN KONTAKT DAGEN lanceerde, reageerden zowel het bedrijfsleven. Kamers van Koophandel en vele overheidsinstellingen enthousiast. Inmiddels zijn deze tweedaagse kontakt-beurzen een groot succes geworden. In diverse plaatsen van Nederland worden ze op regelmatige tijdstippen gehouden. Ze brengen op regionaal niveau vaag en aanbod bijeen, bewerkstellingen korte communicatielijnen en mogelijkheden tot informele kontakten. Bovendien tonen ze dat in de eigen omgeving vaak meer nieuws, innovatiefs, of commercieel voordeligs voorhanden is dan de meeste bedrijven durven vermoeden. BEDRIJVEN KONTAKT DAGEN: Kort van duur, zeer voordelig Het principe is doeltreffend: de BEDRIJVEN KONTAKT DAGEN worden na overleg met de Kamer van Koophandel en/of enkele overheidsinstanties georganiseerd in een van de grote expositiegebouwen of evenementenhallen van een bepaalde streek. Vervolgens worden ondernemers en bedrijven benaderd voor deelname aan de kontaktdagen, waarbij al gezorgd is voor presentatiewanden, vloerbedekking en verlichting, zodat de deelnemende bedrijven weinig zorgen hebben over vaak kostbare standopbouw, etc. Vooreen bezoek aan de BEDRIJVEN KONTAKT DAGEN worden in principe alle ondernemers uit de regio uitgenodigd, een aantal dat de a a ymi a b JT tienduizend veelal overschrijdt. De korte duur van het evenement houdt de kosten laag en concentreert de belangstelling. Overheid is graag geziene gast op BEDRIJVEN KONTAKT DAGEN Voor een gezond economisch klimaat is een goed samenspel tussen overheid en bedrijfsleven noodzakelijk. Veel overheids- of semi- overheidsinstellingen zijn dan ook vertegenwoordigd op de BEDRIJVEN KONTAKT DAGEN en zijn zo snel en informeel te benaderen. Tussen het organisatieburo van BEDRIJVEN KONTAKT DAGEN, de diverse gemeenten en de Kamers van Koophandel bestaat een uitstekende samenwerking, waardoor een vlot en plezierig verloop van zaken altijd is gewaarborgd. Grote verscheidenheid aan branches waarborgt voldoende belangstelling Veel beurzen werken branchegericht, waardoor middelgrote of kleinere bedrijven nauwelijks opvallen of weinig aandacht krijgen. Hier zijn de standafmetingen gelijk en heeft iedereen gelijke kontaktkansen. Bovendien is door de verscheidenheid in bedrijven de kans om potentieel belangrijke relaties te ontdekken veel groter. Elk bedrijf kan zo de aandacht trekken van bedrijven in de buurt die behoefte hebben aan hun diensten of goederen. Van de deelnemende bedrijven zijn de beslissers doorgaans op de stand aanwezig, waardoor gemakkelijk en informeel kontakten kunnen worden gelegd. De Bedrijven Kontakt Dagen vinden morgen en overmorgen plaats in de Leidse Groenoordhallen. De openingstijden zijn van 14.00 tot 22.00 uur. Wij zullen het bijzonder op prijs stellen u te mogen begroeten. Organisatieburo voor de BEDRIJVEN KONTAKT DAGEN: EXPOCARE Kruidenommegang 41, 1115 DR Duivendrecht, postbus 365, 1115 ZH Duivendrecht, telefoon 020-993304/982227.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 26