'Dit is natuurlijk een prestigeslag' Kapitaalmarkt renterekening 'De fout van mijn leven' STOSTV $an de yjLljn Squashteam hoopt op de laatste vier Bondscoach Bakker boos op zichzelf Sponsor staat bij Gullit op zijn strepen Voetbalinterland tegen Engelsen geen gewone oefenwedstrijd Robson mist McMahon DINSDAG 22 MAART 1988 SPORT PAGINA 17 ZEIST (GPD) De voetbalbond en sponsor Adidas houden hun hart vast voor een nieuw 'strepen- incident'. Gistermiddag wandelde Oranje-ster Ruud Gullit doodge moedereerd door het Zeister trai ningskamp in de kleding van zijn 'eigen' merk. Tot grote verbazing én ergernis van bestuurders en sponsor. „Krijgen we nou weer dat zelfde gelazer als in 1974?", vroeg Piet Lagarde zich namens Adidas vertwijfeld af. Nadere informatie - Lagarde schoot de blikvanger van Oranje natuurlijk direct aan - .leerde dat de voetballer de afwijkende kleding slechts droeg voor een foto-sessie ten behoeve van zijn nieuwe spon sor. Gullit tekende op 1 maart een verbintenis met het Italiaanse merk Lotto. Voor het wereldkampioenschap van 1974 in Westduitsland ontston den er enorme problemen rond Jo- han Cruijff, die weigerde in het be kende shirt met de drie strepen te spelen. Als compromis werd er uit eindelijk één streep van het tricot verwijderd. Adidas verzorgt voor het Neder lands elftal de kleding. De schoe nen vallen niet onder dat contract. Lagarde zei gisteren niet te ver wachten dat Gullit in de voetspo ren zal treden van zijn voorganger Cruijff. „We hebben geleerd van die rel rond Cruijff. De contracten zijn nu ook veel beter opgesteld. Daarom kunnen er geen proble men van komen. Maar we houden het scherp in de gaten." Oranje blijkt voor sponsors weer 'handel', net als in '74. Lagarde: „Dat merk je aan alles, ook aan de kleding. Spelers en onze concur renten proberen constant een voet tussen de deur te krijgen. Ja, ook nu voel je dat weer aankomen. Gul lit heeft altijd in onze kleding ge speeld, zonder problemen." PARIJS (GPD) Pas ver na de mislukte greep van het Neder lands vrouwenteam naar een plaats in de finale van het Euro pees kampioenschap tafelten nis in Parijs bekende dames- coach Gerard Bakker schuld. „Ik heb vandaag de grootste fout van mijn leven gemaakt", klonk het openhartig na de 3-1 nederlaag tegen de Sovjetunie. „Ik heb mijn gevoel voorrang gegeven boven mijn instinct" En vervolgde hij vol zelfverwijt: „Ik liep al vijf weken met het idee rond om mijn dochter Ellen op te stellen in plaats van Mirjam Klop penburg. Zij kan met haar aparte materiaal veel beter uit de voeten tegen verdedigsters, zoals de Rus sinnen. Ik heb het echter toch niet gedaan, omdat ze Bakker heet en niet De Vries. Als het niet mijn ei gen kind was geweest, had ik haar opgesteld. Misschien hadden we dan meer kans gehad". Wanneer zijn kroonprinses Betti- ne Vriesekoop hem niet had weg getrokken, had het betoog van de anders zo zwijgzame Bakker wel licht nog meer ontwapende mede delingen opgeleverd. De Neder landse nummer 2 van Europa zag de bui kennelijk al hangen. Ze slaagde erin haar depressieve be schermheer, die tijdens de gebrui kelijke persconferentie na afloop opmerkelijk 'afwezig' was, te over tuigen dat hij beter niet verder kon gaan. Vriesekoop begreep als geen an der dat de coach waarschijnlijk het gelijk aan zijn zijde had, want met de defensieve speelwijze van de Sovjetvrouwen wist met name Mir jam Kloppenburg geen raad. De Lichtenvoordse struikelde eerst over de Europese nummer 1, Fliura Bulatova. Om vervolgens in het cruciale dubbelspel met Vriese koop eveneéns ten onder te gaan tegen Kovtun en de winnaar van het laatste Top Twaalf-toernooi. De veerkracht van de Nederlandse nummer twee van Europa was van af dat moment gebroken. Zonder zelfvertrouwen liet ze zich wegzet ten door Bulatova (18-21, 17-21), waarmee de zaak ondanks haar openingswinst op Kovtun was be slist: Berustend Wellicht mede om de depressie ve bui van Gerard Bakker werd de Russische terechtwijzing berus tend geaccepteerd. Zonder de ge bruikelijke strakke gezichten stap ten ze van het centrecourt in het Palais Omnisport, nadat de Sov jetunie zich voor de derde maal op rij had geplaatst voor de finale. Ui teraard was er de sportieve teleur stelling, „maar", zo merkte Bettine Vriesekoop naderhand treffend op: „we speelden veel te regelma tig. Het lukte ons niet te anticipe ren op het spel van de Russinnen. We kwamen er domweg niet door heen". Een troostprijs in de vorm van een derde plaats is zodoende het hoogst haalbare voor de nationale ploeg. Maar veel meer dan een her haling van de prestatie in Moskou in '84 zit er waarschijnlijk niet in. „Want veel kan het me eigenlijk niet meer schelen", keek coach Ge rard Bakker vooruit naar het duel tegen Joegoslavië, dat met dezelf de cijfers als Nederland door Tsjechoslowakije werd teruggewe zen. „We hebben ongeacht het re sultaat toch al een bronzen medail le verdiend". Vandaar, dat de technisch leider naar alle waarschijnlijkheid van middag zijn bankzitters (Patricia de Groot, Gerdie Keen en/of Ellen Bakker) de gelegenheid geeft zich op het internationale front te be wijzen. Meer nog dan de nationale vrou wenformatie moet Hongarije zich in een ondergeschikte rol schik ken. De zesvoudig Europees kam pioen werd door Tjechoslowakije eerder op de dag naar de strijd om de vijfde tot en met de achtste plaats verwezen. En dat was de ti telverdediger sinds '76 in Praag niet meer overkomen. De Nederlandse mannenploeg degradeerde in datzelfde jaar naar de tweede divisie, maar de terug keer is nabij. Om de promotieron de te bereiken voerde de Neder landse ploeg tegen Oostenrijk (5-2 verlies) een uiterst berekend thea terstuk op. „We hebben deze wed strijd bewust verloren om Turkije in de kruisingswedstrijden te kun nen ontlopen", verklaarde bonds coach Jan Vlieg nog voordat Grie kenland met 5-0 was weggezet. „Ik speel liever tegen Finland. Die te genstander kennen we precies en bovendien hebben we er niet al te vaak van verloren. Twee punten waren voldoende voor plaatsing. Bovendien kon Oostenrijk het later op de dag nog op een akkoordje gooien met Italië. Ik wilde geen en kel risico lopen en vandaar dat we vooraf hebben zitten rekenen wat het beste resultaat zou zijn." Vlieg gaf met die aanpak een ver volg aan het precedent, dat zijn col lega bij de vrouwen Gerard Bakker schiep tijdens het wereldkam pioenschap vorig jaar in New Del hi. Bakker besloot toen in de laatste poulewedstrijd van het lan- dentoernooi bewust van de Sov jetunie te verliezen om (de latere wereldkampioen) China in de hal ve finales te kunnen ontlopen. Hij hield zijn twee sterkste speelsters Bettine Vriesekoop en Mirjam Kloppenburg aan de kant en zette zijn tweede keus (Gerdie Keen en Emily Noor) in tegen Popova en Ti- mofeeva. Toen de Russinnen het taktische plan van hun opponent doorzagen en tijdens de partij voor dezelfde strategie dreigden te kie zen, liet de coach Noor uitvallen met een gefingeerde rugblessure. En werd de partij opgegeven. Voor die destijds fel gekritiseer de aanpak koos Vlieg tegen Oos tenrijk ook. „Ik geef toe", benadrukte de Groninger later, „dat het weggeven van een wedstrijd laakbaar is, maar in de topsport is het helaas aan de orde van de dag. Theoretici moeten zich maar eens over dit fenomeen buigen en bekijken of het niet an ders kan. Het huidige systeem maakt het mogelijk om te mar chanderen. Ik zie niet in waarom wij roomser zouden moeten zijn dan de paus. Alleen het resultaat telt. Na dit toernooi is iedereen het weer vergeten". Hockeyploeg wint opnieuw PERTH (ANP) - Het Nederlandse vrouwenhockeyteam heeft ook de tweede wedstrijd voor het vijflan- dentoernooi in Perth gewonnen. Na de zege met 1-0 van zaterdag op Canada werd het gisteren 2-0 tegen Zuidkorea. Oranje bofte, dat het pas in de avonduren in het Com- monwealth-stadion hoefde aan te treden. Het was in de Westaustrali- sche havenstad de warmste dag sinds het begin van de eeuw. „In de middag kwam de temperatuur tot boven de veertig graden uit," aldus manager Cora de Wilde. „Tijdens de wedstrijd was het ook nog wel heet, maar gelukkig iets minder." Nederland speelde op zijn best in de eerste helft. Het overwicht te gen de wel snelle, maar zonder overleg en duidelijke taktiek te werk gaande Zuidkoreaantjes, had evenwel slechts één treffer tot ge volg. In de 24ste minuut scoorde spits Maijolein Eijsvogel in de re bound van een strafcorner van Li- sanne Lejeune. De HGC-speelster bepaalde zelf uit een strafbal de eindstand in de 57e minuut op 2-0. Wie deze rubriek geregeld volgt, weet dat ik over het algemeen de positie van coaches zwaar over trokken vind. Ze acteren mij te veel als veldheren dan wel ge bedsgenezers en vallen te vaak op beslissende momenten door de mand. Tot de weinige coaches die ik met hoogachting gadesla, be hoort Henk Gemser, de man die de schaats-allrounders vier jaar lang onder zijn hoede heeft ge had. In de loop der jaren zijn er heel wat schaatscoaches geweest en met de meesten beleefden we nogal wat trammelant, want schaatsers zijn individualisten en dus verre van gemakkelijk in de omgang. Onder Gemser is er hard gewerkt in een goede sfeer. Als er wat moest worden rechtge zet deed hij dat op zijn eigen, rus tige, gedegen wijze. Hij had daar geen elftal sociologen en psycho logen voor nodig. Op een prettige manier had Gemser overwicht op en gezag bij zijn rijders. Eigenlijk een heel ou derwetse man vol plichtsbetrach ting. Hij was de tegenpool van de holle praatjesmaker die je zo overvloedig in de wereld van coaches en trainers aantreft: po serend als held als het goed gaat en wegvluchtend in excuses als er is verloren. Gemser vertrekt nu omdat hij er vier Indische jaren op heeft zit ten, enerzijds als coach van de schaatsploeg en anderzijds als le raar aan het CIOS in Heeren veen. Dat valt niet blijvend te continueren. Financieel was het ook allemaal op z'n Hollands (dus minimaal) geregeld. Zijn rijders zien hem met lede ogen gaan. In landen als Spanje en Italië zou er geen sprake van zijn ge weest dat Gemser zijn werk had kunnen neerleggen. Daar had men hem net zo lang met voorstel len en financiële garanties be stookt tot hij weer ja had gezegd. Desnoods was de minister er aan te pas gekomen. Maar ja, wat heeft de regering hier ooit voor de topsport gedaan? Zeker, zeker, Piet Kleine aan een baantje als postbode geholpen. Het is te begrijpen dat de spon sors zich verdringen rond Yvon ne van Gennip om profijt te trek ken van haar aardige smoeltje en haar vele goud. Maar ik had, na de euforie van Calgary, ook een beetje gehoopt dat er althans één zou zijn opgestaan die had ge zegd: Gemser, we sponsoren je vier jaar lang full-time om het werk met Visser, Kemkers en die andere opkomende honden af te maken. HENK GEMSER Een naïf-romantische gedach te ik geef het direct toe. Jon- gensboéken-gedroom. En dus on zin. Leer ik-dat dan nóóit af?. Boodschappen Aan het einde van Studio Sport zondagavond zaten een paar merkwaardige voetbal- spotjes. Allereerst verscheen de goeie, ouwe Herman Kuiphof in beeld die ons een serie hoogte- puntjes liet zien van het Neder lands elftal in zijn glorietijd (1974-1978). Daaraan vast knoopte hij de mededeling dat we nu wéér uitstekende voetballers hebben, waarna een mooie flits van Gullit volgde. Het geheel mondde uit in de boodschap dat "Nederland achter Oranje" staat. Een Postbus-51-medede ling verdwaald in een sport-uit- zending? Het leek er veel op. Ik vond de spot ook volmaakt over bodig. Héél dit volk zou wel in ju ni naar het Europees kampioen schap in Westduitsland willen, als die verdomde Duitsers maar voldoende kaarten afschuiven. Dat is het probleem, niks anders. We staan als één man achter Oranje. Nu ja, eh, zo lang ze win nen, natuurlijk. Daarna kwam de coach van het Engelse elftal, Bobby Robson, in beeld. Keurig pak met daarbo ven het hoofd van een wat afgeta kelde cowboy in een Amerikaan se B-film. Hij had het over Enge- land-Nederland van a.s. woens dag. Moeizaam naar de punt kruipende zinnen. Wat wil die man nou toch, dacht ik. Het had er veel van weg dat Robson een tekst uitsprak gemaakt door een drs. Zielknijper die zich vergeefs had proberen in te leven in een voetbalcoach. Gestrengelde vruchtenpap werd het. Robson probeerde duidelijk te maken dat hij op een mooie wedstrijd en keurige supporters rekende. Fout. Mijn oren en ogen deden er zeer van. Zoiets kun je alleen de koningin laten voordragen, dan gaat er misschien énige werving vanuit, van een voetbalcoach ('Voetbal is oorlog') gelooft nie mand het. Robson had gewoon moeten zeggen, wat op dat hoofd van hem met hoofdletters te lezen stond: "We gaan er tegen die kaaskoppen tegenaan als buf fels". Gevolgd door krasse taal van het hoofd van Scotland Yard over het supportersgedrag: U komt er bij arrestatie niet zo ge makkelijk vanaf als die bommen werper van u in het Feyenoord stadion. De Tower staat voor u klaar". Het rollenspel moet wel een béétje duidelijk blijven. Manieren Goede manieren in de sport ze schijnen er steeds minder toe te doen. Neem nu weer eens dat ge valletje bij de basketbalvereni ging Luba Leiden. Het ging deze vereniging niet naar den vleze en daarop besloot het bestuur coach Martin Bakhuijzen met onmid dellijke ingang de laan uit te stu ren. Dat is een gewoonte in de sport geworden die ik niet be paald bewonder, maar vooruit. Deskundigen spreken dan over de heilzaamheid van het schokef fect. Kennelijk kan dat op geen enkele andere manier. Wat ik alleen niet begrijp, en nooit zal begrijpen, is waarom het bestuur de coach dat niet ge woon kan meedelen. Waarom moest Bakhuijzen uit de krant vernemen dat hij aan de kant was gezet? Volgens Leiden-voor- zitter Nijssen had "de coach uit de resultaten van de voorbije we ken zelf wel zijn conclusies kun nen trekken". Nijssen kan me nog veel meer vertellen. Wat hij hanteert, is de ethiek van de mest ualt. Je don dert maar weg wat je niet meer kunt gebruiken. Wat blijft is de geur van bederf. Begrijpen Na dat troosteloze angsthazen- potje van PSV tegen Bordeaux zei Wim Kieft het "zinloos en on zinnig te vinden over het matte spel van de Eindhovenaren uit te weiden. "Ik heb het idee dat er nog steeds mensen zijn die het niet begrijpen. Dit is Europa- Cupvoetbal. Het gaat alleen maar om het resultaat". Tja, je blijkt dus nog steeds voetballers te hebben die het niet begrijpen. RUUD PAAUW EK-landenploegen in Warmond ZEIST (GPD) Met de interland tegen de Engelsen, morgenavond op Wembley, begint voor het Nederlands elftal de marsroute naar het EK in de Bondsrepubliek. De zorgvuldig door Rinus Michels uitgestippelde weg valt uiteen in drie stages, met daaromheen de in terlands tegen Engeland, Roemenië en Bulgarije. Rinus Michels: meer duidelijkheid over Oranje. Te weinig naar de zin van de bonds coach, „maar we zijn al met weinig tevreden. We zullen het echter meer moeten hebben van praten dan van doen. PSV en Ajax zijn zo druk in de weer voor de competitie en de Europa Cup, dat we die twee clubs niet te veel kunnen belas ten". Het gaat de bondscoach in de aanloop naar de EK ook niet zozeer om de wedstrijden, maar veel meer om de trainingen. Als voorbeeld noemt hij de stage in Spanje, een klein jaar geleden. „Die wedstrijd was op zichzelf niet zo belangrijk, maar in die vier dagen hebben we wel keihard getraind. Willen we in Duitsland een kans hebben, dan zullen we tussen nu en 12 juni zo veel mogelijk aan de ploeg moeten sleutelen. Het is een kwestie van perfectioneren en van teamwork". De drie interlands beschouwt Mi chels als test nuttig, „maar het gaat veel meer om de tijd die je hebt om te trainen. Daar moet je de winst halen. Het gaat om details, en die kun je alleen maar ontwikkelen op de training". Een extra handicap voor Michels vormt het onverwacht sterke op treden van Jong Oranje en de ab sentie in Londen van Ronald Spel- bos (geblesseerd) en Adrie van Tig- gelen, die morgenavond met An- derlecht speelt in de kwartfinales van het Belgische bekertoernooi. In plaats van twee debutanten (Ad- dick Koot en Peter Bosz) op te roe pen, zou het meer voor de hand hebben gelegen om Joop Lankhaar en Aron Winter alsnog over te he velen van Jong Oranje naar de a-se- lectie. Dat heeft Michels echter be wust niet gedaan. „Ik wil van Jong Oranje geen grabbelton maken, want dat hebben de spelers gauw genoeg in de gaten. Dat zou ten koste gaan van de inspiratie". Voor Michels betekent de wed strijd op Wembley meer dan een oefenwedstrijd. „Dat is het in prin cipe natuurlijk wel, toch mag je de ze wedstrijd niet zo noemen. Het is een belangrijke interland, een pres tigeslag, die internationaal meetelt. Zoals destijds die 2-0. Het resultaat op zich zegt echter weinig over de wedstrijden in Duitsland en die te gen Engeland in Düsseldorf. Daar voor zijn de verschillen te groot. Dat Rusland onlangs verloor van Italië zegt me daarom weinig, en geeft geen enkele indicatie hoe die twee landen op het EK zullen pres teren". Duidelijkheid De ontmoeting op Wembley kan Michels echter wel wat meer dui delijkheid verschaffen over de speelstijl en hoe de verhoudingen tussen beide landen liggen. „Kun nen we voluit meespelen of moeten we ons beperken tot verweer, daar over weten we morgenavond meer. Maar voor de rest is het resultaat niet zo belangrijk en zegt het ook weinig over wat er straks in Düs seldorf gaat gebeuren. De omstan digheden zijn dan totaal anders. Er is dan al een wedstrijd gespeeld, om nog maar te zwijgen van de hele atmosfeer en de ambiance er om heen. Want de relatie publiek-spe- lers speelt een heel belangrijke rol, dat hebben we in 1974 gezien. Wat dat betreft leven we hier maar in een land van armoede". Michels gaat er blindelings vanuit, dat de PSV'ers en de Aja- cieden zich morgenavond niet zul len sparen. „Dat is het voordeel van een wedstrijd op Wembley. Maar dat mag je niet verwachten, als je in Tel Aviv tegen Israel speelt. Zo'n wedstrijd inspireert niet erg". Hans van Breukelen, met Arnold Mühren de enige international, die er bij de laatste interland (mei 1982) op Wembley ook al bij was, onder schrijft de visie van Michels. „Wembley heeft iets magisch, dat is met niets te vergelijken. Eric Ge- rets heeft in alle stadions van Euro pa gespeeld, maar hij baalt er van, dat hij nog nooit op Wembley heeft gestaan. In principe kun je op Wembley ook niet slecht spelen". Pluspunt Van eminent belang is de vraag of Oranje in staat zal zijn de aarts- gevaarlijke Engelse aanval, met in ternationaal gelouterde spelers als Gary Lineker, Peter Beardsley en John Barnes, van het lijf te houden. „Onze problemen liggen nu in de achterste lijn", erkent Michels grif. „Met Van Tiggelen en Spelbos zijn we twee ervaren steunpilaren kwijt. Dat weegt zwaar, vooral te gen Engelsen, die met hun speel stijl geweld kunnen brengen in en rond het strafschopgebied. Een pluspunt is echter, dat ik er nu een paar uit kan proberen in de organi satie. Al was het alleen maar op de training. Want op Wembley heb ik verdedigers nodig met ervaring". Die routine missen Addick Koot (wisselspeler bij PSV) en Peter Bosz (met RKC in de eerste divisie) ten enenmale. Het ligt derhalve voor de hand, dat beiden niet in de basis zullen staan. Opmerkelijk blijft niettemin de selectie van Bosz. Michels over hem: „Natuur lijk is de kloof groot tussen de ere divisie en de eerste divisie. Maar doordat ik Jong Oranje met rust wilde laten, had ik maar een be perkte keus. In het Olympisch elf tal kwam Bosz goed uit de voeten en had hij geen problemen met het tempo". Alle problemen zijn echter meteen van de baan al Oranje weer kan beschikken over Frank Rijk aard. Daar rekent Michels ook min of meer op. „Wat voor Van Basten geldt, geldt ook voor Rijkaard: bei den kunnen voetballen en zullen dat niet verleerd zijn. Zoals het zich nu ontwikkelt, ziet het er naar uit, dat Van Basten binnenkort weer kan voetballen. Het is alleen de vraag of hij op-tijd het wedstrijdrit me op kan pikken. Dat moet in april wel zo zijn, anders blijven er te weinig wedstrijden over. Rijk aard speelt nu weer. en als het ver der naar wens gaat, zie ik voor hem geen problemen om er in Duits land bij te zijn". WARMOND - Squash mag als sport in Nederland de kinder schoenen dan nog maar net zijn ontgroeid, het weerhield bonds coach Barry Whitlock er gisteren niet van om op dezelfde toer te gaan als menig collega van hem in het betaalde voetbal. Gelijk de 'sfinx Michels dat in het verleden rond Oranje wist te doen, zo trok ook de nog maar net in Holland ge acclimatiseerde Australiër een waas van geheimzinnigheid rond de opstelling van zijn teams. Die morgen in Warmond bij sportcen trum Dekker beginnen aan de strijd om het Europese kampioen schap voor landenteams. Whitlock rekent er daarbij op dat in elk geval het vrouwenformatie on der aanvoering van Babette Hoog- endoorn de definitieve aansluiting bij de Europese top zal bewerkstel ligen. Ik heb er op dit moment geen behoefte aan om de concurrentie voortijdig op de hoogte te stellen van onze taktiek, meende de door de wol geverfde Australiër, aan de vooravond van zijn eerste optreden als technisch verantwoordelijke Een plaats bij de eerste vier voor de vrouwen en een klassering bij de eerste zes voor de mannen is waar de bondscoach vanuit gaat. Bij de vrouwen nemen zestien landen deel, bij de mannen tweeentwintig. In totaal 320 spelers en speelsters geven acte de presence in War mond. In beide categoriën zijn de Engelsen favoriet voor de titel. Squash is dan ook een van origine Engelse sport die rond 1865 op de befaamde kostschool Harrow voor het eerst werd gespeeld. Momen teel is het zo dat, wereldwijd ge zien, Pakistan en Australië de dienst uitmaken in deze racket- sport, waarbij de bal via de vier mu ren wordt gespeeld en één keer mag stuiteren. Net als bij tennis wordt gespeeld om dé best of fivé, om drie gewonnen sets. De punten telling gaat tot negen. Zoals bij het aanverwante badminton kan al leen degene die serveert ook sco- Om het publiek op wenken te be dienen maakte Dekker twee over dekte tennishallen vrij. In één daarvan staat een, uit Engeland af komstige, doorzichtige perspex- baan opgesteld waardoor het spel door twaalfhonderd toeschouwers - over de vier dagen zijn er nog duizend nodig om de begroting rond te maken - is te volgen. Spe ciaal voor de TV wordt op de finale- -dag (zaterdag) gespeeld met een peperduré tele-bal, die reflecte rende eigenschappen heeft en daardoor beter is te zien. De andere hal wordt benut voor het inrichten van een zogenaamd promo-dorp. Squash in Nederland wordt beoe fend door ongeveer 200.000 men sen. Slechts tien procent daarvan is aangesloten bij de bond, die vorig jaar 1000 nieuwe leden verwelkom de. Ondanks die nog betrekkelijke kleinschaligheid van deze groeien de sport bestaat driekwart van de nationale ploegen uit professionals die, gelijk hun collegas uit de ten niswereld, de hele aardbol afreizen om in hun onderhoud te kunnen voorzien. Alleen de echte grote spelers, zoals de Pakistani Jahan- gir en Jasher Khan en de Australiër Russ Norman, houden er een aar dig centje aan over. De Nederlandse ploegen die vanaf morgen (12.00 uur) deelnemen aan het Europese kampioenschaps- qush voor landenteams bestaan uit:Mannen:Hans Frieling (Zeve naar), Eric Smit (Amsterdam), Mi chael Vertogen (Alphen a/d Rijn), Raymond Scheffer (Wijk bij Duur stede), Mike Sherren (Den Haag) en Eric van der Pluym (Bunde). Vrouwen: Babette Hoogendoorn (Hilvarenbeek), Nicole Beumer (Amsterdam), Mariëtte Peters (Ze venaar) en Marjolein Houtsma (Ze venaar). AD VAN KAAM DINSDAG 10.00-10.30 SCH: Tennis that Counts: tennislessen. 14.30-15.00 SKY Motorsports News. 15 40-16.00 BBC 2 Under sail - Galway Hookers: zeilmagazine. 21.00-21 30 BC 1: A Question of Sport: sportquiz. 21.00-22.00 SCH NBA Basketball. 22.00-23.00 SKY: Nederlands competi tievoetbal. 22.10-22.35 Did 2: Die sport-Reportage: met de wereldkampioenschappen kunstrijden in Boedapest (korte kür voor paren). 22 30-22 40 SCH: Gillette soccer Scene. 22.40-23.40 SCH: Super sport. 23.00-23.45 Did 1 ARD-Sport extra: Bundesliga-voetbal: informatie over de 25e speeldag. 23.00-24.00 SKY: Frans competitievoet bal: met o.m. de wedstrijd Bordeaux- Monaco. 00.35-01.10 BBC 1 WK kunstri|den: re portage uit Boedapest. WOENSDAG 10.03-10.50 Did 1: Bundesliga voetbal. ADVERTENTIE Een spaarrekening, waarbij het tarief is gekop peld aan de rente op de kapitaalmarkt. Dit tarief wordt maandelijks vastgesteld. Het tegoed is dagelijks opvraagbaar met 2% retour rente. Het minimumsaldo bedraagt f1.000,-. Het rentepercentage voor Q de maand april is JfOKJ/O De Nutsspaarbank doet meer vöor spaarders. 11= LONDEN (AFP) De Engelse bondcoach Bobby Robson kan morgen in de interlandwed strijd tegen Nederland niet be- schiken over Steve McMahon. De middenvelder van Liver pool raakte zondag in het duel tegen Everton te ernstig gebles seerd aan een knie. McMahon maakte enige weken geleden een geslaagd debuut voor het nationale Engelse team in het oefenduel tegen Israël. De mid denvelder hoefde de beslissing niet zelf te nemen. De medische staf van zijn vereniging ver bood hem om in actie te komen. Robson kreeg van Everton wel toestemming Peter Reid te ge bruiken.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17