Concert Reizend Muziekgezelschap wordt paradijselijk Oegstgeest pakt 'lelijke plekken' aan 00S1S00 Voor vierde maal in paar weken ambulance betrokken bij ongeval A.S. WOENSDAG VAN 15.00-17.00 OOR EN DONDERDAG VAN 15.00-18.00 UUR WORDT HET OPLETTEN GEBLAZEN. WANT DE DEELNEMERS AAN DE :i=£;==j; BEDRIJVEN K0NTAKT DAGEN IN DE LEIDSE GR0EN00R0HALLEN KUNNEN i DAN GEHEEL GRATIS HUN SUPERAANBIEDINGEN VIA DE LEIDSCH DAGBLAD KABELKRANT DE ETHER INSTUREN. EN U PROFITEERT! In de rij voor kwart triathlon Grens Leiderdorp verlegd Botsing Gedurfde uitvoering Kreatief Danscentrum Controle: groot deel bromfietsen deugt niet MAANDAG 21 MAART 1988 PAGINA 9 Het Reizend Muziekgezelschap met Chris- tiaan Bor - viool, Ronald Brautigam piano, Colin Carr - C9llo, Godfried Hoogeveen cello, Matthias Mauer - altviool, Paul Ro senthal - viool en Vincente Zarzo - hoorn. Werken van Joh. Amon, P. Dukas, Alex. Arensky en Joh. Brahms. Gehoord op 19 maart in De Groene Kerk, Oegstgeest.. OEGSTGEEST - Stel u een kind voor op de ochtend van zijn ver jaardag: door zijn opgetogenheid verblijdt het binnen een straal van 10 meter iedereen in zijn om geving. Zó, op dezelfde manier straalden de leden van Het Rei zend Muziekgezelschap hun ge luk uit, in-vergenoegd met elkaar aanwezigheid en met de luiste raars in de Groene Kerk. Het Reizend Muziekgezelschap is een zeer gelukkige combinatie van internationaal vermaarde musici uit binnen- en buiten land. Tweemaal per jaar komen ze bijeen om te repeteren en con certen te geven door heel Neder land. Of aan dit voortreffelijk re cept nog geheime ingrediënten ten grondslag liggen, weet ik niet, maar het is verwonderlijk dat musici die niet zéér regelma tig met elkaar repeteren, zó vol komen met elkaar overweg kun nen. De spelers leken niet. alleen door zichtbare en onzichtbare draden verbonden te zijn met el kaar, het was zelfs alsof ze opgin gen in een groter mystiek geheel. Vincent Zarzo speelde een over heersende rol in de eerste wer ken. Deze solohoornist van het Residentie-Orkest is in Leiden geen onbekende. Weinig hoor nisten weten zich zó trefzeker uit te drukken op dit moeilijk be speelbare instrument. Daarom was het toch wel jammer dat de snelle delen van het beminnelijk hoornkwartet van Amon (1763- 1825) wat ten onder gingen in over-akoestiek. Terwijl de volle koperklank de strijkers soms overschaduwde, vloeiden de vir tuose hoornpassages ook nog sa men tot een onduidelijke galm. Een beter lot was 'Villanelle' voor hoorn en piano beschoren. Tussen het blazen op een hoorn en het aanstrijken van violen en cello's ligt een wereld van ver schil. De hoornist concentreert zich op zijn ademhaling en zijn embouchure; weinig spectacu laire technieken voor een toe schouwer. Strijkers daarentegen kunnen hun gezichtsuitdruk king en de motoriek van hun li chaam bij hun spel betrekken. Terwijl het strijkkwartet in a kl. van Arensky (1861-1897) vooral matige tempi vermeldde, was "vaart" of nog liever "stroom" een kenmerk van dit werk. Ster ke associaties kwamen op aan al lerlei soorten beweging die bij water horen. De aard van de me lodieën suggereerde weidse wa tervlakten, die nu en dan in grote beroering werden gebracht. Beelden van woest stormweer wisselden af met kalmer vaarwa ter. Het meeslepende spel van de twee cellisten, de altist en de zeer geïnspireerde violist Paul Rosenthal wist dit toch niet zó opvallende werk boven zichzelf uit te tillen. Maar... pas werkelijk uit mijn bol ging ik bij het piano kwintet in f-kl. van Brahms. Hier waren in de ware zin van het woord (her)scheppende geesten bezig. Als je je het paradijs wilt voorstellen als één hemelse stroom van muziek, dan waren deze musici het venster waar door ons een blik op het paradijs vergund werd. Het was goed zo! MONICA SCHIKS i de rij voor een marktkraam i ian de Buurtgroep Haaswijk. OEGSTGEEST - De winnaar van de Oegstgeester kwarttriathlon van vorig jaar. Hans Wesseling, zal niet meedoen met die van dit jaar. Wesseling was er zaterdag bij de in schrijving van het grootste Oegst geester sportfestijn niet bij. Wesse ling zou zich aan atletiek gaan wij den. Bij de inschrijving voor ingezete nen uit Oegstgeest verzamelden de eerste triatleten zich al om 9.30 uur rond de marktkraam in Haaswijk. De inschrijving begon pas ander half uur later. Niemand hoefde te worden teleurgesteld, iedereen kreeg een inschrijfkaart. Er gmgen er 151 van de hand. Later op de dag werden er nog eens 110 kaarten voor niet-Oegst- geestenaren verdeeld. Tot de kanshebbers worden nu de nummers twee en drie van vorig jaar, Oegstgeestenaar Mart Moraal en Leiderdorper Chris Cappel, ge rekend. Vele ogen zijn ook gericht op de Leidse runner-up Sam Sprin ger. Ook wethouder Kohlbeck (PvdA) schreef zich weer in. De triathlon wordt georganiseerd door de Buurtgroep Haaswijk. "Toen ik er van hoorde, moest ik toch even glimlachen", zegt de zegsman van de Leiderdorpse poli tie als hij vertelt over het vierde on geluk met een ambulancewagen van de Leidse EHD in enkele we ken tijd. Het ongeluk gebeurde za terdag, rond een uur of zes. De am bulance was op weg naar een onge val met gewonde op de rijksweg 4 en kwam vanuit Leiden de Stieren- brug over gereden. Op het kruis punt met de Acacialaan stonden voor de ambulance de lichten op rood. Maar omdat de bestuurder zelf ook allerlei signalen uitzond dacht hij het risico te kunnen ne men. "Brandweer, ambulances én politie denken wel eens te gemak kelijk dat iedereen moet wijken als ze wat herrie maken en zwaailich ten voeren", aldus de politiezegs- man. De ambulance raakte uitein delijk twee auto's die uit de rich- ijk) ting van de Acacialaan kwamen in de flank en kwam zelf tegen een paal tot stilstand. De bestuurder liep daarbij enke le gebroken vingers op en moest zelf naar het ziekenhuis worden overgebracht. De ambulance, die aan het kenteken te zien splinter nieuw zou zijn, is totaal vernield. Toen eind februari het bericht over de derde in de vernieling gere- En weer ging er een ambulancewagen van de Leidse GG en GD de vernieling in. De chauffeur zou enkele vingers hebben gebroken bij het ongeluk nabij de Leiderdorpse Acacialaan. (foto Holvast) den ambulance GG en GD-mana- ger B. Mark bereikte, zei hij nog: "Het is alsof de duivel ermee speelt". Plaatsvervangend brandweer commandant F. van Oosten heeft geen verklaring voor het grote aan tal ongelukken in korte tijd. "Er waren steeds andere chauffeurs bij de aanrijdingen betrokken". De schade van 25.000 gulden aan de nieuwe Mercedes-ambulancewa- gen komt voorlopig voor rekening van de gemeente Leiden. Afhanke lijk van de schuldvraag van het on geval kan de gemeente de schade verhalen op de andere weggebrui kers die bij het ongeval waren be trokken. Halve ton voor Dorpsstraat LEIDERDORP De bebouwde kom van de gemeente Leiderdorp wordt uitgebreid. Het gaat daarbij om een gedeelte van het fietspad WARMOND - Bij een botsing op de Warmondse T-kruising Beatrixlaan/Herenweg zijn vrij dagavond twee auto's zeer zwaar beschadigd. De inzittenden kwa men met de schrik vrij, al moest de 21-jarige bestuurder uit Warmond even mee naar de dokter voor "ob servatie". Het ongeluk gebeurde toen een 78-jarige Leiderdorper, die met zijn auto de Beatrixlaan af kwam, geen voorrang verleende. De Warmonder knalde als gevolg van die manoeuvre tegen een boom op. aan de Ruigekade, een flink stuk Achthovenerweg en een deel van het Jaagpad. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben Leider dorp toestemming gegeven om de grenzen van de bebouwde kom te wijzigen. Er zijn verschillende redenen voor de grensverlegging. Zo staan aan het gedeelte van de Achthove nerweg dat nu nog buiten de be bouwde kom ligt, zes woningen met uitritten en tussen de Achtho venerweg en het Jaagpad tien wo ningen met uitwegen naar beide kanten. Bovendien is tussen de Mauritssingel en de Achthovener weg een nieuw gedeelte van de Achthovenerweg aangelegd. Als de grenzen zijn verlegd, kan Leiderdorp maatregelen nemen ten aanzien van de snelheid waar mee het verkeer langs genoemde wegen rijdt. De Dansende Poppen, Leerlingenuitvoe ring van het Kreatief Danscentrum Leider dorp onder leiding van Margriet de Jong, gezien op 20 maart in de Leidse Schouw burg. LEIDEN/LEIDERDORP - De Schouwburg was gisteravond tot de nok toe gevuld met trotse va ders, moeders, broertjes, zusjes en andere familieleden en vrien den van de leerlingen van het Kreatief Danscentrum uit Lei derdorp. Er moesten zelfs extra stoelen worden aangerukt om al le belangstellenden een plaatsje te kunnen geven. De dansschool van Margriet de Jong had deze overgrote belangstelling dubbel en dwars verdiend, want het is een zeer geslaagde voorstelling geworden. Het programma begon met "dan sende poppen", een gedanst sprookje, dat vertelt over de pop- penmaakster Rosa, die haar pop pen verkoopt aan een rijke man met zijn twee verwende doch ters. Daar blijken de poppen toch niet gelukkig te zijn en zij bezorgen de zusjes een angstige nacht. Uiteindelijk keren de pop pen weer terug naar Rosa, terwijl de twee zusjes als troost een ted dybeer cadeau krijgen. Dit ver haal leent zich bij uitstek voor een leerlingenvoorstelling, om dat het aantal personages onein dig kan worden uitgebreid, zodat iedereen, van de grootste tot de kleinste ballerina, aan bod kon komen. Een zeer kleurrijk en ge varieerd schouwspel bovendien, waarin verschillende dansstij len, klassiek, modern en een vleugje Spaans, gecombineerd werden. Na de pauze volgde een bonte aaneenschakeling van dansen, van jazz-dans op Madonna tot een futuristische dansinterpreta- tie op de muziek van Kraftwerk. Stuk voor stuk goede choreogra fieën, waarbij de prestaties van de leerlingen goed uit de verf kwamen. Behalve aandacht voor het dansen, dat natuurlijk voor op staat, heeft het Kreatief Dans centrum ook goed oog gehad voor de kostuums, het decor en de belichting, soms met hele in ventieve vondsten als resultaat. Tijdens het "foyer de la danse" bijvoorbeeld, dat een dansles uit de negentiende eeuw voorstelde, had men het gaasachtige voor doek neergelaten, waarbij het ge heel een impressionistische sfeer kreeg, die zo uit de schilderijen van Degas leek te zijn weggelo pen. Behalve de vormgeving was ook de mis-en-scène van deze_ choreografie een lust voor het oog. Terwijl op de achtergrond meisjes aan de bar oefenden, deed op de voorgrond één van de jongere leerlingen, onder het strenge oog van de balletmees- ter, haar eerste wankele passen op haar spitzen. Een knap stukje acteer- en danswerk. Al met al is het een voorstelling geworden waar niet alleen de deelnemers, maar ook het pu bliek zichtbaar van heeft kunnen genieten. Een welverdiende be loning voor al het werk en c spanningen, die aan de voorstel ling vooraf 2ijn gegaan. Het sultaat is een creatieve en ge durfde leerlingenuitvoering waarna het Kreatief Danscen trum zijn naam eer aan doet. WENDELIEN VOOGD OEGSTGEEST - E|£ gemeente Oegstgeest wil voor een halve ton onderzoeken hoe de infrastructuur van de Dorpsstraat en omgeving en die van de hoek Geversstraat- /Rhijngeesterstraatweg kan wor den verbeterd. De provincie helpt in financiële zins des woords een handje mee. De gemeentelijke ini tiatieven vloeien voort uit de struc tuurschets, een drukbesproken toekomstplaatje van Oegstgeest, waarmee "lelijke" plekken in het dorp kunnen worden bestreden. In dat verband is al veel gespro ken over de terreinen van de gara gebedrijven Kamsteeg en Van Den Ameele aan de Geversstraat. Ook het oudste deel van het dorp, de Dorpsstraat en omgeving, verdient de nodige aandacht, stellen B en W. Bewoners van dit gebied klagen al jaren over de grote verkeersover last en wachten met smart op de openstelling voor gemotoriseerd verkeer van de S54. Het onderzoek zal zich onder meer richten op de mogelijkheden van verplaatsing van het garagebe drijf van Van den Ameele of naar die van een gedeeltelijke bebou wing van het terrein. Ook zullen pogingen in het werk worden gesteld om de "gaten" tus sen de woningen in de Dorpsstraat te vullen alsmede die in het gebied je bij de Almondehoeve (antiek boerderij). Uitgangspunt daarbij is het verkeersluw maken van de Dorpsstraat zelf, schrijven B en W in het betreffende raadsvoorstel dat donderdag wordt behandeld. B en W melden dat in het onder zoek direct de "financiële haalbaar heid van het een en ander in ogen schouw zal worden genomen". Expositie Maria Prins exposeert haar gouaches van 26 maart tot 30 april in de Wasse- naarse galerie 'De Muren', gevestigd aan het Ammonslaantje 36. Ze schildert abstracte landschappen "met een ster ke lading, waarbij de heldere kleuren en de heftige penseelstreek belangrijk bij dragen aan de beoogde expressie", al dus een folder over haar werk. De expo sitie is elke zaterdag van tien tot vijf uur én na telefonische afspraak geopend. Blank en zwart Op initiatief van de Leiderdorpse werk groep tegen Apartheid wordt vrijdag 25 maart een toneelstuk opgevoerd over de verhouding tussen de blanke en ge kleurde mens. Plaats van handeling is de Muzenhof aan de Gordijnsingel 4 in Leiderdorp. In 'Pantomime' van schrijver Derek Walcott wordt een poging tot rol lenspel ondernomen. Een poging die al snel dreigt te mislukken. Het stuk wordt gespeeld door Bill van Dijk en John Serkei, beiden lid van de theatergroep 'De nieuw Amsterdam'. Kaarten zijn ver krijgbaar op de adressen Van Poel- 65 (na 19 uur) en Ericalaan 6. k LEIDERDORP - De Leider- dorpse scoutinggroep Van der Does-Liethorp heeft burgemees ter Bruggeman afgelopen za terdag vijf bomen aangeboden. Aanleiding voor de actie was het feit dat het 'Europees jaar van het milieu' gisteren afliep. De Leiderdorpse bomen wer den meteen geplant. Een hande ling die de burgemeester voor zijn rekening nam, geassisteerd door leden van de scouting groep. Plaats van bestemming was het Wilgenpark, het nieuw- bouwwijkje waar burgemeester Bruggeman zelf ook woont. Maar volgens de gemeentelijk voorlichtster is die associatie toeval. Het Wilgenpark was ge woon aan de beurt om in het groen gezet te worden. tfoto- Henk Bouwman) Van de 28 exemplaren 24 niet in orde ZOETERWOUDE - Een groot aantal bromfietsen deugt niet. Dat blijkt uit een bromfietscontrole die afgelopen vrijdagmiddag tussen half vier en half zeven bij het poli tiebureau in Zoeterwoude-dorp werd gehouden. Van de 28 gecon troleerde bromfietsen bleken er maar liefst 24 niet in orde. Zestien exemplaren waren er op gevoerd. Eén bromfietseigenaar bleek dat opvoeren zo ver te heb ben doorgevoerd dat zijn tweewie- ler een motorfiets was geworden. Hij kreeg prompt drie bekeurin gen: één voor het rijden zonder rij bewijs, één voor het ontbreken van een kenteken en één voor het on verzekerd rondrijden. Drie bekeuringen werden er uit gedeeld aan eigenaren van brom fietsen die teveel herrie produceer den. Bij twee bleken de remmen niet te deugen. Eén bromfietser was nog geen zestien jaar en een ander had de helm niet deugdelijk op het hoofd zitten. De laatste be keuring ging naar een jongen die zonder bel op de bromfiets rondreed. De controle was onderdeel van de vorige week in Hazerswoude en Zoeterwoude begonnen actie 'Min 25 procent'. Een landelijke actie: gemeenten kunnen erop insprin gen en dat hebben Hazerswoude, Benthuizen en Zoeterwoude geza menlijk gedaan. Bedoeling ervan is het aantal verkeersslachtoffers te rug te dringen. Binnenkort zal de politie in het kader van die actie controleren op het gebruik van de autogordel en alcoholmisbruik in het verkeer. LEIDERDORP - Voor de vierde maal binnen enkele weken is een ambulance van de Leidse Eerste Hulp Dienst betrokken geraakt bij een ongeval. In Leider dorp ramde de ziekenwa gen eerst twee auto's en kwam vervolgens tegen een paal tot stilstand. De schade aan de gloednieuwe brand weerwagen, die net een week in gebruik was, be draagt 25.000 gulden. De EHD heeft inmiddels bij de GG en GD in Den Haag een reservewagen gehuurd.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 9