EIDEN Gemeente trekt geld uit voor opknappen bruggen LEIDSCH m DAGBLAD Bouw tweede openbare basisschool Stevenshof Spelspektakel brengt 5000 gulden op voor vereniging De Sleutels s MAANDAG 14 MAART 1988 LEIDEN De gemeente start bin nenkort met de bouw van de twee de openbare basisschool in de Ste venshof. In eerste instantie worden er vijf semi-permanente lakeien ge bouwd, zodat de school op 1 augus tus kan starten. Daarna worden er vijf vaste lokalen, een aula en een gymzaal gebouwd. Die moeten op 1 augustus gereed zijn. Ook na het gereedkomen van de permanente lokalen blijven de 'noodlokalen' bij de school in gebruik. Inmiddels is er ook een directeur van de basisschool benoemd. On danks het voorrangsbeleid voor vrouwen wordt het hoofd van de tweede openbare basisschool in de Stevenshof een man. "In Leiden is 50 tot 70 procent van de directeu ren van lagere scholen een vrouw. Het beleid is dat in zo'n geval vrou wen alleen voorrang hebben indien er een geschikte kandidaat is. Die was er in dit geval niet", aldus P. Peters van de directie onderwijs. Voor de school in de Stevenshof hebben zich een week na de eerste oproep inmiddels 17 leerlingen aangemeld. Burgerlijke Stand Tuinenburg. geb. 18 dec. 1916, vrl. geh. gew. met T. Pieterse; J.C. Bie- mans, geb. 23 apr. 1934. man; M. Plevier, geb. 5 jun. 1961. man; L.H. Duijndam, geb. 9 aug. 1914, vrl. echtg. van C. de Winter; M. Smids. geb. 29 aug. 1887, vrl. geh. gew. met T. Vermeulen; J.C. van den Hout, geb. 19 apr. 1913, vrl. geh. gew. met L.P.D. Nachtegeller; N. Kop. geb. 6 feb. 1903, man; B.L.A. van Kesteren, geb. 8 feb. 1930, man; C.J. Arbouw, geb. 28 mei 1923, man; J. den Os, geb. 25 sep. 1922, man, L. de Goede. geb. 5 dec. 1925, man; M. Heijnis, geb. 15 sep. 1922, vrl. geh. gew. met J.J. Huizinga; N.A. Mieremet, geb. 20 feb. 1915, vrl. geh. gew. met F. Tuijt- hoff; W.D.A. Truijers. geb. 19mrt. 1901, man; S. van 't Wout. geb. 13 jun. 1985, vrl.; C. Vlie land, geb. 29 nov. 1917, vrl. echtg. van G. de Jong; J. van der Plas, geb. 6 apr. 1901, man; C. van Beelen, geb. 8 aug. 1915, man; G. van der Weide, geb. 7 feb. 1910, man; D. van Eg- mond. geb. 20 sep. 1909, vrl. echtg. van D. Verhoef; W. Klok, geb. 18 feb. 1915, man; A.M. Duivenvoorden, geb. 20 mei 1915, vrl. geh. gew. met C.J. Salman, i-.w; LEIDEN De vakbondsdag die de Boycot Outspan Actie (BOA) zaterdag in De Waag heeft gehouden in het ka der van de anti-racismeweék heeft 63 bezoekers getrokken. De vakbondsdag bestond uit een forumdiscussie over het thema 'racisme op de werkvloer', met als forumleden Roel Berghuis, auteur van het boek 'Racisme op de werk vloer', Talip Demirhan, beleidsmedewerkers voor buitenlandse werknemers verbonden aan het CNV, Philip Muus, beleidsmedewerker van de FNV en voorzitter Ben Knoppen, scholingsmedewerker van de FNV. Esau du Plessis van de BOA toonde zich zaterdag tevreden met de opkomst en de inzet van de sprekers: "De vak- bondsmensen zwamden in elk geval niet zo als de politicivorige week maandag tijdens de politieke forumavond". Postzegels De Leidsche Vereeniging van Postze gelverzamelaars houdt dinsdagavond 22 maart haar maandelijkse bijeen komst in het restaurant van zwembad De Zijl aan de Paramaribostraat. Er zal een met dia's ondersteunde lezing worden gehouden over Nederlandse vogels op buitenlandse postzegels. Aanvang 20.00 uur. Ledenvergadering De AbvaKabo houdt op dinsdag 22 maart een ledenvergadering waarin onder meer de voorbereiding van het Klein Congres aan de orde komt. De vergadering vindt plaats in het afde- hngskantoor aan de Driftstraat 49a in Leiden. Aanvang 20.30 uur Geweld Het Studium Generale van de Leidse universiteit houdt op dinsdag 22 maart een forum over de beheersing van ge weld. Het forum wordt geleid door prof.dr. G.P. Hoefnagels van de Eras mus universiteit in Rotterdam. Plaats van handeling is het Centrale Voorzie ningsgebouw, Cleveringaplaats 1 Leiden. De aanvang is om 20.30 uur. Kinderkleding Buurthuis Cornelis Joppensz in de Burgemeester-, Professoren- en Rijn- dijkwijk organiseert op woensdag 23 maart een kinderkledingbeurs. Op woensdagochtend kunnen tussen 9.30 uur en 11.00 uur de kleren, voor zien van een prijskaartje, worden in geleverd. De verkoop is 's middags van 13.30 uur tot 16.00 uur. Het buurt huis is gelegen in de Oppenheim- straat 6a. Informatie: tel. 132462. Kaarten In het onderkomen van speeltuinvere niging Oosterkwartier aan de Borneo- straat wordt zondag 27 maart gekaart en gesjoeld. Kosten bedragen 2,50 gulden. Aanvang 14.00 uur Streekcommissie De streekcommissie Leiden en omge ving komt dinsdag 22 maart bijeen in 'Ons Huis' aan het Kosterpad 3 in Zoeterwoude-dorp. ledereen die wat wil zeggen over regionale knelpunten op gebied van ruimtelijke ordening is welkom. Aanvang 20.00 uur. 'Rats' De Belgische theatergroep Tie 3' treedt woensdag 23 maart op met het programma 'Rats' in het LAK-theater aan de Cleveringaplaats 1 in Leiden. De avond is een initiatief van de werk groep '21 maart'. De Verenigde Na ties riepen 21 maart uit tot de interna tionale dag ter bestrijding van racisme en discriminatie. Op deze datum schoot de Zuidafrikaanse politie zo'n 70 demonstrerende zwarten dood in Sharpeville. De aanvang van het op treden is 20.30 uur. Danscafé zaterdag langer open nieuwing van straten in de Zeehel denbuurt. De monumentale Scheluwbrug, die de verbinding vormt tussen de Herengracht en Havenplein, wordt dit jaar gerestaureerd. De 19de eeuwse draaibrug staat op de mo numentenlijst en is volgens de af deling openbare werken hard aan een opknapbeurt toe. De onder bouw wordt geheel venieuwd zo dat die na de werkzaamheden weer open en dicht kan draaien. Ook de peilers waarop de brug rust wor den vervangen. Aan het uiterlijk van de Scheluwbrug wordt niets veranderd. Het werk is een vervolg van het leerwerkplan bij de Kraai- erbrug, waarbij jonge werkzoeken den ervaring kunnen opdoen bij de werkzaamheden die grotendeels ambachtelijk van aard zijn. Een andere 19de eeuwse draai brug die opgeknapt wordt is de Kleine Havenbrug, die de verbin ding tussen Kalvermarkt en Ha venplein vormt. Net als de Sche luwbrug verkeert deze brug in een slechte staat. De vernieuwing is dringend nodig omdat de Klein Havenbrug een belangrijke scha kel vormt tussen binnenstad en aansluitende stadswijken. Boven dien is de brug van betekenis voor het weer doorvaarbaar maken van de binnenstad. De derde Leidse brug die wordt opgeknapt is de Trekvaartbrug tus sen de Rijnsburgersingel en de Ma- resingel. Van de in 1950 gebouwde stenen boogbrug worden de beton- gewelven en metselwerkbekleding bijgewerkt. Ook worden de land- hoofden, dat is het gedeelte waar brug op rust, waar nodig hersteld en de natuurstenen delen van de verankering vervangen. In 1988 zal begint de gemeente met herstel van de walmuren en riolering van de Kalvermarkt en Havenkade. In verband met het woningbouwplan op de plaats waar vroeger de Zuidsingelschool en terrein bouwmaterialenhandel Van Dijk stonden, moet het straat- gedeelte worden opgeknapt. De Evertsenstaat en de Korte- naarstraat uit de Zeeheldenbuurt worden dit jaar in een nieuw jasje gestoken. De rioleringen worden vernieuwd. Daarna worden de stra ten en groenvoorzieningen door de gemeente aangepakt. De Zeehel denbuurt wordt in fasen opge knapt. De andere straten komen in de volgende jaren aan de beurt. Vrouw (27) gewond bij aanrijding LEIDEN - Een 27-jarige Leidse is zaterdagochtend met een gebro ken sleutelbeen naar het Elisabeth- ziekenhuis in Leiderdorp gebracht nadat zij was aangereden door een auto. Het ongeval gebeurde op de kruising Haagse Schouwweg/Hoge Morsweg. De automobilist verleen de de vrouw op de fiets geen voor rang. Leidenaars bedreigen wandelaars met een mes LEIDEN - Twee Leidenaars (24 en 28 jaar) zijn vanochtend op de Boommarkt aangehouden wegens vernieling van een ruitje en bedrei ging van enkele voorbijgangers met een mes. Het tweetal werd door enkele mannen aangesproken omdat zij even tevoren een ruitje van ben winkel in de Vrouwen- steeg hadden ingeslagen. Dq oud ste van de twee pakte daarop een dopsleutel en een mes uit zijn auto waarmee hij een van de mannen bedreigde. Door de tussenkomst van twee agenten uit een toevallig passerende surveillancewagen, kon erger worden voorkomen. Het tweetal is ingesloten. Symposium LEIDEN Het Danscafé aan de Nieuwstraat mag op zaterdag toch tot drie uur open blijven. De burge meester had in eerste instantie ge weigerd het café een bijzondere ontheffing te verlenen. De commis sie voor beroep- en bezwaarschrif ten bepaalde echter dat er geen re denen waren om de ontheffing te weigeren. De burgemeester heeft het advies van de commissie over genomen. Tegen de verlenging van de ope ningstijd op zaterdag bestaat voor al bezwaar van de buurtbewoners. Zij vrezen meer overlast van de be zoekers van het café. Banden van fietsen en auto's lek LEIDEN - Op het parkeerterrein van de Groenoordhallen werden zaterdagavond de banden van 30 fietsen, een bromfiets en vier au to's lekgestoken. Alle voertuigen waren eigendom van leden van de korfbalclub Pernix die op dat mo ment in de Groenoordhallen ver bleven. Van de dader ontbreekt elk spoor. over nazorg voor oorlogs slachtoffers LEIDEN In het congrescentrum Leeuwenhorst in Noord wijker- hout wordt op 7 mei een symposi um gehouden over de opvang en nazorg van oorlogsslachtoffers. Het symposium is een initiatief van de vice-voorzitters van de Stich ting 5 mei Comité Leiden en de Ne derlandse Vereniging van Ex-poli- tieke Gevangenen uit de Bezet tingstijd. Er zal onder andere worden ge sproken over de hulpverlening aan burgers en militairen in de periode 1940-1950. Tevens wordt de opvang en nazorg bij geestelijke en licha melijke problemen en de late ge volgen daarvan behandeld. Belangstellenden kunnen zich voor deze dag aanmelden bij de Boerhaave Commissie voor Postacademisch Onderwijs in de Geneeskunde, telefoonnummer 071-275294. LEIDEN Marijke van der Ploeg (midden) mag zich sinds gisteravond de officiële winnares van het Leidse Songfestival noemen. Tijdens deze drukbezochte zangwedstrijd in de discotheek Broadway aan de Breestraat legde Wia Buze (rechts) beslag op de tweede plaats. Sylvia Versluys werd derde. <foto Henk Bouwman) LEIDEN De gemeente heeft geld uitgetrokken voor herstel van verschillende bruggen en walmu ren in Leiden. Zo worden binnen kort de Scheluwbrug, de Kleine Havenbrug en de Trekvaartbrug onder handen genomen. Ook wor den de walmuren, riolering en be strating van de Kalvermarkt en de Havenkade hersteld. Daarnaast staan er plannen op stapel voor ver- Herbestrating Margrietstraat LEIDEN De gemeente Leiden maakt op 5 april een begin met de herbestrating van de Margriet- straat. Bovendien worden er twee verkeersdrempels geplaatst omdat het gemeentelijke beleid er op is gericht in woonwijken buiten de doorgaande routes zoveel mogelijk een 30 km-regeling in te voeren. Te vens worden de trottoirs herbe- straat en iets versmald om de aan leg van een aantal parkeerplaatsen mogelijk te maken. LEIDEN Het Sport en Spel Spektakel ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van Holiday Inn, heeft zaterdag en zondag in totaal 3000 bezoekers getrokken. Dat zijn er ongeveer 1000 minder dan het hotel had gehoopt. Desondanks is de organisatie niet ontevreden. Tij dens de manifestatie is met een tombola 3000 gulden bijeenge gaard voor de gehandicapten sportvereniging. Door de leiding Postbode beroofd van fiets en poststukken LEIDEN Een 35-jarige postbe- steller uit Leiden is vrijdagochtend van zijn fiets en een hoeveelheid poststukken beroofd. De man had zijn fiets achtergelaten om de post de bezorgen in de Bernhardstraat. Bij terugkomst van zijn ronde was de fiets verdwenen. De fiets werd 's avonds laat teruggevonden echter zonder de poststukken. Deze wa ren bestemd voor bewoners van de Beatrixstraat, Irenestraat, Mar grietstraat, Marijkestraat en Juli- anastraat. van het hotel is dit aangevuld tot 5000 gulden. Tijdens het evenement werden onder meer sportdemonstraties ge geven, een damsimultaan gehou den met Jannes van der Wal en konden de bezoekers zich ver maken met allerlei 'kermis'-activi- teiten. Verder was er een groot po dium waarop doorlopend optre dens werden verzorgd door Glenda Peters, Peter Douglas de Neder landse Frank Sinatra en Frizzle Sizzle. Dat het aantal bezoekers onder de verwachting bleef, wijt M.J.R. Worms, general manager van Holi day Inn, toch voornamelijk aan het mooie weer op zondag. Of het eve nement volgend jaar wordt her haald, durft Worms op dit moment nog niet te zeggen. "Daar moeten we nog eens goed over nadenken. Maar als het wordt herhaald, zal het mogelijk alleen op zondag worden gehouden". Leden van de gehandicapten sportvereniging De Sleutels zijn blij met de opbrengst van de tombo la. (foto René Pieters) STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAP LEIDEN STAD LEIDEN SÏATLEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 7