Herboren Leiden zorgt voor stunt Humeurige Bakker inspireert Oranje Korfbalfinale an li-climax Kloppenburg naar Spelen Kwalificatie Holland-rally voor Lovell Biljart-surprise Frans van Kuyk Tafeltemiissters in halve finale Promotie Docos ondanks verlies MAANDAG 21 MAART 1988 PAGINA 19 AMSTELVEEN Luba Leiden heeft zaterdagavond in Amstel veen onder leiding van interim- coach Michiel van der Meer di rect al voor een stunt gezorgd. Het taaie ASVU, dat in eigen huis nog maar weinig punten heeft moeten weggeven, werd door het herboren Leidse basket balteam op een klinkende 84-94 nederlaag getracteerd. De Leidse zege kwam niet te vroeg, want ook Lisse roerde zich in de steeds spannender wordende slotfase van de competitie. Zeemacht werd in Lisse na ver lenging met 92-91 geklopt. De vreugde straalde zaterdag van Leiden-voorzitter Henny Nijssen. Deze had de afgelopen week heel wat kritiek te verdu ren gekregen, nadat hij met het bestuur had besloten om met on middellijke ingang een vervan ger te zoeken voor coach Martin Bakhuijzen. Een aantal spelers was het met die pijnlijke beslis sing niet eens. maar in Amstel veen bleek dat het paardemiddel zijn uitwerking niet had gemist. De oplossing die Nijssen heeft bedacht om in de vervanging van Bakhuijzen te voorzien is op zijn minst origineel. Leiderdorp-aan voerder Wil Moerer is op voor dracht van de als coach aange trokken Michiel van der Meer als De tik, die Tsjechoslowakije zater dagavond uitdeelde (3-1 verlies), had de kiem gelegd voor een open lijke botsing tussen Bettine Vriese- koop en Mirjam Kloppenburg enerzijds en coach Gerard Bakker anderzijds. Bakker raakte tijdens die confrontatie zo geïrriteerd over het zwakke spel van zijn kroon- prinssesen, dat hij zich na de ne derlagen in het enkelspel vanaf de eerste game van de dubbel tegen Renata Kasalova en Marie Hracho- va niet meer met de coaching bezig hield. "Een kortsluiting", verklaar de de technisch leider zijn opmer kelijke gedrag. "Ik vond. dat het team niet optimaal functioneerde en ik had geen zin om er nog iets over te zeggen. Ik ben niet het type, dat met de strooppot rondgaat. Die heb ik nooit mee. Ik los problemen op mijn eigen wijze op". Verder hulde Bakker zich tradi- PARIJS (GPD) Mirjam Klop penburg kan zich gaan opmaken voor de trip naar Seoul. Of schoon het Nederlands Olym pisch Comité de tafeltennis-ver- tegenwoordigers nog officieel moet aanwijzen, voldeed de 21- jarige Lichtenvoordse gisteren aan de deelname-eis voor de Spe len. Kloppenburg diende vol gens het NOC met Vriesekoop in het dubbelspel de halve finales van het landenevenement of de kwartfinales van het individuele toernooi te bereiken. Aan de eer ste voorwaarde heeft ze inmid dels voldaan, zodat Kloppen burg evenals Bettine Vriese koop, die alleen vormbehoud moet tonen, zal worden voorge dragen voor uitzending naar de Zomerspelen. NOC-lid Hans Muller, die het eerste EK-weekeinde in Parijs bijwoonde ("Ik speel zelf met mijn kinder.en tafeltennis op de keukentafel") benadrukte giste ren nog eens dat voor de dames en heren dezelfde normen gel den. "We zijn ons er terdege van bewust, dat we zware eisen heb-j ben gesteld. Die zijn twee jaar ge-1 leden aangepast, omdat we von den, dat het afgelopen moest zijn met het olympische toerisme van sporters. Een plaats bij de laatste acht op de Spelen is voor ons het criterium. In dat opzicht handte ren we het gelijkheidsbeginsel voor elke sportman of-vrouw. In principe willen we zoveel moge lijk mensen sturen, maar we moeten desondanks toch hard zijn. Daarbij spelen de financiën geen rol. We zitten weliswaar met een tekort, maar dat argument zal nimmer van doorslaggevende betekenis zijn bij de voor dracht". Mede om die redenen staat Paul Haldan voor de haast onmo gelijke opdracht om zich in Pa rijs bij de laatste vier te plaatsen. Het feit, dat de gevluchte ex-Roe meen onlangs in Karlsruhe aan de IOC-eis voldeed, speelt geen rol in de besluitvorming van het NOC. "Wij zijn autonoom. Ik heb respect voor de kwaliteiten en de prestaties van Haldan, maar we kunnen geen uitzondering voor hem maken". trainer op het oude nest terugge keerd. "Zo lang hij bij ons geen trainingen mist. heb ik er geen bezwaar tegen dat hij Leiden traint. Wij komen elkaar niet meer tegen, dus dat is geen pro bleem. Zie het maar als buren hulp, want ook Leiderdorp is er bij gebaat als Leiden in de eerste divisie blijft", oordeelde Leider- dorp-coach Peter Paulides over de unieke dubbelfunctie van zijn captain. Michiel van der Meer was eer der al coach van Leiden Trotters en was aan het begin van het sei zoen gevraagd om Frans Broek hof bij Leiden op te volgen. De Rotterdammer had daarvoor echter geen tijd, maar stemde vo rige week toch toe in een kortstondig (er resten nog vier wedstrijden) dienstverband bij Leiden. Van der Meer is een ge lukkige keuze, want het met gros van de Leidse spelers heeft hij al eerder gewerkt. Zaterdag wist hij bij zijn ploeg direct al de puntjes op de i te zetten, iets dat Bakhuij zen de laatste weken niet meer voor elkaar kreeg. tiegetrouw in een waas van ge heimzinnigheid over de juiste toe dracht van zijn ongebruikelijke passieve opstelling, die veel weg had van een onverantwoorde gok. Maar Bakker stoort zich nergens aan en heeft zijn eigen regels. Zelfs wanneer het tot een figurantenrol van zijn team had geleid. Vriesekoop, toch al gevoelig voor dit soort situaties, werd door de afzijdigheid van haar bescherm heer zichtbaar uit haar evenwicht gebracht. Ze kon het zelfs niet meer opbrengen haar internationa le status op een waardige (topsport) manier te verdedigen. "Toen ik zag dat Gerard niet meer wilde coachen, dacht ik: 'waar ben ik nog mee bezig'. Ik stond me aan alles te ergeren. Mijn instelling was niet goed, dat geef ik eerlijk toe en daar om verdiende ik het ook niet om te winnen. Op een bepaald moment had ik zelfs uitstekende winstkan sen tegen Hrachova, maar ik heb de partij maar laten lopen. Op deze manier had het weinig zin de wed strijd langer te laten duren dan no dig was". De stilte van Bakker ontlaadde zich niet in een orkaan, omdat zijn toppers zich een dag later na een gespreksronde in de ochtenduren in het imposante Palais Omnisport op indrukwekkende wijze herstel den tegen Hongarije. In iets meer dan een uur sloegen zij Europees kampioen Csilla Batorfi en Edith Urban, de nummers 4 en 7 van de Europese ranglijst van de tafel en was de vrede getekend. "Misschien is dit akkefietje wel goed geweest en heeft het iedereen op scherp ge zet", wist Bakker later. Gelijk Zijn gelijk werd tegen Bulgarije bevestigd. Zij het dat Bettine Vriesekoop het ongemeen span nend hield. Tot grote woede van zichzelf gaf ze in de beslissende partij tegen de Europese nummer drie, Daniela Guergueltcheva, in de laatste twee games vijf en acht matchpunten weg, voor ze met 21- 19, 20-22 en 21-19 de Bulgaarse for matie de nekslag kon geven. De agressieve spelopvatting van Vriesekoop nam tegelijkertijd de indruk weg, dat de landenwed- strijd ondergeschikt zou worden gemaakt aan het individuele toer nooi, dat donderdag begint. "Na tuurlijk", vulde Vriesekoop nader hand aan, "is het enkelspel voor mij belangrijker dan het landen evenement. Alleen, wanneer de in stelling in het begin van het toer nooi niet deugt, kun je het voor de rest ook wel vergeten. Die overwin ning op Hongarije kwam in dat op zicht precies op tijd. Het geeft me in elk geval veel vertrouwen voor het individuele toernooi". Het bereiken van de halve finales zou een genoegdoening zijn voor de teleurstellende achtste plaats op het laatste EK in Praag en een her haling van de prestatie van vier jaar geleden in Moskou. De kans, dat de vrouwenploeg morgen voor de eer ste maal in de historie de eindstrijd binnenstapt, is zelfs bijzonder groot. Mede door het verrassende verlies van Tsjechoslowakije tegen Frankrijk en door de overwinnin gen op Frankrijk (3-0), Hongarije en Bulgarije staat het Nederlandse team bovenaan in poule b van de eerste categorie. Dat zal vandaag vrijwel zeker zo blijven, want het laatste pouleduel tegen Polen moet als een formaliteit worden gezien. Dat betekent, dat de nationale "De scherpte was terug", vond Leiden-manager Hans Halve maan. "dit was het Leiden van het begin van het seizoen. Er werd door iedereen met veel in zet en heel goed gespeeld". AS VU was daardoor meteen al kansloos. Leiden, dat afwerkte tegen ruim 60%, kon gewoon niet missen en onder aanvoering van Ronald van der Geest (20 pnt, 77%) en Erik Paul van Weeren (19/72%) liepen de bezoekers hal verwege uit naar een 42-56 voor sprong. Opmerkelijk was ook het spel van junior Jack Ginjaar, die het vertrouwen van zijn nieuwe coach niet beschaamde en onder de borden goed stand hield tegen Simon Bruin. De welkome en broodnodige winst kwam uiteindelijk bij 84- 94. waarmee in één klap de som bere bespiegelingen en vooruit zichten aan de kant werden ge zet. Moerer zou zichzelf geen gro tere dienst kunnen bewijzen dan Leiden klaar te stomen voor een tweede zege, zaterdag op koplo per Early Bird. "De jongens gelo ven er weer in", sloot Halvemaan equipe de Sovjetunie, winnaar in '84, '80. '76, '74 en '70 én nummer 1 in poule A in de kruiswedstnjd (vanavond) kan ontlopen. De meest waarschijnlijke tegenstan der wordt de verrassende outsider Joegoslavië of Westduitsland, de bronzen medaillewinnaar van twee jaar geleden. In het spoor van de vrouwen tra den de mannen eveneens uit de anonimiteit door zeer dicht bij het doel te komen, dat bondscoach Jan Vlieg zich voor het EK had gesteld: promotie van de tweede naar de eerste categorie. Na de simpele te rechtwijzingen tegen Zwitserland (5-0) en Luxemburg (5-0), kwam ook Italië er niet aan te pas (5-1). "We zijn voor bijna zeventig pro cent gepromoveerd", stelde Vlieg na afloop. "Zelfs als we met 5-2 ver liezen van Oostenrijk zitten we al in de kruisfinales". De laatste wed strijd tegen Griekenland is dan al leen nog van belang voor de stand in de poule. Als het aan Vlieg ligt, eindigt hij bij voorkeur als tweede om in de beslissende promotie- strijd de ongeslagen koploper uit poule B, Finland te ontmoeten. Een opponent, waarvan de Neder landse formatie in het recente ver leden zelden verloor. PARIJS (GPD) - Het Neder lands mannenteam heeft op het Europees kampioenschap ta feltennis promotie naar de eer ste divisie in het vizier gekre gen. Vanmorgen zette de for matie van bondscoach Jan Vlieg de eerste stap in die rich ting door de kruisingswedstrij den in het landentoernooi te be reiken. De twee punten die Paul Haldan en Ron van Spanje voor de nationale ploeg tegen Oostenrijk binnenhaalden, zijn, ongeacht het eindresultaat van het duel, voldoende om die kwalificatie veilig te stellen. LEIDEN - De mannen van Docos hadden het niet echt aan zichzelf te danken dat al het afgelopen week einde de vlag in top kon. Als gevolg van de zoveelste herstructure ring van de tafeltenniscompetitie weet Docos ^eich nu al zeker van een plaatsje in de tweede divisie per volgend seizoen. Het 6-4 verlies wat de club tegen Red Stars leed kon dit niet verhinderen. Van promotie kan ook nauwelijks worden gesproken. De NTTB heeft besloten de opbouw van de lande lijke competitie zodanig om te bou wen dat promotie/degradatiewed strijden voorgoed tot het verleden gaan horen. De nieuwe competitie zal een piramidale opbouw krijgen (een eredivisie, twee eerste divi sies, vier tweede divisies, acht der de divisies en zestien vierde divi sies) waardoor in- en uitstroom simpeler zal plaatsvinden. Als ge volg van de competitierenovatie zal de vijfde divisie komen te ver vallen. Om te komen tot deze nieu we vorm heeft de bond een bijzon der ingewikkeld eenmalig promo tie/degradatiesysteem bedacht om zodoende alle nieuwe divisies van de juiste aantallen teams te kunnen voorzien. Voor een aantal vereni gingen kan dit vergaande gevolgen hebben. een nieuwe stunt bij voorbaat niet uit. Lisse bezorgde coach Broek hof een aardig verjaardagsca deau in de vorm van een zwaar bevochten en knappe overwin ning op Zeemacht. Zelfs de Leid se zege op ASVU kon de feest vreugde niet bederven, al weten de Lissenaren nu dat het vizier in de strijd om lijfsbehoud nog na drukkelijker gericht moet zijn op Racing Beverwijk. De vooruitzichten voor Lisse waren zaterdag niet zo gunstig, met Frank Wessels en Erik van Zelm geblesseerd aan de kant en Paul Ruijgrok slechts op halve kracht inzetbaar. Desondanks hield Lisse in de eerste helft de race met Zeemacht goed vol. al viel er vlak voor rust een gaatje 35-40. Dat verschil werd na de pauze meteen omgebogen tot een riante 57-47 voorsprong, maar onder leiding van Luyckx en Brown kwam Zeemacht toch weer langszij: 64-65. Daarna hielden beide teams el kaar volmaakt in evenwicht. Jur- gen Goudswaard had vlak voor LEEUWARDEN Als wedstrijd had de zaalkorfbalfinale snel haar attractiviteit verloren. PKC moest al snel na rust afhaken en alleen dankzij fraaie treffers onder scheidde Oost Arnhem zich nog enigszins. Daarom alleen al eiste het randgebeuren de hoofdrol op. Is het nog mogelijk om in een niet specifieke sporthal als de Friesland dergelijke evenementen te organi seren? Is het risico van een pro visorische vloer, - tribunes en de supportersschare inmiddels niet te groot? Dat Oost Arnhem dankzij een 14-8 overwinning de landstitel prolongeerde leek daarbij van on dergeschikt belang. Als het aan KNKV-voorzitter Geutjes ligt, is het afgelopen met de zaalfinale als een door door heel Nederland rondtrekkend. "We hebben altijd de keuze gemaakt voor het propaganda-effect van een zaalfinale. We zullen nu moeten kiezen voor de de topsport en de landelijke promotie via de media. Dan maar drieduizend mensen minder langs de lijn", zo betoogde hij tijdens de prijsuitreiking. Want ondanks alle goede zorgen van de Friese organisatie verliep de Docos blijkt er echter slechts voor deel aan over te houden. Daar in de derde divisie de nummers 1 tot en met 5 promoveren weet Docos zich nu al zeker van dit stapje ho ger. Eerlijkheidshalve moet daar dan wel bij vermeld worden dat de promotie weinig echte waarde heeft, daar Docos in het nieuwe systeem ongeveer een zelfde aantal teams boven zich houdt. tijd de kans om Lisse aan de winst te helpen, maar hij was te kieskeurig bij het zoeken van een goede schotpositie, waardoor bij 80-80 een verlenging noodzake lijk was. Lisse ontbrak het in de slotfase niet aan geluk, want Zeemacht kreeg nog enkele goe de mogelijkheden de wedstrijd naar zich toe te trekken. Nanno van Veldhuizen bepaalde de eindstand op 92-91, waarmee ook Lisse belangrijke punten ver overde in de degradatiestrijd Leiderdorp bleef in een chao tisch duel met 97-79 op de been tegen hekkesluiter DSS. De titel kandidaat had uiteindelijk nog de meeste problemen met arbiter Bakker, in het dagelijks leven veiligheidsfunctionaris van de KNVB. "Ik snap nu waarom de KNVB zoveel ordeproblemen heeft", stelde Paulides olijk, want onder Bakkers leiding liep de wedstrijd met name in de eindfase nog aardig uit de hand. Leiderdorp, met Moerer en Zaal geblesseerd aan de kant, maakte het zichzelf ook moeilijk, maar zaalfinale allerminst vlekkeloos. Publiek, half verstopt achter pila ren, was maar met moeite in toom te houden en tot overmaat van ramp bleken de ruim zevendui zend toeschouwers voor een forse condensvorming te zorgen op de demontabele vloer. Niet zo erg als twee jaar geleden op de ijsvloer in Utrecht, maar ook nu traden in de slotfase risicovolle slippartijen op. Het was in dat opzicht maar ge lukkig, dat het duel toen inmiddels al wel beslist was. Oost Arnhem was kort na rust (5-4) beslissend weggelopen van een weinig over tuigend PKC. "We waren er toch zo van overtuigd ditmaal de finale te winnen", hield coach Anton Mul ders na afloop vol. "Maar het lukte aanvallend niet. Chris Roelofs schoot niet voldoende zuiver en ook in het andere vak misten Cor- rie Euser en Hanneke Cosijn teveel kansen. En als je eenmaal achter staat, ga je forceren, is de organisa tie weg". Het was Ron Steenbergen, met vier goals topscorer aan OA-zijde, die na rust de beslissende ontsnap ping inzette. Waarna Erik Wolsink en Bram van der Zee, die zijn Afgelopen zaterdag leek de motiva tie als gevolg van een en ander wel stevig te zijn gedaald. Bij Red Star werd met 6-4 verloren. Kish Pras- had had zijn dag niet. Hij won geen enkele partij. Ron van Veen en Ro nald Rijsdorp wonnen beiden tweemaal. Het dubbel ging tenslot te verloren, waardoor ook een ge lijkspel niet haalbaar bleek. WOUTER LANGEVELD de zege kwam geen moment in gevaar. In het rayon handhaafde MSV de ongeslagen status tegen streekrivaal Grasshoppers: 74-99 (35-47). De Katwijkers zijn uitge blust en een aantal spelers heeft al laten weten eigenlijk liever te willen degraderen, om volgend seizoen op een laag pitje in een lagere afdeling plezierig verder te spelen. Coach René Mulder, die in een eerder stadium al be sloot om er aan het einde van het seizoen mee te stoppen, maakt zich daarom ook maar niet druk. "MSV heeft verdiend gewonnen. Die jongens willen er wel voor werken", luidde zijn oordeel. An ton Nijgh (21) was Katwijks top- Bij vrouwen is Grasshoppers nog twee punten verwijderd van het kampioenschap in de promo tiedivisie. Zaterdag waren de Katwijksen zelfs te gretig tegen degradatiekandidaat Racing Amsterdam, dat de strijd daar door in de eerste helft nog aardig kon volhouden: 42-31. Grasshop pers liep daarna weg naar een laatste wedstrijd voor de Arnhem se ploeg speelde en volgende week op het veld bij Allen Weerbaar ac tief zal zijn, het verschil opvoerden tot 8-4. Alleen vanaf de stip kon PKC nog iets aan de score doen, waar door Jan de Jager nog aan vier goals kwam. De Papendrechter topscorer werd daarna het eerste slachtoffer in een reeks glijpartij en, die het einde van het duel ken merkten. Oost Arnhem bleef ech ter op de been en prolongeerde op superieure wijze de landstitel: 14-8. Volgend jaar zullen de finalisten van gladheid geen last hebben in de Amsterdamse Sporthallen Zuid, waarna het jaar erop Ahoy' aan de beurt is. Maar dan is wel licht al duidelijk of korfbal als top sport de evenementenhallen defi nitief ontgroeid is. Leiding Tijdens de rust van de zaalkorf balfinale werd de indeling van de hoofdklasse voor het volgend sei zoen bekendgemaakt. Oost Arn hem zal wederom in Sassenheim te bewonderen zijn want TOP werd evenals de landskampioen inge deeld in de hoofdklasse A. Verder treft de Engel equipe op Groen Geel na min of meer onbekende te genstanders. Indeling Hoofdklasse A: DKOD (Heelsum), DOS'46 (Nijeveen), Die Haghe (Den Haag), Groen Geel (Wormer). Luto (Amsterdam, Oost Arnhem (Arnhem), Rohda (Am sterdam) en TOP (Sassenheim); Hoofdklasse B: AKC (Almelo), Blauw Wit (Amsterdam), Dalto (Driebergen), Deetos (Dordrecht), Fortuna (Delft), LDO (Terwispel). PKC (Papendrecht) en SCO (Olde- holtpadc) BRAM VAN GENT riante 93-54 overwinning. MSV kwam tweemaal in actie tegen hekkesluiter Elementum. Na de probleemloze 73-46 (35-19) zege zaterdagavond, moest coach Titus Flapper enkele kunstgrepen verzinnen om zijn ploeg gemotiveerd te houden voor de return van gisteravond. Dat lukte hem niet getuige de 76- 70 nederlaag in het tweede tref fen. "Wij speelden zwak, zij had den nu een superdag was zijn verklaring. Ter verduidelijking Elementum schoot tegen een percentage van 68. "Daar hielp noch een zóne, noch een man-to- man, noch een press aan", aldus de toch wel teleurgesteldè coach Lisse kwam vrijdag al binnen de lijnen. DAS bleek net iets te sterk: 58-55. In de rolstoelcompetitie stelde Leiderdorp zijn promotie naar de eredivisie zeker door een gemak kelijke 60-21 zege op Ooievaars. Of Leiderdorp ook daadwerke lijk omhoog gaat staat evenwel nog te bezien nu international Frits Streyl te kennen heeft gege ven om elders zijn heil te zoeken. Hoe belangrijk Streyl voor Lei derdorp is bewees hij met zijn 26 punten te Ooievaars, dat overi gens maar liefst 28 keer de bal bij Leiderdorp inleverde. HANS JACOBS Breukink wiiit iii Waasland KEMZEKE (ANP) - De Omloop van het Waasland is gisteren met een kleine voorsprong gewonnen door Eric Breukink uit de ploeg van Peter Post. De revelatie van het seizoen 1987 sprong vijftien ki lometer voor het einde van de wed strijd over 202 kilometer weg uit het peloton en hield stand. De sprint van het peloton werd gewon nen door de Belg Johan Capiot. die vijftien seconden na Breukink arri veerde. Diens landgenoot Werner Devos werd derde, net voor de Ne derlander Frank Pirard, de win naar van vorig jaar. Het ruim honderd man tellende peloton leek 150 kilometer lang te willen profiteren van de eerste len tedag. De profwedstrijd begon pas echt in de slotfase, toen de renners op de kasseien terecht kwamen. Maar ook toen viel de grote groep niet uiteen. Eerst was er een vlucht van twaalf renners, onder wie Jelle Nijdam en de Belg Patrick Ver- sluijs, maarzij werden achterhaald. Ook de ontsnapping van Peter Winnen en Maarten Ducrot slaagde niet. Kort nadat Raas' sprinter Van Poppel lek had gereden, zocht Breukink het avontuur op. Zijn voorsprong werd niet groot door dat de ploeg Priem de achtervol ging inzette. De formatie rond An derson mocht niet starten in Mil- aan-San Remo en was gebrand op een succes in het Waasland. Breu kink bleef echter uit de greep van het peloton. Ploegleider Priem moest genoegen nemen met de tweede plaats via Capiot. De uitslag is: 1. Breukink (Ned) 202 km in 5 uur en 8 minuten, 2. Ca piot (Bel) op 15 seconden, 3. Devos (Bel), 4. Pirard (Ned), 5. Ilegems (Bel), 6. Bogaert (Bel), 12. Cornelis- sen (Ned), allen in dezelfde tijd als Capiot. AMSTERDAM (ANP) - De Engels man Mark Lovell heeft gisteren de negende Holland-rally gewonnen. De Nederlander Paul Maaskant werd tweede, zijn landgenoot Peter van Merksteijn derde. John Bosch verspeelde zijn winstkans door een ongeval. Hij nam een bocht te snel en raakte van de weg. Bosch ein digde als vierde. Aan de eerste rally op Nederlandse bodem van dit sei zoen namen 64 teams deel. Bosch nam in de klasse mentsproeven van vrijdag, in de buurt van Almere, de leiding. Hij ging zaterdagochtend met achttien seconden voorsprong op de latere winnaar Lovell van start voor het tweede gedeelte. Op de tiende proef, nabij Waarland, raakte Bosch van de weg en reed hij een lantaarnpaal omver. Het Neder landse rally-talent verloor vijf mi nuten en zakte naar de vijfde plaats. Bosch kon in het verdere verloop nog een plek stijgen. De uitslag is: 1. Lovell/Freeman (GBr, Ford); 2. Maaskant/Van Beek (Ned, Opel) op 3.36 minuten; 3. Van Merksteijn/Oosterbaan (Ned, Opel) op 5.14; 4. Bosch/Gormiey (Ned/G- br, BMW) op 6.58; 5. Knoop/Boes ten (Ned. Peugeot) op 8.49; 6. Vos- sen/Findhammer (Ned, Audi) op 11.29; 7. Van Heek/Bouwhuis (Ned, BMWop 11.30; 8. Prochowski/Har- dy (Gbr, Ford) op 13.50; 9. Poort- man/Knobben (Ned, Talbot) op 14.09; 10. Waalen/Dickhout (Ned, Peugeot) op 14.16. Stand Open Nederlands kam pioenschap: 1. Lovell 149 punten; 2. Maaskant 142; 3. Bosch 127; 4 Vossen 119; 5. Waaien 103. Geen surprises bij NK-taekwondo SITTARD (ANP) - De nationale taekwondo-ploeg heeft afgelopen weekeinde gedomineerd bij de open Nederlandse titelstrijd in Sit- tard. In het sterk bezette toernooi werd de Oranje-ploeg bij de man nen in vijf van de acht gewichts klassen eerste. In de zwaarste klas se, boven 83 kilogram, werd Meijer kampioen. Hij versloeg in de finale Mastwijk. Aan het toernooi deden 350 sporters uit veertien landen mee. HENGELO (ANP) - De tweede plaats bij de nationale titelstrijd driebanden van Frans van Kuyk is geen incident geweest. De bil jarter uit Oudenbosch won giste ren het Grand Prix-toernooi drie banden van Hengelo. In de finale kreeg Rini van Bracht geen vat op de traag spelende en in verde digend opzicht sterke Van Kuyk. Na een moeizaam begin van beiden (9-8 na tien beurten) ging Van Kuyk gemakkelijker scoren en tracteerde hij zyn meer gere puteerde tegenstander op moei lijke patronen. Van Bracht kwam na een opleving terug (25- 26), maar moest vervolgens toe zien hoe Van Kuyk efficient zijn vijftigste carambole in de 51e beurt maakte. Nederlands enige BWA-speler Van Bracht was favoriet voor de finale in Hengelo. De Waalwijker had zondagmiddag de Hagenaar Nieuwenburg in de halve eindstrijd met 50-42 in 48 beurten verslagen. Van Kuyk had heel wat meer energie verbruikt in de zenuwslopende partij tegen Van der Looy uit Veldhoven: 50-39 in 51 beurten. In die party maakte de Westbrabander drie keer een serie van zes caramboles. Hengelo was de eerste in een reeks van drie Grand Prix-toer- nooien. De overige worden ge houden in Rotterdam en Herpen. De best geklasseerde drieban- ders nemen in mei deel aan de Masters-finale. Halve finales: Van Bracht (Waalwijk) - Nieuwenburg (Den Haag) 50-42 (48) 1,041/0,875, Van Kuyk (Oudenbosch) - Van der Looy (Veldhoven) 50-49 (51) 1,162/1,139. Finale: Van Kuyk - Van Bracht 50-39 (51) 0,980/0,764. PARIJS (GPD) Terwijl de mannen,in volstrekte harmonie promotie naar de hoogste categorie in beeld hebben gekregen, stond de eensgezindheid bij de vrouwen tijdens hun nagenoeg geslaagde tocht naar de halve eindstrijd op het 16e Europees kampioenschap tafeltennis in Parijs lange tijd on der druk. De overwinning op de tweede dag tegen titelverdediger Hongarije (3-0) luwde eerst een dreigende storm in het nationale kamp en ging vervolgens gisteravond helemaal liggen na het suc ces (3-1) tegen Bulgarije. Uitblinker Ron Steenbergen van Oost Arnhem is op weg een treffer van zijn ploeg in de zaalkorfbalfinale tegen PKC. De Papendrechtse verdediging van(Rob Roelofs en Hanneke Cosijn) kan niets meer uitrichten. (foto anpi

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19