Doek voor LZ'86 bijna gevallen Foreholte ten onder tegen VZV LZ valt buiten top-tien Van Veenendaal rijdt in voorste gelid PAGINA 18 DO ST SPORT MAANDAG 21 MAART 1988 Waterpolo-competitie in beslissende fase LEIDEN Foreholte was tegen VZV niet bij de les. In Winkel won de collectief sterke thuisclub giste ren van een ploeg, die met te hoge verwachtingen aan de competitie begon en vervolgens meer tegen zichzelf dan tegen de concurrentie speelde, die bovendien werd ge steund door het Nederlands Hand bal Verbond. Dat wil nog steeds niet inzien dat topprestaties zonder betaling in 1988 bijna niet meer kunnen worden geleverd. De top van het bondsbestuur leg de het hoofd in de schoot, net als de sponsor overigens. Het restant van het bestuur heeft nog steeds geen op topsport gericht beleid uitge stippeld. Maar ook Foreholte zelf, dat een sponsor van formaat bezit, gedraagt zich niet altijd professio neel. In het promotieduel van de reserves van Foreholte werd nog steeds geen gebruik gemaakt van Olga Almekinders. in voorgaande jaren onbetwist de sterkste keeps- ter van Foreholte. Zij zit een schor sing van een jaar uit vanwege een meningsverschil met de toenmali ge trainer/coach Wim Geerlings. Die straf wordt niet ingetrokken, hoewel het duidelijk is dat Fore holte gebaat is bij promotie van de reserves naar ten minste de hoog ste afdelingsklasse. Tegen VZV leidde Foreholte bij rust weliswaar met 6-5, maar toen was al duidelijk dat het die marge tegen een fel knokkend VZV niet zou kunnen vasthouden. Alles wat vorige week zondag tegen Olympia nog goed werd uitgevoerd, ging nu namelijk fout. Balverlies in de aan val maakte het VZV gemakkelijk om de score in zijn voordeel om te buigen. Karina Bruins keepte goed. maar omdat de bal in de re bounds steeds bij de tegenstander terecht kwam. viel er weinig te red den: 13-11 voor VZV. Donderdag kan Foreholte de te leurstelling wegspoelen met een overwinning op V en L voor de be ker. Zonder de versterkingen Mar jan Bult en Christina Knigge is de kans daarop echter klein. Het kort geding dat voor beide speelsters te gen het NHV is aangespannen staat voorlopig nog nergens op de rol. Alleen de reserves van Forehol te zorgden gisteravond in Den Haag tegen Hercules 2 voor een beetje vreugde in het Voorhoutse kamp door na een zenuwslopende wedstrijd de promotie naar de af- delings eerste klasse te bewerkstel ligen: 14-12 (6-4). De vrouwen van HVV'70 deden wat de mannen nalieten. Zij won nen de beslissingswedstrijd tegen Odis met 11-8 (rust 6-3), wat promo tie naar de derde divisie beteken de. Met keepster Aimee Visser in een hoofdrol en Monica Zeeuw als spelverdeelster bleef HVV in een nerveuze slotfase overeind. De mannen van Fairplay uit Zoeterwoude moesten tegen Quin- tus 3 hard werken om promotie naar de afdelings tweede klasse af te dwingen. Dat lukte met 16-13 na een ruststand van 11-6. In de veldhandbalcompetitie walste Saturnus in de landelijke eerste klasse over Treffers uit Krimpen aan de IJssel heen: 20-11 (10-4). De 4-2 verdedigng van de Leidenaren bleek onneembaar. Don Olsen was bij Saturnus in aan vallend opzicht de grote man. De mannen van HVV hadden te gen de reserves van WIK uit Rot terdam in plaats van voor de 5-2 verdediging gekozen voor een 3-2- 1- systeem. Dat bleek een gouden greep. Na een ruststand van 8-5 kwamen de Voorschotenaren via breakouts op 20-8. De vrouwen van Oase wonnen in de landelijke eerste klasse met 14-4 (rust 5-1) van DWS. Ook in deze wedstrijd bleek de breakout een scherp wapen. Overigens moest Oase het zonder Gerri Hoogen- boom en Lydia van der Poel stel len. FRANK BONTE Handbalselectie ZALTBOMMEL (ANP) - Bonds coach Ton van Linder heeft veer tien speelsters geselecteerd voor het internationale handbaltoernooi in Barcelona. Naast Nederland zijn bij het evenement, dat begin april wordt gehouden, ook de nationale ploegen van Spanje, Frankrijk en Zweden aanwezig. Cecile Leenen van V en L speelt in Spanje haar honderdste interland. De selectie ziet er als volgt uit: Doel: Carla ten Velde (Swift Arn hem), Laura Robben (SEW), Kari na Bruins (Foreholte). Veld: Cecile Leenen, Mieke Leenen, Petra Jor- dens. Mirjam Collart (allen V en L), Wendy Kerssens. Karin de Gooijer, Lidia Schilder, Kitty Vonhof (allen SEW), Christa van de Vorsten- bosch (PSV), Monique Geitz (E en O), Esther van Alphen (Hellas). Zware tegenstander voor L&T Eindhoven PARIJS (ANP) - De tafeltennis ploeg van L&T Eindhoven is in de halve finales van het Europa Cup 2 - toernooi gekoppeld aan de West- duitse club Reutlingen. Het duel zal op 23 april in de Bondsrepu bliek gespeeld worden. Kopman van de ploeg uit Reutlingen is de Chinees en tweevoudig wereld kampioen ('81 en '83) Guo Yue- Hua. Hij wordt bijgestaan door de voormalige Westduitse kampioen Peter Stellwag en de Oostenrijkse verdediger Dietmar Palmi. LEIDEN/DELFT - Het doek voor LZ'86 is zo goed als zeker gevallen. Na de 8-12 nederlaag te gen Brandenburg kan alleen theoretisch de degradatie nog ontlopen worden. De Zijl/LGB verloor ook. In Delft was DZV met 14-11 te sterk voor de briga de van Frits Welling. De vrou wen van De ZIjl/LGB verloren van De Skelp met 3-6 en hierdoor werd de degradatie naar de twee de klasse bijna onafwendbaar. De vrouwen van LZ'86 bleven in de race om het kampioenschap door met 8-13 van Rotterdam te Als alles bij het oude blijft zal LZ'86 na een eenjarig verblijf in de hoofdklasse het volgend sei zoen weer in de eerste klasse uit komen. De 8-12 nederlaag tegen Brandenburg brengt de marge tussen beide ploegen met nog vier wedstrijden te gaan op ze ven punten, een vrijwel niet meer te dichten kloof. Er wordt gewerkt aan een andere competi tie-opzet (terug naar twaalf ploe gen). Als dit overigens nog om streden plan op de voorjaarsver gadering van de KNZB wordt aangenomen, is er voor de forma tie van Hans Parrel nog een ad ministratieve ontsnapping. Bij aanvang van de competitie stond vast dat LZ in de onderste regio nen van de ranglijst zou belan den. Toch was het spel van de nieuwbakken hoofdklasser in de reguliere competitie van een zeer redelijk gehalte en werd de de butant nimmer met een te grote nederlaag aan de kant gezet. Te gen de formaties die nu ook in de degradatiepoule uitkomen wer den zelfs punten bijeen gesprok- LEIDEN In de volleybal competitie hebben de man nen van Leython een flinke stap gezet op weg naar het spelen van promotiewedstrij den. Zelf versloeg de Leidse ploeg Allides gedecideerd met 3-0, terwijl het duel tus sen de concurrenten Blok keer en Rentokil in 2-3 ein digde. Na de nederlaag van vorige week verraste Gemini met een 3-1 overwinning op Vierhout/Valboval. Novo daarentegen kleunde na de topprestatie van vorige week mis tegen Utrecht 2 (1-3). Bij de vrouwen zorgde Gemini voor een aangename verras sing door koploper Molen wiek twee punten afhandig te maken (2-3). Leython, eings- zins gehandicapt door blessu res, kwam niet verder dan een 3-2 nederlaag tegen het reeds gedegradeerde Van Santen. Leython boekte een vrij gemakke lijke overwinning op middenmoter Allides. In het begin van de eerste set zette Allides met agressief spel Leython op achterstand (1-7), maar een wissel (Hans Boere op een aan valspositie) sorteerde het gewenste effect. Leython kreeg onder leiding van Rob Mudde meer vat op het spel: 15-12. In de volgende sets zet ten de Leidenaren de zwakke pas sers van Allides onder zware druk. Met 15-11 en 15-5 betekende dat een snelle overwinning en het be houd van de tweede positie op de ranglijst. Novo blijft goede wedstrijden te gen toppers afwisselen met knoei werk tegen lager geklasseerde ploegen. Tegen het laaggeplaatste Utrecht 2 ging het alleen in de tweede set redelijk 15-13. Voor het overige deed Utrecht wat het wil de: 10-15, 7-15 en 10-15. Gemini was er in het begin nog niet hele maal bij tegen Valboval. Een time out van coach Bernard van de Pols bij de stand 1-6 schudde het team uit Voorschoten wakker: 15-9. De tweede set was weer ouderwets: een te gemakkelijke service bood Valboval alle ruimte, die het via de gevaarlijke middenaanval benutte: 4-15. Geschrokken veranderde Ge- mini de service. Gevoegd bij het sterke blok en scores van Lauke keld. In de play offs echter lijkt LZ'86 zijn kruit te hebben ver schoten. Zonder de disciplinair geschorste Bob Brebde liep LZ eerst tegen een nederlaag (14-10) op tegen De Zijl/LGB en zater dagavond werd LZ met 12-8 op gerold door Brandenburg. Niet zozeer de nederlaag tegen Bran denburg als wel de wijze' waarop deze tot stand kwam geeft aan dat LZ in een diep dal is geraakt. In de eerste periode voerde LZ nog wel de boventoon. De 2-0 voorsprong was terecht en had hoger kunnen uitvallen als met name Frans van der Brink, die zich later prima revancheerde, niet een aantal opgelegde kansen had gemist. De tweede periode gaf een heel ander beeld te zien. De Leide- naars werden met hun eigen wa pens om de oren geslagen door het toch bepaald niet grootste Brandenburg, dat vlot combine rend door de Leidse defensie sla lomde en niemand op zijn weg vond. De Bilthovense formatie scoorde in deze periode maar liefst zeven maal en dwong LZ zo al vroeg in de wedstrijd in de ach tervolging te gaan. Coach Hans van der Steen was dat voldoende om met 15-8 en 15-9 de overwin ning te pakken. In de promotieklassen hadden Donar en Inter Amicos 2 1/2 uur speeltijd nodig om uit te maken wie de sterkste was. De wedstrijd kende twee cruciale momenten. Zowel in de tweede set (9-2) als in de vierde set (14-9) gaf Donar een grote voorsprong uit handen. Inter Amicos trok daardoor met 3-2 aan het langste eind: 16-14,10-15,15-10, 15-17 en 8-15. Novo 2 wist bij voor baat dat het tegen Skania weinig kans had. Het trad de Delftse ploeg weliswaar frank en vrij tegemoet. Parrel probeerde nog wel orde op zaken te stellen door Jan de Graaf aan international Havekot- te te koppelen, maar het kwaad was al geschied. De marge werd nooit minder dan drie doelpun ten en als LZ Brandenburg al eens terugdrong, waren de man nen in het wit met enkele du bieuze beslissingen niet bepaald op Leidse hand. De 8-12 neder laag was hieraan echter niet te wijten. Doelpunten LZ'86: Mi chel van der Zeeuw 5, Frans van der Brink, Marco Mulder en Ruud Muusse. Voor De ZIjl/LGB staat er dui delijk niets meer op het spel. De ploeg van Frits Welling, die Mark van Belkum wegens privéom- standigheden miste, speelde slecht en verloor dan ook van ro de lantaarndrager DZV met 14- 11. Op de 0-1 van Edwin Rede- geld na keek De Zijl/LGB de ge hele wedstrijd tegen een achter stand aan. Vooral individuele fouten waren debet aan de ne derlaag. De eerste twee perioden met Martin Nederlof in het doel speelden de Leidenaren een zo ne-systeem en de laatste twee pe rioden met Reyer Holtmans in het doel schakelden ze over op maar kwam in het verloop van de strijd tekort: 9-15, 11-15. 7-15. Ondanks een 3-1 nederlaag over trof Gemini zichzelf tegen koplo per Zovac. Gemini was vanaf het begin goed bij de les en won zelfs de eerste set met 15-11. Ook in de tweede set kreeg de ploeg uit Voor schoten volop kansen, maar nu werden ze niet benut: 13-15. Daar na bleek de smalle basis van zes spelers niet meer in staat Zovac nog op afstand te houden: 3-15, 7- 15. Leython 2 had nog wat goed te maken tegen LUSV, waarvan het de eerste ontmoeting had verloren. Met gevarieerd maar ook enigszins onzorgvuldig spel won Leython, met een goed blokkerende Rob van Daalen, de eerste set met 15-11. De volgende sets ging het wat ge makkelijker: 15-3, 15-7. Vrouwen Molenwiek is na eén week al weer van de koppositie verdrongen als gevolg van de nederlaag tegen Gemini (2-3). Molenwiek begon nerveus tegen de Voorschotena ren, die een 9-4 voorsprong in 15-7 setwinst omzetten. In de tweede set ging Gemini bij een 9-7 voor sprong de mist in: 9-15. Op grond van een goede service en een zuive re stop haalde Gemini de derde set wel weer binnen (15-11), maar de vierde set ontaardde in een fouten- festival: 5-15. In de beslissende vijf- Tweede dan Nobel LEIDEN - Leidenaar Paul Nobel is zaterdag in Veenendaal geslaagd voor zijn tweede dan-examen kara te De 25-jarige schietinstructeur bij de marine behoorde tot het se lecte groepje kandidaten (25%) dat het examen met goed gevolg door stond. een press-systeem. De marge tussen beide ploegen was nooit groot. Steeds kon De Zijl/LGB in een goed resultaat blijven gelo ven. Toen Redegeld met nog zo'n anderhalve minuut te spelen 12- 11 liet aantekenen en DZV al sinds het eind derde part niet meer kon beschikken over Jo- han Hageman, leken de Delfte naren rijp voor de slachtbank. Toen DZV echter in de eerste te genaanval toch weer 13-11 scoor de, was het verzet van De Zijl- /LGB gebroken. Doelpunten: Hans Nieuwenburg 4, Alex Ver- hoogh 2, Edwin Redegeld 2, Alex van Belkum, Marco Kerkvliet en Paul Belt. Vivax heeft op een wel erg zure wijze de kansen op het kam pioenschap verspeeld. De met 10-7 verloren wedstrijd tegen De Ham maakt de Oegstgeestenaren kansloos. Met acht spelers was men afgereisd naar koploper De Ham. Toen eind derde part zowel Dick van der Bosch als Marcel Rompes met drie pNs naar de kant moesten, had men geen wis selspelers meer en dus werd het laatste part afgewerkt met een man minder. Het tot dan toe min dere De Ham profiteerde dank- de set bleken enige omzettingen (Petra van Wissen verhuisde onder andere naar de midpositie) het ge wenste effect te sorteren: 15-10. Leython kwam tegen Van San ten nog wel met 2-1 voor (1015, 15- 10. 15-7). maar een duimblessure van Gerdi Verwoert gooide roet in het eten: 2-3 (11-15, 9-15). Het peil van de wedstrijd Novo - Leython 2 was niet hoog. Novo ver dedigde slecht en ook de opslag mislukte vaak. Het aanvallend veel sterkere Leython 2 won met 3-0(15- 9, 15-5, 15-13). Novo 2 had aan Tor nado geen kind. Na een simpele 15-« 6 in de eerste set gaf het daarna een 11-6 voorsprong weg (11-11) om vervolgens toch met 15-11 aan het langste eind te trekken. Onder lei ding van de sterk spelende Ingrid van de Niet maakte Novo het kar wei met 15-1 overtuigend af (3-0). WVV speelde een leuke wed strijd tegen Skania. De linkshandi- baar en won na aanvankelijk te hebben achtergestaan alsnog met 10-7. De Ham moet nu met Meeuwen uitmaken wie gaat promoveren naar de eerste klas se. Goals: J. Frauenfelder 3, Ser ge Dietz 3 en Dick van der Bosch. In de derde klasse verloor Sas- senheim met 7-4 van Woerden. De vrouwen van De Zijl/LGB zullen volgend seizoen terug moeten naar de tweede klasse. De wedstrijd tegen De Skelp werd met 3-6 verloren. Een goed keepende Eline Kortekaas kon tot aan het begin van de laatste periode haar ploeg in de race houden (3-3) maar in de laatste periode sloeg De Skelp toe. Goals: E. Redegeld, M. v. Veen en D. Beukering. De vrouwen van LZ'86 blijven in de race om het kampioenschap van de tweede klasse. In een slecht gespeelde wedstrijd won LZ met 8-13 van Rotterdam. Vrij dag wacht LZ het inhaalduel met Breda dat gewonnen moet wor den en zaterdag wacht dan het toptreffen tegen Nautilus. Als ook deze wedstrijd in winst wordt omgezet kan de champag ne uit de ijskast. DIRK KLOOS ge invalster Suzanne van Belkom scoorde aan de lopende band. wat bijdroeg aan de uiteindelijke 3-2 overwinning (16-14, 13-15, 9-15, 15- 10, 17-15). Gemini 2 had in in valster Ingrid Kahlmeyer een zeer waardevolle speelster. Zij zorgde ervoor dat Gemini aan de ontmoe ting tegen het hard serverende VOY nog een punt overhield. Tot de vijfde set het gelijk op met veel lange rally's. Daarna gaf Gemini zich gewonnen (15-12, 8-15, 11-15, 15-7, 1-15). RVV gaf aan zijn verblijf in de promotieklasse nog enige glans door Acco/DOS 2 goed partij te bie den: 1-3. RW verloor de eerste set door een zwakke pass met 6-15, maar met Hedwig Stuivenberg en Annelies van Delft in de hoofdrol trok het de stand met 15-12 weer gelijk. De volgende sets trok het tactisch sterke DOS met 15-6,15-13 naar zich toe. GER RENES Shorttrack-j eugd grossiert in titels LEIDEN De shorttrack-kam pioenschappen voor junioren en pupillen zijn voor de schaatsers van de Indoor Hardrij Club Leiden (IHCL) gunstig verlopen. In de di verse leeftijdsklassen bezette de schaatsjeugd uit Leiden en omstre ken gisteren de hoogste plaatsen. Erik Duivelshof was bij de C-jon- gens ongenaakbaar. Achter hem eindigden zijn clubgenoten Frits Hoogeveen, Rob Onderwater en Alex Velzeboer op de 1500 meter op de tweede, derde en vierde plaats. Bij de C-meisjes won Joelle van Koetsveld dezelfde afstand voor haar clubgenoten Claudia Wolvers en Yvonne Borst. Duivels hof en Van Koetsveld wonnen ook de totaalklassementen in hun cate gorie. Bij de D-jongens legde Erwin Slingerland beslag op de vierde plaats op de 1000 meter en in het eindklassement. Voor Antoinette Cocken waren derde plaatsen weg gelegd bij de D-meisjes. Vincent Wolvers won de 800 meter en het eindklassement bij de jongens-pu pillen. Karina Slingerland werd bij de meisjes tweede. Nicoline Ra- vensbergen vierde op de 800 meter. Bikkelharde confrontatie in Christchurch CHRISTCHURCH (AFP/Rtr) - Voor het Olympische kwalificatie toernooi voetbal (zone Oceanié- Aziè) zijn gisteren in Christchurch (Nieuw-Zeeland) twee wedstrijden gespeeld. De ontmoeting tussen Australië en Israel eindigde in een doelpuntloos gelijkspel en Nieuw- Zeeland won dankzij doelpunten van McGarry (27) en Halford (85) met 2-0 van Taipei. De ontmoeting tussen Australië, met Feyenoorder Dave Mitchell, en Israel had een ongewoon heftig ka rakter. In totaal werden 71 overtre dingen begaan. De scheidsrechter trok in de eerste helft twee gele kaarten en stuurde na rust twee spelers uit het veld: De Australi sche verdediger Gary McDowell en de Israëlische middenvelder Niva- „Het was gewoon oorlog, maar zij begonnen", aldus de Australi sche coach Frank Arok. „Wij kun nen het tegen iedereen opnemen en dat is precies wat we deden. Ons doel is de tien punten te halen, die nodig zijn voor kwalificatie. We zit ten nog steeds op schema". De Is raëlische trainer Miljenko Mihic was niet onder de indruk: „Dit is het zwakste Australische team, dat ik heb gezien." De stand: 1. Australië 4-7 2. Israël 4-5 3. Nieuw-Zeeland 4-4 4. Taipei 4-0 Moorman wint de De Woudenomloop ZWAAG-WESTEINDE (ANP) De Amsterdamse wieleramateur Ralph Moorman heeft zaterdag de B-klassieker De Woudenomloop gewonnen. Hij versloeg in de eind sprint van de vierde editie van deze koers met start en finish in Zw- waag-Westeinde de Brabander Ot- tevanger en de Noordhollander Bo- gaart. Voor Moorman was het de tweede overwinning in het zo juist begonnen seizoen. Vorige week schreef de renner uit de ploeg Koersen de Ronde van Zuid-Hol land op zijn naam. De vierde editie van De Woudenomloop werd ge teisterd door veel regen en harde wind. Van de 120 renners die van start gingen kwamen er slechts 37 over de eindstreep. WIELRENNEN - De Nederland se wieleramateur Robert van de Vin is gisteren als derde geëindigd bij een wedstrijd in Keulen. Hij had na de 185 kilometer een achter stand van 36 seconden op de West duitse winnaar Wolf. Jack Fitters werd vijfde, Louis de Koning acht ste en Gerard Mohlmann negende. BOKSEN - De voormalige we reldkampioen boksen in het zwaar gewicht George Foreman heeft za terdag in Las Vegas weer een stap gezet op de terugkeer naar de top. De 40-jarige bokser versloeg zijn landgenoot Dwight Qawi door op gave in de zesde ronde. BIATHLON - De Westduitse équipe Wudy, Hoek, Fischeren Fritzenwenger heeft zondag bij de wereldbeker wedstrijden Noordse •nummers de 4x7,5 kilometer biathlon gewonnen. Noorwegen werd tweede en de Sovjetunie der de. DEN - HAAG - Met een sterk ingekrompen ploeg heeft LZ'1886 de laatste ronde in de verenigingscompetitie gezwom men. Gisteren kwam de formatie van trainer Robert van Zijp in Den Haag tezamen met Zian en Het IJ uit in de vierde en afslui tende ronde. Een zevende plaats op de eindranglijst lag theoretisch nog binnen het bereik van LZ. De Leidse Zwemclub miste echter vooral jongens boven de veertien jaar, aangezien een waterpolo- toernooi de zwembelangen door kruiste. Volgens Van Zijp werd voornamelijk daardoor geen top tien klassering behaald. De elfde plaats, waarop LZ beslag wist te leggen in de B-afdeling van de clubcompetitie, betekende wel een vooruitgang ten opzichte van vorig jaar. Het eindresultaat wordt verwerkt in de volgend seizoen nieuw te vormen compe titie, waarin de club- en jeugd- competitie worden samenge voegd. De in Den Haag aanwezige LZ- ploeg presteerde naar vermogen. Goede prestaties waren er onder meer van de tweelingbroers Den nis en Mark Schouten, die bei den een persoonlijk record zwommen op de 100 meter vlin derslag. Dennis liet klokken 1.08.3 tegen Mark 1.10.6. Nancy Kijk in de Vegte zwom een goede 200 meter rugslag in 2.36.6. Het tweede team van de Zijl - /LGB kwam in Waddinxveen uit voor het laatste optreden in de E- competitie. Marco Kerkvliet op de 100 meter schoolslag en 200 meter vrije slag, Saskia van Vaar- ik op de 200 meter rugslag en Ro bert Springer op de 100 meter vlinderslag scherpten hun per soonlijke beste tijden aan. Dit deed ook de helft van de zwemmers en zwemsters van Noordvijkerhout, die in het ei gen bad de F-competitie afslo ten. Ondanks de vele goede pres taties bleven de Noordwijker- houters in de daguitslag achter bij de Colombiaan uit Voorhout, dat ook na vier ronden beter. LEIDEN - Frank van Veenendaal ontpopt zich mo menteel als de amateurwielrenner uit de Leidse re gio met de beste seizoenstart. Na eerder al voor di verse goede klasseringen te hebben getekend, was de Sassenheimer zaterdag in een Belgische semi- klassieker over 150 kilometer goed voor een fraaie vierde plaats. In het Waalse Oreye trof de renner van Moone-glas maar liefst 215 concurrenten aan het vertrek. Dat weerhield hem er echter niet van om deelgenoot te zijn in de beslissende ontsnap ping van tien coureurs. In de finale zag Van Veenen daal zich echter als eenling 'in het pak gestoken' door de Belgische ploegentactiek. De verdienstelij ke vierde plaats achter drie vluchters bleek voor hem het maximum haalbare. Bij de Rijn- en Bollenstreek competitie waren de amateurs op het parcours van het Goudse Excelsior gisteren in groten getale opgekomen. Bollepstreker Marco Vermeij zocht daarbij al vroeg in de koers in het gezelschap van Casba-Swifter Tom de Jong het avontuur. Na een geslaagde vlucht van meer dan een uur bleef Vermeij zijn mede-vluchter in de spurt de baas. Het betekende voor de ex-student voorlopig zijn laatste wedstrijd in Nederland. Mor gen reist de Bollenstreek-renner namelijk als gast- lid van de nationale baanselectie af naar de VS om daar zijn geluk te beproeven in de open etappe-ron de van Texas. Nummer twee Tom de Jong restte in Gouda als troostprijs de leiding in het algemeen klassement. Van een achtervolgend duo toonde Bollenstreker Ronald van de Tang zich in de spurt om de derde plaats sneller dan rivaal Jan-Hendrik Lager weij. Bij de junioren was het op het parcours van de Bollenstreek Swifter Robert Karremans die zich ditmaal de sterkste uit een groep van vier betoonde. Hij verstevigde daarmee zijn leiderspositie. Lief hebber Pieter Evelein (Swift) klopte bij Avanti vluchtgenoten Ton van Duivenbode (Bollenstreek) en Cees van Deursen (Excelsior). Bram van Winsem (Excelsior) was in Lisse de snelste veteraan. Gemini-aanvaller lepe Roosjen staat op het punt uit te halen tegen Vier hout/Valboval. Achter hern kijkt Ronald van Besuyen toe.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 18