Positie RCL lijkt na nederlaag uitzichtloos Resultaat is heilig voor RB Roodenburg heeft 'mazzel' van koploper 'Beer' is geveld Magere zege op DSVP MAANDAG 21 MAART 1988 PAGINA 17 LEIDEN - Roodenburg begint trekjes te vertonen van een heu se kampioen. Gisteren speelde de tweedeklasser een erbarme lijk slechte wedstrijd tegen Quick, maar voegde niettemin twee punten aan het totaal toe. "De mazzel van de koploper", schatte trainer Harry Talsma de 2-0 zege op de Haagse tegenstan der op waarde. Het geluk lachte Roodenburg gisteren op sportpark Noord uit bundig toe. Een gemiste Haagse strafschop, ballen die ternauwer nood van de doellijn werden op geruimd en een tegenstander die zelf uiteindelijk een Leidse tref fer produceerde. Het kon alle maal niet op voor Roodenburg, dat zelf hoegenaamd niets aan de toch al lage amusementswaarde bijdroeg. Eén gave actie van Ro nald Jansen (hij bracht Marcel van der Burg in stelling) was het schamele resutaat van anderhalf uur gestuntel. Het door 700 toeschouwers bij gewoonde duel leerde dat ver voor het verdelen van de hoofd prijs Roodenburg de zenuwen nu reeds door de keel gieren. De druk van het koploper-zijn kan de Leidse ploeg kennelijk niet dragen, zoals pal voor de winter stop al eens was gebleken. Na een uiterst succesvolle seizoen start stortte de ploeg van Harry Talsma als een plumpudding in elkaar. Nu Roodenburg zich via een knappe serie van vier over winningen weer aan kop van de tweede klasse heeft genesteld, is de ploeg uit Noord weer uit ba lans geraakt. "Ik denk dat de spelers de druk niet aankunnen", sloeg Talsma de spijker op zijn kop. Als Roodenburg zich in het ko mend weekeinde op dezelfde wijze presenteert tegen de con currenten Westlandia (komende zondag) en Alphense Boys (Paas maandag), dan behoeft de Leidse ploeg zich geen enkele illusie te maken over een kampioenschap. Want het valt niet aan te nemen dat tegenstanders van het kali ber Westlandia buitenkansjes als strafschoppen verkwanselen en daarnaast zo vriendelijk zijn de bal in eigen doel te schieten. De delegatie van Quick was er na afloop stil van. In Den Haag was na een turbulente week van trainerswisselingen vurig op de winst gehoopt, vooral omdat de gevreesde degradatieplaatsen in het zicht zijn gekomen. Officieel heette het dat de zittende trainer, Rob van Zutphen, wegens druk ke werkzaamheden moest stop pen. maar rond de Haagse kleed kamer circuleerden verhalen van geheel andere strekking. Het in geslapen elftal, zo luidde de offi cieuze lezing, moest door het duo Jan van der Pol en Jan ten Hoopen nieuw leven worden in geblazen, waardoor Rob van Zut phen, vriendelijk werd verzocht Quick blijft op Noord met lege handen plaats te maken. Met de r machtshebbers in de dug-out maakte Quick een geïnspireerde indruk, alleen verzuimden de voetballers op de zware grasmat te scoren. Tot opluchting dus van Roodenburg. dat zich vooral in de eerste helft de les liet lezen door de frivool voetballende te genstander. De Hagenaars kre gen overigens alle medewerking om het sterke aanvalstrio Ri chard Dercks, Jos Vercauteren en Henk Gruter in stelling te brengen, want onder het motto 'Alleen het resultaat' telt. liet Roodenburg zich gewillig terug zakken. Die taktiek was een mis vatting. wat in de 27ste minuut bijna desastreuze gevolgen had. Luuk Kok legde opponent Ri chard Dercks binnen het straf schopgebied neer, waarna Henk Gruter vanaf de stip een unieke mogelijkheid kreeg op de ope ningstreffer. De Haagse aanval ler schoot echter te zacht in, waardoor de overigens matig ac terende doelman Marcel Vink een doelpunt kon voorkomen. De meevaller zette Rooden burg niet aan tot grotere daden. Ook in de tweede helft was het magertjes wat de thuisploeg het publiek voorschotelde, al pro beerden Henrrie de Romi.jn en Rob Pret zich via afstandschoten aan de malaise te onttrekken. Een opleving van de verder on zichtbare Ronald Jansen in de 73ste minuut leidde tot de enige spraakmakende aanval van Roodenburg. De blonde aanvals leider omspeelde zijn tegenstan der De Jonge en leverde een puntgave voorzet af aan Marcel van der Burg. De Leidse aan voerder schoot van dichtbij raak: 1-0. Vier minuten later was de strijd beslist. Een misverstand tussen de Haagse libero Beer man en doelman De Groot leidde tot de tweede Leidse treffer. De Quick-verdediger verkeerde bij een terugspeelbal in de veron derstelling dat de poortwachter nog in zijn doel vertoefde. Dat was dus niet het geval, waardoor de bal het verlaten doel inrolde en Roodenburg wel erg goed koop aan 2-0 kwam. Het typeer de nog maar eens het geluk, dat de koploper aan zijn zijde had. "De punten tellen", was de veelzeggende tekst van Talsma na afloop. "Wat heb ik aan goed speelde wedstrijden zonder pun ten. Daarvan heb ik er vorig sei zoen genoeg gespeeld. Dit was inderdaad slecht, maar wat heb ik van een jong ploeggie als deze te verwachten? Aan het begin van het seizoen hadden we de middenmoot als uitgangspunt. Dat we nu in de kampioensrace zijn is hartstikke meegenomen". Talsma, die het trainersambt overigens voor gezien houdt, weigert evenwel zijn ploeg in een favorietenrol te duwen. "Daar voor spelen we te onevenwich tig. We zullen in deze competitie nog wel eens een keer onderuit gaan. Maar de kracht van deze ploeg is dat we overeind blijven als we slecht spelen". Het geluk van de kampioen dus. ROB ONDERWATER Kostbaar verlies van Leiden NOORDEN - Voor de ranglijst van de derde klasse A had de enige van het programma afgewikkelde wed strijd opmerkelijke gevolgen. Met de 3-1 overwinnig deed NSV '46 de voorlaatste plaats en zadelde FC Lisse derhalve met degradatiezor- gen op. NSV '46 bezet nu de vijfde positie achter DHL. Trainer André Wahlen had extra inzet van zijn elftal gevraagd en in derdaad nam FC Lisse aanvallend het voortouw. Ronald van Dijk was er attent bij toen de bal in het straf schopgebied van NSV tussen twee verdedigers bleef liggen: 0-1. Door een onhandig moment van keeper Mark van Berkel werd Lisse nog in dezelfde minuut weer op het ver- Op zich nog niet zó verontrustend, uiteindelijk tellen alleen de punten en af en toe ook een slechte wed strijd tot een goed einde weten te brengen heet de ware aard van een kampioen te zijn. Maar het besef dat er toch snel wat dient te veran deren op Middelmors drong toch ook bij de hoofdrolspelers al vrij snel na afloop van dit 'niemandal- letje' nadrukkelijk door. Het woord 'bezieling' viel nog al eens in dit verband. Dat aspect is al een tijdje geheel verdwenen uit het eens zo glad lopende spelletje van de Rijnsburgers. Dat dus sindsdien lang zo lekker niet meer loopt. Met de wetenschap dat vaste ba sisspelers als Hennie Koet en Fred Arroyo nog niet inzetbaar zijn. met zaterdag de verre uitwedstrijd te gen het onberekenbare Oranje Nassau voor de deur en met het mogelijk beslissende Paasweek einde voor de boeg - thuisduels te gen Noordwijk en Quick Boys - moet trainer Kurver in elk geval wel heel snel de neuzen dezelfde kant op krijgen. Lukt het hem dat niet. dan zit begin april het seizoen erop voor RB. Want in de vorm waarin de ploeg het onderaan de ranglijst bungelende DSVP be streed is er tegen de echte hoog vliegers in deze afdeling maar wei nig eer te behalen. In een poging het collectief falen van zaterdag te analyseren kwam laatste man Huug Aandewiel toch weer terug op het (bekende) gege ven dat RB nu eenmaal beschikt over een té smalle basis. "We heb ben", zo zei de weer geheel herstel de gangmaker, "precies zes duels goed gespeeld dit seizoen. De eer ste zes dus, toen we compleet wa ren. Vallen er mensen weg, zoals eerst mijn persoon en nu Koet en Arroyo, dan is het ook meteen ge beurd. Dan lukt er niks meer, zit er totaal geen lijn in en staat op be paald moment iedereen stil. Dat is inderdaad de zwakte van de rest. Neem nu Koet en Arroyo. Die zou den tegen die middenvelders van DSVP toch hebben kunnen doen en laten wat ze wilden". In die linie zeker had RB zijn slag kunnen en moeten slaan, maar ont beerde daartoe zaterdag het beetje creativiteit dat daarvoor nodig was. Het valt Dick Heemskerk - een pu re verdediger - niet aan te rekenen dat hij niet zag dat zijn directe te genstander slechts de middencir kel had uitgekozen als operationeel terrein. Die Jan Kuyt, geschoold notabene in het betaalde voetbal, deed echt niks meer dan dat. Een beetje rondjes lopen dus. Heems kerk wachtte af. liet hem maar be- VOETBAL - Quick Boys heeft za terdag in een oefenduel de koplo per van de eerste klasse C, Benne- kom, met 2-1 verslagen. Mart van der Plas tekende voor beide Kat wijkse treffers. Martin Mol scoorde namens Bennekom tegen. De Kat- wijkse winst was geflatteerd. NSV zadelt FC Lisse met problemen op keerde been gezet. Scheidrechter Heins bestrafte de doelman met een indirecte vrije schop wegens het lopen met de bal. Van Berkel liet zich daarna verrassen door de snel genomen vrije trap, die door de NSV-aanvoerder Peter van der Star in de touwen werd gejaagd: 1- 1. Niet alleen de voorsprong was te- gaan omdat Kuyt op die manier zelf compleet ongevaarlijk was. Maar Koet of Arroyo zouden een dergelijke houding in omgekeerde volgorde onmiddellijk aan de kaak hebben gesteld. Wat zou dat niet aan aanvallende impulsen hebben opgeleverd? Met nu nauwelijks aanvoer vanuit het midden of langs de flan ken waar ook Ron Carli en Marco van der Plas deelden in de malaise moest de wél hardwerkende spits Hans Zwaan uitsluitend rennen achter harde trappen van van ach teruit of wachten op een enkele be vlieging van de verder zuinig spe lende Huug Aandewiel. Uit zo'n oprisping van de laatste man viel, al r.a twaalf minuten - en niet nadat DSVP'er Arno Mulder eer ;t een dot van een kans had laten li .(gen - de enige goal. Doelman John Mar- revee durfde de draaiende voorzet van Aandewiel niet te pakken en stompte het leder richting rand strafschopgebied. Met een frivole volley stuurde de ijverige Fred Bodaan de krabbelende doelman terug naar zijn hok. Hij kwam te laat: 1-0. Op een knappe redding van Jan Blankespoor aan de andere kant op een inzet van Jan Willem Bloemen, een misser van Wim Driebergen op een meter van het DSVP-doel, een slap slotoffensief van de machtelo ze bezoekers, boekingen voor Kuyt en Burcksen en een sleutelbeen- breuk voor diezelfde speler na, ge beurde er verder niets op Middel- mors. Wel moét er nog heel wat ge beuren. Maar daar waren de mees te spelers zelf ook van overtuigd. Dat besef is er dus wel. Nu dat nog omzetten in daden. AD VAN KAAM niet gedaan, maar ook het Lissense zelfvertrouwen was vanaf dat mo ment ver te zoeken. De Noorde naars kregen alle ruimte waarvan opnieuw Peter van de Star, uit een voorzet van Rob Vol water doeltref fend gebruik maakte:2-l. Ook na rust herstelde FC Lisse zich aan vankelijk niet. Een golf van aanval len leverde de thuisclub, in de zes tigste minuut een treffer op van de voet van Frans Blom. Wahlen wis selde laatste man Dennis Hoog- edoorn voor de snelle linksbuiten Pim Hoekstra. Zijn acties brachten Lisse vele doelrijpe kansen, maar nu toonde NSV-doelman Kees Vork zich altijd een onpasseerbare sluitpost. KATWIJK - 'Katwijk' en 'Scheve- ningen' stonden gisteren niet in de disco, maar op het voetbalveld te genover elkaar. De spelers hielden het zaterdag op sportpark De Hoor- nes betrekkelijk rustig, maar op de tribunes kwam de rivaliteit tussen de kustbewoners (in Katwijk wordt er de laatste weken druk ge vochten tussen groepen jongeren uit de vissersplaatsen) tot uiting. In de tweede helft van de door Kat wijk met 1-0 gewonnen wedstrijd moest scheidsrechter Tangali het duel vanwege een opstootje op de tribune voor enkele minuten sta ken. De Leidse oefenmeester in Kat wijkse dienst. Peter Ciere, kon zijn geluk na de (matige) wedstrijd te gen Scheveningen niet op. Niet al- Blauw Zwart niet verder dan 1-1 deling WASSENAAR - Een zwaar geha vend Blauw Zwart, Wijnand Bak ker, Marcel Veeren, Leo Bellekom, Danny Minnema en Cees van Leeuwen waren door blessures niet beschikbaar, speelde op knap pe wijze gelijk tegen het Dordtse DFC. Een volledig DFC, waarbij trainer Eddy Treytel een jaar bijte kende, moest zelfs toezien dat eer steklasser Blauw Zwart vlak na de rust op een verdiende 1-0 voor- leen rekende Katwijk met de im mer moeilijke opponent af (1-0) maar zag tevens de belangrijkste concurrent Leiden tegen HVÓ met dezelfde cijfers tenonder gaan. Een gat van vier punten derhalve en de koers lijkt gelopen. Zeker omdat Leiden een aantal belangrij ke spelers node moet missen. Ciere blijft zich desondanks voorzichtig opstellen. "Ik heb zelf toch jaren lang gevoetbald. Ik weet hoe dat kan gaan. Het duo Pech en Geluk kan ons van het één op het andere moment toespreken". Wat betreft het door Ciere ge noemde duo liet Katwijk niets aan een toeval over. Eerst werd de ach terdeur stevig in het slot gegooid en werd op de uitval geloerd. On- sprong kwam. Uit een hoekschop van Frank Voorham kopte invaller Ronald Hoogeboom de bal in de verste hoek. (1-0). Na zeven minu ten was de stand alweer gelijk doordat de Portugese aanwinst van DFC, Silistino Dos Santos, op een gelukkige wijze scoorde. Zijn hoge inzet kwam via de lat op de schou der van Blauw Zwart-doelman Da ve Kraayenbrink en stuiterde lang zaam in het doel (1-1). Blauw Zwart koos daarna massaal de aanval. De ploeg van trainer Pim Westgeest was door kansen van Peter van der Ploeg en Ruud Luyken tweemaal dicht bij een doelpunt, maar DFC- doelman Leo Nieuwman toonde een uitstekende vorm. Via Bert Huybens en Dos Santos counterde DFC gevaarijk maar in de 1-1 stand kwam geen verandering. der aanvoering van spelverdeler Patrick Fieret dacht Scheveningen zichzelf vijftien minuten lang een veldoverwicht toe maar voetbalde alleen maar goed tussen beide doelgebieden. Vooral als het Kat wijkse strafschopgebied in zicht kwam stokte de aanvalsmaehine van de bezoekers als bij toverslag. Niet in het minst natuurlijk door de zeer solide Katwijkse defensie. Na het Scheveningse kwartiertje kreeg Katwijk zowaar enkele goe de kansen. In de counter kregen Kees Kraaijenoord en Wim Guyt (vrijwel op de doellijn) en Amerik van Duijvenvoorde enkele uitste kende kansen. Doelman Chris Hoogewey stak zaterdagmiddag echter in een blakende vorm en zag LEIDEN - De 'Beer' is geveld. Dat lijkt er tenminste sterk op want de Leidse oefenmeester Hennie Bee- renfenger reageerde nogal gelaten op verlies van Leiden tegen mid denmoter HVO (0-1). "HVO heeft verdiend gewonnen. We moeten het seizoen nu maar uitvoetbal- len". Buiten het feit om dat het gat met Katwijk 'slechts' vier punten bedraagt zal het toch tevens de eer van de 'Beer' te na zijn om nu al het kans om zijn doel voor rust in ieder geval schoon te houden. Dat lukte nog zeker tien minuten lang in de tweede periode toen wederom het t.rio Van Duijvenvoorde, Guyt en Kraaijenoord zich stuk liep om de ranselende vuisten van Hoogewey. Er moest een verdediger aan te pas komen om de Scheveningse held te verschalken. Linkervleu gelverdediger Peter Duinmayer werd door Kraaijenoord te kijk ge zet. De daaropvolgende voorzet werd door de opgekomen verdedi ger Adri Nijgh tot doelpunt gepro moveerd (1-0). Scheveningen bleef het antwoord op de Katwijkse trefl fer schuldig en verloor met nog een kwartier te gaan bovendien spel maker Fieret. De Scheveninger zag tweemaal het 'geel'. hoofd in de schoot te leggen met pakweg zo'n zes a zeven wedstrij den te gaan. Om dat gat te dichten zal echter wel veel van de spelers worden ver langd want Leiden dat in Rob Bink (geblesseerd) en Koos Siera (ge schorst) belangrijke spelers mist, kon het predikaat 'topper' geen moment waar maken. De thuis ploeg koos van meet af aan voor een voorzichtige opstelling. De Vlaardingse oefenmeester Pim van Rij merkte daarom cynisch op dat niet op te maken was wie er boven aan staat. HVO verwierf zich kan sen door Teun Kornaat en aanvoer der Renald Maatsen die nota bene door Leidenaar Ronald van Wattum tot ieders verrassing voor doelman Eric Jan Planjer werd ge zet. Zeker, Leiden kreeg in de coun ter enkele knappe kansen die meestal werden ingeleid Fred Kan- bier. de krent in de Leidse pap. Die mogelijkheden had Leiden echter moeten aangrijpen want op enkele harde schoten moest doelman Kees Groeneveld toch enkele ma len de bal loslaten. Het gemis van spits Rob Bink werd daarmee nog een duidelijk onderstreept. Wat Leiden in de eerste rond gang nog aan kansen wist te creée- ren werd in de tweede bijkans tot nul gereduceerd. Welgeteld één schot op het doel van Groeneveld kon worden genoteerd en kwam nota bene van een verdediger, Rick Bink. Voor de rest was het alleen maar het jeugdige elftal van HVO dat, hoewel individueel best het aanzien waard, als collectief echter nog niet volgroeid is. Mark Maat sen was verantwoordelijk voor de Leidse deceptie. Op de solotoer verschalkte de Vlaardingse spits voor de enige maal Planjer waar door Leiden voorlopig in de toe- schouwersrol wordt gedrukt. RUUD PATTIAPON Zege Ter Leede SASSENHEIM - Ter Leede heeft op eigen terrein het Goudse De Jodan Boys met 3-2 onder de duim kunnen houden. Daarmee bewe zen de Sassenheimers de goede vorm voor langere tijd te kunnen vasthouden en zijn nu haast onop gemerkt in de top van de vierde klasse B beland. De thuisploeg startte voortva rend want reeds in de derde mi nuut pikte Léon van Leeuwen de bal op van de rand van het straf schopgebied op en tekende kort daarop voor de 1-0. De beloofde wat, maar de weelde van een snelle voorsprong was kennelijk te groot. Er kwam voorlopig niets meer zij het dan wel van Goudse kant. Ad- dy de Jong prikte in de 44e minuut een vrije trap in eén keer in het Sas- senheimse doel(l-l). Ter Leede hervond zich na de rust weer en Van Leeuwen tilde sa men met Marco Verbree de stand naar 3-1. Dat leek zo te blijven tot een situatie rond Sassenheimer Rob de Ruiter, die in een duel plot seling neer ging, voor concentratie verlies bij Ter Leede zorgde. De Jodan Boys profiteerden hier di rect van dankzij Robert Coomans maar waren verder niet in staat er een eindsprint uit te persen. MONSTER - RCL staat met één been in de derde klasse. Na de in alle opzichten ontluisterende 2-0 nederlaag in en tegen Monster kan de voormalige amateurtopper alleen door een miraculeuze eind sprint een nieuwe degradatie ontlopen. Maar af gaand op het drama dat de Leiderdorpse voetbal lers zaterdag in de Westlandse knollentuin op voerden lijkt RCL niet tot een inhaalrace in staat. Het was werkelijk bar en boos wat de Racing er in het 'vierpuntenduel' met Monster van bakte. Voor de doelwisseling presteerden de zonder be zieling spelende gasten het om niet één keer ge vaar te stichten. Doelman Voskamp hoefde in de eerste helft maar één keer handelend op te treden en dat was bij een pittige terugspeelbal van libero Bert van der Kruk. Pas na een uur kwam RCL tot een goed lopen de aanval die werd opgezet door Ben Heemskerk en uiteindelijk Ron van der Post in stelling bracht. De kleine, verder onopvallende Leider dorper schoot de bal buiten bereik van Voskamp op de paal. Deze bijna doeltreffende actie luidde een korte periode in waarin RCL. dat in voetbal- technisch opzicht met kop en schouders boven de 'knokploeg' van Wim Visser uitsteekt, de te genstander op eigen helft wist vast te zetten. Maar toen oefenmeesttr Ton Zoutendijk een verdediger (Bert van Klaveren) inwisselde voor een aanvaller (Segnin Capri) was het merkwaar dig genoeg meteen gebeurd met het overwicht van RCL. De na één seizoen al weer uit Leider dorp vertrekkende Sliedrechter was zo onver standig zijn beste aanvaller, routinier Pierre van Gemerden, naar de voorstopperplaats te dirige ren waardoor RCL voorin zijn vaste aanspeelpunt kwijtraakte. Met als gevolg dat de naar het front 'gekaatste' ballen weer net zo hard terugkwamen op de eigen speelhelft. Het falende aanvalstrio, dat werd ge vormd door Segnin Capri, Leo van de Weteringh en Marcel van der Blom, slaagde er namelijk nau welijks in een bal vast te houden. Daardoor kwam de zwakke RCL-defensie in grote problemen, want oud LFC-trainer Visser beschikte wel over twee spelers die een bal kunnen vasthouden en bovendien een tegenstander kunnen uitspelen Maarten Feenstra en Peter Kruk. Die twee stonden dan ook aan de basis van de mogelijk desastreuze nederlaag van hekkesluiter RCL dat het gat met Monster en PPSC (dat zater dag met 0-1 van 's Gravenzandse SV won) tot vier punten zag groeien. Halverwege de tweede helft plofte een 'projectiel' precies voor de voeten van Kruk die vervolgens een schot afvuurde dat Bert Siera voor te grote problemen stelde. De doelman liet de bal van zijn borst springen en van dat bui tenkansje profiteerde Feenstra: 1-0. Met dank aan Visser, die zijn spitsen er voor het degradatieduel op had gewezen dat Siera nog wel eens een bal 'lost' en dat het dus zaak was te allen tijde op scherp te staan. "Hoe goed Siera ook kan keepen, hij maakt alti jd wel een foutje", wist oud keeper Visser zich te herinneren. "Het is sneu voor die jongen, want hij heeft voor de rest gewel dig gespeeld". In de slotfase bijvoorbeeld toen RCL gefor ceerd op jacht ging naar de gelijkmaker en de poort achterin wagenwijd openstond. Sierë hield de schade toen beperkt en moest alleen buigen voor Kruk, die een Westlandse uitval voorbeeldig afrondde. De 2-0 bracht Visser, die inmiddels voor een jaar heeft bijgetekend, tot de simpel conclusie dat zijn ploeg nog volop kans op lijfsbe houd heeft. In tegenstelling tot RCL dus dat bezig is aan een wel heel pijnlijke vrije val. Ondanks de defen sieve zwakte herbergt de selectie van Zoutendijk voldoende kwaliteit, ook al zijn Peter Siera en Cock van Weerlee na botsingen met de trainer uit beeld verdwenen. Maar kwaliteit alleen is geen waarborg om een zorgeloos bestaan te leiden zelfs niet in de tweede klasse. RCL ontbeert wer kende klasse, zo kon Theo de Waard met eigen ogen aanschouwen. De oefenmeester die RCL zes jaar geleden nog naar een toppositie in de eerste klasse voerde en volgend seizoen op De Bloemerd terugkeert sloeg zaterdag hoofschuddend de verrichtingen van zijn nieuwe 'werkgever' gade. De Waard werd heel wat wijzer in Monster, waar hij constateerde dat er straks heel wat arbeid valt te verrichten op De Bloemerd, een accommodatie die de derde klasse absoluut onwaardig is. JAAP VISSER RIJNSBURQ - Het doel was bereikt, maar vraag niet hoe. Om binnen schietafstand van de top drie van de ranglijst - Quick Boys, IJsselmeervogels en Noordwijk - te komen diende Rijns- burgse Boys 'nog even' het inhaalduel tegen DSVP winnen. Naar verwachting gebeurde dat inderdaad ook. Maar de magere 1-0 uit slag geeft al een aardige afspiegeling van hoe het was: met de hak ken over de sloot. Qua spel, in de praktijk dus, was allemaal nog een graadje erger. Het leek eigenlijk gewoon nergens naar. Tot zijn grote ongenoegen ziet Scheveningen-goalie Chris Hoogeweij de bal i KatwijkerJan Verloop is er naast het doel bij gaan liggen.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17