Hockeyers Alecto na 2-0 zege op Dopie nog vaster aan de leiding Rugbyteam mist gevoel voor richting tegen Westduitsers KRVzet Woubrugge opzij: 4-1 Hockeysters met moeite langs Canada WSB nadert Meerburg Lemmerzaal en Burgerjon succesvol Leidse 'acht' na frontale botsing uitgeschakeld in vierkamp op de Amstel Vrouwen van Ter Leede en Zwart Wit delen de punten in topduel PAGINA 16 SPORT MAANDAG 21 MAART 1988 LEIDEN De hockeyers van Alecto zijn gistermiddag door de 2-0 winst op Dopie vaster aan kop gekomen in de tweede klas se A. De Leiderdorpers konden uitlopen omdat het op de tweede plek staande Forescate 2-2 speel de tegen Cartouche en daardoor op drie punten achterstand kwam. LMHC had een goede dag door bij de mannen de nieuwe koploper Tegenbosch op 1-1 te houden, terwijl de vrouwen Zandvoort met 0-5 versloegen. Het bezoekende Tegenbosch ontmoette in Oegstgeest tijdens het overgangsklasseduel een fel spelend LMHC. Harmen Jansen Schoonhoven van de thuisploeg had halverwege het eerste deel pech met zijn afgekeurde straf- cornergoal, waarbij de bal niet stil zou hebben gelegen. Vijf mi nuten voor de pauze kwam toch de voorsprong voor LMHC, dat een alerte Onno te Rijdt de mooie actie van Jeroen Dubbeld zag afronden: 1-0. Tegenbosch liet al snel na de hervatting 1-1 op de borden hangen uit een strafcor- ner. Aangever Geert-Jan Hou- ben kreeg de bal teruggespeeld en scoorde onder de vallende keeper Tom van der Meer door. Aan beide zijden waren er daar na nog kansen om de volle winst te pakken. Jansen kreeg de fraai ste, maar hij pushte tegen de Eindhovense keeper. De vrouwen van LMHC domi neerden in het duel tegen het in degradatienood verkerende Zandvoort, dat op eigen terrein verloor met 0-5. Barbara Boertje Na een nerveuze start trok Neder land het initiatief naar zich toe, maar resultaat leverde dat niet op. Integendeel, de Westduitse ploeg nam via een strafschop van Vigh de leiding (3-0). Oranje reageerde furi eus, speelde hard en fel. De Joego slavische scheidsrechter was daar niet van gediend en kende West- duitsland in de eerste helft liefst zes strafschoppen toe. De achter- LEIDEN Zowel «in de eerste als in de tweede klasse van de Leidse zaterdagafdeling ging maar één wedstrijd door. In de hoogste klas se versloeg KRV het bezoekende Woubrugge met duidelijke cijfers (4-1) en de laagste klasse van het Leidse amateurvoetbal boekte HVZ eindelijk weer eens een zege door SJZ met 2-1 te verslaan. In de combinatie was KRV dui delijk superieur aan Woubrugge, maar in de eerste periode toonde de thuisclub zich niet bepaald schotvaardig. De stand bleef der halve in de eerste helft dubbel- blank, ook al omdat Woubrugge geen vuist kon maken. KRV vol hardde echter ook na de thee in het onder druk zetten van de bezoeker en dat leverde uiteindelijk de ope ningstreffer van Dirk Klinkenberg (1-0) op. Het hek was toen eindelijk van de dam en ditmaal werden de vloei ende combinaties wél afgerond. Dankzij Peter Bakker, weer Klin kenberg en invaller Jan Kuyt liep KRV uit naar een comfortabele 4-0 voorsprong. Vlak voor tijd mocht Woubrugge via een strafschop te- genscoren. Bert de Groot maakte hands in het Katwijkse strafschop gebied en Marcel Wolvers mocht daarop de eer voor Woubrugge red den. Tweede klasse Het zal voor SJZ na het duel te gen HVZ een schrale troost zijn ge weest dat niet de beste, maar de ge lukkigste had gewonnen. SJZ ver wierf zich op het veld van de bier- ploeg wel een veldoverwicht, maar vermorste de mooiste kansen zelfs voor open doel. HVZ kwam dank zij een penalty van Dirk van Duyn op 1-0, maar John van Weerlee bracht nog voor rust de zaak in evenwicht. De groenwitten gooi den alles op de aanval, maar een moment van onoplettendheid werd door Hendrik Jan Langezaal benut om HVZ de zege te schenken (2-1). 'Leiden' uitgeschakeld LEIDEN Het Leids afdelings-. zaalvoetbalteam is uitgeschakeld voor de Finales van het Kampioen schap van Nederland. Door de rui me overwinning van Noord-Hol land op Haarlem (7-1) gaat de Noord Hollandse selectie op doel saldo door ten koste van Leiden dat een gelijk aantal punten had verzameld. Leiden won de laatste wedstrijd met 6-4 van Amsterdam. schoot de afspringende inzet van Sabine Linn alsnog achter de go alie: 0-1. Vlot combinerend sne den Chrisje Westendorp en Cat- halijn Kranendonk door de Zandvoortse verdediging, waar bij om beurten werd gescoord (0- 3). Nog voor rust breidde LMHC uit naar 0-4 via Barbara Rijks met omgekeerde stick. Rijks bedien de Kranendonk nog een keer voor de definitieve 0-5. Roomburg kwam na zijn eer- ste-klasseduel tegen HOCO in Oisterwijk van een koude kermis thuis. De ploeg van Jaap Suyk verloor met 2-0 in een keihard duel van de degradatiekandi daat. De technische Leidenaars waren niet opgewassen tegen het 'bikkelhockey' dat de grenzen van het toelaatbare ruimschoots overschreed, maar waar de arbi ters nauwelijks tegen optraden. Vlak voor rust leidde een vrije slag op de rand van de cirkel de 1-0 in. Tien minuten na de pauze gebruikte HOCO alweer een snelle vrije slag waarbij de bal overigens niet stil lag om de in de slagcirkel te komen: 2-0. De Roomburg-vrouwen van stand van 3-0 bij rust viel derhalve nog mee. Ook in de tweede helft ging het initiatief van Oranje uit. Gale was echter zijn gevoel voor richting kwijt waardoor de Westduitsers konden uitlopen naar 6-0 door een strafschop van Vigh. Nederland gaf het niet op. Bijna alle line-outs, waarin DIOK tweederijer Eric-Jan Berendsen een opvallend goede rol speelde, waren voor Oranje. Visser, die de grieperige Broers verving, groeide uit tot één van de uitblin kers. De Hagenaar Berrevoets bracht de spanning terug via een straf schop, maar verder kwam de Ne derlandse ploeg niet. De combina ties liepen soms bijzonder vlot, de voorwaartsen en driekwarten wa ren voortdurend hyn tegenstan ders de baas, maar eenmaal in de buurt van de try-lijn viel alle accu ratesse weg. Verrassing Frankrijk en Wales delen de eerste plaats in het traditionele vijf- landen rugbytoernooi. In Cardiff AMSTERDAM Het moet zater dagmiddag kort voor de aanvang van de Heineken-roeivierkamp op de Amstel voor de roeiers uit de scullersacht een trieste ervaring zijn geweest, dat ze uitgerekend die ene keer dat ze mét stuurman het water opgingen scullers roei en altijd in stuurmanloze boten in frontale botsing kwamen met de Engelse acht van de Londense Uni- versiteitsploeg, hun boot verspeel den en niet aan de vierkamp kon den deelnemen. De Engelse stu denten hadden lichte averij, die, wrang genoeg, ter plaatse hersteld kon worden met onderdelen van de onbruikbare Okeanos-boot van het scullersoctet. De scullersacht, bestaande uit on der anderen Nico Rienks, Herman van den Eerenbeemt en de Ley- theroeiers Rob Robbers, Ronald Florijn en Jaap Krijtenburg en de ploeg uit Groot-Brittannië die ach ter in de laatste groep zou starten voor de 2500 meter, trokken ver voorbij de startlijn nog wat baan tjes hard. De ervaren Nederlandse stuurman Roos en zijn Britse colle ga Besse hadden niet in de gaten dat ze recht op elkaar afkoersten, met de botsing als gevolg. De Nederlandse ploeg behoorde met de Engelse studenten, het Am sterdamse RIC en de Italianen tot de favorieten voor de eindzege. Het kwam er niet van. Volgende week kan de Leidse combinatieploeg, in dien de boot tijdig hersteld kan worden, nog slechts trachten bij dq Head of the River de ploeg van RIC af te troeven, die nu als beste Ne derlandse boot derde werd achter de Italianen en de Engelsen. Die zullen volgende week niet van de partij zijn, maar deelnemen aan de Londense versie van de 'Head' op de Thames. coach Madeion Dekker schoven op naar een (met Forescate) ge deelde derde plaats. De Leidse hockeysters versloegen op eigen veld Rijswijk met 2-1. Heieen Gerritsma schoot na twintig mi nuten 1-0 binnen, waarna Katja Verhulst in het tweede deel goed volgde met 2-0. Rijswijk benutte een strafcorner als tegentreffer. Roomburg-speelster Inge Oud- kerk Pool scheurde tijdens het duel, waarin juniore Marije Weg man debuteerde, haar enkelban den. De 2-0 zege van Alecto op Do pie was alleszins verdiend omdat de Leiderdorpers meer kansen creëerden dan hun Delftse oppo nent. Ludo Mennes pushte uit een strafcorner hoog in de tou wen: 1-0. Na de pauze zag Hugo Kranenburg zijn strafbal ge stopt, waarna Michiel Blans op dat onderdeel wel raak pushte (2- 0). Blans had nóg een kans bij de strafpush, maar zag zijn inzet ge keerd. Binnen tien minuten stond de felle thuisploeg Crayenhout op 2- 0 voorsprong tegen de Alecto- vrouwen van Ruud Hartman werd de laatste wedstrijd uit het evenement, waaraan ook Wales, Engeland en Schotland deelne men, verrassend gewonnen door de Fransen. Na een ruststand van 3-3 bleken de gasten in Cardiff in het tweede gedeelte net sterker: 9- 10. Voor Wales waren Evans, via een try, en Thorburn met een straf schop succesvol. Voor de Haantjes scoorde Lafond twee keer met een penalty en zorgde Lescarboura voor drie punten met een try. BOKSEN - De Nederlandse Boks Bond is uit de Benelux Boks Unie gestapt. De NBB heeft de sa menwerking verbroken omdat de bond volgens de statuten van de BBU niet zijn eigen vertegenwoor diger mag aanwijzen. De boksbond zal zijn profboksers echter niet ver bieden uit te komen in wedstrij den, die onder auspiciën van de BBU worden gehouden. Titels zul len evenwel niet erkend worden door de NBB. De vrouwendubbelvier van coach Rob Robbers won haar nummer op alle afstanden, maar kreeg geduch te concurrentie van een gelegen- heidsvier met Anita Meiland, Har- riet van Ettekoven, Marieke van Droogenbroek en Rita de Jong. Steeds bedroeg het verschil met de meervoudige WK-finalistes luttele seconden. De ploeg van Jos Com- paan maakte zich daar niet druk om zo ver voor het begin van het Olympische roeitoernooi in Seoul. Bij de vrouwenachten ging de eindzege over vier afstanden naar de Engelse ploeg van Thames Ro wing Club, maar was de snelste tijd over de langste afstand, de vijf kilo meter, voor de Nederlandse combi natieploeg, met daarin namens As- opos-de Vliet Daphne van der Pol. De acht van Njord werd derde op ruime achterstand op de Okeanos- Orca- Triton- Asopos-combinatie. Bij de nieuwelingendubbelvieren hadden de roeisters van Asopos-de Vliet na twee afstandsoverwinnin gen op de eerste dag voldoende voorsprong om zich gisteren een 2e en een 3e plaats te kunnen veroor loven, zonder de eindzege uit han den te geven. Bijna traditioneel speelde Die Ley- the bij de junioren een belangrijke rol. De kwaliteit van deze groep is bij de Leidse vereniging steeds weer van hoog gehalte; de grootte van de groep is echter dusdanig, dat voor grote nummers altijd naar combinaties moet worden gezocht. Na de overgang van drievoudig ju niorkampioen Jaap Krijtenburg naar de seniorengelederen, vond Martijn Blansjaar in Rutger Ariz uit Naarden een geschikte nieuwe dubbeltweepartner en dit tweetal vormde een belangrijk bestand deel van de acht, die via twee af- Kok. Eugenie Westerduin gaf Alecto met haar verzilverde strafbal weer moed, waarna de Haagse hockeysters onder flinke druk kwamen. Een bal op het li chaam van lijnverdedigster Ma ria Mattheussens echter leidde tot de strafbal die 3-1 betekende voor de tuisploeg. Na de fraaie 3- 2 van juniore Nienke Blans her stelde Crayenhout evenwel de marge naar de uiteindelijke 4-2. Forescate beleefde de weelde van een 0-2 ruststand in zijn uit wedstrijd tegen Cartouche. Bau- dewijn Baudoin opende de score voor Forescate, waarna Eric Kruysmulder zijn schotkracht aanwendde tijdens een strafcor ner. Cartouche liet zich ook niet onbetuigd en gebruikte twee di recte strafcornergoals om met 2- 2 naast Forescate te komen. Gele kaarten werden er getrokken voor Baudoin en aanvoerder Martijn van Paasen omdat zij de bal niet lieten liggen bij een vrije slag van de tegenpartij. Scheids- rechtersberaad leidde tot een af gekeurde treffer van Forescate waarbij de vraag moest worden LEIDEN Het duo Lemmer- zaal/Burgerjon heeft de open Leidse badmintonkampioen schappen naar zijn hand gezet. In de C-klasse verdeelden zi j gis teren in de Vijf Mei hal de prijzen. Samen wonnen zij het dubbel spel, Burgerjon (Merenwiek) ver sloeg zijn partner in de enkel spelfinale en samen met Zwager man won hij ook het gemengd dubbelspel. In het vrouwenen kelspel versloeg Steenvoorde standszeges en twee tweede plaat sen de vierkamp won. Bij de jongere junioren wonnen Floris Mulder en Rogier Blansjaar in de dubbelvier via twee eerste plaatsen op de beide lange afstan den het klassement. Coach Theo Noordman van de vorig seizoen zo verrassend opgekomen Leythe- roeiers had ter completering van beantwoord of de bal via de bin nen- of buitenkant van het zijnet uit het doel vloog. De Voorschotense hockey sters waren teleurgesteld met de uiteindelijk 1-1 tegen het stevig spelende Te Werve. De 1-0 voor sprong die op aangeven van Da nielle Engelen door Anja Warte- ma voor Forescate werd ge scoord, was niet voldoende. Ver keerd uitverdedigen van de thuisploeg was de inleiding van de gelijkmaker die ondanks nog grote druk op het doel van Te Werve onveranderd bleef. Het tweede-klasseduel in de afdeling B tussen thuisploeg Noordwijk en Kraaien was de wedstrijd van de keepers. Prach tige reddingen aan beide kanten hield de stand tot een minuut voor rust dubbelblank. Eenmaal moest Noordwijk-keeper Noël Minnes buigen (0-1) in de goede wedstrijd die qua krachtsver houding gelijk had moeten eindi gen. De vrouwen van Noordwijk stuitten de opmars van het on- (Vlietwijk) Spiering (Meren wiek). In de hogere categorieën ga ven spelers van buiten Leiden de toon aan. De A-spelers van Velo uit Wateringen dulden in de hoogste klasse geen tegenstand. In de B-categorie kwam ex-BC Leiden-speler Nico van Egmond (Sio) in drie finales uit. Alleen het mannendubbelspel verloor hij (met Paul Kooiman), maar in het enkelspel en in het gemengd- de vier eveneens de blik naar Roei vereniging Naarden gewend. Ste ven Arisz en Dennis Stroombergen zullen na de 'Head' mogelijk vaker met Mulder en Blansjaar in de vier uitkomen. De junioren acht is een echte gelegenheidscombinatie, die na het volgend weekeinde uiteen zal gaan. JAN KLERKS deraanstaande Leonidas (vier punten uit twee duels na de win terstop) door de Rotterdamsen met 4-1 naar huis te sturen. Het Noord wijkse strafcornertrio Hanneke van der Voort, Nicole Brouwer en 'kanon' Renate van der Bent zorgde voor de 2-0 rust stand. Na de Rotterdamse tegen treffer wankelde Noordwijk een periode. Van der Bent (korte cor ner) en Van der Voort schoten de ploeg van Luc Klinkhamer ech ter nog naar de ruime winst. In de vierde klasse A verloor Leidse Studs (tweede plaats) van Alphen (koploper) met 3-1. De titel kan de ploeg, die vier punten voor staat, nauwelijks meer ontgaan. In een goed duel met veel publiek nam Alphen een 2-0 voorsprong, die even in gevaar kwam door een tegentref fer (2-1) van Tomas Steenmetser. De 3-1 zege is na een benutte Alp- hense strafbal niet meer echt in gevaar geweest. De vrouwelijke hockeyers van Leidse Studs ver loren met 2-1 van Barendrecht, maar bleven nog goed in de race voor het derde-klasserschap. Catwijck (derde) stuurde Waddinxveen (vierde) met 5-1 naar huis. Henrik Houwaard opende met een raak schot uit een korte corner, waarna Nico Guyt de 2-0 ruststand bewerk stelligde. De Katwijkers liepen door strafcornergoals van Hen- rik Houwaard en Martijn Hage naars uit naar 4-0 en 5-0 van Kees Zwaan voordat Waddinxveen eenmaal tegenscoorde. NIEK FAAS dubbelspel met Joke Tebeest (Vlietwijk) was hij de sterkste. Tebeest won ook het vrouwen dubbelspel met Sandra Kroon, die de enkelspelfinale van Van Rij verloor. Na afloop van de 145 wedstrij den loofde de organiserende ver eniging BC Leiden geldprijzen uit aan de meestbelovende spe lers. Hazenberg (bij de meisjes) en Boudewijn Bol (bij de jon gens) viel die eer te beurt. LEIDEN - In de interregionale klasse van het vrouwenvoetbal hielden Ter Leede en Zwart Wit'28 elkaar in een topduel doelpuntloos in evenwicht: 0-0. Katwijk en Ha- zerswoudse Girls speelden in de eerste klasse gelijk (2-2) en Val- ken'68 won met 2-0 van Lyra. Ter Leede en Zwart Wit'28 speel den een gelijkopgaande wedstrijd, hoewel de Sassenheimse vrouwen wat meer mogelijkheden kregen. Voor de thuisploeg misten Jenny van der Mark en Tineke Datema mooie kansen. In de tweede helft schoot Annette Berendonk raak voor Ter Leede, maar haar doel- punt werd afgekeurd. De Sassen- heimse Jenny van der Mark was namelijk even tevoren hard in aan raking gekomen met Jacqueline Wubben, de doelverdedigster van Zwart Wit'28. De scheidsrechter vond dat Wubben sterk gehinderd werd en daarom keurde hij de tref fer af. Katwijk was tegen Hazerswoud- se Girls de mindere ploeg, maar hield de verdediging goed geslo ten. De gasten kwamen op voor sprong door een treffer van de Kat wijkse Suzanne Kuyt, die de bal verkeerd terugspeelde en in eigen doel schoot. Ploeggenote Carla Kuyt maakte haar fout nog voor de rust goed en bracht het leder tus sen de palen. Na de pauze kwam de Hazerswoudse formatie weer op voorsprong door van grote afstand raak te schieten. Vlak voor het laatste fluitsignaal bracht Nicoline van Beelen de stand weer in even wicht en haalde toch nog één punt binnen voor de Katwijkse ploeg. Valken'68 had in de eerste helft tegen Lyra duidelijk het betere van het spel. Dat resulteerde dan ook in de treffer van Marian Boogert, die van één van de vele Valkenburgse kansen gebruik maakte. Na de rust was het wedstrijdbeeld precies om- PERTH (ANP) - Het Nederlandse vrouwen-hockeyteam heeft de eer ste hindernis tijdens het zeslanden- toernooi in Perth (Australië) met moeite genomen. De hitte speelde de hockeyploeg van bondscoach Gijs van Heumen zaterdagmiddag danig parten in de openingswed strijd tegen Canada. Lisanne Le- jeune stelde winst in de tweede helfl veilig door een strafcorner af te ronden. De ploeg arriveerde pas donder dagavond in Perth, waar de tempe ratuur overdag boven de dertig graden ligt. Met lichte trainingen bereidde de selectie zich voor op het eerste duel tegen Canada. Bei de ploegen konden in de branden de zon nauwelijks in het ritme ko men. De keepsters werden in de eerste periode sporadisch op de proef gesteld. Bondscoach Gijs van Heumen bracht kort na de rust drie veranderingen in het team aan. Met Holsboer. Sibbing en Ohr in de ploeg ging het tempo omhoog. Met goede combinaties ontregelden de Oranje-vrouwen de stugge defen sie van Canada. Het overwicht re sulteerde na vijftig minuten in de enige treffer. De derde van de in to taal vier strafcorners werd door Le- jeune 'goed ingeslagen. Canada dwong drie strafcorners af, die ech ter geen gevaar opleverden. LEIDEN In de zondagvierde- klasse A was de wedstrijd tussen WSB en-ROAC de enige die de la wine aan afgelastingen overleefde. Op het goed bespeelbare VVSB- veld won de thuisclub met 3-2 en naderde daardoor koploper Meer burg, dat nog een wedstrijd tegoed heeft, tot op een punt. Met de wind in de rug ging WSB goed van start. Marcel Kerk vliet vuurde in de twaalfde minuut van grote afstand en dat sorteerde boven verwachting effekt. De bal verdween met een fraaie curve langs de kansloze keeper Jan van de Poel in de kruising: 1-0. Ge sterkt door deze binnenkomer waagde de aangespeelde Kerkvliet vijf minuten later opnieuw zijn kans en was het wederom prijs: 2-0. In de loop van de eerste helft kreeg ROAC wat meer grip op het spel. met ondermeer goede kansen voor Perry van Es en Ge van de Star. Tien minuten voor de pauze mocht Ger van de Burg aan de andere zij de een penalty voor zijn rekening te nemen. Hij benutte deze in derde instantie, nadat eerder keeper Van de Poel en de paal nog voor redding hadden gezorgd: 3-0. Na de hervatting kwam ROAC sterk terug, al had de ploeg daarbij wel de helpende hand van de arbi ter nodig. Eerst bestrafte deze na tien minuten duwen van Ab van de Togt ten opzichte van Cees van Scheppingen met een door Ruud Weenink verzilverde strafschop: 3- 1. Vijf minuten later mocht Ween ink opnieuw van de stip raak schie ten, omdat Frank Uittenboogaard de bal met de hand zou hebben be roerd: 3-2. 'De slotfase was weer voor een counterend WSB, waar bij ROAC-er .Dennis de Jong het veld wegens een tweede boeking -nog vlak voor tijd moest verlaten. gekeerd en was Lyra de betere ploeg. De vrouwen uit De Lier wei gerden echter van hun kansen ge bruik te maken en stuitten telkens op een goed gesloten Valkenburg- se verdediging. De thuisploeg breidde de voorsprong uit, doordat Boogert na een uitval voor de twee de maal raak schoot. PAARDESPORT- Hamdam al Maktoum heeft voor een recordbe drag van 3,5 miljoen gulden de driejarige merrie 'Raise a Memory' gekocht. De overgang betekende een verkooprecord voor de markt in het Franse Deauville. Het vorige record dateert uit 1986 van de mer rie 'Sakura Gold'. Frank Drost zwemt nationaal record AMERSFOORT (ANP) - De Amersfoortse zwemmer Frank Drost heeft zaterdag in zijn eigen woonplaats het Nederlands record (25 meterbanen) op de 800 meter vrije slag scherper gesteld. Hij zwom die afstand juist binnen de acht minuten: 7.59,9. Het oude re cord stond sinds 23 november 1985 op naam van Arthur de Rouw (VZC Veenendaal) met 8.02,2. Het ongebruikelijke nummer stond op het programma van de verenigingszwemcompetitie. Deze wedstrijd werd gewonnen door de Amsterdamse vereniging De Dol fijn met 17.707,6 seconden vóór HPC Heemstede (17.795,5) en AZPC Amersfoort (17.873,0). Jo- landa de Rover en Conny van Ben- tum waren de voornaamste pun- tenleveranciers voor de Dolfijn. De Rover won de 200 meter rugslag in 2.14,7 en Van Bentum de 100 meter vrije slag in 56,1. Ook vierde interland in FIRA-competitie verloren HEIDELBERG (ANP) Het nationale rugbyteam heeft ook de vierde wedstrijd in de FI RA-competitie van de B-landen met verlies afgesloten.' In Heidelberg verloor de Neder landse ploeg met 6-3 van Westduitsland in een attractief duel, waarin Oranje vrijwel steeds de aanval zocht. Echter evenals tegen Portugal ontbrak opnieuw de afwerking, terwijl Ga- Ie met zijn vrije schoppen ditmaal geen succes had. Het was de dertigste ontmoeting tus sen beide landen. Nederland bleef slechts acht keer aan de goede kant van de score, ver loor 21 maal en speelde één keer gelijk. Lemmerzaal van Shuttlewoude (Hazerswoude) was één van de smaakmakers van de open Leidse bad mintonkampioenschappen. Hij eindigde als tweede in het mannenenkelspel in de C-categorie en won het dubbelspel (foto Henk Bouwman) De Italiaanse scullersacht ziet af op de Amstel, maar zal er uiteindelijk wel in slagen de Heineken-vierkamp winnend af te sluiten (foto anpi

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16