Oproep tot massaal protest Zindafrika Geweld markeert verkiezingen El Salvador Stedenoorlog laait hoog op Gorbatsjov: Joegoslavië mag eigen weg kiezen Palestijnen sturen aan op confrontatie ZATERDAG 19 MAART 1988 PAGINA 5 Nieuwe botsing met regering op til JOHANNESBURG (GPD/AFP) Een groot aantal anti-apartheidsorganisaties, die bij het sinds 24 februari van dit jaar verboden Verenigd Democratisch Front (UDF) zijn aan gesloten, hebben opgeroepen tot een nationale dag van protest. Maandag 21 maart is hier voor gekozen, de dag waarop wordt herdacht dat 28 jaar geleden 69 vreedzaam proteste rende burgers van de zwarte woonwijk Sharpeville door de Zuidafrikaanse politie werden doodgeschoten. DUBROVNIK (AFP/DPA/AP) - Joegoslavië en de Sovjetunie heb ben gisteren in een gemeenschap pelijke verklaring het recht van al le communistische partijen om hun eigen weg te gaan bevestigd. In de verklaring, die aan het einde van het bezoek van Sovjetpartijlei der Gorbatsjov werd uitgegeven, onderstreepten de twee landen ver der het belang van de 'ontwikke ling van het arbeiderszelfbestuur' en riepen zij op tot een wereld zon der wapens door het afschaffen van alle conventionele en kernwa pens. De gemeenschappelijke verkla ring vormde het sluitstuk van het vijfdaagse staatsbezoek van Gor batsjov aan het land dat ooit door de Sovjetunie wegens 'verraad' uit de communistische beweging werd gestoten. De verklaring komt in de plaats van twee documenten uit 1955 en 1956 waarin de toenma lige Sovjetleider Nikita Chroesjt- sjov het recht van Joegoslavië om zijn eigen weg naar het socialisme te kiezen erkende. Waarnemers omschreven de ver klaring als een formele herroeping van de zogenaamde 'Brezjnev-doc- trine' op grond waarvan troepen van het Warschaupact in 1968 Tsjechoslowakije binnenvielen om een einde te maken aan de hervor mingspolitiek van Alexander Dub- cek. Op basis van de doctrine, die genoemd is naar de vroegere Sov- jetrussische partijleider Leonid Brezjnev. kende de Sovjetunie zich het recht toe in te grijpen. - De onafhankelijke koers die de vroegere Joegoslavische leider Ti to na de oorlog insloeg leidde in 1948 tot een breuk met Moskou en een economische blokkade die pas na de dood van Stalin, in 1953, werd opgeheven. Tijdens zijn be zoek aan Joegoslavië, het eerste van een Sovjetleider sinds Tito's dood in 1980, heeft Gorbatsjov met eigen ogen kunnen zien hoe het systeem werkt dat Joegoslavië al 35 jaar hanteert en dat hij nu ook deels wil toepassen op de Sovjetu- Het gisteren uitgegevi niqué is een eerste erkenning dat onderdelen van het systeem ook in de Sovjetunie toelaatbaar zijn. Des tijds werden de eeste Joegoslavi sche experimenten met zelfbe stuur door het Kremlin veroor deeld als ketterij en bewijs dat Joe goslavië het 'revisionistische' pad was opgegaan. De twee landen riepen in de ver klaring tevens op tot 'radicale om vorming van de internationale eco nomische betrekkingen'. Zij wezen daarbij op het probleem van de enorme buitenlandse schulden waarmee de meeste ontwikke lingslanden kampen. Joegoslavië beleeft op het ogenblik zijn ernstig ste economische crisis sinds de Tweede Wereldoorlog, welke deels te wijten is aan een buitenlandse schuld van 20 miljard dollar. Opmerkelijk was dat in de slot verklaring ook nadruk werd gelegd op de eerbiediging van de mensen rechten. De Socialistische Allian tie, een officielë Joegoslavische overkoepelende organisatie van verschillende sociale en politieke groeperingen is van plan een fo rum op te richten dat moet toezien op de naleving van de mensenrech ten en het beschermen van de indi viduele rechtszekerheid in Joego slavië. In een paginagrote advertentie, die in nagenoeg alle Engelstalige dag en weekbladen werd geplaatst, roe pen de organisaties tevens op tot het opheffen van het verbod op hét UDF. Zij sturen daarmee aan op een nieuwe rechtstreekse confron tatie met de Zuidafrikaanse rege ring. die de afgelopen maand met een aantal zware middelen heeft geprobeerd de zwarte oppositie te muilkorven. Hoewel de tekst van de adverten tie vanwege de strenge interne vei ligheidswetten uitermate voorzich tig is gesteld, kan eruit worden ge concludeerd dat de organisaties in direct oproepen tot een massale wegblijfactie voor aanstaande maandag. Ook werd gisteren bekend, dat de Zuidafrikaanse regering heeft geweigerd om ANC-leider Govan Mbeki een paspoort uit te reiken. De hoogbejaarde ANC-leider, die onder meer ere-doctor is van de Universiteit van Amsterdam, werd eind vorig jaar na een gevangenis straf van ruim 24' jaar op humane gronden in vrijheid gesteld, maar twee weken later reeds werd hem een spreekverbod opgelegd. Klopjacht Inmiddels is de Zuidafrikaanse politie met assistentie van het leger een massale klopjacht begonnen op de 24-jarige Afrikaner Heindrich Johannes Grosskopl". Deze wordt de belangrijkste ver dachte genoemd in de bomaanslag, afgelopen donderdag die het magi straatsgerechtshof van Krugers- dorp zwaar beschadigde' en het le ven eiste van drie personen. Twin tig personen raakten gewond, van drie istig. TEL AVIV (Rtr/AP) - Het Israëli sche leger heeft gisteren éen Pales tijn doodgeschoten en minstens 21 verwond. Dit hebben functionaris sen van de Verenigde Naties be- kendgemaakt. Ook op de Westoe ver van de Jordaan zou het onrus tig zijn. Ooggetuigen zeiden dat een helikopter in Ramallah grint op een betogende menigte stortte en elders openden troepen het vuur op demonstranten. De Israëlische regering kondigt steeds strengere maatregelen af om de nu al veertien weken durende Palestijnse opstand in de bezette gebieden, waarbij tot nu toe in to taal zeker 98 Palestijnen om het le ven zijn gekomen, definitief te bre ken. De afgelopen week werd de aanvoer van brandstof naar de Westoever verboden, een avond klok in de Gazastrook ingesteld, de telefoonverbindingen met de be zette gebieden verbroken en het reizen tussen de Westoever van de Jordaan en de Gazastrook aan ban den gelegd. De 'Leiding van de Opstand' riep gisteren op tot een dag van felle confrontatie op Landdag, de dag waarop wordt herdacht dat Israëli sche troepen in 1967 zes Arabieren doodschoot tijdens protestacties tegen het onteigenen van land van Arabieren in Galilea. Het Israëlische leger heeft don derdag en gisteren honderden Pa lestijnen gearresteerd in een po ging nieuwe massale onlusten te Gevangenen vrij President Zine al-Abidine Ben Ali van Tunesie heeft gisteren meer dan 1400 gevangenen in vrij heid gesteld. Het gaat om de derde omvangrijke amnestiemaatregel sinds hij ruim vier maanden gele den president werd. Studentenoproer In de Burmaanse hoofdstad Rangoon hebben zich gisteren bot singen voorgedaan tussen honder den studenten en oproerpolitie. Daarbij werd een warenhuis in brand gestoken, aldus getuigen. De demonstratie zou te maken hebben met de dood van een student, een week geleden, na een botsing tus sen studenten en omwonenden van een theehuis. Vliegramp Reddingswerkers zijn gisteren begonnen aan de berging van de verminkte lichamen van de 137 mensen die donderdag om het le ven kwamen, toen een passagiers vliegtuig van de Colombiaanse luchtvaartmaatschappij Avianca tegen een berg vloog, vlam vatte en neerstortte. Het ongeluk gebeurde in de buurt van Zulia, 80 kilometer ten noorden van Cucuta. Onassis-prijs De Amerikaanse actrice Eliza beth Taylor heeft gisteren samen met de Franse vrijwilligersorgani satie 'Aides' de Aristoteles-prijs 1988 toegekend gekregen voor hun anti-aidscampagne. Zij krijgen de met 100.000 dollar gedoteerde prijs omdat zij een belangrijke bijdrage leveren aan de bewustwording van de tragische dimensies van deze moderne plaag die de mensheid bedreigt, aldus de Onassis-stich- ting die jaarlijks een aantal prijzen toekent. Armenië De regionale leiding van de com munistische partij (Obkom) van Nagorno Karabach heeft zich uit gesproken voor de terugkeer van dit autonome gebied bij Armenië, zo heeft een lid van de Obkom gis teren in een telefoontje tegenover het Franse persbureau AFP ge zegd. Om Nagorno Karabach ont stonden deze maand op grote schaal onlusten in Armenië. voorkomen op 30 maart, ook be kend als 'Dag van het Land'. De au toriteiten zijn ook beducht voor nieuwe uitbarstingen van geweld na afloop van de wekelijkse dag van gebed in de moskeeen. De Algemene Vergadering van de VN is gisteren voor de tweede maal in twee weken in spoedzitting bijeen gekomen over de kwestie van de dreigende sluiting van de waarnemersmissie van de Pales tijnse Bevrijdingsorganisatie (PLO) in New York. De VS willen de PLO-missie sluiten, omdat deze organisatie zich volgens Washing ton met terrorisme inlaat. Naar ver wachting zal de Algemene Verga dering eisen dat de VS afzien van de voorgenomen sluiting van het PLO-kantoor. Een aantal leden van de Verga dering is ook van plan de VN te vra gen eventueel op het internationale grondgebied van de organisatie ruimte beschikbaar te stellen voor de vestiging van de PLO-missie. Momenteel is deze gevestigd in het centrum van New York, niet ver van het VN-complex. Grosskopf wordt er verder van verdacht verantwoordelijk te zijn voor een aanslag in juli vorig jaar, die het hoofdkwartier van het Zuidafrikaanse leger in Johannes burg trof en 75 mensen verwondde. Het is onduidelijk waarom de Zuidafrikaanse politie Grosskopf als de belangrijkste verdacht van de aanslagen beschouwd. Grosskopf komt uit een vooraan staande Afrikaner families. Zijn va der was een voormalige hoofdre dacteur van het eerder genoemde dagblad Beeld en is nu professor in de journalistiek aan de vermaarde Afrikaner universiteit van Stellen- bosch. Grosskopf was een student aan de Universiteit van de Witwa- tersrand te Johannesburg en te vens een jaar lang 'junior-burge meester' van dezelfde stad. In januari 1986 verdween hij plotseling uit Zuidafrika zonder ie mand te vertellen waar hij naar toe ging. De Zuidafrikaanse politie be weert nu dat hij via Swaziland het land verliet en vervolgens in het buitenland een militaire training heeft ondergaan in dienst van de verboden bevrijdingsorgansiatie ANC. Een Zuidafrikaan, die gisteren zou worden terechtgesteld samen met. de 'Zes van Sharpeville' die een maand uitstel gekregen heb ben, is wel opgehangen. De 25-jan- ge Tsepo Letsoaro was ter dood veroordeeld omdat hij in 1985 'een halsbandmoord gepleegd' had op een vrouw in een zwarte voorstad van Port Elizabethwijk. Hij is de 22-ste Zuidafrikaan die sinds het begin van het jaar door ophanging terechtgesteld is. De 'halsbandmoord', waarbij een in benzine gedrenkte autoband om de nek van het slachtoffer gelegd wordt en vervolgens aangestoken, wordt door jonge anti-apartheids- activisten wel gebruikt tegen per sonen die zij verdenken van sa menwerking met het blanke min derheidsbewind. ratroopers uit de Middenamerikaan TEGUCIGALPA/MANAGU A/WASHINGTON (AP/GPD) - Een groep Republikeinse en De mocratische senatoren heeft giste ren voorgesteld 48 miljoen dollar vrij te maken voor hulp aan de Ni caraguaanse Contra's en tevens toestemming te geven voor het her vatten van de bevoorrading met wapens door de geheime dienst CIA aên de Contra's De indieners van het voorstel willen dat het snel wordt behandeld, om de in het nauw gedreven rechtse rebellen zo snel mogelijk te hulp te kunnen ko- De gevechten tussen Hondurese troepen en het leger de Sandinisti- sche regering in Nicaragua gaan in tussen door. Een woordvoerder van het leger van Honduras zei dat gisteren omstreeks 1000 man aan Sandinistische troepen waren ge signaleerd aan de Hondurese kant van de grens bij San Andres de Bo- Volgens de laatste berichten is het Hondurese leger begonnen met het sturen van versterkingen naar de zone. Om duidelijk te maken dat Senaatsleden VS willen hervatting steun Contras Honduras en de Contra's niet al leen staan, heeft Washington in middels 3200 paratroopers naar Honduras overgebracht. Terwijl de eerste Amerikaanse troepen arri veerden op de basis van Palmerola. bombardeerde de Hondurese luchtmacht een commandopost van het Sandinistische leger aan de Nicaraguaanse kant van de grens. De Sandinistische president Da niel Ortega gelooft dat Washington een oorlog wil provoceren tussen Nicaragua en Honduras om vervol gens Amerikaanse troepen in de strijd te kunnen werpen. De San dinisten hebben Honduras opge roepen om niet in de Amerikaanse val te lopen. Anderhalve week geleden be gonnen de Sandinisten een groot scheeps offensief tegen concentra ties van contra-revolutionairen in de vallei van de Bocav-rivier. in het noordoosten van het land, niet ver van de rens met Honduras. Een routine-operatie, zo beweerden de Sandinisten zelf. Vrij onverwacht, op het moment dat er eigenlijk vre desbesprekingen in Nicaragua hadden moeten beginnen, sloegen de Sandinisten toe. De Contra's ge ven toe dat ze een grote, bijna be slissende nederlaag hebben gele den. Maandag zou een nieuwe onder handelingsronde tussen de San dinisten en de Contra's van start gaan in het zuidelijke Nicaraguaan se stadje Sapoa, bij de grens met Costa Rica. Inmiddels hebben de Contra's echter laten weten te over wegen het vredesoverleg af te zeg gen. Op verscheidene plaatsen in de Verenigde Staten werd gedemon streerd tegen de Amerikaanse troe penzending. In San Francisco. Phoenix. Minneapolis, Boston en Philadelphia gingen enkele hon derden mensen de straat op. Leger van Sri Lanka slaags met Tamil-rebellen TRINCOMALEE (Rtr/UPI) - Het Srilankaanse leger is voor het eerst sinds het vredesverdrag van vorig jaar juli weer slaags geraakt met Tamil-rebellen. Tien opstandelin gen werden gedood. Dit heeft een militaire woordvoerder gisteren bekendgemaakt. Volgens kolonel Laksham Wije- ratne, chef veiligheid in het ooste lijke district Trincomalee. ontdek ten regeringsmilitairen twintig op standelingen in hun hoofdkwartier in Kilankulam. waarna een vuurge vecht losbarstte. Acht leden van de Tijgers voor de Bevrijding van Ta mil Eelam werden gedood alsmede twee vrouwelijke koks. De guerril lastrijders behoorden tot de groep die afgelopen eerder deze week 15 Singalese dorpelingen in stukken hakten, aldus Wijeratne. De zoekactie en het daarop vol gend gevecht was vooraf niet be sproken met de Indische vredes macht op Sri Lanka. De naar schat ting 50.000 Indische militairen zijn naar Sri Lanka gekomen in het ka der van het verdrag tussen Delhi en Colombo dat een einde moest ma ken aan de al vijf jaar durende op stand van Tamils op het eiland. Volgens dat verdrag mogen Srilankaanse militairen niet aan de strijd tegen de Tamil-opstandelin- gen deelnemen en moeten zij in ka zernes blijven. "Onze operaties zijn van nature defensief, maar als je met een actie bezig ben kan je niet halverwege ophouden. Onze taak is de bescher ming van dorpelingen en als je de terroristen plotseling ontdekt kun je niet opeens je ogen sluiten al dus de woordvoerder. De militaire autoriteiten zeggen dat de Tijgers deze maand in Trincomalee 63 bur gers hebben gedood en 23 ver wond. Iran en Iraq nemen tankers onder vuur In de Perzische Golf werd gisteren de onder Panamese vlag varende tanker 'Maria II door In onder vuur genomen. Drie blusboten wisten het vuur te bedwingen. NICOSIA (AP) - Iran en Iraq heb ben gisteren gemeld dat zij in totaal 41 raketten op eikaars steden heb ben afgevuurd. Ook werden in de Golf vier schepen aangevallen. Het was een van de zwaarste dagen in de oorlog van het afgelopen jaar. Iran vuurde raketten af op de Iraakse steden Zubair. Haretha en Shubair. Volgens het Iraanse pers bureau IRNA waren de aanvallen onder meer gericht op een kracht centrale. een olieraffinaderij en een vliegveld. In de havenstad Basra beschoot de Iraanse artillerie on der meer het gebouw van een tv- station, aldus IRNA. Tot gisteravond maakten beide partijen regelmatig melding van lanceringen en inslagen. Baghdad meldde dat er raketten waren neer gekomen in de noordelijke steden Mosul en Kirkuk. Aan het noordelijke front zet het Iraanse leger zijn opmars voort en de grensplaats Nowsud. die aan het begin van de oorlog in handen viel van Iraq, zou zijn heroverd. Bij het offensief is intussen een terrein winst geboekt van 850 vierkante ki lometer, aldus de Iraanse oorlogs- communique's. De Iraanse minister van buiten landse zaken Velayati heeft over de nieuwe Iraakse aanvallen met che mische wapens op woongebieden een protestbrief geschreven aan het Rode Kruis, zo meldde het persbureau. De minister heeft het Rode Kruis gevraagd waarnemers te sturen naar het noordelijke frontgebied om de juistheid van de Iraanse beschulding te controle- Bij het Iraanse offensief, Val-Fa- jr-10, zijn volgens Teheran sinds zondag tot nog toe 9200 Iraakse mi litairen gedood of gewond geraakt en zijn er 4000 gevangen genomen. Iraq heeft weinig meegedeeld over de gevechten in het noordoosten. In het verleden duidde dit vaak op een nederlaag in het slagveld. In de Golf hebben Iraanse ka nonneerboten weer schepen aan gevallen. De 284.000 ton metende Noorse Berge Lord werd bestookt in de Straat van Hormuz. Bij de eer ste Iraanse aanval op eeVi Japanse gastanker in het zuiden van de Golf MEXICO - De verkiezingsstrijd in El Salvador wordt uitgevochten op de manier waarop Latijns Amerika een patent heeft. Geweld neemt de plaats in die in een echte democra tie voor argumenten is ingeruimd. door Rob Sprenkels Links doet niet mee, bij gebrek aan vertrouwen aan het democratische gehalte van de verkiezingen, zodat rechts en ultra-rechts elkaar de 60 parlementszetels en 262 burge meestersposten betwisten. Politie ke tegenstanders heten hoeren- zoon of moordenaar of worden in het gunstigste geval voor rotte vis uitgemaakt. Maar van de kiezers wordt verwacht dat ze zondag mas saal naar de stembus trekken. De strijd gaat daarom, afs gebrui kelijk, tussen dezelfde partijen: de christen-democraten van presi dent Duarte versus de ultra-rechtse Nationale Verzoeningspartij van D'Aubuisson. De toon van de cam pagne werd dit keer gezet door de christen-democraten met een ge ruchtmakend radiospotje. Muzi kaal omlijst door een folkloristisch deuntje, stelde een D'Aubuisson imiterende presentator 'een hoe- renzoon' verantwoordelijk voor het bestaan van de doods-eskaders en de handel in verdovende midde len. De ultra-rechtse leider gaf lik op stuk met een serie tekenfilmpjes en stripverhalen. Ook daarin was 'een hoerenzoon' verantwoordelijk voor al het kwaad dat El Salvador getroffen heeft. Alleen ging het dit keer om de zoon van president Duarte, Alejandro. Duarte junior dingt naar het burgermeesterschap van de hoofdstad San Salvador. Arena Sindsdien is de vismarkt de are na voor de krachtmeting tussen Duarte en D'Aubuisson. Duarte kon niet in beeld verschijnen of hij beschuldigde D'Aubuisson van de moord op de populaire aartsbis schop Romero, nu acht jaar gele den. Een paar maanden terug pre senteerde Duarte een getuige tegen de ultra-rechtse leider, maar tot ge rechtelijke stappen is het nog altijd niet gekomen. D'Aubuisson op zijn beurt be schuldigde kolonel Nuila, een ver- José Napoleon Duarte. trouweling van Duarte, van de moord op Romero. Ten tijde van de aanslag was hij de commandant van de nationale politie. De minde re goden lieten zich evenmin onbe tuigd. Van rechts tot ultra-rechts: men beledigde elkaar mateloos. Op aandringen van de katholieke kerk kwamen beide partijen half februa ri overeen de toon ietwat te mati gen. De spotjes op radio en televi sie verdwenen, maar de scheldpar tijen óver-en-weer gingen gewoon door. De kiezer zocht intussen ver geefs naar politieke programma's of analyses van de honderd-en-één problemen in het land. „Hiermee is onze stelling bewe zen dat er hier geen sprake is van een democratisch proces", aldus Zamora, één van de teruggekeerde leiders van de gewapende opposi tie. „Een democratie kan in El Sal vador alleen maar worden ge bouwd op een vreedzame oplos sing van de burgeroorlog", aldus zijn boodschap. De'rebellen probe ren derhalve de stembusslag te ver storen met een algemene trans portstaking. Vorige maand wisten zij 95 procent van het verkeer lam te leggen. Bergafwaarts Ultra-rechts is bang dat de chris ten-democraten het regeringsap paraat zullen gebruiken om de te verwachten verliezen tot een mini mum te beperken. In de ogen van de meeste Salvadoranen hebben de christen-democraten van Duarte afgedaan. Na vier jaar rege ren gaat het met de economie nog altijd bergafwaarts. Een oplossing voor de al acht jaar oude burger oorlog is evenmin in zicht. Karakteristiek voor het bewind is dat men er niet in is geslaagd de duizenden slachtoffers van de ver nietigende aardbeving van ander half jaar geleden aan onderdak te helpen. Verhalen over corruptie zijn er legio. Eén van de christen democratische kandidaten voor het parlement heeft zich intussen moeten terugtrekken. De man, een intieme vriend van de jonge Duarte, zou voor minstens twee miljoen dollar aan Amerikaanse hulp achterover hebben gedrukt. Maar de kiezers hebben zondag nauwelijks keus. De meeste waar nemers verwachten een lage op komst. De christen-democraten zullen waarschijnlijk hun kleine meerderheid in het parlement ver liezen. En dat zal het land voor Duarte, in zijn laatste jaar als presi dent, zo mogelijk nog onregeer baarder maken. viel een dode en raakte het be stookte schip in brand. De onder Panamese vlag varende gastanker Maria II werd rond middernacht, 10 mijl uit de kust van Dubayy. in brand geschoten. Iraakse gevechtsvliegtuigen hebben zeker een. maar misschien meer tankers bij de Iraanse kust aangevallen. Een van de schepen zou in brand zijn geraakt. Iraanse onderscheppingsvliegtuigen heb ben volgens IRNA drie Iraakse Mi- rage F-l bommenwerpers neerge haald. Alledrie de vliegtuigen zou den in zee zijn gestort en de piloten zouden zijn omgekomen. Nog twee andere Iraakse vliegtuigen zouden boven land zijn neergestort. Oliver North cliënt ontslag in WASHINGTON (AP) - Luitenant kolonel Oliver North, die eerder deze week door een federale Grand Jury in staat van beschuldiging werd gesteld wegens zijn betrok kenheid bij de Iran-Contra affaire, heeft vrijdag gezegd dat hij zijn ontslag heeft ingediend bij het Amerikaanse Corps Mariniers. In een korte verklaring maakte North bekend dat hij zijn ont slagaanvraag donderdag heeft in gediend. Hij wil per 1 mei vertrek ken; op die datum heeft hij er pre cies 20 jaar actieve dienst opzitten, het minimum-dienstverband om aanspraak op pensioen te kunnen maken. Eenmaal uit actieve dienst ontslagen kan North recht doen gelden op 50 procent van zijn hui dige salaris, hetgeen neerkomt op ruwweg 22.000 dollar per jaar. North verklaarde als onderdeel van zijn verdediging voor de recht bank zeer sterk te overwegen "de hoogst geplaatste functionarissen in de regering" te laten dagvaar den. Omdat hij een dergelijke actie niet verenigbaar acht met zijn functioneren als officier in actieve dienst zei hij te hebben besloten ontslag te nemen. Overigens liet North meteen nadat hij deze week formeel in staat van beschuldiging was gesteld weten de aanklachten te zullen aanvechten. In november 1986 werd North, die werkzaam was bij de Nationale Veilighei- draad,'wegens zijn betrokkenheid bij de Iran-Contra affaire uit deze functie ontslagen en terug verwe zen naar een post op het hoofd kwartier van het Corps Mariniers.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 5