Verzorger zonder pardon ontslagen VEDIOR Cock van Leeuwen knapt af op wielerploeg Schaakteams in de min Lisse en THB gaan gelijk op BOEKHOUDKUNDIG MEDEWERK(ST)ER MERCEDES-BENZ ADMINISTRATIEF MEDEWERKER M/V lniiiiiiiiiiiImmlmi^LHA/ÊmiiiÊiilllll HEAO'er BE daghchtvoorzieningen technisch-mede werker kalkulator ZATERDAG 19 MAART 1988 PAGINA 17 ZOETERWOUDE Terwijl de professionele wielerploegen inmiddels al weer voortrazen over Europa's wegen, zit wielermasseur Cock van Leeuwen nog steeds werkloos thuis. Het afscheid van Joop Zoetemelk betekende tegelijkertijd ook het gedwongen vertrek van Cock van Leeu wen bij Superconfex. Nu de benen van Joop geen verzorging meer behoeven, blijkt de ploeg van Jan Raas geen plaats meer te bieden aan de Leidse masseur. Cock van Leeuwen zit nu met de benen en de armen over tafel in zijn rijtjeshuis tussen Leiden en Zoe- terwoude. Weliswaar is hij inmid dels op vrijblijvende basis in zee gegaan met de Noordhollandse Moone-Glas amateurploeg, maar dat is slechts een pleister op de wonde. door Ruud Dobbelaar Van Leeuwen is namelijk iemand die masseren niet als hob by, maar als een full-time vak wenst uit te oefenen. Het verzorgen van de amateurs is vergeleken bij het werk met de professionals niet anders dan een tussendoortje. Hoe kon een toch alom geprezen vak^ man die al zo'n 25 jaar in het wieler- wereldje meedraait dit overko- Van Leeuwen windt er geen doekjes om dat de gang van zaken hem niet zint: „Driejaar lang heb ik tot ieders tevredenheid gefunctio neerd en dan overkomt me dit. Ik had het bij de ploeg van Raas prima naar mijn zin, het liep allemaal fan tastisch en ik verwachtte dat ik ook dit jaar bij de ploeg onder de pan nen zou zijn. Maar tegen het einde van het seizoen kwam Raas mij op eens vertellen, dat ik geen nieuw contract zou krijgen. De reden daarvan bleef erg mistig. Eerst heette het dat mijn collega niet met mij kon opschieten. Toen ik er een maal achter was dat dat de oorzaak BETAALD VOETBAL EREDIVISIE: Roda JC - FC Groningen 2-1 (1-0). 16. Raeven 1 -0, 84. Sanchez Torres, 90 De Wolf 2-1. Scheidsrechter: Bulthuis, toeschouwers: 3750. Gele kaart: Beltman (FC Groningen). EERSTE DIVISIE: RKC - Helmond Sport 1-0 (0- 0). 89. Schapendonk 1-0. Scheidsrechter: Tho- s: 3000. ALL ENGLAND LONDEN Kwartfinales mannen: Frost (Den) - Hall (GBr) 17-1515-4, Nierhoff (Den) - Sung Bae (ZKo) 15-9 15-1, Kurniawan (Ind) - Yates (GBr) 15-4 15-10, Frederiksen (Den) - Kjellsen (Den) 15-5 15-5. Vrouwen- Yuli (Chi) - Kitada (Jap) 1-11 11-711-5, Young-Suk (Zko) - Aiping (Chi) 11-6 0-11 11-6, Jiaming (Chi) - Troke (GBr) 11-4 12-10, Larsen (Den)-Ping (Chi) 11-5 11-3. EREDIVISIE: DAS Orca's 78-70 TILBURG Nederland-Joegoslavië 3-3 (2-0,0-1,1-2). 12.51 Collard 1-0, 14.15 Franke 2-0, 31.40 Pajic 2-1. 41.10 Bedeling 3-145.19 Tisler 3-2,46.12 Burnik 3-2. Scheidsrechter: Stuiver, toeschouwers: 250 Strafminuten: Nederland 2-7, Joegoslavië 16 Bekoeld niet was, zei men plotseling dat de ploeg moest inkrimpen. Maar de werkelijke aanleiding, was, dat sommige renners vonden dat ik te veel aandacht aan Zoetemelk be steedde. Dat was notabene het uit drukkelijke verzoek van de ploeg leiding geweest". Van Leeuwen zit nu met de brok ken: „Daarbij was het inmiddels te laat om nog contacten met andere ploegen te leggen. Ik kon alleen maar hopen, dat de ploeg mij als nog in dienst zou houden, maar die hoop is uiteindelijk ijdel gebleken. Al overweeg ik nog wel juridische stappen, want iemand die drie jaar in dienst is geweest kun je toch niet zomaar aan de kant zetten. Het is mij denk ik ook kwalijk genomen dat ik goede contacten had met al lerlei renners van buiten de ploeg. Teun van Vliet bijvoorbeeld kwam als jeugdrenner al bij mij 'over de vloer. Moet ik hem dan opééns ne geren omdat hij bij de i Jan Raas niet zo getapt i Moraal favoriet wintertriathlon LEIDEN Vlak voor de lente be gint organiseert de IJssport Vere niging,Leiden een wintertriathlon. Morgenochtend om 7.00 uur begin nen honderd triatleten bij de Leid se ijshal met lopen (10 kilometer), waarna zij op de fiets 45 kilometer moéten afleggen voor zij op de ijs baan aan hun honderd ronden be ginnen. Na afloop van de duur- proef worden om 12.00 uur in de kantine van de ijsbaan de prijzen uitgereikt. Streektopper Mart Mo raal behoort tot het rijtje favorie ten, dat verder de namen van de jonge Eddie en Frank Heidoorn uit Kampen en Marco van Leeuwen en Jan Versteegen uit, Hazerswoude bevat. „Een bedankje kon e Van Leeuwen heeft echter nog meer tegenvallers moeten incasse ren. De bekoelde relatie tussen Van Leeuwen en Zoetemelk mag voor de buitenstaander een verras sing heten. Betrof het niet een in veler ogen onafscheidelijk duo? De samenwerking dateert al uit de tijd dat Joop als amateur bij het Leidse Swift debuteerde. „Met Joop had ik altijd goed contact, al praatten, wij slechts over ditjes en datjes. Joop was altijd erg tevreden met het werk. dat ik leverde:-Maar de laatste jaren kon je wel merken dat het hem allemaal wat mmder inte resseerde. Hij was meer ontspan nen en vrolijker. Pas op het laatst heb ik mij gerealiseerd dat onze re latie slechts een puur zakelijke was en dan nog slechts één met een ma gere pot. Als Joop een goede pres tatie had geleverd zat er nooit een extraatje voor zijn verzorger in". „Dat gebeurde zelfs niet, toen hij wereldkampioen werd. Dat vond ik wel wat typisch. We vormden toch altijd een team, waarin'ik ook een extra bijdrage, hoe miniscuul ook, aan de door hem geleverde prestaties had geleverd. Boven dien zijn het in de wielersport vaak de kleine dingen, zoals het masse ren, die het hem doen. Bij renners als Gerrie Knetemann ging dat heel anders, die liet je gewoon mee delen in de winst. Maar ik wist nou eenmaal hoe Joop in elkaar zat en nam die eigenschap maar voor lief. De ware teleurstelling voor Van Leeuwen kwam dan ook pas na dé. ontslagaffaire bij Superconfex: „Toen stelde Joop me echt teleur. Ik vertelde hem op een gegeven moment wat er aan de hand was, waarop zijn enige reactie was: 'Sor ry, maar je weet toch dat ik niet meer fiets'. Joop had tenminste even zijn stem binnen de ploeg kunnen laten gelden. Maar nee hoor, ieder moest het maar voor zichzelf moet uitzoeken, het waren zijn zaken niet, zelfs niet nii het mij betrof. Op zich waardeerde ik het dan weer wel dat hij mij voor zijn afscheid bij de zesdaagse van Maastricht als verzorger vroeg. Maar een bedankje of extraatje kon er ook toen niet vanaf. De eigenlij ke huldiging heb ik toen maar niet meer afgewacht, we zijn onder een simpel 'dag' uit elkaar gegaan". Hartverwarmend Terwijl Zoetemelk zich als gefor tuneerd man kon terugtrekken bij zijn familie in het Franse Germig- ny l'Eveque, moest Van Leeuwen het verder" alleen uitzoeken. Het aanbod van Tino Tabak, die Van Leeuwen* zelf nog als profrenner onder zijn hoede heeft gehad, om verzorger van zijn amateurploeg te worden greep hij dan ook met bei- de hapden aan: „Het brengt welis waar geen brood op de plank, maar het enthousiasme van de ploeg en de rénners is hartverwarmend. Het leuke van die jonge renners js ook, dat zij nog bereid zijn dingen van je aan *te nemep,'Momenteel heb ik Martin Kokkelkoren uit Noordwij- kerhout onder mijn hoede. Een echt talentje,dat goed met zijn vak bezig is. Bij he junioren werd hij vorig jaar .districtskampioen en wort hij aivéfsé koersen. Als 18-ja- rige debutant, is het voor hem nog wel even wénnen bij de amateurs, maar bij zijn eerste twee klassie-»' kers wist hij zjch meteen goed van voren te handhaven. Klimfnen is zijn specialiteit, ik ben benieuwd wat dat over anderhalve maand in Frankrijk gaat worden, al^-wij daar met de ploeg twee etappe-koersen rijden". Vöor het overige kijkt Vari'Leeu wen de kat uit de boom. „In mijn hart hoop ik op een aanbieding van een profploeg. Ondertussen'blijf ik met het verzorgen van de amateurs tenminste- een beetje in mijn vak bezig. Want reken maar dat het een verslaving is. Niet zozeer hét mas seren, zelf,. als wel het hele' wieler- wereldje, waarin ik veel vrienden heb gemaakt. Dat zou ik toch niet meer kunnen r LEIDEN - Voor de Leidse teams in de derde klasse van de landelijke schaakcompetitie was de zesde ronde er één om snel te vergeten. In 3C verloren LSG 3 en Voorschoten 2 nipt. Voor middenmoter LSG 3 was dit resultaat niet rampzalig, maar bij Voorschoten 2 begint het degradatiegevaar, met tot nog toe slechts eén verzameld matchpunt chronische vormen aan te nemen. Het Alphense ASC. zorgde bijna voor een stunt tegen koploper ZSC/Saende. Bij de voorlopige 3-4 tussenstand lijkt de winst echter alsnog naar de Zaankanters te gaan. ASC is bij verlies ook nog lang niet,gevrijwaard van degrada tiegevaar. In 3D moet Voorschoten na een 2 1/2-5 1/2 nederlaag bij Krimpen 2 definitief met een rol op het tweede plan ïgenoegen te ,ne- Voor ASC restte1 ér tegéh ZSC uiteindelijk .alleen.de eer, .Na een snel verlies vah Gert-Jan Baas zorgden Mark Petrelli en kopman Peter Passenier voor dé eerste pun ten. In duels met wisselende kan sen deden zij de balans uiteindelijk in hun voordeel doorslaan. De Zaankanters kwamen opnieuw aan de leiding, toen Tiémen Apeldoorn en Gerard den Hollander hun voor deel verspeelden en dg tijdnood hen vervolgens fataal werd: 2-3. Bij LEIDEN - Is de strijd óm, de titel in - de eerste klasse van de zaalvoetbal- competitie: voor vrouwenteams al beslist, in de tweede klasse duurt die nog onverminderd voort. FC Lisse en THB-Girls 2 behielden via overwinningen hun"titelkansen. THB-Girls, de kampioen van de eerste klasse, klopte in zijn laatste competitiewedstrijd^ Bax met 5-0. 1 Jipi's'Tweeèprbhg eist'e dé tweede plaats voor zich óp door McDo nald's terug te wijzep:, 1-3:. Jolanda van der Vlugt, Anita van dér Meer en Joke van Klink scoorden voor de plóég' uit' Roelofarendsveen. Randstad Sport won met 1-5 van het tweede téarri van, McDonald's. Margot van Heijhingen was met drie goals topscorer. In de tweede klasse zegevierde FC Lisse met 0-11 over Bax 2. Ook het tweede team van THB maakte geen .fout. Het klopte Kraan-Saloon 2 met 10-2. Ria Grimbergen en José Kortekaas namen ieder vier doel punten voof hun rekening. Anita van Euuweijk was tevreden met twee treffers. Voor Kraan troffen Monique Kraan en Jolanda van Diest de roos. Het tweede team van Kraan verloor-met 1-0 van Stomp- wijkse Girls. FC Lisse 2 won sim pel van Stompwijkse Girls 2: 2-8. Leen de Jong en Onno van Dijk vlogen de kansen eveneens over en weer, een strijdverloop dat in de uiteindelijke remises een juist re sultaat vond: 3-4. Alles hing toen af van de partij van Jan de Wit, die lange tijd over enig overwicht be schikte. In de afgebroken positie is dat beperkte voordeel weliswaar nog steeds aanwezig, maar lijkt winst er niet meer voor de Alphe- naar in te zitten, wat 3 1/2-4 1/2 ten gunste van ZSC zou betekenen. Een verzwakt Voorschoten kwam er tegen de reserves van Krimpen aan de IJssel niet aan te pas: 2 1/2-5 1/2. Op de hoogste bor den ging alles nog redelijk naar wens voor de Voorschotenaren. Frits Fritschy en Sander Hilarius tekenden voor solide remises, ter- - wijl Frank den Herder zijn oppo nent door de vlag dreef. Erik Bon- gers kon een goed opgezette partij niet in winst omzetten, omdat hi.) mat in één over het hoofd zag. In valler André de Boer poogde vanuit een gelijke positie de winst af te dwingen, maar bleef op remise steken. Ger Both, Geert Sluiter en Willighagen kregen tamelijk kansloze nullen aan de broek. De reserves van Voorschoten bo- den in 3C taai verweer tegen het op papier sterke Utrecht 3. maar kwa men toch niet verder dan 3 1/21- 4 1/2 verlies. Kopman Marcus Driessen tekende al spoedig voor winst, toen hij zomaar.een stuk ca deau kreeg. Overtuigende winst- partijen kwamen er van de zijde van Wiebe Wiebes en Marco Com- bé. Na tamelijk kanslóze nederla- gen van Wise, Kuiper en Rein Thierry zag Hans Lindeboom zijn tegenstander langs de rand van de afgrond met de zege ontsnappen: 3-4. Joop Thierry restte toen weinig anders dan alles-o.p de winst te zet ten,. maar hij moest met een pun- tendeling génoegeri' hémen: 3 1/2- 41/2.' LSG 3 kwam tegen Desisco 3 niet goed uit de voeten. Weliswaar leverden Albert Westra Hoekzema, Guus van Üitert, 'en Arvik Harms goede winstpartijen af, 'maar na en kele tegenvallers stokte de punten- machine. Klaas Hagend ijk forceer de nog een remisestelling, maar ook dat pakte verkeerd üit: 3-5. Van Kempen stapt over naar Swift LEIDEN Richard van Kempen is lid geworden van de Leidse wie lervereniging Swift/Casba. De ma rathonschaatser uit Nieuwveen, die ook goed met de racefiets over weg kan, heeft zijn oude wielerver eniging Uithoorn verlaten, omdat zowel het parcours als de begelei ding bij zijn oude club te a overlaten. zoekt voor haar vestiging te Leidschendam enic REPRESENTATIEVE JONGE DAMES (18-22 jaar) die opgeleid willen worden tot FOTOGRAFE VERKOOPSTER Heb je minimaal MAVO Werk je graag zelfstandig Ga je graag met mensen om Ben je bereid de handen uit de mouwen te steken Woon je in directe omgeving van Leidschendam dan vandaag nog en stuur een brief, voorzien van een recente pasfoto aan: Nederland B.V. - Postbus 127 - 4130 EC Vianen - t.a.v. de heer M.L. Schmidt. Commissionair in bloemen en planten Voor direct gevraagd: Leeftijd vanaf 18 jr. Liefst ervaring met computer en eventueel Duitse taal. Inlichtingen en reacties GLASBERGEN DE BEST Postbus 94, 2230 AB Rijnsburg. Tel. 01718-25629, ;.V. L.I.A.M. is een modern middelgroot automobielbedrijf met vestigingen in Leiden, Alphen a.d. Rijn, Bodegraven, Haarlem, Lisse en Rijnsburg. Vooraanstaand dealer van Mercedes-Benz personen- en bedrijfswagens. Bij de hoofdvestiging te Leiden is op korte termijn plaats voor een voor de afdeling financiële administratie Functie-informatie: - het zelfstandig verwerken van de uitgaande post, - het archiveren van diverse bescheiden. Functie-eisen: - opleiding L.E.A.O.-niveau, - leeftijd tot 20 jaar. Bent u geïnteresseerd en meent u aan de door ons gestelde eisen te voldoen, dan ontvangen wij graag uw reactie. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan de directie van B.V. L.I.A.M., postbus 25, 2300 AA Leiden. Een klein high-tech bedrijf vraagt een ONTWIKKELINGS TECHNICUS Opleiding bij voorkeur Instrumentmaker met B-diploma of gelijkwaardig, leeftijd 25 tot 30 jaar. De werkzaamheden omvatten de (mechanische) ontwikkeling van instru menten en apparatuur voor de biotechnologie, proces industrie en milieu. Voor de functie is iemand nodig die zelfstandig en met initiatief kan werken in een kleine groep technologen. De groeimogelijkheden zijn gunstig. Brieven onder no. 30817. Telefonische inlichtingen van 8.30 tot 12.30: 071 - I 32430. Bi] Vedior gaat 't om-kwaliteit en specialisme. Dit betekent dat we mensen zoeken die niet alleen graag, maar vooral ook goed willen werken. Dit betekent ook dat we voor die mensen vaak de beste banen hebben, bij de beste bedrijven. Momenteel zijn wij op zoek naar een Het bedrijf: Een internationaal automatiseringsbedrijf in Leiden, De baan: Binnen dit bedrijf is behoefte' aan een .pittige HEAO'er die het een uitdaging vindt om geheel zelfstandig de adrhinistratie van de automatiserings afdeling te reorganiseren Voor wie: Vooreen enthousiaste HEAO'er die door zijn/haar werkervaring-weet, hoe men op de meest efficiënte manier een administratie kan voeren. U komt te werken met automatiseringsmensen, daarom is affiniteit met computers e.en must. Deze baan is voor een lange periode en biedt zeer goede toekomst mogelijkheden. Informatie: Bent u geïnteresseerd in deze baan of wilt u meer weten over de andere vacatures die Vedior op dit ogenblik heeft, neem dan contact op met Caroline Alblasvan ons filiaal: Pelikaanstraat 11 2312 DW Leiden, 23? 071 - 14 23 47 uitzend- en personeel i Bij de Stichting Gemeenschappelijke Openba re Bibliotheek Katwijk is in verband met de ko mende automatisering plaats voor BIBLIOTHEEKTECHNISCH GESCHOOLD PERSONEEL (m/v) tot het eind van het jaar. De werkzaamheden zullen bestaan uit het ma ken van titelbeschrijvingen volgens de nieuw ste FOBID-regels en het invoeren daarvan in het geautomatiseerde bestand met daarnaast het vervangen van personeel aan het inlichtingen bureau. Salariëring vindt plaats in schaal .43 of schaal 57, afhankelijk van ervaring. Eventuele verdere informatie is te verkrijgen bij mevrouw Buurman onder telefoonnummer 01718-14819. Geïnteresseerden kunnen hun schriftelijke reaktie vóór 29 maart richten aan: POSTBUS 517, 2220 AM Katwijk, t.a.v. mevrouw Buurman. Prince Ventilatie B. V. te Zoeterwoude is een leidinggevende onderneming op het ge bied van VENTILA TIETECHNIEKEN, DAGLICHTVOORZIENINGEN en VLIESGE VELS. Om deze vooraanstaande positie te handhaven en te versterken is de gehele organisatie voortdurend gericht op verbetering van kwaliteit van de produkten en de dienstverlening. Om de sterk groeiende vraag uit de markt van daglichtkonstrukties en toepassingen te beantwoorden, zoeken wij ter versterking van de divisie DAGLICHTVOORZIENIN GEN en VLIESGEVELS - een' mpt HTS-niveau, Bouwkunde, Metaalkunde of gelijkwaardig eenaktleve kandidaat in de leeftijd van 25 tot 35 jaar met liefst ervaring in Vliesgevelkonstrukties, e.d. o f als (assistent-) kalkulator in me talen bouwkonstrukties Na een'inwerkperiode in organisatie, markt en produkten kan een carrière worden op gebouwd als Technisch Medewerker Kalkulator voor de kalkulatie, werkvoorberei ding, projektbegeleiding, kostenbewaking en de assistentie van de Techn.-Comm. Medew. in het uitbrengen van adviezen met betrekking tot ons uitvoerig programma op hét gebied van duurzame daglichtvoorzieningen, vliesgevelkonstrukties, enz. Schriftelijke sollicitaties gaarne aan: PRINCE VENTILATIE B.V., t.a.v. de Direktie, Postbus 15, 2380 AA Zoeterwoude

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17