m Leiderdorp staat er financieel goed voor Startsein opknapbeurt 36 Voorschotense flats Ondanks tekort van 44.000 gulden EERSTE ZONNESTRALEN Weer bouw Buitenhof Leiderdorp Nogmaals: triathlon Middenstanders staan niet om commerciële tegels te springen Peter van der Velde vestigt nieuw record Zuil weer in de belangstelling PAGINA 14 REGIO LEIDEN VRIJDAG 18 MAART 1988 LEIDERDORP De financiële situatie van de gemeente Leiderdorp is redelijk tot goed te noemen. De leden van de raadscommissie financiën toonden zich gisteravond verheugd over de cijfers in de Voorjaarsnota '88, een nota waarin alle cijfers tot en met het jaar 1991 worden gepresenteerd. Volgend jaar wordt het weliswaar nog even moeilijk omdat de ge meente dan waarschijnlijk 44.000 gulden tekort komt, maar in de ja ren 1990 en 1991 hoopt men ruim 100.000 gulden over te houden. CDA-raadslid Roest waarschuw de er desondanks voor niet te opti mistisch te worden. Zo benadrukte hij dat er tonnen nodig zullen zijn om het Leiderdorpse rioleringsnet weer in optimale staat te krijgen. De kinderopvang, met name het kinderdagverblijf, moet worden uitgebreid. De wachtlijsten zijn lang. Toch wilde Roest zich niet bij voorbaat neerleggen bij een verho ging van het budget voor die op vang. Bezorgd maakt hij zich ook over de grondige opknapbeurt die de aloude Doesbrug (bij de Hoofd straat) moet krijgen. Roest stond daarin niet alleen. Het onderhoud van de in uiterst slechte staat verkerende brug bleek ook bij anderen een heet hangijzer te zijn. Zo gaf WD-voor- man Scheffer wethouder Bezemer het advies om van de Doesbrug een vaste brug te maken. De bediening van de brug kost de gemeente 80.000 gulden per jaar en dat vond Scheffer wat veel. Directeur gemeentewerken Van den Berg wilde niets van die sug gestie weten. Volgens hem moet de brug beweegbaar blijven, wil de jachthaven Groeningen in het Does-gebied bereikbaar blijven. Omwonenden hebben bij de eerder gepresenteerde plannen ook al ge protesteerd tegen het feit dat ze via de Achthovenerbrug moeten om rijden. Bibliotheek Het staat nog niet vast dat de bi bliotheek, gevestigd in de Muzen- hof aan de Gordijnsingel, wordt LEIDERDORP - In Buitenhof- Midden/West in Leiderdorp wordt binnenkort begonnen met de bouw van premie-koopwoningen in de zogenaamde A- en C-sector. Voor de toewijzing van deze woningen heefteen gemeentelijke commissie een aantal richtlijnen opgesteld. Daarbij geldt ten eerste dat mensen die al een eigen woning hebben van inschrijving zijn uitgesloten, net als mensen met een inkomen boven een bepaalde hoogte. De gemeente zal bij de toewij zing van de nieuwe premie-koop woningen een voorrangssysteem hanteren. Het eerst in aanmerking komen de mensen die in Leider dorp een huurwoning achterlaten. Daarna achtereenvolgens de perso nen die economisch aan Leider dorp zijn gebonden en verder dan vijftien kilometer van de gemeente wonen, mensen die op de lijst van woningzoekenden van de AWL staan en zij die op de wachtlijst van de sectie huisvesting van de ge meente Leiderdorp staan. Pas daarna komen de Leiderdor pers in het algemeen aan bod, en ten slotte personen van buiten de gemeente. Mocht de belangstelling voor de huizen erg groot zijn, dan wordt ook nog rekening gehouden met de hoogte van de huur voor de woning die wordt achtergelaten en de hoogte van het gezinsjaarinko- uitgebreid. Het bibliotheekbestuur denkt die uitbreiding tegelijk met de bebouwing van het naastgele gen Palenstein - de betonpalen - ge stalte te geven. CDA'er Roest zag de noodzaak van die uitbreiding nog niet in. "We leven nu in een andere tijd dan in de tijd dat de Muzenhof werd ge bouwd. De bibliotheek heeft nu een zee van ruimte. Er worden veel te makkelijk plannen gemaakt. Het bibliotheekbestuur heeft gewoon niet voldoende begrip voor de fi nanciële situatie van de gemeente, denk ik. We moeten kritisch bekij ken of de afspraken die destijds zijn gemaakt nu nog gestand kun nen worden gedaan", aldus Roest. De raadsleden Keijzers (PvdA) en Lamers (D66) hadden meer be grip voor de noden van de biblio theek. Zij zagen de noodzaak van uitbreiding wel in. Wethouder Be zemer echter bleek zich achter Roest op te stellen. "Ik geef Roest wel een beetje gelijk. Als je in de bi bliotheek komt, kijk je je ogen uit. Je verwacht eigenlijk metershoge stellingen. Volgens mij is er nog voldoende ruimte voor uitbrei ding", verklaarde Bezemer. De voorjaarsnota komt verder aan de orde tijdens de vergadering van de gemeenteraad, eind maart. REGIO Het was gistermiddag redelijk toeven op een beschut ter rasje aan de kust. Zoals hier bij een uitspanning aan De Grent i Noordwijk aan Zee, waar ee aantal gasten zich koesterde i de eerste zonnestralen van d; jaar. Jammer is dat de zon waai schijnlijk in het weekeinde vei stek laat gaan, zodat meer genie ten voorlopig is uitaesloten, (foto Wim Dij km Wethouder Visser geeft het startsein voor het groot onderhoud van 36 flats in de Voorschotense Vlietwijk. Hij mocht gistermiddag een deurknop plaatsen. ifoto Henk Bouwman) OEGSTGEEST In de aankondi ging dat er een inschrijving is voor de Oegstgeester triathlon zijn giste ren een paar foutjes geslopen. Zo stond er dat er alle deelnemers aan een limiet moeten voldoen. Dat is niet zo. Voorts zou de indruk gewekt kunnen zijn dat er in totaal slechts 80 kaarten te vergeven zijn, maar dat geldt voor de inschrijving 's ochtends voor Oegstgeestenaren. Voor de andere inschrijving, 's middags om drie uur, zijn nog eens zo'n 100 kaarten beschikbaar. Voor verdere informatie over de triathlon kunnen de telefoonnum mers 071-155676 of 071-176346 wor den gedraaid. VOORSCHOTEN Het groot on derhoud aan 36 kleine flatwonin gen in de Voorschotense Vlietwijk is gisteren officieel begonnen. Wo ningbouw--wethouder J. Visser plaatste een deurknop en prees zichzelf gelukkig met het project. Volgens hem biedt de gemeente na de opknapbeurt "goede woningen tegen een redelijk betaalbare huur. Ze doorstaan de vergelijking met andere woningen". In de dertig jaar oude flatwonin gen langs Gerard Douplantsoen en Anthonie van Dijcklaan wonen veel bejaarden, maar leven ook jon gere alleenstaanden. Zij krijgen nieuwe, kunststof kozijnen, eigen tijdse aanrechtblokken en sanitair, een verbeterde elektrische installa tie en een goede riolering. Conden- svorming gaat de gemeente te lijf door dakisolatie aan te brengen en delen van de buitengevel te isole- Wanneer bewoners de stookkos ten nog verder terug willen dringen met dubbel glas en een extra stukje gevelvulling, moeten ze iets meer huur betalen. Andere huurverho gingen zijn nodig voor het aanbren gen van balkons en wasmachine aansluitingen, het betegelen van de doucheruimte en het aanleggen van warm-waterleidingen in wasta fels. Wanneer bewoners alle extraa tjes nemen, stijgt de huur met 82 gulden per maand tot 309 of 329 gulden. Zónder balkon van 2,5 bij 1,20 meter komt de huurstijging op 47 gulden. "Ik weet dat dergelijke bedragen toch een fors portie van het inkomen uitmaken en als huur baas moet je daar voorzichtig mee zijn", aldus de wethouder tijdens een royaal verzorgde buurtborrel in een restaurant iets verderop. Dit bleek ook wel uit de koele cijfers: alleen de bewoners van het derde bovenblok wilden unaniem bal kons. De twee andere blokken tel den twijfelaars, waardoor de bal kons er daar niet komen. Leidde een vorig groot onder- houdsproject rond de Eyckmanhof tot een oorlog met de bewoners, dit keer is er een goede verhouding met de bewonerscommissie - aldus Visser. "Het is buitengewoon ple zierig en als het niet zo blijft, nou dan zien we wel". Na de bouwvakvakantie krijgen 36 eengezinsflats aan de Rem- brandtlaan een beurt: groot onder houd, isolatie en zo nodig verbete ring. De architect hoopt de projec ten eind dit jaar af te kunnen ron den en wil volgend jaar 64 flats rond Rembrandtlaan/Van Ostade- laan onder handen nemen. Na het afronden van deze drie projecten heeft Voorschoten in 670 van 1100 eigen woningen groot onderhoud gepleegd. Het opknappen van de 36 wonin gen aan het Gerard Douplantsoen kost 1.463.000 gulden, de 36 wonin gen aan de Rembrandtlaan vergen een investering van 1.900.000 gul den. Het rijk betaalt grofweg dertig procent, de rest komt uit de pot van het gemeentelijk woningbedrijf. Burgemeester opent tuincentrum WARMOND Het Warmondse tuincentrum Van Winsen is aan zienlijk uitgebreid en aangepast. Burgemeester Hendrickx Vlaar heeft het vernieuwde tuincentrum aan de Herenweg gisteravond her opend. Vandaag en morgen houdt Van Winsen open huis. Tot negen uur vanavond kunnen belangstellen den een grondmonster uit de eigen (groente)tuin laten onderzoeken op de zuurgraad. Morgen is er een tui- nexpert aanwezig om alle mogelij ke vragen over tuin, groentetuin en kamerplanten te beantwoorden. Het gaat om Wim Oudshoorn, be kend van het radioprogramma Tros Nieuwsshow. Potloodventer VOORSCHOTEN - De politie van Voorschoten heeft gisteren een potloodventer aangehouden die in de wijk Noord-Hofland drie kleine meisjes lastig viel. Een van de ou ders waarschuwde snel de politie die de man na een korte zoekactie in de wijk kon opsporen. Het ging om een 32-jarige inwoner van Haar lem die na het opmaken van een proces verbaal weer werd heenge zonden. VOORSCHOTEN - Voorschotense middenstanders staan niet te sprin gen om de trottoirs van hun cen trum open te stellen voor tegels die de voetgangers de weg naar hun winkels wijzen. In een vergadering van de middenstandscommissie noemden ze het idee gisteravond "niet goed en niet slecht" en be treurden ze het dat de man achtèr de tegels geen toelichting kon ge- In de wervende brief aan 150 ge meenten, had hij geen telefoon- vermeld en 008 kende geen J.H. Feyen in Noord-Sleen. Zo bleven zaken als prijs en leve ringsvoorwaarden in de lucht han gen. Het zeer afwachtende stand punt van de middenstanders komt binnenkort aan de orde in een ver gadering van B en W, samen met een evenzeer afwachtend advies van de dienst openbare werken. Die dienst heeft niets tegen de te gels zolang het geen rommeltje wordt door een 'te drukke uitvoe ring en een te grote hoeveelheid'. Middenstanders onderstreepten dat standpunt gisteravond en had- Zoeterwoudse kampioenschappen ZOETERWOUDE Of er nu na tuurijs op de Noord-Aa ligt of niet, de Zoeterwoudse schaatskam pioenschappen moeten doorgaan. De ijsclub had voor dit doel gister avond enkele uren de Leidse ijshal afgehuurd. Veel Zoeterwoudena- ren, recreanten én wedstrijd schaatsers, hadden van de uitnodi ging van de ijsclub gebruik ge maakt. Voorzitter Cor Janmaat tel de meer dan 200 schaatsers. Een prominente aanwezige was Peter van der Velde, de wereld kampioen short-track. Nog nooit had hij deelgenomen aan het Zoe terwoudse schaatskampioen schap, maar dit jaar was hij inge gaan op de uitnodiging van de voorzitter. Hij toonde zijn klasse door in de wedstrijd over twee ron den een nieuw baanrecord te vesti gen, namelijk 1.32.62 seconden. Hij verbeterde hiermee het record van 32.96 seconden dat Walter Koeken enkele minuten tevoren had geves tigd. Ook in de heren-marathon over acht minuten en twee ronden speelde Van der Velde een hoofd rol. Na vier minuten sprintte hij weg uit een kopgroep van vier man. Walter Koeken probeerde hem te volgen, maar hij gaf die po ging na enkele ronden op. Daarna reed Piet van der Geest weg van het peloton, maar ook hem lukte het niet Van der Velde te achterha- len. Wel was hij de enige rijder die niet of meermalen gedubbeld werd. Voorzitter Janmaat toonde zich uiterst tevreden over de grote op komst van de schaatsers en over het vlekkeloze verloop van de wed strijden. De afsluitavond, verzorgd door de trainingsgroep van de ijs club, wordt gehouden op 25 maart in Don Bosco. De uitslagen: Wedstrijden over twee ronden. Meis jes basisschool: 1. Lenie Onderwater 45.43 sec., 2. Judith Straathof 46.88 sec., 3. Willemijn Jol 47.04 sec. Jongens basisschool: 1. Erik Straat hof 48.70 sec., 2. Eddy van Bergen 50.86 sec., 3. Matthieu van Nierop 54.42 sec. Meisjes voortgezet onderwijs: 1. Es- meé Wijnands 38.35 sec., 2. Jolanda Straathof 38.92 sec., 3. Antoinette Koe ken 39.83 sec. Jongens voortgezet onderwijs: 1. Jeroen Straathoff, 34.58 sec., 2. Edwin Veldhuyzen 34.60 sec., 3. Gerard van der Krogt 37.30 sec. Dames senioren: 1. Ellen van der Geest 35.69 sec., 2. Astrid van Leeuwen 36.71 sec., 3. Carole Vink 37.85 sec. Heren senioren: 1. Peter van der Vel de 32.62 sec., 2. Walter Koeken 32.96sec., 3. Edwin van Goozen 34.30 sec. Mara thon voor de jeugd: meisjes: 1. Esmeé Wijnands, 2. Karin Onderwater, 3. Irene Hilgersom. Jongens: 1. Jeroen Straat hof, 2. Gerard van der Krogt, 3. René de - Jong. Marathon senioren: dames: 1. Ast rid van Leeuwen, 2. Ellen van der Geest. Heren: 1. Peter van der Velde, 2. Piet van der Geest. JAN DE VRIES LEIDERDORP De omstreden reclamezuil op de Leiderdorpse Engelendaal staat weer in het middel punt van de belangstelling. Na enige maanden van relatieve rust heeft de Stichting Leefbaar Leider dorp de stellingen rond het ruim dertien meter hoge gevaarte opnieuw betrokken. Stichtingswoord- voerdster Riet Dekkers windt zich zeer op over het voornemen van de gemeente om door aanpassing van het bestemmingsplan de 'Winkelhof-totem' te kunnen verlichten. Een en ander kwam deze week aan de orde tijdens de vergadering van de commis sie ruimtelijke ordening. Maar de kwestie is twee jaar geleden al meerdere malen aangesneden. Te gen de bouwvergunning tekende mevrouw Dek kers destijds al beroep aan bij de Raad van State. De vergunning die de gemeente toen afgaf voor de ver lichting was in strijd met het bestemmingsplan. De gemeente trok die vergunning dan ook weer in. Nu, anderhalf jaar later, komt zij met een plan om het bestemmingsplan te wijzigen zodat de Winkelhof- aanduidelijk in het donker alsnog goed leesbaar is. Riet Dekkers over dat voornemen: "Moet je je voorstellen. Je steelt een portemonnee en daarna verander je de wet door te zeggen dat je in dit ene geval een portemonnee mag stelen. Dat is precies wat hier aan de gang is". Volgens wethouder Den Boeft wil de gemeente een en ander juist "netjes" spelen. Destijds werd ook al verlichting aangevraagd, maar een en ander verliep toen "procedureel" niet goed. De gemeente wil de benodigde aanpassing van het bestemmingsplan nu ook gebruiken om eventu eel nog andere objecten neer te zetten op de mid denberm van de Engelendaal. Dat kunnen licht masten, verkeersgeleiders, kunstwerken of recla meborden zijn. Burgemeester en wethouders stel len voor om de hoogte van die objecten maximaal twintig meter hoog te laten zijn, maar de meeste commissieleden wilden niet verder gaan dan vijf tien meter. den ook commerciële bezwaren te gen een veelheid aan tegels: dan valt de reclame voor de winkel in het niet. Ze maakten zich vooral zorgen over het aanzicht van de historische Voorstraat. Dit gold ook voor het idee van openbare werken om gemeentelijke monu menten onder de aandacht te bren gen door tegels met pijlen en op schriften. Volgens de dienst stimu leert dat 'een zeker bewustwor dingsproces bij de burgers'. Voorschoten kan de tegels zelf leggen, ze kan ook in zee gaan met de onbereikbare tegel-ondernemer Feyen. Deze man verhuurt tegels aan middenstanders, instellingen en instituten. De straatbekleding wordt van stroefblijvend graniet gemaakt en heeft aan hoe ver het nog is naar een bepaalde winkel. Met slogans, kreten en overige re clame-uitingen laat hij zich niet in, met de werkgelegenheid zit het wel snor. Per 400 verhuurde tegels komt een arbeidsplaats beschik baar. 'Landelijk gezien zou dit sim pele, maar unieke idee honderden banen kunnen opleveren', meldde hij schriftelijk. Stichting 01751 De Stichting 01751, die zich bezighoudt met culturele en educatieve activiteiten voor jongeren, geeft morgen een uitvoe ringsavond in he Adelbert College in Wassenaar. Deze avond zullen deelne mers in de leeftijdscategorie dertien jaar en ouder een "amusant programma" bieden, bestemd en geschikt voor jong en oud. Aanvang .acht uur 's avonds, toegang vijf gulden. Volksdansen Voor de volksdansliefhebbers wordt vanavond een volksdansinstuif georga niseerd. De instuif staat onder leiding van Ella Schinkel en Joke Scholma. Aanvang kwart 'over acht, toegang drie gulden vijftig. Rommelmarkt De Voorschotense basisschool De Noorderwereld houdt morgen een rom melmarkt in de grote aula van het scho lencomplex Noord Hofland. Ouders en kinderen hebben alle mogelijke artikelen verzameld voor de markt. Mensen die moe zijn van het struinen kunnen ook koffie met gebak krijgen. De opbrengst van de rommelmarkt is ook dit keer be stemd voor een stichting in Djakarta, die tot doel heeft kinderen met een lichame lijke afwijking te helpen. De rommel markt begint om tien uur en duurt tot een uur of half twee. Landzicht De pianist Ruud van Lingen treedt ko mende zondag op in café Landzicht aan de Verlaatweg in Zoeterwoude. Van Lin gen verzorgt een blues-avond, waarin hij blues en rythm speelt uit de jaren '20 tót '50. Zo nu en dan wisselt hij dat af met een snelle boogie-woogie. De avond begint om acht uur. VIOS Een "daverend festival voor donateurs", dat verzorgt de Zoeterwoudse muziek vereniging VIOS komende zaterdag in het Muziekcentrum aan de Schenkel- weg. Tijdens dit concert krijgen de be zoekers ook een show te zien van de majorettes. Vios begint zaterdagavond om kwart over acht. Donateurs hebben vrij toegang, andere belangstellenden betalen een rijksdaalder. Mededelingen Gemeentebestuur Gemeenteraad Maandag 21 maart a.s. Commissievergaderingen Onderwijs, Sociaal-Cultureel Werk en Emancipatie: woensdag 23 maart a.s. Ruimtelijke Ordening, Openbare Wer ken, Verkeer en Milieu: donderdag 24 maart a.s. Overige vergaderingen Commissie voor het Georganiseerd Overleg: dinsdag 22 maart a.s. Projectgroep Beheer Fortuinwijk: woensdag 23 maart a.s. Commissie voor de Beroep- en Be zwaarschriften: vrijdag 25 maart a.s. Diversen Instituut Burgerraadslieden tijdelijk ge sloten. Nieuwe Verordening op het Stads- schoon. Kinderen bijschrijven in paspoort ou ders. Kennismaking met diverse takken van sport voor scholieren. Nieuwe school "De Stevenshof II". Privatisering stukjes gemeentelijk groen in gebied "De Plaatsen" van de Merenwijk. Informatie-avond bouwplan Marislaan. Voorlichtingsavond restauratieplan Stadstimmerwerf. Informatie-avond ontwerp uitwerkings plan Rijnsburgersingel/Schuttersveld. Grof-huisvuilophaaldienst Grofvuilophaalschema voor volgende Bouwplannen Verlening diverse bouwvergunningen. U kunt de gemeentelijke mededelingen ook elke zondag beluisteren via Om roep Rijnland op 88, 1 FM via de kabel en 105,7 FM via de ether! Uitzending: 10.30-11.00 uur. leiden Lees in g§VEEK van a.s. zondag onder meer over:

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14