Real verlost van complex Machler paid; stevig uit Glasbergen met veel moeite ronde verder Grieken iets sterker dan Den Bosch Zola Budd houdt de eer aan zichzelf Dopingzaak dompelt stad in rouw DONDERDAG 17 MAART 1988 Zwitser winnaar van Tirreno - Adriatico SAN BENEDETTO DEL TRONTO (GPD) - Niet alles wat goed is komt snel. Neem Erich Machler, een wielrenner van Zwitserse nationaliteit. Tot vorig jaar iemand die hier en daar een soms aardige, kruimel oppikte in het peloton. Zijn staat van dienst vermeldde op 1 januari 1987 negen overwinningen, bijeengefietst in vijf seizoenen. Precies twaalf maanden geleden begon de ster van Machler (27) te rijzen. Hij gaf toen alle favorieten het nakijken in de klassieker Mil- aan-Sanremo. Sindsdien valt er met hem niet meer te spotten. Gisteren sierde hi j in de Italiaan se badplaats San Benedetto del Tronto zijn erelijst op met de Tirreno-Adriatico. een hoogge- waardeerde etappekoers. Het was al weer Machlers zevende triomf dit seizoen. Onlangs was hij ook al succesvol in de GP van Mor- vedre en de Ronde van Valencia (liefst drie keer). De kruimeldief van weleer heeft zich opgewerkt DEN BOSCH (ANP) - De basket ballers van Den Bosch hebben gis teravond hun laatste Europa Cup- thuiswedstrijd van dit seizoen van de Griekse kampioen Aris Saloniki met 87-88 verloren. Den Bosch moet daardoor definitief genoegen nemen met de achtste en laatste plaats in de finalepoule. Saloniki was al zeker van plaatsing voor de halve finales, die op 5 april in Gent worden afgewerkt. Den Bosch was voor die ronde al enkele weken ge leden uitgeschakeld. Toch bewees de achtvoudige Nederlandse kam pioen rijp te zijn voor de overstap naar de Europese top. Zonder de geblesseerde sterspelers Thomp son en Pieterse maakte Den Bosch het de Europese topper Saloniki het leven meer dan zuur. Saloniki ontsnapte echter aan de afgang die FC Barcelona vorige week wel in Den Bosch meemaakte. Nadat Den Bosch een maximale achterstand van veertien punten (27-41) had ge werkt (61-61). moesten de Grieken met de Europese basketballer van het jaar 1987, Nick Galis, wel alle registers open trekken om niet te gen een pak slaag aan te lopen. Den Bosch liep zelfs uit naar een 77-69 voorsprong. De ongrijpbare Galis, topscorer met 38 punten, zette vervolgens al leen de Griekse trein weer op de rails. Bij 82-82 waren beide partijen weer op gelijke hoogte. In de reste rende minuten maakten de Bos schenaren twee domme fouten, waardoor Saloniki op het nippertje ontsnapte. Tot grote vreugde van de liefst vijfhonderd Grieken in de Bossche Maaspoort en het thuis front, dat het duel rechtstreeks op de televisie zag. Limoges heeft de Europese basketbalbeker voor bekerwin naars veroverd. In de finale ver sloeg de ploeg gisteravond in Gren oble het Spaanse Juventud de Badalona na verlenging met 96-89. Bij de rust was de stand gelijk (43- 43). na veertig minuten eveneens (86-86). Het was de eerste keer dat een Franse club bij de bekerwin naars zegevierde. Columns Colurhs willen het meestal wel goed doen in de krant vanwege hun controversiële inslag en vlot geschreven stijl. Jammer alleen, dat de columnisten als een soort deskundige hun opinie menen te moeten geven over zaken, waar zij geen verstand vari hebben. Neem nu de column van Theo Bakker in uw krant van afgelopen vrijdag. Zijn autoriteit op tafeltennis-ge- bied zal ik niet in twijfel trekken, evenmin als zijn mogelijke kennis van bepaalde sporten. Maar ten aanzien van het wielrennen strekt zijn achtergrond zich gelet op de inhoud van deze column niet veel verder uit dan tot achter de beeld buis gegroeide vooroordelen Zo kan schrijver dezes het ook. Stelt u zich eens voor: Bettine Vriesekoop in een WK-finale tegen de Chinese Zing-Zong-Zang. Be slissende game bij een 21-20 stand ten gunste van de Chinese. De spanning valt te snijden. Vriese koop is van 20-10 op onnavolgbare wijze teruggekomen en lijkt alsnog te winnen. Maar wat ziet het oog van de kritische toeschouwer? Veelbetekende blikken en enig ge mompel over tafel, druk gedelibe- reer tussen coach Bakker en zijn Chinese collega. En ja hoor, Betti ne slaat de volgende bal eenvoudig mis en verliest door deze blunder de finale. Schande, omkoperij is de eensluidende mening van de zoge naamde deskundigen'n inclusief het columnisten-korps, een wan hopig verweer van Bakker c.s. ten spijt. Het betreft hier een evidente zaak. Wie slaat er nou bij een derge lijke uitgangspositie zo n eenvou dig balletje mis? En waar was al dat gesmoezel nou goed voor? Helaas, de kritici waren éen ding vergeten: Bettine spreekt helemaal geen Chi- Dit maar even in vergelijking met de bril waardoor Theo de wie lersport kennelijk bekijkt. Typisch iemand die zelf nooit heeft ge koerst en de gang van zaken bij cri teriums zomaar denkt te kunnen gelijkschakelen aan die in topwed strijden. Laat ik even terugblikken naar zijn bron van inspiratie, de Omloop Het Volk. Weet Bakker wel wat het is om in volle inspan- tot een grootgrutter, die afgelopen week in de koers tussen de twee Mediterrane zeeen stevig uitpakte. Andermaal drie keer. twee ritzeges en het eindklassement. Het winnen van Milaan-Sanremo heeft daartoe volgens Machler voor een belangrijk deel bijgedragen. ..Als je zo'n koers wint, krijg je zelf vertrouwen. En vooral ook moraal, iets wat heel belangrijk is voor een wielrenner". In het Italiaanse Carrera-team wordt de zegerush van Machler, die in de afsluitende tijdrit op de winderige boulevard van San Be nedetto del Tronto de Tirreno defi nitief naar zijn hand zette, met ar gusogen bekeken. De geldings drang van de Helveet schijnt met name kopman Roberto Visentini een beetje van zijn a propos te brengen. Al wordt dat bij hoog en bij laag door ploegleider Davide Boifava ontkend. Een buitenlander in hun ploeg vinden Italiaanse wielerprofs best. als ze maar niet te veel op de voor grond treden. Nog vers in de herin nering ligt de affaire met Stephen Roche in dezelfde formatie. Toen de Ier verleden jaar duidelijk maakte de Ronde van Italiè te wil len winnen, waren de rapen gaar voor Visentini. Roche zette echter zijn zin door. waarna de breuk defi nitief was. Als triomfator van Giro, Tour en het wereldkampioenschap stapte Roche over naar het Franse Fagor. Vooralsnog heeft Machler even wel geen plannen het kopman schap van playboy Visentini te on- dermijnen. „Nee, daarvoor kom ik teveel tekort. Vooral in grote ron den. Mijn nadeel is dat ik geen su perklimmer ben en daardoor nooit een Giro of Tour zal kunnen win nen. Echt, ik voel me happy in deze ploeg. Ik ben niet meer dan een goede renner in een goede ploeg". De race tegen het uurwerk gis termiddag behoort tot Machlers specialiteit. De marge tussen de nummers een (Machler) en 32 (Raas' discipel Edwig van Hooy- donck) bedroeg echter slechts 26 seconden en daartussen bevonden zich vele andere tijdrijders. Zoals Machlers landgenoot Tony Romin- ger, de Deen Rolf Sörensen (vorig jaar winnaar van de Tirreno). Phil Anderson en Eric Vanderaerden. ning een gat van honderden meters te dichten, zoals Lammerts deed? Dan voel je je niet zo lekker meer, nog veel beroerder dan de man die al geruime tijd in een veel even wichtiger tempo op kop rijdt. Zwa re spierverzuring door maximale weerstandsinspanning tegen lichte spierverzuring door sub-maximale duurinspanning heet een dergelijk verschil in conditionele gesteld heid tegenwoordig. Weet Bakker ook wat het is om als niet-sprinter aan te pikken bij een wei-sprinter die met zijn veel snellere spierve zels de sprint met een flinke ver snelling inzet? Knap lullig, er komt dan heel wat voor kijken om de moed niet onmiddellijk in de be nen te laten zakken, zoals Lam merts bij Van Holen overkwam. Helaas Theo, net zo goed als Bet tine dat balletje wel op een minder opzichtige manier zou hebben ge mist, had Lammerts de race wel op een ludieker wijze verloren, indien hij de wedstrijd had willen verko pen. Tbegegeven, in de wielersport wint niet altijd de sterkste (maar normaliter wel één van de besten), wordt er voor bewezen diensten vaak betaald (hetgeen nog heel wat anders is dan kopen of verkopen!), zijn er volop combines, worden re gelmatig overwinningen in der derangs showkoersen als de na- Tour criteriums onderling ver deeld en valt er ook in een B-koers nog wel eens wat te regelen. Maar klassieke zeges zijn praktisch niet te koop of te vergeven. Al was het alleen maar omdat zoiets tegen woordig voor renner noch sponsor betaalbaar is en iedere respectabe le renner en/of sponsor zelf die zege broodnodig heeft. Uitzonderigen op de regel zijn er overigens wel degelijk. Te denken valt aan het WK van 1977 (Moser- Thurau) en de Ronde van Lombar- dije 1986 (Kelly-Baronchelli), fina les waar inderdaad een luchtje aan zat. Maar Theo, helaas met de Om loop Het Volk 1988! Daarom een goed advies: laat Theo vo'ortaan eerst zijn huiswerk eens goed doen door de nodige goed gekwalificeer de wielerliteratuur door te ploegen en dan nog eens aan de bel trekken. Hoogachtend, A. Groeneveld N. van Zuydbrouckhof 10 Leiden In dit hoog aangeslagen gezel schap bewees de blond gelokte Machler zijn meesterschap. On danks de verraderlijke windstoten haalde hij op het ruim 18 kilometer lange traject langs de Adnatische Zee een gemiddelde snelheid van iets meer dan 48 kilometer (48.017) per uur. Zwieper In de ochtenduren viel er weer eens een vervaarlijke massasprint te bewonderen. De hoofdrollen hierin eisten Vanderaerden en Ita- lies nieuwste wielerhoop Adriano Baffi voor zich op. Deze twee wa ren elkaar de voorgaande dagen al een paar keer in de buurt van de streep tegengekomen. Beiden wonnen ieder een keer, zodat er in San Benedetto nog wat prestige op het spel stond. Tot een eerlijk duel kwam het echter niet. De Belg, bekend om zijn roekeloosheid in de laatste me ters, gooide er weer eens een ou derwetse zwieper tegenaan. Aldus sneed hij Baffi (alsmede ook de op het vinkentouw zittende Adri van Erich Machler. der Poel) de pas af. Baffi stak meteen demonstratief zijn hand op, waarna Vanderaerden de bui al zag hangen. Nog maar nauwelijks op adem. zei hij: „Ik zal wel weer gediskwalificeerd worden. Je weet hoe het hier toegaaf'. Inderdaad, de jury van aankomst had weinig tijd nodig om de Post- renner te deklasseren. Een straf die Vanderaerden al vaker over zich heeft horen uitspreken. Eenmaal in de sprint gaan bij hem de oogklep pen op en stort hij zich in levensge vaarlijke avonturen, vooral als de dreiging van een nederlaag serieu ze vormen gaat aannemen. De vraag is hoeveel deklasseringen nog zullen volgen alvorens Van deraerden eindelijk eens verstan dig wordt. LEIDEN In de kwartfinales van de afdelingszaalvoetbalbeker heeft Glasbergen de Best, door het beter nemen van de noodzakelijk gewor den strafschoppen, klassegenoot Zwarte Wolf Sport uitgeschakeld. Na de reglementaire speeltijd was de stand 2-2. Bax had minder moei te met zijn opponent Medo. De eer steklasser moest een 5-1 nederlaag incasseren. Sloos Sport, dat met 3- 0 van Jong Boys won, en Lugdunum (5-3 tegen Paoloni) zijn de andere halvefinalisten. Glasbergen de Best - Zwarte Wolf 2-2 (Glasbergen w.n.s.) In een leuke, maar door beide ploegen angstig gespeelde wed strijd hadden de Leidenaren drie minuten voor het einde nog een 1-2 voorsprong. Maar door de gelijk maker van Huug Aandewiel kreeg de wedstrijd nog een verlengstuk- je. Bij de te nemen strafschoppen schoot Glasbergen driemaal raak. Zwarte Wolf deed dat eenmaal minder. Eerder in de wedstrijd scoorden Peter Hogewoning voor Glasbergen en Cees van Tongeren en Gerrie Nachtegeller voor Zwar te Wolf. Bax - Médo 5-1 Een regelmatige overwinning voor de 'interregionaal' uit Voor hout die in Mario Faber (2), Wim Bouckaert (2) en Marten Bax zijn schotvaardigste spelers had. Wer ner Pilanen redde voor Medo de eer (5-1). Sloos Sport - Jong Boys 3-0 Sloos Sport had niet al te veel moeite met de Alphense eerste klasser die volop de aanval koos. Met een slim spelletje kwam de thuisclub door drie doelpunten van Ronald van der Pot een ronde verder. Lugdunum - Paoloni 5-3 Hans van As (2) en Fred Kanbier zetten de 'Kikkers' al snel op een 3- 0 voorsprong. Nadat Jaap den Hol lander voor Paoloni had tegenge- scoord. zette Edwin Verhoogt de Katwijkers weer op een ruimere achterstand (4-1). Jaap den Hollan- hofer door Rummenigge, maar ook die wissel sorteerde weinig effect. Real drong amper meer aan en ving de schaarse counters van Bayern vakkundig op. Al hadden de Ma- drilenen niet over geluk te klagen toen bij een verre uittrap van Pfaff Tendillo en Sanchis opnieuw knul lig in de fout gingen en Mark Hug hes alleen voor Buyo verscheen. Maar de Barcelona-huurling faalde jammerlijk. Kort voor tijd moest Chendo op de doellijn Buyo te hulp schieten, die al gepasseerd was door een kopbal van Eder. De Westduitsers raakten door die pech en onkunde zo ontmoedigd, dat ze Butragueno in de slotfase tot twee maal toe de kans boden zijn ietwat verflauwde faam nog wat glans te geven. Maar na een oogstrelende solo prikte de Madrileense knuffel de bal precies voor het verkeerde been van Michel. Bij de herkansing miste Butragueno het doel op cen timeters. Dat waren overigens de schaarse hoogtepunten van een tweede helft, die te vaak ontaardde in ordi nair schopwerk. Sanchis schopte Kogl uit de wedstrijd, Pfluger plantte zijn elleboog in Jankovics oogkas en vooral Augenthaler solli citeerde naar een herhaling van zijn rode kaart van vorig jaar in zijn aloude vete met Hugo Sanchez, die zich van zijn kant ook niet onbe tuigd liet. En in die loopgravenoor log vond de Mexicaan ook nog tijd der en Wim Hazenoot hielden met ieder een doelpunt de spanning er nog even in (4-3). Maar Harm de Vos maakte aan alle Katwijkse illu sies definitief een einde (5-3). Halve finale 28 maart in Lisse: Lugdunum - Bax, Glasbergen de Best - Sloos. LONDEN (AFP) - Zola Budd heeft de eer aan zichzelf gehouden en be dankt voor het Britse team, dat deelneemt aan het wereldkam pioenschap cross-country op 26 maart in de Nieuwzeelandse hoofd stad Auckland. Volgens eigen zeg gen nam zij dat besluit „in het be lang van mijn land en mijn ploeg genoten". Er werd door de Nieuwzeelandse organisatoren al wekenlang druk uitgeoefend op de in Zuidafrika ge boren atlete. De Afrikaanse landen dreigden met een boycot als zij aan de start zou verschijnen. Budd kwam in opspraak, omdat zij vorig jaar de sportboycot ten opzichte van haar vaderland schond door in Zuidafrika aan wedstrijden mee te doen. De Engelse atletiek-federatie be sloot weliswaar gistermorgen het hele team terug te trekken als Budd zou worden geweigerd, maar liet tussen de regels door weten, dat zij het in feite was, die het mee doen van de Britse ploeg in de waagschaal stelde. „Ik heb dit be sluit met verdriet en spijt moeten nemen", aldus Budd. De kwestie rond de Zuidafri kaans/Britse atlete bereikte een hoogtepunt, toen de internationale atletiek federatie (IAAF) de Britse bond vroeg Budd niet in het verte genwoordigend team op te nemen in afwachting van een onderzoek, dat volgende maand begint naar haar doen en laten in Zuidafrika. zien. Voor de Duitsers was de Belg de grote boosdoener. Na het laatste fluitsignaal, met opluchting be groet door het Madrileense legioen, stormde Pfaff als een pijl over het veld om zijn landgenoot een paar minder vleiende Vlaamse woorden toe te dienen. Ook Jupp Heynckes had na afloop, geen goed .woord voor Ponnet over. "Als ik zeg, dat we hem niet mee hadden, dan druk ik me heel voorzichtig uit". Maar de Duitse trainer, wiens positie bij Bayern na de uitschakeling labie- ler dan ooit is, stak de hand ook in eigen boezem. "We hebben qua spel kans gehad op minimaal een gelijk spel of zelfs op winst. Maar als je kansen, zoals wij in de begin fase kregen of die Hughes miste, laat liggen, dan vraag je om uit schakeling". De teleurstelling van Heynckes contrasteerde met de nauwelijks verholen euforie van Leo Beenhak ker, die de spanning met grappen van zich af schoof. "Aan welke club ik in de halve finales de voorkeur geef? Na Napels, Porto en Bayern zou het me niets vérbazen als we in de volgende ronde tegen twee ploe gen tegelijk loten". SCOREBORD AFD. LEIDEN Zondag 4A: Alphen 4- SVLV 5 4-2. Meerburg 4 -VVSB 6 2-5. Alphense Boys 5—Lugdunum 7 3-4. 4B: SJC 8-ROAC '79 6 4-2. 4C: Leidsche Boys 3-MMO 4 3-1ASC 4-D0- COS 6 2-1. SJC 9-Teylingen 4 2-1 4D: Teyltngen 5—Meerburg 5 10-2 4E: FC üsse 8-SJC 102-4, MMO 5-ROAC '79 7 5-0. DOSR 8-Warmunda 3 0-1 4F: Roodenburg 8—VTL 4 10-1. LFC 4—Rand stad Sport 4 7-1, UVS 10—Altior 8 5-0 4G: SJC 11 -UVS 11 3-3, UDO 5-DOSR 9 0-6 5A: KRV 1 Bernardus 72-1SJC 12-Leidsche Boys 4 0-1. Alphen 5—Kickers '69 6 2-3, Meer burg 6-Randstad Sporl 7 2-4. 5B: Lugdunum 8-UVS 12 2-3. VTL 5-Rooden- burg 9 2-4. 5C: ASC 6—MMO 6 3-1, FC Lisse 9-Stompw Boys 7 2-0, DOSR 10-Alphense Boys 10 1-1. Teylingen 7—DOCOS 10 3-0. 5D: Leidsche Boys 5Altior 11 2-2, Unitas Lei den 4-DOCOS 11 0-2 5E: KRV 2-ASC 7 6-2. SVLV 9-LFC 5 2-3. Stompw. Boys 8-DOSR 11 2-8, DOCOS 12- Meerburg 7 10-0. 5F: ASC 8—SJZ61-5, Randstad Sport 5—J A G 5G: LOWS 4-UVS 13 2-2, Lugdunum 9-ZLC 3 1-5. Alphense Boys 11 - UDO 6 2-2 5H: Alkmama 8-SJC 15 1-3 5J: UDO 7-Lugdunum 10 5-0. 5K: KRV 3-VNL 6 5-0, Unitas Leiden 5-Alphen 6 0-4, SJC 17-VNA 5 3-2. VOETBALLEN EUROPACUP I: PSV (Ned) - Girondins Bordeaux (Fra) 0-0 Scheidsrechter: Fredenksen (Zwe), toeschou wers: 27.000. Eerste wedstrijd: 1-1. PSV naar halve finales. Anderiecht (Bel) - Benfica (Por) 1-0 (0-0) 63. Gudjohnsen 1-0. Scheidsrechter: Hackett (Eng), toeschouwers: 44.000. Eerste wedstri|d: 2-0 voor Benfica. dat naar halve finales gaat. Glasgow Rangers (Sch) - Steaua Bukarest (Roe) 2-1 (2-1) 3, Lacatus 0-1. 16 Gough 1-1. 30. McCoist 2-1 (strafschop) Scheidsrechter Galler (Zwi). toeschouwers1 44.000 Eerste wedstrijd: 2-0 voor Steaua, dat naar halve Rea^Madrid (Spa) - Bayern München (WDI) 2- 0 (2-0) 26. Jankovic 1-0.41 Michel 2-0. Scheids rechter Ponnet (Bel), toeschouwers 100 000. Eerste wedstri|d 3-2 voor Bayern. Real naar hal ve finales EUROPACUP II Ajax (Ned) - Young Boys (Zwi) 1-0 (1-0) 39 Larsson 1-0. Scheidsrechter: Boetenko (Sov). Toeschouwers: 22.000. Eerste wedstrijd: 1-0 voor Ajax. dat verder bekert Dinamo Minsk (Sov) - KV Mechelen (Bel) 1-1 Ohana 0-1. Kisten 1-1. SScheidsrechter: Sören sen (Den) Toeschouwers: 58 000 Eerste wedstrijd 1-0 voor Mechelen, dat verder bekert Sporting Lissabon (Por) - Atalanta Bergamo (Ita) 1-1 (0-0) 60. Houtman 1-0, 80. Cantarutti 1- 1. Scheidsrechter: Brummeier (Oos), toeschou wers: 55.000. Eerste wedstnjd 2-0 voor Atalanta, dat verder be- EUROPA CUP III Vitkovice (Tsj) Espanol (Spa) 0-0 Scheids rechter: Thomas (Ned), toeschouwers: 20.000. Eerste wedstrijd: 2-0 voor Espanol, dat verder be- Werder Bremen (WDI) - Hellas Verona 1-1 (1- 0) 32. Sauer 1-0, 54, Pacione 1-1. Scheidsrech ter Keizer (Ned), toeschouwers: 39.500. Gele kaarten. Kutzop (Werder Bremen). Verza, Galia en Benetti (allen Verona). Rode kaart: Di Gennaro (2x geel, Verona). Eerste wedstrijd: 1-0 voor Werder. dat verder be- Club Brugge (Bel) - Panathinaikos (Gri) 1-0.43. Brylle 1-0. Scheidsrechter: Prokop (ODI), toe schouwers: 25.000. Eerste wedstri|d: 2-2. Brugge naar halve finales Barcelona (Spa) - Bayer Léverkusen (WDI) 0-1 (0-0) 59. Tita 0-1. Scheidsrechter Courtney (GBr), toeschouwers 15.000. Gele kaarten voor Victor en Manoio (beiden Barcelona) Eerste wedstrijd: 0-0 Baver naar halve fiales WIELRENNEN TIRRENO ADRIATICO De uitslag van het eerste deel van de zesde etappe is: 1Baffi (Ita) 82 km m 2.03.48 (gem 39.742 km/u. 5 sec bon.). 2. Adn van der Poel (Ned) z.t. (3 sec.). 3 Chesini (Ita) z.t. (1 sec 4 Gianelli (Ita), 5 Boffo (Ita), 6. Manders (Ned). 7 Gavazzi (Ita), 8. Verhoeven (Ned), 9. Tomasini (Ita), 10. Joho (Zwi), 11. Jac. van der Poel (Ned), 12. Dhaenens (Bel), 13. Allocchio (Ita), 14. Cimini (Ita), 15 Stevenhaagen (Ned) allen z.t. met alle andere Nederlanders ue uitslag van het tweede deel van de zesde etappe, een individuele tijdrit in San Benedet to del Tronto is: 1Machler (Zwi) 18,3 km in 22 mm. 52 sec. (gem 48,017 km/u), 2. Sörensen (Den) op 3 sec., 3. Van Hooydonck (Bel) op 6 sec., 4. Vanderaerden (Bel) op 8 sec., 5. Romm- ger (Zwi) op 10 sec., 6. Gölz (WDI) op 11 sec., 7. Gelfi (Ita) op 15 sec., 8. LeMond (Vst) op 23 sec., 9 Wilson (Aus) op 27 sec.. 10. Fondriest (Ita) z.t.. 11 Frison (Bel) op 29 sec.. 12. Muller (Zwi) op 31 sec., 13. Lang (Pol) op 35 sec., 14. Adr. van der Poel op 36 sec 15. Petito (Ita) z.t. Klasseringen overige Nederlanders 19. Stevenhaagen op 41 sec 23. Knetemann op 45 sec., 25. Rooks op 48 sec 28. Lammerts op 55 sec., 30. Schurer op 1 02, 31, Verhoeven op 1.03, 35. Theunisse op 1.09, 44. Pieters op 1.20, 46. Talen z.t., 49. Ja- kobs op 1.3151Tolhoek op 1.34,54. Beuker op 1.43. 55. Ducrot z.t., 61Lubberding op 1.56, 75. Jac. van der Poel op 2.22, 79. Stemons op 2.35, 82. Van Rijen op 2.38,83. Manders z.t90. Arntz op 3.02, 99 Vetdscholten op 3.22. 126. Van der Velde op 4.08,136 Habets op 4.28 Het eindklassement: 1 Macnier 24 46 34 (gem. 37,532 km/u), 2 Rominger (Zwi) op 16 sec., 3. Sörensen op 21 sec., 4. Vanderaerden op 28 sec., 5. Van Hooydonck op 36 sec., 6. Fondriest op 41 sec7. Anderson (Aus) op 43 sec., 8. Wilson op 49 sec., 9 Gelfi op 52 sec. 10 Petito op 56 ta) op 57 sec 11Saronni (Ita) op 57 sec. 12. Adri van der Poel op 1.01,13. Muller op 1.02,14 Rooks op 1.10,15 Calcaterra (Ita) op 1 17. Klas seringen Nederlanders: 17 Lammerts op 1.26, 18. Theunisse op 1.28, 26. Talen op 2.04, 29 Lubberding op 2.27, 42. Gölz (Wdl) op 3.53, 44 LeMond (VSt) op 4.04, 56. Siemons op 9.40, 82 Habets op 12.38, 84. Tolhoek op 13.03, 85. Du crot op 13 29, 87. Van der Velde op 15,27, 90 Manders op 15.53, 91. Knetemann op 15.56, 95. Jac van der Poel op 16.43, 96. Veldscholten op 16.46, 97. Verhoeven op 17.11, 107 Arntz op 20.04, 115. Schurer op 23.13, 116. Beuker op 23.19,119. Stevenhaagen op 25.14,121 Jakobs op 28 11, 131. Van Ri|en op 40.30. 136. Pieters op 45.28. Open kampioenschap badminton in Leiden LEIDEN De Vijfmei-hal wordt het komende weekeinde drukbe zocht door badminton-spelers. BC Leiden organiseert dan de Open Leidse kampioenschappen voor A- B- en C-spelers. Zowel zaterdag als zondag beginnen de partijen om 10.00 uur. De prijzen worden zondagmiddag omstreeks 17.00 uur uitgereikt. Priem: 'Ik word er gek van SAN BENEDETTO DEL TRONTO (GPD) - Er is een kans dat de TVM-ploeg van Cees Priem alsnog mee mag doen aan de wielerklas sieker Milaan Sanremo. Nadat Priem dinsdagavond alle hoop had laten varen en het hotel in Milaan al had geannuleerd, bereikte hem gisteren het verzoek of hij zich vanmiddag even wil melden op het Milanese kantoor van organisator Vincenzo Torriani. Daaruit kan worden opgemaakt dat er ook voor de renners van Priem nog enkele startplaatsen zijn gecreéerd. Priem: „Dat zou kun nen. maar ik moet het eerst nog maar eens horen. Ik word er zo langza merhand gek van. Ik heb de hele week geen renner fatsoenlijk kunnen begeleiden omdat ik elke avond zat te bellen". In matig duel langs Bayern München MADRID (GPD) Real Madrid is sinds gisteren van een depre- sief complex-verlost. Het was de Madrilenen nog nooit eerder ge lukt "Angstgegner" Bayern München in een belangrijk toernooi te elimineren. Beide keren dat de ploegen elkaar troffen in het EC-toernooi, (in de jaren 1976 en 1987), werd de Koninklijke door de Westduitsers zonder pardon aan de dijk gezet. En in het geheu gen stond ook nog altijd de blamage van de 9-1 nederlaag in een vriendschappelijke wedstrijd in 1980 gegrift. Daarom zal 16 maart 1988 als een historische datum in de gouden an nalen van Real Madrid worden bij geschreven als de dag van de om mekeer. Voor ruim honderddui zend toeschouwers en onder extre me veiligheidsmaatregelen nam Real gisteren wraak voor die histo rische vernedering door dit keer Bayern München met 2-0 de reke ning te presenteren. Maar lang zal over het sportieve gehalte van het toptreffen niet na- gekeuveld worden. Of hooguit in negatieve zin. Want zelden zal een met zoveel spanning tegemoet ge ziene wedstrijd zo'n armetierig ni- vo te zien gegeven hebben. Leo Beenhakker na afloop: "Het was inderdaad een rare wedstrijd met slecht voetbal. Het was zeker niet onze beste partij van het seizoen en ook niet van Bayern. Maar in een dergelijke wedstrijd staat teveel op het spel en overheersen de zenu wen. Het resultaat is het enige wat telt. We mogen dan wel geen mooie wedstrijd gespeeld hebben, maar die 2-0 blijft wél staan". Stijf Real Madrid stond aanvankelijk stijf van de zenuwen. Wie een agressief openings- offensief van de Madrilenen had verwacht om de verlossende eerste treffer te force ren, kwam bedrogen uit. Hoewel ATHENE (GPD) - De tuchtcom- missie van de Griekse voetbalbond heeft gisteren lijstaanvoerder La- rissa vier punten in mindering ge bracht wegens dopinggebruik van de Bulgaar Tsingov. De speler van Larissa zou na de (gewonnen) westrijd tegen Panathinaikos be trapt zijn op het gebruik van stimu lerende middelen. Tsingov zelf werd voor twee jaar geschorst. Veel voetbalsupporters van de stad Larissa, die in Midden-Grieken land de Thessalische vlakte be heerst, zijn gisteren na de bekend making van de strafmaatregel mas saal in opstand gekomen. Voor vandaag is een rouwdag aangekon digd. Bayern-trainer Jupp Heynckes van tevoren had aangekondigd beslist niet verdedigend te zullen spelen, leek Real volledig verrast door de eerste Westduitse counters. Nie mand had dan ook verbaasd opge keken als Bayern in de openingsfa se afstand had genomen. Maar Brehme en Pfluger waren te wei nig doortastend om te profiteren van de infantiele missers van het centrale verdedigings- duo San chis en Tendillo. De concentratie was bij Real volledig zoek en Cam- acho wist alleen via een grove over treding de doorgebroken Wo- hlfarth van scoren af te houden. Ook in de opbouw haperde de Madrileense moter. Jankovic, op de plaats van de geblesseerde Mar tin Vazquez, kon door zijn traag heid amper lijn brengen in de aan- valspatronen. En Gallego miste nog overduidelijk wedstrijdritme na zijn langdurige blessure, opge lopen in september tegen Napels. De enige die sporadisch voor ge vaar zorgde was Gordillo, maar in de meeste gevallen strandden diens solo's op de harde Winkl- hofer. De openingstreffer kwam dan ook als een danige verrassing. Gal lego schoof na 26 minuten een vrije trap in de breedte op Jankovic. De harde inzet van de Joegoslaaf ca ramboleerde via de muur langs de verbouwereerde Pfaff, (1-0). Na die niet geheel verdiende openings treffer verzuimde Real door te drukken en stond opnieuw het ini tiatief aan Bayern af. Maar Brehme schoot in kansrijke positie te haas tig en Winklhofer noopte doelman Buyo tot een van zijn sporadische interventies. Pas tegen het eind van de eerste helft kwam Real weer een beetje in normale doen, zonder tot grote hoogte te stijgen. Butragueno zette met een weer galoze schijnbeweging voor het eerst zijn naaste bewaker Brehme voor schut, maar faalde in de af werking. Vijf minuten voor rust stelde Real de kwalificatie defini tief veilig. Gordillo soleerde langs het hele rechterverdedigingsblok van Bayern en verzond een loep zuivere voorzet. Pfaff zag de bal van zich wegdraaien en stond op zijn verkeerde been toen de inko mende Michel het leder vanuit de lucht laag en hard langs hem knal de, 2-0. Vakkundig Na rust verving Heynckes Winkl- Butragueno (links) probeert een Bayem-speler af te stoppen

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19